ארגומטריה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אסתמה: כך תשיגו שליטה

מתעוררים בלילה בקוצר נשימה? סובלים מהתקפי שיעול? ייתכן שאתם חולים באסתמה. לא ניתן לרפא אסתמה - אבל ניתן לקבל טיפול שמשיג שליטה טובה בסימפטומים ומשפר את איכות החיים אסתמה היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בגיל הילדות. למעשה, אסתמה היא ביטוי התקפי של אלרגיה, שבה יש דלקת כרונית בדרכי הנשימה (בסימפונות) - המקשה על הוצאת האוויר מהריאות. יש חשיבות רבה לאבחון המחלה בהקדם ולמתן טיפול נכון.   מהי שכיחות האסתמה? אסתמה נחשבת אחת המחלות הכרוניות השכיחות ביותר בעולם (בכלל) ובעולם המערבי (בפרט). המחלה שכיחה בעיקר בקרב ילדים (מלידה ועד גיל 18). כ-30% מהילדים בני שנה עד שלוש שנים סובלים מ"אסתמה של הגיל הרך"; כ-15%-16% מהילדים בסביבות גיל 10; וכ-8% מהמבוגרים מעל גיל 18. בכ-80% מהמקרים, האסתמה משתפרת ואף חולפת - במהלך שנות הילדות. הסיבה לכך איננה ידועה, אך ככל הנראה נעוצה בשינויים החלים במערכות שונות בגוף.   מהם הגורמים לאסתמה? אסתמה היא אחד הביטויים של אלרגיה,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לארגומטריה

מחלת לב איסכמית - תמונת המחשה
מחלת לב איסכמית רגע לפני שאנחנו מתכננים לחגוג את החג הלבבי הזה, כמה עניינים של הלב. כבר שנה מדברים על ק...
מד לחץ דם - תמונת המחשה
מד לחץ דם מחקר חדש: האם טיפול תרופתי להפחתת לחץ הדם בקרב מבוגרים מעל גיל 55, עשוי להשפיע על הסיכו...
מדידת דופק לב - תמונת המחשה
מדידת דופק לב מהי סטורציה? איך מודדים אותה? ואיך ימדדו אותה בעתיד? על מכשיר חדש, נייד ויעיל למדידת רו...
הפרעות בקצב הלב - תמונת המחשה
הפרעות בקצב הלב השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים מגוונים הולך וגדל ומתבטא, כאן בישראל, בעלייה חדה בכמות הר...
פלפיטציות - תמונת המחשה
פלפיטציות בקיץ מתרבות האלרגיות ובעיות הנשימה - מה אנחנו מכניסים לגוף כשאנחנו מטפלים בכך?
בדיקות סקר - תמונת המחשה
בדיקות סקר השקיפות העורפית היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שנערכות במהלך ההיריון. הסיבה העיקרית לביצ...
ללמוד עוד על ארגומטריה
צינתור לב וירטואלי באמצעות CT-תמונה

היכרות עם בדיקה לא פולשנית לצורך אבחון מחלת לב: למי היא...

מאת: ד"ר נורית...
06/07/2006
קוצבי לב: המדריך המלא-תמונה

מי זקוק לקוצב לב? כיצד הוא פועל? איך מתנהל תהליך ההשתלה...

מאת: ד"ר רון סלע
20/09/2011
יותר כושר גופני, פחות גלאוקומה-תמונה

מחקר חדש מצא כי הקפדה על פעילות גופנית סדירה ושמירה על...

מאת: ד"ר עמית...
20/09/2018
כושר גופני בגיל העמידה עשוי להשפיע על הסיכון לדיכאון ומחלות לב וכלי דם -תמונה

רמת כושר גופני גבוהה יותר בגיל העמידה עשויה להפחית את...

