ציסטה בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציסטה בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציסטה בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, מצ"ב תוצאות בדיקת הMRI שעשיתי ורציתי להבין מה מבין כל הדברים לא ממש תקין ומה זה אומר

תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של ברך ימין: במישור סאגיטלי, אקסיאלי וקורונלי. T1, T2, PD בשקלול TSE הבדיקה בוצעה בטכניקת משטחים ארטיקולרים הודגמו בעמדה במפרקים תקינה. ללא עדות לשבר או נזק אוסטאוכונדרלי. סחוסים ארטיקולרים בשלושה מדורים בגדר הנורמה. רצועות צולבות המשכיות. מניסקוס לטרלי הודגם שמור. מניסקוס מדיאלי הודגם שמור ללא עדות לקרע. רצועות צדדיות תקינות. נוזל מינימלי בברך. גיד ארבע ראשי הודגם שמור. .MILD JUMPERS KNEE - הודגמה בצקת קלה של גיד פטלרי באזור אחיזה לפטלה לא הודגמה ציסטה על שם בייקר. מפרק בין פיבולה וטיביה הודגם שמור. בסיכום: כמתואר.

מדובר בשינויים ניווניים ותגובה דלקתית קלים של הגיד הפטלרי. גיד זה יוצא מן הקוטב התחתן של הפיקה ומתחבר לגבשושית עצם השוקה הפסקת פעילו כמו ריצה וקפיצה ( ובעיטה) למספר שבועות תביא לריפוי.

שלום לך דר אשמח לקבל ממך חוות דעת והערכת אחוזי נכות לפגיעה שלי . לאחר שישה חודשים מהפגיעה עדיין אין שיפור ברגל ממצאים של mri (לאחר 6 חודשים מהפגיעה): הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס.מודגם קו שבר אלכסוני בבסיס האמיננס הטיביאלי עם שבב גרמי מנותק בקוטר 2.6 ס"מ בציר הסגיטלי ובקוטר 9 מ"מ במישור הצדדי פנימי (חתך 19 סדרה 5). השבב הגרמי מורם בחלקו ע"י רצועת ה ACL הנאחזת אליו , כאשר מודגמת בצקת בין סיבי הרצועה מאזור אחיזתה הטיביאלי עד מרכז הרצועה. ממצא המחשיד לקרע חלקי אינטרסטיציאלי של הרצועה. האחיזה הפמורלית של הרצועה מודגמת תקינה. מודגמת תזוזה קדמית של הטיביה כביטוי לרפיון של הרצועה הקרועה. שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים. מודגמת קונטוזיה לשדית מינימאלית בהיקף הקונדיל הפמורלי המדיאלי. מודגם קרע אנכי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי. המניסקוס הלטרלי מודגם תקין. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית . לסיכום : שבר תלישה באזור אחיזת רצועת ה ACL אל האמיננס הטיביאלי וקרע פריפרי במניסקוס המידיאלי כמתואר. ומבדיקה גופנית ברך ימין ללא תפליט - טווח תנועה 0-140 לחמן 2A מגירה קדמי חיובי + עם קצה קשיח mri מדגים רפיון של הרצועה הצולבת הקדמית , שבר תלישה של האמיננס שם שבב בגודל 26X9ממ ,(ולפי פענוח גם קרע מניסקוס מדיאלי בקרן האחורית , פריפרי). לסיכום מתלונן על כאב בברך וחוסר יכולת לעסוק בפעילות גופנית , יש חסר יציבות של הברך אך נראה עיקר הבעיה היא הכאבים.

הפורום משמש למענה של בעיות קליניות , לא תנתן חוו״ד דעת משפטית , הערכת נכות או כדומה בפורום

שלום בבדיקת mriנקבע כי אני סובל מקרע אלכסוני לרוחב הקרן האחורית של המיניסקוס המדיאלי ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית . האם נדרש ניתוח?

שאלות מסוג זה יש להפנות למומחה ברך .אני ממליץ לעבור מעבדת הליכה ולהתאים מגן ברך מקבע לבנתיים עד שהאורתופד יחליט את שיחליט.

לאחר שנים של כאבי ברך ימין והליכה עם קביים והאשמת פריצת דיסק בכאבי או את מחלת הטרשת הנפוצה ממנה אני סובל נעשה לי mri ברך ימין ונמצא 1. קרע הורזינטלי במיניסקוס לטרלי 2. נזק אוסטאוכונדרלי בקונדיאל הפמורלי המידיאלי 3. ציסטה פראמיניסקיאלית מולטי לוקולארית 4. ציסטה פופליטיאלית בקוטר 2 ס"מ. 5. אות חריג הוריזנטלי במיניסקוס המידיאלי מה הם אפשרויות הטיפול העומדות בפני? בשבוע הבא יש לי רופא ואני מעוניין להגיע חכם יותר ומוכן יותר

שלום רב תוצאות ההדמיה בהחלט מראות על פגיעה מניסקיאלית וגרמית היכולים לגרום לכאבים מהם אתה סובל. אפשרויות הטיפול הינן מגוונות וכוללות טיפולים שמרניים (הזרקות למיניהם) להקלה בסימפטומים וטיפולים כיוררגיים לפתרון דפניטיבי. כל טיפול הינו אינדיוודואלי ותלוי בגורמים רבים. מומלץ להתייעץ עם מומחה ברך להמשך הטיפול. בהצלחה

מה אני יכול לעשות ביינתים? לא יכול לעמוד על הרגל. הכאב גורם לסחרחורות וחוסר יציבות. האם יש מה ללכת למיון? התור לאורטופד ביום שני הקרוב באיכילוב

מומלץ רגל מורמת, קרח מקומי ונוגדי כאבים. ניתן להניח גם תומך ברך בעת ניוד.