ארגומטריה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אסתמה: כך תשיגו שליטה

מתעוררים בלילה בקוצר נשימה? סובלים מהתקפי שיעול? ייתכן שאתם חולים באסתמה. לא ניתן לרפא אסתמה - אבל ניתן לקבל טיפול שמשיג שליטה טובה בסימפטומים ומשפר את איכות החיים אסתמה היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בגיל הילדות. למעשה, אסתמה היא ביטוי התקפי של אלרגיה, שבה יש דלקת כרונית בדרכי הנשימה (בסימפונות) - המקשה על הוצאת האוויר מהריאות. יש חשיבות רבה לאבחון המחלה בהקדם ולמתן טיפול נכון.   מהי שכיחות האסתמה? אסתמה נחשבת אחת המחלות הכרוניות השכיחות ביותר בעולם (בכלל) ובעולם המערבי (בפרט). המחלה שכיחה בעיקר בקרב ילדים (מלידה ועד גיל 18). כ-30% מהילדים בני שנה עד שלוש שנים סובלים מ"אסתמה של הגיל הרך"; כ-15%-16% מהילדים בסביבות גיל 10; וכ-8% מהמבוגרים מעל גיל 18. בכ-80% מהמקרים, האסתמה משתפרת ואף חולפת - במהלך שנות הילדות. הסיבה לכך איננה ידועה, אך ככל הנראה נעוצה בשינויים החלים במערכות שונות בגוף.   מהם הגורמים לאסתמה? אסתמה היא אחד הביטויים של אלרגיה,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לארגומטריה

מחלת לב איסכמית - תמונת המחשה
מחלת לב איסכמית סרטן, מחלת לב, סוכרת, מחלות כלי דם ומוח, תאונות והתאבדויות - משרד הבריאות מפרסם את סיבו...
אקו לב - תמונת המחשה
אקו לב "טרשת עורקים" היא תופעה הגורמת להיצרות בעורקים המובילים דם אל הלב. זוהי למעשה הסיבה העי...
מיפוי לב - תמונת המחשה
מיפוי לב אי ספיקת לב הוא מצב בו הלב נחלש והתפקוד שלו נפגע. מדוע תופעה זו מסוכנת? כיצד נוכל לזהות...
דום לב - תמונת המחשה
דום לב מישהו התמוטט לידכם ואתם צריכים להגיש לו עזרה מידית? עזרה ראשונה יכולה במקרים רבים לעשות...
angina pectoris - תמונת המחשה
angina pectoris תעוקת חזה (אנגינה פקטוריס) נובעת מטרשת עורקים - ועלולה להוות שלב מקדים, לפני התקף לב. מ...
אוושה בלב - תמונת המחשה
אוושה בלב מה זה התעלפויות חוזרות? איך בודקים את זה והאם יש לזה קשר עם אוושה בלב?
ללמוד עוד על ארגומטריה
יותר כושר גופני, פחות גלאוקומה-תמונה

מחקר חדש מצא כי הקפדה על פעילות גופנית סדירה ושמירה על...

מאת: ד"ר עמית...
20/09/2018
כושר גופני בגיל העמידה עשוי להשפיע על הסיכון לדיכאון ומחלות לב וכלי דם -תמונה

רמת כושר גופני גבוהה יותר בגיל העמידה עשויה להפחית את...

מאת: ד"ר עמית...
15/08/2018
קוצבי לב: המדריך המלא-תמונה

מי זקוק לקוצב לב? כיצד הוא פועל? איך מתנהל תהליך ההשתלה...

מאת: ד"ר רון סלע
20/09/2011
אסתמה: כך תשיגו שליטה-תמונה

מתעוררים בלילה בקוצר נשימה? סובלים מהתקפי שיעול? ייתכן שאתם...

מאת: מילניום-טל...
21/06/2018
אולי יענין אותך לדעת...
מבחן מאמץ - תמונה
מבחן מאמץ
מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה)...
בדיקת אק"ג - תמונה
בדיקת אק"ג
מדריך בדיקות רפואיות: אק"ג היא בדיקה לא...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לארגומטריה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ארגומטריה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אשמח לתשובתך 1) האם תמיד חסימת עורקים הינה כתוצאה משומנים (כולסטרול) ? 2) אם לא, האם באיזהשוא שלב מבצעים בדיקה לחומר שחוסם את העורק? ביופסיה? או שמבוצעות אוטומטית הכנסת סטנט. 3) האם אחרי צנטור קיימים תהליכי בדיקה או טיפול נוספים מלבד טיפול המדללי דם/לחץ דם/סכרת/סטטינים? בדיקות הורמונליות/אנדוקרינולוגיה? תודה

1.בהיצרויות וחסימות של עורקים יש מרכיב גדול של כולסטרול אבל יש גם מרכיבים אחרים 2.לא מבצעים בדיקה לחומר שחוסם את העורק ובטח שלא עושים ביופסיה. אם יש אינדיקציה להשתלת תומך בעורק - משתילים. 3.מדללי דם וכדורים להורדת כולסטרול הם סוג של טיפול. יש בדיקות שמבצעים בהמשך להערכה האם העורק פתוח אחרי הטיפול. בדיקות הורמונליות או אנדוקריניות ( חוץ מסכרת ) - לא רלבנטיות

מהם הבדיקות להערכה כי העורק פתוח אחרי טיפול?

