פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

14/12/2013 | 20:43 | מאת: סנדרה

שלום רב. אני בת 35 ויש לי פקקת ורידית בשוק מאחור של רגל שמאל. אני מטופלת בקומדין ולובשת גרב אלסטית. לפני כן הייתי מתאמנת בחוגים כמו זומבה, אירובי ועיצוב. השאלה שלי היא אחרי כמה זמן אוכל לחזור ולהתאמן כרגיל ואיזה פעילות מותרת לי אם בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם מדובר בפקקת עמוקה, לאחר כ5 שבועות כבר ניתן לחזור לפעילות מלאה. אם מדובר בפקקת שטחית, ניתן כבר לאחר כשבוע לחזור לפעילות מלאה.

12/12/2013 | 19:10 | מאת: נינה רוטנברג

שלום,באופן מפתיע הבוקר כרית האצבע בכף היד בחלק הפנימי,כרית -לא גב היד-קיבלה צבע כחול-סגול שנראה כשטף דםמפנימי. אני לא יודעת מה זה. אני בת כ-70 ומקבלת קסרלטו 10 נוגד כרישה מזה שנים. אודה להתייחסותך בהקדם. בברכה,נינה רוטנברג 035230423 ninarut7@netvision.net.il

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן שמדובר בשטף דם שלרוב אין לכך כל חשיבות ונספג מעצמו כעבור מספר שבועות אבל יש מצבים בהם כיחלון כפי שתיארת נגרם מתסחיף שסתם עורקיק. לפי כך ממליץ לפנות לבדיקת רופא המשפחה בשלב הראשון.

10/12/2013 | 21:20 | מאת: לי

שלום רב וערב טוב, בשבועות האחרונים אני שמה לב לתופעה בה נראה סימן עקיצה כואב על העור (פעם ביד, פעם ברגל), שהופך להיות מכה כחולה/אדומה במרקם קשה (כאילו הופיע בגלל עקיצה). אחרי שבוע זה חולף אך עד שזה עובר זה כואב והאזור קשה. מעבר לכך, בעבר הלא רחוק, היו לי דימומים מהאף וכן, מחזור חודשי שמקדים (אבל עוצמתו נשארה כשהיתה). אני לא יודעת אם דברים אלו קשורים האחד בשני, ובכל זאת, החלטתי לברר זאת היות והנ"ל קשורים כולם למחזור הדם. האם כדאי לפנות לרופא? בתודה, לי

לקריאה נוספת והעמקה

כיוון שמדובר בתופעה שהופיעה לאחרונה, ממליץ שתתחילי בבדיקת רופא המשפחה.

07/12/2013 | 17:44 | מאת: ש

שלום, האם נכון לומר שספורט תורם לכלי דם בריאים יותר על שום הזרמת דם רבה יותר, או שדווקא ההפך הוא הנכון, הזרמת דם מרובה מחלישה את כלי הדם מפני הלחץ הגדול יותר על כלי הדם? בנוסף, אני מבקשת לדעת מדוע מופיעים לעיתים שטפי דם (צבע חום או כחול על פני העור), גם ללא פגיעה חיצונית באותו אזור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספורט בד''כ תורם לכלי הדם באמצעות הפחתת הצטברות של רובדי טרשת על הדפנות . במקרים מיוחדים בהם יש הרחבה ניכרת של עורק מסויים בד''כ אבי העורקים, מפרצת אז יש סיכון בספורט שמעלה בד''כ לחץ דם זמנית ועלול לגרום לקרע בעורק

05/12/2013 | 20:00 | מאת: לולי

היי, אני בת 24, בהריון ראשון בשבוע 19 - כבר 3 ימים שיש לי מין תחושה מוזרה בגב רגל ימין, בכל פעם שאני קמה מישיבה או שכיבה יש לי מין תחושה של נפיחות או רטט שחולף אחרי כמה צעדים - התייעצתי עם רופא הנשים והוא אמר שזה טבעי בגלל שעלה נפח הדם. היום התחילה תופעה נוספות בצד הימיני של רגל השניה ליד העקב - התחילו לי מן פעימות, קפיצות שחזרו על עצמן כמה פעמים ולכמה פעמים לאורך היום. חשוב לי לציין שהרגלים לא נפוחות, לא בצקתיות ועל פניו הכל רגיל. זה לא כואב רק קצת מציק ולא כ"כ ברור לי מקור הבעיה. האם זה חלק מתופעות ההריון? יש מה לעשות? זה יעבור או שזה ימשך עד לסוף ההריון? תודה מראש!

שלום ייתכן ומדובר בגירוי עצבי ולא בזרימת דם. אם המצב מחמיר, כדאי לפנות לנוירולוג למרות שלפי התיאור כרגע אין צורך לדאוג יותר מידי.

04/12/2013 | 20:20 | מאת: יהודה

יש לי כתם לידה בכל יד ימין וממשיך לחלק מהגב, האם אפשר להסיר את חלקו או כולו ? לכתם קוראים מלפורמציה וסקולרית פורט ויין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לעיתים ניתן לשפר את המצב באמצעות טיפול לייזר שלרוב מבוצע במכונים פרטיים. שאל את הרופא שמייעץ לך על מידת ניסיונו בטיפול במצבים אלה.

