קושי בהליכה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פצע סוכרתי: חשוב למנוע, ניתן לטפל

פצעים מזוהמים כתוצאה מסוכרת מעוררים דאגה גדולה ומוצדקת - ואף עלולים להסתיים בכריתת גפיים! קחו אחריות על הסוכרת והקפידו על תזונה ופעילות גופנית, כדי למנוע סיבוכים. במקרה שנוצר סיבוך והופיע פצע סוכרתי, יש לטפל בפצע בהקדם, באמצעות חבישה מיוחדת, תרופות מרחיבות כלי דם וגז אוזון סוכרת היא מחלה כרונית ומאתגרת ביותר, השולחת זרועות ארוכות שמשפיעות כמעט על כל תהליך מרכזי בגופם של הסובלים ממנה. אחד החששות הגדולים ביותר של אנשים שחיים עם המחלה נובע מהסיכון להיווצרות פצעים שעלולים להזדהם, לגרום לכאבים קשים ואף לכריתת איברים. כדי להימנע מכך, חשוב להבין ממה נגרמים הפצעים האלה, מדוע הם שונים מפצעים בקרב כלל האוכלוסייה וכיצד נראים סימני האזהרה. בכך נעסוק במאמר זה. חשוב להגיע לבדיקות שגרתיות. צילום: שאטרסטוק   מדוע סוכרת גורמת לפצעים חמורים בגוף? הפציעות כתוצאה מהמחלה עלולות להיגרם כתוצאה ממספר סיבות. ראשית, שיעור גבוה של סוכר בדם מחליש את מערכת החיסון, דבר שמאפשר לחיידקים לגרום לזיהומים עוצמתיים יותר ומאט את זמן ההחלמה. בנוסף, שיעור גבוה של סוכר בכלי הדם מאט...
ללמוד עוד על קושי בהליכה
4 מחלות נדירות שניתן למנוע-תמונה

אבחון מחלות גנטיות בעובר מאפשר להורים לעתיד להחליט באופן...

מאת: ד"ר שגיא...
28/02/2019
הכל על עיוותים בקדמת כף הרגל-תמונה

עיוותים שונים בקדמת כף הרגל, הגורמים לכאב ולמגבלה בתנועה -...

מאת: ד"ר יחזקאל...
27/02/2018
פצע סוכרתי: חשוב למנוע, ניתן לטפל-תמונה

פצעים מזוהמים כתוצאה מסוכרת מעוררים דאגה גדולה ומוצדקת -...

מאת: המרכז לרפואת...
18/02/2019
בלט דיסק: כך תטפלו-תמונה

הגב מתפוצץ מכאבים? איך תדעו אם אתם סובלים מבלט דיסק או בקע...

מאת: ד"ר ליאור...
02/08/2016
אולי יענין אותך לדעת...
מנינגיומה בעמוד השדרה: מדריך - תמונה
מנינגיומה בעמוד השדרה: מדריך
מנינגיומה היא גידול בתעלת השדרה ולרוב מדובר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקושי בהליכה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קושי בהליכה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבי בן 76 לפני כשנה וחצי עבר ניתוח לכריתת כיס מרה ותיקון בקע ,יומיים לאחר הניתוח החלה מצוקה נשימתית קשה שבעקבותיה הורדם והונשם בטיפול נמרץ בשיב"א. לאחר כעשרה ימים חזר למחלקה אך מבחינת תפקוד הריאות לא חזר לעצמו ומאז מוגדר כ COPD , מאז גם כל המצב בבית השתנה לחלוטין ,במהלך כל היום משתמש במשאפים,(רלבר איפטה וDUACLAIR 430/12 ) באנלציות (ארובנט, וונטולין שהופסק בגלל דופק מהיר ,בביקור האחרון אצל רופא ריאות ניתן בודיקורט באנלציה במקום רלבר ) ובסטרואידים שלא מצליח להיגמל מהם..(בכל פעם שאנחנו מגיעים ל 5 מ,ג פרדניזון שוב ישנה התלקחות ,רופא המטפל נותן זריקה ,עוברים ל 40 מ"ג יורדים בהדרגה וחוזר חלילה..)בחצי השנה האחרונה דלקות ריאות חוזרות ונשנות, אשפוזים חוזרים ,נזקק לאנטיביוטיקה , סטרואידים וכו..בנוסף חלה הידרדרות במצב הגופני (ירידה משמעותית במשקל, חוסר תאבון, בקע חוזר עם לולאות מעי מורחבות ,קושי בהליכה ושרירים חלשים..ולקוציטים גבוהים בבדיקות דם) תפקוד ריאות אחרון FEVI=64% , משתנה במצב של התלקחות ,CO2 בדם=51 , סיטורציה באויר חדר- 91 משתנה לאחר פיזיוטרפיה -ניפוח וכו.. בקיצור אנחנו חסרי אונים , מרגישים שהוא אינו מאוזן תרופתית ואולי השימוש יתר בסטרואידים הוביל למצב הזה..חשוב לציין שאינו משתמש בחמצן כי לרוב הסיטורציה תקינה,נראה שהקושי הוא בעיקר באיורור.. השאלה איך אנו מחזקים את השרירים- האם כדאי לתת איזשהו תוסף תזונה כמו ויטמיןD,סידן, אנשור?? האם כדאי לתת חמצן מידי פעם? האם כדאי להשתמש ב VIPP בלילה? איך נגמלים מסטרואידים?

