החדרת פורט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המופיליה: החיים בצל סכנת הדימומים

רונן דבורקין, חולה המופיליה בן 19 וחצי, מספר את סיפורו ההתמודדות האישי שלו. על החיים לצד המחלה, ההתגברות על הקשיים והרצון לקיים חיים רגילים כמו כל בני גילו. "עם כל הקשיים והאתגרים, הגשמתי את חלומותיי" שמי רונן דבורקין, בן 19 וחצי, והשנה אני מתחיל בלימודי ביוטכנולוגיה כדי להגשים חלום ילדות, לעבוד בתחום הנדסת המזון. אבל הדרך לחלום הזה הייתה ארוכה מאוד ולא תמיד קלה, בשל מחלת ההמופיליה ממנה אני סובל. מגיל צעיר נאלצתי להתמודד עם דימומים קשים ועם משטר טיפולים קשה, שכלל זריקות של חומרי קרישה. טיולים שנתיים ומשחקי ספורט לוו באתגרים לא פשוטים, ודימומים קשים היו שגרת חיי. אבל, למרות הכל, הצלחתי להתגבר על כל הקשיים, לצאת לטיולים ולבלות עם חברים. תארו לעצמכם שכל שריטה מסכנת את חייכם. תארו לכם שגרת חיים שבה כל דימום, אפילו דימום קטן שכל ילד מתמודד איתו כשגרת חיים, יכול לגרום לסכנת חיים ולאשפוז בבית החולים. תארו לעצמכם חיים שבהם אתם נאלצים להתמודד עם דימומים פנימיים בלי פוסקים ונדרשים...
ללמוד עוד על החדרת פורט
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
כוחו של הידע נגד הכאב-תמונה

אין זה משנה אם הכאב הוא בגב או ברגליים, ההסבר עשוי להיות...

מאת: ד"ר ג'ון...
18/10/2011
המופיליה: החיים בצל סכנת הדימומים-תמונה

רונן דבורקין, חולה המופיליה בן 19 וחצי, מספר את סיפורו...

מאת: רונן דבורקין
04/12/2018
סכיזופרניה: דע את עצמך-תמונה

סכיזופרנים אינם מבחינים בין מציאות לבין תוכן המייצג אותה...

מאת:~~ ד"ר אודי...
20/06/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחדרת פורט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החדרת פורט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני חולה אונקולוגי לשעבר, עברתי טיפולים כימותרפיים ולכן יש לי פורט על גופי. אני אמור לנקות את הפורט מדי חודש-חודש וחצי באופן שוטף. השבוע אני אמור ללכת למרפאה של קופת החולים כדי לבצע ניקוי, אבל כיוון שאני בקבוצת הסיכון לקורונה אני ממש חושש להגיע. צלצלתי למרפאה ונאמר לי כין אין אפשרות לבוא אלי הביתה לבצע ביקור וכי עלי להגיע. מה עלי לעשות? תודה!

שלום גילי, אני חושש שתצטרך לקבל את ההחלטה בעצמך. הרבה בריאות אפי

גילי היקר, אנא התקשר שוב ובקש לדבר עם הרופא המטפל שלך. דבר נוסף אני לא יודעת בדיוק מה התהליך אבל אם בד"כ עושה את זה אחות. אז היום יש אופציה לבדיקות עד הבית ואחות.

היי בני בן 13 וחצי בשבוע האחרון מתלונן אל כאבי ראש חלשים לציין הילד יושן מאוחר מאחר ומשחק במשחק פורט נייט מהבית ספר ישירות למשחק וישן מאוחר האים יש קשר לכאבי ראש ולבית ספר בחטיבה מתייבשים לאבי אוכל רק ממתקים האים יש קשר לכאבי ראש

שלום, בהחלט יתכן שכאבי הראש קשורים לעודף קיצוני של שעות מול המסך, לחוסר שעות שינה, ולתזונה לא בריאה ולא מסודרת. בבקשה

השתילו לי לפני 3.5 שנים, לקבלת טיפולי כימו. עד לפני כשנה, נסעתי לבית החולים לשטיפה, עד שנמאס לי. האם אפשר להשאיר או רצוי להוציא אותו. אודה על תשובתך.

שלום חנה . רצוי להוציא

ביתי בת 6 עם כתם לידה מסוג פורט וין קרוב לעין. מאז הלידה אנחנו במעקב לחץ תוך עיני שתמיד היה תקין. לפני כחצי שנה הלחץ עלה וירד עם מינון נמוך של טיפות. לא נמצא נזק לעין בבדיקה אצל רופא העינים, עשתה גם oct אמרו לנו שהכל תקין. אני מוטרדת כי קראתי שהכתם יכול להביא להתפתחות המנגיומה כורואידית ולה יש נמש בקשתית העין (גיליתי אותו לפני כשנתיים והרופא אמר שזה שום דבר) וכן פזילה קלה בעין זו (אמר שאין קשר). האם יכול להיות? אם כן למי כדאי לפנות ו/או מה כדאי לעשות?

אפרת שלום, אני שמח לשמוע שהלחץ התוך עייני של ביתך בשליטה. זה חשוב מאוד. יש דיווחים על הופעת המנגיומה כורואידלית, אך לרוב מדובר על שינויים כלליים בכלי הדם הכורואידליים (שכבת הענביה - השכבה האמצעית בדופן קיר העין העשירה בכלי דם). אין דרך למנוע שינויים אלו, ובד"כ גם אין צורך בטיפול. באשר לנקודת החן על הקשתית, אשמח לבדוק את ביתך, אם כי מראש אומר שכנראה אין קשר בין שתי התופעות. בנתיים מועדים לשמחה, פרופ' פרנקל.