כאבים ביד שמאל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

77% לא מודעים להתקף לב נשי

רוב הציבור בישראל לא מודע להבדלים בין התקף לב נשי לגברי ואינו מקיים אורח חיים בריא. נתונים מסקר חדש 77% מהציבור לא יודע על "התקפי לב נשיים", כך עולה מסקר שערכה חברת שחל טלרפואה. מהסקר עולה עוד, כי מרבית הישראלים (61%) לא מקפידים על אורח חיים בריא, אפילו כאלו שעברו התקף לב. הנתונים המדאיגים מראים שרוב הציבור בישראל לא מקפיד על אורח חיים בריא ואינו מודע לגורמי הסיכון להתקפי לב ולהבדל הדרמטי בין התקפי לב גבריים לנשיים. מה אנחנו יודעים על הלב הנשי? על פי הסקר, 47% מהנשאלים סבורים שאין הבדל בין נשים לגברים בהתקפי לב, 30% אינם יודעים אם ישנם הבדלים כאלו ועוד 12% יודעים שיש הבדלים בין גברים לנשים, אך הם אינם יודעים מהם.אותם 11% מהנשאלים שידעו על ההבדלים בין המינים בסימפטומים של התקפי לב, ידעו גם לציין היטב את ההבדלים: גברים מרגישים יותר לחץ בחזה (1%)...
ללמוד עוד על כאבים ביד שמאל
77% לא מודעים להתקף לב נשי-תמונה

רוב הציבור בישראל לא מודע להבדלים בין התקף לב נשי לגברי...

מאת: מערכת zap...
25/01/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים ביד שמאל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים ביד שמאל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. לפני כ-3 חודשים התחלתי לסבול מכאבים וקושי בתנועה ביד שמאל. הכאב הוא לרוב עמום ומתפזר מהיד ועד לזרוע ולכתף. לפעמים גם מקרין לצד השמאלי של החזה. בבדיקה הרופאה הרגישה נפיחות קלה בצד החיצוני השמאלי של החזה (קרוב יותר לבית השחי), אך בגלל שהייתי אחרי מסאג' עמוק היא חשבה שזה העניין. עברתי בדיקות דם ואקג ששללו בעיית לב. יש לציין שלפעמים הכאב נעלם ולפעמים חוזר לכמה שעות, אבל בתנועה של היד והרמתה תמיד יש אי נוחות והגבלה קלה. אני לא עובדת פיזית. אשמח לקבל הכוון מה לעשות ומה הסיבה לכך. תודה מראש.

שירה שלום, כאבים סביב הכתף יכולים לבנוש ממספר מקורות: מערכת השריר ןהשלד, מערכת העצבים, מקור או לבבי או ריאתי, שד ועוד. מאחר והנושא הלבבי נשלל, יש לבדוק את המערכות האחרות. העובדה כי הרופאה חשה בנפיחות שייחסת למסאז', מצריכה בדיקה נוספת, כעת שהתרחקת מהמסאז', כולל בדיקת השד. לאחר מכן, אם לא יהיו ממצאים יש לבדוק את הכתף והצואר אצל אורטופד. בברכה , ד"ר יהודה

מה זה אומר

שלום האפשרויות כה רבות שקשה לומר היכן להתחיל. ממליץ לגשת בתור התחלה לרופא המשפחה.

בת 25, מעשנת קופסא ביום לפני כשבוע הרגשתי כמו החסרה של פעימה ולאחר כחצי שעה הופיעו לי כאבים עזים בחזה . לאחר כמה שעות כאבים ביד שמאל הלכתי לרופא אשר ביצע א.ק.ג וחמצן בלב ומצא שהכל תקין. היות ואני בתקופה קצת לחוצה אמר שזה כנראה מלחץ וזה יעבור . הכאב לא פסק ועשיתי בדיקות דם שגם לא הראו משהו לא תקין . הכאב נחלש אבל הוא עדיין שם מעין כאב עמום וממושך ... חולשה כללית בכל הגוף עייפות וכובד . חזרתי לרופא לפני יומיים אשר הציע לי לקחת כדורים רגילים להקלה בכאב היות אולי מדובר בדלקת (בשבועיים האחרונים שקדמו לכאב בלב היה לי כאבים בגוף אשר נבעו מדלקות שונות ) הכאב לא עובר לי ואני מרגישה כל הזמן את דפיקות הלב שלי זה די מלחיץ אותי היום אשר הרגשתי הקלה משמעותית הרמתי שקניות קניות והרגשתי שהכאב מתגבר . בנוסף מאז הלחצים בחזה שמתי לב כשאני לוקחת נשימה מאוד עמוקה יש לי מן חרחור בנשימה . יש רעיון לאיזה בדיקות עלי לבצע ומה זה יכול להיות ?

שלום, התיאור שלך לא מעלה חשד למחלה בריאות. אני מציע לעשות בדיקות דם כלליות, לראות שבלוטת התריס בסדר , המוגלובים וויטמינינם ולעקוב. אני מניח שכשתהיי בתקופה יותר רגועה גם הלחצים יעברו.

שלום דוקטור אני בת 30, אמא לשלשה ילדים ובהריון שבוע 13. אני סובלת מכאבים חזקים פנימיים ועמוקים מאד בזרוע שמאל שמקרינים חולשה עד כף היד ומתחילים בחיבור לכתף הכאבים מגיעים מדי פעם למשך חצי יום ועד יומיים אני לא מצליחה למצוא משהו משותף לזמנים בהם הכאב מגיע זוכרת את הכאבים האלו עוד בתור נערה, אז אמר לי הרופא כנראה מגיע הגשם בסופ"ש... (משו כמו רומטיזם?) עכשיו אני רואה שזה מגיע גם בלי קשר לגשם.... אף פעם לא נשברה לי היד באזור... ואני כותבת ועובדת עם יד ימין. האם זה יכול להיות קשור לתקופות עומס? לחץ? גוף ונפש? מה זה עוד יכול להיות? תודה רבה!!

שלום, קשה להעריך תלונה זו ללא בדיקה גופנית. האם מופיע בתזוזה או רק במנוחה? האם ישנה חולשה בנוסף? מופיע יותר בלילה? בעיקר בזמן הריונות? ממליצה לבצע בדיקה גופנית מקיפה על מנת להעריך את הסיבה. ניתן גם להעזר בבדיקת US בהתאם לממצאים בבדיקה הגופנית. בהצלחה!

מופיע גם ביום וגם בלילה גם במנוחה וגם בתזוזה זה גורם לי לחולשה בהמשך היד וכמו נימול כזה, לא בכל הגוף.עיסויים חזקים נורא נורא מקלים מעט בחודשיים האחרונים בהריון זה קרה פעמיים , לא זוכרת אם קודם היה דווקא בהריון היה לי גם לפני שהתחתנתי...