נגישות
נגישות

ניתוח הזעת יתר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קיץ יבש: הכירו את הפתרון המתקדם לטיפול בהזעה בבית השחי

הזעת מתרחשת ללא קשר לתנאי מזג אוויר או לביצוע מאמץ גופני. למרבה המזל, קיים פתרון רפואי: כיום ניתן לטפל בקלות בריח ובכתמי ההזעה בבית השחי, באמצעות מכשיר ייחודי הפועל לנטרול בלוטות הזיעה באופן מקומי וקבוע. צרכנות רפואית באופן טבעי ונורמלי, כולנו מזיעים. מנגנון ההזעה הינו חיוני, ומטרתו העיקרית היא לקרר ולצנן את הגוף. אולם, במקרים מסוימים ההזעה הופכת למטרד אמיתי, ופוגעת באופן משמעותי באיכות החיים. מזיעים ללא קשר לתנאי מזג האוויר. צילום: שאטרסטוק מהי "הזעת יתר"? תופעה מטרידה זו מאפיינת כ 3 אחוזים מהאוכלוסייה הכללית – נשים וגברים. מי שסובל ממנה, מזיע באופן שאינו מותאם בצורה מידתית לצרכי הגוף בפועל. אנשים הסובלים מהבעיה, מזיעים ללא קשר לתנאי מזג האוויר. הם יכולים להזיע גם אחרי מקלחת קרה וגם כאשר אינם מבצעים כל פעילות ספורטיבית. ההזעה עלולה להתבטא באזור בית השחי, בפנים, בגב, במפשעות ובכפות הידיים והרגליים. מדוע זה קורה? הגורמים להזעת יתר הם שונים ומגוונים, ביניהם: חוסר איזון הורמונלי, גנטיקה, לחץ...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח הזעת יתר

ניתוחים נוירוכירורגיים - תמונת המחשה
ניתוחים נוירוכירורגיים בישרו לכם כי התגלה בראשכם גידול שפיר? לפני שאתם נכנסים לחרדה וללחץ, קחו נשימה עמוקה, יש...
הזעת יתר - תמונת המחשה
הזעת יתר הקיץ הוא אימת הסובלים מהזעת יתר, שלרוב מתבטאת בבתי השחי ובכפות הידיים. הרפואה האסתטית מ...
כירורגיה כללית - תמונת המחשה
כירורגיה כללית דליות הן לא רק בעיה אסתטית, אלא בעיה רפואית העלולה לגרום לכאבים, בצקות וכיבים. החדשות ה...
ללמוד עוד על ניתוח הזעת יתר
הזעת יתר: בוטוקס - הפתרון היעיל ביותר-תמונה

מתמודדים עם הזעת יתר? איכות החיים שלכם נפגעה? הזרקת בוטוקס...

מאת: ד"ר אוקסנה...
05/09/2018
קיץ יבש: הכירו את הפתרון המתקדם לטיפול בהזעה בבית השחי-תמונה

הזעת מתרחשת ללא קשר לתנאי מזג אוויר או לביצוע מאמץ גופני....

מאת: ד"ר מוני...
03/07/2019
הזעת יתר בכפות הידיים-תמונה

סובלים מהזעת יתר בידיים? ניתוח לטיפול בהזעת יתר מביא לאחוזי...

מאת: ד"ר לוטן גד
07/06/2018
הכל על הזעת יתר-תמונה

מאת: ד"ר צחי וידר

מאת: ד"ר צחי...
12/01/2004

ניתוח הזעת יתר: רופאים מומלצים

קליניקה לאסתטיקה ולייזר

שירותי אסתטיקה רפואית
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח הזעת יתר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח הזעת יתר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בן 25 ניתוח הזעת יתר בפנים בו צורבים את החלק התחתון של T1 ו T2 הניתוח כרוך בסכנות של הורנר סינדרום , הבעיה מציקה ומפריעה לי מאוד בחיי היום יום בלימודים בעבודה בכל מקום ואיני יודע מה לעשות . האם ידוע לך על ניתוחים מסוג זה ,או על מטופלים שעברו ספציפיפת אותו תהליך תודה . אני מבין את הנתונים היטב של הניתוחים האלו מהמון ביקורים אצל רופאים וכירוגים , והסכנה של ההזעה המפצה שיכולה להיות קשה-עד קשה מאוד , ואף בלתי נסבלת אך בכל זאת ארצה לדעת אם הניתוח כמו שציינת בו עולים מעלה יכול לפתור את בעית הפלאשינג הלא רצוי ב פנים . והאם ישנה תרופה לפתור הבעיה. והאם בוצעו במחלקתכם ניתוחים כאלו בעבר ועברו בשלום . ואם לוקחים את הצד השלילי של המקרה האם ניתן לתקן הורנר אחרי ניתוח שכזה ולחזור לפעילות הרגילה של לפני הניתוח . אודה לך דוקתור על העזרה .

