נגישות
נגישות

פורום פיגמנטציה - כתמי עור

כתמים על פני העור מהווים בעיה שכיחה, בעיקר בנשים, וגורמים להפרעה אסתטית קשה. היות וישנם סוגים שונים של כתמים, חשוב מאוד הן אבחון הבעיה והן זיהוי הגורמים המחמירים.

הגישה הטיפולית כיום הינה, מצד אחד זיהוי הגורמים לכתמים (וניסיון להימנע מהם) ומצד שני טיפול בפיגמנטציה הקיימת.

קיימים היום טיפולים רבים ושונים לכל סוגי הכתמים על פני העור: מחומרים שונים המפריעים לייצור המלנין (הפיגמנט החום בעור) או חומרים המפרקים מלנין יחד עם הגנה משמש, עד מכשור מתקדם היכול להועיל בפרוק וסילוק הפיגמנט.

למרות שברוב המקרים המאובחנים ומטופלים בצורה נכונה ניתן לטפל בקלות יחסית וביעילות רבה, לעיתים אנו נתקלים במקרים קשים ועמידים לטיפול. במקרים אלו יש לעיתים צורך בשילוב של טיפולים שונים וביצירתיות למציאת הטיפול הפרטני המתאים.

פורום זה נועד לתת מענה לשאלות לגבי כתמים על פני העור באבחון ובמתן מידע ולגבי גישות טיפוליות.

לכניסה לפורום לחצו כאן.
979 הודעות
942 תשובות מומחה

מנהלי פורום פיגמנטציה - כתמי עור

https://www.facebook.com/groups/2278807212448948/ יש תחושה לפעמים שאם יש אדם שמקשיב ו/או יכול להמליץ על טיפול למחלה זה יכול נורא לעזור מניסיונם של אחרים ובעיקר כאלו עם רוזציאה שנים רבות. כמובן לקבוצה אין שום אינטרס כלכלי חלילה אלא נטו לתמיכה חשוב להדגיש.

21/07/2019 | 22:09 | מאת: לירון

מזה מספר חודשים יש לי כתמים באזור הלחי מתחת לעיניים שלעיתים מגרדים וחררה בפנים הרופאה נתנה לי משחה עם סטרואידים 'אינני זוכרת את שמה והיא עזרה אך זה חזר קצת. בנוסף נחשפתי לשמש ללא הגנה לאפשר לומר שנשרפתי והפנים נהיו שוב מגרדות עם חררה ואדומות מאודבאזור הלחיים מתחת לעיניים, אני ממש חוששת שגרמתי לעצמי נזק שלא לדבר על דברים גרועים יותר בעור..

משתמשת האיזומד לכתמי אקנה חומים הגב האם יכולה להמשיך בהסרת שיער בלייזר באזור זה? האם יש סכנה? תודה מראש

15/07/2019 | 22:22 | מאת: רוית

בת 19כתמים חומים הגב ובכתפיים פוסט אקנה. האם ניתן להשתמש בקרם אלור או איזומד4אחוז. האם ניתן לעשות הסרת שיער בלייזר בזמן הטיפול? האם יש דרך מהירה יותר להפטר מהכתמים?

לקריאה נוספת והעמקה

אלו כתמי פיגמנטציה שלאחר דלקת. את יכולה לנסות אזומד אך צריך לזכור שלעתים קרובות הפיגמנטציה עמוקה והשפעתו מוגבלת. חשוב לזכור שצריך הגנה טובה משמש.

15/07/2019 | 07:26 | מאת: שרון

נוצר לי כתם חום די גדול בפנים לאחר צריבה בחנקן על מה שניקרא שלפוחית בעור(פלולה) הכתם כבר חודשיים פלוס ולא מראה סימנים שהוא נעלם האם יש טיפול מישחתי לעניין

היי, חוויתי במשך שנה דלקת שחוזרת בשתי הרגליים מפוליקליטיס. טופלתי באנטיביוטיקה דרך הפה, אפלומיצין פוסידין דרמקסול ועוד אין ספור תרופות... הדלקת אמנם ירדה אך נשארו מלא סימנים. כשהלכתי לייעוץ באיכילוב אחרי אינספור רופאים הוא טעו שהלייזר להסרת שיער שהמליצו לי לעשות כדי שלא יופיעו עוד שערות הפוכות גורם לי לפיגמנטציה וזה גורם לעור לפתח שוב דלקת. בנוסף הוא המליץ על אזומד ואמר שאין כל כך מה לעשות חוץ מלהמתין. אני משתמש כבר באזומד במשך חודשיים ולא רואה הבהרה משמעותית בסימנים, הפסקתי את הלייזר ואני פשוט כבר לא יודע מה לעשות. יש טיפול בלייזר שאפשר לעשות ברגליים שיכול לשפר משמעותית את הסימנים? זה סימנים חומים לא נקודתיים שפשוט מופיעים לכל אורך הרגליים... קבעתי תור למחלקת אסתטיקה באיכילוב כי אמרו לי שאפשר לטפל שם, השאלה אם באמת יש טיפול לזה בלייזר .

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בפיגמנטציה שלאחר דלקת. הטפול הינו הגנה משמש וטפול במשחות על בסיס הידרוקינון. בדרך כלל חל שיפור גם עם חלוף הזמן. יש אפשרות לעלות לרכוז הידרוקינון גבוה יותר מהמצוי באזומד (איןמשחה מוכנה ויש צורך לרקוח תערובת המכילה הידרוקינון ברזו גבוה יותר, בדרך כלל עם חומצה רתינואית ברכוז נמוך.

שלום רב , יש לי צלקת בפנים מילדות, לאחרונה התחלתי טיפול ליזר . הצלקת נראת טוב יותר מבעבר אך סביבה יש אודם ובשוליים נהיה פגמנטציה חומה . הרופאה שעשתה את הלייזר עשתה לי טיפול נגד הפגמנטציה בלבד אך הצלקת אדומה כבר מעל שבועיים . מתי תעלם לי האדמומיות ? והפגמנטציה תעלם לי בכלל? הצבע של העור מפריע לי ועל פניו מגדיל לי את נראות הצלקת . עבר מעל חודש הטיפול שעשיתי והאודם פשוט לא נעלם . אני בהסטריה , אני צריכה נקודת מבט של רופא אחר . תודה

09/07/2019 | 16:23 | מאת: לידור

עשיתי שעווה לפני שבועיים אחרי השעווה ראיתי אדמומיות ואני כהת עור שמתי אלוורה חרי כמה ימים ראיתי כתם לבן שיותר בהיר מהפנים זה יעבור ? או שיש דרכים לטיפול

לקריאה נוספת והעמקה

זוהי היפופיגמנטציה שלאחר דלקת. בדרך כלל חולף תוך חודש- מספר חודשים.

06/07/2019 | 13:12 | מאת: יובל

שלום, אני מטופלת כבר חצי שנה ברואקוטן ואתמול הלכתי לקוסמטיקאית לסידור גבות. בדרך כלל אני עושה רק עם חוט ופינצטה רק שהפעם שכחתי להגיד לה שאסור שעווה ושתי מריאות היא עשתה עם שעווה. שורף לי נורא, אתמול זה היה אדום עכשיו זה נראה רע יותר והעור נראה כמו מרקם של בן אדם שנשרף. שמתי משחה לכוויות ואלוורה, מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שהשעוה קילפה את העור (ולא רק את השיער). כדאי למרוח משחה אנטיביוטית עם קורטיזון חלש (למניעת זהום משני ולהורדת דלקת). משהו דוגמת אפלומיצין. פני לרופא העור שלך .

לפני כשנה ושלושה חודשים הופיע בזווית הפה של בני בן 7 שנים כתם לבן חיוור לא זכור שהייתה דלקת כלשהיא . בבדיקה ממושכת עם רופא עור מאז הופעת הנגע עד לפני כחודש זאת האבחנה שקיבלנו מרופא העור: אין עדות לממצא דה פיגמנטרי בזווית הפה, ללא זריחה ב wood. אין מקום לטיפול לאור הממצא הקיים, צפוי להיעלם עם הזמן.שימוש בדרמקול שני פעמים ביום והגנה מהשמש. שאלתי: לאור האבחנה ז״א שאין ויטיליגו? האם אין צורך בטיפול והנגע צפוי להעלם? הנגע הוא בצבע לבן חיוור אבל לא לבן לחלוטין. מה התרשמותך דר׳ אני מאוד חוששת ממחלת הוטיליגו למרות שהבדיקה האחרונה שללה את הויטיליגו. אני בלחץ נוראי.

לקריאה נוספת והעמקה

לדן שלום ממה שנאמר לך הרושם שהנגע היפופיגמנטרי ואין המדובר בנגע דהפיגמנטרי (אין אבוד מוחלט של פיגמנט). לאור זאת אין המדובר בויטיליגו. היפופיגמנטציה ניתן לקבל לעתים קרובות לאחר תהליכים דלקתיים, לעתים קלים ביותר. אם אין דלקת חוזרת ההיפופיגמנטציה חולפת תוך תקופה. אין טפול להיפופיגמנטציה ובסופו של דבר היא חולפת.

19/06/2019 | 05:57 | מאת: יוני

אהלן, יש לי אדמומיות בפנים ומה שמפריע לי זה 2 פסים במצח. הייתי אצל המון רופאים, טופלתי ברוזקס, איברמקטין,מינוציקלין,טבעקוטן ועוד ללא הטבה. עשיתי טיפול לייזר PDL אחד אצל רופא אך לאחר מכן עזבתי לרופא אחר שאצלו ביצעתי עוד 2 טיפולי PDL. אני שבועיים לאחר הטיפול השלישי סה"כ, וללא הטבה. מה ניתן לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוני אתה צריך בדיקה של רופא/ה עור טוב שעוסק גם ברפואת עור וגם באסתטיקה. אם המדובר באדמומית בשל נימי דם IPL או PDL אמורים לעזור. אם המדובר בדלקת כלשהי הטפול כמובן שונה ויש צורך בתכשירים נוגדי דלקת. אם אין לך רופא מתאים (לפי מה שהגדרתי למעלה) אתה יכול לפנות ל"ורנר קליניק" לד"ר הדס פראג או לד"ר אינס ורנר.

17/06/2019 | 22:18 | מאת: סימנים אחרי דלקת בעור

היי, אני סובל מפוליקליטיס קשה מאוד בשני הרגליים שהתפשט לכל עבר לאחר שעשיתי שעווה ברגליים זמן ממושך... טופלתי בפוסידן, אפלומיצין, מינוצקליפין, דרמקסול ובעוד כדורים האנטיביוטיים. התחלתי גם טיפול להסרת שיער בלייזר ואני אחרי ארבעה טיפולים... עדיין יש איזורים שהשערות תקועות ומסביבי ם יש אדמומית אבל באיזורים שכבר אין דלקת יש פשוט או סימן אדום יבש כזה או סימן חום וזה פשוט מפושט לאורך כל הרגליים וזה מסרב לעבור... רציתי לשאול אם יש טיפול לזה? לא מפריע לי גם לשלם באופן פרטי לטיפול יותר אגרסיבי כמו לייזר מיוחד או פילינג עמוק

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר בכתמים אדומים בדרך כלל כלי הדם לאחר שחלף התהליך הדלקתי מתכוצים (לעתים תוך חודשים) והכתמים יתבהרו. אם מדובר בכתמים חומים אלו כתמים שהינם פיגמנטציה שלאחר דלקת. הגנה משמש וחומרי הבהרה (בדרך כלל על בסיס הידרוקינון) עשויים לעזור.

שלום! 1. מה הם הרכיבים הכי יעילים לטיפול בכתמי שמש וגיל? 2. אותה שאלה, אבל רק בהתיחסות לרכיבים קוסמטיים ללא מרשם. 3. האם שילוב של חומצה גליקולית וחומצה אסקורבית יעזור לכתמי שמש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הטפול בכתמי שמש יכול להיות על ידי קלופים שונים (חומצה גליקולית וכו'), IPL לנגעים פיגמנטרים וכמובן הגנה קפדנית משמש.

07/06/2019 | 22:17 | מאת: אנונימית

מה ניתן לעשות עם פיגמנטציה חריפה מאוד שהופיעה לי מעל השפתיים? כבר שמתי משחה מסויימת שהרופא נתן לי למשך כחודש ושמתי קרם הגנה לפי ההוראות, ולצערי כשנגמר התהליך, הפיגמנטציה חזרה ואפילו הוחרפה. אשמח לעזרה בדחיפות! תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שהרופא שלך רשם לך קרם הבהרה (כנראה על בסיס הידרוקינון). תחזור ותשתמש בו. אולי לאחר השיפור כדאי שלא להפסיק לחלוטין שמוש בקרם הבהרה אלא להמשיך ברכוז נמוך. כמו כן רצוי להגן היטב משמש ואם הינך נוטלת גלולות כדאי לחפש אמצע מניעה תחליפי..

23/06/2019 | 00:01 | מאת: אנונימית

שלום אהוד, כשהייתי אצל הרופא עור הוא אמר לי לשים את המשחה ונתן לי הוראות מדוייקות של שימוש במשך חודש בלבד (והוא הדגיש זאת!) ולאחר מכן להימרח נגד שמש. עשיתי את כל הדברים שהוא אמר ובכל זאת חזר לי שפיגמנטציה שהוחרפה. אשמח לעזרה יותר לטווח הארוך שרלוונטית לי לאור הדברים שנאמרו לי על ידי הרופא. תודה

פני לרופא עור להתיעצות. צריך אבחון מדויק של הפיגמנטציה (אולי מלזמה) וצריך לראות שוב איזה קרם הבהרה השתמשת. בדרך כלל הטפול הינו ל 2-3 חודשים. אם היתה החמרה צריך לבדוק מדוע (תוך התיחסות למרכיבי המשחה שקיבלת).

יתכן והפיגמנטציה הינה מלזמה. זוהי פיגמנטציה המופיעה בפנים בעיקר בנשים בהריון או בנשים המקבלות טפול הורמונלי (גלולות למניעת הריון). הטפול הראשוני במלזמה הינו תכשירי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון ברכוז גבוה יותר), הגנה קפדנית משמש והפסקת גלולות בחולות הנוטלות גלולות. לעתים יש צורך בטפול מתמשך במשחה על בסיס הידרוקינון ברכוז נמוך.

07/06/2019 | 08:24 | מאת: אנונימית

היי, נשרפתי בפנים לאחר שהייה של כ 3 שעות בשמש ישירה ללא קרם הגנה. מובן לי שזאת טעות איומה וכמובן שלא תחזור שנית. נשקפתי ממש בכל הגוף ובפנים. כרגע העור בפנים מתחיל להתקלף.. כבר ממש יש הבדלי צבעים, חלקים אדמדמים של עור וחלקים יותר ״שזופים״. רציתי לשאול האם מומלץ למרוח קרם לחות על הפנים שאיננו מיועד לעור הפנים ספציפית? האם באמת זה מזרז את ההחלמה? שאלה נוספת, האם ההבדלי צבעים כתוצאה מהקילופים יסתדר וצבע העור יהיה אחיד? מה הצפי לזה שהעור יהיה בגוון אחיד ולא אחד אדמדם וחלק שזוף?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שהיתה אצלך כוית שמש. הבדלי הצבעים הינם מאחר וחלק מהעור התקלף וחלק לא.

לפי אבחנת פרופ בן אמיתי הצבע של הנגע הוא לבן מעט חיוור ולא חסר פיגמנט לחלוטין. הנגע נראה רק אם אני מותחת את העור סביב הפה אחרת הוא לא נראה. לא זכור לי שהייתה דלקת כלשהיא. בן אמיתי אמר שזה יכול להיות כתוצאה מריור, הרפס וכו׳, אבל דאגתי נובעת מאבחנת הרופא הראשון. לכן פניתי אליך לשמוע את דעתך. האם חוסר זריחה במנורת ה wood כן שוללת שאין ויטיליגו? האם תקופה של שנה מספיק לזה שהנגע יהיה חסר פיגמנט לחלוטין אם זה אכן ויטיליגו? כן מאז שנה הנגע מעט חיוור אבל לא חסר פיגמנט לחלוטין? מקווה התייחסות לשאלות שלי. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה ב- woods light מדגימה בצורה טובה את גבולות האזור ההיפופיגמנטרי אך ודאי שאינה מהוה בדיקה מוחלטת בין היפופיגמנטציה לויטיליגו. אם פרופ בן אמיתי התרשם שמדובר בהיפופיגמנטציה וזה המצב במשך שנה נראה שזו האבחנה (מהכרותי איתו ניתן לסמוך עליו לחלוטין).

שלום ד ר, במספר חודשים האחרונים אני סובלת ממה שנתגלה אחרי אולטרסאונד כאבצס על השפה החיצונית קרוב למפשעה. האבצס בא והולך עם בוא המחזור החודשי ורופא הנשים שלי כרגע נתן לי אנטיביוטיקה ומשחה(כבר ניסיתי לטפל כך בעבר ולא עזר בכלום) במחזור הבא הכל חוזר. היה לי לפני כמה חודשים אבצס בירך שנוקז. אבל זה משהו שאף רופא לא מצליח להסביר.

לקריאה נוספת והעמקה

את צריכה לחזור להתיעצות לגיניקולוג. יתכן ויש שם ציסטה העוברת זהום חוזר או שמדובר בנגע אחר ( לא אבצס) המתנפח בעת מחזור. הכתובת לברור הינו הגיניקולוג.

שלום ד ר, במספר חודשים האחרונים אני סובלת ממה שנתגלה אחרי אולטרסאונד כאבצס על השפה החיצונית קרוב למפשעה. האבצס בא והולך עם בוא המחזור החודשי ורופא הנשים שלי כרגע נתן לי אנטיביוטיקה ומשחה(כבר ניסיתי לטפל כך בעבר ולא עזר בכלום) במחזור הבא הכל חוזר. היה לי לפני כמה חודשים אבצס בירך שנוקז. אבל זה משהו שאף רופא לא מצליח להסביר.

לקריאה נוספת והעמקה

את צריכה לחזור להתיעצות לגיניקולוג. יתכן ויש שם ציסטה העוברת זהום חוזר או שמדובר בנגע אחר ( לא אבצס) המתנפח בעת מחזור. הכתובת לברור הינו הגיניקולוג. יתכן ויהיה צורך להוציא את הנגע.

שלום אני בעל עור בהיר, יש לי כתם חום עגול על הפנים שאובחן כפיגמנטציה כתוצאה מחשיפה לשמש. לפני שבוע הייתי אצל רופא עור והכתם טופל בחנקן נוזלי, עקב כווית הקור נוצר גלד בצבע חום כהה אשר ירד אחרי שבוע ובמקומו נוצר אזור בהיר. הרופא ביקש שאני אשתמש מיד אחרי הטיפול בחנקן נוזלי במשחה אנטיבקטיריאלית בשם פוסדין פעמיים ביום למשך שבעה ימים ולאחר מכן להשתמש במשחת רט אויט בריכוז 0.05 פעמיים ביום למשך 60ימים. האם תהליך הטיפול תקין? האם חובה להשתמש ברט אויט אחרי שהגלד נפל ובמקומו נהיה בהיר? ומה תפקידו של הרט אויט בכלל אחרי שימוש בחנקן נוזלי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי אם המדובר בפיגמנטציה מסוג מלזמה או בכתם שמש (SOLAR LENTIGO). אם המדובר בכתם שמש מדובר בטפול בהקפאה או IPL וכמובן אין צורך בכל טפול נוסף (אולי הגנה משמש). אם המדובר במלזמה הטפול בדרך כלל הינו במשחות להורדת פיגמנטציה(על בסיס של הידרוקינון) והגנה משמש. יש הנותנים גם טפול ברטהויט להורדת פיגמנטציה (לדעתי משחות על בסיס הידרוקינון או התערובת של קליגמן הינן יעילות יותר).

29/05/2019 | 15:52 | מאת: רינא

שלום דר. פונה אליך לגבי דאגתי מכתם לבן חיוור שהופיע לפני שנה ליד הפה אצל בתי בת 7. רופא עור ראשון אבחן כנגע ויטיליגו, אולם פרופ״ בן אמיתי שלל את הוטיליגו ואבחן את זה כ post inflammatory hypopigmentation אמר לי שזה יעבור עם הזמן כעת עברה שנה וחודש. שני הרופאים בדקו במנורת ה wood, פרופ׳ בן אמיתי אמר לי שאין זריחה במנורת ה wood זה מעיד שזה לא וטיליגו. מאז אני בלחץ רב ובודקת את הנגע כל שבוע לא נראה שחל שינוי גם לא נעלם וגם לא גדל ולא השתנה. היא בתי היחידה ואני חוששת מהמחלה הזאת היא בריאה ואין היסטוריה משפחתית לוטיליגו. צרפתי תמונה. תודה רבה, אשמח להתייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

לעתים קשה להבחין בין שתי האבחנות (ויטיליגו והיפופיגמנטציה לאחר דלקת. אם יש אבוד מוחלט של פיגמנט בדרך כלל מדובר בויטיליגו. היה ספור מקדים של דלקת באזור? בכל מקרה מדובר בנגע שאינו מסוכן ואין הופעה של מקומות חדשים, אין צורך להתרגש מכך יותר מדי.

