פורום נוירולוגיה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
חוקרי המוח האנושי מחזיקים ממש באותן השאלות המעוררות את פליאתם של קטנים כגדולים: כיצד 1,400 גרם של רקמות תאים הניזונות מגלוקוז וחמצן יוצרות מכונה כה משוכללת? אילו גורמים פוגעים בתפקודה? כיצד ניתן להסביר את ההשלכות הוורסטיליות של פגיעה מסוימת במוח? האם ישנן פגיעות רוורסביליות?

הנוירולוגיה, דיסציפלינה המתמחה בתפקוד מערכת העצבים, לרבות המוח וחוט השדרה, חוקרת ומטפלת בסוגיות אילו. אף כי לא מעט שאלות עדיין לוטות בערפל, הרי שדיסציפלינה זו עדיין זוקפת לזכותה לא מעט הישגים מרשימים.

יחד עם זאת, אני תמיד מופתעת לשוב ולגלות כי רף המודעות לבעיות רפואיות שמקורן נוירולוגי עדיין נמוך. ולראייה - רבים אינם מודעים לכך שישנן בעיות בריאותיות המהוות בעצם סימפטומים לבעיות שמקורן נוירולוגי. כך למשל, כאב ראש הוא סימפטום נוירולוגי העשוי להצביע על מכלול בעיות הקשורות למערכת העצבים, כמו: מיגרנה, גידולים, דימומים מוחיים, דלקת מוח או דלקת קרום המוח. או בעיות מערכתיות, כגון דלקות אוזניים/שיניים/עיניים/סינוסים/מצבי לחץ/עליות בלחץ הדם, זיהומים כלליים, מחלות וירליות ועוד.

הפרעות הליכה ויציבה עשויות להעיד על פגיעה מוחית מסוגים שונים, או פגיעה היקפית בעצבי הגפיים על רקע סוכרת, חוסר ויטמינים, או חומרים רעילים שונים, כגון: אלכוהול, תרופות נגד סרטן.

הישנות מצבי איבוד הכרה עשויה להעיד על מחלות פירכוסיות, כמו אפילפסיה, או על הפרעות בקצב הלב, התקפי מיגרנה ואף לחץ נפשי.

שיתוק גפיים יכול להעיד על אירוע הכרוך בפגיעה במוח או בחוט השדרה, אך גם בהתאם לפיזור האנטומי המתאים - על מחלת שריר או עצב, או על הפרעה בריכוז מלחים מסוימים בדם.

ירידה בזיכרון\שיכחה עשויה להצביע על מחלה ניוונית של המוח (אלצהיימר), או על פגיעה כלילית של המוח על רקע מחלות גופניות כרוניות, כמו סוכרת ויתר לחץ דם (דמנציה ווסקולרית), כמו גם על פגיעה פוסט-טראומטית או הפרעה קשה באיכות השינה, ואף על הפרעה נפשית דיכאונית.

מטעמים אילו, מטרתו המרכזית של הפורום היא להעלות את המודעות להפרעות נוירולוגיות, לסימפטומים המעידים על התפתחותן ו/או החמרתן ולמגוון דרכי הטיפול המקובלות ו/או החדישות. כך למשל, רבים אינם מודעים לסימפטומים המעידים על התפתחות מחלת הפרקינסון, מחלה ניוונית של המוח הפוגעת במערכת העצבים המרכזית בהדרגתיות, החל מגזע המח התחתון וכלה בגרעיני הבסיס וקליפת המוח. לו החולים היו מודעים להתפתחות סימני המחלה המובהקים, כמו רעד, איטיות וקושי בהליכה, הרי שניתן היה לטפל במחלה ולהקל על סבלם במידה ניכרת.

כמו כן, כנוירולוגית שהתמחתה בתחום הפרעות התנועה וכיום מנהלת את המרפאה להפרעות תנועה בבית החולים וולפסון, אני מגלה עניין מיוחד בשאלות הקשורות לבעיות תנועה, כגון: מחלת הפרקינסון, סוגי רעד שונים, 'טיקים' ברמות שונות, דיסטוניה כללית ופוקלית, כוראיה ומחלת הנטינגטון, תסמונת הרגליים העצבניות, הפרעות הליכה ויציבות.

כמו כן, אני מתעניינת בתחום רפואת השינה, שזוכה בתנופה משמעותית בשנים האחרונות. מטרת הנוירולוגים החוקרים את התחום היא להבין ולמצות את הפנומנולוגיה המורכבת של השינה, בהתאם לדיעה הרווחת כיום כי באמצעות חקר השינה ניתן לפענח את הפעילות המנטלית והמוטורית המתרחשת במצב העירות.

מעניין לציין כי הפרעות השינה השכיחות ביותר הן הפרעות-בתנועה, למשל הפרעות בתנועה המתרחשות טרום הרדמות, כמו תסמונת הרגליים העצבניות (Restless Leg-Syndrome), תנועות גוף וגפיים בזמן שינה, תנועות מחזוריות של הרגליים (Periodic Leg Movements in Sleep). הפרעת תנועה שכיחה נוספת היא הנעת הלסת המלווה בחריקות שיניים (Bruxism), דיבור בשינה (Sleep Talking).

מכל האמור לעיל עולה כי כל שאלה שתעלה בפורום מקדמת את כולנו אל הכרה בסימפטומים המעידים על מחלות נוירולוגית, הכרה זו תוביל לאבחון מוקדם ולמניעת או לכל הפחות צמצום סבל מיותר.
1844 הודעות
1516 תשובות מומחה
גולשים יקרים: הפורום נסגר. ניתן להפנות שאלות בנושא לפורום "נוירולוגיה" הפעיל באתר.
14/01/2010 | 11:48 | מאת:

19/04/2009 | 02:35 | מאת: אני

שלום.... ברצוני להתייעץ איתכם על כמה דברים.. אמא שלי מאבוחנת כסובלת מדיפרסיה.....אבל זה רק בשביל הרקע בתקופה האחרונה זה קרה אולי כבר 3 פעמים.. באמצע הלילה היא מתעוררת וצורחת צרחות ... כשאני רצה אליה היא טוענת שיש לה זרמים בצד שמאל של הראש... והיא נראית ממש סובלת...ממש אבל השאלה שלי זה האם הכאב הזה אמיתי או חלק מהצגה של דפרסיה.. אני מבקשת ממנה ללכת לרופא להבדק... היא לא מעונינת.. יש לה חרדת רופאים ובתי חולים... מה לעשות??? מבחינת היומיום והדיפרסיה הכל בסדר היא נוטלת כדורים וכרגע נמצאת בחודש טוב... אבל זה למרעית עיניי... מי יודע באמת מה קורה בפנים תודה למי שיכול לייעץ לי...

18/04/2009 | 22:51 | מאת: סקרן

שלום ברצוני לדעת אם ישנם שינויים נוריולוגיים ,או אחרים בעת התהליך הראשוני של ההרדמות או הנימנום !? אשמח לקבל קישורים/מאמרים במידה וקיימים כאלה.

18/04/2009 | 07:22 | מאת: אני

שלום.... ברצוני להתייעץ איתכם על כמה דברים.. אמא שלי מאבוחנת כסובלת מדיפרסיה.....אבל זה רק בשביל הרקע בתקופה האחרונה זה קרה אולי כבר 3 פעמים.. באמצע הלילה היא מתעוררת וצורחת צרחות ... כשאני רצה אליה היא טוענת שיש לה זרמים בצד שמאל של הראש... והיא נראית ממש סולבת...ממש אבל השאלה שלי זה האם הכאב הזה אמיתי או חלק מהצגה של דפרסיה.. אני מבקשת ממנה ללכת לרופא להבדק... היא לא מעונינת.. יש לה חרדת רופאים ובתי חולים... מה לעשות??? מבחינת היומיום והדיפרסיה הכל בסדר היא נוטלת כדורים וכרגע נמצאת בחודש טוב... אבל זה למרעית עיניי... מי יודע באמת מה קורה בפנים

06/04/2009 | 01:48 | מאת: מורן

יש לי שאלה קטנה שאני מנסה להשיג עליה כבר הרבה זמן תשובה ולא מצליחה כ"כ.. רציתי לדעת ממה נובע חוסר הבחנה בין ימין ושמאל? למשל בנהיגה או דברים אחרים בסגנון לוקח לי איזה 2-3 שניות ולרוב אני בודקת במהירות באיזה יד אני כותבת וכך מגלה את הצד. אבל הבעיה העיקרית היא ממש חזותית. למשל בנעליים אף פעם אין לי מושג איזה נעל היא השמאלית ואיזה הימנית.. תמיד זה ניסוי וטעיה.. בבדיקה קצרה שערכתי באינטרנט ראיתי שיכול להיות שזה קשור להפרעת קשב וריכוז, למיטב ידיעתי אינני סובלת מהפרעה זו, (או שפשוט עוד לא אובחנתי).. אודה לך אם מאוד אם תוכל לעזור לי ממה זה נובע ולמה זה קשור. תודה רבה!

01/04/2009 | 18:01 | מאת: רונן

שלום, האם בדיקות CT ראש ו MRI ראש נותנות לרופא את אותה תמונה לאבחון? מתי רצוי לעשות CT ומתי MRI (מבחינה מקצועית, לא כלכלית)? תודה

01/04/2009 | 02:09 | מאת: ליאת

שלום, בחודשים האחרונים אני נתקלת בתופעה חוזרת שלקראת ההירדמות אני מתעוררת במין תחושה של ירידת מתח בגוף, הדופק שלי לעומת זאת אינו מואץ, ומשתחרר מין פולס חשמלי בגוף (קראתי שזה נקרא קפיצה מיוקלונית),זה יכול לקרות במשך כמה לילות רצופים ולהפסיק לכמה ימים. לפעמים (אחת לכמה ימים אפילו שבועיים) יש תחושת ירידת מתח כמו ברכבת הרים (ללא הפולס החשמלי) שמתרחשת פעם אחת במהלך היום.מה עלי לעשות?

26/03/2009 | 23:57 | מאת: אבי

חמי בן 62 לאחר אירוע מוחי עם פגיעה בצד שמאל,יד ורגל משתפרים מאד, ללא פגיעה בדיבור ובזיכרון, האם טשטוש ושדה הראיה שנפגע בעין שמאל יחזור? ומה ניתן לעשות.

25/03/2009 | 09:12 | מאת: עופר

שלום כבר מספר שבועות שאני מרגיש מאין חולשה כללית עם הרגשת רעד בעיקר בכף רגל שמאל ויד שמאל.ותחושה של מעין חוסר איפוס . קורה שאני מרגיש מתוך שינה בלילה רעד חזק יותר בעיקר ברגל שמאל . אני MVP קל, עברתי בדיקת אקו לב תקין .א.ק.ג. תקין בדיקת ארגומטריה תקינה ובדיקת דם תקינה למעט ערך מאט גבוהה של סוכר 118 . כשהבעיה התחילה הרגשתי כאב וחולשה בזרועות הידיים וכאב בשרירי הצוואר (הרגשה של שרירים תפוסים) אשמח לקבל תגובה תודה

24/03/2009 | 13:19 | מאת: אלעד

בת זוגתי עברה שבץ מוחי קל לפני כ-3 חודשים, היא בת 35 ורציתי לדעת מהו הטיפול הטוב ביותר שהיא צריכה לקבל על מנת למנוע שבץ מוחי נוסף

24/03/2009 | 19:37 | מאת: נאווה

כששאלתי את אותה שאלה חברים ורוםאים קיבלתי את התרופה פלוויקס כתשובה. זאת תרופה שגם מונעת התקפי לב שמופיעים הרבה פעמים אחרי שבץ מוחי. ממה שאני יודעת היא נמצאת בסל ומסוסדת על ידי קופות החולים. אתה יכול לכתוב בגוגל פלוויקס ויעלו לך המון כתבות עליה. לי זה עזר מאוד להחליט. מקווה שגם לך. רק בריאות

הוא המליץ מאוד על פלוויקס וגם אמר שהיא בסל התרופות. סיפר על כך שהרבה פעמים זו תרופה שמצילה חיים. תודה רבה! אשמח לדעת אם לעוד מישהו יש ניסיון עם שבץ מוחי, רוצה לשתף....

21/03/2009 | 09:28 | מאת: סמדר

שלום לאחר שנים של סבל רב ממיגרנות וניסיוונות רבים עברתי הזרקת בוטוקס באופן פרטי , ונראה שיש הטבה במצבי. הבעיה היחידה - העלות היקרה מאוד (תכיפות הטיפול -3-4 חודשים). האם ניתן לקבל טיפול זה במסגרת שירות בית-החולים באמצעות הפניית ניאורולוג? (ידוע לי על מקרה הזרקת בוטוקס לבעיות עיניים - בבלינסון). תודה.

17/03/2009 | 08:58 | מאת: יוסי

אבי בן 71 לקה בפרפור פרוזדורים. לאחר טיפול במכת חשמל העניין הסתדר. מנהל המחלקה בבית החולים פרופ מומחה טוען שלאור הנתונים לדעתו ניתן להפסיק את הקומדין שניתן במשך 5 ימי האשפוז ואין צורך להרגיל את אבי לכך ואלו הרופא הקרדילוג(גם הוא יועץ ומומחה) במחלקה טוען שכדאי לקחת. יש לציין שאבי בריא ובדיקת הCT והאקו ושט היו תקנים. במהלך נטילת הקומידין התגלו דימומים בצואה והNRI היה 1.6. כרגע האחיות במחלקה קיבלו את הוראת המנהל להפסיק ואני קצת מוטרד מה דעתך בנושא?

13/03/2009 | 10:14 | מאת: ציפי אדן

האם קיימות התוויות נגד טיסה (בת כ-4 שעות) כשנתיים אחרי אירוע מוחי לאדם בגיל 55? (נוטל PLAVIX)

08/03/2009 | 09:46 | מאת: אביבית

הי, ביום שישי, שכבתי על מחצלת והנחתי את העורף על שולחן נמוך. שכבתי בצורה כזאת בסביבות שעה. כשקמתי, הרגשתי שהחלק האחורי של הראש שלי - נרדם. ניסיתי לעמוד על הראש, להזיז אותו, להרטיב אותו - כלום לא עזר, אני עדיין מרגישה שהוא רדום. היום כבר יום ראשון והראש עדיין מרגיש מנומל ורדום. האם יש לכך הסבר נוירולוגי? האם לדאוג? מה עלי לעשות? הרבה תודה על תשובה מהירה..

06/03/2009 | 16:57 | מאת: לופו

שלום כבר קמה ימים קשה לי להרדפ ואני קם עם כאבי ראש וצוואר אני קם גם עם חולשה די חזקה< אני נמצע בתקופה די לחוצה בחיים רציתי לדעת אם זה יכול להיות סימפטומים של לחץ וחרדה,הבעיה המרכזית היא שאני לא יכול להרדם,רק שאני לוקח כדור שינה אני נרדם,האם זה יכול בעיה ניורולוגית או פשוט לחץ וחרדה[אני בן 37] אני לוקח BRITIZOLAM הרופא נתן לי בעבר גם cipralex אבל אני מפחד להתמקר לתרופות תודה

03/03/2009 | 16:24 | מאת: ערן

אני בן 35 ומזה כשנתיים אני סובל מבעיית זיכרון המתבטאת בקושי מתגבר לשלוף פרטים מתוך הזיכרון. הדבר מתבטא בעיקר בקושי להיזכר בשמות ובפרטים שזכרתי היטב בעבר. רופאת עצבים אליה הופניתי שלחה אותי לבצע בדיקת מיפוי מוח SPECTC אשר איבחנה "היפופרפוזיה בולטת של גרעיני התלמוס ואספקט אחורי של גרעיני הסריאטום בעיקר" וכן-"היפופרפוזיה באספקט המדיאלי של האונות הטמפורליות בולט יותר מימין." שאר הסריקות היו ללא ממצא חריג. בהמשך הופניתי לביצוע בדיקות MRI, MRV ו- MRA אשר היו תקינות לגמרי. גם בדיקה נוירולוגית גופנית שבוצעה הייתה תקינה. לאור העובדה שאני מטבעי טיפוס לחוץ ועובד בעבודה מלחיצה, סברה הרופאה כי מדובר בעניין נפשי ולא נוירולוגי ושללה אפשרות תחלואתית כלשהי לרבות מחלות נוירודגנרטיבית. לאור ממצאי בדיקת מיפוי המוח ולאור העובדה שאני סובל מירידה של ממש בזיכרון אינני רגוע. רציתי לדעת האם אכן ניתן לשלול לחלוטין אפשרות תחלואתית לאור תקינות בדיקת MRI ,MRV ו- MRA ? עד כמה בדיקת המיפוי SPECT נחשבת אמינה ומדוייקת ואילו מבין הבדיקות נחשבת אמינה ומדוייקת יותר ? אילו מחלות, אם בכלל, הפוגעות בזיכרון, יכולות להופיע בגילי ? תודה מראש על ההתייחסות.

22/02/2009 | 13:58 | מאת: גיל

שלום, בת 35. סובלת ממגרנות וכולסטרול. בשנה האחרונה 3 אירועים שונים של חוסר שווי משקל קיצוני. לאחר קימה משינה באופן איטי ומסודר, סחרחורות וחוסר שווי משקל שנמשך יום שלם - ללא כאבי ראש. תחושה של התעלפות. ללא יכולת ללכת לבד באופן עצמאי. רופאת משפחה שללה ורטיגו. אתמול היתה לי מגרנה קשה מאוד. כשבסופה הרגשתי דקירות כואבות באוזן שמאל. היום בסוף המגרנה, סחרחורת קלה בלבד. אך עדיין לא תקין. מה זה אומר בבקשה?

18/02/2009 | 15:04 | מאת: קלרה

שלום. אני בת 21. לאחרונה יש לי כאב ראש אחורי חד צדדי וזה נמשך כבר שבועיים ויותר...אני אשמח לפיסת מידע מה זה יכול להיות.

16/02/2009 | 15:57 | מאת: יוסף

בתוצאות הבדיקה שעברתי מופיע: עדות ל 1. נוירופטיה אולנארית קלה מרפק שמאל. 2.פולינוירופטיה אקסונלית קלה. אבקש לדעת בקצרה בשפת העם מה הממצא? בתודה מראש.

15/02/2009 | 23:52 | מאת: ריצרד

ברצוני לדעת אים זה המיקרה ומה ניתן לעשות בכדי לעצור ולשפר את המצב מיזה כשבועיים אימי מאוד מבולבלת לא יודעת אים זה יום או לילה שוכחת הרבה דברים אין לה תאבון שקטה מאוד אפתיט בבדיקות דם נמצאה חוסר בברזל,B12,והיא עברה לפני המון שנים ניתוח בבלוטת התריס ברצוני לדעת מה ניתן לעשות בכדי לעצור את הידרדרות המצב וטיפול תודה

03/02/2009 | 14:04 | מאת: אלה

שלום, אני אמא לתאומים בני 5.5 עם PDD-NOS. אחד מהם מגיל חצי שנה נוהג לעשות תנועות של ראש שמאל-ימין (די חזקות). הוא עושה את זה לעתים כדי להרגיע את עצמו, אך גם נהנה לעשות את כי הגירוי של העניים כייף לו. בעיקר עושה את זה עם מוזיקה. הוא מדליק לעצמו מוזיקה ועושה תנועות עם ראש. לעתים תנועות חזקות. הוא אפילו מבקש ממני לפעמים שהוא רוצה לעשות את התנועות האלה. לפני מס' ימים בגן מרפא בעיסוק המליצה לי לעשות לו בדיקות ניורולוגיות, כי היא חושבת שאולי יש קשר בין התנועות לבין זה שפעם הוא היה היפוטוני ועכשיו יש לו לפעמים חוסר שיווי משקל, הסחת דעת, התנתקויות ונוקשות הגוף. האם לדעתך צריך בדיקות ואם כן, אילו? תודה מראש. אלה

25/01/2009 | 16:36 | מאת: מגרנה קשה

שלום רב, אני סובל ממגרנה קשה מזה 7 שנים. לאורך התקופה ישנם הקלות בהתקפים אך רק לתקופה קצרה אשר לאחריה המצב מחמיר חזרה. עפ"י הגדרת הנוירולוג שלי אני ב%5 העליונים של המטופלים הקשים ביותר שלו. עברתי על כל סוגי הטיפולים המונעים הקיימים ללא שיפור משמעותי. אני סובל מכ-3 התקפים בשבוע "בלבד" הודות לטיפול מונע. לאחרונה עברתי טיפול ביו-פידבק עם שיפור קל בלבד. סיפרתי את כל ההקדמה הזו בכדי להסביר שאינני יורה באפלה ומחפש פתרונות יצרתיים מתוחכמים ויעילים במיוחד. שמעתי רבות על שיטת הנוירופידבק אשר נראת לי מתקדמת במיוחד: hxxp://www.youtube.com/watch?v=SKY-TlAt4co&eurl=http://www.migrena101.com/?p=32&feature=player_embedded אך אני פשוט לא מצליח למצוא עליה שום חומר בארץ בתחום המגרנה. ישנם מכונים רבים באזור המרכז העוסקים בתחום הקשב והריכוז אך לא במגרנה וכאבים כרונים. האם יש מכונים מומלצים/מוכרים באזור הצפון העוסקים בטיפול בשיטה זו למגרנה? בנוסף לא הצלחתי למצוא נתון מוחלט לגבי אחוז ההצלחה של השיטה. בתודה מראש! חולה מיואש.

22/01/2009 | 14:17 | מאת: מריאל

האם למישהו שסובל ממיגרנה יש תופעה כאילו זרמים חשמליים עוברים בראש? כו תזוזות? במקום הכאב? בבקשה עזרה

02/02/2009 | 18:54 | מאת: מירה כהן שטרקמן, נטורופתית

תופעות של זרמים בראש, כמוו דקרור נקראות אאורה ואלו תחושות מקדימות להתקף. אפשר לזהות גורמי מתח ולטפל בהם ומומלץ מאד לקבל יעוץ לתזונה תרפויטית וצמחי מרפא.

12/01/2009 | 10:00 | מאת: בוקי

בן 45 מזה 4 חודשים כאב ברקה צד שמאל במשך כל היממה עם עליות וירידות ברמת הכאב במשך התקופה הזו מלווים בכאבי צוואר+כתף שמאל מתגבר בחשיפה לקור /חום וריחות . בהתיעצות עם נוירלוג של הקופה נוסה indovis ללא השפעה בפגישה הבאה לאחר חודש נוסה elatrolet ללא השפעה .כיוון שתרופות לא עזרו נשלחתי ל - ct ראש שיצא תקין .במקביל טיפול בטווינא .בביקורת הבאה רצה להמשיך עם כדורים התנגדתי לכך. אי לכך אמר לי תגיד מה אתה רוצה ואתן לך כשהאופציות פיזוטרפיה ,זריקה,מרפאת כאבי ראש,מרפאת כאב כאשר אני מנסה להוציא ממנו אבחנה חד משמעית או השערתית לא היה מוכן לאמר דבר בלית ברירה לקחתי הפניה למרפאת כאב ראש מבלי שהתכוונתי בוודאות ללכת. הייתי בהתיעצות דרך מושלם עם מנהל מרפאת כאב ראש באיכלוב לדעתו נקודות מתח בשריר הטרפציוס השמאלי בגובה שכמה עם הקרנה מעלההמליץ טיפול ידני עיסוי,כירופרקטיקה או דיקור אם ללא הקלה טיפול בהזרקה לנקודות מתח. המשכתי לפי הנחיתו עד 6 טיפולים בטווינא לאחר מכן 6 טיפולים בכירופרטיקה. לא עזר. חזרתי איליו טלפונית והוא פתאום התחיל לדבר על קוקטיל של שילוב נוגדי דלקת עם משכחי כאבים או זריקה או זרמים חשמלים או בטוקס אך הוא אמר תבוא נחליט ביחד אך להפתעתי גם על ביקור חוזר גובה תשלום (לוקח 900 ש"ח) דבר שהשאיר לי קצת טעם מר בפה. אני לא יודע איך להמשיך מפה קצת בלתי נסבל ליות עם כאב ראש כל היום במשך 4 חודשים זקוק להצעתכם לא הייתי פונה להתיעצות נוספת אם הנוירלוג בקופה לא היה משאיר אותי באוויר. איך מפה והלאה פותרים את הבעיה במסגרת הקופה מזכיר יש לי הפניה למרפאת כאב ראש בבלינסון אך האם שם ינסו לפני שתוקעים לי זריקה לפתור לי את הבעיה ולאבחן אותה

06/01/2009 | 03:53 | מאת: דביר

אני חש מזה כשבועיים זרמים קצרים במצח בדר"כ בצד שמאל, אין כאבים אבל תחושה מוזרה. אשמח לקבל ייעוץ . כיוון ולמי עלי לפנות לבדיקה במידה ויש צורך. תודה מראש

02/02/2009 | 18:57 | מאת: מירה כהן שטרקמן

אלו הסימפטומים לפני ההתקף. כדאי מאד להעזר בצמחי מרפא ותזונה מתאימה כדי למנוע התקפים. הנסיון מוכיח שניתן לרפא את הכאבים הללו באמצעים טבעים. מזינה אותך ליצור קשר ליעוץ נטורופתי.

23/12/2008 | 22:08 | מאת: רובי

שלום. אני סובל מגיל 18-30 בטינטון. הבעיה בעיקר שאני ליד מחשב-טלויזיה-מקרר-פלורוסנטים חדשנים, אז הטינטון צורם יותר, ובסופו של דבר מתחזק. כשהפלאפון מצלצל, אז עובר לי זרם בראש ברגע הראשון. האם אתה מכיר תופעה זו?

13/12/2008 | 17:38 | מאת: ד'ק

הי ,לפני חצי שנה התחיל לי רעד ביד שמאל שהתגבר לאחרונה, בזמן ריצה אצבעות רגל שמאל נתפסות ונכנסות לספזם.. בנוסף לפני יומיים תחושת נימול ושריפה בפנים עברתי צילום צוואר ,EEG ביד תקין ובדיקה גופנית תקינה! הנוירולגית הפנתה לMRI לראש והקופה דחתה וביקשה קודם CT מה דעתך?

08/12/2008 | 14:37 | מאת: ערן

שלום רב חברתי,בת 24 סובלת ממיגרנות.עקב התקף נדיר של 18 יום ברציפות היא אושפזה למשך 4 ימים שם טופלה באורפריל. מאז ששוחררה היא לוקחת טופמקס ועולה מדי שבוע במינון בהדרגה וכרגע היא עומדת על 62.5 מ"ג. חשוב לציין כי מאז ששוחררה הייתה הקלה לכשבוע אך מאז המצב חזר להחמיר,היא עדיין סובלת מדי יום ממיגרנות ובשבוע האחרון מתלוננת על כאבים בחלק האחורי של הראש ובצוואר עד כדי שתפקודה היומי נפגע והיא כבר לא מסוגלת ללכת לעבודה.בבדיקת CT הכל נמצא תקין.יש לה תור לMRI רק בעוד חודשיים. שאלותיי הן אלה: 1.מדוע חברתי מגיבה רק באופן חלקי לריזאלט אם בכלל? 2.מה מטרת הMRI?מה ניתן לראות בבדיקה שלא רואים בCT? 3.האם ניתן לשלב ביחד עם הטופמקס טיפול אלטרנטיבי כגון כירופרקטיקה או דיקור סיני? 4.עד כה הטופמקס לא משפיע כלל.נאמר לנו שהוא מתחיל להשפיע ב-100 מ"ג.מה יקרה במידה ולא תהיה לה השפעה גם ב100?האם ניתן לתת יותר מ100 תודה רבה

23/11/2008 | 19:44 | מאת: שני

שלום אחרי הלידה שבועיים בערך חשתי התלקחות בכל הגוף בערות לא נורמליות / שרפות מעין כוויות לאחר בדיקות של ויטמין B12 בלוטה וסכרת יצא הכל תקין אני כבר 4 חודשים אחרי לידה ועדיין בגיהנום של תחושת בערה כל היום בעינויים וצרחות ללא פתרון אודה לך אם יש לך אולי כיוון לעזור לי ממה זה יכול להגרם תודה

16/11/2008 | 00:35 | מאת: יואב

ד"ר שלום, אני סובל בשנים האחרונות מחוסר תחושה ברור בברך ובירך ימין. לפעמים זה מתבטא גם בתחושת "שריפה" ובנימול, וכן בכאב בעת מגע בגד. ברקע, פריצת דיסק L5-S1 שאינו מקרין לאיזור זה. האם לגשת לבירור נוירולוגי? מהן האפשרויות בטיפול נוירוולגי? תודה מראש, יואב

07/11/2008 | 06:12 | מאת: יריב

שלום. האם במחלה Duchenne muscular dystrophy ישנה פגיעה או כשל בתפקוד מיני? אם כן אשמח גם לקבל הסבר למה והאם אפשר לטפל בתופעה. תודה מראש

04/11/2008 | 22:24 | מאת: ויקטור

שלום , אופנתי לבדיקה לבירור סיבות ורטיגו. להלן חלק מהמצאים: הציסטרנות הבזאליות והמרווחים התת-עכבישיים בולטים על חשבון כפלי המוח. חדר שלישי וחדרי המוח הצדדים מורחבים בציר הרוחבי. קו האמצע שמור. סולצי המוח שמורים / בולטים על חשבון קפלי המוח האם הממצאים מצביעם על הדרוצפלוס, או שיש לבצע בירור/בדיקה נוספת בכדי לקבוע זות? יש לי כאב ראש קל בחלק עליון , הרגשת לחץ בראש כאשר אני מתכופף. איך מטפלים בביעה? תודה

01/11/2008 | 21:37 | מאת: ליאור

שלום יש לי בעיה מסוימת שהעור בבטן שלי רגיש למגע כלומר שאני הולך יש לי הרגשה של דגדוג מהחולצה באזור הבטן זה לא בעיה שאובחנה פשוט ככה אני מרגיש כמה שנים האם אפשר לטפל בדבר כזה שהעור שלי יהיה פחות רגיש למגע זה התחיל לי לפני כמה שנים בנוסף אני מרגיש גם שאני הולך והחולצה נוגעת לי בבטן שהשרירים שם זזים מעט זה לא כואב אבל קשה לי לשלוט בזה תודה

31/10/2008 | 13:08 | מאת: זאב

אני בן 37 ,קורה לי לפעמים כל כמה חודשים שאני לא מרגיש טוב ויש לי אובדן תחושה למקום שאני נמצע לכמה שניות -כמה פעמים ביום זה גורם לי גם לחולשה ועייפות עשיתי בעבר בדיקת EEG והכל היה בסדר אני לא סובל מלחץ דם,בדרך כלל זה קורה לי שאני מרגיש קצת לחוץ רציתי לדעת מה זה יכול להיות ,חשבתי אולי זה אירוע מוחי קל,מה אתה חושב? תודה

27/10/2008 | 16:55 | מאת: צחי

ברצוני לשאול : אם מאבחנים את המחלה -תיסמונת גיליאן ברה בשלב ראשוני ומוקדם ...האם בוודאות ניתן למנוע את התסמינים הקשים שמלווים לה -כגון סבוכים נשימתיים והנשמה ואיבוד תחושתי מוחלט

27/10/2008 | 16:33 | מאת: צחי

ברצוני לשאול : אם מאבחנים את המחלה -תיסמונת גיליאן ברה בשלב ראשוני ומוקדם ...האם בוודאות ניתן למנוע את התסמינים הקשים שמלווים לה -כגון סבוכים נשימתיים והנשמה ואיבוד תחושתי מוחלט

22/10/2008 | 17:08 | מאת: לילך

אני סובלת מכאבי ראש חזקים מאוד כבר כמה חודשים,שמתחילים מהצוואר ונימול ברגל ימין .וקושי לישון בלילה, הכאבים מופיעים מהיקיצה, ומפריעים לי מאוד לתפקוד היומיומי בלעתי כדורים לכאבי ראש אך אף אחד מהם לא עזר לי (אלגולוזין,אקמול,אופטלגין, אדוויל, אדקס ). פניתי לרופאת המשפחה היא הפנתה אותי לצילום סיטי ולבדיקות-דם-שיצאו תקינים.בהמלצתה פניתי לאורטופד עם צילום גב וצוואר, הוא שלל פריצת דיסק ונתן לי כדורי אתופן לטיפול , הכדורים לא עזרו. כאבי הראש חזרו . פניתי אליה שוב ובהמלצתה התחלתי לבלוע אתהכדור אלטרולט, אך תופעות הלוואי שלו היו בלתי נסבלות ולכן הוחלט לנהחליפו ב כדורי הרמוטיב , כי לדעתה כאבי הראש נובעים ממתח. אני כבר חודש בולעת את הרמוטיב במינון מלא(2 כדורים) אך כאבי הראש לא חלפו. אני לא יודעת מה לעשות. . מה עליי לעשות???.

02/02/2009 | 19:00 | מאת: מירה כהן שטרקמן

הי לילך, אני ממליצה לך להגיע לאבחון טבעי וקבלת תכנית הבראה אישית. אפשר לצאת מזה. שלך, מירה

22/10/2008 | 17:07 | מאת: לילך

אני סובלת מכאבי ראש חזקים מאוד כבר כמה חודשים,שמתחילים מהצוואר ונימול שבא והולך ברגל ימין .וקושי לישון בלילה, הכאבים מופיעים מהיקיצה, ומפריעים לי מאוד לתפקוד היומיומי בלעתי כדורים לכאבי ראש אך אף אחד מהם לא עזר לי (אלגולוזין,אקמול,אופטלגין, אדוויל, אדקס ). פניתי לרופאת המשפחה היא הפנתה אותי לצילום סיטי ולבדיקות-דם-שיצאו תקינים.בהמלצתה פניתי לאורטופד עם צילום גב וצוואר, הוא שלל פריצת דיסק ונתן לי כדורי אתופן לטיפול , הכדורים לא עזרו. כאבי הראש חזרו . פניתי אליה שוב ובהמלצתה התחלתי לבלוע אתה כדור אלטרולט, אך תופעות הלוואי שלו היו בלתי נסבלות ולכן הוחלט לנהחליפו ב כדורי הרמוטיב , כי לדעתה כאבי הראש נובעים ממתח. אני כבר חודש בולעת את הרמוטיב במינון מלא(2 כדורים) אך כאבי הראש לא חלפו.היא הציעה להעלות את המינון לשלושה כדורים אך אני לא יודעת מה לעשות. . מה את ממליצה ?

20/10/2008 | 21:49 | מאת: looly

נותחתי PRK -ניתוח להסרת משקפיים בלייזר- לפני שנה וחצי. מכמה חוד' אחרי הניתוח החלו תופעות מוזרות של מעין פלאשים בעיניים (שתיהן יחד) כמו אור מסנוור/מרצד אחרי שתסתכלים בשמש הרבה זמן. כל התקף כזה נמשך כחצי שעה ומשתק מתפקוד לגמרי, כמו מעוור חלקית את הראיה. התופעות קורות בהפרש של ימים/ שבועות/ חודשים אך תמיד חוזר בלי קשר לאור/ חושך/ תזונה/ עייפות/ שעה או כל דבר שאפשר להעלות על הדעת. הבנתי שהתופעה דומה לחלק ממיגרנה אך אצלי אינה מלווה בכאבים כלשהם. יש לציין שכאשר זה קורה, חושך מקל על הפלאשים אך לא פותר. מה דעתך האם יכול להיות קשר לניתוח, והאם זה יכול לעבור מעצמו, האם מוכרים לך מקרים דומים לשלי. תודה רבה רבה רבה על האינפורמציה, כל מידע שתתן יעזור ויעודד.

16/10/2008 | 01:44 | מאת: חי

שלום רב, שמי חי. בזמן שירותי הצבאי כלוחם, לפני כ4 שנים אובחנתי כלוקה באפילפסיה. 90% מהEEG היו תקינים ולמרות זאת הגעתי למינון של דפלפט כרונו של 1750 ביום! בהדרגה הופסק הטיפול התרופתי ובשנתיים האחרונות לא סבלתי מבעיות נוירולוגיות פרט לADHD שהחמירה ועל כן הוחל טיפול מוצלח מאוד בריטלין 20 מ"ג SR לשחרור מושהה. אני לקחתי את הריטלין רק באוניברסיטה וכשהתחילו לי התקפי נרקופלסיה (כן, שאלוהים יעזור לי) בלית ברירה החל טיפול של 2 כדורים ביום. הנוירולוגית שלי בחו"ל ויש לי תור אצלה רק עוד שבועיים. עברתי לאחרונה בדיקת EEG. לחצתי לקבל תשובה בפקס מהדסה עין כרם היות ואני מרגיש שמשהו לא בסדר איתי לאחרונה, אני רואה נקודות שחורות בעינים תמידית, שגוברות בהזזת העיניים, אין לי תחושה למכות קלות שאני מקבל בטעות באזור העליון של הראש, התחלתי להקיא ללא הסבר הגיוני, אני מגיש עייף, טרוד, הראש כואב, אני מאבד זיכרון, כושר הריכוז והדיוק שלי בתנודות שטרם ראיתי כדוגמתם. כל אלו גם ללא ריטלין כמה ימים, ואיתו , אין קשר לריטלין. התוצאה גרמה לי כמעט לבכות. כמי שראה תוצאות EEG בחיים שלו התוצאה לא מדירה שינה מעיני וזו התשובה בתרגום לעברית לאחר שחרשתי כל פינה באינטרנט ואיפה לא: אני ארשום את מה שאני הבנתי מהתוצאות ואח"כ אצטט מילה במליה ובטח תבינו את הדאגה שלי! את פירוט הגלים החשמליים (גם כשאינם תקינים- פשוט רושמים!!) הופיעה שחור ע"ג לבן ההודעה הבאה: חשד ל_______ פעיל (מילה שלא קיימת בגוגל העולמי ולא בשום מקום), לא יכול להסביר את זה... ישן-רדום... אלקטרודות. יש לציין שהבדיקה היתה בערות מלאה!!!! זו התוצאה: SUSP. EPILPTOMORPHIC ACTIVITI. CAN NOT EXPLAIN HIS, SLEEP, EPISOSES . אני מדגיש שהבדיקה היתה בערות מלאה. מה לעשות???? פליז עזרו לי .

