החדרת פורט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המופיליה: החיים בצל סכנת הדימומים

רונן דבורקין, חולה המופיליה בן 19 וחצי, מספר את סיפורו ההתמודדות האישי שלו. על החיים לצד המחלה, ההתגברות על הקשיים והרצון לקיים חיים רגילים כמו כל בני גילו. "עם כל הקשיים והאתגרים, הגשמתי את חלומותיי" שמי רונן דבורקין, בן 19 וחצי, והשנה אני מתחיל בלימודי ביוטכנולוגיה כדי להגשים חלום ילדות, לעבוד בתחום הנדסת המזון. אבל הדרך לחלום הזה הייתה ארוכה מאוד ולא תמיד קלה, בשל מחלת ההמופיליה ממנה אני סובל. מגיל צעיר נאלצתי להתמודד עם דימומים קשים ועם משטר טיפולים קשה, שכלל זריקות של חומרי קרישה. טיולים שנתיים ומשחקי ספורט לוו באתגרים לא פשוטים, ודימומים קשים היו שגרת חיי. אבל, למרות הכל, הצלחתי להתגבר על כל הקשיים, לצאת לטיולים ולבלות עם חברים. תארו לעצמכם שכל שריטה מסכנת את חייכם. תארו לכם שגרת חיים שבה כל דימום, אפילו דימום קטן שכל ילד מתמודד איתו כשגרת חיים, יכול לגרום לסכנת חיים ולאשפוז בבית החולים. תארו לעצמכם חיים שבהם אתם נאלצים להתמודד עם דימומים פנימיים בלי פוסקים ונדרשים...
ללמוד עוד על החדרת פורט
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
המופיליה: החיים בצל סכנת הדימומים-תמונה

רונן דבורקין, חולה המופיליה בן 19 וחצי, מספר את סיפורו...

מאת: רונן דבורקין
04/12/2018
סכיזופרניה: דע את עצמך-תמונה

סכיזופרנים אינם מבחינים בין מציאות לבין תוכן המייצג אותה...

מאת:~~ ד"ר אודי...
20/06/2011
כוחו של הידע נגד הכאב-תמונה

אין זה משנה אם הכאב הוא בגב או ברגליים, ההסבר עשוי להיות...

מאת: ד"ר ג'ון...
18/10/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחדרת פורט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החדרת פורט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני חולה אונקולוגי לשעבר, עברתי טיפולים כימותרפיים ולכן יש לי פורט על גופי. אני אמור לנקות את הפורט מדי חודש-חודש וחצי באופן שוטף. השבוע אני אמור ללכת למרפאה של קופת החולים כדי לבצע ניקוי, אבל כיוון שאני בקבוצת הסיכון לקורונה אני ממש חושש להגיע. צלצלתי למרפאה ונאמר לי כין אין אפשרות לבוא אלי הביתה לבצע ביקור וכי עלי להגיע. מה עלי לעשות? תודה!

שלום גילי, אני חושש שתצטרך לקבל את ההחלטה בעצמך. הרבה בריאות אפי

גילי היקר, אנא התקשר שוב ובקש לדבר עם הרופא המטפל שלך. דבר נוסף אני לא יודעת בדיוק מה התהליך אבל אם בד"כ עושה את זה אחות. אז היום יש אופציה לבדיקות עד הבית ואחות.

היי בני בן 13 וחצי בשבוע האחרון מתלונן אל כאבי ראש חלשים לציין הילד יושן מאוחר מאחר ומשחק במשחק פורט נייט מהבית ספר ישירות למשחק וישן מאוחר האים יש קשר לכאבי ראש ולבית ספר בחטיבה מתייבשים לאבי אוכל רק ממתקים האים יש קשר לכאבי ראש

שלום, בהחלט יתכן שכאבי הראש קשורים לעודף קיצוני של שעות מול המסך, לחוסר שעות שינה, ולתזונה לא בריאה ולא מסודרת. בבקשה

השתילו לי לפני 3.5 שנים, לקבלת טיפולי כימו. עד לפני כשנה, נסעתי לבית החולים לשטיפה, עד שנמאס לי. האם אפשר להשאיר או רצוי להוציא אותו. אודה על תשובתך.

שלום חנה . רצוי להוציא

שלום בתי בת 6 כיום. נולדה עם כתם פורט וין סטיין קרוב לעין (ללא מעורבות עפעף) אנו עורכים לה בדיקות לחץ תוך עיני תקופתיות וכולן יצאו תקינות תמיד. אתמול לראשונה נתגלה לחץ תוך עיני גבוה 27-28 (בעין השניה 17) הרופאה לא ראתה בבדיקה נזק לעצב הראיה (יש מפזילה שכבר הייתה קיימת קודם, הילדה רואה מצוין ולא מרכיבה משקפים). היא המליצה על טיפות קוספוט- טיפה אחת פעמיים ביום,בדיקת oct וחזרה לבדיקה ומעקב בעוד 6 שבועות. אני ממש ממש בלחץ! האם לדעתך זה הטיפול המומלץ נכון לעכשיו או שיש לי מה לפנות לקבל חוות דעת נוספת?

חיה שלום, ראשית זה מצוין שאין נזק לעצב הראיה. במידה והלחץ ירד עם הטיפול העצב יישמר. קוסופט היא תרופה מוכרת וידועה. מעבר לכך מדובר בטיפול קרוב לודאי לכל החיים. כך שאם את מרגישה שאת רוצה חוות דעת נוספת אז כדאי שתעשי זאת. בריאות שלמה. פרופ' ורבין

תודה על המענה יש לי עוד כמה שאלות: א. אם לא נראתה פגיעה בעצב בבדיקה אצל הרופאה (רופאת עינים ילדים מומחית) האם אפשר להיות רגועים או שיש מצב להפתעות לא נעימות ב0ct? ב. מתברר שהילדה הייתה בתחילת דלקת גרון בביקור (עדיין אין תשובה אם ויראלית או חיידקית) מיד כשחזרנו התלוננה על כאבים בלחי ימין ואז בגרון ולמחרת התחיל חום גבוה. האם זה יכול להשפיע על הלחץ? ג. כשאת אומרת שזה לכל החיים הכוונה שהטיפות ממכרות ואחרי שמתחילים אי אפשר להפסיק? או שנוכל להפסיק ולעשות מעקב צפוף אם הלחץ עולה (יכול להיות שהכתם לידה הפנימי מעט דינמי ולעיתים לוחץ ולעיתים לא?) ד. מי הכתובת לחוות דעת שניה? מומחה גלאוקומה או שיש מומחי גלאוקומה מיוחדים לילדים?