02/12/2013 | 08:51 | מאת: רבקה

היי, לפני כשבועיים עברתי תאונת דרכים,כתוצאה מכך פגיעה באגן צד ימין נוצרה המטומה ענקית שגדלה עם הזמן,והחליפה צבעים. כיום היא נשארה באותו הגודל,עם אותם צבעים ונוצרו אזורים קשים מאוד (ממש אבן). רציתי לדעת... מתי הנפיחות תתחיל לרדת,מתי הצבעים יעלמו והאם האזורים הקשים יעלמו גם הם. האם יש טיפול לזירוז העניינים? איזה רופא,מאיזה תחום עלי לבקש מרופא המשפחה שלי למעקב? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בד''כ המטומות נספגות באיטיות תלוי בנירחבותן וזה תהליך שיכול להמשך 3-6 שב' ואף יותר. אין דרך לזרז את ספיגתן כי זהו תהליך טבעי של הגוף. לעומת זאת אם יש החמרה בגודל או בכאב כדאי לפנות לבדיקת מומחה לכלי דם.

אבחנה של כלי הדם בבטן ו כלל כחלק מהאבחון או שרק רקמות ואיברים. סליחה על הבורות במושגים.

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת להבחין באופן ברור בכלי דם נדרש להזריק חומר ניגוד. עם זאת, ניתן גם בלי חומר ניגוד להבחין בחלק מכלי הדם הגדולים בבטן כגון אבי העורקים או הווריד הנבוב

חייבים חומר ניגוד כדי לראות בבירור את כלי הדם אם כי הגדולים שבהם נראים לפחות בחלקם גם בלי חומר ניגוד בלא שניתן לראות את הדופן שלהם

27/11/2013 | 08:37 | מאת: רחלי

שלום. אני אחרי לידה .סובלת מדליות רציניות ברגלים במשך ההריון הקפדתי על גרביים אלסטיות. כרגע אני לא לובשת גרביים ומרגישה כאבים ברגלים מידי פעם . משתמשת בגלולות למניעה של מניקות כתוב שם שזה משפיע על קרישת דם . האם עלי להיבדק? האם עלי לחשוש? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

יש תרופות רבות שעלולות לגרום לקרישה. פונים לבדיקה רק כשמופיע סימן מחשיד לקריש דם כמו כאב מקומי עם נוקשות או נפיחות בכל הרגל עם כבדות וכאב. ככלל, אם יש לך אכן וורידים בולטים, ממליץ שתטפלי. ישנם היום טיפולים מצויינים ללא ניתוח. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/11/2013 | 08:16 | מאת: גולדי

שלום רב, לביתי בת 11 יש כמה ורידים/נימים אדומים בולטים ברגליים בחיבור בין המפשעות אבל יותר למטה... בשנה שעברה היא רקדה בחוג ריקוד מקצועי ואינטנסיבי עם בגדי ריקוד שונים ...יכול להיות שזה מזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קשה לדעת ממה נגרמה הופעת הנימים והוורידונים, אבל אם לא מחמיר, לרוב אין לכך משמעות מדאיגה. אם כן, תפנו לבדיקת רופא ילדים בשלב ראשון

שלום, יש לי במותן הימנית שטף דם שלא עובר כבר שנתיים. לא זכור לי שקיבלתי מכה, השטף דם אינו כואב אך גדל עם הזמן. צבעו כחול/אפור כהה. ממה זה יכול להיות וכיצד ניתן לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ לעבור בדיקה ראשונית ע''י רופא משפחה שישלח אותך להמשך בירור לפי הצורך. הבירור יכול להיות אולטרהסאונד של הנגע או בדיקת רופא עור וכדומה

22/11/2013 | 15:17 | מאת: אנדרס

לפני שבוע התחילו לי כאבי תופת בחלק האחורי של השוק ברגל ימין לחלק האחרי של הברך ובירך בצד ימין חמטה קרוב למפרק בברך הכאבים מורים לחתץ וכאב חד מתגבר ולוחץ שאני מכופף רגל ללבוש מכנסים! חשבתי שזה יעבור זה רק התגבר וגם בלילה כאב ! אני סובל מכאב מפריצת דיסק גב תחתון אבל זה בהחלט משהו שונה במקרה קראתי שזה יכול להיות קשור לוריד עורק וגם מסוכן! לרופא איןתורים לאן לפנות? אמרו לי לקחת נקסין נגד קרישה באותו זמן יעזור לכאבי שרירים.1מה הכוון האבחוני וכמה זה דחוף? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לחץ על עצב שיוצא מעמוד השידרה בהחלט מסוגל לגרום לכאבים קשים מהסוג שתיארת לכן אני ממליץ לפנות לאורטופד. עלולות כמובן להיות סיבות אחרות לכאב, לכן ממליץ שתפנה גם לבדיקת הרופא המטפל

22/11/2013 | 00:29 | מאת: ליאור

לאחרונה סיימתי להתאמן (משקל קטן מאוד) ולאחר שעה\שעה וחצי של מנוחה שמתי לב לכאב כזה בעורק שבצד שמאל בצוור מן כמו תחושה של תחבושת אלסטית הדוקה והורדה שלה וההרגשה או כאב לא יודע איך להגדיר את זה מופיעה רק עם הדופק זה היה בא והולך לי וכרגע נעלם

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת מה מקור הכאב ייתכן בבעיה בעמוד שדרה צוארי, תיתכן בעיה בשריר בצואר ולעיתים נדירות כאב בכלי דם גורם לכך. אם הבעיה לא חולפת ממליץ לפנות לאורטופד ובמקביל לבקש הפניה לבדיקת דופלקס עורקי צואר

20/11/2013 | 22:50 | מאת: ש

שלום, לאחר הטיפול הנ"ל, נוצר שטף דם בגודל של כ 2X6 באזור במעלה הרגל, שבו החבישה המהדקת אינה רלוונטית. תוך כמה זמן השטף דם אמר לחלוף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בד''כ מתרחשת ספיגה הדרתית שנמשכת כ3 שב' ולעיתים מעט יותר

17/11/2013 | 19:29 | מאת: צולל

הודגמה מפרצת באורך של 4.76 ס"מ וברוחב 3.03 ס"מ קוטר 3.42 ס"מ. רציתי לדעת האם אני יכול לצלול עם מיכלים. אני בן 58 משקל 76 ק"ג גובה 186 ס"מ. פעיל ספורטיבי שוחה 2 3 בשבוע ורץ 5 ק"מ פעמיים בשבוע לחץ דם תקין 70-135 דופק נמוך 48.

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מוזמן לקרוא תשובתי הקודמת

17/11/2013 | 19:14 | מאת: צולל

בבדיקת אולטרה סאונד (לבדיקת הערמונית) מצאו אצלי מפרצת באאורטה באורך 4.76 ס"מ וברוחב 3.03 ס"מ קוטר 3.42 ס"מ. ברצוני לדעת האם אני יכול לבצע צלילות עם מיכלים. אני צולל פעיל צללתי לאחרונה לפני חודש. על המפרצת נודע לי רק לפני שבועיים. אני בן 58 גובה 186 ס"מ משקל 75 ק"ג ספורטאי פעיל שוחה 3 פעמים בשבוע ורץ עוד פעמיים בשבוע לחץ הדם שלי 70-135 דופק במנוחה 48 ובסה"כ אדם בריא לא לוקח תרופות. אודה לתשובה מהירה, נרשמתי לספארי צלילות לפני שידעתי על המפרצת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא ידוע לי על מניעה לצלול במצב כזה אולם יש לעקוב במסגרת מרפאת כלי דם אחר קוטר המפרצת כי במידה וקצב ההתרחבות שלה גדל או שהקוטר מתקרב ל5 ס''מ צריך לשקול התערבות צינתורית או ניתוחית. ממליץ גם שתתייעץ בנושא הצלילה עם רופא צלילה מוסמך.

17/11/2013 | 11:39 | מאת: ש

שלום, מעוניינת להבין מה מטרת החבישה הלוחצת לאחר הטיפול?

שלום מטרת החבישה הלוחצת היא להקטין את נפח הוורידים ולמנוע הצטברות דם בהם ובכך יכול להיות שיפור הן בתחושה והן בתוצאות האסטטיות.

לצוות הרופאים שבת שלום, בתי מתעמלת וכתוצאה ממאמץ יתר נוצרו לה כתמי דם בדומה לנמשים סביב העיניים. האם יש צורך בהגעה לבית החולים או שזה יעבור תוך ימים ספורים?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ בשלב ראשון לפנות לבדיקת רופא עור שיחליט על צורך בהמשך בירור וכיצד.

13/11/2013 | 23:46 | מאת: בר פרץ

היי בעלי סוכרתי , רציתי לדעת מה ניתן לעשות לשיפור זרימת הדם ברגלים מלבד פעילות גופנית , יש וטמנים מיוחדים טיפולים שאתה מכיר ? ובדיקות שגרתיות שאנחנו צריכים לדעת מהן .... תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פעילות גופנית כגון הליכה יום יומית מאד מסייעת. צריך גם להמנע מחבלות ופצעים ברגלים ובמידה וקורה משהו כזה, לפנות לבדיקת רופא מטפל בשלב ראשון. ממליץ גם לעבור דופלר עורקי רגלים בשאלה של מצב זרימת הדם על מנת שיהיו נתונים בסיסיים. אם מעשן, שיפסיק מיד.

כשנה לאחר טיפול בקצף שעברתי אצלך הופיעו לי נקודות אדומות עד הברך מהקרסול כולל אותו ותיכף ומיד הפכו לנקודות ומשטחים כהים כמו גינג"י . רופאת המשפחה קראה לזה התחמצנות .שאלתי האם קיים קשר בין הטיפול לתופעה ואם כן כיצד למנוע או לתקן את הנזק שנגרם לי? בנוסף צצו לי ורידים נוספים.

שלום לך אין אפשרות לדעת מה הסיבה בלי בדיקה כולל אולטרסאונד.

29/10/2013 | 20:03 | מאת: ג'ק

אני גבר בן 38 סובל מזה כ15 שנה מורידים בולטים וב-5 שנים האחרונות מהתפצציות ורדים בתקופה האחרונה זה ניהיה בילתי נסבל וחוזר על עצמו פעמים ויותר בשבוע כמו כן בתוך הדם שיוצא אני רואה כמין סיבים ארוכים, ניסתי בעבר המלצת רופא גרבים אלסטיות אך לא יכולתי לעמוד בזה עקב כך שאני מאד סובל מחום וגם הם עשו לי כאבי רגלים ועצבים נוראים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ מאד לפתור את בעיית הוורידים על מנת שלא יופיעו דימומים נוספים. קיימות היום דרכים יעילות ונוחות בהרבה מניתוח לפיתרון הבעיה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/10/2013 | 21:15 | מאת: ע'

אני בחור בן 20 חוויתי חרדה מאוד קשה במשך חודש וחצי בין חודש מרץ למאי...מאז מבחינת החרדה אני בסדר אך לאחרונה אני מרגיש שהרגליים שלי לפעמים כבדות (במיוחד בספורט) ולפעמים הן אינן כבדות...כמו כן גם אני מרגיש קצת כבדות בראש מידי פעם וחוסר יציבות בזמן שאני עושה תנועות חדות...רציתי לדעת ממה זה נובע? מהחרדה שעברתי? האם עקב חרדה עלולות להתפתח בעיות בזרימת דם ברגליים\ראש? אשמח למענה ועזרה!

שלום הרגשה של כבדות ברגלים יכולה להיווצר מסיבות שונות. חרדה יכולה להיות אחת מהן. מציע שתפנה בשלב ראשון לרופא המשפחה ואם הוא לא מוצא בעיה, ייתכן שכדאי לפנות לפסיכולוג

24/10/2013 | 09:45 | מאת: יחזקאל

האם טיפול בקלקסן וקומדין לדילול הדם, מועיל רק למניעת הווצרות פקקת נוספת, או שהוא מונע גם תזוזה של הפקקת הישנה לריאה ויצירת תסחיף ראתי, ואם הוא מונע, - איך הוא עושה את זה? תודה רבה מאד למשיב

לקריאה נוספת והעמקה

מטרת נוגדי הקרישה היא למנוע הרחבת קריש הדם וכן הורדת הסיכוי לשליחת תסחיפים לריאות. מנגנון הפעולה שלהם הוא על ידי עיכוב חלבונים מסויימים המשתתפים בתהליך יצירת קריש הדם

23/10/2013 | 13:09 | מאת: יפעת

בעיקבות כאבים באגן, צד שמאל. נשלחתי לבדיקת MRI תוצאות הבדיקה הראו דלקת בגידים. אך היה ממצא לוואי: ריבוי כלי דם מורחבות באגן-יתכן מדובר בדליות-ליעוץ גניקולוגי אני אישה בת 42 אחרי שני ניתוחים קייסרים, כשבהריון השני(לפני 6 שנים) הייתי עם רעלת קשה. מה אומר ממצא לוואי זה?

לקריאה נוספת והעמקה
28/10/2013 | 17:54 | מאת: דר' גלילי

זהו ממצא שיכול לרמז על בעיה של גודש בוורידי האגן אבל אין בכך כדי להצביע בביטחון שזהו מקור הכאב וקשה מאד לדעת מהו המקור .יש מקרים בהם מחליטים לבצע סגירה באמצעות צינתור של וורידים מורחבים באגן אבל צריך להתייעץ עם הגינקולוג. יש מצב גם שהוורידים מורחבים כתוצאה מקרבתם לאזור דלקתי שלא נראה בCT

קשה מאד לדעת האים הוורידים המורחבים הם מקור הכאב. ייתכן גם מצב שהם מורחבים כתוצאה מקרבתם למשל לתהליך דלקתי שלא נראה בCT. תתייעצי עם הגינקולוג

17/10/2013 | 13:32 | מאת: אנונימית

אני בת 45 ,אם לשלושה ילדים. מאז הלידה של בן הזקונים אני סובלת מבצקות וורידים בולטים בשוק.לפני כ 3 שנים עברתי ניתוח ורידים ומאז הופיעו ורידים גם בירך.אני נוטלת זיפרקסה/ אולנזפין והרמונט.האם יש קשר בין התרופות הללו לבעיית הורידים? האם יש לעבור שוב את הניתוח? בימי שישי כאשר אני עומדת יום שלם על הרגליים אני סובלת מכאבים האם יש פתרון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. איני ממליץ שתעברי שוב ניתוח וורידים שלרוב נכשל כפי שנוכחת על עצמך. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה. בברכה דר' גלילי

05/10/2013 | 20:28 | מאת: ש

מבקשת לתקן הטעות. שאלתי לגבי כאב באותה ברך שבה עברתי את הטיפול. האם יתכן?

לקריאה נוספת והעמקה
06/10/2013 | 11:38 | מאת: דר' גלילי

במקרים מסויימים עלול להיות בברך ברגל המטופלת כאב במידה והווריד המטופל עובר מעל הברך או שטופלו וורידים היוצאים מתוך עומק הברך. זהו מקרה מאוד לא שכיח וממליץ גם לברר האם יש בעיה אורטופדית בברך

כאב בברך ברגל המטופלת יכול להיגרם או אם הווריד המטופל עובר מעל הברך ואז הכאב שטחי יותר או אם טופלו גם וורידים החודרים לעומק הברך. אם זאת ממליץ גם לשקול בעיה אורטופדית בברך עצמה כי המקרים הנ''ל אינם שכיחים.

28/09/2013 | 19:42 | מאת: ש

שלום,האם טיפול להסרת וריד עלול לגרום לכאב בברך באותה רגל?

לא צריך להיות קשר בין טיפול בוורידים ברגל אחת לכאב בברך ברגל השניה

27/09/2013 | 03:11 | מאת: דין

מלפני יומיים התחילו לי כאבים ביד שמאל באיזור המרפק והשריר הקדמי ביד שמזכירים לי כאב של הבוקר שאחרי אימון כושר בלי חימום ומתיחות. אין לי נפיחות או אדמומיות באיזור אין לי חום ויש לי נשימות סדירות. זה קורה שאני מאמץ את השריר להרים דברים או סתם למתוח אותו. אני לא עשיתי פעילות ספורטיבית כבר שנה ובשבועות האחרונים לא יצאתי מהבית(בעיה רגשית). כל מה שאני עושה זה לישון ולאכול. חשוב לי לציין שמלפני חודש חגגתי 24 ואין במשפחה שלי היסטוריה של מחלות. האם יש לי קריש דם? אני גם צריך לציין שאני מחזיק את הפלאפון, שלט טלוויזיה, מזלג , כוס שתייה ביד ימין שלא כואבת ושלמעשה אני כמעט לא מאמץ את יד שמאל. אני ישן גם בצורת כפית על צד שמאל ולפעמים היד נרדמת שאני נשען עליה. אשמח לקבל תשובה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לרוב מתלווים לקריש דם תלונות וסימנים מעט שונים משתארת כגון כאב שיכול להיות מלווה בירידה בתחושה ובתיפקוד היד וכן שינויים נראים לעין כמו צבע חיוור או כחלחל של העור. לעיתים לחץ מקומי על עצב בעקבות תנוחת שינה מסויימת עלול לגרום לכאב מקומי חולף. בכל אופן, אם המצב לא חולף או מחמיר ממליץ שתפנה בשלב ראשון לבדיקת רופא משפחה שיחליט האם יש צורך בהמשך בירור.

24/09/2013 | 17:32 | מאת: דקלה

האם ישנה סכנה כלשהי מהרגשת נימול בכף רגל שמאל שהתחיל לפני יומיים, ומעט כאבים בהמשך הרגל לפעמים, יש לציין ברקע PFO- חור סגלגל עם דלף דו כיווני.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לרוב תחושת נימול כפי שאת מתארת נובעת מגורמים הקשורים ללחץ או שינויים בתגובת עצבים תחושתיים. ממליץ שאם הבעיה ממשיכה תפני לאורטופד ואם שולל בעיה , לנוירולוג

19/09/2013 | 21:16 | מאת: ט

שלום; לפני כחודשיים התחלתי בטיפול להסרת וריד. כבר עברתי 2טיפולים. עדיין הרגל כואבת. אני מבינה שמדובר בדבר אינדיבדואלי. אולם מבקשת לדעת. באופן סטטיסטי לאחר כמה זמן אמורים להסתיים הכאבים ולאחר כמה זמן יעלם הוריד על שלוחותיו והסימנים החומים שנובעים מהטיפול?

שלום לך כיוון שקיים שוני גדול מאד בין מצב כל מטופל לפני הטיפול ובדרך בה כל מטפל מבצע את הטיפול וכיוון שלא ציינת איזה טיפול עברת, קשה לתת תשובה אמינה על שאלתך.

ברצוני לדעת אלו הגבלות גופניות חלות על אדם שלפני שבוע גילו לו פקקת בוריד וכריש בריאה, כמה זמן עליו להימנע בפעילות ואיזה פעילות כן עליו לעשות?

שלום לך בשלשה שבועות הראשון ממליץ להימנע מפעילות מאומצת עד שקריש הדם ברגל יתייצב כך שלא ישתחררו תסחיפים נוספים. 3 שב' אח''כ לחזור בהדרגה לפעילות מתונה כגון הליכה לא מאומצת ולא ממושכת. בהמשך לפי המצב של הרגל והנשימה ניתן לחזור בהדרגה לפעילות מלאה בכפוף לבדיקת הרופא העוקב אחריך

15/09/2013 | 11:57 | מאת: ילד

1. האם ניתן לתקן קרע ברקמת הפין ולהחזיר את מצב הזקפה לכפי שהיה קודם ? 2. הייתי בבדיקה אצל אורולוג לאחר איבוד הזקפה בזמן אוננות , מאז אין לי זקפת בוקר (המקרה קרה לפני חודש) אני מגיע לזקפה חלקית או מלאה אך קשה יותר מבעבר , היא חלשה ולזמן קצר מאוד , הייתי אצל רופא אורולוג שאמר שהמבנה תקין איו שום צלקת של הפין , האם היא יכולה להיעלם ? הוא הציע לי בדיקה של זקפת לילה ויתרתי עליה בקשתי ממנו בדיקה של סונר דופלר אולטראסאונד והוא טען שלא צריך. האם עליי לפנות לרופא אחר ? יכול להיות שהוא טעה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במקרה שלך ממליץ שתפנה לאורולוג אחר שמתמקד בטיפול בבעיות זיקפה

07/09/2013 | 00:47 | מאת: בלה

לפניי כשלושה חודשים התחילו הקרסוליים להתנפח, לפתע יש ריבוי בכלי דם בצבע כחול כהה עם כתמים אדומים, יש לי הרגשה מוזרה בקרסול כאילו שרשרת כבדה מלופפת סביב הקרסול,יש הפרעה בתנועת הקרסול , הקרסול לא חופשי כאילו משהו מונע או עוצר את התנועה ! אני סובלת מאמפזימה, לצערי הרופא המטפל לא התיחס לתלונתי.יש לי הרגשת אי נוחות כל היום ולעיתים קרובות גם כאב מלוווה בדופק ! תודה ושנה טובה בלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתעברי דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת וורידים שיכולה לגרום לבצקת. אם יש, תחזרי אלי. אם אין, בקשי שרופא המשפחה יבצע בירור לבצקת.

שלום, מהי מחלת פרה צטמולה ורה? ומה המשמעות? מהן הסיכונים?

לקריאה נוספת והעמקה

כוונתך ודאי לפוליציטמיה וורה. מדובר בכך שמח העצם מייצר כמות גדולה מידי של מרכיבי דם בעיקר טסיות וכדוריות אדומות. המשמעות שעלולה להיות צמיגות יתר של הדם ונטייה לקרישת יתר. לעיתים יש צורך בטיפול תרופתי

06/09/2013 | 02:15 | מאת: עליזה

הבן שלי בן 6.5 וראיתי שמאחורי הברך יצא לו וריד מזוגזג ובולט כמו של אנשים מאוד מבוגרים, האם זה שכיח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ווריד בולט בגיל כזה אינו שכיח. ממליץ שיעבור בדיקה אצל מומחה לכלי דם לאחר שיעשה דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה.

27/08/2013 | 20:47 | מאת: תמר

שלום, לפני מס' שבועות גיליתי על כפות רגליי נק' אדומות. הייתי בטוחה שזה יעבור אבל זה לא עובר. אני בת 35 ובסה"כ בריאה. הם לא מגרדות או כואבות אבל אני די מוטרדת. מה זה יכול להיות? אודה לתשובה.

שלום לך איני יודע במה המדובר אבל מציע שתפני לבדיקת רופא עור

26/08/2013 | 21:23 | מאת: ערן

שלום רב, אובחנתי עם DVT בשתי הרגליים, ואני בן 30. נאמר לי שמכיוון שלא היה דבר שהיה עשוי להוביל לזה בגילי (ניתוח ושכיבה ממושכת, טיסה וכ"ו) ובדיקות קרישיות יתר עדיין לא העלו ממצאים אז כנראה מדובר בבעיה גנטית, תורשתית (לא ידוע לי על מישהו במשפחה) והטיפול הוא קומדין- כל החיים וגרב אלסטית לפחות חצי שנה, שנה. כמו כן, שהבעיה היא בלתי פתירה, כלומר, גם הנזק בלתי הפיך. רציתי לשאול לגבי אלטרנטיבות, בדגש על catheter-directed thrombolysis האם יעזור? האם מבוצע כלל בארץ? תודה מראש. ערן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש מקומות בארץ בהם מבצעים טרומבוליזיס של קרישים בוורידים אבל צריך לשקול כמה זמן עבר מהאירוע כי נהוג שהטיפול יעיל עד שבוע מהאירוע. לא כל DVT גורם לנזק בלתי הפיך ועם הזמן יש כאלה החוזרים למצב תקין אם כי בפחות ממחצית מהנפגעים.

24/08/2013 | 14:27 | מאת: כ

שלום, האם אפשר לאחר סיום טיפול בורידים להמשיך בפעילות ספינינג או שפעילות כזו עלולה לגרום ליצירת ורידים אחרים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב ניתן לעשות ספינינג

23/08/2013 | 16:31 | מאת: בת7

שלום , אני בחורה בת 30 ( חולת סכרת- אולי זה קשור) כבר כמה שנים שהיה לי בירך הימנית למעלה (בין הברך לישבן) רשת נימים קטנה אך הדבוע שמתי לב שיצא שם וריד- טיפה בולט וממש כחול האזור כואב קצת- כאילו ישנו שטף דם מתחת לעור. שאלתי היא האם זהו מצב שדורש טיפול?מעבר לפן האסטטי? ואם כן - לאיזה רופא צריך לפנות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשלב ראשון ממליץ שתעברי דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה ולאחר מכן פני לבדיקת מומחה לכלי דם

23/08/2013 | 11:16 | מאת: א.י

שלום , האם ניתן לטפל בשבר פין / דלף ורידי חודש-חודשיים מאז המקרה ולהחזיר את הזקפה למצה הקודם כמו שהייתה לי נוקשה מאוד ויציבה כיוון שעכשיו אין לי כמעט זקפה מלאה רק חצי בבוקר ובשעות היום אלא אם כן יש גירוי חזק מאוד ואז יש זקפה מלאה אך היא יורדת מהר מאוד. תודה.

שלום לך ממליץ לך לפנות לבדיקת אורולוג אשר יבצע מס' בדיקות על מנת לאבחן במדויק את הבעיה ולפי זה לתת את הפיתרון המתאים.

21/08/2013 | 15:21 | מאת: יפה

אני בת 42, כ-20 שנה סובלת מורידים בולטים ברגלים, דליות ונימים אך הבעיה העיקרית היא הכאבים בחלק התחתון של הרגלים ולאחרונה מזה 4 חודשים סובלת מבצקות. עשיתי דופלר בשנת 2002 ושם היתה בעיה של אי ספיקה ברגל ימין, טופלתי בזריקות ובגרב אלסטית כמה חודשים אך המצב רק החמיר ולכן הפסקתי עם הטיפול, לאחרונה חזרתי לעשות בדיקות דופלר ורידי שטחי ועמוק, נרשם כך: בתגובה למבחן ואלסלוה הודגם רפלוקס (רגל שמאל) ברגל ימין-אי ספיקה של וריד הפמורלי המשותף מימין, מה המשמעות ומה הן דרכי הטיפול? החשוב ביותר זה להיפטר מהכאב האיום ברגליים (כל נגיעה קטנה ברגל מרגיש כאילו מישהוא בעט בי, אני רגישה ביותר ויש לי המון סימנים כחולים ממכות קטנות שלא אמורות להשאיר סימן).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך על מנת לתת תשובה מדוייקת צריך לבדוק אותך כיוון שלפי מה שרשמת קיימת בעיה בווריד הראשי ברגל ימין ואת זה צריך לבחון. עקרונית במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

31/08/2013 | 17:33 | מאת: יפה

שלום ותודה על התשובה המלאה והעניינית. ניגשתי לרופא כלי דם עם תוצאות הבדיקה (הכל היה תקין פרט ל: רגל ימין, בתגובה למבחן האולסלוה הודגם רפלוקס, מסקנה: אי ספיקה של הוריד הפמורלי המשותף מימין)והרופא אמר לי שאין לי מה לעשות פרט לגרביים אלסטיות או לעבור טיפול של זריקות לורידי ספיידר רק בשביל הקוסמטיקה, אך עדיין זה לא פותר לי את בעיית הכאבים ברגליים (מהברך למטה, כל נגיעה קטנה מרגישה לי כמו בעיטה) ובשל זאת ניגשתי להיבדק, האם עלי להמשיך בעניין הורידים או לפנות לרופא אחר אולי הבעיה היא אחרת? אני כבר מיואשת אנא ממך עזור לי לפתור את הבעיה שאני מושכת מעל 20 שנה. האם לבקש חוות דעת שנייה, האם אפשר להגיע אליך? מחכה לתשובה בקוצר רוח,

20/08/2013 | 16:03 | מאת: חסוי

כיצד ניתן לזהות את שתי המחלות , מיום חמישי האחרון אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה ומתקשה לשמור עליה , בנוסף שמתי לב קצת לזווית עקומה או שאולי דבר זה נובע מזקפה לא מלאה , האם יכול להיות שזו רק דלקת שתחלוף ? (אני בן 18)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הדרך הטובה ביותר לאבחן את הבעיה היא שתפנה לרופא אורולוג אשר יבדוק אותך וייתכן שגם ישלח לבדיקת אולטרהסאונד. בכל אופן, בינתיים לידיעתך, במחלת פיירוני יש דלקת של מעטפת פנימית של הפין ואז עלול להופיע כאב וכן ניתן לעיתים להרגיש במישוש התעבות כעין מיתר לאורך הפין. לגבי מחלת מונדור, מדובר בדלקת עם קרישי דם של וורידים לאורך הפין וזה בד''כ כואב, נראה לעיין כגושים כהים ונמוש כמיתר או גושים.

20/08/2013 | 18:01 | מאת: אין שם

אין לי כאבים כלל יכול להיות שזו בעיה אחרת

19/08/2013 | 13:12 | מאת: nataly

שלום ד"ר גלילי. אני בת-66,לפני חודשיים אחרי אורטרוסקופיה של ברך נוצרה אצלי פקקת של הורידים ההפופליטארי וה- POSTERIOR TIBIAL כמה זמן אני צריכה ללכת בגרביים אלסטיים וכמה זמן בדייוק לוקחים קומדין(ההמלצה של רופה פנימי מ-3 עד- 6 חודשים -וזה לא ברור לי). בתודה ובברכה , נטליץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בד''כ לאחר DVT שנגרם בעקבות פעולה פולשנית נוטים להמליץ על קומדין למשך 3 חודשים בלבד. ממליץ שתעברי עוד חודש בדיקת דופלקס חוזרת על מנת לאבחן האם עדיין יש DVT או שקיימת אי ספיקת וורידים. לאחר מיכן יהיה ניתן להחליט על הצורך בגרב אלסטי.

18/08/2013 | 14:41 | מאת: יפה צפירה

ברקע בעיות קשות בצוואר ודלקת במעטפת הגיד המחברת את הזרוע עם הכתף שלא נרפאת כבר יותר משנה וזרמים בידים ופגיעה במוטוריקה העדינה בצד ימין.האם יתכן קשר לאבחנה העורקית?

לרוב בעיה בעורקי הוורטברליס לא אמורה להיות קשורה לבעיות בכתף וביד אלה אם מדובר בבעיה דלקתית המערבת את הרקמות כולל של עמוד השדרה הצוארי. ממליץ בשלב ראשון בדיקת רופא משפחה ובדיקת דם כולל שקיעת דם וספירה.