19/10/2008 | 14:35 | מאת: גילה

שלום רב לד"ר, אינני מוצאת את מקום כתיבת ההודעה בפורום זה, סליחה. שאלתי נוגעת לאבי. הוא בן 77 מזה יותר מחצי שנה הוא סובל מדיבור צרוד מאוד ולא ברור. הוא מאוד מתאמץ כשהוא מדבר ובכלל כבר לא ברור מה הוא אומר. המילים יוצאות לו למחיצה. חצאי מילים. הוא היה אצל רופא אף אוזן גרון שלא מצא משהו מיוחד.עשה צילום של אזור החזה. כלום. אבל- המצב הולך ומחמיר. אני מאוד דואגת. האם זה קשור אולי לנוירולוגיה של המוח, אולי לא מגיע הדם למוח. מה ניתן לבדוק או לעשות... בתודה מראש.

22/10/2008 | 18:02 | מאת: גילה

מחכה לתשובה..

13/10/2008 | 10:26 | מאת: בוקי

בן 45 מזה כחודש וחצי כאב ראש חד צדדי בצד שמאל ברקה ובמצח מעל הגבה מקרין לכל צד שמאל עד לצוואר למטה.צוואר וכתף קצת נוקשים(לדעת נוירלוג לא בהכרח קשור) לפני שנה תופעה דומה שהיתה מערבת בה עין שמאל עם שעורה עברתי אז בירור נורולוגי+א.א.ג תקין הכאב חלף מלבד רגישות בזמן שינה על צד שמאל היתי קם עם כאב ראש כל עוד הקפדתי לישון על צד ימין תקין במשך היום. כיום כאב כמו לפני שנה מלווה אותי 24 שעות בעוצמה משתנה יש ימים שכאב עמום וכמעט לא מורגש,יש ימים כאב בינוני עד חזק,4 ימים מכל התקופה השביתו אותי עם כאב בלתי נסבל. חשיפה לשמש,מיזוג,ריחות,רעשים מגבירה. הכאב הכי מזכיר מגרנה רק שמגרנה חולפת תוך יום והכאב הזה מתמשך.שינה תקינה,ללא סחרחורות,ללא בחילות,בדקית עינים כולל רשתית שבוע לפני שהתחיל הסיפור היתה תקינה. הייתי בביקורת אצל נוירולוג מבחינתו בגלל שתופעה חזרה+בדיקה נוירולוגית הוא לא מודאג הוא סיווג את כאב הראש לקבוצת כאבי ראש מסוימת שכחתי את שמה כרגע לא רואה צורך ב - ct . הבנתי שיש כאב ראש מקבצי אבל הוא גם בא בכמה התקפים במשך היום אצלי זה כאב קבוע כל היום שעומצתו משתנה . למרות הביקורת אני עדין לא רגוע ב-23.11 יש לי בקורת נוספת אצל הנוירולוג קבלתי כדורי אינדוביס פעמים ביום לכאב עוד לא החלטתי אם זה עוזר. שאלותי: 1. לאיזה קבוצת כאבי ראש הוא התכוון ששיך המקרה שלי. 2.צריך עיצה מה לעשות הלאה האם כן כדאי לעשות ct למרות המלצתו שלא והאם אין סיבה לדאגה הכאב פשוט מפריע בתיפקוד יומי ומה בכלל כדאי לעשות הלאה,מודאג כיוון שזה ראש. בתודה מראש

למומחים שלום! השאלה מתייחסת לבחורה כבת 30, בריאה עד היום, שאינה סובלת מלחצים נפשיים כלשהם, החלה לסבול לפתע לפני 3-4 שבועות מהתקפים של כאבי ראש מאד חזקים, שמלווים בהקאות ושיתוק של חלקי גוף (צד שמאל לדוגמה), באחת הפעמים האחרונות ההתקף כלל שיתוק מלא של כל איזור הפה וחוסר יכולת לדבר (או אפילו לכתוב) במשך כ 30-40 דקות, בנוסף ההתקף האחרון כלל גם תחושת בלבול רבה וחוסר התמצאות (לא ידעה איזה יום היום, היכן היא נמצאת וכדומה...) נ.ב - הבחורה טסה לחו"ל בערך כ 3-4 שבועות לפני תחילת ההתקפים, שם ביקרה בין השאר גם בפארק שעשועים ונסעה ברכבות הרים. האם יתכן שיש קשר? היווצרות של קרישי דם? (בנוסף הבחורה עברה לפני כשנתיים ניתוח קיסרי למרות שלא נראה שזה רלוונטי כאן) כל הבדיקות עד עכשיו (לא כולל MRI, בדיקה שהרופא לא חושב שצריך לעשות ופותר את העניין בכך שמדובר במיגרנה) לא גילו דבר, כולל בדיקת CT. נשמח מאד לכל עזרה בנושא! תודה מראש.

06/10/2008 | 11:21 | מאת: אור

שלום אני סבלתי עוד מגיל קטן כאבי ראש שמלווים בהקאות הייתי תמיד מגיע לבתי חולים לאישפוז לכמה ימים. במשך השנים זה הלך ופחת, כיום אני בת 28 ובחצי שנה האחורנה חזר לי כאבי הראש רק שהפעם הכאב מגיע מכיוון הגבה לאוזר העיניים וזה כאבי ראש ממש חזקים שאי אפשר אפילו לישון. בעבר עשיתי בידיקות מקיפות CT ולא עלו ממה זה נובע, בנוסף רציתי לשאול האם יש קשק בין יציאות לכאבי ראש? מפני שיש לי יציאה אחת לשבוע וזה דבר לא נורמלי, ואת שאלה זו אני שואלת מפני שהרגשתי מספר פעמים שהיה לי כאב ראש חזק ולאחר מכן היה לי יציאה הכאב הראש פחת.

