לורטדין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שנה חדשה: משאירים את האלרגיה מאחור

השנה החדשה כבר כאן וביחד איתה אנו כבר מתחילים להרגיש את חילופי העונות על בשרנו, או יותר מדויק לומר על אפנו. מספר עצות מועילות ממיטב המומחים שיעזרו לכם לפתוח שנה חדשה נטולת אלרגיות אחת התופעות הפוגעות מאוד באיכות החיים היא נזלת אלרגית, תופעה שמגיעה מדי שנה, כמו שעון, בכל עונת מעבר. על פי ההערכות, כ-30% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מנזלת אלרגית. "מאפייניה של הנזלת האלרגית הינם לרוב התעטשויות, גרד (באף, באוזניים, בלוע, בעיניים), הפרשות מימיות מהאף ומהעיניים (דמעת) וגודש אפי", מסבירה פרופ' ננסי אגמון-לוין מנהלת היחידה לאימונולוגיה קלינית ואלרגיה במרכז הרפואי שיבא, "אלרגיה היא למעשה תגובה לקויה (מוגזמת) של מערכת החיסון כנגד חומרים מן הסביבה, לדוגמה, אבק, פריחת עצים ופרוות בעלי חיים. במקרים של נזלת אלרגית יש חשיבות גבוהה להימנעות סביבתית ככל שניתן, ואמנם ניתן להפחית את החשיפה לקרדית אבק הבית (למשל, על ידי ניקיון סביבת השינה וכביסת מצעים ב-60 מעלות) ו/או לפרוות בעלי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללורטדין

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות לראשונה: ה-FDA אישר טיפול לכיבים בחלל הפה בעקבות מחלת הבכצ'ט, מחלה דלקתית רב־מערכתית. כ...
ללמוד עוד על לורטדין
עקיצת יתוש: הקלה בשישים שניות-תמונה

היתושים לא מפסיקים לעקוץ? במקום לרדוף אחריהם עם עיתון מקופל...

מאת: ד"ר רון...
06/09/2017
אלרגיה ואנגיואדמה: אבחון וטיפול-תמונה

מהי אלרגיה ומי נמצא בקבוצת סיכון? כיצד מאבחנים את התופעה?...

מאת: ד"ר אבנר...
14/02/2016
אלרגיות על קצה המזלג-תמונה

פריחה, עונות מעבר, ואפילו חול ואבק גורמים לאלרגיות, המלוות...

מאת: מערכת zap...
05/05/2012
אלרגיה: אביב הגיע, גירוד בא-תמונה

פסח מביא איתו לא רק משפחתולוגיה וחופשה ארוכה, אלא גם שלל...

מאת: איריס כהן
14/03/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללורטדין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לורטדין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד״ר סובל מזה 4 חודשים מסרפדת לוקח לורסטין שמשתק את התסמינים בוצרה טובה ,מדי פעם מנסה להפסיק את הטיפול אבל אז התסמינים חוזרים דיי מהר, בפעם האחרונה שניסיתי להפסיק קרה משהו מפתיע ובמשך 5 ימים לא היו תסמינים וכך גם ביום החמישי ,אולם בליל היום השישי התסמינים חזרו , שמתי לב שבאותו לילה שתיתי בירה לבנה ,דבר שאני לא נוהג לעשות בכלל !! האם שתיית הבירה העירה את הסרפדת ??? או שז ה מיקרי - תודה ויום טוב

בתור חולה ותיקה אני יכולה לומר לך בוודאות שמרפואה קונבציונלית לא נרפאים מאורטיקריה לעולם. מה שהציל אותי הוא טיפול צמחי. תחפש בגוגל : הטיפול האלטרנטיבי במחלות עור זה האתר של המטפל. וזאת התרופה המדהימה לאורטיקריה.

המשמעות היא שלא חלה הפוגה במחלה ועליך להמשיך טיפול. לגבי הבירה- ייתכן שזה מקרי אבל אלכוהול בחלק מהחולים עלול לגרום להתלקחות. בברכה

שלום ד''ר, רציתי לשאול האם נטילת לורטדין(אלרג'יקס) יכולה להשפיע על מהימנות הבדיקה? פשוט נטלתי בערב לפני הבדיקה כדור מכיוון שהייתה לי פריחה. תודה.

שלום אבי, אין זה סביר שכדור של אחד של 'לורטדין' ישפיע על מהימנות בדיקת ה'קומבו' ל- HIV. הרבה בריאות אפי

במהלך השבועיים האחרונים נטלתי בערך כ10 כדורים, האם יש צורך לחזור על הבדיקה?

