צוואר תפוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנה: 7 מיתוסים שחשוב לנפץ

האם קפה שחור עוזר להעביר מיגרנה? האם מיגרנה היא תופעה פסיכוסומטית? 7 אמיתות לגבי מיגרנה – אחת התופעות המעיקות והשכיחות באוכלוסייה כשני אחוזים מאוכלוסיית העולם סובלים מהתקפי מיגרנה בעוצמות ובתדירויות שונות, כאשר נשים סובלות ממיגרנה פי שלושה מגברים. לעיתים, בשל חוסר מודעות, אנשים נוטים לייחס למיגרנות הנחות שגויות ומטפלים בעצמם בצורה לא נכונה. על מנת לעשות קצת סדר בבלגן -  לפניכם, 7 מיתוסים על מיגרנה שחשוב לשבור:     לא להעביר את הכאב. צילום: שאטרסטוק   מיגרנה היא כאב ראש רגיל. רוב האנשים ישתמשו במושג מיגרנה בשביל להגדיר כאב ראש עוצמתי, אבל למעשה מיגרנה היא מחלה כרונית של ממש עם שלל תסמינים נוספים. כאב הראש שחשים במהלך התקף מיגרנה יכול להיות בצד אחד של הרקה או בשתיהן, ולעיתים מרכז הכאב הוא בין העיניים. הכאב כה חזק שהוא מלווה בתופעות לוואי, כגון בחילות, הקאות, טשטוש ראייה, עייפות, כאבי צוואר, אף סתום...
ללמוד עוד על צוואר תפוס
מה אומר כאב הראש שלכם?-תמונה

חשוב להתאים את הטיפול לרמת כאב הראש על פי מאפייניו...

מאת: ד"ר רקפת...
14/02/2010
כאבי גב? פרקים? שרירים?-תמונה

החורף הגיע למחוזותינו וכבכל שנה אנו נתקלים בעשרות פניות של...

מאת:
06/01/2003
מיגרנה: 7 מיתוסים שחשוב לנפץ-תמונה

האם קפה שחור עוזר להעביר מיגרנה? האם מיגרנה היא תופעה...

מאת: ד"ר רוני שרון
16/06/2019
צוואר תפוס: הכירופרקטיקה לשירותך-תמונה

ישיבה ממושכת מול מחשב, שינה בתנוחה לא נכונה, קור חודר...

מאת: ליאת עיני,...
13/12/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצוואר תפוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צוואר תפוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, אני סובל כבר הרבה זמן מסחרחורות בהזזת הראש. מדובר בעיקר כשאני עושה תנועות מהירות וחדות שכוללות הזזת ראש. לא מדובר בסחרחורת סיבובית. בנוסף אני מרגיש נוקשות בצוואר ובאיזור הכתפיים. קשה לתאר את התחושה. מדובר בסוג של עירפול וטשטוש כאילו מישהו מנער לי משהו בתוך הראש. אני מרגיש לא מאוזן. יש לציין שהתופעות בעיקר (אבל לא רק) במקומות הומים שם אני מרגיש סיחרור והרגשה כאילו אני נוטה ליפול. יש ימים שאינני חש כלל בתופעות. אפילו 3-4 ימים רצופים ואז זה חוזר. עליי לציין שכאשר התחילו התופעות הייתי מאוד מודאג עד שעשיתי בדיקת שמיעה, סיטי ראש, MRI, וצילום עמוד שידרה צווארי והכל היה תקין. אבל זה היה לפני שנתיים... האם הגיוני שבינתיים קרה משהו? רופא המשפחה אז אמר שמדובר בלחץ/מתח/חרדות ולא במשהו פיזיולוגי.. אם כן, ממה זה לעזאזל? האם אצטרך לחיות עם זה כל החיים? אני סך הכל בן 33 עם שני ילדים ולפעמים נכנס לדיכאון מהמצב. יש משהו שיכול לסייע לי?

כדאי לבדוק גם רמת B12 בדם . ותפקודי בלוטת התריס .אין לשלול שכל התופעות קשורות בתגובה למתח . לכן יש מקום לטיפול גם בכוון זה כגון טכניקות קוגניטיביות CBT.

דחוף ! שלום רב , בן 12 שהיה כשבוע ימים חולה עם חום גבוה ועם בחילות והקאות , קיבל אנטיביוטיקה והחלים אבל כרגע עם צוואר תפוס מאוד ולא מצליח לסובב את הראש לצד ימין שלו , נראה כאילו הצוואר מעוות בדומה לפיתול צוואר . מה המלצותיך . תודה רבה . יגאל .

תןפעה שכיחה, חימום מקומי, נורופן פעמיים ביום לאחר האוכל ל 3 ימים ואם אין שיפור או יש חום גבוה לגשת מייד לרופא

תודה רבה אכן זה הטיפול עזר .

שלום..אני סובלת מצוואר תפוס מעל 10 שנים מגיל 22 לערך.הצוואר או הסחוס באיזור משתחרר רק אם יש 'קליק ' שהצלחתי להוציא ואז שוב חוזר להיות תפוס.לפעמים יש לי כאבי ראש אני מניחה בגלל זה. אורטופדים אמרו שאין פתרון שצריך לחזק את השרירים.השאלה אם זה השריר או סחוס..אולי זה קורה בגלל בעיה רפואית אחרת.איזה בדיקות אני יכולה לעשות כדי למצוא את מקור הבעיה ופתרון.

שלום, כדאי להתייעץ עם אורטופד מומחה לבעיות גב מה האבחנה ומהו הטיפול המומלץ. כמו כן, כדאי לברר עם האורטופד אם צילום עמוד שדרה צווארי או MRI של חוט שדרה צווארי יכולים לתרום או מיותרים. לא נראה לי שמדובר בבעיה שנוירולוג יכול לתרום לפתרונה. בברכה