זרמים בכף הרגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סוכרת: המחלה של העולם המערבי

שכיחות סוכרת מסוג 2 בעולם המערבי נמצאת בעלייה מתמדת, עקב תזונה בעייתית והשמנת יתר. ירידה במשקל ופעילות גופנית עשויים לדחות את הופעת הסוכרת על שלל סיבוכיה שכיחות מחלת הסוכרת עומדת על 7% מכלל האוכלוסייה - וככל שגיל האוכלוסייה עולה, כך גם שכיחות המחלה עולה, עד לכ-15% בקרב מבוגרים. הסוכרת נמצאת בסימן עלייה בעשורים האחרונים, "הודות" למזון המתועש, אורח חיים מהיר ולחוץ של האוכלוסייה ועלייה בתוחלת החיים.אילו סוגי סוכרת קיימים?ישנם שני סוגים עיקריים. סוכרת מסוג 1 וסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 1 מוכרת כ"סוכרת נעורים" ומופיעה כתוצאה מהרס של תאים המייצרים אינסולין בלבלב. סוכרת מסוג 1 היא מחלה אוטואימונית. סוכרת מסוג 2 היא הסוכרת הנפוצה יותר, ומוכרת כ"סוכרת מבוגרים". במקרה זה, הלבלב ממשיך לייצר אינסולין באופן חלקי, אבל הגוף אינו מצליח להשתמש באינסולין המופרש. חולי סוכרת מסוג 2 מטופלים - על פי רוב - בעזרת דיאטה דלת פחמימות, פעילות גופנית ולעיתים גם...
ללמוד עוד על זרמים בכף הרגל
סוכרת: המחלה של העולם המערבי-תמונה

שכיחות סוכרת מסוג 2 בעולם המערבי נמצאת בעלייה מתמדת, עקב...

מאת: פרופ' בלום...
27/10/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזרמים בכף הרגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זרמים בכף הרגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בוקר טוב , הייתי בארוע בשבוע שעבר ונעלתי נעלי עקב גבוהות, במהלך הערב הן הפריעו והרגליים כאבו הורדתי אותן ומאז אני מרגישה את שתי האצבעות , האמות בכפות הרגליים כנרדמות. הרגשה זו נמשכת כבר כשבוע . זו הפעם הראשונה שזה קורה . מדוע זה קרה והאם יש בעיה כלשהי? אודה לך על תשובתך .

בהחלט נשמע שיש בעיה. בד"כ נגרם כתוצאה מפגיעה עצבית מקומית, אולי נאורומה ע''ש מורטונס. פני לבדיקת אורתופד באזור מגורייך. בברכה - דר' טיטיון.

פורומים בנושא זרמים בכף הרגל
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה