כריתת כליה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן כיס השתן, 'אגן הכליה' והשופכן

מעשנים במשך שנים? אתם מסתכנים בסרטן ריאות וגם בגידולים סרטניים במערכת השתן. טיפול בלייזר מאפשר להסיר את רוב הגידולים ללא כריתת הכליה והשופכן השתן נאסף בכליות באזור דמוי משפך, הנקרא 'אגן הכליה' - וממנו הוא זורם דרך איבר דמוי צינור, הנקרא שופכן, אל שלפוחית השתן - שם הוא נאגר, עד להתרוקנות. התאים המצפים את שלפוחית השתן, 'אגן הכליה' והשופכן, נקראים תאי אפיתל המעבר. בתאים אלה, עלולים להתפתח גידולים סרטניים, מסוג קרצינומה של תאי המעבר - Transitional Cell Carcinoma (TCC), בעיקר בקרב מעשנים. מהי שכיחות סרטן כיס השתן, השופכן ו'אגן הכליה'?זהו סוג סרטן נפוץ בקרב מעשנים. על פי הסטטיסטיקה, מתגלים בארה"ב מדי שנה לפחות 100,000 מקרים חדשים של גידולים בתאי המעבר בשלפוחית השתן; ועוד כמה אלפים נוספים, של גידולים סרטניים בשופכן וב'אגן הכליה'. רוב הגידולים מסוג זה מתגלים בקרב גברים - פי 3-4, בהשוואה לנשים.מהם גורמי הסיכון, להתפתחות גידולים...
ללמוד עוד על כריתת כליה
סרטן כיס השתן, 'אגן הכליה' והשופכן-תמונה

מעשנים במשך שנים? אתם מסתכנים בסרטן ריאות וגם בגידולים...

מאת: ד"ר כץ רן
15/08/2017
סרטן הערמונית: הפתרון הרובוטי-תמונה

הוא עדין ומדויק יותר ממנתח אנושי, ומסוגל לנטרל רעידות קלות...

מאת: ד"ר עופר...
30/08/2012
שיא: השתלות איברים ב-433 חולים-תמונה

שיא כל הזמנים בפעילות המרכז הלאומי להשתלות ב-2015: 433...

מאת: מערכת zap...
27/01/2016
האם בטוח לתרום כליה?-תמונה

עד 120: ממחקר חדש עולה כי אין הבדל בשיעורי התמותה בטווח...

מאת: ד"ר עמית...
14/03/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכריתת כליה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כריתת כליה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אני בן 58 לפני כ-חודש עשיתי ניתוח לפרסקופי כריתת כליה חלקית בעקבות גידול בכליה שמאלית בגודל של 5 ס"מ מצורף הדו"ח הפתלוגי אם אפשר לדעת מה הסיכוי של חזרת הסרטן ומה אומר הדו"ח בשפה פשוטה. תודה.

שלום רב, לא ראיתי מסמך מצורף. מה דרגת המחלה? בכל מקרה, סיכויי הריפוי גבוהים ועומדים על כ70-80% אם הדרגה נמוכה אז הסיכויים אפילו גבוהים יותר. בברכה

יש לי בעיה מולדת של חסימה כלייתית . כפי שמפורט בקובץ המצורף . אני בן 52 . לרוב ההמלצות הם לא לנתח בגיל כזה ולנסות לסבול את הכאבים. מה דעתכם , מה השיקולים לכן ולא . האם יש סכנה לכליה ולבעיות אחרות במקרה ולא מנתחים. ומהם אחוזי ההצחה של ניתוח

אין אפשרות לראות קובץ מצורף. לא ברור על איזה ניתוח אתה מדבר: כריתת כליה, התערבות אורולוגית (סטנט). כמו כן חשוב לדעת מה מצבה של הכליה המדוברת (כמה היא תורמת לתיפקוד הכלייתי), האם יש אי ספיקת כליות (שביטויה ירידה בפינוי הקראטינין) . מציעה לך להיועץ באורולוג מי שמבצע את ההתערבויות הכירורגיות בכליה.

שלום, אבי בן 60. בשנת 2016 בוצע לו כריתת כליה ימנית בעקבות גידול של 14 ס"מ. יש לו סרטן כליה מסוג chromophobe rcc furman grade 4 with sarcomatiod features. ב2017 בעקבות קשריות ראתיות שהתרבו התחיל טיפול ב-suntitib קו ראשון, לאחר 23 סבבים ב-2018 עקב ריבוי הגרורות התחיל טיפול קו שני ב-nivolumab אחרי 4 טיפולים הודגמה גדילה של הגרורות באופן משמעותי והתחיל טיפול קו שלישי בlenvatinib ו-everolimus. בpet ct אחרון שוב חלה התקדמות בריאות והוחלט על טיפול קו רביעי בcabozatinib. שאלתי היא מה סיכויי התרופה לעזור? האם יש עוד אופציות לאחר מכן ?

שלום רב, מדובר במחלה נדירה יחסית ללא נתונים שיכולים לעזור לנו להעריך את הצלחת הטיפול שהוצע לאביך בברכה

שלום.עשו לאבא שלי ביופסיה בגרון וגילו שזה גרורה שמקורה בכליה.העיניין ששלחו ל ct ועד שמוצאים תורות וקבעו רופא אורולוג רק לעוד הרבה זמן.שאלתי האם לא כדאי לפעול יותר מהר מלחכות כ"כ הרבה זמן?ואם כן אילו אפשרויות עומדות לפנינו כדי לזרז תהליכים?לא כדאי לעשות בדיקות מהירות ולטפל בזה כמה שיותר מהר?

08/11/2018 | 11:42 | מאת: הרשמן אילנה
מתוך פורום סרטן כליה

אחותי סובלת מסרטן בכליה. ולאחר כריתת כליה שנעשתה לפני כחצי שנה. במהלך חצי השנה היו כאבי ראש קשים וחולשות . בבדיקה מסתבר כי הסרטן הפיץ גרורות בגוף בראש בבטן בשלפוחית השתן ועוד. אשמח לקבל המלצות מה עלינו לעשות כדי לקדם טיפול שנקבע לנו בסורוקה בעוד חודש ימים. הזמן הוא פקטו מאוד חשוב שלא יהיה גרוע יותר. מה דעתך ?

השאלה היא מה מצבו של אבא. תמיד אפשר לנסות להתאשפז ולזרז את הבירור. בברכה