נגישות
נגישות

יבלות על מיתרי הקול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תקציר לפורום צרידות

צרידות נגרמת מהפרעה בתיפקוד מיתרי הקול. כל צרידות הנמשכת למעלה משבועיים מצריכה בדיקה. הסיבות השכיחות הן דלקת חולפת, שימוש מוגזם בקול, דימום במיתר או התפתחות נגעים במיתרי הקול כגון יבלת, ציסטה, פוליפ או צלקת. אצל מעשנים הסיכון מוגבר להתפתחות בצקות ואף גידולים סרטניים. שיתוק מיתר הקול עלול לגרום לצרידות, קשיי בליעה ונשימה. ניתן לטפל בהצלחה רבה במגוון המצבים הללו על ידי בדיקה ואבחון מוקדם אצל מומחה למיתרי הקול. הפורום מיועד לכל מי שמתמודד עם בעיה בתפקוד הקולי ומעוניין בייעוץ והכוונה בנושא חשוב זה.

סיבות אפשריות ומצבים דומים ליבלות על מיתרי הקול

צרידות - תמונת המחשה
צרידות השיעול והליחה חונקים את הגרון: מה ניתן לעשות? ממה נגרמת הליחה? האם ניתן למנוע את הופעתה...
יבלות - תמונת המחשה
יבלות הקדימו תרופה למכה: מומלץ להכין תיק עזרה ראשונה בהתאם ליעד הנסיעה וצורכי המטייל. הכנה מו...
אף אוזן גרון (אוטורינולרינגולוגיה) - תמונת המחשה
אף אוזן גרון (אוטורינולרינגולוגיה) תופעת דום נשימה בשינה נפוצה יחסית בקרב פעוטות וילדים, והיא גורמת להם לעייפות כרונית והו...
פפילומה - תמונת המחשה
פפילומה הורים, מתלבטים אם לחסן? הפפילומה עלולה לגרום לקונדילומות באיברי המין ולסרטן צוואר הרחם,...
ללמוד עוד על יבלות על מיתרי הקול
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ליבלות על מיתרי הקול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

יבלות על מיתרי הקול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קראתי פה את אחד ההודעות בוא אישה התלוננה על יבלות כאלה שיש לבן שלה בן 7 איך ילד יכול להידבק בזה?? האם זה בשעת הלידה? האם מדובר על יבלות במיתרי הקול ? האם ההדבקות הוא ביחסי מין?

על מנת לעשות סדר: יבלות נגרמות מנזק כתוצאה משימוש מאומץ במיתרים, צעקות וכו'. זה מופיע בכל גיל אצל ילדים ומבוגרים. זו לא מחלה מדבקת בשום צורה שהיא. פפילומות זה נושא אחר לגמרי - זוהי מחלה הנגרמת על ידי וירוס, המועבר בכמה דרכים, כולל גם ביחסי מין.

לד"ר להב, שלום רב! אני מורה במקצועי כבר עשר שנים, בשנה האחרונה הצרידות שלי התגברה מאוד עד כדי כך שבסוף יום עבודה לאחר, שש שעות כבר אין לי קול ואוויר לנשימה.אני מאוד אוהבת את העבודה שלי ולכן הלכתי לבדיקות מקיפות. בבדיקות בתחילת השנה מצאו לי שתי יבלות ושלחו אותי לקלינאית תיקשורת. הייתי אצלה כ-12 שיעורים,ניסיתי ליישם את התרגלים, אך הדבר בשטח בזמן העבודה מאוד קשה ליישום. בכל מקרה הגעתי לרופא מומחה הוא ראה את היבלות שלח אותי לבדיקות , הבדיקות כולן תקינות ולטעמו ניתוח לא יכול לעזור במצבי כי היבלות לדבריו יחזרו אחרי שנה -שנתיים במקרה הטוב. שאלתי אליך האם יש מה לעשות במצבי, כי מאוד מיואשת ומאוד אוהבת את עבודתי?תודה, בברכה. טובה

במקרה של יבלות גדולות אצל מורה שלא הגיבו לטיפול קול, ההמלצות הן בד"כ: 1. הסרת היבלות בניתוח, 2. ריפוי חוזר בדיבור ו-3. צמצום וריווח של שעות ההוראה הפרונטלית. בדרך זו תימנע צמיחה חוזרת של היבלות ותוכלי להמשיך לעבוד ועדיין לשמור על קולך. בהצלחה!

פורומים בנושא יבלות על מיתרי הקול
פורום אף אוזן גרון ילדים
ד"ר אריה גורדין, מומחה לאף אוזן גרון ילדים, ישיב לשאלות בנושאי אבחון וטי...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום הפרעות שינה ונחירות
ד"ר אייל רוזנצוויג, מומחה למחלות אף אוזן גרון ישיב לשאלות הגולשים בנושאי...