כאב ללא סיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פיברומיאלגיה: גם רפואה משלימה

המודעות למחלת הפיברומיאלגיה (תסמונת כאב כרוני) הולכת וגדלה. תרופות ורפואה משלימה מסייעים לשליטה בכאב ומונעים כמה שניתן שיבוש בתפקוד היומיומי בשנים האחרונות הולכת וגדלה ברחבי העולם המודעות לתסמונת הפיברומיאלגיה, לתסמיניה ולדרכי הטיפול בה. המחלה עצמה אינה מחלה "חדשה". למעשה, ישנם דיווחים היסטוריים רבים על קיומה של התסמונת, בתקופות היסטוריות שונות, תוך הגדרתה בשמות אחרים, כגון "קונברסיה היסטרית של סימפטומים גופניים" (כפי שהוגדרה בתחילת המאה). מחקרים רפואיים רבים הושקעו בשנים אחרונות והביאו להבנה טובה יותר של הסימפטומים, מקורם והשיבוש הנוירולוגי שגורם להם - ומתוך כך, להגדלת המודעות, הגדלת מספר המאובחנים ותהליך של פיתוח תרופות וטיפולים ייעודיים. מהי פיברומיאלגיה?פיברומיאלגיה היא תסמונת של כאב כרוני המלווה בסימפטומים נוספים, שהעיקריים ביניהם: הפרעות שינה, עייפות, מעי רגיז, שלפוחית רגיזה, רגישות יתר לשינויי טמפרטורה, הפרעות...
ללמוד עוד על כאב ללא סיבה
אקו לב במאמץ: מדריך מקיף-תמונה

הרפואה המערבית מאפשרת אבחון מוקדם של בעיות לב, נתוני התמותה...

מאת: ד"ר דניאל...
23/04/2018
פיברומיאלגיה: גם רפואה משלימה-תמונה

המודעות למחלת הפיברומיאלגיה (תסמונת כאב כרוני) הולכת וגדלה....

מאת: ד"ר אלוש...
30/05/2016
מחלת היאפים ?  אולי מחלה בסינוסים-תמונה

האם יש קשר בין תסמונת העייפות הכרונית לבין סינוסיטיס?

מאת: האם יש קשר...
18/08/2003
סימן שאתה צעיר?-תמונה

במה שונה מחלת לב של אדם צעיר מזו של מבוגר? פרופ' אריה רוט...

מאת: פרופ' אריה...
16/10/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב ללא סיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב ללא סיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מקווה שאני סתם מרגישה יש לי תחושה מעין שבר מתחת לכתר קבוע. שאלתי מה ההבדל בין שבר לסדק בשן האם רואים בצילום במיוחד שזה מעל חודש ומה הטיפול לזה ? ואם זה שן שיש בה כבר כתר אם יהיה שבר או סדק במקרה כזה יש אפדרות לטפל או רק עקירה?

שמרית שלום, בחלק מהמקרים ניתן לראות סדק בשן בצילום או ניתן לראות איבוד עצם בצורה אופיינית לסדק , במקרים אחרים כאב בלתי מוסבר בדרך אחרת הינו המאפיין סדק, ההחלטה כיצד לטפל תלויה בוודאות האבחנה כמו גם במיקום הסדק

שלום אני נמצאת בטיול בארה"ב כרגע לפני כארבעה ימים קמתי בבוקר ועין ימין שלי הייתה מטושטשת לחלוטין אך זה עבר לאחר כחצי שעה מאז יש לי כאבים בעין ימין באזור העפעפיים ותחושה מוזרה בעין עצמה כמו מעין פזילה קלה וטשטוש קל בראייה לא התייחסתי וחיכיתי שיעבור.. זה כמובן לא עובר, וזה מתחיל להציק לי אני "מודעת" לזה כל הזמן הייתי אצל רופא עיניים היום שאמר שהכל תקין לחלוטין ואין לי כלום אפילו לא דלקת ושזה יעבור רציתי לדעת האם זה דבר נורמאלי ואני צריכה לחכות פשוט שיעבור מעצמו? או שעלי לעשות בדיקות נוספות? ואם כן איזו בדיקה?

במידה ואין שיפור והראיה אינה תקינה, אז מומלצת בדיקת עיניים חוזרת. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

הייתי השבוע בבדיקה ראשונה אצל רופאת נשים. במהלך שלב ההרחבה של המכשיר חשתי כאב חד ולחץ פנימי עד שנאלצתי לבקש לעצור את הבדיקה. הכאב מורגש בעיקר בפתח, ואני יכולה להרגיש בנקודות הכאב עצמן גם אם אני מחדירה אצבעות. יכול להיות שהקרום שלי לא נקרע עד הסוף או לא גמיש מספיק וזה מה שיצר את הכאב? או שאולי יש בעיה אחרת? בעיקרון אני יכולה להכניס 3 אצבעות ותחושת הכאב קלה יחסית. הגיוני שהרופאה תנסה לברר ביחד איתי איפה הבעיה אבל היא היתה חסרת רגישות ועכשיו אני חוששת ללכת שוב.

שלום שירן, אני מבינה שהבדיקה היתה מכאיבה ולא נעימה עבורך ואני מצטערת על כך. פתח הנרתיק הוא בדר"כ האיזור הרגיש ביותר בפות ובדיקה גינקולוגית (בעיקר עם הספקולום) עלולה להיות לא נעימה. לא סביר שמדובר בבעיה קבועה אם עד כה לא חשת בכאב במגע או בקיום יחסים. אני מציעה - בבדיקה גינקולוגית, בקשי מהרופא/ה להשתמש בספקולום הקטן ביותר שברשותם, וצייני שהבדיקה מכאיבה לך ושאת מבקשת לבצעה באיטיות ובעדינות. לצערי - יש רופאים שזקוקים לתזכורת.

שלום ד"ר, עקב כאבים עמומים ותחושת אי נוחות באשכים פניתי לאורולוג בקופת חולים ועברתי בדיקת אולטרסאונד/ דופלר אשכים ולא נמצא שום ממצא חריג בבדיקה. אצל האורולוג ביקרתי פעמיים לבדיקה פיזית וגם בה לא אותרה סיבה לכאבים הקלים / אי נוחות / תחושת כובד - לטענת האורולוג זהו כאב בלתי מוסבר שלא ניתן לאתר סיבה אליו. אוסיף שגם שגם בחודשים האחרונים אני סובל מזיקפה חלשה מאד ותקופה עוד יותר ארוכה ללא זקפת בוקר (להעדר זקפת בוקר לא יחסתי חשיבות). עברתי גם בדיקת זרע שנמצא כי יש 0 תאי זרע תקינים (בכולם אותרה בעיה בראש התא). קראתי כי הכאבים ובעיות ופוריות בדכ נובעות מוריקולציה, מה שלי אין עפ הרופא והבדיקה. אוסיף גם שרמות הfsh והlh אצלי בתחתית הנורמה וגם הטסטסטרון החופשי בתחתית הנורמה. קבעתי תור לאנדוקרינולוג להמשך בירור. מה יכולה להיות הסיבה לכך? אני צעיר בן 30. תודה רבה. סליחה על הטקסט הארוך, ברור לי שהיעוץ בפורום לא מהווה תחליף לביקור אתל רופא אך בכל מקרה אשמח לכיוון כללי.

מחייב בדיקה משמעותית, הסבירות כי מדובר בוריקוצל מאד נמוכה