01/06/2019 | 14:20 | מאת: רינא

הצבע של הנגע הוא לבן חיוור ולא חסר פיגמנט לחלוטין כפי שפרןפ׳ בן אמיתי אבחן אותו. הנגענראה רק אם אני מותחת את העור סביב הפה אחרת הוא לא נראה. לא זכור לי שהייתה דלקת כלשהיא. בן אמיתי אמר שזה יכול מריור, הרפס וכו׳. אבל דאגתי נובעת מאבחנת הרופא הראשון. לכן פניתי אליך לשמוע את דעתך?

29/05/2019 | 15:33 | מאת: תמר

היי יש לי פיגמטציה עקב דלקת (נוצר בעקבות חתך עם סכין גילוח)זה לא נחשף לשמש בכלל אני מקפידה להגן על זה ב100% מהשמש וזה נראה בצבע חום כהה למרות שעבר כבר חצי שנה- יש לי עור מאוד בהיר אני בהריון ורוצה לטפל בזה האם יש משחה רפואית או קוסמטית שתוכל להמליץ לי עליה בבקשה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

המשחה היעילה להבהרה הינה על בסיס הידרוקינון אך מקובל שלא להשתמש בה בהריון (אין מספיק הוכחות שהיא בטוחה). ניתן להשתמש בחומצה אזלאית (שיעילותה פחותה). הגנה טובה משמש לעתים קרובות מספיקה והפיגמנטציה דהה לאט .

אוקיי תוכל להמליץ לי על משחה רפואית לזה המורכבת מחומצה אזלאית? מאיפה מוצאים..?

26/05/2019 | 19:23 | מאת: נועה

שלום, אני לאחר לידה ובמהלך ההריון צמחו לי בפנים כתמי עור מעט חומים. כתם אחד חדש לחלוטין והכתם השני הוא אחד שהיה מזה שנים, אך גדל מאוד בהריון. הייתי אצל רופא עור שאמר לי שניתן לשים עליהם חנקן נוזלי והם יעלמו לחלוטין (ישאר רק סימן לבן למשך כמה ימים וזהו) האם אכן הכל יעלם ולא יהיה זכר להם או לכתם הלבן שיווצר מהחנקן? אני מאוד חוששת כי זה בולט מאוד בפנים. מצורפת תמונה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה אם הכתמים צמחו במהלך הריון יתכן ומדובר במלזמה. מלזמה הינה פיגמנטציה המופיעה בפנים בעיקר בנשים בהריון או בנשים המקבלות טפול הורמונלי (גלולות למניעת הריון). היא מתבטאת בכתמים חומים המופיעים בפנים. הטפול הראשוני במלזמות הינו תכשירי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון ברכוז גבוה יותר), הגנה קפדנית משמש והפסקת גלולות בחולות הנוטלות גלולות. הטפול בהקפאה , כפי שהוצע לך יכול להתאים לכתמי שמש. כדאי לך להיבדק שוב אצל רופא עור (לקבלת דעה נוספת ) האם מדובר במלזמה או בכתמי שמש.

22/05/2019 | 15:01 | מאת: אני

היי, בשנה האחרונה שמתי לב שיש לי פיגמנטציה של כתמים כהים בבית השחי בשני הצדדים. זה לא שיער בצמיחה או שיער מתחת לעור, זה ממש העור עצמו. יש לציין שאני עושה באיזור טיפולי לייזר כבר שנים, בשנים האחרונות בעיקר טיפולי השלמה פעם בשלושה חודשים עד חצי שנה בערך (כבר אין לי כמעט שיער), אבל גם לפני זה עשיתי טיפולים במשך שנים ולא הייתה לי בעיה, כך שלא נראה לי שזה מהלייזר. חשבתי שאולי זה מהדאודורנט (באחד מטיפולי הלייזר המטפלת העירה לי על זה ואמרה שהיא חושבת שזה מהדאודורנט), ניסיתי להחליף כמה סוגים אבל זה לא עושה הבדל, אולי בגלל שהכתם כבר קיים. לאחרונה החלפתי לדאודורנט טבעי ללא אלכוהול או אלומיניום, מבחינת טיפול בזיעה הוא היה ממש טוב (אף דאודורנט לפני זה לא עזר לי) אבל התחושה שלי היא שאולי הוא קצת החמיר את הפיגמנטציה בגלל שהוא חונק את האיזור (אני חושבת שהוא אולי מכיל סודה לשתיה), למרות שאני לא בטוחה אם זה רק בראש שלי והכתמים נשארו אותו הדבר... עוד אני אוסיף שהכתמים גם לא נגרמו בגלל השמש, אני כמעט לא יוצאת מהבית וכמעט לא רואה שמש בכלל, ברמה שיש לי חוסר חמור בויטמין די, כך שלא יכול להיות שזה נגרם מחשיפה מרובה לשמש. חוץ מבית השחי, יש לי גם כתם פיגמנטציה ממש כהה באיזור שבין הצוואר לחזה שממשיך גם קצת מתחת לחזה (אבל לא בחזה עצמו). באיזור הזה לא עשיתי לייזר או כל הסרת שיער וגם מן הסתם לא השתמשתי בשום דאודורנט, וכמו שאמרתי אני לא נחשפת לשמש, אז אין לי מושג ממה זה נגרם שם... אשמח לעזרה גם בנוגע לבית השחי וגם בנוגע לכתם השני.

לקריאה נוספת והעמקה

שלוםאנני את צריכה קודם כל להיבדק אצל רופא עור כדי לראות אם מדובר בנטו פיגמנטציה או שהעור הפך מעט מעובה ופפילומטוטי (עבוי גלי של העור הקרוי אקנטוזיס ניגריקנס). וכמובן בהתאם לממצאים ניתן להמשיך בברור וטפול.

21/05/2019 | 07:49 | מאת: אברהם

שלום אני עם נוירופיברומאטוזיס, האם טיפול בלייזר יכול להסיר כתמי "קפה עולה"?

לקריאה נוספת והעמקה

יש מכשירי לייזר שונים להסרת נגעים פיגמנטרים עם חדושים שונים בתחום. בעבר היה מקובל שהתוצאות בטפול ב- CAFE AUA LAIT אינן קונסיסטנטיות (לעתים טובות ולעתים לא). מאחר ויש חדושים גדולים בתחום אני ממליץ לפנות למרפאה העוסקת בלייזרים (לדוגמה, המרפאה האסתטית באיכילוב בראשות ד"ר אופיר ארצי) ולהתיעץ . ותמיד ניתן לעשות נסיון לאזור קטן לפני שעושים טפול נרחב.

06/05/2019 | 09:38 | מאת: אוש

שלום. יש לי תינוק,כשהיה בן חודשיים עם סאבוריה קשה על המצח והראש הרופאה המליצה למרוח שמן זית. במשך שבוע מרחתי לו הרבה פעמים על הפצעים. בשבוע הזה טיילנו בחוץ ויצא שהנקתי אותו בין 4 ל5 פעמים על ספסל כשהוא לא מכוסה באזור הראש והמצח. השתדלתי לשבת בספסל מוצל אך יכול להיות שהשמש היתה והשילוב עם השמן זית מטריד אותי.אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שהכונה שלך הינה לדלקת סבוראית (דלקת שכיחה בפנים ובקרקפת של תינוקות). שמון עור מגביר קליטת קרני שמש לעור ועלול להעלות סכון לכוית שמש. לכן יש צורך בהגנה והמנעות מחשיפה לשמש .

21/05/2019 | 09:04 | מאת: אוש

תודה דוקטור. מה הכי גרוע שיכול לקרות מעבר לכוויה?

האם זה אפשרי לעשות טיפול ב פיגמנטציה או שיטת השערה תוך כדי שתיית ריאקטיבי

לקריאה נוספת והעמקה

בעת טפול ברואקוטן יכולה להיות תגובת הצטלקות יתר כתגובה לטראומה ולכן מקובל להימנע במידת האפשר מטראומות (דוגמת ניתוחים) בעת הטפול. יש וכוח האם טפולי IPL להסרת שיער מותרים בעת טפול כזה. יש הטוענים שניתן לנסות הטפול בזהירות (שמוש ברמות קרינה נמוכות).

בנוסף, חשוב לצין שהסרת שיער בשעוה אסורה במהלך טפול ברואקוטן או קורטן. העור נוטה להתקלף עם השעוה.

01/05/2019 | 00:21 | מאת: יעל

התחילה לי לפניי שנה בערך כתם ממש בהיר וכמעט לא נראה לעין באזור השפם (לוקחת גלולות ומורידה שיער מעל השפה). בזמן האחרון הלכתי לים לכמה שעות והכתם נהיה ממש נראה לעין ונעשה כהה. רופא עור נתן לי משחה (אזומד ג'ל) ואמר שעליי לא להחשף לשמש במשך כחודש בטיפול במשפחה. האם לאחר חודש אוכל להחשף לשמש או שהפיגמנטציה תחמיר ? האם מותר לי להשתמש במשזף ביתי (קרם או מוס) בפנים או שזה ידבק לאזור ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לאבחן אם הכתם אצלך הינו מלזמה (פיגמנטציה המופיעה בעקבות טפול בגלולות או הריונות) או כתם שמש (SOLAR LENTIGO). אם האבחנה הינה מלזמה כדאי לשקול גם החלפת הגלולות באמצעי אחר (בנוסף להגנה משמש ואזומד). כדאי להמשיך בהגנה קפדנית משמש (מריחה לפחות פעמיים ביום).

29/04/2019 | 17:36 | מאת: אורנה

טיפול הלייזר גרם לי לכתמים שנראים כמו שטחי עור יבש חומים ומעט בולטים למגע? האם אפשר להסיר אותם עם חנקן נוזלי? מפריע לי בעיקר על הידיים שם יש לי כ 40 כתמים... האם במרפאות אסתטיקה אפשר לקבל טיפול לפי אזור?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי פיגמנטציה פוסט אינפלמטורית ואולי הצטלקות. פנה לאבחון מדויק אצל רופא עור העוסק באסתטיקה.

29/04/2019 | 15:13 | מאת: אלון

שלום ד"ר, אני סובל מורידים בולטים בשתי הרגליים. התייעצתי עם שני כירורגים כדי לבדוק אופציות לטיפול וסתימת הורידים. בגלל שיש לי אחוז שומן יחסית נמוך (לא משהו קיצוני) והורידים קרובים מאוד לעור, שניהם הזהירו מאוד מפיגמנטציה שתישאר לפחות שנה ואולי לא תעבור בכלל. עד כמה התופעה נפוצה? יש איזשהי דרך להקל? להגביר את הסיכויים להיעלמות הפיגמנטציה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אינני מכיר דרך להימנע מפיגמנטציה כזו בעקבות טפולי ורידים ודמומים הקורים תוך כדי כך.

23/04/2019 | 14:21 | מאת: מרים

שלום עקב פיגמנטציה בשפה ובפנים רופא עור רקח לי משחה מיוחדת. העור נהיה אדמומי וקצת התקלף. נראה שיש החרפה ולכן הפסקתי. כרגע המצב הרבה יותר גרוע ממה שהיה. בשפה יש לי ממש כתם כהה מה שלא היה כ"כ נורא לפני המשחה. כרגע אני משתדלת מאוד להימנע מהשמש ומשתמשת בקרם יום של רש פוזה. שאלתי היא מה אפשר לעשות כדי להיפטר מהכתמים? בעיקר מעל השפה. חשוב לציין שאני בת 49 לא נוטלת גלולות אם אכן נגרמה כוויה המצב ישאר כפי שהוא? יתכן והשימוש ברש פוזה מחמיר את המצב? אשמח להמלצות אני בתסכול רב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרים כדי לענות כדאי לברר מספר נקודות. מה היתה האבחנה שניתנה לפיגמנטציה. האם זוהי מלזמה? אולי פיגמנטציה על רקע עדתי? וגם, מה היה הקרם שהשתמשת בו? האם הכיל חומצה רתינואית, ואם כן באיזה רכוז. אולי הדלקת לאחר שמוש בקרם נגרמה מרכוז גבוה מדי של חומצה רתינואית. יתכן ההחמרה בפיגמנטציה הינה בשל הדלקת שנגרמה מהקרם שהשתמשת שגרמה לפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית (שלאחר דלקת). ההמלצה עתה היא קודם כל הגנה קפדנית משמש. ניתן לטפל באזומד (שהינו הידרוקינון ללא חומצה רתינואת ) וכמובן לחזור לרופא העור ולהתיעץ אתו.

13/04/2019 | 20:11 | מאת: תמר

היי, יש לי פיגמנטציה פוסט אינפלמטורית ברגל עקב חתך ברגל, זה מתבטא בכתם חום שלא נעלם כמה חודשים המקום לא נחשף לשמש כלל. כבר העלתי פה שאלה והד״ר הציע לי להשתמש באזומד. רכשתי את המשחה אך ממש בימים האחרונים התבשרנו בהריון והבנתי שעדיף לא להשתמש בזה בזמן ההריון. האם יש משחה רפואית אחרת שמומלצת ללא מרשם רופא בזמן ההריון? אשמח לעזרה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
16/04/2019 | 10:49 | מאת: מאיה

בקרם הבהרה של חוה זינגבוים את יכולה להשתמש בזמן הריון בוודאות.. תחפשי קוסמטיקאית שלה שמוכרת.. יש רשימה באתר לפי ערים.

לא ידוע לי ממה מורכב קרם ההבהרה של חוה זיגבוים והאם הוא מותר בהריון. אין הוכחות ברורות שהידרוקינון שהינו המרכיב החשוב בתערובת של קליגמן מותר בהריון ולכן מקובל שלא להשתמש בו בהריון. חומצה אזלאית AZALEIC ACID מותרת לשמוש בהריון.

חומצה אזלאית AZALEIC ACID מותרת לשמוש בהריון.

הגנה משמש חשובה מאוד. ניתן להשתמש בהריון בחומצה אזלאית (ראי בפורום בתשובות הקודמות).

האם תוכל להמליץ לי על משחה רפואית שמכילה חומצה אזלאית שאוכל להשתמש בה בזמן ההריון? אני לא מוצאת מה לקנות..וממש זקוקה לזה תודה רבה

11/04/2019 | 18:28 | מאת: אמיר

שיער שופע ללא התקרחות גברית טיפוסית במפרצים .בפדחת הראש יש צמיחה הפוכה ידידה שלי שמה לב שהסתכלה לעומק חור ממש קטן בפדחת הראש או דלילות שיער .מה ניתן לעשות שיצמח השיער בפדחת הראש נראה כמו אלופציה אראתה חור מנחש קטן בפדחת עם צמיחה הפוכה .גמל בזקן איפה הסנטר חור קטן .השתמשתי בסטרואיד למשך חודש הנוזלי לא עזר

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר באלופציה אריאטה (נשירה החולפת בדרך כלל מעצמה תוך 4-12 חודשים) אך יש צורך בבדיקת רופא עור כדי לקבוע האבחנה.

10/04/2019 | 01:44 | מאת: שלו

מעונין לשפר את מרקם העור (עור אטופי)עור מחוספס בהגדלת זכוכית מגדלת נוטה לאדמומיות אריתמה וצלקות האם ניתן לשפר את הטקסטורה עור הפנים האטופי שלי ?ומהו הטיפול הקוסמטי או רפואי הכי טוב לעור פנים אטופי בכדי לשפרו?

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לבדיקה במרפאה האסתטית " ורנר קליניק" במגדלי אלון. צריך לראות אם המדובר בנזק מתמשך בעור אטופי (אולי על רקע שמוש ממושך בסטרואידים) או שמדובר רק בנזקי שמש מתמשכים. במרכז אסתטי זה תוכל להיבדק אצל מומחים ברפואת עור העוסקים ברפואה אסתטית (דר הדס פרג או ד"ר אינס ורנר) . בהצלחה.

בן 25 גון עור כהה בעברי סבלתי מאסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס )ואקזמה . יש היפרפיגמנטציה לאחר דלקת בצוואר פיגמנטציה קשה עם כתמים לבנים משולבים בשכבת השניה של העור בדרמיס.יש אפשרות לטפל ושיהיה גון עור אחיד עם הפנים והצוואר והגוף.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתיבדק על ידי רופא עור. יתכן ומדובר בפיגמנטציה פוסטואינפלמטורית אך יתכן שיש צורך גם בטפול בדלקת האטופית / אקזמה. הטפול בפיגמנטציה הפוסטאינפלמטורית הינו על ידי הגנה משמש ומשחות הבהרה על בסיס הידרוקינון.

28/03/2019 | 21:03 | מאת: תמר

היי , אני בת 22, יש לי 2 סימנים בצבע חום-אדום ברגליים, כתוצאה מפצע שנוצר מסכין גילוח 2 הפצעים לעולם לא נחשפו לשמש כי הגנתי עליהם מהשמש ע״י לבוש ארוך וכבר עבר 3 חודשים מאז הפצע ועדיין יש סימן חום-אדום שלא עובר , האם פיגמנטציה יכולה להגרם גם ללא היחשפות לשמש? התחלתי למרוח קלו קט פעמיים ביום במיוחד, אני לא יודעת אם זה יהיה יעיל מכיוון שזה לא צלקת, זה סימן אדום-חום לא אסתטי האם קיים משחת הבהרה מועילה? בקרוב קייץ ואני מעוניינת שהכתמים האלה יעלמו ואיך קוראים לסימן האדום-חום לאחר פצע בשפה הרפואית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
29/03/2019 | 10:32 | מאת: תמר

היי אני מצרפת תמונה, לפי מה שקראתי הבנתי שמה שיש לי זה פיגמנצטיה פוסט דלקתית , זה הגיוני מכיוון שזה קרה עקב חתך בעור.. מה שיש לי זה סימן לבן ומסביב לסימן כתם פיגמנט חום אשמח להמלצות על קרם יעיל ומהיר להבהרה ללא מרשם רופא,תודה רבה

נראה שמדובר בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית. הטפול הינו הגנה משמש וחומרי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון במנון גבוה יותר מאשר אזומד וחמצה רתינואית והידרוקורטיזון.

פני לרופא עור לבדיקה ואבחון מדויק ולקבלת רצפט לקליגמן.

פיגמנטציה פוסט אינפלמטורית יכולה להיגרם גם ללא חשיפה לשמש. היא מוחמרת בחשיפה לשמש. קלוקוט הינה טפול לקלואידים וצלקות היפרטרופיות וכנראה לא תעזור לכתם פוסטאינפלמטורי.

01/04/2019 | 07:23 | מאת: תמר

אוקיי תודה רבה לך עזרת לי מאוד!

01/04/2019 | 07:27 | מאת: תמר

יש לי רק עוד שאלה בבקשה.. הבנתי שאזומד זה עוזר אך ורק לפיגמנטציה שנוצרה מסיבות הורמונלית או גיל וכו׳ האם במקרה שלי זה יכול גם להועיל? תודה רבה

01/04/2019 | 17:23 | מאת: תמר

היי.. אני חוזרת שוב עקב היותי היום אצל הרופא עור הוא בדק את הסימן ואמר שעם הזמן זה ידהה לבד תוך שנה.. ביקשתי את המשחות הנ״ל והוא אמר שכל המשחות הקיימות בשוק לא באמת מועילות וחבל סתם לרכוש אותם כי אם היה באמת משהו שעוזר אז לא היה מלא משחות אלא אחת בלבד. רציתי משחה שלפחות תזרז את זמן ההחלמה של הכתם אך הוא טען שאין טעם.. מה עליי לעשות? לרכוש משחה אזומד ללא מרשם מרופא? אני מפחדת שהמשחה עלולה לגרום לסרטן עור.. אשמח לייעוץ חוזר.. תודה ..

אכן הרושם מהספור שמדובר בפיגמנטציה פוסטאינפלמטורית. כדאי לדאוג להגנה טובה משמש ומשחת הבהרה על בסיס הידרוקינון. אזומד או התערובת של קליגמן.

יכול להועיל גם בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית. לעתים פיגמננטציה זו עמוקה מדי והמשחה אינה עובדת עליה ביעילות אך כדאי לנסות.

אזומד עשוי לעזור גם בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית

11/04/2019 | 20:03 | מאת: תמר

אוקיי תודה רבה, רכשתי את המשחה אזומד, לכמה זמן משך השימוש אתה ממליץ? והאם כשאפסיק הכתמים יחזרו?

לאחר טיפול פילינג בפנים (שבו העור התקלף) נוצרו כתמים כהים. האם יש מה לעשות להעלמת/שיפור הכתמים??

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בפיגמנטציה לאחר דלקת (POST INFLAMMATOROY HYPERPIGMENTATION). זוהי פיגמנטציה המופיעה לאחר דלקת שנגרמה מגורם כלשהו (גם פילינג עלול לגרום לפיגמנטציה כזו). ניתן לטפל בתכשירים מבהירים דוגמת התערובת של קליגמן (מכילה הידרוקינון, חומצה רתינואית והידרוקורטיזון) וחשובה הגנה קפדנית משמש.

שלום, לפני שנה הופיע בזווית הפה משמאל אצל בתי בת 7 נגע חיוור לבן. רופא עור ראשון שבדק את זה דרך מנורה כחולה אמר לי שזה ויטיליגו אבל כשפניתי לפרופ׳ דני בן אמיתי הוא בדק גם כן בדק את זה דרך מנורה כחולה ואמר לי שזה לא וטיליגו אלא יכול להיות post inflammatory hypopigmentation שיכול להיות כתוצאה מדלקת של ריור, הרפס וכו׳. אמר לי להשתמש במשחת דרמקול וזה יחלוף עם הזמן. מאז אני בדאגה כל הזמן ובודקת את זה לרוב. יש לציין שהנגע הוא בצבע לבן חיוור אבל לא צבע בהיר כמו חלב ובבדיקה אחרונה לפני חודשיים אצל פרופ׳ דני בן אמיתי נראה נגע ללא זריחה במורה הכחולה עם זאת מדאיג אותי שהנגע עדיין קיים. במקביל אין התפשטות או שינוי בגודל וצבע הנגע מאז שהופיע. מודה להתייחסות שלך למה שנכתב.

לקריאה נוספת והעמקה

פרופ' בן אמיתי אבחן הנגע כ- post inflammatory hypopigmentation , (כלומר פחות פיגמנט לאחר דלקת כלשהי באותו מקום) ולא ויטיליגו. אני מכיר את פרופ' בן אמיתי היטב והוא הכתובת הטובה ביותר ליעוץ כזה ואת יכולה להיות רגועה עם האבחון שלו ולהפסיק לדאוג.

06/03/2019 | 07:58 | מאת: בן

בן 27. לפני חצי שנה הייתה לי התפרצות אקנה (לא קרה מאז התיכון חוץ מאיזה פצע פה שום). גם עוד נישארו לי צלקות מהאקנה שהייתה לי פעם, אז החלטתי ללכת לייעוץ במרפאה אסתטית והתחלתי טיפולי PDL פלוס לקיחת רואקוטן (כמעט 5 חודשים). עברתי חמישה טיפולים עד כה והמצב אכן השתפר (הרבה מהצלקות טושטשו וכבר בקושי יש לי פצעונים חדשים), אבל גם יש לי מן כתמים כהים כאלה בעור הפנים שה-PDL לא מצליח לשפר וממש הייתי רוצה לפתור גם את הבעיה הזאת. בגלל הרוקאוטן אני מניח שפילינג כימי הוא מחוץ לשאלה (לפחות לזמן הקרוב). האם יש טיפול אחר שיכול לטפל בזה, או אולי חומרים מבהירים שיוכלו להבהיר ולטשטש את האזורים הבעייתיים?

לקריאה נוספת והעמקה

הרושם שמדובר בפיגמנטציה פוסטאינפלמטורית (בשל האקנה). כדאי להתחיל טפול בקליגמן או ESOMED עם הגנה קפדנית משמש. אם לא תהיה הטבה תוך חודש - חודשיים פנה למרפאה אסתטית לשקול הוספת טפול בIPL.

06/03/2019 | 02:48 | מאת: פיגמנטציה דלקתית pih בעור כהה

אהלן בחור בן 25סבלתי בילדותי מעור אטופי נותר צלקות בפנים והיפר פיגמנטציה בצוואר pih עם כתמים היפופיגמנטרים מעורבב ביחד מעוניין לטפל .כתמים של היפר והיפו גוון עור לא אחיד טרואמה של העור

לקריאה נוספת והעמקה

בצלקות אקנה בפנים ניתן לטפל בגלי רדיו (אם יש צורך בשלוב עם SUBCISION, חתוך בסיס הצלקת). בפיגמנטציות ניתן לטפל בקליגמן. ממליץ לך לפנות ליעוץ למרפאה אסתטית רצינית (לדוגמה, ורנר קליניק).

28/02/2019 | 23:54 | מאת: ליזי

הבנתי שתרכובת גליקמן לא תעזור עם כיתמי שמש... האם זה נכון? לפי נסיונך , מה מוריד כיתמי שמש טוב יותר פילינג כימי בינוני או פילינג לייזר co2?

לקריאה נוספת והעמקה

לכתמי שמש הטפול המתאים הינו IPL (אור מרוכז) לנגעים פיגמנטרים או לייזר לנגעים פיגמנטרים. קלוף בעומק בינוני או עמוק הינם כמובן טפול טוב אך זהו טפול עם פגיעה גדולה הרבה יותר בעור ועם צורך בזמן החלמה ארוך הרבה יותר.

27/02/2019 | 10:58 | מאת: כתם ורדרד חום לי פי הטבעת

יש לי ליד פי הטבעת כתם ורדרד חום הלכתי לרופא עור היא אמרה שזה ליגיטמי שמישתנה שמה הצבע וגם אני אחרי לידה

לקריאה נוספת והעמקה

במקרה כזה האבחנה צריכה להעשות בבדיקה על ידי רופא עור. אם יש ספק באבחנה ניתן לעשות ביופסיה קטנה.

יש לי כתמים באזור השפם שנראה כי הצטמצמו לאחר טיפול קוסמטיקאית ושוב גדלו. ההערכה הייתה שהמצב הינו כתוצאה מהתקן מירנה. ההתקן הוצא. חל שיפור בכתמים ןאחר כך שוב הם גדלו(אולי בעקבות מריחת יתר של קרם מסוים).מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

הרושם ממכתבך שמדובר במלזמה. מלזמה הינה פיגמנטציה המופיעה בפנים בעיקר בנשים בהריון או בנשים המקבלות טפול הורמונלי (גלולות למניעת הריון או גם IUD שגם מפריש הורמונים כמו המירנה). היא מתבטאת בכתמים חומים המופיעים בפנים. כתמים אלו מוחמרים בחשיפה לשמש. הטפול הראשוני במלזמות הינו תכשירי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון ברכוז גבוה יותר), הגנה קפדנית משמש והפסקת גלולות בחולות הנוטלות גלולות או IUD מפריש הורמונים.

25/02/2019 | 21:15 | מאת: אביבית

שלום. לפני מס' חודשים נכוותי קלות במצח ממחליק וכעת נותר לי כתם חום. האם יש דרך להסיר אותו או להבהיר אותו? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר כנראה בפיגמנטציה שלאחר דלקת. ניתן להבהירה עם חומרי הבהרה על בסיס קליגמן. פנה לרופא העור שלך.

היי, עשיתי לייזר באיזור עצמות הלחיים בסה"כ 2 טיפולים ולאחר הטיפול השני שמתי לב ששבועיים אחרי בערך התחילו להיות לי כתמים לבנים על הפנים איפה שעשיתי את הלייזר. בתמונות עבר שמתי לב שיש לי את אותו צורה של הכתמים אבל אז הם היו הרבה פחות בולטים (גם אף פעם לא שמתי לב אליהם). האם יכול להיות שהלייזר גרם להם להיות יותר בולטים ? או שבגלל שאני נשמר מהשמש כבר 3 וחצי חודשים מאז הטיפול הראשון הם לאט לאט התבהרו ולא קיבלו שיזוף ? וקראתי שזה יכול להיות גם היפופיגמנטציה שלאחר דלקת אבל מסיפורים שראיתי זה קורה בדרך כלל אחרי כוויה שהיא מגלידה. אמנם הפנים שלי היו אדמומיות לאחר הטיפול אבל לא נכוותי או משהו כזה האם זה עדיין אפשרי ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה נוספת - האם רצוי עדיין להמנע מהשמש והיא יכולה להחמיר את הבעיה או אפשר להחשף מאחר ועברו כבר חודשיים וחצי מהטיפול האחרון

טפול בלייזר עלול להותיר היפופיגמטציה (פחות פיגמנט) שלאחר דלקת. במרבית המקרים יש שיפור גדול בהיפופיגמנטציה לאחר תקופה..

שלום, אני לפני 4 וחצי חודשים שברתי את הזרת בכף הרגל. מאז רק שאני עומד או יושב הכף רגל נהיית סגולה/אדומה. לאחרונה הופיעו לי נקודות אדומות קטנות על כף הרגל. וזה קצת מדאיג אותי רציתי לשאול שני שאלות: 1. האם זה מסוכן? 2. האם זה נגרם בגלל שהכף רגל שלי כבר כמה חודשים שאני עומד או יושב נהיית אדומה/סגולה *ככה הנקודות האדומות נראות http://www.up2me.co.il/v.php?file=2487361.jpeg מאוד אשמח למענה. תודה

יש צורך בבדיקה של רופא עור כדי לראות מהן הנקודות האדומות שהופיעו אצלך בכף הרגל (האם מדובר בתהליך דלקתי או בכלי דם).

22/02/2019 | 14:08 | מאת: יובל

שלום, אני בן 23 ויש לי כתמי פיגמנטציה (כמעין נמשים) בעורף, כתפיים, גב וצוואר. האם קיימים טיפולים להעלימם באיזורים אלו? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הרושם שמה שיש יש לך הינו נמשים (FRECKLES). כדאי לחבדק אצל רופא עור לודא האבחנה. הגנה משמש עשויה לעזור להתבהרות הנמשים . אם הם מפריעים אסתטית ניתן לטפל בהם באור מרוכז (IPL) או לייזר לנגעים פיגמנטרים.

18/02/2019 | 23:41 | מאת: אורנית

שלום ! אני סובלת מזה שנים מרוזציאה ניסיתי כבר את המשחות והכדורים ןכעת התחלתי טיפול בקרם איברמסטין 1% אני משתמשת בו כבר 3 שבועות אך מצב העור שלי החמיר אני ממש אדומה ועם המון פצעים ,האם להמשיך למרוח או להפסיק העור ממש מגורה הרבה יותר מלפני תחילת הטיפול .תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורנית השאלה הינה אם היתה אבחנה ברורה ממה את סובלת. אם המדובר ברוזציאה טפול בכדורי מינוציקלין יכול לעזור מאוד במצב זה. אם לעומת זאת, מדובר ב- DEMOCIDOSIS, תפרחת הנגרמת על ידי קרציוני דמודקס, כדאי לתת משחות מורידות דלקת (משחות עם קורטיזון) למשך זמן קצר, בנסוף כמובן לטפול שניתן נגד הקרצינוים. בנסוף לטפול כנגד הקרציון

בנוסף כמובן לטפול שניתן נגד הקרציונים על ידי האיברמקטין. כדאי להיבדק אצל רופא עור כדי לנסות להגיע לאבחנה ברורה.

15/02/2019 | 18:46 | מאת: יפית31

אני נמצאת בתאילנד כבר שבוע וחצי ולפי יומיים תצו לי כתמים על גב יד ימין שנראים כמו נמשים. אני יחסית שחומה מטבעי. ואין לי נמשים על העור. ממה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

כתמים חומים בהירים הנראי כמו נמשים והופעתם הינה לאחר חשיפה לשמש יכולים להיות נמשים. אפשרות נוספת , יתכן ומדובר בכתמי שמש SOLAR LENTIGINES.

שלום סבלתי מאטופיק דרמטטיס בבית השחי ובזרועות הייתה לי פריחה אדומה וגרד רופא עור נתן לי כמה סוגים של משחות עור וקרמים עם אסטרוידים אבל לא עזר עד שהוא נתן לי בסוף משחה בשם אלקום היא עזרה לי והעלימה את הגרד וגם את הפריחה עבר שבועיים מאז שהפריחה עברה אבל נשארו לי כתמי פיגמנטציה בבית השחי ובזרעות בצבע חום כזה ...האם זה עובר או שזה נשאר לכל החיים ?מה אני עושה כדי להעלים את הפיגמנט שנשאר?

לקריאה נוספת והעמקה

בתי שחי אינו מקום שכיח לדלקת עור אטופית. משחת האלוקום בה השתמשת הינה קורטיזון חזק (עם אפשרות פחותה מעט לתופעות לואי). הפיגמנטציה יכולה להיות פיגמנטציה שלאחר הדלקת (שהיתה שם) או שיכולה להיות ללא קשר לכך. יש צורך בבדיקת רופא עור.

30/01/2019 | 10:07 | מאת: ויס קלרה

שלום סובלת הרבה זמן מצריבה בפי הטבעת ובוולוןה שום משחה לא עוזרת לאחרונה קבלתי צמחיי מרפא לטיפול בהליקובקטר פילורי וזה מגביר מאד הצריבה הטם צמחי מרפא מגבירים צריבה בעור בשל חריפותם כמו זנגזביל

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור אם מדובר בבעיה אחת או בשתי בעיות נפרדות (האחת צריבה בעור הוולוה והשניה באזור פי הטבעת). צריבה באזור הוולוה יכולה להיגרם מסיבות שונות, כולל מזהום בקנדידה ועוד סיבות שונות. יתכן וצמחי מרפא שונים יש להם השפעה כמו אנטיביוטיקה ועלולים לגרום לפטרת נרתיק. לאבחון צריך להיבדק אצל גיניקולוג. לגבי צריבה באזור פי הטבעת, יש לכך סיבות שונות. תבלינים חריפים יכולים לגרום ולהחריף צריבה כזו.