חולשה פתאומית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צנח לו עפעף: מה עושים?

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף או מניתוק של השריר המרים את העפעף. זו לא רק פגיעה אסתטית, אלא פגיעה גם באיכות החיים צניחת עפעפיים (במבוגרים) מהווה תופעה נפוצה אשר עלולה לנבוע מעור עודף, אך גם מניתוק של השריר המרים את העפעף. לעפעף צנוח יש לא רק השלכות אסתטיות ופגיעה במראה, אלא הוא עשוי להוביל - בוודאי אם מדובר בשריר שלא מתפקד - גם להפרעה תפקודית ופגיעה בראיה. הדרך היחידה לטפל בעפעף צנוח היא בניתוח עפעפיים. ממה נובעת התופעה הנפוצה של צניחת עפעפיים במבוגרים? ברבים מהמקרים, מדובר בתהליך הכרוך בהזדקנות - ומתרחש עם הגיל. במהלך השנים, העור נחלש, מתקמט וצונח, עודפי עור ושומן נוצרים בעפעף - וגולשים אל מעבר לקו העפעף, מה שמשווה לפנים מראה עייף, רוטן ומבוגר יותר. בחלק מהמקרים, העפעף הצנוח אף מפריע לראיה. במקרים אחרים, העפעף צונח משום שהשריר האוחז אותו מתנתק - ולעתים העפעף צונח עד כדי כיסוי האישון. זוהי...
ללמוד עוד על חולשה פתאומית
צנח לו עפעף: מה עושים?-תמונה

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף...

מאת: ד"ר בנימין...
11/02/2015
אירוע מוחי (CVA) - קווים לדמותו-תמונה

בעקבות אישפוז ראש הממשלה שרון עקב אירוע מוחי: איך מטפלים...

מאת: מערכת zap...
25/04/2000
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחולשה פתאומית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חולשה פתאומית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. מזה שנה אך בעיקר מתגבר בתקופה האחרונה , חשה התקפים מספר פעמים ביום של חולשה פתאומית חזקה וטרום עילפון, כאילו מסך חולשה קיצוני יורד מהראש לכיוון הרגליים. מתלווה לזה אח"כ ראייה קצת חלושה ובעיקר בחילה. לציין כי עד היום בדיקות CT MRI מוח תקינים, אקו לב והולטר לב תקינים , כל אלו מלפני 8 חודשים. א.א.ג בדיקה תקינה. הולטר ל"ד תקין. בדיקות דם תקינות לחלוטין כולל ויטמינים וברזל. נזרקת מרופא אחד לשני ללא מענה. כל פעם טוענים שזה נפשי אך גם זה נבדק ולא נמצא סיבה. מיואשת. מפחדת להסתובב בחוץ או בעבודה שמא אתעלף פתאום. הפסקתי להתאמן . נהייתי אדם אחר . מותש ומיואש. אינני מכירה את עצמי ככה ולא יודעת למי עוד לפנות .....אשמח לכל עצה

לצערי השאלה מעבר לתחום של רפואה דחופה, מבין את הסבל שלך אך לצערי היכולת לעזור מעל דפי הפורום הינה קלושה. כל טוב

מאיה יש לי אותם תסמינים כמוך. האם מצאת תשובה למצבך? קסניה

היי קסניה. לצערי לא. כל בדיקה שעשיתי. ועשיתי מלאאא יצאו תקינות. פשוט משתדלת לחיות עם זה בשלום.

מאיה מצאת את הבעיה? אני סובל בדיוק מאותה בעיה.

מישהו מצא לזה פתרון? אני גם סובלת מזה. לא יתכן שנחיה ככה, זה לא חיים.

האם ניתן לשתות ארטופן 400 4חודשים ברציפות?

התרופה אתופן שייכת למשפחת נוגדי הדלקת הלא סטרואידים. תופעות הלוואי העיקריות המקושרות למשפחת תרופות זו הינן: עיכוב צימות טסיות ועלייה בסיכון לדמם, תופעות לוואי במערכת העיכול החל מבחילות, צרבות וכאב בטן ועד כיב פפטי ודמם במערכת העיכול, פגיעה בתפקוד הכלייתי ותופעות לוואי במערכת הלב וכלי דם כגון עליה בסיכון לאירועי אוטם שריר הלב ושבץ, צבירת נוזלים ועליית לחץ דם. רשימה מורחבת יותר בעלוני התכשיר. כאמור התרופה אתופן עלולות להגביר את הסיכון שבץ. הסיכון עולה ככל שהמינון ומשך הטיפול עולים, עם זאת קיים גם בשבועות הראשונים לטיפול . גורמי סיכון נוספים הן מחלות רקע , תרופות נוספות וגיל. כדאי להיות מודע לתסמינים לאירועים אלה המחייבים פנייה לקבלת עזרה רפואית כמו כאב בחזה, קוצר נשימה, חולשה פתאומית, נימול בצד אחד של הגוף, הפרעות בדיבור וכו'. כל טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמטופלים. יש לשקול את התועלת הצפויה מהטיפול מול הסיכון שבתופעות הלוואי כתלות במצב הרפואי בו מטפלים וגורמי הסיכון של המטופל, לפני מתן טיפול תרופתי. בתכשירים מסוג נוגדי הדלקת הלא סטרואידים , יש ליטול את המינון היעיל הנמוך ביותר לתקופה הקצרה האפשרית. יש להיוועץ ברופא בנוגע להמלצה על הטיפול המתאים ביותר עבורך כתלות במצב בו את מטופלת וגורמי הסיכון שלך.