בדיקות לב במאמץ - אקו במאמץ,מיפוי במאמץ

שלום רב! אני בת 55.ברקע כולסטרול גבוה שמטופל בסטטינים.גם יש לחץ דם גבוה שמטופל באמלו 5 מ''ג וקרדילוק 1.25 מ''ג. לפני כחודש וחצי עברתי ניתוח בקעים בהרדמה כללית(3 שעות) מאז מידי פעם כאבים בחזה במנוחה.כאבים שבאים וחולפים. האם יש צורך בבדיקות נוספות לבירור כאבים בחזה? תודה רבה.

דינה שלום, כאבים בחזה אשר אינם קשורים למאמצים ואינם בעלי אופי לוחץ נקראים כאבים בלתי טיפוסיים. אם אק'ג במנוחה תקין, ניתן לבצע מבחן מאמץ רגיל כדי להעריך את הדרגה התפקודית ולשלול מחלה כלילית משמעותית. תודה על פנייתך לפורום

מה לגבי צרבות לאחר צנתור? אבי ערך צנתור שבמהלכו הושתלו לו שני סטנטים וכעת הוא מרגיש צרבות במאמץ. הצנתור היה לפני שלושה חודשים.

שלום רציתי לדעת מה הסיכוי בגיל 50 להרות מתרומת ביצית מעוברים מוקפאים? האם מניסיונך נשים מצליחות להרות בגיל זה והאם יש בזה סיכון כלשהו?

הסיכוי להרות מעוברים מתרומת ביציות מצוין, גם אם הם מוקפאים. גיל 50 אינו גיל חריג לטיפול בתרומת ביציות. הסיכונים נובעים רק ממחלות ששכיחות יותר בנשים בגיל זה כגון יתר לחץ דם וסוכרת. כדאי לברר מחלות אלו לפני הכניסה להריון וגם לבצע בדיקות לב ובעיקר אקו לב במאמץ, כדי להבטיח שליבך יעמוד במעמס ההריון. בגיל 50 יש לעשות הכל כדי למנוע הריון מרובה עוברים, כי אז הסבוכים שכיחים וקשים ביותר. ממליץ להחזיר רק עובר יחיד.

תודה רבה. רציתי גם לדעת האם אתה ממליץ על עיבוי רירית הרחם באמצעות מדבקות אוורל כי זה מה שהציעו לי פעם הקודמת ומה המינון לדעתך? האם נהוג להשתמש בהם לעיבוי הרירית ? ולכמה זמן נהוג לתת אותם? תודה רבה.

שלום רב, אשמח לעצתכם , אני בת 32 , בריאה בדר"כ בפרט לאסטמה , סינוסיטיס וכדומה , לאחרונה אובחנתי כסובלת מהפרעת קשב (אחרי שנים מאוד ארוכות של קשיים אישיים ) קיבלתי טיפול בריטלין , הטיפול עובד מעולה ואני מאוד אשמח להמשיך לקחת אותו ... אלא שבמהלך האבחון הרופאת משפחה באופן טבעי נדרשה לבצע אק"ג לפני שחרור לקבלת ריטלין . האק"ג הדגים הפרעת קצב מסוג וונקבך , משם נשלחתי לבצע הולטר, ארגומטריה ואקו לב . ההולטר הראה סימנים נוספים של וונקבך .אקו לב תקין , והקרדיולוג טען שהארגומטריה הייתה מאוד טובה והראה החזר וגלי מוצלח ולכן לא ראה סיבה למנוע ממני להמשיך לקבל את ריטלין כל עוד אשאר במעקב קרדיולוגי אחת לשנה ... אלא שלאחר מכן התחלתי מעט לקרוא בנושא והתחוור לי שאחד הסימפטומיים הוא סחרחורות ולאחרונה (כמה חודשים ) אני סובלת מסחרחורת בלתי מוסברות (לא באופן תדיר במיוחד ) ולפי מיטב הבנתי קו הטיפול בתופעת וונקבך משתנה אם מדובר באדם סימפטומי או אסימפטומטי ... כך שאני באמת לא יודעת מה לעשות ? האם לשוב אל הקרדיולוג או שהמסקנות שלו תקפות גם בנוכחות סימפטומים .

כן זה נכון ועל כן עליך לגשת בהקדם האפשרי לבדיקת קרידולוג רצוי מומחה בהפרעת קצב לב. יש בכל יחידת הפרעת קצב לב בבית חולים