חולשה פתאומית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צנח לו עפעף: מה עושים?

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף או מניתוק של השריר המרים את העפעף. זו לא רק פגיעה אסתטית, אלא פגיעה גם באיכות החיים צניחת עפעפיים (במבוגרים) מהווה תופעה נפוצה אשר עלולה לנבוע מעור עודף, אך גם מניתוק של השריר המרים את העפעף. לעפעף צנוח יש לא רק השלכות אסתטיות ופגיעה במראה, אלא הוא עשוי להוביל - בוודאי אם מדובר בשריר שלא מתפקד - גם להפרעה תפקודית ופגיעה בראיה. הדרך היחידה לטפל בעפעף צנוח היא בניתוח עפעפיים. ממה נובעת התופעה הנפוצה של צניחת עפעפיים במבוגרים? ברבים מהמקרים, מדובר בתהליך הכרוך בהזדקנות - ומתרחש עם הגיל. במהלך השנים, העור נחלש, מתקמט וצונח, עודפי עור ושומן נוצרים בעפעף - וגולשים אל מעבר לקו העפעף, מה שמשווה לפנים מראה עייף, רוטן ומבוגר יותר. בחלק מהמקרים, העפעף הצנוח אף מפריע לראיה. במקרים אחרים, העפעף צונח משום שהשריר האוחז אותו מתנתק - ולעתים העפעף צונח עד כדי כיסוי האישון. זוהי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחולשה פתאומית

רפואה דחופה - תמונת המחשה
רפואה דחופה מהי בליעת לשון? איך מזהים את התופעה וכיצד מגישים עזרה ראשונית? הכל על תופעת בליעת הלשון...
ללמוד עוד על חולשה פתאומית
צנח לו עפעף: מה עושים?-תמונה

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף...

מאת: ד"ר בנימין...
11/02/2015
אירוע מוחי (CVA) - קווים לדמותו-תמונה

בעקבות אישפוז ראש הממשלה שרון עקב אירוע מוחי: איך מטפלים...

מאת: מערכת zap...
25/04/2000
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחולשה פתאומית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חולשה פתאומית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. מזה שנה אך בעיקר מתגבר בתקופה האחרונה , חשה התקפים מספר פעמים ביום של חולשה פתאומית חזקה וטרום עילפון, כאילו מסך חולשה קיצוני יורד מהראש לכיוון הרגליים. מתלווה לזה אח"כ ראייה קצת חלושה ובעיקר בחילה. לציין כי עד היום בדיקות CT MRI מוח תקינים, אקו לב והולטר לב תקינים , כל אלו מלפני 8 חודשים. א.א.ג בדיקה תקינה. הולטר ל"ד תקין. בדיקות דם תקינות לחלוטין כולל ויטמינים וברזל. נזרקת מרופא אחד לשני ללא מענה. כל פעם טוענים שזה נפשי אך גם זה נבדק ולא נמצא סיבה. מיואשת. מפחדת להסתובב בחוץ או בעבודה שמא אתעלף פתאום. הפסקתי להתאמן . נהייתי אדם אחר . מותש ומיואש. אינני מכירה את עצמי ככה ולא יודעת למי עוד לפנות .....אשמח לכל עצה

לצערי השאלה מעבר לתחום של רפואה דחופה, מבין את הסבל שלך אך לצערי היכולת לעזור מעל דפי הפורום הינה קלושה. כל טוב

האם ניתן לשתות ארטופן 400 4חודשים ברציפות?