שלום, שמעתי שיש כאן ניורולוגים, ולצערי אין פורום ניורולוגיה יותר באתר. אז אני מקווה שאמצא כאן עזרה. אני בן 23, אני סובל לאחרונה מצמרמורות בראש, וגם מהרגשת חוסר איזון בראש ובגוף לעתים, חוסר איזון אני מתכוון שאני מרגיש מעין תנודות בתוך הראש, ולעתים גם בגוף באזור הגב, וזה גורם לי להרגשת אי נעימות, ולאבד איזון לשניה, אני לא מגיע למצב שאני נופל, אבל זה ממש לא נעים. הרגשה לעתים של חוסר התמצאות, סוג של ניתוק מסביב, כאילו אני לא מצליח להיות עירני, אלא אפוף קצת. וסחרחורות מסוג של כאילו אני נכבה לרגע קטן, כאילו אני מתנתק למיליית השנייה וחוזר, זה לא הכי נעים. אבל זה קורה לי פחות כיום, זה קרה לי יותר בעבר. אותן תופעות היו לי לפני כ10 חודשים, ולאחר 3 חודשים מאז בערך, הם עברו, וממש לפני שבועיים הם חזרו. חשוב לי לציין שסבלתי בעבר מחרדות, ואני עדיין באופי שלי יחסית טיפוס חרד, לפני כ8 חודשים כשהיו התופעות הנ"ל, ועוד תופעות מוזרות כגון: הרגשת זרמים בכל הגוף (מהראש, ידיים, רגליים) למשך כמה דקות, הרגשת חולשה פתאומית כמו ירידת לחץ דם, הרגשה כאילו שאני בחלום, לא מחובר למציאות, ואולי עוד. בזמנו אמרו לי שיתכן וזה נובע מהורמון הסרוטונין שנשחק, ומערכת העצבים שנפגעה, והשתמשתי בכדור ציפרלקס, ולאחר כמה חודשים רוב התופעות עברו, אם כי לאחר כמה חודשים של שימוש, שוב פתאום חזרו לי הרגשות של צמרמורות בראש, ומצב של אפתיה, או משהו דומה. לאחר שהפסקתי להשתמש לאחר כ- 5 חודשים בערך, כל התופעות נעלמו, היו לי עדיין לעתים הרגשות של חולשה פתאומית, אבל השאר לא היה. בנוסף, בעבר כשהיו לי התופעות נבדקתי אצל ניורולוג, אף אוזן גרון, בדיקת ENG, צילום צוואר (לבדוק חוליות), ובדיקת עיניים, ועוד, אפילו למיון תל השומר הגעתי, ועשו את הבדיקות המקיפות שעושים לאלה שנכנסים ישר למיטת טיפולים (כן, חרדתי..) ואמרו לי שהם לא מוצאים כלום, ויתכן שזה ממתח. אף אחד לא מצא כלום, הניורולוג אמר לי שזה כנראה ממתח, ונתן לי את הציפרלקס. בנוסף, חשוב אולי לציין, שאני עובד המון מול מחשב, בממוצע 8-10 שעות ביום. אני כבר התייאשתי מזה שאף אחד לא מוצא כלום כי זה מציק שאתה לא יודע מה הבעיה אצלך, ואיך לטפל בה, אני משום מה לא בטוח שזה נפשי, אולי זה מהחוליות בצוואר או משהו, שלוחץ על הדם או העצבים (שמעתי שיש כזה דבר), בבקשה תעזרו לי, כי ממש ממש אין לי כח לסבול את זה יותר. אני יודע שאני חרדתי קצת (לא ממש, פעם הייתי יותר), ואני יודע שאני מסוגל לגרום לעצמי לחוש דברים פסיכולוגית, אבל אני רוצה להיות בטוח אם אפשר לשלול אפשרויות שזה פיזיולוגי, + המלצות מה כדאי לי לבדוק, או/ו מה כדאי לי לקחת כטיפול במקרה שזה פסיכולוגי. (רוצה משהו בלי תופעות לוואי, וכמה שפחות כימי) + המלצות לאיזה פורומים נוספים אפשר להפנות את המקרה הזה. סליחה על האורך, ותודה רבה רבה רבה !