שלום דין ניתוח של ספמטקטומיה בגלל הזעת יתר בכפות הידיים ובבתי השחי הוא טיפול טוב עם מעט מאוד סיבוכים מחוץ להזעה קומפנסטורית . אנחנו בהלל יפה מבצעים הניתוח הזה עם תוצאות טובות מאוד . בקשר להזעה בפנים לא נכלל במצבים שאנחנו מטפלים בהם וצריך להזהר מהסיבוך של הורנר שהזכרת . תיקון של הורנן מבוצע ע"י פלסטיקאים של הרמת עפעף אך השנוי באישון לא נכלל . אתה צריך לשקול בכובד ראש הדבר הזה ולפני הכל להתיעץ עם רופא פנימי/אנדקרינולוג בגלל ההזעה בפנים . בהצלחה ד"ר ג'זמאוי ג'מאל

כשאני אוכל ארטיק אחרי 2 ביסים כואב בפה ובגרון כאבי תופת עכשיו אצבעות רגליים וכפות הרגליים קרות מה עושים עברתי סימפתקטומיה ב1995 מאז איליומין במשך חודש כף יד ימין חמה ושמאל קרה כן גם ניטרוגליצירין מה עושים שגם יד שמאל תהיה חמה?

לבדיקת כירורג כלי דם אולי סימפטקטומיה לא מלאה ביד שמאל

12/06/2015 | 00:25 | מאת: דניאל
מתוך פורום ניתוחי לב וחזה

שלום אני בן 25 מתכוון לעבור ניתוח להזעת יתר בפנים בו צורבים את החלק התחתון של T1 ו T2 הניתוח כרוך בסכנות של הורנר סינדרום ,אני מרגיש מפוחד ומהוסס אך הבעיה מציקה ומפריעה לי מאוד בחיי היום יום בלימודים בעבודה בכל מקום ואיני יודע מה לעשות ? האם ידוע לך על ניתוחים מסוג זה ,או על מטופלים שעברו ספציפיפת אותו תהליך תודה ?

שלום רב, ניתוחי סימפתקטומיה הם ניתוחים שבהם צורבים את השרשרת הסימפתטית המעצבבת בין השאר את בלוטות הזיעה. הניתוחים נחשבים מוצלחים בעיקר לטיפול בהזעת יתר בכפות הידיים. כאשר מדובר בהזעת יתר בפנים יש צורך בצריבה גבוהה יותר כפי שציינת וכך גם תופעות הלוואי משמעותיות יותר. במצב זה אכן באחוז לא מבוטל עשויה להתפתח תסמונת הורנר כולל צניחת העפעף באותו הצד וכו'. במידה שברצונך להתייעץ תוכל לקבוע תור למרפאת ניתוחי ריאות במחלקתנו בטלפון 03-9376701 לד"ר סאוטה ו/או ד"ר פייסחוביץ. בברכת בריאות, ד"ר איתן שניר.

דר שלום אתחיל בתודה לך על התשובה לשאלתי אני מבין את הנתונים היטב של הניתוחים האלו מהמון ביקורים אצל רופאים וכירוגים , והסכנה של ההזעה המפצה שיכולה להיות קשה-עד קשה מאוד , ואף בלתי נסבלת אך בכל זאת ארצה לדעת אם הניתוח כמו שציינת בו עולים מעלה יכול לפתור את בעית הפלאשינג הלא רצוי ב פנים . והאם ישנה תרופה לפתור הבעיה. והאם בוצעו במחלקתכם ניתוחים כאלו בעבר ועברו בשלום . ואם לוקחים את הצד השלילי של המקרה האם ניתן לתקן הורנר אחרי ניתוח שכזה ולחזור לפעילות הרגילה של לפני הניתוח . אודה לך דוקתור מקרב לבי על העזרה .

שלום ניתוח סימפתטי אנדוסקופי בעצבים של הפנים ניתן לעשות ? הבנתי שזהוא הפתרון היחיד היעיל להפסקת הסומק החמור בפנים שמגיע בהפתעות ומלווה ממערכת העצבים האוטונומית הלא נשלטת של הגוף, והזעת יתר שגורם לי לחרדה חברתית וקשיים רבים ביום יום יש לציןן שטופלתי בדרלין , וואבן , פרולול תרופות פסכיאטריות ,: ציפרלקס 20 , וויפאקס אך ללא שום תועלת ניסיתי כל מיני קרמים ותכשירים חיצונים דרך רופא העור להפסקת וגם תכשירים אחרים להזעת יתר וללא שום תועלת. מה הפתרון ? וההאם אתה יכול עזור לי בכירוג שמבצע ניתוח זה ?

שלום דניאל צר לי אינני יודע