זיהום ויראלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת קוואסקי או MIS-C? עדויות לדלקות בילדים שהחלימו מקורונה

עשרות ילדים ובני נוער הגיעו לקבלת טיפול בחדרי המיון השונים בארץ, זאת בעקבות דלקת רב מערכתית שהתפתחה זמן מה לאחר החלמתם מקורונה. האם יש קשר לתסמונת קוואסקי או שמה מדובר בתסביך קליני אחר בשבועות האחרונים בישראל ובעיקר בינואר החולף (2021) חלה עלייה חדה, נוכח הימצאותו של הווריאנט הבריטי, בהדבקה בקרב ילדים ובני נוער. אמנם חשוב לציין כי מרבית הילדים מושפעים באופן קל מהשפעות הנגיף או אף לא הציגו כלל תסמינים של הזיהום הנגיפי, חלקם הקטן כך על פי עדויות ודיווחים של רופאים מהארץ ומהעולם סבלו לאחר תקופה מ"תסמונת דלקתית רב מערכתית" - MIS-C.  יש לכם שאלה בנושא קורונה? היכנסו עכשיו לפורום קורונה באתר דוקטורס>> בשלב מוקדם במהלך המגפה פורסמו דיווחים רבים לפיהם ילדים ומתבגרים היו בסיכון נמוך להדבקה בנגיף הקורונה, בהשוואה למבוגרים. יתרה מזאת, מומחים טענו כי כאשר ילדים נדבקו בנגיף, רובם פיתחו מחלה קלה-עד-בינונית. בשלב מאוחר יותר, החלו להופיע דיווחים על תסמונת רב-מערכתית...
ללמוד עוד על זיהום ויראלי
הצטננות או שפעת: כל התשובות וכל החיסונים-תמונה

על ההבדל בין שפעת להצטננות, חיסון לשפעת ועוד בכתבה שלפניכם.

מאת:
30/09/1999
יודעים שבא אביב: אלרגיות או קורונה? חשוב להבדיל-תמונה

נזלת, גרד או פריחות? עונת האביב מאופיינת באלרגיות שונות,...

מאת: דר' אליצור...
13/04/2020
פיברומיאלגיה-תמונה

המודעות בארץ ובעולם לתסמונת הפיברומיאלגיה וקרובת משפחתה -...

מאת:
19/05/2000
סטרידור: דוקטור, הילד שלי נובח-תמונה

השיעול של הילד שלכם נשמע ממש כמו נביחה של כלב? כנראה שמדובר...

מאת: ד"ר נוימן...
03/12/2018
אולי יענין אותך לדעת...
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם - תמונה
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם
בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזיהום ויראלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זיהום ויראלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
16/01/2019 | 20:28 | מאת: לימפוציטים נמוכים
מתוך פורום המטולוגיה

עשיתי במיון בדיקות דם היה לי 28 אחוז לימפוציטים מתוך 45 לאחר יומיים בבדיקות מעבדה זה ירד ל 17% האם אני אמורה לדאוג אני סובלת מכאבי שרירים וראש ויש חום 37.6 מי מה יכול להיות הסיבה לכך ואיך להעלות אותם עם יש דרך

יש להסתכל על המספר האבסולוטי של הלימפוצטים ולא על האחוזים. עליה בלימפוציטים יכולה לקרות בזמן מחלה וירלית ויש לראות שזה מסתדר אחרי שמבריאים מהוירוס.

היי, יצאו לי בדיקות דם תקינות אך שמתי לב שהCRP שלי הוא 6.26 האם יש סיבה לדאגה? יש לי כאבים בעין ימין והרגשה דלקתית אל רופאי העיניים אומרים שהכל ניראה תקין. אולי הכאבים מגיעים ממקור אחר ומשפיעים על העין, אך איני יודעת מה, וכל רופא אומר שבדיקות הדם שלי תקינות. כולל ספירת דם וכולל בדיקות כימיה. הרופאה אמרה לי שהCRP חורג במעט ושזה בסדר ואין לי מה לדאוג- אך קשה לי לסמוך עליה.. רפואה בצה"ל. האם Crp של 6.26 מצביע על דלקת בגוף אם שאר הבדיקות תקינות? אני לא בעודף משקל או משהו כזה. (אפילו קצת בתת משקל). תודה

שלום באם אין קליניקה מכוונת - ערכי CRP אינם ספציפיים. יתכן שהיתה איזו מחלה ויראלית שחלפה. לגבי העין - באם עדיין יש כאבים/אודם/תחושת שריפה - הייתי פונה לבדיקת רופא עיניים חוזרת. ואגב - יש רופאים מצוינים בכל מקום וגם בצה"ל...