מאת: ד"ר עמית...
15/08/2018
אולי יענין אותך לדעת...
מבחן מאמץ - תמונה
מבחן מאמץ
מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה)...
בדיקת אק"ג - תמונה
בדיקת אק"ג
מדריך בדיקות רפואיות: אק"ג היא בדיקה לא...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לארגומטריה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ארגומטריה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לך דוקטור אליאן יקר.. בן 35 ללא מחלות רקע מלבד גאוט. אין מחלות לב במשפחה כלל. כעשור סובל מדקירות בחזה ברוב הזמן בצד שמאל. בדרך כלל מגיע מספר שניות ונעלם. אני אדם חרד מאוד מטבעי וזה קורה לי בדרך כלל בתקופות עומס. כחרד אמיתי ביצעתי עשרות א.ק.ג וצילומי חזה, טרופונין. ביצעתי בשנים האחרונות גם מבחן מאמץ וגם לאחרונה אקו לב. הכל יצא תקין. הרופא בהתחלה אמר שזה מקור שרירי, לאחר מכן טוען כי זה מגיע מחרדה/לחץ. יש ימים שיכול להרגיש את הדקירות רוב היום. לא מקרין למקומות אחרים. לעיתים דוקר בשמאל לעיתים בימין. האם לדעתך ייתכן כי המקור אורטופדי/ נפשי? תודה רבה לך וסליחה על השאלה הארוכה

שאלה ארוכה אבל תשובה קצרה ומאד ברורה דקירות אינן ממקור קרדיאלי, שריר מתוח יכל לעשות הרגשה של דקירה אבל דקירות ברב רב רובם של המקרים הם ביטוי של סטרס ולחץ.

תודה רבה על המענה דוקטור יקר. ובכלל אתב איש מאוד אדיב. תמיד עונה במקצועיות רבה ובאדיבות. הרגעת אותי מאוד. אני מודה לך מעומק ליבי.

שלום לדוקטור היקר והאהוב. מזה כחודשיים כאבים לא חזקים ביד שמאל(אמה) בוצעו בזמן האחרון מבחן מאמץ, אקו לב, א.ק.ג צילום חזה טרופונין וכו.הכל תקין. לציין כי אני עם הפרעות חרדה והיפוכנדר גדול הכאב הולך וחוזר, לא קבוע האם לדעתך קשור ללב. למרות כל הבדיקות שנעשו והזמן רב שעבר עם הכאבים.

לציין כי בן 35 ללא מחלות רקע.

אם כל בדיקות הלב תקינות ואם ברקע יש גם חרדה וגם היפוכונדריה אז קשה לי להאמין שהכאבים קשורים לבעיה בלב.

היי דר' זאת לא פעם הראשונה שאני פונה אליך ואני לא מסתירה זאת ואף מנצלת את היותך הרופא הכי נחמד שפגשתי . אני בת 45 ואני בתקופה של שנה ו4 חודשים בערך סובלת מחרדות מתח ומחשבות טורדניות מה שכן מצבי כן הולך ומשתפר אבל המחשבה שמצב מתמשך של חרדה ומתח משפיעים לרעה על הלב ויכולים להוביל להיצרות בעורקי הלב לא עוזבת אותי האים בתקופה של שנה וכמה חודשים זה יכול לקרות? עשיתי לפני 5 שנים c.t שיצא תקין לחלוטין וזאת בעקבות צניחות st והרופא אמר לי שאני נופלת ב 10% מהאנשים שיעשו את בדיקת מאמץ ואקו לב וזה יראה להם צניחה לכן אני מפחדת לעשות שוב את הבדיקה . מה אתה מציע לי לעשות ??

ראשית - אל תחזרי על הבדיקה, שוב יהו שינויי ST ושוב תופני לבדיקות וחוזר חלילה. כבר אמרתי בעבר שחרדה וסטרס ופחד לא גורמים לסתימות בכלי הדם. סטרס קיצוני יגול לגרום לארוע חריף כמו התקף לב אבל לא לסתימה של העורקים . תרגיעי הכל בסדר.

תודה רבה ד"ר . כן ירבו רופאים כמוך.

אובחן לפני 6 חודשים rbbb בעקבות לחץ בחזה תחושת עילפון וסחרחורת ביציעתי אקו אקג והולטר והכל נמצא תקין הבעיה שכל הזמן ישלי מעוקה כזאת בצד ימין הרגשה של שריר תפוס לפעמים כאבי גב שבאים והולכים מה אפשר לעשות בנידון ? האם זה מצריך בירור מעקב קרדיולגי או אולי טיפול נפשי ? אובד עצות .!

צריך להיבדק ע"י קרדיולוג ואולי להשלים עוד בדיקת לב במאמץ. אולי.