בדיקת CT מוח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שבץ מוחי: חשיבות המניעה - והטיפול המיידי

אירוע מוחי עלול להיגרם על רקע חסימה או קרע בכלי דם. הקפדה על אורח חיים בריא היא דרך המניעה הטובה ביותר. מרגישים בסימפטום חשוד? יש להגיע בהקדם לחדר מיון שבץ מוחי (מכונה גם "אירוע מוחי") הוא מקרה חירום רפואי, הדורש טיפול בהול, במטרה לעצור את התפשטות הנזק הבלתי הפיך שנגרם לתאים ולרקמות המוח ולאפשר יותר חלקי מוח בריא ופחות חלקי מוח חולה.   מהו שבץ מוחי? בניגוד לדעה הרווחת, שבץ מוחי אינו אירוע "ספונטני" - אלא אירוע שנגרם כתוצאה ממחלה של כלי הדם במוח. מבחינים בין שני סוגים עיקריים של שבץ מוחי: אוטם מוחי ודימום מוחי.  אוטם מוחי (שבץ איסכמי): נגרם כתוצאה מחסימה של עורק במוח; כתוצאה מהחסימה, מפסיקה אספקת החמצן לתאי המוח. מהרגע שבו אין אספקה של חמצן למוח - מתחיל תהליך מהיר מאוד של הפסקת התפקוד המוחי (ובהמשך מוות של תאים).  דימום מוחי (שבץ המורגי): נגרם כתוצאה מפריצת דופן של עורק במוח - בעקבותיה יש יציאה חדה של דם בכמות גדולה, מהעורק...
ללמוד עוד על בדיקת CT מוח
אירוע מוחי: לא לוותר על שיקום!-תמונה

ברוב המקרים אירוע מוחי יהיה בעל השלכות לא פשוטות, כמו פגיעה...

מאת: ד"ר גלינה...
29/01/2019
שבץ מוחי: חשיבות המניעה - והטיפול המיידי-תמונה

אירוע מוחי עלול להיגרם על רקע חסימה או קרע בכלי דם. הקפדה...

מאת: ד"ר חרץ סאלו
29/10/2018
הידרוצפלוס (מיימת ראש)-תמונה

הידרוצפלוס (מיוונית: הידרו - מים, צפלוס - ראש) מוגדר כמצב...

מאת: מומחה
30/10/2013
היצרות תעלת עמוד שדרה צווארי: איך מטפלים?-תמונה

היצרות תעלת עמוד שדרה צווארי עלולה להיות תוצאה של תהליכי...

מאת: ד"ר ליאור...
12/11/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת CT מוח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת CT מוח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, כבר כמעט 3 חודשים שאני סובלת מסחרחורות. זה התחיל עם כאבי ראש שהוגדרו כמתחיים ובעזרת אלטלרולט עברו. עשיתי ct ראש,mri מוח,בדיקות דם,בדיקת בלוטת התריס,רופא א.א.ג,בדיקת עיינים,היתי אצל נירולוגים,היתי אצל נירולוגית שמומחית בסחרחורות,עשיתי בדיקת eng ו vhit. הכל תקין. ממה זה יכול לקרות? האם יש עוד בדיקות שניתן לעשות? אני מרגישה כאילו אני על גלים,כאילו הרצפה בורחת לי.

שלום לך בהסתמך על כל הבדיקות שעברת וכלן תקינות - ככל הנראה מדובר בתופעה של מיחושים גופניים על רקע מתחים או חרדות . לעיתים מתח תת הכרתי פוץ בצורת כעבי ראש, יתר לחץ דם , דופק מהיר וגם סחרחורת מסוג - שיוט כפי שיש לך . האם ברקע יש מיגרנות ? בכל מקרה מומלץ ברור וטיפול בתחום הנפשי . גם אם אין תחושה של מתח עקב היותו תת הכרתי. גם עם הסחרחורות על רקע מיגרנה גם אז עוזרת ההרפיה והורדת הלחץ. בברכה ד"ר בן דוד

לא ידוע לי כל מיגרנות. כרגע אין כאבי ראש רק את ההרגשה הזאת של החוסר יציבות. אז לדעתך ולפי מה שכבר עשיתי אין שום דבר פיזי אלא כנראה נפשי? הטם יכול להיות סחרחורות באופן תמידי בגלל מגרנות?

שלום רב. לפני כשנה וחצי הופיעו לראשונה כאבים בעין שמאל וחצי ראש צד שמאל. פניתי לרופא עיניים וכל הבדיקות כולל הרחבת אישונים יצאו תקינות. בהמשך עברתי בירור נוירולוגי כולל ct ראש שיצא תקין. הכאב חלף ואחרי שנה חזר שוב. כעת מזה 3 חודשים שוב אותו כאב בעין שמאל ולפעמים בראש בצד השמאלי. יש לציין שיש הפוגות וימים שלא כואב לי כלל וגם הפוך ימים רצופים שהכאב מציק ומטריד. השאלה שלי האם יש מקום להמשך בירור כמו בדיקת mri או שניתן להסתפק בct שיצא תקין ואם כן מה יכולה להיות הסיבה לכאב זה וממה הוא נגרם? תודה מראש!

שלום חלי היות והכאב נמשך כבר שנה וחצי והCT תקין הסיכוי לתהליך תוך גלגלתי בגורם לכאב הראש הוא מינימלי ביותר, יתכן גרוי של העצב האוקסיפיטלי בעורף שגורם לכאב שמקרין גם לעין , ניתן להתיעץ עם נוירולוג או עם מומחה לכאבי ראש.

לפני כ-3 שבועות בעת נסיעתי ברכב ראיתי לפתע במרחקים של 30 מטר מכוניות נוסעות לפני עם גג כפול ופנסים אחוריים כפולים במקום 2 אז ראיתי 4. הזמנתי תור בדחיפות בקופת חולים זבולון ולאחר בדיקה הרופאה אישרה שהעיניים שלי הם בסדר גמור. היא שלחה אותי לנוירולוגית עיניים לאחר 4 ימים נבדקתי אצלה והיא טענה שעלי לעבור סי.טי. מוח ורשמה את המילה דיפלופיה ? אני יכול לאשר שאני מרכיב משקפיים התופעה חזרה לפעמים שמתי לב במיוחד שזה קורה לי לאחר שאני משחק שחמט במחשב רציתי לקבל מידע באם ישיבה של בערך שעתיים וחצי מול מסך המחשב בעיקר במשחק שחמט שהעיניים ממוקדות ישירות למהלך השחקן ממול עלול לגרום לאחר מכן לתופעה של יציאת העיניים מאיפוס ולגרום לבעייה אותה אני מעלה ומבקש כי תענו לי בבקשה. בכבוד רב, אבי.

שלום אבי, בן כמה אתה? ראיה כפולה יכולה להגרם מסיבות רבות. קיימים שני סוגים של ראיה כפולה. האחת, ראיה כפולה רק בעין אחת, שבה אם אתה סוגר את העין הבעיתית אתה לא רואה כפול, ואילו אם אתה סוגר את העין הבריאה אתה רואה כפול. הסוג השני הוא ראיה כפולה בה רק כאשר שתי העיניים פתוחות אתה תראה כפול, ואם אחת מהן סגורה לא רואים כפול. מקורה בחולשה בתפקוד שרירי העיניים. קרוב לודאי שאתה סובל מדיפלופיה מהסוג השני (חולשת שריר). צפיה במסך לזמן ממושך מעייפת את שרירי העיניים עקב מיקוד ממושך, וגורמת לדיפלופיה במבט לרחוק. לכן חשוב גילך. עם עליה בגיל מאמץ המיקוד בעיניים גובר ויתכן ואתה צריך להשתמש במשקפים המתאמות ומקלות את המבט במחשב. קימות סיבות נוספות כגון סכרת, יתר לחץ דם או גורם מרכזי נירולוגי שפוגע בתפקוד שרירי העין, ולכן נשלחת להמשך בירור C.T.

שלום ! אני בן 52 . בגלל כאבי ראש עשיתי בדיקת ct ראש. מופיע בדוח : קיימת אטרופיה צרבלרית עם הקנה של ההמיספרות משמאל ומימין . למה הכוונה ? האם אני צריך לדאוג ?? תודה אבי

לאבי שלום, הממצאים המתוארים בפענוח ההדמייה נמצאים בתחום המומחיות הנוירולוגית: מומלץ ייעוץ והנחייה תואמים בברכה