התרופה אתופן שייכת למשפחת נוגדי הדלקת הלא סטרואידים. תופעות הלוואי העיקריות המקושרות למשפחת תרופות זו הינן: עיכוב צימות טסיות ועלייה בסיכון לדמם, תופעות לוואי במערכת העיכול החל מבחילות, צרבות וכאב בטן ועד כיב פפטי ודמם במערכת העיכול, פגיעה בתפקוד הכלייתי ותופעות לוואי במערכת הלב וכלי דם כגון עליה בסיכון לאירועי אוטם שריר הלב ושבץ, צבירת נוזלים ועליית לחץ דם. רשימה מורחבת יותר בעלוני התכשיר. כאמור התרופה אתופן עלולות להגביר את הסיכון שבץ. הסיכון עולה ככל שהמינון ומשך הטיפול עולים, עם זאת קיים גם בשבועות הראשונים לטיפול . גורמי סיכון נוספים הן מחלות רקע , תרופות נוספות וגיל. כדאי להיות מודע לתסמינים לאירועים אלה המחייבים פנייה לקבלת עזרה רפואית כמו כאב בחזה, קוצר נשימה, חולשה פתאומית, נימול בצד אחד של הגוף, הפרעות בדיבור וכו'. כל טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמטופלים. יש לשקול את התועלת הצפויה מהטיפול מול הסיכון שבתופעות הלוואי כתלות במצב הרפואי בו מטפלים וגורמי הסיכון של המטופל, לפני מתן טיפול תרופתי. בתכשירים מסוג נוגדי הדלקת הלא סטרואידים , יש ליטול את המינון היעיל הנמוך ביותר לתקופה הקצרה האפשרית. יש להיוועץ ברופא בנוגע להמלצה על הטיפול המתאים ביותר עבורך כתלות במצב בו את מטופלת וגורמי הסיכון שלך.

בזמן זריקת הרדמה בטיפול שורש הרגשתי מסוחרר, חולשה פתאומית על גבול העלפון ו חוסר ראיה דו עינית כאילו התלת מימד נפגע.  הראיה הסתדרה אחרי 3 דק כל השאר ממשיך כבר שעה אחרי.

הרופא שלך השתמש בחומר הרדמה שמכיל אדרנלין. כשהאדרנלין חודר למחזור הדם הוא גורם לתחושת העילפון בטיפולים הבאים תדרוש מהרופא להשתמש בחומר הרדמה נטול אדרנלין

שלום, אני בן 23, לוחם בצהל בכושר טוב, כשבחצי שנה האחרונה פיתחתי מצב שהפך לבלתי נסבל- תחילה, זה התחיל בסחרחורת קלה במהלך גמירה שניה או שלישית ברצף, לאחר מכן המשיך עם כאב בבטן העליונה במהלך גמירה שניה וסחרחורת חמורה מאוד, ובחודש האחרון זה הגיע למצב שבו בגמירה הראשונה אני חווה סחרחורת קשה, חולשה פתאומית, וכאב בבטן העליונה. נבדקתי על ידי קרדיולוג, ביצעתי ההולטר 24 שעות, בדיקת מאמץ ואקו לב- כולם תקינים לחלוטין. התבקשתי ממנו למדוד לחץ דם במהלך גמירה, שמדדיו היו 180 על 130, (מלווה בסחרחורת ובכאב בבטן) שנפל חזרה תוך חצי דקה ל154 על 80, ומשם תוך דקות ספורות לד הרגיל שלי 125 על 75. הקרדיולוג לא ידע להגיד לי אם המדדים הללו נורמליים ורשם לי קארדיולוק 1.25 מג. אני כרגע בהתלבטות רצינית אם להתחיל להשתמש בכדור ובעצם לביצור תלות בכדורי לחץ דם בגיל כל כך צעיר (כשהלחץ דם הנורמלי שלי סביר), כמו כן אני נוטל ציפרלקס במינון של 15 מג ואני יודע שגם לזה יש השפעה על המיניות (למרות שאת התרופה הזו אני לוקח מספר שנים ללא תופעות לוואי). כרגע אני לא מאונן/פעיל מינית בגלל המצב הזה (הסחרחורת ממש גורמת לי להרגיש אני מתעלף). האם תופעה זו מוכרת? מה עליי לעשות? תודה תודה תודה

עניתי לך למטה... לרוב לחץ הדם עולה לערכים גבוהים בעת האורגזמה ואז יורד. כך גם אצלך. סחרחורת מעידה בדרך כלל על לחץ דם נמוך מדי.