פורום צרידות

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - מחלות אף אוזן גרון
צרידות נגרמת מהפרעה בתיפקוד מיתרי הקול. כל צרידות הנמשכת למעלה משבועיים מצריכה בדיקה. הסיבות השכיחות הן דלקת חולפת, שימוש מוגזם בקול, דימום במיתר או התפתחות נגעים במיתרי הקול כגון יבלת, ציסטה, פוליפ או צלקת. אצל מעשנים הסיכון מוגבר להתפתחות בצקות ואף גידולים סרטניים. שיתוק מיתר הקול עלול לגרום לצרידות, קשיי בליעה ונשימה. ניתן לטפל בהצלחה רבה במגוון המצבים הללו על ידי בדיקה ואבחון מוקדם אצל מומחה למיתרי הקול. הפורום מיועד לכל מי שמתמודד עם בעיה בתפקוד הקולי ומעוניין בייעוץ והכוונה בנושא חשוב זה.
652 הודעות
627 תשובות מומחה
01/02/2018 | 01:39 | מאת: אסי

בן 58, במעקב א א ג עקב צרידות שנמשכת כ 4 שנים, בדיקת הMRI מראה תוצאה זו- תיאור הבדיקה והממצאים צואר, ללא ועם חומר ניגוד MRI , , ללא ולאחר הזרקת ח.נ.במישורים אקסיאלי קורונלי וסגיטלי T1, T2טכניקה: פרטים קלינים שיתוק חלקי של מיתר קול שמאל . הנזופרינקס והאורופרינקס והיפופרינקס תקינים. בלוטות הרוק התת-לסתיות והפרוטיס תקינות. באזור הגלוטיס בבירור מיתר הקול מצד ימין מודגמת התעבות רקמתית העוברת האדרה ס"מ. 1.2*1נמדדת בגודל כ ס"מ אינם מרובות. 1מודגמות בלוטות לימפה קטנות בגודל עד בלוטת המגן אינה מוגדלת עוברת האדרה אחידה למדי . התעבות פוליפואידית בסינוס מקסילרי מימין. מודגמים שינויים ניווניים קלים בע"ש צווארי. ס"מ 1*כ1.2לסיכום התעבות רקמתית באזור מיתרי הקול מימין עוברת האדרה בגודל להמשך בירור מה התוצאה אומרת? מה זה התעבות רקמתית העוברת האדרה? באיזה מצב רפואי אפשרי זה קורה? האם הדגמה של בלוטות לימפה קטנות עד גודל 1 סמ, היא תקינה? האם אמורות להיות מודגמות בלוטות אלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקת סטרובוסקופיה של מיתרי הקול כדי להבין האם יש משהו לא תקין במבנה או בתיפקוד שלהם, ואז להתייחס לממצאים בגרון בהשוואה לממצאים ב mri. לכאורה נראה שיש משהו במיתר אשר מצריך המשך בירור וטיפול. מעבר לכך לא ניתן להגיד מבלי לבדוק אותך.

13/01/2018 | 16:27 | מאת: נתנאל חמיאס

אני סובל ממשהו שתקוע לי בגרון כבר הרבה זמן ואני מקיא כמו משהו צהוב חום זה עדיין מפריע לי המשהו הזה בגרון זה חתיכת שתקועה שלא עוברת ואני ומוציא נזלת שקופה וכואב לי הראש ואני לא חולה ואין לי חום סובל מזה הלכתי לרופא א.א.ג הכניס לי צינור עם מצלמה בשביל לבדוק מה זה מפריע לי בגרון אמר לי שאין לי כלום הביא לי כדורי נקסיום לא עוזר אני סובל כבר מעל 6 חודשיים עזרה דחופה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקה יסודית נוספת במרפאה כדי לראות האם תקוע שם משהו באמת או לא

הבת שלי בת 10 וחצי חודשים חוץ מקולות גורנים חחח. לא מוציאה. צלילי אני ממתינה לתור לבדיקה סיבית האם נתקל בבעיה זו. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אכן הבעיה מוכרת, ונדרשת בדיקה בסיב אופטי לילדים כדי להעריך את מצב המיתרים. האם היתה לידה קשה? האם ביתך נזקקה להנשמה לאחר הלידה?

19/12/2017 | 22:00 | מאת: רונן

שלום לרופא בן 59, לפני שנה ורבע עברתי ניתוח , דו צדדי,לפרוסקופי לבקע מיפשעתי הושתלו רשתות פרולן 13*15 בשני הצדדים, עקב צרידות ממושכת ,וקישריות בבלוטת התריס,אני נשלח לבצע דימות MRI צוואר לרקמות רכות, העניין הוא הניתוח שהיה, עיניין הקיבוע של הרשתות, שאני מניח נעשה עם סיכות, האם מותר לי או אסור לבצע בדיקת MRI ? מקבעים את הרשתות בסיכות מתכתיות? אשמח לקבל תשובה, ולשמוע הסבר על הנושא, האם מותר או אסורה הבדיקה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
24/12/2017 | 01:02 | מאת:

כדי לקבל תשובה אתה צריך להשיג את דוח ניתוח הבקע שלך ולהציג אותו במכון ה MRI.

לקריאה נוספת והעמקה

מזה כחודשיים צרידות כחכוח בגרון..הרופאת אאג שבדקה אותי ( עם צנור שנכנס לאף) ,אמרה שהכול תקין כולל מיתרי הקול ,רק שיש לי בצקת ואודם באריתנואידים ולכן אמרה שהצרידות היא כתוצאה מהריפלוקס. קבלתי נקסיום 40 מג ליום ולאחר כחודש בלי הטבה העלתה לי את המינון ל40 מג פעמיים ביום. בנוסף לכך יש לי נזלת אחורית, שהרופאה נתנה לי אבאמיס 2 טיפות בכל נחיר. המצב ממש לא משתפר ...מה לעשות? אני ממש מיואשת כי אני שרה בחבורת זמר כסולנית ואינני יכולה לשיר!

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והאבחנה אינה נכונה . מומלץ לעבור בדיקת סטרובוסקופיה במרפאת מיתרי קול כדי להגיע לאבחנה נכונה וטיפול נכון.

03/11/2017 | 22:48 | מאת: חנה אברמסון הס

לפי המלצת הרופא עלי לעבור ניתוח להסרת הפוליפ .ברצוני לדעת האם יש אפשרות ניתוחית בלי הרדמה כללית

לקריאה נוספת והעמקה

הסרת פוליפ מבוצעת בצורה הבטוחה והמוצלחת ביותר בהרדמה כללית. ניתן במקרים מסוימים לבצע טיפול לייזר או הזרקת סטרואידים לפוליפ בהרדמה מקומית אולם התוצאות פחות צפויות.

לקריאה נוספת והעמקה
13/10/2017 | 18:11 | מאת: אברי

סובל כבר 5 שבועות מכאב/צריבה בגרון רצוף שאינו פוסק ואינו משתנה או מושפע מכל כדור מציצה או משקה ומזון ומנטרול תרופתי של עודף חומצה. הכאב בתחושת צריבה/בעירה בגרון כאילו הניחו לי פלפל חריף בגרון - לא כאב בליעה. בנוסף יש לי מאז צרידות שלא עוברת. יומיים לפני שההפרעה החלה היה לי מאמץ קולי חריג בערב שירה. יומיים לאחר מכן התפתחו סימנים של הצטננות (שיעול, נזלת, ליחה, חום נמוך, צרידות, כאב ראש). רופא כללי קבע שזו דלקת גרון וירלית קלה. נבדקתי אצל רופא א. א. ג. (כולל בדיקת הלוע כולל מיתרים עם סיב אופטי וכן בדיקת מעבדה למשטח לשון) הבדיקות תקינות ללא ממצא. התרשמתי שהרופאים בינתיים לא מצליחים לאבחן ולעזור. אציין שלפני 15 שנים הייתה לי הפרעה אחרת בגרון (הרגשה שמדבקה נצמדה לגרון) חודשיים ללא ממצא, וכדורי מציצה נגד פיטריה (פונגילין) העלימו מיד את ההפרעה. האם והמאמץ הקולי קשור להפרעות אלו? האם יש קשר להצטננות שהייתה? האם להיעזר ברופא מומחה לצרידות? האם כדאי לבקש כדורי מציצה נגד פיטריה? בקיצור מה עושים! בתודה אברי בן 73, בריא בד"כ לא מעשן ולא שותה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר בודאות. ממליץ על בדיקה יסודית חוזרת לפני החלטה על המלצה טיפולית. כדאי להגיע למרפאת גרון/מיתרי קול המצוידת בסטרובוסקופ קשיח.

03/10/2017 | 12:42 | מאת: bumpin_the_road

שלום רב, בגלל צרידות חוזרת אחרי ניתוח להסרת ציסטה ממיתרי הקול בשנה שעברה, נשלחתי לבדיקת לרינגוסקופיה פיבראופטית גמישה אבחנתית בבי"ח. עברתי את הבדיקה הזאת פעמיים בעבר, ובכל פעם סבלתי מאוד במהלכה, גם עם אלחוש מקומי בתרסיס. האם יש אפשרות לבצע את הבדיקה הזאת בהרדמה או בדרך אחרת שיכולה להקל על הסבל והכאב הכרוך בבדיקה? למשל תנוחה מסוימת של הגוף או כל אפשרות אחרת שתאפשר לי לעבור את הבדיקה? אשמח לעזרה, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפתרון המתבקש - סטרובוסקופיה קשיחה דרך הפה. גם יותר קל למטופל, גם איכות התמונה והאבחנה טובים בהרבה בהשוואה לבדיקה בסיב אופטי גמיש, שיעילותה מוגבלת בהערכת מיתרי הקול, במיוחד לאחר ניתוח.

25/09/2017 | 15:21 | מאת: דוד

היי דוקטור אני מרגיש קושי בהפקת קול כשנתיים הייתי אצל כמה מומחים בפעמים הראשונות ראו שיש דלקת במיתרי הקול ושהמיתרים לא נסגרים עד סופם . לפני כחודשיים הייתי שוב אצל מומחית וחוות הדעת שלה היית שהכל בסדר גמור אין אדמומיות והשמיתרים מתפקדים מצויין. אך אני עדיין מרגיש קושי בהפקת קול וכאבים במיתרים . הוצע לי לעשות בדיקת מיתרים בהרדמה מלאה כדי לבדוק נגעים מאחורי מיתרי הקול האם יש צורך בכך ומה עליי לעשות כדי להחזיר לעצמי את הקול?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור האם המיתרים באמת תקינים לחלוטין והבעיה היא בשימוש, או האם יש בעיה כלשהי כגון הצטלקות או חסר ברקמה. ממליץ על בדיקה בסטרובוסקופיה קשיחה כשלב מקדים לפני בדיקה בהרדמה.

שלום, אני צרוד לעיתים שעה או שעתיים ואז זה עובר , לעיתים כל יום לעיתים כל כמה ימים . אין פעילות ווקאלית מיוחדת שאני מבצעת המצב כך כבר כמה חודשים . יש לדעתי קשר , כשאני מקרר את עצמי עם מאוורר זה מופיע יותרת ככה אני חושב אבל לא בטוח. אני לא מרגיש חולה או מקורר. מה עושים? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקת המיתרים במרפאת אף אוזן וגרון, עדיפה בדיקה במרפאת מיתרי קול. יש לבדוק האם המיתרים נראים ומתפקדים באופן תקין.

שלום אני בת 34, לפני שבוע נותחתי וכרתו לי את האונה הימנית של בלוטת התריס. אמני צרודה והקול לא חזר. האם עלי להיבדק אצל רופא אף אוזן גרון? האם לחכות בסבלנות? מה משך הזמן הממוצע לחזרת הקול לאחר ניתוח לכריתה חלקית של הבלוטה?תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צרידות לאחר ניתוח תירואיד מצריכה בדיקה של מיתרי הקול כדי לוודא שהתיפקוד של אחד המיתרים (במקרה שלך הימני) לא נפגע בעקבות הניתוח. מומלץ לשוב לרופא המנתח לבדיקה. לעיתים זה מסתדר מעצמו ולפעמים צריך התערבות כדי לפתור את הבעיה.

ד"ר יונתן להב , אין לי מושג אם אתה זוכר אותי דיברתי המזכירה שלך מגי ארם ד"ר יונתן להב -037645381 סיפרתי לך תמצב שלנו הכללי אם תוכל להוריד לנו במחיר לאחר שהיתקשרתי כבר לא ענתה 3 רופאים שפניתי אליהם הראשון אמר בצקת במיתרי הקול סטרואידים לא עזרו השני נקודות במיתרי הקול השלישי פציעות במיתרי הקול אחד נתן נקסיום השני אומפרדקס אני כבר שנתיים עצוב מאוד ומרגיש חלש לא יכול להתפלל ברגע שאני מנסה לקרוא אפילו בלחש קשה לי פעם כל דבר הייתי קורא בזמרה לא יכולתי להקליט תשיר השני שלי לצערי אני עובר עכשיו תקופה קשה יש לי סינוסיוסיטס כבר חודשיים ואני נוסע מהצפון להדסה עין כרם מנסה טיפול אם לא נקווה שיסכימו לאשפז אותי דרך הווריד יש לי גם דלקת חיצונית באוזן שמאל וגם סכרת אבל הבעיה במיתרי הקול חשובה לי מאוד אני לא אותו אדם אשמח שניפגש בס"ד ואולי תיהיה שליח של השם תעזור לי ! אשמח תוכל לדבר איתי אם זה באמת אתה .

לקריאה נוספת והעמקה

הרגשות של חנק במצר הגרון

זו לא הכתובת לפניות מסוג זה. אם אתה מעוניין יש לפנות למרפאה ולתאם תור.

עברתי בהצלחה כריתת בלוטת התריס לפני 3 שבועות. אני מדברת והקול נשמע היטב אבל הדיבור מאמץ אותי ומתיש. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם נבדקו מיתרי הקול ותנועתם נמצאה תקינה אז סביר שהבעיה תיפתר מעצמה בהדרגה. חשוב לבדוק את המיתרים ולהעריך את תיפקודם. ניתן להיעזר בריפוי בדיבור עם קלינאי/ת תקשורת

21/07/2017 | 22:13 | מאת: סיגל

שלום. לפני כחודש וחצי עברתי דיקור FNA בבלוטת המגן שיצא תקין (מעקב אחר קישרית בגודל 1 סמ. בדיקות בבלוטת התריס תקינות). מאז הקול שלי השתנה והפך צרוד. כשאני מרימה את הקול הוא לעיתים נעלם. אציין שבדיקור לקחו 5 דגימות, הדקירות היו מעט חזקות וגרמו לשטף דם כחול שנשאר זמן רב. האם יכול להיות קשר בין הדיקור לבין שינוי הקול והצרידות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
25/07/2017 | 00:14 | מאת:

לא אמור להיות קשר כלשהו בין דיקור בלוטת התריס לבין צרידות. האתר ממנו נלקחות הדגימות, ברקמת בלוטת התריס, רחוק משמעותית מהמיתרים. יכול להיות שיש סיבה אחרת לצרידות. יש להיבדק על ידי רופא אא"ג

20/07/2017 | 10:18 | מאת: לימור

אמא שלי אמורה לעבור ניתוח להוצאת פוליפ בבית החולים החליטו לנתח אותה עם אספירין מפני שלפני כ8 שנים עברה ניתוח לב פתוח שאלתי עם זה אפשרי ולא מסוכן הבנתי מהרופא שיכול להיות דימום תוך כדי ניתוח האים זה לא מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה
25/07/2017 | 00:16 | מאת:

באופן כללי ומבלי להכיר את המקרה הספציפי: בניתוחי מיתרי הקול לרוב הסיכון לדימום הוא מזערי, ולכן אין הכרח בהפסקת טיפול באספירין, במיוחד אם מדובר במקרה של פוליפ פשוט קטן.

לקריאה נוספת והעמקה
10/07/2017 | 15:59 | מאת: בקי

אני צרודה כבר למעלה מחודשיים , נבדקתי אצל א.א.ג. מיתרי הקול היו ללא יבלות . המליץ על קלינאית תקשורת לדיבור נכון .לטענתו אני מתאמצת בדיבור ולא מדברת מהגרון האם זה יעזור ? איזה תרגילים היא תתן לי ??

לקריאה נוספת והעמקה

צרידות של למעלה מחודשיים - בד"כ קיימת בעיה במיתרי הקול. אם בדיקת אא"ג רגילה לא הראתה ממצאים ברורים - מומלץ לבצע סטרובוסקופיה בסיב קשיח כדי לאבחן בצורה מדויקת יותר את בעיית מיתרי הקול.

היי יש לי צרידות כבר שבועיים ללא כאבי גרון הייתי אצל רופא אף אוזן גרון אמר שיש לי שאין סגירת פונקציה וללכת למכון דיבור אני לא חושבת שזה זה כי אני ממש צרודה וקשה לי לשתות בלגימה אחת אני צריכה קצתת קצתת אחרת אני נחמקת ומשתעלת בעיקר בשתיה באוכל פחות צרידות מוזרה שמעולם לא הייתה לי האם נתקלת בסוג של צרידות כזו תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והפרעה בסגירת המיתרים גורמת גם להפרעה בבליעה. לעיתים גם תופעות של מתח נפשי וחרדה יכולות לגרום לכך. ממליץ על בדיקת סטרובוסקופיה של מיתרי הקול.

היי תודה על תגובתך אך הייתי אצל רופא אאג ואכן הוא עשה לי את הבדיקה הוא אכן הכניס לי מין הנחיר מכשיר וכך ראה את המתרים ואמר שיש לי אין סגירה במתרים עבר חודש מאז ועדיין לא חל שום שינוי בצרידות שלי אני לא יכולה לצעוק ואין כאב גרון ממש מוזר מה זה?

חוזר על המלצתי המקורית: בדיקת סטרובוסקופיה במרפאת מיתרי קול, לא מרפאת אא״ג רגילה

שלום,לפני שבועיים הייתי אצל רופא א.א.ג בגלל שסבלתי מתופעות של צרידות קלה ,ליחה וכחכוך בגרון וכאב בצוואר היו לי גם קצת צרבות , הרופא אבחן על ידי בדיקה עם סיב גמיש לתוך האף ואבחן ריפלוקס. נתן לי כדורים אומפרדקס 40 פעם ביום. אני מתלבטת אם לקחת את הכדורים ? או אולי לשנות את התזונה שלי? ואם זה לא יעזור לקחת את הכדורים . עדיין יש לי כחכוך בגרון וקצת צרידות קלה שלא ממש מורגשת וזה לא ממש מטריד אותי

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לשנות את התזונה ואם הצרבת חולפת לדחות את הטיפול. אם התלונות נמשכות אפשר לנסות את הטיפול התרופתי למס' חודשים ולראות האם משפר משהו. ואם לא עוזר אז לפנות לבדיקה במרפאת מיתרי קול

שלום, כבר מספר חודשים הקול שלי נאלם לאחר דיבור רצוף של כמו דקות, או בצלילים גבוהים (שבעבר יכולתי להגיע אליהם). זה התחיל ממהצטננות שאחריה היה לי קול צרוד ומאז הצרידות הכבדה של הצינון נעלמה אבל הצרידות לאחר דיבור נותרה. סופסוף החלטתי ללכת לרופא ורוצה להימנע מסחבת: האם כדי להגיע למומחה למיתרי קולל צריך לעבור קודם באאג? (כדי שזה יממומן ע"י קופ"ח או הביטוח)

לקריאה נוספת והעמקה

דרך קופות החולים צריך לעבור במרפאת אא"ג רגילה ולקבל הפניה למרפאת מיתרי קול. אני מניח שדרך ביטוח פרטי או שב"ן אפשר לפנות ישירות למומחה למיתרי קול

צרידות של מספר חודשים וליחה במשך שש שנים. מה ניתן לעשות וזה לאחר שעברתי בדיקת סיטי מערות המוח כמו כן צילום רנטגן חזה בתוספת חומר לשתיה.נלווה לצילום חזה.מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

סיטי מערות פנים וסיטי מוח לא רלוונטי לצרידות. כך גם צילום חזה וחומר לשתיה. את צריכה לעבור בדיקת מיתרי קול, בעדיפות לסטרובוסקופיה, במטרה להגיע לאבחון מדויק.

03/05/2017 | 17:32 | מאת: שרון

חייבת שזה יהיה מפורט אז סליחה אם זה ארוך: ביום שני הלכתי לרופא א.א.ג עקב צרידות קלה וגירוי בגרון. אמרתי לו שאני זמרת וחייבת להחלים כמה שיותר מהר. הוא עשה לי צילום למיתרי הקול ובדק את הגרון ואמר שהכל בסדר מלבד אדמומיות קלה בגרון. רשם לי מרשם לפרדניזון(20מ"ג). יום לאחר מכן התפתחה כנראה דלקת גרון ממש חזקה, כאבי בליעה נוראיים, שתיתי המון המון תה עם ג'ינג'ר ולימון ודבש ועכשיו זה מתחיל להחלים. רק היום התחיל להשתפר. בנוסף לדלקת היה לי שיעול מאוד חזק עם ליחה והיום פשוט נעלם לי הקול לגמרי קיבלתי פרדניזון (20מ"ג) ורציתי לדעת אם זה משהו שגם עוזר לרפא צרידות? אם לא, מה בדרך כלל נהוג לעשות כשיש צרידות קשה? אני זמרת ויש לי הופעה עוד שבועיים כך שזה דחוף לי נורא. המון תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
04/05/2017 | 21:17 | מאת: שרון

ראיתי שענית לי בפורום השני, תודה!

בשמחה :)

25/04/2017 | 07:52 | מאת: כהן אהרון

צרידות שלא עוברת מעל חודש לקראת הערב ממש צרידות קשה.ובנוסף יובש בפה האמצע הלילה שגורם לי מחנק

לקריאה נוספת והעמקה

אלו שני דברים שונים: צרידות מעל חודש מצדיקה בדיקה של מיתרי הקול, ויש לבצע זאת במרפאה. יובש בפה באמצע הלילה יכול להעיד על חסימה אפית/נחרה/או הפרעות נשימה בשינה. צריך להתחיל מבדיקה בסיב אופטי במרפאה ולהתקדם לפי הממצאים

05/04/2017 | 11:06 | מאת: דלית

שלום רב! אני צרודה כבר 4 חודשים. עברתי בדיקת סיב אופטי - ללא ממצאים במיתרי הקול. בבדיקה ראה הרופא כתם אדום בגרון ואבחן כריפלוקס. קבלתי נקסיום לטיפול בריפלוקס + משאף סטרואידי לטיפול ב"כוויה" בגרון. אני לוקחת את הכדור והמשאף כבר 3 שבועות ללא שיפור. הצרידות מעייפת, ובהרגשה שלי לא בטוחה שהכיוון נכון. בנוסף עברתי צילום רנטגן חזה - אשר יצא תקין. + בדיקות דם לבלוטת התריס תקינות. אשמח לכל תובנה!! מיואשת!

לקריאה נוספת והעמקה
02/05/2017 | 11:16 | מאת:

בדיקה בסיב אופטי רגיל לא תמיד נותנת את האבחון המדויק. רפלוקס לצערי זו לא פעם אבחנה שגויה. יש לבצע בדיקת מיתרי קול במרפאת מיתרי קול. הבדיקה נקראת וידאו-סטרובוסקופיה באנדוסקופ קשיח דרך הפה. בדיקה מדויקת ואמינה המאפשרת אבחון נכון יותר .

02/04/2017 | 23:19 | מאת: רעות

ד"ר שלום אני סובלת כבר חודשיים מדלקת גרון שעברה לי ואז נהיה לי צרידות הרבה ליחה ושיעול הצרידות שלי באה בעיקר אחרי כאב גרון יש הרבה כחכוח בגרון והרבה ליחה בבוקר. לפני חודש זה נרגע לי קצת הצרידות אבל לפני שבוע היה לי כאב גרון קל ושוב הצרידות חזרה ,שיעול יבש וליחה ונזלת. יש לומר שאני יכולה לדבר אבל הקול שלי נמוך ואני מרגישה שהקול שלי לא חזר לעצמו ואני מתאמצת לדבר. כל זה התחיל לפני חודשיים שהיה לי שפעת עם כאב גרון שעבר אחרי 5 ימים.רציתי לשאול מה ניתן לעשות ויכול להיות שאני אלרגית למשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

אם טרם בוצע - מומלץ להתחיל מבדיקת וידאו-סטרובוסקופיה של מיתרי הקול, במרפאת מיתרי קול, כדי להתקדם באבחנה.