הנני בהריון בשבוע 25, הסובלת מהרדמויות של הכתף ועד קצות האצבעות כולל כמעין "שיתוק" זמני של 3 אצבעות (זרת קמיצה ואמה) . בדיקה נוירולוגית ע"י ממומחה נמצאה תקינה, אולם בדיקת EEG אליה הוא שלח אותי נמצאה לא תקינה. להלן תוצאותיה ולאחר מכן שאלותיי: במחצית קדמית: נראית פעילות ביתא מהירה נמוכת מתח במחצית אחורית: נראית פעילות אלפא בתדירות של 9 מ/ש באמפליטודה בינונית הנחסמת בעת פקיחת העיניים. נראים קטעים של גלים איטיים באמפליטודה בינונית וגבוהה עם הדגשה פרונטו טמפורלית משמאל. בנשימת יתר: ללא שינוי בגירוי פוטי: ללא שינוי סיכום: תרשים חורג מהתקין בשל א-סימטריה באזור פרונטו טמפורלי משמאל. להלן שאלותיי: 1.מה משמעות הבדיקה? 2.הרופא המליץ לי לעבור CT מוח - בגלל שאני בהריון אינני מעוניינת לעבור את זה עכשיו אלא לאחר הלידה. עד כמה תוצאות אלה מצביעות על בהילות ודחיפות בביצוע הבדיקה? האם יש צורך בכלל בבדיקת CT (גם אחרי הלידה)? מצפה לתשובה מהירה, הואיל והרופא לוחת על ביצוע ה-CT תודה

04/10/2008 | 21:13 | מאת: רינה

שלום רב, אני סטודנטית לתואר שלישי בפקולטה לרפואה בטכניון. בימים אלה אני עורכת מחקר קליני בהנחיתו של פרופ' דוד ירניצקי - מנהל מחלקת נוירולוגיה, בית החולים רמב"ם, חיפה, אנו מחפשים מתנדבים או מתנדבות שסובלים ממיגרנה ומעוניינים להשתתף במחקר שלנו. המשתתפים במחקר יתוגמלו כספית. מטרת המחקר שלנו להבין מנגנונים פיזיולוגיים המעורבים בהתפתחות המיגרנה. לפרטים נוספים נא לפנות לטלפון 052-3985162, רינה בברכה, רינה לב

השתחררתי לפני כמה ימים משירות צבאי מלא שבמהלכו חליתי באפילפסיה(כשהייתי קצת פחות משנה בצבא) והכירו לי במהלך השירות במחלה והורידו לי על כך פרופיל. וכשהכירו לי במחלה במהלך השירות נוצרה לי בעיה שלא יכולתי ללכת ולקבל אישור רפואי מרופא צבאי כדי לגשת לתאוריה. ידוע לי שבמצב הנוכחי אני יצטרך לעבור הרבה תהליכים עד לקבלת אישור רפואי רק בשביל לגשת לתאוריה ומה גם שאני אצטרך להיבדק כל שנתיים מחדש, דבר שעלול להפריע לי. ההתקף האחרון שהיה לי קרה לפני 8,9 חודשים. שאלתי היא האם כדאי לי להגיד בקופת חולים שאני חולה אפילפסיה(מיאוקלוניק) ולקבל מרשם קבוע לכדורים(DEPALEPT CHRONO 500) או בינתיים לא להצהיר ולקבל את האישור הרפואי המיוחל ולגשת סוף סוף לתאוריה? מיותר לציין שאני מרגיש מצויין ולא היה לי אפילו חצאי התקפים מאז שהתחלתי לקחת כדורים.

22/09/2008 | 14:05 | מאת: רותי

אני מרגישה תחשות משונות בראש לעתים זה מתבאט בהרגשת כיווץ של הקרקפת לעתים בתחושה של משיכה או של נימול בצד הרקה השמאלית ותחושת חום בתנות האוזן כל התחושות האלו נמשכות מעט מאד זמן אפילו פחות מדקה אבל הן מטרידות ביותר יש ימים שא ין בכלל אני מטופלת עי פסיוטרפ יש לי בעיות בחוליות הצואר העליונות האם יש תרופה ? ממה זה קורא?

15/09/2008 | 13:03 | מאת: רונן

היי, בעקבות דלקת בקיבה + חיידק, לקחתי לפני כשבוע טיפול משולש שכלל אנטיביוטיקות. באותה התקופה, עקב ירידה בשמיעה לקחתי GINKO BILOBA. לאחר כיומיים מתחילת הטיפול האנטיביוטי החלו כאבי ראש חזקים, לא רצופים, שכוללים בין היתר דקירות בנקודות שונות בראש, וכן לחץ קבוע באיזור המעטפת (מצח ושמאלה). ברצוני לשאול איזה בדיקות יש לבצע ומה יכול להיות גורם הכאב. כמו כן, האם בדיקת BERA לשמיעה, יכולה לגלות את סיבת הירידה בשמיעה? (שאלה היפוטתית) במידה, וחלילה ישנו גידול במוח, האם יש לכך טיפול סביר, או שעדיף לא לעשות כלום?

10/09/2008 | 22:42 | מאת: חרות

שלום וברכה בני בן השנה וחצי הולך רוב הזמן רק על קצות האצבעות (הוא הולך על קצות האצבעות בין אם הוא יחף ובין אם הוא לבוש בגרביים או בנעליים) (מדובר בתאום שנולד בשבוע 35) הילד התחיל ללכת בגיל שנה בדיוק ובכל שאר התחומים הפיזיים ואף הרגשיים הוא מפותח מאד האם הדבר קשור לתיום הנוירולוגי? האם כדאי שהילד יעבור בדיקה של נוירולוג? בתודה מראש חרות

03/09/2008 | 19:40 | מאת: דנה

שלום אבקש לדעת מה המשמעות של תוצאות EMG. מאוד חשוב לי לדעת, מאחר ועד עכשיו לא הצלחתי לברר בדיוק מה הבעיות אחת לאחת.אודה מאוד על תשובה. right deltoides post axillaris c5,c6 sl inact neur flb-0/10 psw 0/10 amp+ dur +poly+ motor nerves: f(ms)25.2 right medianus f(ms-25.2 ab.elb-wrist lat-7.1 left medianus f(ms-23.8 right ulnaris f(ms-25.1 be elb-wrist-lat(ms-5.4 ab elb-be elb-lat(ms-6.3 sensory nerves: left medianus wrist - dig II- cv(m/s-39.5 sd- -2.1