17/08/2013 | 23:14 | מאת: ויוי

שלום ד"ר גלילי.. בת 46 סובלת מאוד לאחרונה מכאבי רגליים ותחושת פיצוצים עקצוצים סביב הקרסוליים, כאבי הרגליים מתעצמים לפני מחזור ובמהלכו משהו שחדש לי לחלוטין, עד כדי כך שלא יכולה לעמוד, כאילו שרירים תפוסים ומושכים למטה , לא סובלת מוורידים בולטים למעט כמה פיצוצי נימים קטנים, הריון 1 לפני שנתיים גם עבר בשלום ללא וורידים ,אך כמה חודשים לאחר הלידה התחלתי להרגיש את הכאבים והפיצוצים האלה ופתאום גם יצאו לי כל מיני גושי שומן הנראים מתחת לעור באיזור הבטן והאמות בידים לא יודעת אם יש קשר אך אשמח לתובנות האם יש מקום לדאגה ואילו בדיקות עלי לבצע.. לציין שאין לי עודף משקל ... מאז ומתמיד סובלת מקור קיצוני ידיים ורגליים קרות בדרך כלל, בעבר עשו לי בדיקות לתסמונת רינו - תקין תודה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאבים כפי שאת מתארת יכולים לנבוע ממספר סיבות. אחת הנפוצות היא ממקור עמוד שדרה תחתון - לחץ על שורשי עצב עם כאב קורן. אולם מכיון שלאחרונה הופיעו גם גושי שומן תת עוריים, ממליץ שתפני ראשית לבדיקת רופא משפחה שיחליט כיצד להמשיך את הבירור.

17/08/2013 | 16:32 | מאת: דוד

סבתי בת ה-90 סובלת עשרות שנים מ-DVT ומפיגמנטציה בשוקיים ובקרסוליים, ובשנתיים האחרונות התפתח אצלה פצע עיקש בצד השוק. היא מסרבת/לא מסוגלת להשתמש דרך קבע בתחבושת לחץ, גרב אלסטית (שכבר לפני 30 שנה הומלצה לה) או הרמת רגליים. הפצע אמנם עיקש אבל הוא קטן, בסביבות 1.5 ס"מ בקוטר, ונראה שהוא לא הולך ומתפשט. היא לא מתלוננת על כאבים ולא נראה שזה משפיע על איכות החיים שלה. אני מבין מהספרות שמצבה נחשב לכאורה למצב חמור בדירוג CEAP 6 שמצריך טיפול פולשני דחוף ושישנם כל מיני טיפולים בתחום כירורגיית כלי דם שיכולים לפתור את הבעיה. השאלה מה באמת הדחיפות המעשית שבפנייה לטיפול פולשני, מה יקרה אם היא לא תעשה דבר מלבד טיפול שטחי של ניקוי, הטריה וחבישה אצל האחות בכל פעם שהפצע נפתח? מה הסיכוי שהימנעות מטיפול פולשני תפגע באורח משמעותי באיכות או בתוחלת החיים שלה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיכויים לא מועטים שאם המצב יציב כבר שנתיים הוא ימשיך להשאר כך. אך תמיד עלול להיות סיכון של זיהום פתאומי שמערב את הרגל ואף עלול לסכן חיים בגיל כזה.

13/08/2013 | 12:12 | מאת: snksnk

שלום, לפני ב-4 ימים הופיע כתם סגול גדול מאוחרי הברך שנראה כמו שטף דם, ללא שום חבלה באזור. האזור כואב ורגיש מאוד למגע. לדעתי עם הזמן הכתם מתפשט והכאב אינו עובר. ממה לדעתך זה נובע והאם יש לטפל ואיך? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב אין לשטפי דם מהסוג שתואר משמעות מדאיגה וקרוב לודאי שמדובר בכלי דם קטן שדימם לתת עור באופן עצמוני. אם הכתם ממשיך להתפשט ייתכן והדמם ממשיך ואז ממליץ להיבדק ע''י רופא מטפל בשלב ראשון.

13/08/2013 | 21:24 | מאת: snksnk

תודה על המענה המהיר

04/08/2013 | 08:06 | מאת: חני

סיבת ההפניה סחרחורת.. בפענוח רשום שעורק החוליות :עורק פרוקסימלי מפותל עם הגברה קלה בזרימה.בצד ימין. בצד שמאל עוק התרדמה הפנימי:הצרות קלה עד 25% אשמח לדעת מה זה אומר. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מדובר כרגע במצב שאינו מסוכן אולם ממליץ לבצע מעקב בעוד שנה על מנת לראות האם ההיצרות בעורק משמאל החמירה. לגבי עורק החוליות, אין בכך לרוב שום בעיה.

02/08/2013 | 21:08 | מאת: נילי

שלום אני בת 60 סכרת 2 מאוזנת עם עודף משקל עברתי 2 צינתורים קרדיאלים עם התקנת סטנט מזה יומיים מרגישה רעידות/קפיצות בבטן העליונה כמו שמרגישים שהעין קופצת בנוסף ביומיים האחרונים יש לי שלשול וחולשה האם יכול להיות שזו מפרצת ביטנית? מה זה יכול להיות? מודאגת נילי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לפי תיאורך המצב יותר מתאים לגירוי עצבי שטחי ופחות למפרצת בטנית אבל בכל זאת אם עדיין ממשיך פני לבדיקת רופא מטפל

31/07/2013 | 20:30 | מאת: שושנה

שלום. זו תוצאת בדיקת דם שלי. מהי בדיקה זו? מה אומרת התוצאה? תודה. COOMBS INDIRECT תוצאה NEG

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זו בדיקה המטולוגית אימונולוגית שלמיטב ידיעתי אינה מדאיגה אולם ממליץ שתפני שאלה זו להמטולוג