04/02/2017 | 22:43 | מאת: ליה

קראתי : מנגד, במידה ומדובר בזיהום ויראלי, אין משמעות לטיפול אנטיביוטי אשר לא יגרום לשיפור המצב ואף יכול לגרום להופעת סיבוכים אחרים. אם אין לי זיהום חיידקי ואני לוקחת מוקסיפן איזה סיבוך אחר יכול לקרות, נכנסתי ללחץ. תודה רבה רבה,

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי בפורום השני

04/02/2017 | 22:37 | מאת: ליה

דר שלום ותודה רבה מראש, אתמול הייתי אצל רופאה כללית, לפני שהגעתי אליה לקחתי כדור אחד מוקסיפן כי היו לי כאבים כל הלילה בגרון וצרידות נוראית בקושי יכולתי לדבר, הרופאה שהסתכלה אמרה שיש אודם היא לא אף אוזן גרון ואין לה מכשור להסתכל פנימה ואמרה לא בטוח שאת צריכה אנטיביוטיקה אבל לכל מקרה תקחי. אם זה לא על רק חיידקי זאת השאלה שלי, המוקסיפן יכול לגרום נזק לצרידות??? לוקחת יומיים מוקסיפן, כאבי הגרון טיפה פחתו כואב, הקול טיפה חזר לי עדיין ממש צרודה קשה לי לדבר מאד, כשאני מדברת הגרון כואב ולפעמים יוצא לי כמו צליל מוזר מהגרון. להפסיק לקחת אחרי יומיים או להמשיך 5 ימים. הרופאה אמרה 10 ימים ובטח לא אקח כל כך הרבה ימים. מה אתה חושב? קראתי : מנגד, במידה ומדובר בזיהום ויראלי, אין משמעות לטיפול אנטיביוטי אשר לא יגרום לשיפור המצב ואף יכול לגרום להופעת סיבוכים אחרים. אם אין לי זיהום חיידקי ואני לוקחת מוקסיפן איזה סיבוך אחר יכול לקרות, נכנסתי ללחץ. תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי בפורום השני

שמעתי שניתן לטפל בצרידות על ידי טיפול אינהלציה ... האם אתה נוהג לעשות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא נוהג לעשות זאת. צריך לדעת שאינהלציה אינה מילת קסם - זו תערובת תרופות הניתנות בהשאפה, חלקן לא מתאימות למיתרי הקול וחלקן גם יכולות להזיק, על ידי גרימת יובש וגירוי למשל.

01/02/2017 | 08:05 | מאת: רוני

שלום, מה יכול עוד לעזור לצרידות (חוסר קול מוחלט)? התחיל ברביעי לפני שבוע ולפני יומיים איבדתי לגמרי את הקול. שותה דקסמול סינוס (גם יום וגם לילה), טננבלוט ויום ראשון הרופא הוסיף לי מוקסיפן. ואין שיפור אלא החמרה בצרידות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה
04/02/2017 | 22:43 | מאת:

אם זו הצטננות בלבד זה אמור לחלוף תוך שבועיים שלושה. אם לא משתפר גש לבדיקת אא"ג.

שלום לד"ר להב אני סובל כבר חודשים רבים מכיחכוך בגרון , ולפעמים שיעול כתוצאה מגירוי רב . זה מאד מפריע לי ואת הסובבים . ממה זה יכול לנבוע ? (לא מעשן ) האם צריך לבצע "צילום" גרון ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בשלב ראשון יש לבצע בדיקה במרפאת אא"ג עם סיב אופטי להערכת הלוע והגרון.

29/01/2017 | 10:15 | מאת: נטלי דנגור

פיתוח קול ממש עוזר לעניין הצרידות. גם למבוגרים וגם לילדים.

לקריאה נוספת והעמקה

פיתוח קול מתאים למי שרוצה לפתח את קולו ולשפר אותו, כאשר מיתרי הקול שלו נורמליים. אם יש בעיה במיתרי הקול או מחלה כלשהי, יש לאבחן ולטפל בבעיה. פיתוח קול אינו פתרון לכל הבעיות.

פיתוח קול מתאים למי שרוצה לפתח את קולו ולשפר אותו, כאשר מיתרי הקול שלו נורמליים. אם יש בעיה במיתרי הקול או מחלה כלשהי, יש לאבחן ולטפל בבעיה. פיתוח קול אינו פתרון לכל הבעיות.

לפני כ3 חודשים היה שלי שעלת ומאז אני צרודה כאשר יש ימים שהקול שלי נעלם כמעט לגמרי וזה מלווה בכאב גרון ולאחרונה גם כאב באוזן. הייתי אצל רופאי אאג ויש לי תור לבדיקת גסטרוסקופיה. בערב השכיבה אני מקבלת קוצר נשימה. אודה על תשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

היית אצל רופא אא"ג ו... מה הוא אמר? אם לא קיבלת תשובה ברורה ו/או שקיבלת תשובה של חשד לרפלוקס מהקיבה - ממליץ שתעברי בדיקה מדויקת יותר הנקראת סטרובוסקופיה, במרפאת מיתרי קול.

שלום רב. ביצעתי בדיקה ע"י סטרובוסקופיה והרופא אאג אמר שהצרידות זה כתוצאה מסטרס. ביתע שחרור של מיתרי הקול שבאמת אני מתחילה לדבר יותר טוב. כמו גן הבדיקת גסטרוסקופיה גילו דלקת בקיבה. איננ י יודעת אם יש קשר.

25/01/2017 | 19:30 | מאת: ענת

קיבלתי תשובה פתולוגית לנגע שהוצא ממיתר קול. רשום- larynx, anterior commissure vocal cord polyp. מעל הפוליפ נבדק פרור רקמה זעיר ביותר ורשום: keratin and a few bacterial cocci on the surface. the material is insufficient. deep sections examined. מה פשר הממצאים ואם יש מקום לדאגה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

פוליפ הוא ממצא שפיר. נמצאו מס' חיידקים וכן קרטין אשר מופיע במצבים שונים במיתרי הקול, יתכן שזה חסר משמעות אמיתית. מה שחשוב כרגע הוא בדיקה חוזרת של הרופא/ה שניתח/ה אותך כדי להשוות בין המצב לפני ואחרי הניתוח, ואז לקבוע מה משמעות הממצאים.

07/02/2017 | 00:28 | מאת: תשובה פתולוגית לביופסיה

האם הכוונה לבדיקה חוזרת שעשיתי לפני מס' ימים (כשבועיים לאחר הניתוח) והמנתח ציין שהכל תקין או לבדיקה חוזרת בעוד כחצי שנה ? סליחה ותודה מראש!

