נפרופתיה מסוג Iga: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפרופתיה מסוג Iga?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפרופתיה מסוג Iga: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 34 ברקע IGAN. תפקודי כליות תקינים ול"ד תקין. מלבד מספר אירועים של מאקרוהמטוריה סביב מחלה ויראלית שהקריאטנין עלה. בבדיקת us כליות שעשיתי כדי לשלול אבנים נכתב שהפרנכימה אקוגנית דו"צ והרחבה של אגן הכליה. הבנתי שאקוגניות זה נזק כרוני של הכליות. רציתי לשאול האם יכול להיות שבבדיקה אחת כתוב אקוגניות דו"צ ובבדיקה אחרת יהיה תקין?

אקוגניות זה תאור של ממצא אולטרסונוגראפי: מתאר רקמה בעלת הדיות מוגברת. זה ממצא לא ספציפי ומרמז על מחלה כליתית כרונית או חריפה. אשר להבדלים בין בדיקות. שתי נקודות: ראשית US שבוצע בעת " אירוע" יכול לגרום לכליה להראות אקוגנית ובזמני רמיסיה היא תהייה לא אקוגנית. שנית US היא בדיקה שתלויה במבצע. אקוגניות היא לא ערך בינארי וכך לעיתים מבצע אחד יגדיר כליה כאקוגנית ואחר אחרת.

בת 37. נמצאת במעקב נפרולוגי מ 2012 בשל אריתרוציתים בשתן ופרוטאינוריה. נוטלת טריטייס 2.5 מ"ג. בעבר מס' אירועים של מאקרוהמטוריה לאחר מחלות חום ויראליות. בהוראת נפרולוגית בכל אירוע כזה מקבלת נוזלים לוריד ומבצעת תפקודי כליות. ללא יתר ל"ד. קריאטנין תקין מלבד מס' פעמים שהיה מוגבר לאחר אירועים של מאקרוהמטוריה. הנפרולוגית אומרת שהקליניקה שלי הכי מתאימה ל IGAN. רופאת המשפחה שלחה אותי לבדיקת anti gbm והתוצאה יצאה 0.2) התור שלי לנפרולוגית רק בינואר. אשמח לדעת מה משמעות התוצאה הנ"ל.

לדעתי תקין. צריך לראות ערכי יחוס של המעבדה. אם היה חיובי היתה אי ספיקת כליות דוהרת.

תודה רבה על תגובתך המהירה. התוצאה שיצאה אצלי היתה גדול מ 0.2 פשוט לא מצאתי את הסימן הזה. באתר של כללית לא מופיעים ערכי ייחוס אבדוק האם אצל רופאת המשפחה כן מופיע משהו באופק. ושוב תודה.

היי, מהו הפרופיל המיועד לחולי מחלת ברגר (iga nephropathy) בצבא? אני עם המחלה כשנתיים וחצי+ וכידוע זה כרוני. אשמח לדעת את הזכויות ומה הפרופיל וכ וכ והתנהלות... אשמח לתשובה, תודה :)

איני יודעת את הפרופיל המדויק, שכן ספר הפרופילים נמצא בידי רופא צבאי בלבד. הפרופיל יקבע על פי התפקוד הכלייתי, נוכחות חלבון בשתן אם יש והתרופות שאתה נוטל למחלה

בהמשך לשאלתי בנוגע להידרונפרוזיס הקבוע שיש אצלי והרחבה של המערכת המאספת בוצע מיפויי כליות דינמי בהמלצתכן. להלן התוצאות: אשמח לדעת 1. מה משמעות התוצאה של המיפויי והאם המיפויי תקין? 2. האם מלבד המעקב אצל הנפרולוגית בשל מחלת ה- IGAN שלי עלי להיות גם במעקב אצל אורולוג? 3. אם המיפויי תקין איך יכול להיות שבבדיקות US חוזרות תמיד יש ממצא של הרחבת אגני כליה ומערכת מאספת ללא ממצא של אבנים או משהו שעלול לגרום לחסימה? יש לציין שבשנים האחרונות אני מבצעת את ה US ללא שלפוחית מלאה.

אני לא רואה את תשובת המיפוי אבל על פי תיאורך יתכן שהרחבת אגני הכליה היא ממצא אנטומי בלבד ולא גורמת לבעיה בהפרשת השתן. במקרה כזה מספיק בשלב זה המעקב הנפרולוגי. הפורום נועד לענות על שאלות כלליות ולא להוות תחליף למעקב רפואי. ממליצה על המשך מעקב הנפרולוגית המטפלת.