כאב בשוק הרגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

משככים כאבים, מעוררים פחדים

הרעלת הכבד של שירלי מרדר, הצעירה שנטלה נורופן, העלתה חששות לגבי בטיחותם של משככי הכאבים. לדעת מומחים, חששות אלה אינם מוצדקים והסיכונים הם זניחים אקמול, דקסמול, אופטלגין, נורופן ואדוויל הם משככי כאבים, שמצויים בארון התרופות של כל אחד מאיתנו. מדובר בתרופות ללא מרשם, שאנו נוטלים להורדת חום או שיכוך כאבים. גם שירלי מרדר, צעירה בת 27, נטלה נורופן לאחר עקירת שן על מנת לשכך כאבים. ואולם, המקרה של שירלי הסתיים בטרגדיה - תרופת הנורופן גרמה לקריסה של הכבד.רבים עוקבים אחר מצבה של שירלי ומתפללים לשלומה. המקרה שלה גרם ללא מעט אנשים לתהות על בטיחותם של משככי הכאבים ותופעות הלוואי שהם עלולים לגרום. מומחים טוענים כי נורופן, בדומה למשככי כאבים אחרים, היא תרופה בטוחה ויעילה, שהוכחה במחקרים רבים ומיליוני אנשים נוטלים אותה בעולם. כך למשל, ד"ר יוסי לומניצקי, מנהל מערך הרוקחות במכבי שירותי בריאות, מרגיע את הציבור ואומר ל-doctors כי תופעות...
ללמוד עוד על כאב בשוק הרגל
משככים כאבים, מעוררים פחדים-תמונה

הרעלת הכבד של שירלי מרדר, הצעירה שנטלה נורופן, העלתה חששות...

מאת: מערכת zap...
29/03/2011
פעילות גופנית לפני ניתוח בריאטרי-תמונה

שוקלים לבצע ניתוח בריאטרי - ומתלבטים האם לבצע פעילות...

מאת: ד"ר איתי...
06/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב בשוק הרגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב בשוק הרגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי כאבים בקרסול נשלחתי לצילום עי רופא המשפחה ... תוצאות הצילום : הודגם דורבן פלנטרי משמאל שאלתי היא מה זה ו כמו כן קבעתי תור לאורטרופד וניתן לי תור רק ל עוד חודש וחצי האם אפשר לעשות משהו בינתיים להקל על הכאבים ? ועד כמה דחוף ללכת לאורטורפד במצב זה הרבה תודה

על דורבן וחיות אחרות ראה נא את: http://www.doctors.co.il/forums/read.php?f=11&i=100168&t=100094

יש לי כאבים בשוק רגל ימין.להפתעתי הודגם בצילום רנטגן דורבן קטן פלנטר בעקב ימני.עלי לציין שאין לי כאבים בעקב,אין לי בכלל כאבים בכף הרגל.דבר נוסף השוק כואב לי יותר כשאני במנוחה -שינה ואפילו ישיבה מאשר בהליכה. בהליכה נוסף כאב בצידו הפנימי של הברך.

לאחר עמידה קצרה (חצי שעה) או הליכה על משטח קשה, כואבות כפות רגלי באזור העקב ומתחת לכריות הבהונות, בנוסף לכאב בשוק מאחור (אכילס?). אני משתמשת במדרסים מותאמים אישית אך ללא הועיל. מהם הפתרונות שבאים בחשבון והאם ניתן לבדוק מה מקור הכאבים (פחות או יותר מאז ומתמיד).

דליה שלום, מדובר בעומס יתר באזור של עצמות כף הרגל האחורית וקדמית. מדרס מתאים, כולל גיבוס ללא נשיאת משקל ותמיכה מתאימה אמור לפתור את הבעיה. כמובן, יש להתאים נעלי ספורט בהתאם למבנה כף הרגל. http://www.doctors.co.il/ar/7928/השפעת+המדרס+הביומכאני בדיקה אפשרית: מדידת לחצים בכף הרגל, המעבדה לניתוח הליכה, איכילוב. http://imacs.co.il/prod.asp?catalogid=157 בהצלחה, סאם www.imacs.co.il

ילדתי בת ה10 מתחוננת כבר דיי הרבה זמן על כאב בשוק של רגל ימין, היא התלוננה בעבר על כאבים ברגליים, בשתיהן, ועל חולשה מסויימת אבל זה עבר ועכשיו הכאב הוא רק ברגל ימין, היא מתארת תחושה של שריפה וכאב בעצם, וכשאני לוחצת על מקום מסויים בצד מעלה השוק זה כואב לה יותר. הכאבים נחלשים בבוקר ואז מתגברים לאורך היום כשבלילה הם מעירים אותה משינה. אין צליעה, אין נפיחות, היא רצה ומשחקת ולפעמים טוענת שקשה לה לרוץ בגלל שכואב. עשינו בדיקות דם מלאות שיצאו תקינות וצילום של הרגליים והאגן שגם יצא תקין ב"ה. לפעמים מסג' קצת עוזר, אבל הכאב לא ממש עובר וזה מטריד אותי. מה צריך לעשות והאם העובדה כי הבדיקות עד כה יצאו תקינות זה מספיק? בבדיקה קלינית אגב לא נמצא שום דבר, אין בעיה בתנועתיות, היא קופצת על רגל אחת, מכופפת וכו. מה זה יכול להיות?

היא עברה בירור לא רע אז ככל הנראה מדובר באיזה כאב גדילה אך אם הכאב באמת ממוקם למקום מסוים והוא קבוע כדאי אולי להשלים בירור על ידי הדמיה נוספת, לגשת לאורתופד ילדים ולשקול זאת.

הי אייל, שאלתי אותך בעבר שאלות לגבי הפציעה שלי של שבר תלישה מרוסק בברך עם קרע מלא של ACL, תודה על המענה המהיר והאדיב! :) אני אחרי ניתוח ארתרוסקופיה לניקוי פרגמנטים חופשיים וחיבור השברים. קמתי מהכיסא גלגלים לפני חודש וחצי ועושה מאז המון פיזיותרפיה. היום מגיעה לטווח של 5-70 מעלות (יישור מלא רק בתרגילים מסוימים והרבה מאמץ). בטווח הכיפוף הנוכחי מרגישה שמאוד קשה לי להמשיך לעשות פיזיותרפיה בגלל שבתרגילים להגדלת את הכיפוף אני מרגישה כאבים עזים לאורך כל עצם השוק ולפעמים גם בקרסול. אותם כאבים חוזרים על עצמם באמצע הלילה. מה יכולה להיות הסיבה לכאבים בשוק? האם יש טעם לבקש הדמיה? איזו הדמיה אם כן? האם כדאי להמשיך פיזיותרפיה בכל הכח למרות הכאבים? המון תודה! 🙏 שירן

שלום כאבים אלו יכולים לנבוע מעומס על הגפה התחתונה. חשוב לוודא כי אין נפיחות בשוק האחורית ואם יש חשש מומלץ לפנות לרופא המטפל. פיזיוטרפיה איננה מזיקה במינון הנכון ולשם כך ניתן להתאים תרגילים שונים על מנת שלא יכאב לך אך בהחלט להמשיך בהגדלת טווחי התנועה של הברך.

תודה רבה :) אין נפיחות בשוק האחורית, רק בקרסול (נראה לי שבצקת) ותחושה מוזרה של מן צניחה של הקרסול, בפוזיציות מסוימות של הרגל. אבדוק את זה מול הרופאים שלי. המון תודה!