פוליפ הוא ממצא שפיר. נמצאו מס' חיידקים וכן קרטין אשר מופיע במצבים שונים במיתרי הקול, יתכן שזה חסר משמעות אמיתית. מה שחשוב כרגע הוא בדיקה חוזרת של הרופא/ה שניתח/ה אותך כדי להשוות בין המצב לפני ואחרי הניתוח, ואז לקבוע מה משמעות הממצאים.

25/01/2017 | 18:34 | מאת: ענת

שלום רב אני כשבועיים וחצי לאחר ניתוח הסרת פוליפ במיתר הקול. מרגישה טעם מר בפה! השאלה אם זה נורמלי לאחר ניתוח ומתי זה אמור לחלוף? או שזה לא נורמלי ומעיד על פגיעה תמידית כלשהי ? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה
04/02/2017 | 22:36 | מאת:

טעם מר בפה בניתוחים אלו הוא לרוב תוצאה של לחץ מקומי על הלשון הנגרם מהמכשיר איתו משתמשים לחשיפת מיתרי הקול. אם זו הסיבה אז זה חולף בהדרגה.

20/01/2017 | 22:04 | מאת: זהבית עדן

אני סובל. רבה מעף סתום וצינון יכול להיות שזה עושה לי את הצרידות יש ביכלל תרופה לצרידות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת, מומלץ להיבדק על ידי רופא אא"ג

19/01/2017 | 15:36 | מאת: נועה

שלום, כבר חודשיים שאני סובלת מקושי בדיבור, היו ימים שבהם דיברתי הרבה בקול רם והייתי קצת צרודה ,לאחר מכן הצטננתי, כשהלכתי ל א.א.ג הוא אמר לי שיש אודם קל במיתרים, שזה ויראלי ויעבור לבד מאז עבר חודש, ההצטננות עברה לחלוטין ועדיין קשה לי לדבר, יש שיפור מאז חודש אבל בקצב מאוד מאוד איטי. כמה זמן יכול לקחת למיתרים להחלים? והאם ישנה תרופה או ספריי לפה שיכולים לעזור לי? חשוב לציין שכשאני מדברת אני לא נשמעת צרודה, אבל אין לי עוצמה, וקושי גדול, חייבת להתקרב כדי לדבר.

לקריאה נוספת והעמקה
19/01/2017 | 18:45 | מאת:

מציע להמתין עוד כמה שבועות לשיפור הדרגתי, עם מיעוט בדיבור ושתיה מרובה של מים. אין תרופה או ספריי. אם לא משתפר - לגשת למרפאת מיתרי קול לבדיקת סטרובוסקופיה.

19/01/2017 | 18:45 | מאת:

מציע להמתין עוד כמה שבועות לשיפור הדרגתי, עם מיעוט בדיבור ושתיה מרובה של מים. אין תרופה או ספריי. אם לא משתפר - לגשת למרפאת מיתרי קול לבדיקת סטרובוסקופיה.

אני צרודה כבר יומיים ואני לא מצליחה להוציא מילה מהפה וכשאני מצליחה לדבר אני נשמעת כמו פדופיל. אני לא מעשנת בכלל. מה אני צריכה לעשות? יכול להיות שקרה לי משו?

לקריאה נוספת והעמקה

.

אני צרודה כבר יומיים ואני לא מצליחה להוציא מילה מהפה וכשאני מצליחה לדבר אני נשמעת כמו פדופיל. אני לא מעשנת בכלל. מה אני צריכה לעשות? יכול להיות שקרה לי משו?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי הצטננת? שיעול?

24/12/2016 | 12:08 | מאת: תמר

שלום רב מזה תקופה ארוכה (חודשים) אני סובלת מצרידות שבאה והולכת. לעיתים הקול רגיל ולעיתים (לפעמים באותו יום ההפרש שעות) מצטרד. שני רופאי א.א.ג בדקו את מיתרי הקול (בדיקה דרך האף מול מסך ובדיקה מהגרון) ללא ממצא. ריפלוקס נשלל בגסטרוסקופיה. אין לי כאבי גרון. תחושה כללית טובה. בעבודתי אין צורך בדיבור רב ואני לא צועקת במהלך היום... מה יכולות להיות הסיבות? מה ניתן לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
30/12/2016 | 09:10 | מאת:

צרידות מתמשכת היא לרוב תוצאה של בעיה במיתרי הקול. האם בוצעה בדיקת סטרובוסקופיה באמצעות אנדוסקופ קשיח +מצלמה דרך הפה? מומלץ לבצע בדיקה כזו אצל מומחה למיתרי קול, ואז קרוב לודאי שתימצא הסיבה לבעיה.

01/01/2017 | 13:13 | מאת: תמר

האם הבדיקה הזו אפשרית כשנוטלים קומדין? האם אין סכנה לדימום כתוצאה ממנה? תודה!

אין בעיה, הבדיקה (במיוחד דרך הפה) אינה גורמת לדימומים.

עברתי ניתוח להסרת פוליפ במיתר הימני והוא עבר בקלילות רבה. להלן הממצאים: פוליפ פיברוטי בשליש קדמי של מיתר הקול הימני, חלקו העליון מכוסה קרטין בחלקו. השאלה שלי היא האם יש מקום לדאגה? למרות שהמנתחת שלי הסבירה לי שזה פוליפ רגיל לחלוטין, אשמח לתשובתך, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי בשאלה הקודמת

20/12/2016 | 19:19 | מאת: צביקה

אשתי עברה ניתוח להסרת גידול שפיר בראש אשר לחץ על גזע המוח , אחד המיתרים שותק עקב הניתוח .היא הולכת לבצע הזרקת שומן במיתר ..שאלתי האם הקול יחזור להיות כמו שהיה ובעיות בליעת מזון יפתרו והאם היא תצטרך בעתיד לבצע שוב את פעולת ההזרקה ?

לקריאה נוספת והעמקה
30/12/2016 | 09:07 | מאת:

במידה והזרקת השומן תצליח, והשומן ייקלט במקומו החדש, אז יהיה שיפור בכל המדדים - גם באיכות הקול וגם בנושא הבליעה. לא ניתן להבטיח שהתיפקוד יחזור בדיוק למה שהיה בעבר מכיוון שהמיתר נשאר משותק, אבל לרוב התוצאות טובות בהחלט.

עברתי ניתוח להסרת פוליפ ממיתר ימני שעבר בקלילות רבה, הממצאים הם: פוליפ פיברוטי בשליש קדמי של המיתר הימני, חלקו העליון מכוסה קרטין בחלקו. הפוליפ נלקח לפתולוגיה. האם יש מקום לדאגה? למרות שהמנתחת שלי הסבירה לי שאין סיבה לדאגה וזה פוליפ רגיל ושפיר, אשמח לדעת מה אומרות המילים שנכתבו במכתב השחרור מב"ח. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם המנתחת רגועה אז גם אתה יכול להיות רגוע. בכל מקרה תהיה תשובה סופית מהפתולוגיה ואז הכל יתבהר.

מזה שנים אני סובל ממיתרי קול בצקתיים על רקע שימוש לא נכון במיתרי הקול ולפי רופאים מסוימים בגלל רפלוקס וכן תקופות של כ10 שנות עישון. .מזה כשנה הפסקה בביקורת שגרתית הפנה אותי א.א.ג. ללרינגוסקופיה עם ביופסיה על רקע אי סמטריות בבצקת וכמו שאמר הרופא כי "הגיע הזמן לטפל בזה" הרופא בדק אותי במרפאה מסודרת עם וידיאו סטרבוסקופיה לשאלתי אם חושש לגידול טרום ממאיר או משהו כזה אמר לי שלא ולשאלתי למה לטפל בזה אני מסכים לחיות גם עם קול צרוד ענה לי "כזה דבר אני לא משאיר בגרון " מה אתה אומר ? יש עדיפות לאיזה מחלקה פתלוגית החומר מועבר [האם יש בזה התמחות מיוחדת]?

04/12/2016 | 23:57 | מאת: שמואל

מחכה בקוצר רוח

10/12/2016 | 23:19 | מאת:

אם הרופא שבדק אותך משוכנע (עד כמה שניתן) שלא מדובר בממאירות, ומדובר במומחה מיתרי קול שביצע סטרובוסקופיה - אז אין הכרח בניתוח, אלא אם זה מפריע לך בקול או בנשימה או אם אתה מודאג. אם הרופא מחליט להוציא את זה כי הוא לא בטוח שזה לא ממאיר - אז כדאי לבצע את הניתוח. לא יכול להמליץ לך על מכון פתולוגי ספציפי, לרוב זה נקבע על פי קופת החולים שלך או חברת הביטוח שלך.

14/11/2016 | 10:57 | מאת: חיה

רציתי לדעת אני בהריון שבוע 23 האם מותר לעשות דיקור סיני לצרידות בהריון?? ואם כן מי מומלץ באזור אשקלון?

לקריאה נוספת והעמקה
14/11/2016 | 11:01 | מאת:

הפורום אינו עוסק בתחום הדיקור ואינו ממליץ על מומחים בתחומים השונים.

11/11/2016 | 07:38 | מאת: אורנה

דר שלום רב ותודה מראש,,, ביום שישי התכופפתי כדי להניח תינוק שנרדם בלול. אחרי ששמתי אותו ניסיתי להתרומם הרצפה היתה קצת רטובה והתחלקתי וקיבלתי מכה רצינית בגרוגרת באמצע בערך מתחת לסנטר מהמעקה של הלול. באותו יום התחילו לי כאבים איומים עד היום כבר שבוע. יש מצב שאולי אלה כאבים מווירוס או דלקת בגרון שאני סובלת שנים כמה פעמים במהלך השנה, במיוחד עכשיו בתקופת מעבר בלי כל קשר למכה ??? השאלה שלי האם מכה בגרוגרת יכולה לגרום נזק רציני זאת מכיוון שלא רק שיש לי כאבים ואני מתעוררת בלילה בגללם, קשה לי קצת לבלוע אוכל כאילו יש לי גוש שם. מה לדעתך עלי לעשות? האם זה יעבור או שאולי נשברה לי שם עצם כתוצאה מהמכה? זה סבל נוראי. מקווה רק שזה לא מהמכה אלא דלקת בלבד. המון תודה לך מחכה בדחיפות לתשובתך,,, אורנה

לקריאה נוספת והעמקה

גם באחד הימים טעמתי מרק רותח אש והרגשתי שאני נשרפת בכל הגרון, אולי זה מהכוויה שקיבלתי, שוב אולי מהחבלה מהלול או סתם ווירוס או דלקת גרון. התעוררתי בארבע בבוקר מכאבים איומים ויובש בכל הגרון בלתי נסבלים. אני חסרת אונים ומבוהלת מה זה לדעתך? איך פותרים את הבעיה יש לי תור לרופא ב-24.11 אפשר לקחת מוקסיפן יש לי בבית ולנסות מה כבר יכול לקרות. אנא תענה לי בכנות,, תודה מראש אורנה

לקריאה נוספת והעמקה
13/11/2016 | 16:34 | מאת:

שלום אורנה. ראשית - אין סיבה לבהלה. נשמע שנחבלת באופן ממוקד בסחוס הגרון (הגרוגרת). חבלה שכזו יכולה לגרום לפגיעה זמנית גם באזור של הלוע והגרון. התוצאה היא נפיחות, כאב ולעיתים גם שטף דם קטן. בדרך כלל התופעה חולפת מעצמה עם מנוחה ומשככי כאבים. אם את סובלת באופן המדיר שינה מעיניך אל תמתיני עד ל 24/11 אלא קחי הפניה לחדר מיון וגשי להיבדק על ידי רופא אא"ג עוד היום, גם כדי לבצע אבחנה מדויקת ובעיקר בכדי להירגע.

02/11/2016 | 20:40 | מאת: נרדין

שלום.. רציתי לדעת איזה סוג בדיקות ולאיזה מומחיות או רופא לגשת לאבחן את סיבת הצרידות.. שנמשכה חודשים בלי סיבה ידועה.. הקול יותר נמוך.. ובמשפטים ארוכים לפעמים המלים נעלמות.. נהגתי לשיר כעת זה בלתי אפשרי כל משפט חסרה בו מילה בטונים העדינים יותר. בת 40..מחיפה.אשמח להפנייה. תודהה

לקריאה נוספת והעמקה
13/11/2016 | 16:31 | מאת:

הכתובת היא לרופא המומחה בתחום מיתרי הקול, בין אם באופן פרטי או דרך מרפאות החוץ של מחלקות אא"ג בבתי החולים הציבוריים. הבדיקה הנדרשת היא סטרובוסקופיה של מיתרי הקול לצורך אבחון הסיבה לצרידות והמלצה לטיפול.