שלום רב יש לפנות לרופא ריאות שיעבור על כל התיק הרפואי שאלות רבות כגון תפקוד לבבי, עישון, משקל גוף, אסטמה, תרופות ומחלות רקע אחרות, הדמייה, בדיקה גופנית, יכולת ביצוע מאמצים... כל אלו חשובים על מנת לקבוע תכנית טיפולית בהצלחה פרופ נמרוד מימון

שאלה לגהי אמא : בת 85 עברה מספר צינטורים , סכרת סוג 2 , לא פעילה ובעלת קושי בהליכה. סובלת מכאבים בחזה בעיקר במהלך השינה בלילה. בביקורת אצל קרדיולוג נאמר לה שבמצבה אין הרבה מה לעשות מלבד שימוש בתרסיס לקצב לב (ניטרוגליצרין מתחת ללשון). לוקחת את התרסיס אך לא תמיד עוזר לה. התוצאה כמעט כל לילה לא ישנה במשך מספר שעות. מה עוד ניתן לעשות לשיפור איכות החיים שלה.

אם הקרדיולוג אמר שאין מה לעשות חזקה עליו שהוא מכיר את אמא, מכיר את תוצאות המינתור האחרון ויודע אילו תרופות היא נוטלת. במקרה כזה צריך לחפש את הטיפול התרופתי המקסימלי שיכול לעזור למשל אם ספריי איזוקט עוזר לכאב ניתן להוסיף כדור שמכיל את אותו חומר - מונוקורד,מונוניט למשל.

ממצאים~ הלורדוזיס הפיזיולוגית שמורה. סיגנל שמור מלשד החוליות שינויים ניווניים. שינויים דיסקוגניים בכל הגבהים. הקונוס המודורלי מודגם שמור בגובה המרווח d12 11 L1 -L2 ללא עדות לבקע הדיסקית הפורמינות חופשיות. L2-L3 ללא עדות לבקע הדיסקית הפורמינות חופשיות. L3- L4 בלט סיסק דיפוזיץ אימפרסיה על שק התקאלי. היצרות פורמינלית דו צדדית. היצרות התעלה הספינילית גרמית את קוטר כ - 5 ממ . שינויים דגנרטיביים והיפרטרופיה במפרקים פצטליים עיבוי ליגמנטום פלבום. L4- L5 בלט דיסק דיפוזי. קרע אנולרי פארמידאני משמאל. אימפרסיה על שוק התקאלי. היצרות הבלטה של מרכיב פורמינלי ימני.היצרות נקב ימניצ קשה. אימפרסיה על שק התקאלי ועל שורשי מקיפים L4 L5 מימין. היצרות תעלה הספינילית גרמית את קוטר כ - 5 ממ. שינויים דגנרטיביים והיפרטרופיה במפרקים פצטליים. LS- S1 בלט דיסק כללי. קרע אנולרי מרכזי אחורי 1 פורמינלי שמאלי היצרות נקבים דו"צ קלה. שינויים דגנרטיביים והיפרטרופיה במפרקים פצטליים. תודה אשמח להתייחסות ואם אני חייב בניתוח <?

תלוי בסימפטומים , אם יש הקרנת כאבים או נימול עם קושי בהליכה אז יתכן וניתוח יעזור

שלום, בוקסר בן כ-11 ככל הנראה סובל מדלקת פרקים,צליעות חוזרות ברגל קדמית ולאחרונה בכי פתאומי כשהוא קם משכיבה מדי פעם. רציתי לדעת האם ניתן לתת גלוקוזאמין וכונדריטין שלנו ולא בהכרח של כלבים. שאלה נוספת, הכלב מתגרד מגיל צעיר ולאחרונה ממש סובל, אוכל מזון היפואלרגני אולטראהיפו של וט-לייפ אז האפשרות לאלרגיה למזון נשללה וכנראה זה אטופי. הוא קיבל כדור מסוים שעלה סביב ה25 שקל לכדור באופן יומיומי (2 ביום בגלל המשקל) שמפסיק את הגירוד אך הובהר לי שהכדור מאיץ התפתחות תאי סרטן אז אני נוטה לא לתת לו אלא לתקופות ממש קצרות ורק אם הגירוד מגיע לפציעה.יש מה לעשות? תודה.

שכחתי לציין,הגירוד בפנים בעיקר,בסנטר ומסביב לעיניים שם גם נהיו קשקשים ודלקות אוזניים נשנות. לאחרונה החל גם ללקק את כפות הידיים שלהבנתי גם מעיד על אלרגיה.

לגבי הגלוקוזאמין וכונדריטין ניתן לדעתי לתת גם את החלופה של אנשים. לגבי הגירוד והטיפול בו ממליץ לקבל חוות דעת נוספת של רופא עור מומחה ובהתאם לכך להגיע לאבחנה סופית ולבחור בטיפול האופטימלי.