אבני שקדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דברים מוזרים שקורים לנו בגוף

כמה פעמים נרדמה לכם היד או צצו אצלכם עיגולים שחורים מתחת לעיניים? כך תתמודדו עם התחושות הפחות נעימות שהגוף שלכם גורם לכם הגוף שלנו יכול לספק המון תחושות נעימות. מנגד, בגללו ובעיקר בשל אי אילו נסיבות, הוא יכול לספק לנו גם המון תחושות לא נעימות ומצבים שהיינו מעדיפים לחסוך מעצמנו. לא מדובר בתחלואים קשים בהכרח, אבל בהרבה מקרים הם בהחלט מספיקים כדי להשבית לנו את השמחה, ובעיקר לעצבן אותנו. הנה רשימה חלקית.קיפאון מוח מכירים את זה כשאתם שותים ברד או אוכלים גלידה מהר מדי? זה קורה כשמשהו קר נוגע בעצבים של הפה ומעורר כלי דם להתנפח במוח. הנפיחות הזו גורמת לכאב הקפאוני המוכר. פתרון מהיר? בפעם הבאה תאכלו דברים קרים קצת יותר לאט.הזעת יתר (היפרהידרוסיס) מדובר בבעיה די שכיחה שמתרחשת בקרב אנשים בריאים לגמרי, והיא ניכרת בפנים, בראש, בבתי השחי ובשאר איברים בעלי המון נקבוביות. איך לטפל בהזעת יתר? אפשר בדיאודרנטים...
ללמוד עוד על אבני שקדים
דברים מוזרים שקורים לנו בגוף-תמונה

כמה פעמים נרדמה לכם היד או צצו אצלכם עיגולים שחורים מתחת...

מאת: מערכת zap...
17/06/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבני שקדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבני שקדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום... מזה כחודשיים הרגשת גוף זר בגרון, לעיתים מרגישה בעת בליעת רוק ולעיתים לאחר אכילה כאילו משהו נתקע בגרון מהאוכל. בדיקת א.א.ג + סיב אופטי תקינה, ב. דם תקינות למעט ויטמין D שרמתו נמוכה מאוד פחות מ9. ו.ק.ת. תקין , us בלוטת התריס מספר קשריות קטנות שלפי הרופאים לא אמורות לגרום להרגשתי. לדברי רופא משפחה אולי בכל זאת מדובר ברפלוקס ונתן לי רפסאל לפני שבוע, טרם עזר, נוטלת אלפרליד נגד חרדה מזה כ3 שבועות לא באופן רציף ולעיתים ההרגשה מופחתת לאחר הלקיחה. לפני כשבוע יצא לי מהגרון מעין אבן קטנה (אבני שקדים?) וכן בבוקר יש לי קצת ליחה בגרון וכן גירוי לפעמים שגורם לשיעול קטן או כחכוח בגרון. לדברי רופא המשפחה ורופא א.א.ג אין לי כלום ואין צורך לבצע גסטרוסקופיה כיוון שהו.ק.ת. מספיק. האם בכל זאת לדעתך יש צורך בביצוע גסטרוסקופיה או לקבל את זה שככל הנראה הכל פסיכולוגי. ממש מיואשת כי זה כל כך מוחשי ונראה לי לא הגיוני שהדבר פסיכולוגי בלבד. אודה לעזרתך.

הרגשת גוף זר בגרון ללא סיפור של בליעת גוף זר הינה תלונה כללית שלרוב הרקע לה אינו אורגני (כלומר לא מוצאים לרוב סיבה ברורה). עם זאת חלק מהמטופלים מופנים גם לגסטרוסקופיה ולעיתים להדמיה נוספת על מנת לשלול באופן מוחלט בעיה גופנית.

שלום רב, ביתי בת 9 סובלת כחודש מאבנים בשקדים, ללא חום ללא כאבים. הרופא אמר כי אין הרבה מה לעשות מלבד לגרגר מי מלח ובמידה ובעוד מספר חודשים/שנה נבין שאין הטבה או שהמצב ממש יציק הוא יבצע ניתוח להוצאת השקדים. האם זה הטיפול המקובל בילדים? האם יכולים להיות סיבוכים לאבנים בשקדים אצל ילדים. תודה.

שלום בד"כ תופעה זאת גורמת לריח רע מהפה . הצורך בטיפול ניתוחי נקבע לפי חומרת התסמינים במקרה של ריח זה בעיקר הפרעה חברתית . אין שום כורח בטיפול. מבחינה ניתוחית ניתן לעצב את השקדים כך שלא יהיו שקעים בתוכם , ניתוח זה קל יותר מכריתה מלאה