17/10/2016 | 22:33 | מאת: גלית

היי נולד לי תינוק כרגע הוא בן חודש, הוא נולד בלידת ואקום מאוד קשה עם אפגר 6 לאחר מכן עלה ל 8 ול10 הוא לא נשם ב2 דקות הראשונות לצורך עזרה בנשימה עשו לו גירוי ושאיבת נוזלים בין מתרי הקול. אינני יודעת איך בדיוק עזרו לו לנשום ומה הוכנס לגרון הכל התבצע בחדר אחר. בסופו של דבר לא היה לו קול בכלל כאשר נולד כרגע בגיל חודש התחיל להופיע מעו הקול אבל לא חזר לחלוטין כמו לתינוק רגיל עדיין הקול נשמע מאוד צרוד ורק כאשר בוכה חזק מופיע מעט..במכתב שחרור מבית החולים הם גם רשמו מושג בשם סטרידור. התינוק יונק ועולה יפה במשקל התייעצתי עם פרופסור אשר אמר שאין קשר לסטרידור שכנראה זו צרידות ממשהוא שהוכנס לגרון אשר תעבור ולא פגיעה כלשהיא במיתר האם הגיוני שכבר חודש עבר והקול עדיין לא חזר ?

לקריאה נוספת והעמקה
20/10/2016 | 23:07 | מאת:

מזל טוב! ממליץ לך להגיע לבדיקה של מיתרי הקול באמצעות סיב אופטי עדין ודק המותאם לתינוקות ומוכנס מהאף. צילום וידאו של המיתרים יסייע באבחנה כדי לדעת מה בדיוק הסיבה לבעיית הקול ומה ניתן לעשות.

02/10/2016 | 00:18 | מאת: טלי קירסון

שלום דוקטור שמי טלי ואני צרודה כבר חודשים שלמים. חגגתי יום הולדת 40 בחודש יולי השנה, במסיבת קריוקי ויום אחרי קמתי עם צרידות עד היום. עשיתי בדיקות דם והכל בסדר, הייתי פעמים אצל רופא אף אוזן גרון שטען שיש לי בצקת במיתר הימני, קבעתי תור לקלינאית תקשורת ושום דבר לא עוזר. בנוסף, אני מורה 15 שנה במערכת החינוך, אך האבסורד שהצרידות החלה דווקא בחופש הגדול. אני מוטרדת ממצבי ולא יודעת איך להחזיר את קולי. אודה לך על תשובתך בברכת חג שמח שלי

לקריאה נוספת והעמקה
16/10/2016 | 18:08 | מאת:

שלום טלי, יתכן ונגרם נזק לאחד ממיתרי הקול כתוצאה מהמאמץ החד בקריוקי, יתכן וזו לא רק בצקת. ממליץ לך לעבור בדיקת סטרובוסקופיה קשיחה של מיתרי הקול כדי להגיע לאבחנה נכונה ומדויקת ובהתאם לכך להציע טיפול מתאים.

27/09/2016 | 17:55 | מאת: דר' אלי

לפני מס' ימים צינון . לציין שקיבלתי גם חיסון שפעת לפני 5 ימים. מזה 3 ימים צרידות . הצינון די חלף. לציין שבעוד פחות משבוע בראש השנה אני משמש בעל תפילה (חזן)בבית הכנסת בקהילה. במקצועי רופא ילדים. שמעתי לעצת קלינאית תקשורת , ואני יומיים בחופשת מחלה מעט מדבר. ושותה הרבה. עדיין אין שיפור משמעותי. האם יש צורף לבדוק את מיתרי הקול? ומה ניתן לעשות לזירוז הריפוי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שזה חלק ממחלה ויראלית. ההמלצה תישאר מנוחה כללית + קולית/כמעט שתיקה עד לראש השנה, יחד עם שתיה מרובה של מים.

שלום האם קיים סיכון כלשהוא לנזק לקנה הנשימה או לוושט בבדיקת סטרובוסקופ קשיח דרך הפה? ואם כן מהו הנזק האפשרי? מהו המתקן הדומה לדיסקית הסטטוסקופ שמבקשים מהמטופל להחזיק בידו ולהצמיד לצוואר' לשם מה? ומהו המתקן ש מחברים בקליפס לצווארון החולצה בזמן הבדיקה ,לשם מה?. חן חן

לקריאה נוספת והעמקה

סטרובוסקופ קשיח נמצא בזמן הבדיקה בתוך הפה והלוע בלבד ולא עובר עמוק יותר מאזור בסיס הלשון, לכן אין סיכון כלשהו לקנה הנשימה או לושט. שני המתקנים שהזכרת - הקליפס לצווארון או מתקן המזכיר סטטוסקופ- אלו הם מיקרופונים המקליטים את תדר הקול של הנבדק, כדי לסנכרן אותו עם התמונה לצורך קבלת צילום וידאו דמוי הילוך איטי של תנועת המיתרים. בחלק מהמכשירים החדשים המיקרופון נמצא מחובר כבר למצלמה.

19/09/2016 | 19:50 | מאת: תומר

אני סובל מצרידות מאז שאני זוכר את עצמי. בצבא עשיתי בדיקה שהראתה שאין לי סגירה מלאה של המיתרים. עשיתי טיפול קלינאית תקשורת בצבא וזה עזר מעט.לפני מספר חודשים עבדתי עם בחורה שלומדת קלינאות תקשורת היא הקליטה אותי ונתנה למרצה שלה לשמוע. ההבחנה שלה היה מדויקת מבלי שהייתי צריך להיפגש איתה. היא טענה שיש לי כנראה בעיה שאין סגירה של המיתרים ואין ממש מה לעשות בקשר לזה. בתקופה האחרונה אני יוצא לדייטים וזה ממש מקשה עליי עניין הקול אני מאוד גברי במראה והקול שלי נשמע גבוה ונשי זה מוריד לי מהביטחון העצמי. ולעתים אני מקבל סירוב רק על סמך שיחת טלפון. האם יש משהו שאפשר לעשות בנידון ? ניתוח או על דבר שיעזור. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר סגירה מלאה של המיתרים אינה אבחנה מדויקת. אלא רק תיאור מצב שיכול לנבוע מכמה סיבות. נשמע שאתה סובל מאוד מהבעיה, ולכן אמליץ לך לעבור בדיקת סטרובוסקופיה קשיחה של מיתרי הקול כדי להבין מה הסיבה המדויקת לחוסר הסגירה ובהתאם לכך להמליץ על טיפול.