שלום אבי, אם אני הייתי נקלע למצב דומה לא הייתי טורח לחזור על הבדיקה. הרבה בריאות אפי

היי ד''ר תודה על תשובתך, מצאתי תשובות באנגלית לגבי אנטי היסטמינים ובדיקת hiv. התשובה בכל האתרים היא שאנטי היסטמינים לא משפיעים על המהימנות והדיוק של הבדיקה. תודה רבה על תגובתך המהירה.

לאחר חיפוש בגוגל בכ5 אתרים שונים, בכל אחד מהם התשובה היא שאנטי היסטמינים אינם משפיעים על הדיוק ומהימנות הבדיקה, להלן הציטוט: "HIV antibody tests are not affected by other infections, medications, vaccinations, putting on weight, eating or drinking anything before the test, use of alcohol or recreational drugs, mouthwash or time of day. Your test result is accurate even if you had flu or a cold or are using antihistamine treatment, for example, for hay fever." תודה רבה על תגובתך המהירה והעזרה שאתה נותן בפורום.

אני בהריון בשבוע 30, לפני כשבועיים הופיעו לי הפרשות שנראו כירידת מים בטפטוף, בחדר לידה נבדקתי ונמצא שאין ירידת מים. נשלחה בדיקה של משטח של נרתיק ולהלן התוצאות: Urine Culture | תרבית שלילית Vaginal GBS Culture .ונמצא שלילי Strep. B :נבדק ל Vaginal GBS Culture Vaginal Yeast Culture | שלילית CANDIDA תרבית Vaginal Trichomonas | לא נראו Vaginal Leucocytes smear | מעטים Gram Stain Gram stain suggests transition phase between normal vaginal flora and bacterial vaginosis. יש לשמור את המשטח בטמפרטורת החדר ולא במקרר הרופאה החליטה על מתן ג'ל שאינני זוכרת את שמו - אני מחכה למרשם. האם יש בעייתיות בהריון עם החיידקים? באילו חיידקים מדובר? האם יש בעיה עם הטיפול? יש לציין שב- 18/5/03 לאחר תופעות דומות של הפרשות שנראו כירידת מים נבדקתי ובעקבות התוצאות קיבלתי אנטיביוטיקה בנרות וגינלים. האם מדובר על אותם חיידקים? להלן התוצאות: Vaginal GBS Culture .ונמצא שלילי Strep. B :נבדק ל Vaginal GBS Culture Vaginal Yeast Culture | שלילית CANDIDA תרבית Vaginal Trichomonas | לא נראו Vaginal Leucocytes smear | לא נראו Gram Stain Gram stain consistent with bacterial vaginosis : אנטיביוטיקה מקובלת Metronidazol,Augmentin יש לשמור את המשטח בטמפרטורת החדר ולא במקרר שאלה שניה- יש לי ביומיים האחרונים אלרגיה המתבטאת בנזלת וכאבי גרון וחולשה, האם יש בכך משום סיכון חלילה להריון? נדרש טיפול מיוחד?

ככל הנראה מדובר על דלקת בנאלית בנרתיק ולא שום דבר שעלול חו"ח לסכן את העובר. הג'ל שהרופאה תתן לך הוא ככל הנראה טיפול לדלקת הזו. לגבי האלרגיה - זו תופעה שכיחה ואין סכנה לעובר. לגבי כאבי גרון - כדאי לגשת להבדק על ידי הרופא כי אם יש חשש לסטרפטוקוק כדאי לטפל - ואין בעיה לטפל בהריון. אפשר לקחת לורסטין כדי להקטין את מימדי הנזלת (אין בעיה לקחת בהריון).

בתי חיילת בת 20, בתבחין נשיפה יצא חיידק הליקובקטר פילורי. קיבלה 3 סוגי אניטיביוטיקה לשבועיים,הספיקה לקחת 8 ימים מלאים והיום הופיעה תגובה אלרגית פריחה מפושטת בגוף ובפנים. ביקור רופא יפתח מחר רק ב 17 בינתיים נתתי לה לורסטין. מה לעשות עם המשך הטיפול,הרי לא נדע כרגע לאיזה סוג עשתה תגובה. נ.ב את הטיפול קיבלה מרופאת היחידה, תור לגסטרואנטרולוג דרך הצבא כבר חודשיים מנסים לקבל ולא ניתן להשיג

להפסיק טיפול

פורומים בנושא לורטדין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי