פורום נוירולוגיה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
חוקרי המוח האנושי מחזיקים ממש באותן השאלות המעוררות את פליאתם של קטנים כגדולים: כיצד 1,400 גרם של רקמות תאים הניזונות מגלוקוז וחמצן יוצרות מכונה כה משוכללת? אילו גורמים פוגעים בתפקודה? כיצד ניתן להסביר את ההשלכות הוורסטיליות של פגיעה מסוימת במוח? האם ישנן פגיעות רוורסביליות?

הנוירולוגיה, דיסציפלינה המתמחה בתפקוד מערכת העצבים, לרבות המוח וחוט השדרה, חוקרת ומטפלת בסוגיות אילו. אף כי לא מעט שאלות עדיין לוטות בערפל, הרי שדיסציפלינה זו עדיין זוקפת לזכותה לא מעט הישגים מרשימים.

יחד עם זאת, אני תמיד מופתעת לשוב ולגלות כי רף המודעות לבעיות רפואיות שמקורן נוירולוגי עדיין נמוך. ולראייה - רבים אינם מודעים לכך שישנן בעיות בריאותיות המהוות בעצם סימפטומים לבעיות שמקורן נוירולוגי. כך למשל, כאב ראש הוא סימפטום נוירולוגי העשוי להצביע על מכלול בעיות הקשורות למערכת העצבים, כמו: מיגרנה, גידולים, דימומים מוחיים, דלקת מוח או דלקת קרום המוח. או בעיות מערכתיות, כגון דלקות אוזניים/שיניים/עיניים/סינוסים/מצבי לחץ/עליות בלחץ הדם, זיהומים כלליים, מחלות וירליות ועוד.

הפרעות הליכה ויציבה עשויות להעיד על פגיעה מוחית מסוגים שונים, או פגיעה היקפית בעצבי הגפיים על רקע סוכרת, חוסר ויטמינים, או חומרים רעילים שונים, כגון: אלכוהול, תרופות נגד סרטן.

הישנות מצבי איבוד הכרה עשויה להעיד על מחלות פירכוסיות, כמו אפילפסיה, או על הפרעות בקצב הלב, התקפי מיגרנה ואף לחץ נפשי.

שיתוק גפיים יכול להעיד על אירוע הכרוך בפגיעה במוח או בחוט השדרה, אך גם בהתאם לפיזור האנטומי המתאים - על מחלת שריר או עצב, או על הפרעה בריכוז מלחים מסוימים בדם.

ירידה בזיכרון\שיכחה עשויה להצביע על מחלה ניוונית של המוח (אלצהיימר), או על פגיעה כלילית של המוח על רקע מחלות גופניות כרוניות, כמו סוכרת ויתר לחץ דם (דמנציה ווסקולרית), כמו גם על פגיעה פוסט-טראומטית או הפרעה קשה באיכות השינה, ואף על הפרעה נפשית דיכאונית.

מטעמים אילו, מטרתו המרכזית של הפורום היא להעלות את המודעות להפרעות נוירולוגיות, לסימפטומים המעידים על התפתחותן ו/או החמרתן ולמגוון דרכי הטיפול המקובלות ו/או החדישות. כך למשל, רבים אינם מודעים לסימפטומים המעידים על התפתחות מחלת הפרקינסון, מחלה ניוונית של המוח הפוגעת במערכת העצבים המרכזית בהדרגתיות, החל מגזע המח התחתון וכלה בגרעיני הבסיס וקליפת המוח. לו החולים היו מודעים להתפתחות סימני המחלה המובהקים, כמו רעד, איטיות וקושי בהליכה, הרי שניתן היה לטפל במחלה ולהקל על סבלם במידה ניכרת.

כמו כן, כנוירולוגית שהתמחתה בתחום הפרעות התנועה וכיום מנהלת את המרפאה להפרעות תנועה בבית החולים וולפסון, אני מגלה עניין מיוחד בשאלות הקשורות לבעיות תנועה, כגון: מחלת הפרקינסון, סוגי רעד שונים, 'טיקים' ברמות שונות, דיסטוניה כללית ופוקלית, כוראיה ומחלת הנטינגטון, תסמונת הרגליים העצבניות, הפרעות הליכה ויציבות.

כמו כן, אני מתעניינת בתחום רפואת השינה, שזוכה בתנופה משמעותית בשנים האחרונות. מטרת הנוירולוגים החוקרים את התחום היא להבין ולמצות את הפנומנולוגיה המורכבת של השינה, בהתאם לדיעה הרווחת כיום כי באמצעות חקר השינה ניתן לפענח את הפעילות המנטלית והמוטורית המתרחשת במצב העירות.

מעניין לציין כי הפרעות השינה השכיחות ביותר הן הפרעות-בתנועה, למשל הפרעות בתנועה המתרחשות טרום הרדמות, כמו תסמונת הרגליים העצבניות (Restless Leg-Syndrome), תנועות גוף וגפיים בזמן שינה, תנועות מחזוריות של הרגליים (Periodic Leg Movements in Sleep). הפרעת תנועה שכיחה נוספת היא הנעת הלסת המלווה בחריקות שיניים (Bruxism), דיבור בשינה (Sleep Talking).

מכל האמור לעיל עולה כי כל שאלה שתעלה בפורום מקדמת את כולנו אל הכרה בסימפטומים המעידים על מחלות נוירולוגית, הכרה זו תוביל לאבחון מוקדם ולמניעת או לכל הפחות צמצום סבל מיותר.
1575 הודעות
1516 תשובות מומחה
גולשים יקרים: הפורום נסגר. ניתן להפנות שאלות בנושא לפורום "נוירולוגיה" הפעיל באתר.
24/03/2009 | 13:19 | מאת: אלעד

בת זוגתי עברה שבץ מוחי קל לפני כ-3 חודשים, היא בת 35 ורציתי לדעת מהו הטיפול הטוב ביותר שהיא צריכה לקבל על מנת למנוע שבץ מוחי נוסף

24/03/2009 | 19:37 | מאת: נאווה

כששאלתי את אותה שאלה חברים ורוםאים קיבלתי את התרופה פלוויקס כתשובה. זאת תרופה שגם מונעת התקפי לב שמופיעים הרבה פעמים אחרי שבץ מוחי. ממה שאני יודעת היא נמצאת בסל ומסוסדת על ידי קופות החולים. אתה יכול לכתוב בגוגל פלוויקס ויעלו לך המון כתבות עליה. לי זה עזר מאוד להחליט. מקווה שגם לך. רק בריאות

הוא המליץ מאוד על פלוויקס וגם אמר שהיא בסל התרופות. סיפר על כך שהרבה פעמים זו תרופה שמצילה חיים. תודה רבה! אשמח לדעת אם לעוד מישהו יש ניסיון עם שבץ מוחי, רוצה לשתף....

22/01/2009 | 14:17 | מאת: מריאל

האם למישהו שסובל ממיגרנה יש תופעה כאילו זרמים חשמליים עוברים בראש? כו תזוזות? במקום הכאב? בבקשה עזרה

02/02/2009 | 18:54 | מאת: מירה כהן שטרקמן, נטורופתית

תופעות של זרמים בראש, כמוו דקרור נקראות אאורה ואלו תחושות מקדימות להתקף. אפשר לזהות גורמי מתח ולטפל בהם ומומלץ מאד לקבל יעוץ לתזונה תרפויטית וצמחי מרפא.

06/01/2009 | 03:53 | מאת: דביר

אני חש מזה כשבועיים זרמים קצרים במצח בדר"כ בצד שמאל, אין כאבים אבל תחושה מוזרה. אשמח לקבל ייעוץ . כיוון ולמי עלי לפנות לבדיקה במידה ויש צורך. תודה מראש

02/02/2009 | 18:57 | מאת: מירה כהן שטרקמן

אלו הסימפטומים לפני ההתקף. כדאי מאד להעזר בצמחי מרפא ותזונה מתאימה כדי למנוע התקפים. הנסיון מוכיח שניתן לרפא את הכאבים הללו באמצעים טבעים. מזינה אותך ליצור קשר ליעוץ נטורופתי.

22/10/2008 | 17:08 | מאת: לילך

אני סובלת מכאבי ראש חזקים מאוד כבר כמה חודשים,שמתחילים מהצוואר ונימול ברגל ימין .וקושי לישון בלילה, הכאבים מופיעים מהיקיצה, ומפריעים לי מאוד לתפקוד היומיומי בלעתי כדורים לכאבי ראש אך אף אחד מהם לא עזר לי (אלגולוזין,אקמול,אופטלגין, אדוויל, אדקס ). פניתי לרופאת המשפחה היא הפנתה אותי לצילום סיטי ולבדיקות-דם-שיצאו תקינים.בהמלצתה פניתי לאורטופד עם צילום גב וצוואר, הוא שלל פריצת דיסק ונתן לי כדורי אתופן לטיפול , הכדורים לא עזרו. כאבי הראש חזרו . פניתי אליה שוב ובהמלצתה התחלתי לבלוע אתהכדור אלטרולט, אך תופעות הלוואי שלו היו בלתי נסבלות ולכן הוחלט לנהחליפו ב כדורי הרמוטיב , כי לדעתה כאבי הראש נובעים ממתח. אני כבר חודש בולעת את הרמוטיב במינון מלא(2 כדורים) אך כאבי הראש לא חלפו. אני לא יודעת מה לעשות. . מה עליי לעשות???.

