שטפי דם תת עוריים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על ארובת העין

מה מייחד את ארובת העין וכיצד היא משפיעה על בריאות העין? ד"ר יגאל ליבוביץ "מנקה את הארובה" ארובת העין היא החלל שבו נמצא גלגל העין ואשר מוקף ברקמת עצם. ארובת העין מורכבת משבע עצמות הגולגולת, ומשמשת מגן לרקמות העין העדינות, לשרירים המניעים את גלגל העין, ולכלי דם והעצבים המגיעים אליה. סמוך לארובת העין נמצאים חללי אוויר שונים (סינוסים) וכן רקמת המוח. משום כך, מחלות הפוגעות בסינוסים או ברקמת המוח עלולות לגרום לתסמינים בעיניים או בארובת העין. מצד שני, מחלות ותהליכים שונים בארובת העין עלולים להשפיע על הסינוסים או רקמת המוח. ארובת העין עלולה להיפגע מתהליכים שונים, כגון: חבלות הגורמות לשברים בעצמות, חדירת גופים זרים ותהליכים דלקתיים. בנוסף, היא עלולה להיפגע מזיהומיים שונים, כגון: מחלת התריס הפוגעת בארובת העין, זיהומים חיידקיים ופטרתיים, וכן גידולים סרטניים שונים, שחלקם אף יכולים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשטפי דם תת עוריים

בעיות כלי דם וזרימת הדם - תמונת המחשה
בעיות כלי דם וזרימת הדם האם אתה סובל מכאבי רגליים, תחושות חום או גירוד, קושי לעמוד לזמן ממושך, ואינך יודע מה הס...
טרומבוציטופניה - תמונת המחשה
טרומבוציטופניה חולים במחלות תורשתיות הנזקקים לחלבונים מקבלים אותם בזריקה כדי שיספגו בגוף. אללייזו, תרו...
עמילואידוזיס - תמונת המחשה
עמילואידוזיס מחלת עמילואידוזיס משפחתי היא מחלה תורשתית קטלנית, שהפכה להיות מחלה בת טיפול. מרבית החול...
ללמוד עוד על שטפי דם תת עוריים
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
שיני בינה כלואות: כיצד מטפלים?-תמונה

מדוע שיני הבינה בוקעות בגיל מאוחר? מה גורם לכאב ולנפיחות?...

מאת: מערכת zap...
29/05/2014
נקע בקרסול: אבחון וטיפול-תמונה

שיחקתם כדורסל ונקעתם את הקרסול? אתם לא לבד. 7%-10% מהפונים...

מאת: ד"ר מיכאל...
21/07/2016
על ארובת העין-תמונה

מה מייחד את ארובת העין וכיצד היא משפיעה על בריאות העין? ד"ר...

מאת: ד"ר יגאל...
20/02/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשטפי דם תת עוריים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שטפי דם תת עוריים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה תופעות הלוואי של הרמת סינוס סגורה ושתל , ומה משך ההחלמה בערך שצריך לנוח אחרי הפרצדורה חושבת כמה ימי החלמה צריך חושבת האם 2 ימי החלמה אחרי הניתוח מספיק או שצריך יותר אחרי הניתוח הנ"ל כי שעשיתי בעבר שתל ללא שום תוספת עצם או הרמת סינוס הייתי צריכה 2 ימים ופה יש גם הרמת סינוס? והאם יש עוד תרופות חוץ מאנטביוטיקה ומשכחי כאבים מקבלים תרופות נוספות בגלל שזה הרמת סינוס בניגוד לרק שתל והאם יש דברים שאסור לעשות אחרי ההשתלה + הרמת הסינוס?

שלום ליאת, תופעות הלוואי משתנות מאחד לשני. לעתים כאב, בו מטפלים במשכחי כאב שאם נוטלים אותם בזמן הוא בהחלט סביל. נפיחות או בצקת מופיעה לאחר כיום. לעתים שטפי דם תת עוריים, בעיקר אצל מתרפאים המטופלים בתרופות נוגדות קרישה. משך ההחלמה אף הוא משתנה, בין יום יומיים לכשבוע. כדאי להימנע מפעילות גופנית היוצרת מאמץ למשך מספר ימים. בנוסף לאנטיביוטיקה ומשכחי כאב כדאי להוסיף שטיפות פה מהיום השני לאחר הניתוח, ולעתים טיפות אף. בהצלחה, בברכה, ד"ר ראובן שפירא www.implant.co.il השתלות עצם, הרמות סינוס, שתלים ושיקום הכל בהתאם להנחיות הרופא המנתח שלך.

שלום ד"ר שטרק, כתבתי לך לפני כשבועיים על כך. מאז אותה שאלה הספקנו לעבור כל בני הבית עוד 4 טיפולים בלייקליר ועוד טיפול אחד נוסף רק אני ובעלי (כך הנחתה אותנו הרופאה) כאמור יש לנו עוד 2 ילדים קטנים והחלו להופיע להם בעור פצעונים ואדמומיות, ככל הנראה כתוצאה מהשימוש הרב במשחה. לאחר הטיפול החמישי (מתוך שישה סה"כ) התחלתי להרגיש הקלה, כפי שהרגשתי אחרי הטיפול השלישי, אך כפי שקרה בפעם הקודמת, הבוקר יש שוב עקיצות אדומות שאינן נעלמות וכתמים כחולים בעור. זה חזר!! אני לא מבינה איפה טעיתי? 6 מריחות!! שממריחה אחת לשנייה שכללנו את יכולת המריחה ואין סיכוי שאנחנו מפספסים אזורים באופן עקבי. לפני סדרת הטיפולים השנייה אספתי את כ-ל הצעצועים של הילדים לתוך שקיות, הוצאתי את השטיח ממקומו, הפכתי את המזרנים ופרשתי עליהם ניילונים, מרחתי את הרהיטים באג'קס וריסוס, עטפתי את מושב הנהג באוטו בשקיות ניילון ונהגתי עם כפפות לטקס, וכל זה בנוסף למובן מאליו של הרתחת כל הבגדים, המצעים והמגבות ואטימה בשקיות של בגדים שלא ניתן להרתיח. השתמשתי גם בכפפות כשמילאתי את מכונות הכביסה בבגדים הנגועים. ולבסוף, אני כרגע בבית עם הקטנים, אז ככה שאני בבידוד מוחלט מאנשים שעלולים להדביק אותנו ואנחנו אותם. בעלי עובד בעבודה שאין בה מגע פיזי עם אנשים. מה עוד יכלתי לעשות אחרת??? בפעם האחרונה שביקרתי אצל הרופאה היא אמרה שהשלב הבא זה טיפול בגופרית, אבל מאחר וכולם כ"כ ממהרים להוציא אותי מחדרם במהירות ונותנים לי תחושה של מצורעת אני לא מבינה מה זה הטיפול הזה? למה עכשיו? מה הוא כולל? האם הסירחון של הגופרית יצא בסוף מהרהיטים? האם הוא יחסל סופית את הנגע?? אני מצטערת על האורך, אבל אני מדוכאת, מתוסכלת ופגועה. אודה לך מאוד על תשובה מפורטת ככל שתוכלי. תודה רבה!

שרי שלום!ותודה שפנית שוב עלי .אני לא חושבת שהסקביאס חזר לאחר 6 מריחות של לייקליר.הרבה פעמיים זה תגובה אלרגית לטפילים שהתפרקו,לפעמים זה גירוי בעור כתוצאה של מריחות ורחצות רבות.עליך לתרחץ בסבונים עדינים(בייבי) ולמרוח קרם לחות או ורק האזורים של נקודות אדומות או של גרד אפשר למרוח בטקורטן קרם פעם או פעמיים. טיפול בגופרית זה טיפול טוב אך לא נעים בגלל הריח והמרקם של המשחה.בהצלחה.

ראשית, תודה על תשובתך! שנית, האם יש איזהשהו סיכוי שאחרי 3 ימים של הקלה בגירוד והופעה של פצעים אדומים שנעלמים, פתאום חוזר גירוד אינטנסיבי ונגעים אדומים שאינם עוברים וזה בכל זאת לא הדבקה חוזרת? מה גם שלבן שלי צצו היום שני. פצעים שדומים למה שהיה לו בזמן ההדבקה, אחרי שכבר שבוע העור שלו היה נקי. האם הטיפול בגופרית יעיל יותר מהלייקליר? והאם הוא באמת פחות מסוכן לילדים )בני שנה ושנתיים(? ושאלה אחרונה, אם היום החלו נגירודים האלו זה בעצם אומר שההדבקה קרתה לפני מספר ימים, נכון? זה אומר שסיימנו את הטיפול האחרון ומיד נדבקתי. איזה ייאוש! תודה על הסבלנות ועל תשובותייך!

שלום, לאחר שקיבלתי מכה חזקה בבטן התחתונה (המשולש מעל איבר המין) התפתח לי שטף דם תת עורי גדול שהתפזר גם לאיבר המין עצמו. לאחר שבוע שטף הדם נעלם אך במקום נוצר גוש (גולה) שלא נראית לעין אך מורגשת במגע. האם יש ממה לדאוג? אני כרגע שבועיים אחרי המכה.