תודה רבה על המענה :) עדיין יש לי תחושה דלקתית בעין, והפנו אותי לבדיקת שקיעת דם. התחושה הזו נמצאת כבר מעל לשנה בעין.. וכל פעם בתוצאות בדיקת דם הcrp יוצא מעל הנורמה..

שלום אנחנו משפחה שנמצאת בשליחות בחו"ל במדינה לא מפותחת שבה שרותי הרפואה לא מהמתקדמים שיש בלשון המעטה.. רציתי בבקשה עצה. יש לי תינוקת בת שנה וחודשיים שבמשך כבר 5 ימים יש לה חום שמתאפיין רק בשעות הערב והלילה בנוסף היא משתעלת מאוד עם המון ליחה ונזלת. לקחנו אותה לרופא ילדים שהקשיב לריאות ואמר שהוא שומע משהו קל וביקש שנחזור עוד מספר ימים. מה יכולות להיות הסיבות להופעת חום רק בשעות הערב המאוחרות והלילה? האם יש דברים שכדאי לדעת כמו עשה ואל תעשה לגבי המשך הטיפול? אני מודעת לשאלה הבעייתית אבל בבקשה נסו לעזור לי כמה שאפשר . תודה

בכל המחלות הזיהומיות הוירליות והחיידקיות החום עולה בעיקר בשעות הערב , כאשר המחלה זיהומית חיידקית החום יהיה גם במהלך היום. יש לעקוב אחר מצבה הכללי של הילדה - האם אוכלת , משחקת ערנית וחברותית - אלו המדדים להתפתחות מחלה הדורשת התערבות דחופה. ומעקב יום אחר יום בהחלט יכוון את הרופא לצורך בבדיקות כגון צילום או בדיקות דם. בדרך כלל לאחר 5 ימי חום מומלץ לבצע בדיקת שתן ובדיקת דם - במידה והחום נסוג - קרוב לודאי מחלה וירלית חולפת.

בני בן 9 מקיא במשך יומיים רק בלילה. הקאה אחת. אתמול בשעה 4 לפנות בוקר ושלשום בשעה 5 בבוקר, ללא תלונות נוספות, אתמול הוא ממש הקיא במיטה לא הספיק לקום ושלשום הקיא ליד המיטה. ההקאות נראות כאוכל שלא התעכל, הקאות גדולות במיוחד. במשך היום הילד חיוני מאוד, שמח מבקש לאכול ומשחק. מה זה יכול להיות?

25/03/2011 | 04:24 | מאת: ברוך, רופא ילדים
מתוך פורום רפואת ילדים

שלום אל תמשיחו להמתין משהו ודחוף תבקרו אצל רופא נוירולוג ילדים - קודם כול, הוא חייב לשלול תהליך במוח ואז תמשיחו בירורים אםאת ספרת כול הסימנן ובאמת אין שום סימן או תלונה נוספים - אין כאבי ראש חזקים עד בכי, אין שנויים בהתנהגות, אז זה כצת מרגיע ובכול זאות - זה, כמו שאת מספרת לא כרוך עם אוכל כבד -אוכל מתוגן שגורם התכווצות כיס מרה, אוכל אשיר בשומנים - ובנוסף אם הוא לא אכל אותו בדיוק לפני שינה -- אז תדברו עם נוירלוג (אולי הו יחליט לעשות בדיקות הדמייה - סיטי, אמ-אר-אי)

25/03/2011 | 07:02 | מאת: ברוך, רופא ילדים
מתוך פורום רפואת ילדים

בנוסף: ועוד לפני או ביחד עם נוירולוג - תבקרו אצל רופא עיניים (לא אופטומטריסת, רק רופא) שיבדוק קרקעית העין - עם תהיה תקינה זה כבר מרגיע במידה משמעותית לגבי מצב במוח. עם שני מומחים האלה יגידו שזה לא בעיה בתחום שלהם - יכולים להמשיך לרופא גסטרו (יש סיפור של אולקוס במשפחות שלכם?)

שלום, אני הייתי חושב לכיוון של מחלה וירלית כלשהי. יתכן שלאחר השכיבה האוכל שלא התעכל עולה לו למעלה והוא מקיא. הייתי ממתין בסבלנות וקרוב לודאי שזה יעלם.

בתי בת שנה ו10 חודשים הקיאה כמה לילות ברצף אחרי שחלתה בווירוס כךשהו, הלכנו לבית חולים ושם נעשתה לה בדיקת עיניים ששללה את הדברים המפחידים. בקיצר הכל נגמר. משבוע שעבר אחרי שהיה לה חום ושילשולים היא שוב מקיא רק פעם אחד בלילה לפנות בוקר כבר 7 לילות. בלי שינוי בהתנהגות. עד כמה להמתין או ללכת שוב לבית חולים? תודה.