אוקסאר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יתר לחץ דם: סוד גלוי

כמיליון ישראלים סובלים מיתר לחץ דם, אולם רובם אינם מודעים לכך. לקראת יום המודעות בנושא - מדריך לאזרח "הלחוץ" אי ידיעה אינה פותרת מאחריות להתפתחותן של בעיות ומחלות קשות; הדבר נכון במיוחד בהקשר של יתר לחץ דם. נתונים מדאיגים מראים, כי כ-7 מיליון בני אדם מתים מדי שנה בעולם ממחלה זו, וכמיליון ישראלים סובלים ממנה. כיוון שהמחלה אינה מכאיבה, רוב החולים אינם מודעים לה, ובכך מסכנים את חייהם. יתר לחץ דם מאיץ טרשת עורקים ומהווה גורם סיכון להתפתחות אירועים מוחיים, התקפי לב ואי ספיקת לב, כשל כלייתי ופגיעה בכלי דם. אבחון מוקדם וטיפול יכולים למנוע את הנזק ולהציל חיים (הפחתה של 40% בסיכון לאירוע מוחי ו-20% בסיכון לאירוע לבבי). תופעת יתר לחץ דם לחץ הדם הינו הלחץ המופעל על דפנות כלי הדם על-ידי הדם הזורם בתוכן. לחץ זה מתואר ביחידות של מילימטר כספית (ממ"כ) וכולל שני ערכים. הערך הגבוה, המכונה לחץ דם...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאוקסאר

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
ללמוד עוד על אוקסאר
יתר לחץ דם: סוד גלוי-תמונה

כמיליון ישראלים סובלים מיתר לחץ דם, אולם רובם אינם מודעים...

מאת: פרופ' אהוד...
14/05/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוקסאר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוקסאר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הודעה שניה. לצערי עדיין לא קבלתי תשובה בנושא השפעות הלוואי של תרופת אוקסק. אני ךןקחת תרופה זו כבר מספר שנים 50 מיליגרם ליום. אני בת 57 . ברצוני לדעת האם יש לתרופה השפעות לוואי שכדאי שאדע? האם עלול להווצר מחסור באבץ, או מינרלים או ויטמינים אחרים? האם ישנן תרופות חדשות שהשתפרו בשנים האחרונות שמומלצות יותר מתרופה זו? בתודה.

לא ידוע לי על השפעת אוקסאר על משק המינרלים והויטמינים בגוף. בעיקרון לא ידוע על תופעות לואי אחרות, אבל לפעמים היא יכולה (למרות שבד"כ היא לא), לגרום לשיעול טורדני. תופעה אחרת היא הורדת לחץ דם מעבר לרצוי. חוץ מזה זו תרופה מצויינת ואם היא פועלת להורדת לחץ דם, אז אין סיבה להחליף.

היי, בת 82 מקבלת קרטיה, טוביאז, ברזל, אמלו, אוקסאר, גלוקומין , לנטון וסרוקסט באופן קבוע. הוחלט על אנטיביוטיקה ציפרוקסין פעמיים ביום לשבועייים. האם אין בעיה לשלב?

שלום, אין מניעה לשלב את התרופות שציינת עם ציפרו. אבל יש לציין שקיים סיכון בשילוב של ציפרו יחד עם אוקסאר מבחינת התפקוד הכלייתי כלומר שתי התרופות מצריכות זהירות מבחינת הכליה ויש להקפיד על הידרציה (שתיה) מספיקה לאורך כל הטיפול, בנוסף קיים סיכון שציפרו (במיוחד עם סרוקסט) עלול להאריך מקטע QT בלב, אבל בד"כ זה לא מדאיג, אבל חשוב לדעת ושהרופא המטפל ישים לב לזה.

שלום, לאיזון לחץ הדם, אני לוקחת אוקסר, אוקסר פלוס, ונורמיטן. בעקבות שינויים בלחץ הדם הוסיפו לי כדור קדקס לפני ארבעה וחצי חודשים. לאחר כחודשיים התחלתי לקחת גם אספירין. מאז תחילת הקדקס הופיעו תופעות של סחרחורות הזעה בחילות כאב ראש וצלצולים. האם זה קשור לתרופות?

שלום, יש לפנות לרופא המטפל . באופן כללי, מומלץ לקחת קדקס בערב לפני שינה, התרופה עלולה לגרום לסחרחורת (תת לחץ דם אורטוסטטי- ירידה בלחץ דם במיוחד בשינוי תנוחה מה שמגביר סחרחורת ונפילות במטופלים מבוגרים). ישנם דיווחים שקדקס עלול לגרום גם לכאבי ראש, טנטון באוזניים( לא שכיח, כ-1% מהמטופלים) ובחילה.

תודה רבה , זה בדיוק מה שהיה .

שלום, בן 72, מעט לחץ דם, מעט קולסטרול, מטופל באמלודיפין, אוקסר, סימבסטטין, ואספרין כטיפול מונע, לאחרונה בבדיקה שיגרתית נמצא טסיות 760 , לאחר בדיקות הוחלט שיש לי פוליציטמיה וורה, עברתי 2 הקזות דם, והחלתי טיפול בהידראה 500 1 ליום, לאחר כחודש יש סימנים לירידה בתוצאות, שאלתי האם זו רמה גבוהה מידי של ממצאים, האם חייב טיפול קבוע בתרופות, מה יקרה אם אפסיק טיפול, האם ידוע על טיפול שלא תרופתי אלא טיבעוני, החשש שלי מהטיפול כי הוא כימי כך נאמר לי, תודה

הסיכון העיקרי ב פולצטמיה וורה הוא נטייה לקרישי דם (לדוגמא: אירועים מוחיים, התקפי לב ועוד...) והטיפול בהידראה נועד להפחית את ערכי ההמוגלובין/ההמטוקריט על מנת למנוע הווצרות קרישי דם. על פי מחקרים גדולים מרבית המטופלים מרוויחים משימוש בהידראה בטווח הרחוק ותופעות הלוואי לרב אינן דרמטיות. הטיפול בהידראה הוא קבוע אך נדרש מעקב המטולוגי רציף על מנת להתאים את המינון.

האם אצל אנשים שעברו ארוע מוחי או התקף לב נמצא שסבלו מפוליציטמיה ורה בחלקם וזו אכן הסיבה לארוע. או שזו רק השערה לסיכוי לארוע שכזה. תודה.