פורום פיגמנטציה - כתמי עור

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
כתמים על פני העור מהווים בעיה שכיחה, בעיקר בנשים, וגורמים להפרעה אסתטית קשה. היות וישנם סוגים שונים של כתמים, חשוב מאוד הן אבחון הבעיה והן זיהוי הגורמים המחמירים. הגישה הטיפולית כיום הינה, מצד אחד זיהוי הגורמים לכתמים (וניסיון להימנע מהם) ומצד שני טיפול בפיגמנטציה הקיימת. קיימים היום טיפולים רבים ושונים לכל סוגי הכתמים על פני העור: מחומרים שונים המפריעים לייצור המלנין (הפיגמנט החום בעור) או חומרים המפרקים מלנין יחד עם הגנה משמש, עד מכשור מתקדם היכול להועיל בפרוק וסילוק הפיגמנט. למרות שברוב המקרים המאובחנים ומטופלים בצורה נכונה ניתן לטפל בקלות יחסית וביעילות רבה, לעיתים אנו נתקלים במקרים קשים ועמידים לטיפול. במקרים אלו יש לעיתים צורך בשילוב של טיפולים שונים וביצירתיות למציאת הטיפול הפרטני המתאים. פורום זה נועד לתת מענה לשאלות לגבי כתמים על פני העור באבחון ובמתן מידע ולגבי גישות טיפוליות. לכניסה לפורום לחצו כאן.
993 הודעות
964 תשובות מומחה

מנהלי פורום פיגמנטציה - כתמי עור

07/04/2019 | 06:03 | מאת: יוסי

בן 25 גון עור כהה בעברי סבלתי מאסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס )ואקזמה . יש היפרפיגמנטציה לאחר דלקת בצוואר פיגמנטציה קשה עם כתמים לבנים משולבים בשכבת השניה של העור בדרמיס.יש אפשרות לטפל ושיהיה גון עור אחיד עם הפנים והצוואר והגוף.

כדאי שתיבדק על ידי רופא עור. יתכן ומדובר בפיגמנטציה פוסטואינפלמטורית אך יתכן שיש צורך גם בטפול בדלקת האטופית / אקזמה. הטפול בפיגמנטציה הפוסטאינפלמטורית הינו על ידי הגנה משמש ומשחות הבהרה על בסיס הידרוקינון.

28/03/2019 | 21:03 | מאת: תמר

היי , אני בת 22, יש לי 2 סימנים בצבע חום-אדום ברגליים, כתוצאה מפצע שנוצר מסכין גילוח 2 הפצעים לעולם לא נחשפו לשמש כי הגנתי עליהם מהשמש ע״י לבוש ארוך וכבר עבר 3 חודשים מאז הפצע ועדיין יש סימן חום-אדום שלא עובר , האם פיגמנטציה יכולה להגרם גם ללא היחשפות לשמש? התחלתי למרוח קלו קט פעמיים ביום במיוחד, אני לא יודעת אם זה יהיה יעיל מכיוון שזה לא צלקת, זה סימן אדום-חום לא אסתטי האם קיים משחת הבהרה מועילה? בקרוב קייץ ואני מעוניינת שהכתמים האלה יעלמו ואיך קוראים לסימן האדום-חום לאחר פצע בשפה הרפואית? תודה רבה

29/03/2019 | 10:32 | מאת: תמר

היי אני מצרפת תמונה, לפי מה שקראתי הבנתי שמה שיש לי זה פיגמנצטיה פוסט דלקתית , זה הגיוני מכיוון שזה קרה עקב חתך בעור.. מה שיש לי זה סימן לבן ומסביב לסימן כתם פיגמנט חום אשמח להמלצות על קרם יעיל ומהיר להבהרה ללא מרשם רופא,תודה רבה

נראה שמדובר בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית. הטפול הינו הגנה משמש וחומרי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון במנון גבוה יותר מאשר אזומד וחמצה רתינואית והידרוקורטיזון.

פני לרופא עור לבדיקה ואבחון מדויק ולקבלת רצפט לקליגמן.

פיגמנטציה פוסט אינפלמטורית יכולה להיגרם גם ללא חשיפה לשמש. היא מוחמרת בחשיפה לשמש. קלוקוט הינה טפול לקלואידים וצלקות היפרטרופיות וכנראה לא תעזור לכתם פוסטאינפלמטורי.

01/04/2019 | 07:23 | מאת: תמר

אוקיי תודה רבה לך עזרת לי מאוד!

01/04/2019 | 07:27 | מאת: תמר

יש לי רק עוד שאלה בבקשה.. הבנתי שאזומד זה עוזר אך ורק לפיגמנטציה שנוצרה מסיבות הורמונלית או גיל וכו׳ האם במקרה שלי זה יכול גם להועיל? תודה רבה

01/04/2019 | 17:23 | מאת: תמר

היי.. אני חוזרת שוב עקב היותי היום אצל הרופא עור הוא בדק את הסימן ואמר שעם הזמן זה ידהה לבד תוך שנה.. ביקשתי את המשחות הנ״ל והוא אמר שכל המשחות הקיימות בשוק לא באמת מועילות וחבל סתם לרכוש אותם כי אם היה באמת משהו שעוזר אז לא היה מלא משחות אלא אחת בלבד. רציתי משחה שלפחות תזרז את זמן ההחלמה של הכתם אך הוא טען שאין טעם.. מה עליי לעשות? לרכוש משחה אזומד ללא מרשם מרופא? אני מפחדת שהמשחה עלולה לגרום לסרטן עור.. אשמח לייעוץ חוזר.. תודה ..

אכן הרושם מהספור שמדובר בפיגמנטציה פוסטאינפלמטורית. כדאי לדאוג להגנה טובה משמש ומשחת הבהרה על בסיס הידרוקינון. אזומד או התערובת של קליגמן.

יכול להועיל גם בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית. לעתים פיגמננטציה זו עמוקה מדי והמשחה אינה עובדת עליה ביעילות אך כדאי לנסות.

אזומד עשוי לעזור גם בפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית

11/04/2019 | 20:03 | מאת: תמר

אוקיי תודה רבה, רכשתי את המשחה אזומד, לכמה זמן משך השימוש אתה ממליץ? והאם כשאפסיק הכתמים יחזרו?

20/03/2019 | 23:57 | מאת: Nav

לאחר טיפול פילינג בפנים (שבו העור התקלף) נוצרו כתמים כהים. האם יש מה לעשות להעלמת/שיפור הכתמים??

יתכן ומדובר בפיגמנטציה לאחר דלקת (POST INFLAMMATOROY HYPERPIGMENTATION). זוהי פיגמנטציה המופיעה לאחר דלקת שנגרמה מגורם כלשהו (גם פילינג עלול לגרום לפיגמנטציה כזו). ניתן לטפל בתכשירים מבהירים דוגמת התערובת של קליגמן (מכילה הידרוקינון, חומצה רתינואית והידרוקורטיזון) וחשובה הגנה קפדנית משמש.

שלום, לפני שנה הופיע בזווית הפה משמאל אצל בתי בת 7 נגע חיוור לבן. רופא עור ראשון שבדק את זה דרך מנורה כחולה אמר לי שזה ויטיליגו אבל כשפניתי לפרופ׳ דני בן אמיתי הוא בדק גם כן בדק את זה דרך מנורה כחולה ואמר לי שזה לא וטיליגו אלא יכול להיות post inflammatory hypopigmentation שיכול להיות כתוצאה מדלקת של ריור, הרפס וכו׳. אמר לי להשתמש במשחת דרמקול וזה יחלוף עם הזמן. מאז אני בדאגה כל הזמן ובודקת את זה לרוב. יש לציין שהנגע הוא בצבע לבן חיוור אבל לא צבע בהיר כמו חלב ובבדיקה אחרונה לפני חודשיים אצל פרופ׳ דני בן אמיתי נראה נגע ללא זריחה במורה הכחולה עם זאת מדאיג אותי שהנגע עדיין קיים. במקביל אין התפשטות או שינוי בגודל וצבע הנגע מאז שהופיע. מודה להתייחסות שלך למה שנכתב.

פרופ' בן אמיתי אבחן הנגע כ- post inflammatory hypopigmentation , (כלומר פחות פיגמנט לאחר דלקת כלשהי באותו מקום) ולא ויטיליגו. אני מכיר את פרופ' בן אמיתי היטב והוא הכתובת הטובה ביותר ליעוץ כזה ואת יכולה להיות רגועה עם האבחון שלו ולהפסיק לדאוג.

06/03/2019 | 07:58 | מאת: בן

בן 27. לפני חצי שנה הייתה לי התפרצות אקנה (לא קרה מאז התיכון חוץ מאיזה פצע פה שום). גם עוד נישארו לי צלקות מהאקנה שהייתה לי פעם, אז החלטתי ללכת לייעוץ במרפאה אסתטית והתחלתי טיפולי PDL פלוס לקיחת רואקוטן (כמעט 5 חודשים). עברתי חמישה טיפולים עד כה והמצב אכן השתפר (הרבה מהצלקות טושטשו וכבר בקושי יש לי פצעונים חדשים), אבל גם יש לי מן כתמים כהים כאלה בעור הפנים שה-PDL לא מצליח לשפר וממש הייתי רוצה לפתור גם את הבעיה הזאת. בגלל הרוקאוטן אני מניח שפילינג כימי הוא מחוץ לשאלה (לפחות לזמן הקרוב). האם יש טיפול אחר שיכול לטפל בזה, או אולי חומרים מבהירים שיוכלו להבהיר ולטשטש את האזורים הבעייתיים?

הרושם שמדובר בפיגמנטציה פוסטאינפלמטורית (בשל האקנה). כדאי להתחיל טפול בקליגמן או ESOMED עם הגנה קפדנית משמש. אם לא תהיה הטבה תוך חודש - חודשיים פנה למרפאה אסתטית לשקול הוספת טפול בIPL.

06/03/2019 | 02:48 | מאת: פיגמנטציה דלקתית pih בעור כהה

אהלן בחור בן 25סבלתי בילדותי מעור אטופי נותר צלקות בפנים והיפר פיגמנטציה בצוואר pih עם כתמים היפופיגמנטרים מעורבב ביחד מעוניין לטפל .כתמים של היפר והיפו גוון עור לא אחיד טרואמה של העור

בצלקות אקנה בפנים ניתן לטפל בגלי רדיו (אם יש צורך בשלוב עם SUBCISION, חתוך בסיס הצלקת). בפיגמנטציות ניתן לטפל בקליגמן. ממליץ לך לפנות ליעוץ למרפאה אסתטית רצינית (לדוגמה, ורנר קליניק).

28/02/2019 | 23:54 | מאת: ליזי

הבנתי שתרכובת גליקמן לא תעזור עם כיתמי שמש... האם זה נכון? לפי נסיונך , מה מוריד כיתמי שמש טוב יותר פילינג כימי בינוני או פילינג לייזר co2?

לכתמי שמש הטפול המתאים הינו IPL (אור מרוכז) לנגעים פיגמנטרים או לייזר לנגעים פיגמנטרים. קלוף בעומק בינוני או עמוק הינם כמובן טפול טוב אך זהו טפול עם פגיעה גדולה הרבה יותר בעור ועם צורך בזמן החלמה ארוך הרבה יותר.

27/02/2019 | 10:58 | מאת: כתם ורדרד חום לי פי הטבעת

יש לי ליד פי הטבעת כתם ורדרד חום הלכתי לרופא עור היא אמרה שזה ליגיטמי שמישתנה שמה הצבע וגם אני אחרי לידה

במקרה כזה האבחנה צריכה להעשות בבדיקה על ידי רופא עור. אם יש ספק באבחנה ניתן לעשות ביופסיה קטנה.

יש לי כתמים באזור השפם שנראה כי הצטמצמו לאחר טיפול קוסמטיקאית ושוב גדלו. ההערכה הייתה שהמצב הינו כתוצאה מהתקן מירנה. ההתקן הוצא. חל שיפור בכתמים ןאחר כך שוב הם גדלו(אולי בעקבות מריחת יתר של קרם מסוים).מה אפשר לעשות?

הרושם ממכתבך שמדובר במלזמה. מלזמה הינה פיגמנטציה המופיעה בפנים בעיקר בנשים בהריון או בנשים המקבלות טפול הורמונלי (גלולות למניעת הריון או גם IUD שגם מפריש הורמונים כמו המירנה). היא מתבטאת בכתמים חומים המופיעים בפנים. כתמים אלו מוחמרים בחשיפה לשמש. הטפול הראשוני במלזמות הינו תכשירי הבהרה על בסיס הידרוקינון (דוגמת אזומד או התערובת של קליגמן המכילה הידרוקינון ברכוז גבוה יותר), הגנה קפדנית משמש והפסקת גלולות בחולות הנוטלות גלולות או IUD מפריש הורמונים.

25/02/2019 | 21:15 | מאת: אביבית

שלום. לפני מס' חודשים נכוותי קלות במצח ממחליק וכעת נותר לי כתם חום. האם יש דרך להסיר אותו או להבהיר אותו? אודה לתשובתך.

מדובר כנראה בפיגמנטציה שלאחר דלקת. ניתן להבהירה עם חומרי הבהרה על בסיס קליגמן. פנה לרופא העור שלך.

היי, עשיתי לייזר באיזור עצמות הלחיים בסה"כ 2 טיפולים ולאחר הטיפול השני שמתי לב ששבועיים אחרי בערך התחילו להיות לי כתמים לבנים על הפנים איפה שעשיתי את הלייזר. בתמונות עבר שמתי לב שיש לי את אותו צורה של הכתמים אבל אז הם היו הרבה פחות בולטים (גם אף פעם לא שמתי לב אליהם). האם יכול להיות שהלייזר גרם להם להיות יותר בולטים ? או שבגלל שאני נשמר מהשמש כבר 3 וחצי חודשים מאז הטיפול הראשון הם לאט לאט התבהרו ולא קיבלו שיזוף ? וקראתי שזה יכול להיות גם היפופיגמנטציה שלאחר דלקת אבל מסיפורים שראיתי זה קורה בדרך כלל אחרי כוויה שהיא מגלידה. אמנם הפנים שלי היו אדמומיות לאחר הטיפול אבל לא נכוותי או משהו כזה האם זה עדיין אפשרי ? תודה .

שאלה נוספת - האם רצוי עדיין להמנע מהשמש והיא יכולה להחמיר את הבעיה או אפשר להחשף מאחר ועברו כבר חודשיים וחצי מהטיפול האחרון

טפול בלייזר עלול להותיר היפופיגמטציה (פחות פיגמנט) שלאחר דלקת. במרבית המקרים יש שיפור גדול בהיפופיגמנטציה לאחר תקופה..

22/02/2019 | 22:21 | מאת: ישי

שלום, אני לפני 4 וחצי חודשים שברתי את הזרת בכף הרגל. מאז רק שאני עומד או יושב הכף רגל נהיית סגולה/אדומה. לאחרונה הופיעו לי נקודות אדומות קטנות על כף הרגל. וזה קצת מדאיג אותי רציתי לשאול שני שאלות: 1. האם זה מסוכן? 2. האם זה נגרם בגלל שהכף רגל שלי כבר כמה חודשים שאני עומד או יושב נהיית אדומה/סגולה *ככה הנקודות האדומות נראות http://www.up2me.co.il/v.php?file=2487361.jpeg מאוד אשמח למענה. תודה

יש צורך בבדיקה של רופא עור כדי לראות מהן הנקודות האדומות שהופיעו אצלך בכף הרגל (האם מדובר בתהליך דלקתי או בכלי דם).

22/02/2019 | 14:08 | מאת: יובל

שלום, אני בן 23 ויש לי כתמי פיגמנטציה (כמעין נמשים) בעורף, כתפיים, גב וצוואר. האם קיימים טיפולים להעלימם באיזורים אלו? המון תודה

הרושם שמה שיש יש לך הינו נמשים (FRECKLES). כדאי לחבדק אצל רופא עור לודא האבחנה. הגנה משמש עשויה לעזור להתבהרות הנמשים . אם הם מפריעים אסתטית ניתן לטפל בהם באור מרוכז (IPL) או לייזר לנגעים פיגמנטרים.

18/02/2019 | 23:41 | מאת: אורנית

שלום ! אני סובלת מזה שנים מרוזציאה ניסיתי כבר את המשחות והכדורים ןכעת התחלתי טיפול בקרם איברמסטין 1% אני משתמשת בו כבר 3 שבועות אך מצב העור שלי החמיר אני ממש אדומה ועם המון פצעים ,האם להמשיך למרוח או להפסיק העור ממש מגורה הרבה יותר מלפני תחילת הטיפול .תודה מראש

שלום אורנית השאלה הינה אם היתה אבחנה ברורה ממה את סובלת. אם המדובר ברוזציאה טפול בכדורי מינוציקלין יכול לעזור מאוד במצב זה. אם לעומת זאת, מדובר ב- DEMOCIDOSIS, תפרחת הנגרמת על ידי קרציוני דמודקס, כדאי לתת משחות מורידות דלקת (משחות עם קורטיזון) למשך זמן קצר, בנסוף כמובן לטפול שניתן נגד הקרצינוים. בנסוף לטפול כנגד הקרציון

בנוסף כמובן לטפול שניתן נגד הקרציונים על ידי האיברמקטין. כדאי להיבדק אצל רופא עור כדי לנסות להגיע לאבחנה ברורה.

22/07/2019 | 21:56 | מאת: רוזציאה

הי שלום לכולם בשל הקשיים הנוראיים עם רוזציאה האדמומיות והאקנה כתוצאה מכך אני מעוניין להזמין אותכם לקבוצת רוזציאה ישראל שהיא קבוצת תמיכה ללא מטרות רווח וללא אינטרס כלכלי. הוקמה על ידי אנשים שאובחנו עם רוזציאה ומטרתה לעזור ולשתף בניסיון והידע של הטיפול בה. כאן תוכלו לשתף ולקבל מידע על הטיפול, האבחון ותרופות שנרשמו לכם. https://www.facebook.com/groups/2278807212448948/ הקבוצה היא עבור רוזציאה אבל אפשר גם מי שסובל באופן כללי מאקנה מכל סוג מקבלים בזרועות פתוחות העיקר שתרגישו טוב יותר :)

15/02/2019 | 18:46 | מאת: יפית31

אני נמצאת בתאילנד כבר שבוע וחצי ולפי יומיים תצו לי כתמים על גב יד ימין שנראים כמו נמשים. אני יחסית שחומה מטבעי. ואין לי נמשים על העור. ממה זה יכול להיות?

כתמים חומים בהירים הנראי כמו נמשים והופעתם הינה לאחר חשיפה לשמש יכולים להיות נמשים. אפשרות נוספת , יתכן ומדובר בכתמי שמש SOLAR LENTIGINES.

שלום סבלתי מאטופיק דרמטטיס בבית השחי ובזרועות הייתה לי פריחה אדומה וגרד רופא עור נתן לי כמה סוגים של משחות עור וקרמים עם אסטרוידים אבל לא עזר עד שהוא נתן לי בסוף משחה בשם אלקום היא עזרה לי והעלימה את הגרד וגם את הפריחה עבר שבועיים מאז שהפריחה עברה אבל נשארו לי כתמי פיגמנטציה בבית השחי ובזרעות בצבע חום כזה ...האם זה עובר או שזה נשאר לכל החיים ?מה אני עושה כדי להעלים את הפיגמנט שנשאר?

בתי שחי אינו מקום שכיח לדלקת עור אטופית. משחת האלוקום בה השתמשת הינה קורטיזון חזק (עם אפשרות פחותה מעט לתופעות לואי). הפיגמנטציה יכולה להיות פיגמנטציה שלאחר הדלקת (שהיתה שם) או שיכולה להיות ללא קשר לכך. יש צורך בבדיקת רופא עור.

30/01/2019 | 10:07 | מאת: ויס קלרה

שלום סובלת הרבה זמן מצריבה בפי הטבעת ובוולוןה שום משחה לא עוזרת לאחרונה קבלתי צמחיי מרפא לטיפול בהליקובקטר פילורי וזה מגביר מאד הצריבה הטם צמחי מרפא מגבירים צריבה בעור בשל חריפותם כמו זנגזביל

לא ברור אם מדובר בבעיה אחת או בשתי בעיות נפרדות (האחת צריבה בעור הוולוה והשניה באזור פי הטבעת). צריבה באזור הוולוה יכולה להיגרם מסיבות שונות, כולל מזהום בקנדידה ועוד סיבות שונות. יתכן וצמחי מרפא שונים יש להם השפעה כמו אנטיביוטיקה ועלולים לגרום לפטרת נרתיק. לאבחון צריך להיבדק אצל גיניקולוג. לגבי צריבה באזור פי הטבעת, יש לכך סיבות שונות. תבלינים חריפים יכולים לגרום ולהחריף צריבה כזו.

28/01/2019 | 21:35 | מאת: ליכן פלנוס

שלום טופלתי בטיפולים פותותרפיים במשך חצי שנה עקב מחלת הליכן פלנוס כרגע ישנם כתמים שנשארו כבר מעל לשנה וחצי ועדיין כל פציעה או שריטה הופכת לכתם מה אני עושה איך אני מעלים את הכתמים האלו?

ניתן לנסות חומרי הבהרה (על בסיס הידרוקינון). ניתן להתיעץ עם מרפאה מוכרת לאסתטיקה לנסוי טפול בלייזרים שונים לנגעים פיגמנטרים .

24/01/2019 | 15:29 | מאת: ליאל

שלום, יש לי כהות מתחת לעיניים דבר שתמיד הפריע לי אבל עכשיו יותר כי כל השטח גדל ויש גם קצת שקעים. זה לא פיגמנטציה כמו למשל שיש לעינת שרוף אלא זה נראה יותר כמו כלי דם או עור שקוף. זה מאוד מאוד מפריע לי המראה נראה עצוב. רציתי לשאול מה דעתך על אפשרויות טיפול? שמעתי שאפשר למלא עם שומן עצמי. האם זה מומלץ? תודה מראש

צריך לבדוק מה הגורם. לעתים יש תהליך דלקתי כרוני הגורם לפיגמנטציה (פיגמנטציה בעקבות דלקת). לעתים מדובר בבעיה הקימת בעדות מסוימות (גנטית). לעתים יש שקעים באזור זה המחמירים את הכהות. כדאי להיבדק במרפאה העוסקת בבעיות אסתטית (דוגמת מרפאת "ורנר קליניק" כדי לראות איזה טפול מתאים.

24/01/2019 | 09:10 | מאת: לורן

ד"ר שלום, אתמול בערב הסירו לי כתם שמש מהאף בעזרת חנקן נוזלי. הרופאה לא אמרה לי מה צפוי פרט לאודם... כרגע הכתם הרבה הרבה יותר בולט! (מגוון זהוב הוא הפך לממש חום). האם זה הגיוני? למה אני אמורה לצפות השבוע? פוחדת שרק החמרתי את המצב! תודה רבה!

בעקבות הקפאה יש אודם ונפיחות, אחר כך נוצר גלד וכשהגלד מתקלף בדרך כלל כתם השמש נעלם ומתקבל עור בגון רגיל. לעתים באזור ההקפאה נשאר כתם בהיר יותר מהעור שסביבו.

היי, יש לי כהות מאוד קשה מתחת לעיניים היא לא נובעת משקעים אלא מפיגמנטציה של העור, הלכתי לרופא אסתטיקה במטרה להזריק חומצה הלארונית מתחת לעיניים אבל הוא אמר שלדעתו זה גנטי ולכן זה לא יהיה יעיל במקרה שלי, לכן הביא לי קרם הבהרה אמר לי למרוח על כל הפנים הבעיה שכל העור מתקלף לי ונהיה אדום וגם לא מפחית את הכהות...מה עוד אפשר לעשות? האם באמת הזרקות לא עוזרות במקרים של כהות מפיגמנטציה ללא שקעים?אשמח לעזרה.

הזרקות לא עוזרות במקרים של כהות מפיגמנטציה ללא שקעים. פיגמנטציה מתחת לעיניים עלולה להיות בעיה קשה. סיבות לפיגמנטציה מתחת לעיניים יכולות להיות: גנטית או תגובה לדלקת עור באזור. אם יש שקעים באזור, הפיגמנטציה בולטת יותר. כדאי לזהות מה הבעיה: אם מדובר בפיגמנטציה בשל דלקת עור קלה חשוב לטפל בדלקת זו. טפולים אפשריים בפיגמנטציה הינם חומרי הבהרה, כמובן בשלוב עם הגנה קפדנית משמש

האם את מטפלת בעור מתבגר, הכוונה לטיפול קוסמטי. אני חברת קופת חולים מכבי

חלק ניכר מהעבודה שלנו הינה בעור מתבגר, עם כל ההתבטאויות לכך. טפולים אסתטיים לא נעשים במסגרת הקופות. את מוזמנת לפנות למרפאת ורנר קליניק (באופן פרטי), ב/ ד"ר אינס ורנר

17/01/2019 | 09:14 | מאת: תיקי

רופאת עור בצעה טיפול באמצעות מכשיר חנקן על כתם פיגמנטציה בעור הפנים. עתה הכתם מתקלף ואני מבקשת לשאול מה ניתן למרוח כדי להגן על האזור

הקפאה עם חנקן נוזלי הינה אחת השיטות להורדת נגעים פיגמנטרים דוגמת כתמי שמש. מלנוציטים רגישים מאוד להקפאה. אין צורך בטפול נוסף לפיגמנטציה. כמובן שיש צורך בהגנה טובה משמש למניעת חזרת הבעיה שהיתה.

שלום, איך מחדשים את עור הפנים כך שפחות יהיה מחוספס לכהי עור, מבלי לגרום לפיגמנטציה? תודה

בכהי עור צריך להיזהר עם כל טפולי הפילינג (כימי או לייזר) שכן כל תהליך דלקתי עלול לגרום לפיגמנטציה. ניתן לבצע זאת בזהירות ואף לשקול תכשיר למניעת פיגמנטציה. כפי שצינתי יש מגן גדול של אפשרויות, כימי, לייזרים וכו'. פני למרפאה המתמחה בבעיות כאלו ( לדוגמה, ורנר קליניק)

15/01/2019 | 10:58 | מאת: יעל

שלום, כיצד מטפלים? זה במפשעות באזור הירך. יוצא מקו הבקיני. האם זה הורמונלי? ראיתי שכתבת על משחת הבהרה, ממה מורכבת?

פיגמנטציות במפשעות יכולות להיות על רקע דלקת מתמשכת , בעיקר בכהי עור (פיגמנטציה שלאחר דלקת). קודם כל צריך לבדוק אם יש תהליך דלקתי באזור (שפשפת, פטרת וכו'). אם יש, צריך לטפל בו. בפיגמנטציה ניתן נסות לטפל בחומרי הבהרה (בדרך כלל על בסיס הידרוקינון).

12/01/2019 | 00:03 | מאת: גאיה

שלום , הלכתי לרופא עקב ברונכיטיס וקיבלתי אנטי ביוטיקה ושלל תרופות , בנוסף שאלתי אם היתכן שהתפרץ לי הרפס (יש לי אדמומיות מעל השפה ומן פצעונים קטנים כאלה לא כמו השלפוחיות "הקלאסיות" של הנגיף ) , הוא בחן מקרוב ואמר שלדעתו זה לא הרפס וזה בגלל הברונכיטיס והביא לי מרשם לזובירקס . אז אני מאוד מבולבלת . תודה רבה :-)

אדמומית מעל השפה עם פצעונים קטנים יכול להתאים להרפס.. לעתים הרפס מתפרץ בעקבות דלקת בדרכי נשימה עליונות ואולי זה המקרה. זובירקס הינו טפול להרפס. יתכן ולא הבנת את הרופא , פני אליו שוב להבהרה.

11/01/2019 | 17:21 | מאת: אולה

שלום, 1. זה נכון שאם אמרח ווזלין על העור נניח בפנים זה יעשה לעור גווון שחור? 2. היית ממליץ לי למרוח ווזלין רק בלילה מאחר וכל העור שלי מתקלף עקב שימוש במשחת גליקמן? אני מרגישה שקרם לחות לא מספיק ועדיין גורם לו להיות יבש

שלום אולה העור שלך מתקלף ויבש עקב שמוש במשחת קליגמן? אין זה דבר תקין. יתכן ורכוז החומצה הרתינואית גבוה מדי או שנעשית מריחה של כמות גדולה מדי או שיש דלקת אלרגית למגע מהקליגמן. לא אמור להיות קלוף או יובש משמעותיים כתוצאה ממשחת הקליגמן. וזלין לא גורם לעור לגון שחור. יתכן יש בעיה בשמוש עם הקליגמן. אני מציע להפסיק הטפול ולפנות ליעוץ רופא עור.

09/01/2019 | 17:19 | מאת: ליאן

סיימתי לפני חודש טיפול של חצי שנה 40 מ״ג, רופא העור אמר שאפשר לחזור לעשות שעווה לאחר חודש. אתמול הלכתי לקוסמטיקאית, היא עשתה לי פס קטן לראות תגובה של העור ואכן יצא פס חום שטחי על העור. היא מרחה לי מיד אחכ ביאפין ואני ממשיכה למרוח עד עכשיו. האם תשאר צלקת? כיצד ניתן לטפל? תודה

09/01/2019 | 17:20 | מאת: ליאן

אציין כי אני בת 20

יש גישות שונות לטפול בשעוה להסרת שיער לאחר סיום טפול ברואקוטן. הגישה השכיחה היא שניתן לנסות חודש לאחר סיום הטפול. יש הממליצים על גישה זהירה יותר וממליצים לחכות יותר, אפילו 3 חודשים. גישה זו שונה מטפולי לייזר להסרת שיער. בטפולי לייזר הגישה המקובלת הינה לחכות 6 חודשים לאחר סיום הטפול ברואקוטן..

אני בת 22 ועור הפנים שלי בגדול חלק . לפני כשבוע וחצי בערך הופיע לי 'חצקון' כואב וגדול מאוד בלחי , נראה לי שזה היה סוג של אבצס ולא חצקון הורמונלי.. החצקון נעלם והותיר כתם שטוח דהוי מאוד בצבע אדמדם/ חום ששונה מבצע העור שלי ולמרות שלא רואים את זה באופן בולט זה מפריע לי ואני חוששת שמדובר בצלקת . בכל מקרה מורחת קרם הגנה כל בוקר. האם לגשת לרופא עור או שזה עשוי להיעלם עם הזמן? תודה!

אם הכתם אדום תוך מספר שבועות הוא יתבהר לאט. אם הכתם חום, יתכן ומדובר בפיגמנטציה שלאחר דלקת. כדאי להקפיד על הגנה משמש. בדרך כלל יש הטבה תוך מספר חודשים. ניתן אף לטפל בחומרים מבהירים (דוגמת הידרוקינון)

האודם במקום של תהליך דלקתי ילך ושתפר עם כווץ כלי הדם במקום. תוך מספר חודשים הכל יעבור.

שלום רב, אשמח ממש להתייעצות, עקב כך שרופאת העור המטפלת בי אינה זמינה בתקופה האחרונה. יש לי כתמי פיגמנטציה רבים על העור בזרועות, נראה קצת כמו פצעונים כהים (צלקות), קיבלתי מהרופאה ret-avit 0.05%, ומשתמשת 3 פעמים בשבוע, כבר למשל חודש ושבוע. החלו לי גירודים בזרועות והכתמים שהיו כהים האדימו, האם להמשיך בטיפול או לעצור? (כרגע הנראות של העור בזרועות רק החמיר במקום להשתפר). תודה רבה על המענה!

נראה שהחומצה הרתינואית 0.05% גרמה לגירוי. ממליץ להפסיק הטפול בה. לאחר שכל הדלקת תחלוף ניתן להשתמש ב- ESOMED 4%

יש משהו שביכולתי לעשות כדי שהדלקת תעבור? למרוח אלוורה (יש לי צמח) או פניסטיל? או משהו אחר שאתה ממליץ? תודה.

אל תשמשי באזומד 4ִֵ% זה לא עושה כלום וזו משחה ללא מרשם רופא.

אזומד 4% מכילה הידרוקינון 4%. הידרוקינון מפריע ביצירת פיגמנט המלנין. הידרוקינון הינו מרכיב חשוב בטפולים בפיגמנציות דוגמת מלזמה או פיגמנטציות שלאחר דלקות. הוא המרכיב החשוב בתערובת של קליגמן (בדרך כלל משתמשים בו בתערובת זו ברכוזים גבוהים יותר).

29/12/2018 | 16:36 | מאת: אדוה

שלום ד"ר, איזה טיפול נים אתה מציע לחידוש טקסטורת העור לא לבהירי עור?- כלומר אני בעלת גוון נס קפה ומשתזפת. הבנתי שמסוכן כי אפשר לחטוף אחרי הטיפול פיגמנטציה. ובכל זאת, אין איזה טיפול? ויש לי כמה נקודות שמש על לחי אחת בהירות. ובא לי להסירן. תודה

לא ברור לי למה הכונה ב"נקודות שמש". צריך בדיקת רופא עור לאבחנה מדויקת.

23/12/2018 | 10:36 | מאת: מור

היי אני בת 26, עם עור כהה יחסית, אובחנתי אצל רופאי עור כבעלת רוזיציאה, מה שלא כל כך מתאים לאוכלוסיה של המחלה. בכל זאת, סובלת מאדמומיות ומעט בלוטות חלב בפנים. איך אני יכולה לדעת איזה סוג של טיפול ליזר יכול לעזור לנקודות של נימי הדם האדומות בפנים? האם כדאי לטפל גם בתרופות כגון כדורים? היכן ניתן לבצע את טיפולי הלייזר? האם יש המלצה לרופא המתמחה בכך באזור חיפה? תודה!

טפול לנימים המופיעים ברוזציאה יכול להעשות על ידי IPL (עם פילטרים לנגעים וסקולרים) או לייזרים לכלי דם (בעיקר PULSE DYE).

19/12/2018 | 09:25 | מאת: דנה

בעלון לצרכן כתוב שאין להשתמש במוצר לאחר חודשיים מזמן הפתיחה (אך ניתן להשתמש בו ברצף עד ל-3 חודשים). האם יש לכך בסיס? המוצר רק פחות יעיל או שיש סכנה להשתמש?

התכשיר עלול להיות פחות יעיל. לא ידוע לי על סכנה למשתמש.

19/12/2018 | 08:57 | מאת: דנה

השתמשתי באזומד 4% לצורך טיפול במלזמה במשך חודשיים ללא שיפור. נאמר לי להשתמש באזומד 4% ורטאויט 0.05% ל-3 חודשים אך אני מפחדת שהמצב יחמיר כתוצאה מהיפר-פיגמנטציה כי העור שלי רגיש. - יש צורך לשלב סטרואידים כמו שיש בקליגמן או שבגלל שהאחוזים בקליגמן יותר גבוהים יש שם צורך בסטרואידים? - האם עדיף למרוח את שניהם באותו היום או אחד בכל ביום? - כמה זמן ברצף מותר להשתמש באזומד 4% וכמה זמן הפסקה צריך לעשות עד שמותר להתחיל שוב? תודה מראש.

אם אזומד 4% לא עזר כדאי לנסות רכוזים גבוהים יותר ובשלוב עם רתין A והידרוקוטיזון. ניתן לנסות תערובת של קליגמן עם הידרוקינון 6% , רתין A 0.025% או 0.01% והידרוקורטיזון. ברכוז זה של חומצה רתינואית בדרך כלל הסכון לגירוי עור קטן מאוד.

תודה. כמה זמן ברצף מותר להשתמש בהידרוקינון?

במנונים נמוכים ניתן לשתמש תקופות ארוכות. במנונים גבוהים כדאי להגביל משך שמוש (מספר חודשים , חצי שנה..)

06/12/2018 | 13:37 | מאת: יאנה

שלום ד״ר, יש לי כתמי שמש, נמשים וכתמים לאחר אקנה. קוסמטיקאית רפואית הציעה טיפול לייזר ipl. השאלה שלי היא האם לייזר זה עובד בצורה של קילוף השכבה העליונה של הפנים? כי אם כן הבנתי שהדבר לא מומלץ לטווח הרחוק ומשאיר את העור חשוף ולא מוגן ברמה שקרם הגנה יכול לא להספיק להגן על העור. אציין גם שאני דיילת אוויר ומפחדת שקרבה מרובה לקרינה תעשה לי יותר גרוע לאחר הלייזר? האם אין טיפול לפיגמנטציה שמפרק את המלנין ומפזר אותו ללא להוריד את השכבה העליונה של העור? ברשותך עוד שאלה, מתלבטת להתחיל עם רואקטן עקב אקנה וריבוי פעילות בלוטות החלב, האם מינון נמוך שיקטין תופעות לוואי לא יעיל בכלל כמו קורס מלא של התרופה? והאם ניתן לצפות לאחר מכן שהנקבוביות ייסגרו אפילו טיפה? והעור יראה חלק יותר? או שאין קשר?

07/12/2018 | 17:31 | מאת: יעל

היי, קודם כל יש לייזר שזה אורך גל אחד ויש IPL- שזה לא לייזר, זו אלומה של אור באורכי גל שונים. מידת אורך הגל קובעת את עומק החדירה. לייזר רק רופא מותר לו להשתמש. לגבי השיטות הללו אם תקראי בגוגל תביני שיש כאלו שפונות לטיפול בעומק העור ולכן העור לא מתקלף הן רק מפוצצות את המלנין. לעומת שיטות שמטרתן לקלף את העור = פילנג ע"י לייזר. וזה אכן פילנג. יש גם טיפול כימילפיגמנטציה = נוסחת קליגמן שמעכב יצירת מלנין. מרשם ע"י רופא בלבד. אני התחלתי כעת. זה ממש עושה עור אדום צריך יום כן יום לא אסור שמש זה ממש מיבש את העור. מכיל הדרוקיניון שזה החומר שמעכב מלנין. וחומצה רטינואית שמחדשת את העור . רוקאוטן ניתן למקרה אקנה עם צלקות ובהחלט משפר את מרקם העור זה חומר טרטרוגני כלומר גורם למומים בעובר לכן אסור הריון. גם הוא מכיל רטינול. את צריכה להתייעץ עם רופא עור מה מטרת הטיפול? לעור חלק ונגבוביות עדינות אפשר לשתמש במשחה רטוויט שזה שוב רטינול וכל התכשירים שציינתי בעצם מכילים חומצה רטינולית שזה נגזרת ויטמין A שידועה כיום כאנטי איגינג ומחדשת העור ועושה מרקם עדין יותר. בכל הטיפולים אכן העור רגיש יותר וזקוק ללחות ומסנני הגנה למריחה כל שעתיים. רופא עור הסביר לי: אם את רוצה עור טוב ואחיד את צריכה כל השנה למרוח קרם הגנה - היום יש ג'ל הגנה שזה שקוף ולא רואים פס לבן. רובם מכילים אנטיאוקסידנטים שזה ויטמין E +c ובלי קשר זה כמו פריימר לפני איפור שיושב ממש טוב על זה. גם מינוציקלין עושה עבודה טובה לאקנה. ויש גם במשחות ולא ככדורים. בהצלחה

ממה שאת כותבת יש לך שלושה סוגי נגעים: כתמי שמש, נמשים וכתמים לאחר אקנה. הכתמים לאחר אקנה הינם חומים או אדומים? גון האור שלך הינו בהיר או שחום? אם הם חומים מדובר בפיגמנטציה לאחר דלקת (POST INFLAMMATORY HYPERPIGMENTATION} בשל אקנה מודלק. יש טפולים שונים בחומרים מבהירים וכמובן הגנה טובה משמש אולם חשוב לטפל בצורה יעילה כנגד האקנה. טפול באיזוטרטינואין (קורטן או רואקוטן) הינו היעיל ביותר. אם אין לך הפרעה הורמונלית בסיסית יש סכוי טוב לרפוי קבוע (בשני שליש מהמקרים). ניתן גם לטפל במנון נמוך לאורך זמן . היתרון " אין כמעט תופעות לואי. החסרון, בדרך כלל הטפול אינו מביא לרפוי קבוע. אם הכתמים אדומים אין המדובר בפיגמנטציה. זוהי תוצאה של האקנה המודלק ותוך מספר חודשים כלי הדם מתכוצים וקים שיפור. בכל מקרה, חשוב לטפל באקנה. כתמי שמש (SOLAR LENTIGINES) הינם כתמים המופיעים בעקבות חשיפה מתמשכת לשמש, בדרך כלל בבהירי עור. הטפול הינו הקפאה בחנקן נוזלי, טפול ב- IPL (קרן אור מרוכזת)) או בלייזר לנגעים פיגמנטרים. לגבי נמשים, אלו כתמים חומים, בדרך כלל בהירים, המופיעים בגיל ילדות בפנים ואף בגב באזורים חשופים לשמש. בדרך כלל אינם מהוים בעיה אסתטית. הגנה קפדנית משמש תביא לשיפור. לסכום, כדאי לך להתיעץ עם רופא עור המטפל גם בבעיות אסתטיות ולא להסתפק ביעוץ קוסמטיקאית. כדאי לך לפנות ל"ורנר קליניק" ליעוץ אצל ד"ר הדס פראג (היא תוכל לטפל גם רואקוטן וגם אם יש צורך בטפול ב- IPL ,).

04/12/2018 | 14:18 | מאת: אפרת

שלום, האם טיפול בלייזר יכול להסיר כתמי היפר פגמנטציה שקיימים שנים רבות? בערך 10 שנים. ואם כן איזה מכשיר בדיוק?

בסבירות גבוהה שכן. יש היום מגון גדול של סוגי לייזרים ומכישרי IPL (אור מרוכז). צריך לפנות להתיעצות לרופא עור המומחה בטפול במכשירים אלו או למרכז המתמחה בטפולים אלו.

04/12/2018 | 10:29 | מאת: אראלה

שלום, התחלתי להשתמש במשחת קליגמן. אבל הבעיה שלי היא שאני שמה מסנן קרינה משמש אז העור קצת צורב ואני מרגישה אי נוחות. רכשתי כעת " סאני care" של קופת חולים מכבי זה ג'ל שקוף לפנים וכתוב שהוא היפואלרגני. מה עושים? האם זה הקרם הספציפי?

יתכן והצריבה הינה מתכשיר הקליגמן. תכשיר הקליגמן מכיל חומצה רתינואית העלולה לגרום לצריבה. ניתן להשתמש ברכוזים שונים ויתכן ולעור שלך הרכוז שקבלת גבוה מדי.

06/12/2018 | 00:18 | מאת: אראלה

תודה. לא האי נוחות זה ממקדם ההגנה. שמתי אחר וזה השתפר. צריכה עזרתך: אתה יכול להמליץ לי על קרם לחות לשימוש כי העור יבש? שוב חשוב משהו שלא יגרום לצריבה. ולגבי ניקוי: מותר לנקות את הפנים עם אמול דל ד"ר פישר?

קרמים משמש אינם אמורים לגרום לצריבה. גם אלרגיות אליהם הינו דבר מאוד לא שכיח. קרמים של ד"ר עור , ד"ר פישר, AVENE ולה רוש פוסה הינם בדרך כלל באכות טוב.

03/12/2018 | 03:35 | מאת: יניב

שלום אני מעשן דיי הרבה לאחרונה שמתי לב שנהיו לי כתמים חומים באצבעות באזור שאני מחזיק את הסיגריה ...זה דיי מעצבן .מה ניתן לעשות?

לא ידוע לי על טפול לכך.

01/12/2018 | 21:45 | מאת: לינוי

היי תוך כמה זמן הג׳ל אזומד אמור להשפיע על כתמי עור? אני מרגישה שהג׳ל לא משפיע על הכתמי עור שלי כתוצאה מהארנה ואשמח לעזרה ולמענה

בדרך כלל תוך כחודש ניתן כבר לראות תגובה משמעותית

27/11/2018 | 23:33 | מאת: זואי

שלום, קראתי פה שאפשר להבהיר ע"י משחות הבהרה אפשר לדעת איזו משחה?

סיבות לפיגמנטציה מתחת לעיניים יכולות להיות תגובה לדלקת עור באזור, הרחבת של כלי דם או סתם נטיה לפיגמנטציה בעדות מסוימות (בעיקר העדה התימנית וצפון אפריקאית). התגובה לטפולי הבהרה לאזור זה מאוד חלקית והעור עדין ונוטה לעבור גירוי. כמובן יש צורך לדאוג להגה נאותה משמש. אם יש מרכיב דלקתי שגרם לפיגמנטציה יש לטפל גם בו. ניתן לנסות בתחילה הידרוקינון במנון נמוך , דוגמת ESOMED.

שלום, מתי מתחילים לראות תו צאות בעור? האם זה מעלים כתמים שנמצאים עמוק? יש לי כמה כתמי שמש קטנים וצפופים בלחי והם בהירים.

משחת קליגמן עוזרת בעיקר לפיגמנטציות. היא עוזרת פחות לכתמי שמש (SOLAR LENTIGINES) . בכתמי שמש ניתן לטפל ב IPL (אור מרוכז) או בלייזר או בהקפאה קלה.

05/01/2019 | 12:11 | מאת: נוקי

מה ההבדל? איך יודעים מאיזה סוג הכתמים שלי? אני משתמשת בקליבר ולדעתי הכתמים מתכהים. זה יכול להיות? תודה

22/11/2018 | 21:12 | מאת: בר

הייתה לי פיטריאטיס רוזה , לאחר שימוש במשחה הפיטריה נעלמה אך נישארו כתמים שחורים באיזור הבטן , כיצד מורידים אותם ?

מדובר בפיגמנטציה שלאחר דלקת, תופעה שכיחה לאחר דלקת , בעיקר בכהי עור. הגנה משמש וגם חומרי הבהרה המפחיתים יצור מלנין דוגמת הידרוקינון.עשויים לעזור.

18/11/2018 | 21:25 | מאת: גל

שלום, התחלתי טיפול בתכשיר עם חומצה קוג'ית, פיטית, לקטית, גליקולית, ויטמין C, חומצה היאלרונית. רציתי להבין האם עיכוב המלנין כשלעצמו לא פוגע בי כיוון שהתפקיד שלו למנוע פגיעה מקרני השמש. מציינת שאני יוצאת לשמש עם מסנן קרינה. האם זה מחליף את המלנין? תודה

הטפול בתכשירים אלו מקטין יצור מלנין, לא מהוה חסימה מלאה. אם את גם מגינה משמש אינני חושב שקימת בעיה .

13/11/2018 | 11:36 | מאת: פיור סקין ביו אקווה

שלום, אני מטופלת אצל קוסמטיקאית חצי שנה במספר משחות לטיפול בפיגמנטציה ללא שיפור ניכר. בתקופה האחרונה אני שומעת על קרם פיור סקין - ביו אקוואה, שבנות מספרות חולל פלאים תוך זמן קצר. האם ידוע לך על משחה זאת? תודה רבה!

13/11/2018 | 15:39 | מאת: רננה

היי, רק רופא יכול לטפל בפיגמנטציה. כל השאר זה קוסמטיקה בגרוש כולל אצל קוסמטיקאית שלא רשאית לרקוח תכשירים פעילים שישיפעו לך על העור. סורי...

לא מכיר משחה זו

מצטער, לא מכיר

שלום, למרות החשש רכשתי את משחת קליגמן שנתן הרופא. שמתי אתמול בלילה כמות ממש קטנה אבל רק על לחי אחת כי פחדתי. והבוקר העור באזור המריחה אדום. אני חוששת להמשיך. האם זו תגובה נורמלית ולהמשיך בטיפול לאחר שהעור ירגע כלומר זו תגובה התחלתית למי שמנסה פעם ראשונה על העור? בעיקרון אני שוחמה ( צבע נס קפה/בז', אז זה נראה כאילו העור סמוק) נתנו לי משחה בריכוז של 6% הידרוקינון. האם היה על הרופא לתת לי ריכוז נמוך יותר? המטרה: ממש פיגמנציה קלה לא הכי נראית על הלחי ובעיקר כי רצתי לעשות פילנג קל לחדש את עור הפנים ואני דיי יורדת מזה גם בעיצת הרוקחת שאמרה לי שלאמא שלה נהיה פיגמנטציה מהפילנג. אני לא יודעת איך אפשר לחדש את עור הפנים העור בסדר אבל מחוספס.. מה עושים?

קליגמן מכיל הידרוקינון , חומצה רתינואית והידרוקורטיזוון. מה היה רכוז הרתין A ? יתכן ומדובר בתגובה אלרגית לאחד המרכיבים אך יתכן ומדובר בקליגמן עם רכוז חומצה רתינואית גבוה מדי בשבילך.

11/11/2018 | 07:52 | מאת: 113yael

בוקר טוב,לפי המלצת רופא עור התחלתי להשתמש בקליגמן (טרטיניון 0.05%, הידרוקינון 4%, הדרוקורטיזון 1%) לטיפול ב פיגמנטציה בפנים. ביום הראשון מרחתי לשעתיים, ביום השני ל 3 שעות וביום השלישי ל כ 6 שעות. בבוקר היום השלישי הבחנתי קילוף בעור הפנים. האם זו תגובה נורמלית/ העור אמור להתקלף? בינתיים הפסקתי את הטיפול תודה מראש על התשובה

הקלוף נגרם כנראה מהרתין A (ברכוז 0.05%). הוא אינו חלק מהטפול . אולי כדאי לחזור לרופא העור שלך ולשקול שמוש בקליגמן המכיל 0.025% רתין A או להפחית את משך החשיפה לו.

11/11/2018 | 04:34 | מאת: אייזהנהורן

שלום באזור המפשעות ופס הישבן העור שלי כהה יותר וזה מפריע לי משמעותית. לכן, רציתי לדעת אם יש פיתרון שיעלים את הכהות או אפילו יפחית אותה. יש סיכוי שהעור הכהה הוא כתוצאה משפשופים שהיו לי בעבר לפני מספר שנים? אשמח לכל עזרה ופיתרון, תודה רבה!

פיגמנטציות אלו יכולות להיות על רקע דלקת בשל שפשפת או על רקע גנטי. פיגמנטציות לאחר דלקת (לאחר שפשפת) יכולות להתמשך למשך תקופה ארוכה אך אם השפשפת חלפה הן נוטות לבסוף להתבהר . ניתן לנסות חומרי הבהרה אבל טפולים לאזורים אלו מוגבלים ביעילותם.

היי, עור הפנים שלי היה עד לפני הגיוס חלק . ללא פיגמנטציה נכרת או חצקונים. לאחר הגיוס בעקבות שינוי בתזונה והרבה לחץ שהתפקיד דרש . האיזור ש להסנטר נעשה דלקתי וכתוצאה מכך היו לי פצעונים שעלו על עוד פצעונים וגרמו להמון צלקות הייתי חשופה המון לשמש חזקה וזב גרם בין היתר לצלקות להיות בולטות יותר וחזקות יותר . אשמח לדעת אם יש טיפול מתאים שיכול לעזור ( קרם הבהרה להבנתי לא עוזר ורק מקלף את עור)

קודם כל את צריכה טפול לפצעי הבגרות. במקראים קשים יש צורך בטפול דרך הפה (אנטיביוטיקות, איזוטרטינואין (רואקוטן או קורטן). אם נוצרה לך פיגמנטציה חומה באזורי הדלקת יש טפולים גם לכך. פני לרופא עור לבדיקה וטפול.

27/10/2018 | 19:15 | מאת: NOT_FOUND

מרחתי כורכום על הפנים וכבר חודשיים/שלוש הכתמים הצהובים לא יורדים. הבנתי שכורכום לא יורד מהפנים, זה נכון? זה כתמים שנשארים לכל החיים?

הכתמים לא נשארים לתמיד. הם אמורים לרדת.

שלום ד״ר ורנר אני עכשיו מסיימת חודש של טיפול בהידרוכינון 3% ודי מרוצה מהתוצאות; מתכוונת לסיים את הבקבוקון ולהמשיך עם קרם הבהרה פחות אגרסיבי המכיל חומצה קוגית ארבוטין חומצה לקטית וניאצינמיד. השאלה שלי האם כל אלה יכולים לתחזק את התוצאה שהושגה ( יש לציין שאני לא יוצאת מהבית ללא הגנה spf50 ) או שעדיף לא להפסיק הידרוכינון שאלה נוספת היא האם טבעת nuvaring יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה הרי היא מקומית והבנתי שאין לה כל כך ספיגה סיסטמטית אשמח לתשובתך בברכה ויקי

שלום רב טבעת nuvaring יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה (למלזמה) וכך כל טבעת שמפרישה הורמונים. את יכולה לשמר תוצאות עם הקרם שקיבלת המכיל חומצה קוגית ארבוטין חומצה לקטית וניאצינמיד וכמובן להגן כראוי משמש. אם תופיעה שוב מלזמה תחזרי לשמוש בהידרוקינון.

תודה רבה! 1) אז הקרמים שאינם מכילים הידרוקינון אלא חומרים שציינתי הם כל יעילים ולא סתם טריק? 2) הידרוקינון לא באמת עד כדי כך מסוכן וכן אפשר לחזור אליו מדי פעם נגיד פעם בשנה ( מה הסיכוי לאוכרונוזיס) אני בעלת עור סוג2-3

יש חומרים שונים בעלי פעילות כנגד יצור פיגמנט. נראה שבינתיים הידרוקינון (הנמצא בקליגמן ) הינו היעיל ביותר. כדי לקבל אוכרונוזיס צריך שמוש ממושך ובדרך כלל ברכוזים גבוהים של הידרוקינון.