רם אם לא גדול משמעותי אז יספג לבד במהלך כ6 שבועות באם כואב לוחץ עור בצבע שחור אז לבדיקת כירורג

שלום רב. לפני כשבועיים עברתי ניתוח פתוח לכריתת תוספתן , לאחר הניתוח קיבלתי 2 זריקות וולטרן כדי לשכך את הכאבים .לאחר הזריקות איזור הישבן היה "רדום" מ"ס ימים וא"כ החלו כאבים חזקים עם "הקרנה" לרגל .הכאבים מאד חזקים ונמשכים כבר שבועיים. האם זאת תופעה שכיחה ? האם עליי לפנות לרופא ואם כן לאיזה ? תודה רבה ! יאיר

ליאיר. התופעה אינה שכיחה ואינה צפוייה מהזרקה נכונה. ההקרנה לרגל יכולה לנבוע מזריקה שהשפיעה על עצב באיזור ההזרקה. יש לבדוק האם במקום ההזרקה יש אודם,נפיחות או שטף דם תת עורי: אם יש -עליך להבדק ע"י רופא לשלול זיהום מקומי. אם אין- מומלצת בדיקה עי נוירולוג. בברכה

ד"ר ולד שלום . אין אודם ונפיחות . פניתי לניאורולוג ולאחר בדיקה כללית ולפי דבריו הוא לא מוצא פגיעה עצבית . אני עדיין סובל מכאבים ( בעיקר בשעות העירות ) שאלתי היא : אם אכן נפגע העצב כתוצאה מהזריקה , האם הוא אמור ל"התאושש" וכמה זמן זה אמור לקחת ? תודה

שלום יאיר, קראתי את הודעתך וגם אני היום לאחר 2 זריקות וולטרן כתוצאה מגב תפוס, חשתי שהישבן מעט רדום והחל כאב ברגל. אשמח לשמוע ממך, היום שנתיים כמעט אחרי מה עשית? איך טיפלת? האם עבר? ומה כדאי לעשות.

גם אצלי, בדיוק אותו הדבר, שבוע לאחר ההזרקה הופיעה תחושת הירדמות וכאב שהולך ומתגבר וגם מקרין לכיוון הרגל. מה עשית? האם עבר לך? כיצד טיפלת? אני מאוד בלחץ. תודה, רוית

מצטרפת לשאלה לאחר שבוע וחצי שקיבלתי זריקת וולטרן יש לי כאב במקום הזריקה שמקרין לכיוון הרגל למטה.. אין אודם ולא נפיחות.. האם זה נורמלי?

אותו דבר אבל לא מבין למה אין התייחסות רופא בפורום. הכאב ברגל עבר אך מקום הדקירה עוד כואב.

מצטרפת לשאלה, מזה חודשיים עם כאבים כתוצאה מפריצת דיסק חוזר, לפני 5 ימים קיבלתי זריקת וולטרן שכאבה לי מאוד ומאז אני לא מצליחה לעמוד על הרגל, הכאבים איומים, מרותקת למיטה.. האם יתכן נזק כתוצאה מהזריקה?

היי אצלי גם אותו דבר, הכאבי גב עברו כבר אך עדיין יש כאבים מהזריקה וכאבים ברגל, שבוע וחצי אחרי הזריקה, משכח לא עוזר ויש אודם חזק כאילו נתנו לי בעיטה באזור הזריקה, האם זה חלף לך מעצמו? מה עשית?

גם אני לאחר זריקת וולטרן בבעיות בריאותיות. אני כבר 5 חודשים סובלת מכאבים עזים בעכוז כולו ולאורך הרגל, חודשיים וחצי-שלוש הייתי עם קביים כי היו לי שריפות חזקות ברגל. לא יכולתי להזיז אותה. אני עד היום סובלת מכאבים עזים ובהתקפים ללא מזור. באולטרה סאונד שביצעתי בעכוז רואים נוזלים בתוך השריר, אני עדיין בבירורים- כנראה שטפי דם פנימיים מהזריקה או שאריות של הוולטרן שנשארו. נהרסו לי החיים מאז הזריקה הארורה הזו. ואף רופא לא מגיב כאן. אני רואה ובשוק כמה אנשים נפגעים מהזריקת וולטרן הזו. למישהו פה זה עבר? ראו משהו בהדמיות? איזה טיפול קיבלתם? אשמח למענה. אני אובדת עצות. מיואשת וכאובה ועצובה.