ניתוח תיקון מסתמים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פצעי לחץ: עלייה דרמטית בשכיחות בישראל

הידעתם? 10-20% מהמנותחים מפתחים פצעי לחץ כתוצאה משכיבה על שולחן הניתוחים מעל לשעתיים; ולא מדובר בנחלתם של קשישים בלבד – גם יולדות, תינוקות ופגים נמצאים בסיכון. כמה נתונים לרגל יום המודעות הבינלאומי לפצעי לחץ (15.11) בעשור האחרון חלה בישראל עלייה משמעותית בשכיחות מקרי פצעי הלחץ בשל הזדקנות האוכלוסייה והעלייה במספר החולים הכרוניים. עם זאת, בניגוד לדעה הרווחת, הסיכון לחלות בפצעי לחץ אינו שמור רק לקשישים, אלא גם ליולדות, לפגים ולתינוקות.   מדוע פצעי לחץ מסוכנים וכיצד הם נוצרים? בעבר סברו כי פצעי לחץ מתרחשים רק כתוצאה מזרימת דם לקויה, אך עבודת מחקר שהוביל פרופ' עמית גפן מאוניברסיטת תל אביב במשך שני עשורים, הוכיחה כי פצעי לחץ נוצרים כתוצאה מעומס ממושך של משקל הגוף, או של מקור חיצוני, הפוגע בתהליכים חיוניים בתאים. פצעי לחץ נוצרים בתוך עשרות דקות ספורות (כעשרים שלושים דקות בלבד!), אבל לריפויים יידרש זמן רב, וחלקם יביא למוות, כתוצאה מזיהום ואלח דם. המודעות לפצעי לחץ נמוכה וכך גם המודעות למניעה...
ללמוד עוד על ניתוח תיקון מסתמים
פצעי לחץ: עלייה דרמטית בשכיחות בישראל-תמונה

הידעתם? 10-20% מהמנותחים מפתחים פצעי לחץ כתוצאה משכיבה על...

מאת: מערכת zap...
15/11/2018
החלפת מסתמים להארכת החיים-תמונה

בעיה במסתמי הלב מסכנת חיים - ומחייבת טיפול. ניתוח לתיקון או...

מאת: אסיא מדיקל
27/03/2017
פעילות גופנית: תשומת לב ללב-תמונה

מהי הפעילות המומלצת לשיקום הלב? פורום חדש בדוקטורס: פעילות...

מאת: יעל פרניק
27/07/2008
ניתוח מסתמים זעיר פולשני-תמונה

ניתוח מסתמים זעיר פולשני שאינו מצריך את פתיחת בית החזה,...

מאת:
14/07/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח תיקון מסתמים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח תיקון מסתמים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני מטופלת בתרופת קומדין כבר 7 שנים .7 מ"ג ליום עברתי ניתוח מסתמים . והרופאה נתנה לי ליטול תרופה חדשה אליקוויס 10 מ"ג ליום האם המינון גבוה מדיי ? נ.ב: קראתי שאסור ליטול את הכדור אליקוויס למי שעבר ניתוח מסתם מלאכותי ובעל משקל גבוה .

מינון האליקוויס 5 מ"ג פעמים ביום. אם יש לך מסתם מכאני אליקוויס לא מתאים.

כמה זמן אחרי ניתוח מסתמים ולא מעקפים מותר לחזור לעשן? (יודעת שזה מסרטן ולא בריא)

שלום רב, לא ידוע לי על זמן מינימום. כמה שיותר מאוחר יותר טוב, ועדיף כמובן בכלל לא לחזור לעשן. כדאי לנצל את ההזדמנות שהגוף מתנקה מההתמכרות ונשאר רק הצורך הפסיכולוגי וההרגל.

כמה זמן אחרי ניתוח מסתמים ולא מעקפים מותר לחזור לעשן? (יודעת שזה מסרטן ולא בריא)

אסור בהחלט וללא קשר למחלה. בברכה, דר׳ דדשב

שלום, אני בן 30 ומתוכנן לעבור בקרוב ניתוח לתיקון/החלפת המסתם האורטלי. ברצוני לברר 2 סוגיות: א. האם קיימת קבוצת תמיכה (פיזית/אינטרנטית) של מטופלים לקראת ולאחר ניתוח מסתמים? אני מחפש מקום להיוועץ בו באנשים שעברו חוויה דומה ויכולים לספר על החיים שאחרי. ב. הבנתי שקיים מכשיר ביתי לבדיקת דם לערכי inr. האם מומלץ? אם כן, האם קיים עבורו סבסוד ע”י ביטוחי הבריאות הפרטיים? תודה

שלום , לא ידוע לי על קבוצה אינטרנטית, קיים מכשיר לניטור INR בבית, ישנה תציד אופציה של למסתם לא מכאני, ואז לא תהייה חייב בקומדין כל חייך.