נרוסין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנרוסין

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנרוסין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נרוסין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ביום שלישי עשיתי עקירה כירורגית בשן בינה הימנית אם אני לא טועה זאת שן מספר 48.... הרופא הביא לי "נקסין" ומי פה לשטיפת הפה פעמיים ביום... הנקסין לא עזר לי והתחלתי לחפש לי משכך כאבים רציני יותר, הגעתי לתרופה "נרוסין" לקחתי אותה והיא לא השפיע כמעט הבנתי מאנשים שהם לוקחים גם נרוסין וגם עוד כדור משכך כאבים כגון אופטלגין וכדומה... האם זה לא מסוכן? אני יכול ליטול נרוסין+נקסין? הכאב לא עובר שלי כבר שלושה ימים והפנים שלי התנפחו היום אני חושב שהאיזור הפך לדלתקי גם בטופס עקירה כתוב דלקת מוח השן חריפה אבל לא קיבלתי אנטיביוטיקה מה לעשות?

קובי שלום. לא בדקתי אותך ולכן לא אוכל ל התייחס אישית למקרה שלך אלא למקרה כללי שטופל בעבר במרפאה שלי .כאב ההולך ומתגבר לקראת היום ה3-4 לאחר העקירה יתכן והוא נטאפיין זיהום מתגבר במקום העקירה ומחייב ביקורת דחופה אצל רופא השינים שעקר את השן וטיפול כזה או אחר לשם חיסול הזיהום בהתאם לממצאיו . לא טוב הדבר שאת הלוקח תרופות מבלי לעיין בעלון לצרכן לפחות או ממבלי להיוועץ ברוקח או רופא השניים שלך מתיאורך עולה שאתה עובר בהרבה את המינון המירבי של נקסין שבמקרה הזה זהה לחלוטין לנרוסין והמינון המקסימלי שלו הוא 2 טבליות ליום .מעל מינון זה הוא אפילו מסוכן ועלול לגרום לסכנת מוות !! תרופות נגד כאבים יש לצרוך בצורה מושכלת ומבוקרת על ידי רופא השינים או לכל הפחות בעיצה אחת עם הרוקח !

בוקר טוב רציתי להתיעץ איתך בקשר לתרופה לדלקת בכתף, מה יותר טוב לקחת ברקסין או ארקוקסיה. שסבלתי בדורבן בעקב לקחתי ברקסין וזה מאוד עזר לי, האם יש הבדל בין ברקסין לארקוקסיה. הרופא לא ממליץ על שום כדור רק לחמם את המקום, אבל אני סובלת מכאבים חזקים המקשים עלי להזיז את היד, ויש לי בבית ברקסין וגם ארקוקסיה מה לקחת? תודה מראש על תשובתך

ציקי שלום. מדובר בתרופות מרשם ורק רופא יכול להורות לך על השימוש בהן. מה גם, שאלו תרופות העשויות לגרום לתופעות לוואי לא פשוטות ורצוי שתיבדקי ע"י רופא טרם השימוש בהן, כדי לוודא שמצבך הרפואי מאפשר זאת. באופן עקרוני, שתי התרופות משתייכות לאותה הקבוצה הפרמקולוגית ושתיהן אנטי-דלקתיות. ארקוקסיה משויכת לדור חדש וספציפי יותר ואמורה לגרום לפחות תופעות לוואי במע' העיכול. אם אובחנה אצלך דלקת בכתף ואת סובלת מכאבים, אוכל להציע לך להשתמש בתרופות אנטי-דלקתיות שאינן דורשות מרשם רופא, כגון- איבופרופן (נורופן/אדויל/אדקס) או נפרוקסן (נרוסין/נקסין). לבריאות.

אני 5 ימים אחרי החזרת 3 עוברים, היום כאבה לי השן ולקחתי כדור אחד של נרוסין ורק לאחר שלקחתי אותו קראתי שלא מומלץ לקחת בכלל נרוסין אחרי החזרה. האם פגעתי בסיכויי ההשתרשות ובסיכויים שלי להיכנס להריון בסיבוב הזה והכל בגלל כדור אחד משכח כאבים?

ליאנה שלומות, אל דאגה, אין שום סיכוי שכדור אחד של נרוסין ישבש את הטיפול ויפריע לכניסתך להריון. בברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות בארץ ובחו"ל נייד 050-8481909 מרפאה טל' 09-9581829 כל יום אחה"צ מ-16:00 ס' מנהל ביה"ח לנשים, בי"ח בילינסון הרצליה מדיקל סנטר (HMC)

23/12/2009 | 18:13 | מאת: אורלי
מתוך פורום הנקה

שלום, עברתי עקירת שיניים. הרופא המליץ על משכחי כאבים כמו נרוסין, אדוויל או נורופן. האם מותרת לקחת אותם בזמן הנקה? הבת שלי בת שנה. תודה, אורלי

שלום לך אורלי, ודוויל בהחלט מותר - איבופרופן - לגבי כל השאר כדאי להתייעץ עם אחד המרכזים למידע על תרופות והריון והנקה: ;1. בילינסון: 03-937-6911 2. אסף הרופא: 08-977-9309 תרגישי טוב!! אלן

פורומים בנושא נרוסין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי