נגישות
נגישות

רגישות לאנטיביוטיקה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על אנטיביוטיקה ופרוביוטיקה

טיפול שנוי במחלוקת: לאנטיביוטיקה חשיבות בריאותית גדולה, אך גם השפעות שליליות כמו פגיעה בחיידקים הידידותיים בגוף ותופעות לוואי שונות האנטיביוטיקה הפכה לדבר מוכר וידוע בכל משפחה בעולם המערבי. טיפול אנטיביוטי הוא טיפול תרופתי שנועד להילחם בזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים בלבד. חומר אנטיביוטי היעיל נגד חיידק ספציפי יכול להיות חסר השפעה על חיידק מזן אחר. האנטיביוטיקה נרשמת על-ידי הרופא המטפל בהתבסס על תסמיני המחלה ועל בדיקות המעבדה. נגד מרבית הזיהומים הנפוצים (התקררות, שפעת, כאבי גרון) הנגרמים על ידי וירוסים, אין להשתמש באנטיביוטיקה כיוון שהם לא יעילים ואף עלולים לגרום לתופעות לוואי. כושר עמידות שימוש נרחב ובלתי מבוקר בסוגי אנטיביוטיקה שונים בקהילה גורם לחיידקים "להכיר" את האנטיביוטיקה ולהתגונן מפניה. עם הזמן מתפתחים זנים חדשים של חיידקים העמידים מפני הטיפולים האנטיביוטיים הרגילים. עקב התפתחות כושר עמידות זה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לרגישות לאנטיביוטיקה

אלרגולוגיה ואימונולוגיה - תמונת המחשה
אלרגולוגיה ואימונולוגיה סובלים מתפרחת שמלווה בגירוד עז וממושך? ייתכן שאתם סובלים מאורטיקריה כרונית (סרפדת) העלו...
התקררות - תמונת המחשה
התקררות תופעת דום נשימה בשינה נפוצה יחסית בקרב פעוטות וילדים, והיא גורמת להם לעייפות כרונית והו...
ללמוד עוד על רגישות לאנטיביוטיקה
ניתוח קטרקט: לכל שאלה - תשובה-תמונה

מועמדים לניתוח קטרקט - והחששות מקננים בלבכם? יש לכם ספקות...

מאת: ד"ר אליה...
15/03/2018
חיידק ג'י בי אס בהריון: מדריך-תמונה

מהו חיידק ה-GBS? האם הוא מסכן את העובר בזמן ההריון? מה חשוב...

מאת: פרופ' רוני...
25/05/2017
על אנטיביוטיקה ופרוביוטיקה-תמונה

טיפול שנוי במחלוקת: לאנטיביוטיקה חשיבות בריאותית גדולה, אך...

מאת: דתיה יער
26/02/2008
הריון: זהירות מדלקת בדרכי השתן-תמונה

אחת מכל שלוש נשים תסבול במהלך חייה מדלקת בדרכי השתן -...

מאת: רוני...
03/04/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרגישות לאנטיביוטיקה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רגישות לאנטיביוטיקה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, מזה יומיים שיש לי פריחה מגרדת מאןד באזור המרפקים מתפשטת לאורך הידיים וכן בברכיים. אני שבוע לאחר סיום נטילת אנטיביוטיקה מסוג זינט ורוסקו, יצויין שמקומות הנל נחשפו לפני יומיים לחול וים. האם יש קשר בין הדברים? תודה

שלום, ייתכן כי ישנה רגישות לאנטיביוטיקה.

שלום , ביצעתי בדיקת משטח צוואר הרחם ואשמח לקבל עזרה עם הבנת התשובות. Aerobic Genital culture: נראו קוקים גרם חיוביים בכמות גדולה: חיוביים בשרשרות בכמות גדולה. Fungal culture: Result:מושבות בודדות של שמרים. .: נראו נויטרופילים בודדים Genital Culture[המשך השדה בהערות] Result: צמיחה מעורבת עשירה, כוללת Gram Stain: נראו תאי ציפוי בכמות גדולה .: נראו מתגים גרם חיוביים בכמות גדולה Genital Culture Status: סופי שם האורגניזם STREPTOCOCCUS AGALACTIAE (GBS) רגישות לאנטיביוטיקה: PENICILLIN S ERYTHROMYCIN R Beta-haem strep Not tested CLINDAMYCIN R תודה מראש.

שלום מצאו חיידק בשם gbs ואם את לא בהריון לדעתי אין צורך בטפול

שלום, בכמה שנים האחרונות אני סובלת מצרבות,בחילות, ואי נוחות ברום הבטן לאחר ארוחה. בהמלצת רופא משפחה עשיתי בדיקה להליקובקטר שיצאה חיובית. התחלתי ישר את הטיפול המרובע שכלל: דוקסילין, פרוטוציד ppi וקל בטן. לאחר הטיפול עשיתי בדיקה נוספת שיצאה חיובית. אני רוצה להתחיל קו נוסף שכולל: מוקסיויט, טבאניק וppi. השאלה שלי היא האם הטיפול הנוסף הוכח כטוב יותר או שיש משהו אחר שאפשר לקחת? האם עדיף לעשות בדיקת גסטרוסקופיה כדי לבדקות שאין נזק לקיבה? (כיב) תודה רבה ויום נעים.

לא הוכח כטוב יותר ניתן לבצע גסטרוסקופיה עם ביופסיה ובדיקת רגישות לאנטיביוטיקה של החידק וגם להעריך נזק לקיבה

שלום, לפני כמספר ימים עברתי הסרת נקודות מהפנים ומהעורף בפעולה כירורגית. שמתי לב שמסביב לחתך בעורף, יש אדמומיות ונפיחות מסויימת. רופא המשפחה ייעץ לי לקחת אנטיביוטיקה בבליעה בשם Cefovit forte 500 כדור אחד פעמיים ביום. ברקע יש לי קרוהן ואני מטופל בפנטסה. על האנטיביוטיקה Cefovit forte 500 קראתי שיש לגביה התווית נגד לכאלה שרגישים/אלרגים לפניצלין ויש לי אלרגיה לפניצלין. דיברתי עם הכירורג והוא הציע שתי אלטרנטיבות: דלצין (שקראתי שאינה מומלצת לחולי דלקות מעיים) או ציפרוגיס. השאלה שלי היא- איזה אנטיביוטיקה אני בכלל יכול לקחת בהתחשב בכל הנתונים המגבילים האלה? תודה.

אריק שלום זאת לא שאלה לפורום