02/02/2009 | 19:00 | מאת: מירה כהן שטרקמן

הי לילך, אני ממליצה לך להגיע לאבחון טבעי וקבלת תכנית הבראה אישית. אפשר לצאת מזה. שלך, מירה

16/10/2008 | 01:44 | מאת: חי

שלום רב, שמי חי. בזמן שירותי הצבאי כלוחם, לפני כ4 שנים אובחנתי כלוקה באפילפסיה. 90% מהEEG היו תקינים ולמרות זאת הגעתי למינון של דפלפט כרונו של 1750 ביום! בהדרגה הופסק הטיפול התרופתי ובשנתיים האחרונות לא סבלתי מבעיות נוירולוגיות פרט לADHD שהחמירה ועל כן הוחל טיפול מוצלח מאוד בריטלין 20 מ"ג SR לשחרור מושהה. אני לקחתי את הריטלין רק באוניברסיטה וכשהתחילו לי התקפי נרקופלסיה (כן, שאלוהים יעזור לי) בלית ברירה החל טיפול של 2 כדורים ביום. הנוירולוגית שלי בחו"ל ויש לי תור אצלה רק עוד שבועיים. עברתי לאחרונה בדיקת EEG. לחצתי לקבל תשובה בפקס מהדסה עין כרם היות ואני מרגיש שמשהו לא בסדר איתי לאחרונה, אני רואה נקודות שחורות בעינים תמידית, שגוברות בהזזת העיניים, אין לי תחושה למכות קלות שאני מקבל בטעות באזור העליון של הראש, התחלתי להקיא ללא הסבר הגיוני, אני מגיש עייף, טרוד, הראש כואב, אני מאבד זיכרון, כושר הריכוז והדיוק שלי בתנודות שטרם ראיתי כדוגמתם. כל אלו גם ללא ריטלין כמה ימים, ואיתו , אין קשר לריטלין. התוצאה גרמה לי כמעט לבכות. כמי שראה תוצאות EEG בחיים שלו התוצאה לא מדירה שינה מעיני וזו התשובה בתרגום לעברית לאחר שחרשתי כל פינה באינטרנט ואיפה לא: אני ארשום את מה שאני הבנתי מהתוצאות ואח"כ אצטט מילה במליה ובטח תבינו את הדאגה שלי! את פירוט הגלים החשמליים (גם כשאינם תקינים- פשוט רושמים!!) הופיעה שחור ע"ג לבן ההודעה הבאה: חשד ל_______ פעיל (מילה שלא קיימת בגוגל העולמי ולא בשום מקום), לא יכול להסביר את זה... ישן-רדום... אלקטרודות. יש לציין שהבדיקה היתה בערות מלאה!!!! זו התוצאה: SUSP. EPILPTOMORPHIC ACTIVITI. CAN NOT EXPLAIN HIS, SLEEP, EPISOSES . אני מדגיש שהבדיקה היתה בערות מלאה. מה לעשות???? פליז עזרו לי .

19/10/2008 | 14:35 | מאת: גילה

שלום רב לד"ר, אינני מוצאת את מקום כתיבת ההודעה בפורום זה, סליחה. שאלתי נוגעת לאבי. הוא בן 77 מזה יותר מחצי שנה הוא סובל מדיבור צרוד מאוד ולא ברור. הוא מאוד מתאמץ כשהוא מדבר ובכלל כבר לא ברור מה הוא אומר. המילים יוצאות לו למחיצה. חצאי מילים. הוא היה אצל רופא אף אוזן גרון שלא מצא משהו מיוחד.עשה צילום של אזור החזה. כלום. אבל- המצב הולך ומחמיר. אני מאוד דואגת. האם זה קשור אולי לנוירולוגיה של המוח, אולי לא מגיע הדם למוח. מה ניתן לבדוק או לעשות... בתודה מראש.

22/10/2008 | 18:02 | מאת: גילה

מחכה לתשובה..

19/08/2008 | 13:12 | מאת: הסובלת

שלום, רציתי להתייעץ לגבי מצב בריאותי. שבדר"כ תקין למעט קצת פעילות יתר בבלוטת התריס. ביום שישי בבוקר התעוררתי עם כאב ראש (דבר מאוד חריג לגבי), לקראת הערב הכאב החמיר מאוד היו לי כאבים חזקים ולא יכולתי לישון מרב כאב. בבוקר בשבת הלכתי למר"מ וקיבלתי זריקת וולטרן שמאוד עזרה לכאבים. אך הם לא נעלמו והמשיך לכאוב לי הראש אך לא באותה מידה (קצת פחות). הייתי ביום א' אצל רופאת המשפחה והיא טענה שיש לי דלקת בסינוסים ונתנה לי אנטיביוטיקה. מאז אני נוטלת את התרופה, וכמה אדוויל ביום כדי להתגבר על הכאב. מאתמול בלילה עד עכשיו יש לי גם צפצוף רציף באוזניים - מה שלא היה קודם. רציתי לדעת האם יש צורך לעשות עוד בדיקות מעבר, או פשוט לחכות עוד יממה או שתיים עד שהכדורים ישפיעו על הדלקת. הכאב כרגע הוא עמום, ללא התקפות כמו ביום שבת, אך עדיין מטריד מאוד. קשה לי להסתכל למעלה ולמטה או להזיז במהירות את הראש. חשוב לי לציין שאינני סובלת בכלל מאבי ראש או מיגרנות. תודה,

20/08/2008 | 07:41 | מאת: לא רופא

שלום, עלייך לבצע בדיקות ולברר היטב במה מדובר ולשלול חלילה מחלות מסכנות חיים ואף פעם לא להזניח. ראשית, הייתי ממליץ לבדוק פעם אחת את לחץ דמך סיפור צפצופים באוזניים וכאבי ראש יכול לכוון ליל''ד (יתר לחץ דם), עם זאת עלייך להמשיך במעקב אצל הרופאה שלך במידה ואין שיפור ואף לפנות לנוירולוג. עוד המלצות - לבצע בדיקות דם (ביוכימיה - ת.כבד, ת. כליות, כימיה, ספירת דם, אלקטרוליטים ...) שיהיה בהצלחה ורפואה שלמה!

07/08/2008 | 14:16 | מאת: יהודית

שלום ,ותודה מראש בת 73,בריאה בד"כ,סובלת מתסמונת התעלה הקרפלית ב-2 הידיים (אחת נותחה)י לוקחת קרטיה וליפיטור.לאחרונה סובלת מהתקף שבועי של עד דקה שבו מתחיל זרם חשמלי מכף יד אחת ועובר לשניה(או להפך)י מלווה בדופק מואץ ותחושת עילפון(שלא מתממש)י קורה גם בפעילות וגם במנוחה. סיטי מוח - תקין מהי התופעה וכיצד ניתן לטפל בה?י תודה על עזרתך

20/08/2008 | 07:44 | מאת: לא רופא

שלום, התופעות שציינת קרוב לוודאי אינן קשורות לנוירולוגיה, הייתי ממליץ לפנות לרופאת המשפחה שתערוך בדיקה גופנית וכן תבצע בדיקות דם - ביוכימיה, כימיה, בלוטת התריס וכד'.. בהתאם לממצאים תטפל ו \או\ תפנה להמשך בירור. בהצלחה !!

20/08/2008 | 07:44 | מאת: לא רופא

שלום, התופעות שציינת קרוב לוודאי אינן קשורות לנוירולוגיה, הייתי ממליץ לפנות לרופאת המשפחה שתערוך בדיקה גופנית וכן תבצע בדיקות דם - ביוכימיה, כימיה, בלוטת התריס וכד'.. בהתאם לממצאים תטפל ו \או\ תפנה להמשך בירור. בהצלחה !!

31/07/2008 | 00:00 | מאת: לילי

בתי בת 16. היא סובלת ממיגרנה כ-4 שנים הפרעות בראיה ולאחר מכן כאבי ראש המלווים בבחילה.. עדיין לא ביקרה אצל נוירולוג. האם כדי לאבחן מיגרנה היא תידרש לעשות צילום או סי. ט י? כיצד בד"כ מאבחנים מיגרנה?

20/08/2008 | 07:46 | מאת: לא רופא

שלום רב, מיגרנה בדר''כ מאובחנת ע''פ הסיפור (התלונות) של החולה, בבדיקה הנוירולוגית לא יהיו ממצאים וגם ב CT לא נראה דבר, לעיתים שהנוירולוג מאבחן במיגרנות הוא שולח ל CT במידה ואין שיפור לאחר טיפול תרופתי ע''מ לשלול אופציות כגון גידולים וכד'. מיגרנה היא תורשתית. פנון לרופא להערכה! בהצלחה!

29/05/2008 | 21:15 | מאת: אלי

לאחרונה התחלתי לסבול מסחרורות מוזרות ולחצים קצרים חוזרים באוזניים. הרופא שלי הפנה אותי לבדיקת MRI ולרופא אף אוזן גרון שלא מצא כלום מבחינתו. אני עדיין ממתין לתורי לבדיקת MRI אך הסחרחורות והדקירות באוזניים מחמירות. מדי פעם יש לי מין כאב ראש אחורי קל כמו לחץ באזור הראש האחורי קבוע. האם יש מה לעשות בינתיים עד לבדיקת ה-MRI ? האם התסמינים מוכרים ?

20/08/2008 | 07:52 | מאת: לא רופא

שלום, כאב ראש בחלק אחורי יכול לעיתים להגיע מאזור גב עליון וצוואר, בדוק האם הכרית בה אתה ישן טובה, אם הכל בסדר תמתין ל MRI ובמידה וחלה החמרה פנה שנית לרופא להערכה חוזרת, עד אז - משככי כאב לפי הצורך, בדוק מה מקל על כאביך (עיסוי ראש, שטיפת פנים, לצאת לאוויר הצח בחוץ, לא להיות בקרבת שמש וכד'). בהצלחה ולבריאות!

27/05/2008 | 21:25 | מאת: אתי

שלוםאני בת 29 בריאה בד"רכ חוץ מפעילות יתר של בלוטת התריס מאוזן לאחרונה החל לי כאבים חזקים בגב העליון כולל צוואר ואז מופיע לי תחושה של זרם ברגל שמאל כולל כףיד שמאל וזרם בראש כמעין שרפה בראש וחצי פנים שמאל באותו הרגע כואבים כאילו מתוחים הייתי בבדיקה נוירולוגית במיון שאמרו שאין בעיה נורוליגית הלכתי לאורטופד שהפנה אותי לפזיוטרפיה הענין שעשיתי פזיוטרפיה יום אחד זה עבר וחזר שוב בעוצמה חזקה יותר האם יש להניח שזה מהצוואר בלבד או שעליי לפנות לנוירולוג מומחה? יש לציין שאופטלגין מוריד קצת מהכאב אך התחושה הכבדה בראש נשארת לכמה שעות וגורם למין סחרור קל לשניה ונעלם האם יש סיכון כלשהוא מה עליי לעשות חוץ מפיזיוטרפיה? אשמח לקבל תגובה האם זה אכן בעיה שמצריכה נוירולוג תודה אתי

20/08/2008 | 07:48 | מאת: לא רופא

שלום, למען האמת תלונותייך לא נשמעות לי מתאימות לבעיות נוירולוגיות אלא לבעיות אורטופדיות. עם זאת, לא להסתפק בכך שמדובר בבעיה אורטופדית ולומר "פיזוטרפיה תפתור את זה" אם הכאבים ממשיכים ללא כל שיפור או הועיל במצבך המשיכי לבדוק, להיבדק, לבצע בדיקות ולטפל! בהצלחה ולבריאות!

12/04/2008 | 18:40 | מאת: וינגרטן חגי

שלום רב מזה 9 חודשים אני סובל מכאב ראש יום יומי כאשר ב7 החודשים הראשונים הכאב לא פסק אפילו לדקה.רק העוצמה היתה משתנה ,לאחר הקלה מסוימת בחודשיים האחרונים ,התחלתי לסבול שוב בחודש האחרון מכאב ראש חזק במשך כל שעות היום.(אני מתעורר עם כאב ראש). בנוסף לכאב הראש יש לי תשתוש ראיה(לא כל הזמן אבל מידי יום)ויש לי תחושת נימול בלשון. במהלך התקופה עברתי בדירות CT ןMRI שהיו תקינות.(גם כל בדיקות הדם),לחץ הדם שלי תקין 80/120,אני לא מעשן ולא סובל מעודף משקל.עד לפני 9 חודשים הייתי סובל 3-4 התקפי מיגרנה בעיקר בקיץ. ניסתי כל מיני טיפולים שלא עזרו (סטרואידים,דפלפט כרונו,אלטרול ועוד) ניסתי גם דיקור סיני שלא עזר. כדורים נגד התקפי מיגרנה כמו ריזלט וסומיטרקס לא מקלים את הכאב. פניתי גם לפסכיאטר שלדעתו אין לי בעיה נפשית והוא נתן לי כדורים נגד חרדה (קסנקס,וציפרלקס)שלא עזרו. כאב הראש הוא בעיקר במצח וברכות אבל לפעמים הוא גם במרכז הראש,הכאב הוא לוחץ כאילו שמו לי פלטת ברזל בראש ולוחצים אותה פנימה. נבדקתי ע"י 3 נירולוגים שלא מצאו כלום כולל מומחה לכאבי ראש. אני נמצא בחוסר אונים מוחלט מצד אחד כל מי שבדק אותי לא מצא כלום ומצד שני הכאבים פשוט משבשים את חיי .רציתי לדעת האם יש דרך טיפולית לאנשים במצבי והאם כדור כמו הסימבלטה או הליריקה יכולים לעזור לי.

20/08/2008 | 07:57 | מאת: לא רופא

שלום, כאב ראש המעיר משינה תמיד מעיד על בעיה! לא הבנתי עם אתה מתעורר משינה כתוצאה מהכאב ראש או כשאתה מתעורר בבוקר לבד אז הכאב איתך מאוד חשוב להבדיל. דבר שני - האמת היא שהתאור כאב והאופי מזכיר את תופעת ה - TENSION HEADACHE - כאב ראש ממקור שרירי - מתאפיין ע''י כאבים מצחיים וברכות בעל אופי לוחץ תופעה זאת כתוצאה ממתחים נפשיים ומתחים בחיים עצמם, הטיפול - משככי כאב, הרפיה (יוגה, מנוחה, הפגת לחצים ומתחים) לפי זה הייתי חוזר לנוירולוג עושה (במידה ולא עשית) בדיקות קרקעית העין (לשלול גלאוקמיה), פניה לרופא עיניים, בדיקות דם - מקיפות כגון כימיה, ביוכימיה - ת. כבד, ת. כליות, ספירת דם, אלקטרוליטים, ESR.... שיהיה ולבריאות!

02/04/2008 | 23:11 | מאת: ש

אני שנים סובלת מטינטון באוזן שמאל, לחץ חזק באוזן ובראש בצד שמאל סחרחורות , עיקצוצים בפנים ובראש ב 2006 עשו לי mri לפני זה ct , בדיקות bera פעמיים הייתי אצל 3 רופאי אף אוזן גרון, 2 נוירולוגים , בדיקות דם , ועוד ולא מצאו כלום. קראתי באינטרנט על אקוסטיק נאורומה וזה פשוט נשמע כמו מה שיש לי כל הסימפטומים תואמים, האם לעשות את אותם בדיקות שוב, האם אפשר להמליץ לי מה לעשות הלאה, ואם זה כן זה האם זה כבר מאוחר מידי? תודה

06/04/2009 | 08:19 | מאת: אור

מתארגנת קבוצת תמיכה לחולי אקוסטיק נאורומה. בכל שאלה תהייה מצוקה התלבטות או רק כדי להגיד גם אני כאן.... הנכם מוזמנים לפנות למייל המצ"ב acousticneuroma@walla.com אור

01/04/2008 | 20:19 | מאת: אמיר

שלום רב, שמי אמיר, בן 27, בריא. נשלחתי לבדיקת CT מוח בעקבות הפרעה בפעילות, בעיקר מימין (כך כתוב בהפניה). בין הממצאים של הבדיקה היו מס' 2 דברים שלא הבנתי ובפרט האם הם תקינים: (1) אוסטאומה בתאים אתמואידלים מימין. (2) עיבוי קל של רירית בסינוס המקסילרי משמאל. אודה להבהרות.

20/08/2008 | 07:58 | מאת: לא רופא

שלום, את הממצא הראשון קשה להסביר בלי לראות את הצלומים בעיניים ולבדוק בידיים. הממצא השני יכול להתאים לסנויסטיס - SINUSITIS (דלקת הסינוסים) הדורש טיפול אנטיביוטי.

18/02/2008 | 23:28 | מאת: אירנה

אני סובלת ממיגרנות בזמן האחרון אני מרגישה בזמן כאבי הראש גם לחץ באף האם זה חלק מסיפטומים של המיגרנה או אולי כתוצאה ממשהו אחר אם כן מה זה יכול להיות יש לציין שאין לי נזלת וזה רק בזמן האחרון אולי זה כתוצאה משינוי מזג אויר או אולי משימוש רב במפזר חום

20/08/2008 | 07:59 | מאת: לא רופא

ייתכן וזה חסר משמעות אבל זה דורש בדיקה של רופא המשפחה לפחות.

05/01/2008 | 06:11 | מאת: יוסי

שלום ד"ר. בימים האחרונים, אחרי או תוך כדי האקט המיני, מתחילים אצלי כאבי ראש מאוד חזקים שעוברים תוך 30 דקות במקרא הטוב. הכאבים הן בצורה של מכות בקצב של הדופק שלי באותו רגע. חשוב ציין שיש כאבים גם במהלך פעילות ספורטיבית ארובית אך לא חזקים כ"כ.אני אף פעם לא סבלתי ממיגרנות. מה זה יכול להיות?

20/08/2008 | 08:01 | מאת: לא רופא

שלום, מיגרנה יכולה להתאפיין ככאב "מכות" לתיאורך כמו דופק בראש תוך כדיי מאמץ. שקול ברצינות פניה לרופא לבדיקה.

21/12/2007 | 12:11 | מאת: חנה

בני בן ה-8 סובל מאד מכפות רגליים חמות ביותר. קשה לו להירדם בלילות. אפילו קרח לא עוזר. אמרו לי לשאול נוירולוג. מהי הבעיה? האם ניתן לטפל? אשמח לקבל תשובה, או יעוץ. תודה, חנה

31/12/2007 | 17:56 | מאת: אילנה

שלום רב, בתי בת 16 ומזה שנים סובלת מכאבי ראש חזקים, כשהיתה קטנה היתה מקיאה ועם סחרחורות עד עתה היא סובלת כאשר הרופא שמע "מיגרנה" הוא שלל מכל וכל. היא קיבלה לפני כ-4 שנים TEGRATOL במשך שנה שלמה, אך הכאב נמשך אחר עברה CT מח ונמצא תקין. לאחרונה קיבלה ELATROL והפסיקה בגלל שנמצא חיידק סטרפטוקוק. עתה עליה להמשיך עם הכדור. אבקש לדעת מה הכיוון לטיפול שקיבלה ועד מתי היא תנטול כדורים? אודה לכם על תשובתכם המהירה היות ובתי סובלת מאד!!!

06/12/2007 | 22:49 | מאת: טלי

מזה כחודשיים אני מרגישה שהחלק השמאלי של הפנים שלי נרדם. התחושה באה והולכת לסירוגין ובזמן האחרון אני מרגישה את התחושה הזאת באופן כמעט תמידי. פניתי לרופא שלי והוא נתן לי סידרה של בדיקות דם , כולן יצאו תקינות. זו תופעה חדשה שמעולם לא הייתה לי ואני מאוד מודאגת בגינה. יש לציין שהתחושה הזאת מתרחשת רק בחלק השמאלי של הפנים- סנטר, שפתיים , הלחי ואפילו אזור עין שמאל. יש לציין שאין סימנים חיצוניים לכך (צניחה של עפעף או שפה). מה זה יכול להיות?

מזה מספר שבועות חלק קטן בשפה התחתונה מצד שמאל כאילו רדם לשניה, התופעה עלמת ושוב חוזרת

אני חייבת לציין שישי לי את אותן התחושת שכתבת גם בצד שמאל של הפנים גם אצלי זה מיתגבר כך כבר שבוע הרופא וזה מאוד מדאיג אותי אתמול הייתי אצל רופא משפחה והוא אמר שלא צריך לבדוק את זה כי לא מדובר בשיתוק בפנים אבל היום בבוקר כשהתעוררתי היו לי קפיצות לא של העין אלא של האזור מתחת לגבה גם לי הנושא חדש לגמרי

06/12/2007 | 12:11 | מאת: דידי

שלום, אני לא יודעת אם הגעתי לפורום הנכון יכול להיות שמדובר בפסיכאטריה אבל אנסה בכל זאת. אני בת 22 עד לפני כשבוע לא הייתי מודעת שאני בעצם מזיקה לעצמי ... אני נוהגת לתלוש שיערות בריסים ,בגבות, בשיער הקרקפת ולמשוך גם אותו , אני פשוט נשארתי כמעט ללא ריסים כשאני ללא איפור זה נראה נורא ,המון מרווחים בין השערות. אין לי מושג מה מושך אותי לזה אני כאילו צריכה תמיד להתעסק עם משהו עם הידיים, גם כסיסית ציפורניים נראה לי נכנס אצלי לאותה הקטגוריה. ,אני בחורה שנראת טוב וכשאני מסתכלת על עצמי ללא איפור נשבר לי הלב שהבאתי את עצמי למצב שכזה,חשוב לי לציין שאני יודעת בזמן המעשה שזה מזיק לי ובכל זאת ממשיכה. ממה זה נובע? ואיך ניתן להפסיק את זה לפני שאני מזיקה לעצמי יותר מידי? אודה על העזרה.

06/12/2007 | 14:15 | מאת: שנל

שלום לך להערכתי הסוגייה שייכת צלתחום הפסיכולוגיה / פסיכיאטריה . מומלץ לפנות לפסיכולוג קליני , אני מכיר אנשים שטופלו והמטרד הפסיק . חוץ מזה מדובר בסוג של התנהגות כפייתית קומפולסיבית וזה לא שייך לנאורולוגיה . ביי שנל משתתף בפורום

04/12/2007 | 16:28 | מאת: שאלה.

שלום, אני בת 63 וסובלת מלחץ דם גבוה כבר הרבה שנים ולוקחת כדורים שנים. בחודשים האחרונים אני מרגישה כאילו תולעים זזות לי בראש... מה זה יכול להיות?

05/12/2007 | 14:20 | מאת: פאני

שלום רב בן 28 אובחנתי בצניחת עפעף, מזה 8 חודשים המצב לא משתפר, בוצעו בדיקות : MRI, EMG, CT מטופל בפרידוסטיגמין - שני כדורים 4 פעמים ביום, נעשה גרוע יותר. בהול ביותר, נא תגובתכם.

אני סובלת במשך 4 חודשים מכאבים בגבות ללא חום. צילום סינוסים הייה תקין וכך גם בדיקת דם ועיניים קבעו לי תור רק לעוד חודש וחצי לינואר!!! אני ממש סובלת וזה פוגע לי בתפקוד נורא האם המצב יכול להחמיר בזמן הזה? האם את מכירה נוירולוג ילדים באזור תל-אביב שיש לו תור יותר מוקדם?

שלום רב יש טיפול תרופתי להקלת הכאבים , ובמידה והמצב רע ניתן להגיע לחדר מיון , או לנסות לקדים את התור למומחה דבר שניתן לקבל ברוב הקופות . כל טוב

המצב קל עד בינוני אני לא יודעת מה לעשות האם ללכת לרופא משפחה?

29/11/2007 | 00:26 | מאת: אילן

שלום. האם התכווצויות נראות לעין יכולות להיגרם מלחץ וחרדה?

30/11/2007 | 11:16 | מאת:

שלום רב לחץ וחרדה מעמצים את מערכת השרירים ומגרים את התופעות אך לא גורמים לכך . את הסיבה צריך לברר מסודר בבדיקות דם , אמג , ובדיקה נוירולוגית כל טוב

28/11/2007 | 23:31 | מאת: סיון

היי זאת אני מההתנצלות.. אזכיר שוב שאני סובלת מחוסר שיווי משקל כבר 3 חודשים, עשיתי את כל הבדיקות: קרדיולוגיות, נויורולית, CT והכל יצא תקין. עשיתי MRI הכל יצא תקין למעט לקוניה (חומר לבן - דלקת או טרשת) בודדת אחת. הניורולוג שלי אמר שזה בגדר הנורמה וזה לא טרשת. השאלות שלי: 1. האם MRI שוללת פרקינסון וALS? 2. האם לבקש לעשות בדיקת דם של B12? 3. האם חרדה יכולה לגרום לתופעות פסיכוסומטיות? תודה תודה! סיון

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 11:14 | מאת:

שלום רב חרדה יכולה לגרום לסחרחורות ותופעות מרובות מדומות מחלות . תמיד צריך לשלול מחלות אורגניות ורק בהמשך להגיע לסעיף הנפשי . MRI לא שולל פרקינסון (מחלה של תאים שלא מתפקדים ולא של שינוי מבנה של המוח ) ולא ALS (מחלה של תאים ספציפיים במוח ובחוט השידרה ), אין כל קשר למחלות אלה לתלונות שלך . גם רמת ויטמין B12 שזה קל לבצע לא קשורה לזה . הייתי ממליצה לשנות את כיוון התעסוקה שלך לאנשים ודברים בראיים ומשמחים במקום לברר לאיזה מחלה ניתן לשייך סימפטומים שלך . סימפטומים כאלה שאינם ספציפיים לכלום ואת יכולה למצאו אותם בכל מיני בעיות מבלבלים מאוד . לאחר בירור מסודר שהיה תקין הייתי "יוצאת לחופש " מבחינת המחלות . כל טוב ובהצלחה

30/11/2007 | 17:20 | מאת: סיון

שלום ד"ר יקרה, את צודקת בהחלט אני מחפשת ממש כמו פנצטה את המחלות שמתקשרות ביחד עם התסמינים שלי דבר שמקשה עלי נפשית ופיזית את צודקת אני צריכה להשתחרר מ"החולי" שיצרתי לעצמי ולחיות. תודה רבה על ההארה לפעמים אנחנו לא רואים כשחשוך לנו נפשית... שיהיהרק טוב סיון

28/11/2007 | 17:45 | מאת: אריק

שלום רב! אני בחור בריא מאוד בן 32 שמתפקד באופן מלא ורגיל לחלוטין (כולל פעילות ספורטיבית) למעט עניין זה: בשנתיים האחרונות התחילה אצלי תופעה מציקה ובלתי מוסברת שלמעשה הרופאים שבדקו אותי שללו קשר לתחום התמחותם מאחר וכל הבדיקות נמצאו תקינות לחלוטין. למעשה אני (וגם הרופאים) לא יודע למי לפנות ואף לאיזה תחום רפואי זה שייך. תאור התופעה: בממוצע של פעמיים בחודש אני סובל למשך כמה שעות מכאב מאוד נקודתי באזור הצלעות, באמצע הצד השמאלי, בערך בין הצלע השנייה לשלישית מלמטה. התחושה היא כמו דקירה חזקה באזור הספציפי הזה כאשר כאב הדקירה מתחזק ככל שהנשימה שאני לוקח היא יותר עמוקה. כאשר הכאב הוא חריף אני משתמש באצבע האגודל ולוחץ אותה חזק במקום הכאב – וישנה הקלה מסוימת. עיתוי התופעה: הכאב מופיע לעיתים לאחר פעילות גופנית (אך ישנם פעמים שהוא אינו מופיע לאחריה). הכאב יכול להופיע גם במנוחה ללא קשר לפעילות גופנית. לפעמים לאחר ארוחה (אבל לא תמיד). כאשר הוא מופיע זה נמשך בין שעה לשלוש שעות שבהם קשה לי להתרכז בדברים אחרים ורצוי שאהיה במנוחה. בשאר הזמן (הרוב המכריע) – הכול למעשה תקין, אך אם אקח נשימה מאוד עמוקה אוכל להרגיש כאב קלוש באזור זה. הבדיקות שכבר עברתי בהקשר הזה: - בדיקות לב מקיפות, בדיקות מאמץ וארגומטריה, אקו לב, בדיקות דם– ע"י קרדיולוג- תקין לחלוטין. - בדיקת ראות – ע"י רופא ראות מומחה – תקין לחלוטין. - צילום רנטגן של בית החזה – תקין לחלוטין. - בדיקת כליות – כולל אולטרסאונד, ע"י נפרולוג מומחה – תקין לחלוטין. השאלות לרופא: - מהו פשר הכאב לדעתך ? - ואלו בדיקות נוספות אני אמור לעשות ? - האם רצוי שאעבור בדיקת MRI ? - לאיזה מומחיות מומחיות רפואית זה יכול להיות שייך ? בברכה, ובתודה על ההקדשה מזמנך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לבעיה שלך יש שם " INTERCOSTAL NEURALGIA " עם PLEURODINIA , שפרושו גירוי שורש עצבי באיזור גב העמצאי בזמן פעילות או נשימה עמוקה , עם כאב שורשי מוקרן חוזר בכל פעם שהחוליות המעורבות נשחקות . זה כאב עצבי אופייני לכן אני לא מבינה את כל הבירור שעברת ושאינו קשור לקליניקה . צריך להבדק על ידי אורטופד גב ונוירולוג , ולבצע הדמיה של חוליות האיזור (ע"ש גבי תחתון ) רשית לשלילת דיסק לוחץ או מימצא אחר , כמו נוירינומה ביציאת השורש הספציפי שמאבחנים בבדיקה נוירולוגית בסיסית . כל טוב

28/11/2007 | 13:33 | מאת: עומר

שלום אני בן 42 בריא בדר"כ . בדיקות דם אחרונות נערכו לפני חצי שנה והיו סבירות ! אני סובל מפריצת דיסק בחוליות C5 C6 עם לחץ על עמוד השידרה. לפני כחצי שנה החלו לי כאבים באזור הברך כמו לחץ על הברך עם מעין דקירות מהברך כמעט עד כף הרגל. בחודשיים האחרונים הכאבים והתחושה המוזרה ברגליים עברה גם לרגל ימין . בהתחלה זה היה בשעות הערב וכעת מהרגע שאני קם בבוקר. עשיתי לפני חודשיים אולטרסאונד של ברך שמאל שהיה תקין , אך מצד שני זה מטריד אותי הכאבים היומיומיים האלו ומעין חולשה כזו ברגליים בחלק מהברך למטה. זו מעין תחושה כמו של צריבה / דקירה בחלק זה של הרגל. אודה מאוד לחוות דעתך והמלצתך .

שלום רב דיסק צווארי לא מסביר את התחושה של השוקיים וכאבי הברכיים . צריך לברר את הסיבה מגיבה זה: מיפוי עצמות , בדיקת ברכיים ובדיקת גב תותון ( CT ע"ש מותני וEMG רגליים ) . כל טוב

27/11/2007 | 19:37 | מאת: רוית

בבדיקת סי.טי מוח אצל אבי נמצאו (בין הממצאים שפוענחו) חריצי מח והפיסורות עמוקים מה המשמעות של ממצא זה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:43 | מאת:

שלום רב המימצא כיחיד לא מצביע על כל מחלה , לרוב מדובר במבנה . חייבים לברר קורלציה עם מימצאים מסוג אחר , שמאובחנים בבדיקה נוירולוגית שיגרתית , בבדיקת הגפיים ובדיקת זיכרון . כל טוב

26/11/2007 | 23:23 | מאת: שיר

לאחרונה אני סובלת מכאב בארובת עין ימנית בזמן מאמץ או שיעול. הכאב חשק בזמן מאמץ ונחלש כעבור מס דקות. מה עלולות להיות הסיבות?? כיצד להתחיל את הברור??

שלום רב בדיקת רופא עיניים ובדיקת לחץ תוך עיני , בהמשך בדיקות כלליות . כל טוב

26/11/2007 | 19:41 | מאת: אבישי

עברתי בדיקת EEG עקב חשד לאפילפסיה ואלו הם ממצאיה נרשמה פעילות רקע אחורי של 10 לשניה מגיב לפקיחת עיניים בטא קדמי ללא שינויים פתולוגים בעת אוורור יתר וגירוי אור לאורך הרישום נצפתה התפרקות של פעילות איטית באזור צנטרו-פריאטו-אוקציפיטל שמאלי ייתכן ארטפקט סיכום התפרקות של פעילות איטית באזור צנטרו-פריאטו-אוקציפיטל שמאלי ייתכן ארטפקט. אשמח לדעת מה משמעות הממצאים בתודה מראש, אבישי.

30/11/2007 | 10:38 | מאת:

שלום רב אין לבדיקה לבד כל משמאות במיוחד שהסיכום מעלה את הארטפקטים . לפי זה לא ניתן לקבוע אם יש לך או לא מחלה . חייבים בדיקה בעירנות חוזרת עם תוספת EEG בחסך שינה , כמו כן מעקב קליני והדמיה מוחית . יש שינויים בתרשימים EEG לכ10% מאוכלוסיה בראיה לכן לא ניתן לבצע אבחנות רק על בסיס הרישומים המוגבלים האלה . כל טוב

26/11/2007 | 13:00 | מאת: דליה

בס"ד בשל פירכוס התקשתי לבצע EEG בערינות והתוצאה: תרשים ערונות, מראה על פעילות טטא, חדשה, טמופראלית, שמאלית. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:36 | מאת:

שלום רב המימצאים מצבעים על הפרעה חשמלית בחלק של המוח דבר שאינו תקין ומחייב בדיקה לעומק של המבנה הספציפי הזה , על ידי הדמיה מוחית . הפרעה חשמלית במוח יכול להופיע על רקע שינוי מבנה של הרקמה , דוגמה אוטם או תהליך תופס מקום או על רקע הפרעה תפקודית חומרית של האים באיזור ואז ההדמיה תקינה . בכל מקרא חייבים בדיקה נוירולוגית וקורלציה עם EEG והדמיה (CT ו\או MRI מוח). כל טוב

23/12/2007 | 10:05 | מאת: חנית

אבקש אם תוכל לפרש לי את תוצאות הבדיקה של ליאן בת 14 חודשים . ממצאי הבדיקה : בוצאה בדיקה בשינה לאחר אינדוקציה תרופתית. רקע לא סדיר ,סימטרי ,מורכב מפעילות טיטא ומעט דלתא . נירשמו מרכיבי שינה פיזיולוגים כגון כישורי שינה ,גלי VERTEX וקמפלקסים K .נרשמה תגובה תקינה להתעוררות . לסיכום: תרשים שינה באינדוקציה תרופתית והתעוררות תקין לגיל .

26/11/2007 | 12:48 | מאת: אורנה ג.

שלום רב, לפני כשבוע כשהייתי בקולנוע לפתע הרגשתי כאב ביד ימין וחולשה מסוימת. היום זה שוב קרה לי בזמן נסיעה רגועה ( לא נהגתי ). החולשה המסוימת מלווה אותי כל היום, היא מתחילה במעלה הזרוע ועד כף היד. מה זה אומר? ומה עלי לעשות בעניין? תודה וכל טוב אורנה

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:28 | מאת:

שלום רב הדבר הראשון הולכים לרופא משפחה באותו היום לבדיקה והפניה להמשך בירור . חולשה חוזרת בגפה יכולה להיות תופעה מרכזית , לכן חייבים בדיקה ומעקב . אם המצב קיצוני פונים לחדר מיון . כל טוב

26/11/2007 | 11:56 | מאת: מרדכי

בחודש האחרון התחיל חוסר תחושה חלקי ביד שמאל ועובר לאצבעות כף רגל ימין ועכשיו לאצבעות כף רגל שמאל.הסוכר +-110.מה משמעותו.אני עושה הליכות ולא נפגעת איכות החיים.אבל מוטרד. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:20 | מאת:

שלום רב אם יש סוכרת ברקע חייבים לברר את עצבים ההקפיים על ידי בדיקת EMG כמו כן רצוי גם בירור כלי דם הצווארים -דולקס צווארי לשלילת בעיות זרימה למוח . תוספת מדללי דם כמו אספירין או שמן דגים מומלצת . כל טוב

26/11/2007 | 08:18 | מאת: כרמית

מה זה אומר הפילפסיה קשה

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:17 | מאת:

שלום רב אפילפסיה זו מחלה של המוח עם ביטויים שונים ומרובים של הפרעה ההשמלית המוחית כולל איבודי הככרה ופירכוסים , רעידות בחלקים שונים בגוף , מצב בילבול ואחרים . ההתקפים הקשים ביותר הנם ההתקפים הכלליים הכולליפ פרכוסים ואיבוד הכרה. כל טוב

26/11/2007 | 03:51 | מאת: דניאל

אני בת 20 ועברתי משהו מפחיד... לפני חודשיים שאחריו היתה לי חרדה בפעם הראשונה למזלי עברתי אותה ולמדתי איך להתמודד איתה והיא לא חזרה שוב אבל מאז אני רואה כמו צורות כאלה מעופפות מדי יום לפעמים הם בלבן ולפעמים באפור ואין לי מושג מה זה....חשבתי כבר שהשתגעתי חיפשתי באינטרנט בנושא הכי קרוב שמצאתי זה שזב אבחנה של אפילפסיה אבל בחיים לא הייתה לי התקפה כזאת מה זה יכול להיות? אשמח לתשובה... דניאל

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:12 | מאת:

שלום רב צריך לפנות לרופא עיניים ונוירולוג ולא לאינטרנט . העביה יכולה להיות חשמלית ממקור מוחי או ממקור רשטית העין , כמו כן יכולה להיות גם נפשית . לא ניתן לאבחן דברים כאלה בטלפון או בכתב , אלה בבדיקה מלאה . כל טוב

25/11/2007 | 15:01 | מאת: גלי

שלום רב. אימי בת 84 ובשנה האחרונה חלה אצלה בעייה בזכרון ובאישיות. היא אשה מאוד אינליגנטית ומשכילה. בחודשים האחרונים חלה התדרדרות בנושא. אני מאוד קשורה אליה ומאוד קשה לי עם זה (אני כל הזמן בוכה) האם אפשר להקל עליה במשהו? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה
30/11/2007 | 10:15 | מאת:

שלום רב קודם צריך לאבחן האם מדובר בדמנציה ריאלית או פסאודודמנציה -שמלווה את הדיכאון , ולפי זה לבחור טיפול בנוגדי דיכאון ומשפרי זיכרון . צריך לקחת אותה לנוירולוג , לעבור מספר בדיקות וטסטים מנטליים ובהמשך לטפל בבעיה. כל טוב

25/11/2007 | 14:12 | מאת: טליה דחוף

שלום רב, ברצוני לבקש את עזרתך לגבי אחותי בת 57 שהיתלוננה על חולשה ומין שיתוק קל שבא והולך מידי פעם....כאשר ההתקף מתחיל היד מתעוותת ומתקפלת לכמה רגעים ואינה נישלטת כמו כן אינה יכולה להיסגר... גם הרגל מתעוותת..בזמן הזה היא בהכרה לחלוטין אבל מתכווצת וסובלת עד שהעיוות נעלם....ועד שההתקף חולף... בבדיקה שעשתה ניראה שהלשון שלה נוטה לצד...וגם העין ניראת כאילו קטנה יותר מחברתה..ניראה שהיה ככל הניראה אירוע..מה שתמוה כי כחודשיים שלושה היא סובלת מהתופעה.... היות ואני אחותה גם עברתי אוטם לקונרי קטן מעל האוכף התורכי..וגילו אותו ממש במיקרה.. ואין לי שום פגיעה.....הבנתי שרצוי להפנות אותה למיון...ואכן קיבלו אותה.... במהלך היומיים שהיא מאושפזת קיבלה רספירדל במינון קטן...היות וחשבתי שזו תרופה שנותנים אותה רק אם מאבחנים סכיזופרניה...רציתי לדעת האם ייתכן שהטיפול יינתן ללא ידיעת בני המשפחה..או שהטיפול טוב גם לפירכוס או התעוותות...ויכול להקל עליה היות ובמשפחתה היה חשד בעבר שהיא בסכיזופרניה והיות והיא מתנגדת לכדורים האם ייתכן שקיבלה כדורים בצורת טיפות שניתנו לה אולי ללא ידיעתה שגרמו לפירכוסים מוזרים אלו שיכולים להיות בסביבות ה15 פעם ביום... או שיש התקפים של שבץ מוחי שידועים כממושכים כל כך? לפני שנה עשו לה בדיקה אם אי אר והיה אירוע קל...האם אפשר לדעת אם האירוע שהיה לפני שנה הוא לא אותו אירוע שנמצא עכשיו? בלי הדיסק.. בבדיקת תהודה מגנטית שעשו עכשיו יש ממצא כלשהו...שטרם הסבירו לה מהו...ייתכן שהיה אירוע. זה מה שהבינה ..אודה לך מאוד אם תתייחסי לשאלותיי שהם מאוד חשובות לי...ותוכלי לעזור לי,

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה נוספת...האם ייתכן שנותנים תרופות לסכיזופרניה במיקרה של מחלות נויירולוגיות? תודה מראש על תשובתיך...

שלום רב כל השאלות צריך לפנות למטפלים הנוכחים שמכירים את כל הסיפור והמימצאים . בעיקרון התקפים מסוג זה יכולים להיות חשמליים , פרכובים , או תופעות של דיסטוניה בפלג גוף , כאשר האפשרות הראשונה יותר סבירה , לכך חייבים בדיקה נוירולוגית , בדיקת EEG או VIDEO-EEG באישפוז , וטיפול אנטיאפילפטי מימצאים בהדמיה לא תמיד רלבנטיים חייבים קורלציה קלינית עם הבדיקה הנוירולוגית . . ריספרדל יכול לעזור לאירועיים דיסטוניים אך זו בכירה לא שיגרתית . כל טוב

25/11/2007 | 13:22 | מאת: סובל

שלום ותודה מראש באפשרותי לעשות: Single Fiber EMG וגם Repetative Stimulation Test , רשמית בגלל חשד למיאסטניה גרביס (MG), אך אני רוצה לגלות גם אם יש בעיות של לחץ על שורשי העצבים בעמוד השדרה( עמ"ש) או היצרות שם/בעיות דיסקליות, כדי שיהוו אינדיקציה/רמז עבור אורתופד עמ"ש.(הייתי אצל כזה, ומצאו בעיות דיסקליות קלות בבדיקות, כולל ב- EMG שטחי) 1.האם מזהים בבדיקות אלו גם את הבעיות הללו ב-עמ"ש? 2.האם יכול להיגרם נזק מבדיקות ה- EMG הללו , או עיקצוצים או "טיקים"(עויתות קטנות) לתקופה משמעותית אחר הבדיקות? 3.איך שוללים מיאסטניה גרביס? האם מספיק לעשות קודם סרולוגיה של MG בבדיקת דם, ואם היא שלילית- סימן שאפשר לוותר על ה-EMGהנ"ל,או שקודם צריך לעשות את הבדיקות הנ"ל? אשמח על תשובות בהקדם,תודה

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 08:29 | מאת: ד"ר מריאטה אנקה

28/11/2007 | 08:36 | מאת:

שלום רב לא הבנתי מה הבעיה שלך , כל השאלה הנה טיאורטית . לאיבחון מיאסטניה הצריכים קודם רופא ששומע ובודק ואחרי זה השלמה עם טסטים רפואיים (TENSILON TEST ) , וEMG עם גירוי רפטיטיבי . סרולוגיה לבד לא מספיק , לא תמיד יש התאמה בינה לבין הEMG . הEMG מסוג זה רלבנטי רק למיאסטניה ולא לבעית שורשיות או דיסקים . לגבי הדיסקים פחות חשוב הצילום והאמג , חשובה יותר רמת התלונה ומימצאים בבדיקה קלינית , גם כאן עדיין צריכים את הרופא הבודק !! כל טוב

25/11/2007 | 08:28 | מאת: גלית

שלום אני אישה בת ,40 השבוע הרגשתי תחושה מאוד מוזרה,תחושת נימול ותחושה כמו לאחר טיפול שיניים אבל מאוד חלש, בספתיים שלי בצד ימין וחצי מהלשון.רופא משפחה בדק אותי אמר לי להנייך שתי ידיים על הבירקיים ולהרים ביחד את הידיים בעיניים עצומות,או להראות לו את השיניים ,ללחוץ לו את העצבאות בשתי ידיים,ועוד כמה בדיקות מהסוג הזה ואמר שהכל בסדר,ואין אירוע מוחי יום לאחר מכן הרגשתי כל הזמן תחושה מוזרה בפנים כמו שרירים קטנטנים שמתקווצים במיוחד הרגשתי את ההיתקווצות בגבות וסביב העיניים עיקצוצים בפנים ומעט בחלקים אחרים של הגוף.וקצה חוסר שיווי מישקל.היום לאחר 3 ימים כל הסימנים עברו .כמה ימים לפני הסימנים האילה הרגשתי לשנייה שיש לי בעין שמאל מין וילון לבן בדיוק כמן דלקת עיניים ,אני לא יודעת עם זה קשור, דרך אגב לפני כל המיקרה הזה עבר עלי שבוע מלא מתח וחרדות .רציתי לדעת האים להיות רגועה שאכן לא מדובר באירוע מוחי ,או כדאי להתעקש על אוד בדיקות עם יש בדיקה כזאת?האים סימנים האילה יכולים לבוא מבעיות בעמוד השידרה ?דרך אגב הרופא שלי היה מאוד בטוח בעצמו לא היה מוכן לשלוך אותי למיון או לתת לי C.Tמה דעתךעל כל הדברים האילה ,בבקשה תעזרי לי.בתודה

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 08:27 | מאת:

שלום רב השילוב של הפרעת ראיה משמאל ונימול בפנים מימין מחייבת התיחסות , למרות שהכל עבר . הייתי ממליצה כן לגשת לנוירולוג ולעבור את הבירור שהוא ימליץ , יחד עם תוספת מדללי דם כמו אסםירין במידה שאת לא מקבלת . לא כל הרדמות זה אירוע מוחי אך אני מסכימה שבגיל 40 צריכים להיות זהירים יותר ולבדוק את הדברים לעומק . כל טוב

25/11/2007 | 07:27 | מאת: סיון

ד"ר יקרה, רציתי להתנצל על הפניה שלי לחוסר התיחחסות, לחץ לפעמים מוביל אותנו למצבים לא נעימים. את עושה עבודת קודש! הפורום הזה עזר לי רבות במענה על שאלות כשהייתי חסרת אונים ואני ממש מרגישה רע שככה פנית אליך. אני שוב רוצה להביע את התנצלותי הכנה ואני אשמח לשוב לפה ולעדכן במצב שלי. שיהיה שבוע נפלא ורק בריאות סיון

28/11/2007 | 08:25 | מאת:

שלום לך אני שמחה שהבנת את עיקר הדברים . כל טוב והרבה בריאות

25/11/2007 | 07:12 | מאת: דנה

שלום, בעלי בן 35 ואתמול בבוקר הבחנתי לראשונה בתזוזות (מעין רעידות) בצד ימין של הפנים שלו, מעל השפתים והלחי וכן הוא אמר שהעין קופצת לו מזה כמה ימים, הרעידות הללו המשיכו עד הערב. התופעות הללו הלחיצו אותי והמחשבה הראשונה שלי הייתה לכיוון ארוע מוחי, אז נסענו לטרם ושם שללו ארוע והפנו אותנו לניאורולוג , האם יש מקום לדאגה ? אגב גם הבוקר עדיין היו מעין רעידות מעל הצד הימני של השפתיים.

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 08:21 | מאת:

שלום רב ישנה תופעה ששמה "ספזם " של שרירי הפנים שמאוד מעצבנת אך לא מסוכנת , ניראה שזה מה שיש לבעלך , הדבר יכול גם לעבור לבד , מחמיר עם מתח נפשי ומגיב לטיפול הרגעה . אם לא הנוירולוג יחליט לגבי טיפול בכדור או בהזרקת בוטוקס לשרירי הפנים כל 3 חודשים . כל טוב

28/11/2007 | 13:49 | מאת: דנה

שלום, התופעה עדיין ממשיכה לדעתי היא קצת פחתה , רופאת המשפחה אמרה לו שה אוליי וראלי וזה עובר תוך כמה זמן ואילו הניורולוגית היום אמרה שזה נובע ממתח ונתנה לו קלונקס חצי כדור פעמיים ביום למשך שבוע , מה את אומרת ?

24/11/2007 | 21:09 | מאת: רון

שלום, אני בן 31 בעבר לפני כ15 שנה סבלתי ממגרנות קשות שכללו כאבי ראש חזקים, "עיגולים שחורים", הירדמות של איברים בגוף וכן קשיים בדיבור, לאחרונה לאחר מאמץ גופני קשה אני מקבל מיגרנה שכוללת כאבי ראש חזקים, טשטוש בראיה וכן הירדמות של איברים בגוף( פנים וידיים בד"כ), האבחנה שמדובר במגרנה היא מלפני 15 שנים והייתי מטופל במיגרלב שלא עזר אלא רק שינה ארוכה עזרה, עם הזמן תופעת המיגרנה חלפה. שאלתי היא האם יתכן שהאבחנה כי מדובר במגרנה אינה נכונה? ממאמרים שקראתי בנושא של אירועים מוחיים הסממנים של ארוע מיני מוחי הם כמעט זהים(כאבי ראש, הרדמות של איברים, קשיי דיבור, הפרעות ראיה) האם יתכן שעברתי אירוע מיני מוחי בעבר ללא ידיעתי? האם הרופא המתאים לבדיקת הנושא הוא נוירולוג או שעלי לפנות לרופא אחר? תודה רון

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 08:18 | מאת:

שלום רב הרופא היחיד שצריך לבדוק אותך הנו הנוירולוג , כל הסיפור והסימפטומים בתחום נוירולוגיה , מיגרנה הנה מחלה כרונית לא עוברת לחלוטין בד"כ למרות שיש תקופות יותר טובות או פחות . תופעות הנילוות כמו רדימות בגוף , טישטוש ראיה , קשי דיבור מתאימים למיגרנה קלסית עם אורה או עם "סיבוכים " =COMPLICATED MIGRAINE , דבר שנגרם על ידי ירידה בהספקת הדם באיזורים שונים של המוח , כמו באירוע מוחי , ההבדל שכאן , במיגרנה תמיד הכל עובר מכיוון שאין חסימה ריאלית של כלי הדם אלה רק כיווץ זמני . כל טוב

24/11/2007 | 17:11 | מאת: תשובה

בת 26 לאחרונה סחרחורות של כדקה אין סחרור רק חוסר יציבות בשלושה שבועות האחרונים קורה כל שעה יש בחילה ללא הקאה ואין בעיות שמיעה וצפצופים (הסחרחורות עברו עם תרופה וחזרו אחרי חודש פלוס פזילה קלה בסוף היום) ויש הפרעה בהליכה ומשיכה לצד שמאל CRAMPS בלילה באזור השוק בבדיקה נוירולוגית נתגלתה רק חולשה בצד שמאל של הפנים ויש תנועות חוזרת וקצת מופרעות של יד שמאל וירידה בטונוס שריר של רגל ויד שמאל, בבנינסקי לא ברור. אילו בדיקות נוספות לעשות, לדעתכם ? ומה המחשבה ההבחנתית שלכם? אודה מאוד לתשובה מקיפה תודה

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 08:13 | מאת:

שלום רב לפי הסיפור יש מימצאים בבדיקה שלך בפלג גוף משאל כמו כן סימפטומים דינמיים רוב הזמן , זה לא מצב לדיון באינטרנט , צריך לגשת לאישפוז ולברר הכל עם הדמיה מוחית ו בדיקות נוספות . כל טוב

24/11/2007 | 16:33 | מאת: בר

בבדיקת דופלר עורקי צוואר עקב dizzuness (חולה בן 78) התקבלה התוצאה הבאה: מימין - רבדים טרשתיים בעורק תרדמה משותף. משמאל - בבצל של עורק תרדמה פנימי. כיוון זרימת דם בעורק וורטיבראלי שמאלי - קרניאלי, בימני - זרימה הפוכה. מהירויות זרימת דם בגדר הנורמה. SUSP.RT.SUBCLAVIAN STEAL SM האם יש חסימה גם בעורק השמאלי וגם בימני? מה הטפול במקרה כזה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מדובר במצב שגורר ירידה בהספקת הדם לגזע המוח ומוח האחורי , לכן משתלב עם סיחרור והפרעות שמיעה לפעמים , רצוי לברר הדמיה מוחית לשלילת אוטמים מוחיים במידה והסימפטומים מטרידים ויש נזקים ניתן לקבל יעוץ מכירורג כלי דם בשאלה על מעורבות כירורגיה ווסקולרית , אך בד"כ הטיפול הנו קונסרבטיבי , תרופתי בלבד . כל טוב

10/12/2008 | 15:05 | מאת: רוני

צד ימין ביפורקציה בגובה הרגיל. רבדים טרשתיים מסוידים במוצא ICA גורמים להיצרות כ - 50% , עם הפרעה המודינמית קלה. עורק החוליות - כיוון זרימה תקין. צד ישמאל ביפורקציה בגובה הרגיל. רבדים טרשתיים מסוידים במוצא ICA גורמים להיצרות כ - 50% , עם הפרעה המודינמית קלה. היצרות בינונית שך\ ECA. עורק החוליות - כיוון זרימה תקין.

24/11/2007 | 15:55 | מאת: אנה

היי אני סובלת מכאבי ראש בעיקר באזור הגבות והמצח בערך שלשוה חודשים לסירוגין הייתי בבדיקת רופא עיניים ואף אוזן גרון ונאמר שהכל תקין כמו כן גם עשיתי צילום שינוסים ובדיקת דם וגם שם הייה הכל תקין אז נאמר לי שככל הנראה אלון מגרנות והפנו אותי לבדיקה אצל נוירולוג האם תוכלו לפרט לי יותר בנושא: תרופות ולמה כמה ואיך בקיצור הכל תודה.. נ.ב אני בת 13

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב את צריכה להבדק פיזית על ידי נוירולוג ורק לאחר מכן לקבל את האבחנה . אם יש כאבי ראש התקפיים ומחזוריים משך שנים יש חשד מוצדק למיגרנה בתנאי ששוללים דברים אחרים . למיגרנותיים חשוב לשמור על חיים מסודרים מבחינת שעות שינה , אוכל , פעילות גופנית . תרופות מוסיפים לפי המצב . כל טוב

24/11/2007 | 12:02 | מאת: אברהם

שלום האם הליכה על קו ישר בוהן לעקב ש/מצליחים לעשות בעיניים פקוחות אבל לא בעיניים עצומות מצביעה על בעיה נוירולוגית כלשהיא ? ואיזו ? תודה

24/11/2007 | 12:12 | מאת: אברהם

בנוסף אני מרגיש מעט את האוזניים כאילו מלאות או לחץ קטן באוזניים. עמידה עם ידיים מושטות קדימה ועיניים עצומות - יציבה. באופן כללי בהליכה רגילה מרגיש טיפה לא יציב בעמידה על רגל תוך התכופפות אחת מעט חוסר יציבות. מה הכיוונים ??

28/11/2007 | 07:55 | מאת:

שלום לך רצוי שרופא יבדוק את ההליכה ולא אתה לבד , ככלל אם יש שינוי יציבה בין מצב של עיניים פקוחות לסגורות צריך לבדוק תקינות העצבים ההקפיים על ידי בדיקת דם , בדיקה נוירולוגית וEMG . כל טוב

24/11/2007 | 09:43 | מאת: מרתה

לד"ר מריאטה אנקה המון תודות . שתי שאלות האם נוירופטיה ופולינוירופטיה זה אותו הדבר ? האם אפשר לעצור את המחלה ? ושוב תודה.

28/11/2007 | 07:55 | מאת:

שלום רב נוירופטיה או פולינוירופטיה זה אותו הדבר , פולי כוונה שמעורבים עצבים מרובים ולא אחד , כאשר מדובר בפגיעה ברוב הפעמים לא הפיכה , אלה אם יש גורמים כמו חסר ויטמין שניתן לתקן במהירות לפני שהנזק בלתי הפיך . כל מקרא לגופו של עינין . כל טוב

23/11/2007 | 17:30 | מאת: שירלי

שלום, באבחון דידקטי ישנה המלצה לפנות לנוירולוג. האם עם זה ניתן לפנות לנוירולוג או שצריך קודם הפנייה מרוםא משפחה? תודה יום טוב, שירלי

28/11/2007 | 07:49 | מאת:

שלום רב זה נהוג לקבל הפניה מרופא מטפל לרופא מקצועי , אך נוכחות הבדיקה הלא תקינה מביאה מספיק כדי לגשת לנוירולוג גם לבד . כל טוב

שלום רב, אני בחור בן 27 ,בשלושה החודשים האחרונים התחלתי לשים לב לכל מיני נקודות בצבע חום שהתחילו להופיע לי באיזור הכתפיים והחזה ולאט לאט התפשוט בצורה מוגזמת ,משהו שלא היה לי בעבר. ניגשתי לרופא עור והתשובה שהתקבלה שמדובר ב"נבוסים" וזה מופיע כתוצאה מהשמש ואין מה לחשוש! חשוב לי לציין שהקיץ הזה בכלל לא הייתי בים אפילו לא פעם אחת ולא נחשפתי לשמש ובנוסף אף פעם לא היה לי כזה דבר זו נורא מפריע לי וזה לא מפסיק להתפשט,אודה לך אם תוכלי לייעץ לי מאיזו סיבה זה קורה ואם יש דרך לעצור את זה.? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כאן זה פורום נוירולוגיה ולא רפואת עור לכן התשובה נימצאת במומחיות אחרת . אבל אם כבר נבדקת על ידי רופא עור צריך להסתפק בזה ולהמשיך במעקב עור בלבד . כל טוב

22/11/2007 | 10:26 | מאת: אילנה

אני בת 55 ובשנה האחרונה לאחר קיום יחסים(עם בעלי) ישלי כל מני הבזקים של חלומות או דה ז'ה וו-ובפעם האחרונה אני לא זוכרת בכלל חלק מסוים מהארוע-אני לא שותה אלכוהול -לוקחת כדורים להורדת לחץ דם.מה פשר התופעה?-בד"כ אני מאוד עירנית ומאוד מררוכזת.-זה קצת מפחיד אותי

שלום רב יש מקום להבדק נוירולוגי כולל בדיקת EEG , הספקת דם למוח וקרישות הדם . תופעות המופיעות סביב קיום יחסים בד"כ מערבים שינוי בפעילות כלי דם ומערכת הורמונלית . כל טוב

21/11/2007 | 20:59 | מאת: שני

בעלי בן 28 שבוע לאחר לידתי, עברתי לידה קשה שהיתה עבורו חוויה לא קלה, התמוטט בעלי וחש בסחרחורות ולאט החל כל צד ימינו להירדם כמו כן איבד שמיעה באוזן ימין. בבית החולים ערכו את כל הבדיקות האפשריות כולל MRI ןEEG בצורה מקיפה שללו ארוע מוחי ושללו את יתר הדברים ניסו לפנות למקום הפסיכולוגי אך גם זה נשלל. בעלי חזר לתפקוד כמעט מלא הוא טופל בסטרואידים במינון גבוה מאוד. היום הוא סובל מצפצופים בלתי פוסקים באוזן ימין וכשמרים את ראשו עדיין עם סחרחורות. עד היום נותרנו ללא תשובות כשכל רופא טוען כי הבדיקות תקינות ומצבו הבריאותי בסדר. רציתי לדעת האם אפשר לטפל בבעיה זו?היכן? כיצד? האם יש מקרים דומים שנפתרו תעלומתם???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לפי הסיפור נירא שכן עבר אירוע מסויים עם ירידה של לחץ הדם ועלפון ועל רקע זה פגיעה בכלי הדם שמוביל דם לעצב השמיעה ואיבוד שמיעה באוזן . מקובל לנסות סטורידים במצבים אלה וגם מדללי דם כמו אספירין במינון קטן . הייתי ממליצה מעקב רופא פנימי ובעיקר אף אוזן גרון. הציפצופים יכולים להופיע על רקע פגיעה בשמיעה ובמהלך שיפור בשמיעה . ידוע שלא תמיד בדיקות העזר מסוגלות לתת לנו תשובה על תהליכים ביולוגיים . רצוי מעקב רפואי סדיר וחזרה לחיים רגילים . כל טוב

21/11/2007 | 16:12 | מאת: מישו

שלום רב, אני בן 33. היום הייתי אצל ניורולוג בקופת חולים עקב תלונות על פיסקולציות בכל הגוף וכן בשל חולשה פתאומית של כמה שניות ברגליים. לאחר בדיקה ניורולוגית די ארוכה שהוא עשה לי (לקחה כ10 דקות). הוא אמר שככל הנראה מדובר בפסיקולציות בנגין. ועלי רק להיות במעקב CPK. הוא לא ראה צורך לבצע בדיקות נוספות. האם נשמע סביר? תודה מישו

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 07:36 | מאת:

שלום רב כן , הבדיקה תקינה שוללת רוב האפשרויות , ניתן לעקוב לאחר CPK ובמידה שזה ממשיך להשלים עם EMG . כל טוב

21/11/2007 | 13:27 | מאת: רבקה

שלום! בעלי בן 22 אדם בריא בדרך כלל. כשהיה קטן (9) היה לו התקף חד פעמי, הרופאים לא יודעים בבירור מה זה היה אך הגדירו את זה כסוג של אפילפסיה. הוא היה מטופל כמה שנים בתרופות ועושה בדיקות נוירולוגיות אחת לחצי שנה. מאז הכל היה כרגיל, הוא שירת בצבא כחייל קרבי בחיל השריון. לפני כמה ימים הוא נפל במקלחת. הוא בעצמו לא יודע האם החליק או איבד את ההכרה לרגע. האם כול להיות מצב כזה שאכן איבד את ההכרה טמה עלינו לעשות כדי לבדוק זאת? ראוי לציין שנולד לנו בן ראשון לפני כמה שבועות וההתרגשות גדולה והשינה מועטה.. האם זה יכול להיות גורם משפיע? כבר היו לותקופותבצבא בהן תיפקד כרגיל עם הרבה פחות שעות שינה

לקריאה נוספת והעמקה
28/11/2007 | 07:31 | מאת:

שלום רב לא ניתן לקבוע אבחנה של אפילפסיה על אירוע בודד בגיל 9, בנוסף תפקודו הטוב בשירות בצבא ואצם גיוסו לשם מצבעיים על בריאות טובה . נפילה ללא חבלה , ללא פרכוסים ונשיכת לשון לא מדעיגה . רצוי בכל זות לשמור על אורך חיים תקין עם שינה של 6 שעות לפחות בלילה . אם התופעה תחזור רצוי לעבור בירור בסיסי ובדיקה נוירולוגית כדי שכולם יהיו רגועים . כל טוב