אימון כושר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

10 מיתוסים על טרשת נפוצה

על אף הידע המצטבר, העמדות הרווחות בקרב הציבור כלפי טרשת נפוצה עדיין מוטעות. כל האמת על המחלה מאובחני טרשת נפוצה מתארים לעיתים את רגע קבלת האבחנה כאירוע טראומתי. הם מוצפים בתחושות של דאגה ומצוקה אמיתית לעתידם, יקיריהם, עצמאותם ומהלך חייהם. חששות אלה הן טבעיות, אולם רובן נובעות מחוסר ידע, שמועות ומיתוסים שהתפתחו עם השנים. להלן 10 השאלות והמיתוסים הפופולריים איתם מתמודדים החולים:   האם טרשת נפוצה עוברת בתורשה? טרשת נפוצה אינה מחלה גנטית באופן מובהק. ישנם מקרים של תאומים זהים, עם מבנה גנטי זהה, שרק אחד מהם חלה במחלה. יחד עם זאת, ישנם מחקרים אשר הראו כי קיים קשר גנטי כלשהו במחלה. באירופה, שכיחות המחלה הינה 1 ל-1,000 איש. שכיחות המחלה למי שיש לו קשר משפחתי ישיר עם חולה (כדוגמת ילדים, אחים, תאומים לא זהים) הינה בין 1 ל-100 לבין 1 ל-40. במקרה של תאומים זהים, אם תאום אחד חולה,...
ללמוד עוד על אימון כושר
אימון כושר אפקטיבי: 6 טיפים להצלחה-תמונה

מתאמנים על בסיס קבוע, אבל לא מרגישים שיפור ביכולת הגופנית...

מאת: ד"ר איתי זיו...
12/11/2018
בין הסדינים: 5 תרגילי כושר שאפשר לבצע בלי לקום מהמיטה-תמונה

אם אתם מעוניינים לשפר את הכושר וגם את ההרגשה, אבל קצת קשה...

מאת: דליה מנטבר
16/10/2019
בוטוקס לקרקפת: שומרים על הפן-תמונה

זריקת בוטוקס כבר מזמן לא מיועדת רק לעור הפנים. קבלו את...

מאת: ד"ר אודי בר...
15/01/2018
אפליקציית "אימוני", אימון כושר באייפון-תמונה

רוצים לשמור על הכושר אבל לא בא לכם לצאת מהבית? אין בעיה....

מאת: יאנה...
28/10/2012
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת מעבדה לאבחון תנועה והליכה - תמונה
בדיקת מעבדה לאבחון תנועה והליכה
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת מעבדה לאבחון...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאימון כושר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אימון כושר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור,ביצעתי בידקת דם לפני כמה שבועות לדעתך הערכים תקינים אני בן 15 והבדיקות נעשו לאחר צום של 8 שעות ובערב לפני היה לי אימון כושר גופני ? FERRITIN תוצאה 28.1 ng/ml הבדיקה GLUCOSE תוצאה 92 mg/dl שם הבדיקה UREA תוצאה 23.10 mg/dl שם הבדיקה CREATININE תוצאה 0.80 mg/dl שם הבדיקה CALCIUM תוצאה 9.47 mg/dl שם הבדיקה PHOSPHORUS תוצאה 4.34 mg/dl הבדיקה WBC תוצאה 5.8 K/ul שם הבדיקה RBC תוצאה 4.98 M/ul שם הבדיקה HB תוצאה 14.2 g/dl שם הבדיקה HCT תוצאה 42.1 % שם הבדיקה MCH תוצאה 28.5 pg שם הבדיקה MCHC תוצאה 33.7 g/dl שם הבדיקה RDW תוצאה 12.6 % שם הבדיקה MCV תוצאה 84.5 fL שם הבדיקה NEUT% תוצאה 61.9 % שם הבדיקה LYM% תוצאה 29.4 % שם הבדיקה MONO% תוצאה 5.6 % שם הבדיקה EOS % תוצאה 0.9 % שם הבדיקה BASO % תוצאה 0.3 % שם הבדיקה LUC% תוצאה 2.0 % שם הבדיקה NEUT.abs תוצאה 3.6 K/ul שם הבדיקה LYMP.abs תוצאה 1.7 K/ul שם הבדיקה MONO.abs תוצאה 0.3 K/ul שם הבדיקה EOS.abs תוצאה 0.1 K/ul שם הבדיקה BASO abs תוצאה 0.0 K/ul שם הבדיקה LUC abs תוצאה 0.1 שם הבדיקה MACRO% תוצאה 0.1 שם הבדיקה MICRO % תוצאה 0.7 שם הבדיקה HYPER% תוצאה 0.6 שם הבדיקה HYPO % תוצאה 1.1 שם הבדיקה MICRO%/HYPO% תוצאה 0.6 שם הבדיקה PLT תוצאה 204 K/ul שם הבדיקה MPV תוצאה 10.7 fL תודה רבה דוקטור !

שחכתי להוסיף דוקטור: שם הבדיקה VITAMIN D (25-OH) תוצאה 53.7 nmol/L שזה מסומן באדום (מתחת לנורמה כנראה...) בנוסף שלחתי את השאלה ביום חמישי והיום יום שיש אני מאוד אשמח אם לא תענה על השאלה ביום השבת עקב חילול שבת תודה רבה ובשורות טובות !

שלום אכן נראה תקין רק בריאות דרור

פרופ' משיח תוכל לפרט בבקשה מה הכוונה מנוחה אחרי החזרת עוברים ? אני הולכת רגיל מתפקדת רגיל לא עושה ספורט אבל גם לא שוכבת במיטה.. למה אתה מתכוון ?? תודה .

אני ממליץ על מנוחה של 3-5 ימים. במונח מנוחה אני מתכוון לאי בצוע של מאמצים ניכרים וגם לא קיום יחסי מין

כשאני ממליץ על מנוחה הכוונה שלא לבצע מאמצים גופניים משמעותיים כמו אימוני כושר או ספינינג ולא לקיים יחסי מין

בזמן הרמת משקולות סקוואטים או תרגילי כושר אני עומדת בצורה שמרגישה לי ישרה אולם כשמסתכלת על הרגליים רגל ימין הולכת אחורה. כשאני מקבלת הערות מהמאמן או מנסה להשוות יותר קשה לי לשמור על יציבות. אותו דבר בפלאנק עם היד. בנוסף צד ימין של הגב שלי כואב כבר שנים. עשיתי צילום שיצא תקין ועם הזמן זה רק התגבר וכרגע עומד בחשד לפריצת דיסק. לעיתים יש לי נימול ומרגיש כמו פריצת דיסק של ממש. אך בביקור אצל פיזיותרפיסטית טענה שאם יש פריצה ברמה נמוכה מאוד. השאלה שלי היא מה קדם למה? האם היציבה היא בעקבות הבעיה בגב או האם הבעיה בגב היא בעקבות היציבה? מה עושים כדי להשתפר?

שלום מור, לאחר עיון בנכתב ממליץ לך לבצע MRI עמוד שדרה גבי-מותני כדי לשלול פריצת דיסק או לאושש את החשד. לא קל להוכיח מה גרם למה אך מהתיאור שלך ייתכן שיש בעייה בעמוד השדרה אך גם ברגליים. לאחר ביצוע הMRI ממליץ לגשת לאורתופד מומחה לבדיקה פיזיקאלית לצורך אבחון ובניית תכנית טיפול . בברכה ,

אני צריכה לעבור ניתוח בבטן ובאזור האגן.. איזה תרגילי כושר לא מפעילים את שרירי הבטן והאגן. אני מעוניינת לעשות ספורט.. וזה מומלץ אסור לי תרגילי כושר שמאמצים את שרירי הבטן והאגן. איזה תרגילים מותרים? כגון ידיים גב וכו' האם הליכה מאמצת את שרירי הבטן והאגן?

רינת שלום, ראשית בהצלחה. לשאלתך, לא ניתן לענות מבלי לראותך. שרירי הבטן והגב עובדים כמעט בכל תנועה . ממליץ להתייעץ עם מאמן כושר באזור מגורייך שיראה לך תרגילים התואמים את מגבלתך. ממליץ על תרגילי בטן / גב הנעשים בעמידה. בהליכה בוודאי שגם שרירי הבטן עובדים. בהצלחה אורי