להבנתי ניתן לחלק את תלונותיך לסחרחורות התקפיות ולתחושות של ניתוק. סחרחורת בעל אופי סיבובי אמיתי (ורטיגו) המותארת כתחושה שכל העולם סב סביבך עשויה לנבוע ממקור האוזן הפנימית או ממקור המוח.אני מניח כי עברת את הבדיקות הרלוונטיות ולא נמצאו ממצאים פתולוגים. התנתקויות קצרות עשוית להצביע על מקור כיפיוני ולכן ניתן להשלים את הבירור עם בדיקת EEG.במידה ואכן כל הבירור ימצא שלילי בהחלט סביר כי מדובר בתלונות שמקורן נפשי ןיתכן כי כדור ציפרלקס איננו הטיפול המיטבי ויש צורך לשנות טיפול תרופתי או להוסיף טיפולים פסיכותרפיים. מכל מקום חשוב מאוד לשמוע את התלונות ממקור ראשון,לקבל היסטוריה רפואית מלאה ולבצע בדיקה נוירולוגית. הינך מוזמן לפנות למרפאות הנוירוולגיות במרכז הרפואי תל אביב.

אני יעשה זאת. תודה רבהה !!

שלום רב, אני ממש בהלם אני קוראת את מה שכתבת ואני לא מאמינה בדיוק מה שאני עוברת בתקופה האחרונה. לרגע חשבתי שאולי אני כתבתי זאת ואולי שחכתי. אני בת 30 עם בדיוק אותם תופעות מוזרות סחרחורת שהיא לא ורטיגו צמרמורות בראש חוסר נוחות ראיה מעורפלת וחולשה מנותקת מהמציאות. מה שהכי מייאש שאף אחד לא מוצא כלום ואף אחד גם לא מבין. אני אושפזתי בבית חולים עברתי את כל הבדיקות הניורולוגיות ושום דבר תודה לאל, אך זה מאוד מאוד מפריע לי ודי מפחיד. אם משהו מצא לך פתרון אנא עדכן אותי אני אשמח לדעת כי עד היום מזה חצי שנה אני רצה מרופא לרופא וכלום. אני מאוד מאוד אשמח לדעת....

07/05/2010 | 11:35 | מאת: שרית מחיפה
מתוך פורום שבץ מוח

שלום לכם גם אני סובלת בדיוק מאותם תופעות בדיוק , זה כל כך מייאש שחבל על הזמן.בת 37 בחצי השנה שעברה לא היה רופא שלא עברתי ואף אחד לא מבין...בבקשה תאדכנו אותי גם.

אני קוראת ולא מאמינה גם אני חווה את אותן תופעות חשבתי ללכת לרופא אוזן גרון

בן 50. לפני כחצי שנה עברתי התקף לב והושתלו מספר סטנטים. לאחרונה נשלחתי לרופא תעסוקה שקבע שאני לא יכול לעבוד במשמרות לילה. בלילות אין עבודה - צריך לשבת במוקד מאד שקט. הוא הסביר לי שרוב התקפי הלב מתרחשים בלילה או מוקדם בבוקר, ובנוסף החשש שאהיה לבד בעת התקף( מה שלא משנה, משום שאני גר לבד, ואם יהיה התקף אהיה לבד ). כמובן שהמעסיק לא מוכן להציב אותי במשמרות לילה כעת. שאלתי - עד מתי אני מוגבל למשמרות לילה? לכמה זמן ההגבלה קיימת? מה צריך לעשות על מנת להסיר אותה? תודה.

לא נשמע לי ממש הגיוני להגביל אותך בעבודת לילה מהסיבות שציינת. חצי שנה אחרי התקף לב אם אתה מרגיש טוב ומצב הלב טוב ניתן להערכתי לשקול שוב את ההחלטה.

תודה על התשובה. אני מבין שחסרים נתונים מבחינתי. היו לי 3 עורקים חסומים ושמו לי 7 סטנטים. EF=40-45 יש לי הרבה פעמים חולשה פתאומית, ממש קריסה שאני נאלץ לשבת ואף לשכב. יש לי מחלות רקע, סוכרת וחשד לאסטמה. האם עם הנתונים האלה אני יכול לנסות להסיר את האיסור הזה? תודה רבה

נראה לי שכן