פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

הפורום עוסק בפרוקטולוגיה ובכירורגיה של המעי. מחלות המעי כוללות גידולים של המעי הגס, מחלות מעי דלקתיות, כולל קרוהן וקוליטיס, והפרעות בתפקוד המעי. תחום הפרוקטולוגיה כולל את מחלות פי הטבעת, טחורים, פיסורה, פיסטולה פריאנאלית, סינוס פילונידלי, הפרעות בשליטה בסוגר פי הטבעת, צניחה (פרולפס) של הרקטום, קושי בהתרוקנות (עצירות), ועוד. תחום הפרוקטולוגיה עוסק ברובו במחלות הפוגעות באופן ניכר באיכות חיי הסובלים מהם, וברוב המקרים ישנן שיטות יעילות לטיפול בבעיות אלו. בשנים האחרונות ישנה התקדמות רבה בתחום זה וטכניקות חדשות פותחו לטיפול ברבות מהבעיות הפרוקטולוגיות.
5589 הודעות
5174 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

03/03/2019 | 23:46 | מאת: מירים נועה

שלום דוקטור לפני שבועיים התגלה אצלי פיסורה ואני סובלת כמובן שמשתמשת במרכי צואה. רציתי לדעת עם השימוש בניפדפין 0.2 עושה כאב חד וחזק יותר כאשר יש שם ערמת זקיף... או להמשיך למרות שזה מרגיש לי שעושה יותר גרוע.... אציין שמבחינת תזןנה אני מקפידה לפי הכללים וגם רק מקלחות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום המשחה לא אמורה לעשות לך יותר רע. אני לא מבין מה זה ערימת זקיף? בד"כ נותנים מספר שבועות למשחה לעבוד- עד כ 6 שבועות. חשוב להקפיד שהיציאות תהיינה רכות אחרת זה לא יעבוד. בכל מקרה אם אין שיפור תחזרי לכירורג שבדק אותך ונתן לך את המשחה. לעיתים בהיעדר שיפור ממליצים על ניתוח.

03/03/2019 | 21:15 | מאת: יעל

שלום רב, ראיתי שכבר היתה שאלה בנושא ובכל זאת לא הבנתי ככ את התשובה. שאלתי היא האם למרוח את המשחה מבחוץ או להחדיר קצת פנימה. כשקונים את המשחה בהוראות רדום שכן להחגיר עם התוספת הזו שמתחברת לשפופרת ומגיעה עם התרופה. מה לעשות?

שלום יעל, אני לא מכיר ספיציפית איך המשחה הספיציפית הזו מגיעה. מציע להשתמש לפי ההוראות הרשומות המצורפות.

03/03/2019 | 15:28 | מאת: יניב

שלום רציתי לדעת איך מאבחנים היצרות מעי במעי הגס חוץ מבדקת קולנסקופיה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניב, אפשר לאבחן היצרות במעי הגס גם באמצעות CT עם חומר ניגוד, או שיקוף חוקן. הבדיקה הכי מהימנה היא קולונוסקופיה.

03/03/2019 | 17:59 | מאת: יניב

חוקן בריום זה בדיקה פולשנית דוקטור?

בחוקן בריום מכניסים קטטר לפי הטבעת ודרכו מזריקים חומר ניגוד, ואז עושים במקביל מספר צילומי רנטגן ורואים איך החומר מתקדם במעי הגס. כך אפשר לראות אם יש היצרות. את הקטטר מכניסים מספר סנטימטרים בודדים.

03/03/2019 | 18:30 | מאת: יניב

האם זה בדיקה מסוכנת יכולה ליגרום לנקב במעי או קרע בעקבות הבדיקה זה בהרדמה ?

לא בהרדמה. נדיר מאוד מאוד שהבדיקה תגרום נזק כגון קרע או נקב.

03/03/2019 | 22:48 | מאת: יניב

תודה רבה יבצע את הבדיקה הזאת

שלום. עברתי לפני חודשיים וחצי ניתוח הסרת טחורים+פיסורה+הסרת פוליפ. מאז הניתוח ישנו שיפור משמעותי והכאבים מהם הייתי סובל נעלמו. למרות זאת, הדימומים ממשיכים כמעט בכל יציאה, לרוב על נייר הניגוב ולפעמים גם נראה באסלה דימום. האם הדבר תקין? אני קצת מודאג. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יפתח, סה״כ הכל אתה מתאר שיפור משמעותי וזה מה שחשוב. הדמם יכול להיות מצלקות הניתוח או מהפיסורה שנמצאת בתהליכי ריפוי. בכל מקרה חשוב שתיבדק ותפנה לבקורת אצל הרופא המנתח.

שלום,לאחרונה הופיע לי דם לאחר יציאה מספר פעמים. רופאת המשפחה המליצה לי להגיע לבדיקה אצל פרוקטולוג אבל ממש ממש חשוב לי שזו תהיה רופאה.אני מטופלת במאוחדת בתל אביב ואגיע לכל מקום במרכז,לצערי לא מצליחה למצוא פרוקטולוגית אישה דרך האתר שלהם מה שמוסיף לחץ. אודה לכל המלצה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמה לצערי הפורום לא יכול להמליץ או להפנות לרופא או רופאה מסויימים.

01/03/2019 | 22:41 | מאת: אופיר

שלום יש לסבא שלי גילו דברוקליטיס וזה נדבק לו לשלפוחית השתן האם הוא יצטרך לעבור ניתוח בגגל שזה נדבק הדלקת לשלפוחחת שחכתי לשאול את הרופאים מה הטיפול לכך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, זה תלוי... קודם כל במצבו הבריאותי והגופני של הסבא שלך. כלומר הגיל שלו, מחלות הרקע, האם הוא כשיר לעבור ניתוח... שנית כל - האם הדיברטיקוליטיס אשר נדבקה לשלפוחית גרמה לבעיות? סימפטומים? האם אושפז בעקבות הדלקת? האם היו זיהומים בדרכי שתן. אם אכן הדיברטיקוליטיס גרם לבעיות ואם הוא כשיר לעבור ניתוח אזי בד״כ יש המלצה לניתוח. אך אם לא נוצרו סימפטומים וזה משהו מקרי שגילו בבדיקת הדמייה אזי לא תמיד צריך לנתח.

28/02/2019 | 18:45 | מאת: יניר

שלום רציצי לדעת מה הטיפול למעיים מורחבים ומה הסיבה למעי רחב תודנ

שלום יניר זו שאלה מאוד רחבה ולא ספיציפית. תלוי איזה מעי - דק או גס, באיזה מיקום ובאיזו סיטואציה? לכן קשה לתת תשובה. באופן כללי מעיים רחבים יכולים להיות על רקע משהו שחוסם או מפריע להם להתרוקן או בעיה בתפקוד של המעי וביכולת ההתכווצות שלו גם ללא משהו חוסם.

עשיתי מין אנאלי כמה פעמים .. היה לי באחד הפעמיים פיסורה של ממש לאחר שזה נעלם הבחנתי שפי הטבעת בפנים מעובה ואפילו בחוץ . אני מרגיש שהאזור רפוי ממש ושפי הטבעת גדול הלכתי לפיזוטרפיסית שרירי האגן אמרה שבסדר אבל הבחנו באולטראסאונד שפי הטבעת עולה מידי או יורד מיידי ושייתכן שזה בגלל שהאזור היה אמור להיות דחוס . יש לי אפשרות להחזיר את האזור להיות דחוס כמו פעם ? אני ממש בדיכאון מיזה . לעשות משו אפילו במישור הפרטי אני מוכן לשלם הרבה כסף להחזיר מצב לקדמותו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה להבין מהתיאור מה בדיוק הבעיה. בכל מקרה על מנת לדעת בדיוק חשוב שתיבדק ע״י רופא מומחה בתחום כירורג פרוקטולוג.

27/02/2019 | 18:30 | מאת: יאיר

אין לי כאבים בטחורים - אך בעיה מציקה אחרת- יש לי צורך לנגב הרבה אחרי יציאות בשרותים כנראה בגלל הטחורים עד שיתנקה לגמרי. הבעיה היא שזה לא מתנקה לגמרי עד שאני שוטף במקלחת בבית. השאלה אם בעבודה יש לי יציאה , ורק בבית שוטף (בערב), אז בזמן שלא נקי לגמרי זה לא גורם לגדילה/ צמיחת טחורים? או היווצרות קפלי עור נוספים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאיר, לא, זה לא מה שגורם לגדילה של הטחורים. הטחורים מתרחבים ע״ר עצירות, או יציאות קשות, או לא סדירות, או התאמצות או ישיבה ממושכת בשירותים. כל מה שמעלה את הלחץ בתעלה האנלית וברקטום.

26/02/2019 | 00:10 | מאת: עידן

שלום דוקטור שאלה אחרונה בקשר לנושא ההזה עברתי סיטי טמוגרפעה ממוחשבת וסיטי אנטוגרפיה שתי הבדיקות עם חומר ניגוד ושתיה היו תקנים לא ראו בעיה בכלי הדם אני חושש מבעיה באספקת דם למעיים כולה האם אנגיוגרפיה תמצא אולי הפרעה בזרימת הדם למעי חסימה של עורק חסום היצרות מעי מה האחזוים שימצאו משו שם ממש מפחד מבעיה הזו כי זה יכול לגרום לנמק ונמק זה מוות חייב את דעתך בנושא אנגיגורפיה האם יש יתרון בכך לשלים אותה בבדיקה אחרונה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, אם שתי הבדיקות לא הראו בעיה בכלי הדם, אני לא חושב שבדיקת אנגיוגרפיה תמצא משהו אחר. בכל מקרה כדי להחליט בדיוק על הצורך בבדיקה אתה צריך להיבדק באופן מסודר ע"י כירורג כולל מעבר על כל הבדיוקת שעשית.

24/02/2019 | 15:55 | מאת: עאסי

אני בהריון בשבוע 38 סובלת מטחורים מדממים בכל פכם שיש לי יציאה יורד דם וזה שורף מה אפשר לעשות השתמשתי במשחות בפדים מגנזיום וגם אמבטיות חמות אבל זה חוזר מה חעשות ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קודם כל להקפיד מאוד על תזונה עשירת סיבים תזונתיים, לשתות המון נוזלים - מים, תה , מרקים- וכך לדאוג שיהיציאות יהיו רכות (אך לא שלשוליות). להימנע מעצירות ולהימנע מישיבה ממושכת בשירותים. אפשר להשתמש במקביל במשחות או נורת להקלה סימפטומטית מטחורים. חשוב להיבדק ע״י רופא פרוקטולוג על מנת לבסס האבחנה והטיפול. כיוון שדימום ותחושת שריפה יכולים להיגרם גם מפיסורה.

24/02/2019 | 15:24 | מאת: יואל

שלום צריך לעבור סיטי אנגיוגרפיה רופא משפה שלח רציצי לדעת עם הבדיקה הזאת מאבחנת דלקות מעי גם ובעיות של מעים רחבים ועם זה מראה את מעי הגס גם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יואל, הבדיקה הזו יותר מכוונת לחפש פתולוגיות בכלי הדם של המעיים, אבל הבדיקה מראה גם את המעי הגס ואפשר באופן כללי להסיק מהבדיקה גם לגבי המעי הגס.

24/02/2019 | 12:36 | מאת: ספיר

שלום רב, ילדתי לפני כשלושה חודשים וחודש לאחר הלידה גיליתי שיש לי פיסורה. במשך כחודשיים הפיסורה נפתחה כל פעם וגרמה לסבל נוראי עד שטופלתי בעזרת משחה שנקראת "אנטרולין" + משככי צואה ובנוסף שיניתי תזונה לתזונה מלאה סיבים תזונתיים ומים. לאחר כשבועיים הפרוקטולוג אמר שהפצע נסגר לחלוטין ולהמשיך טיפול עוד שבועיים. עכשיו חודש אחרי.. שבוע כבר ללא משככי צואה יצא לי צואה קשה, לא קשה מידי אבל קשה. עם היציאה בשירותים חזרו הכאבים של המחט וכאילו מישהו חותך אותי עם סכין. ברצוני לציין שניתוח לא אופציה. רציתי לדעת האם הפיסורה לא תעבור? האם יש טיפול אחר שהוא לא ניתוח? משחה או נרות? הכאבים בלתי נסבלים והתחושה שזה לא ייגמר לעולם מקשים על היומיום שלי. בבקשה אשמח לכל עצה ספיר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר - פיסורה יכולה להיות מאוד מתסכלת, אבל היא בהחלט יכולה לעבור. הטיפול הבסיסי שאינו ניתוחי הוא הטיפול שאת עשית - תזונה עשירת סיבים ונוזלים, ומשחה מהסוג שנטלת. אם כרגע יש החמרה אזי תנסי להפקדי על התזונה, ולנסות להרגיע מקומית עם אמבטיות ישיבה עם מים וסבון למשך כ 20 דקות,בנוסף על המשחה. בשוק ישנן משחות נוספות בעלות פעילות דומה כגון רקטוגסיק (במרשם רופא). במידה ואין שיפור אחרי מספר שבועות של טיפול אזי האופציות הן ניתוח שהינו יחסית פשוט בו מבצעים חיתוך חלקי של שריר הסוגר הפנימי על מנת לאפשר הרפייה של פי הטבעת. במידה ואת לא מעוניינת בניתוח ישנה אופציית ביניים של הזרקת בוטוקס לשריר הסוגר. טיפול זה יכול להיות פתרון טוב. נעשה בד״כ בטשטוש או בהרדמה קצרה.

ד"ר שלום. רופא ילדים המליץ לבני בן ה 4.8 לקחת שמן פרופין נגד עצירות. תקופה ארוכה היתי מביעה לו 5 מ"ל לפני שינה. ראיתי שזה לא כל כך עוזר, פניתי שוב לרופא ילדים, הוא אמר לקחת 5 מ"ל בוקר ו5 מ"ל ערב. רופא גסטרו גם אמרה שזה בסדר. זאת אומרת שבני לקח 1 .7 ליטר שמן פרופין. לפני שבועה עלה לו חום 38.9. בכה וצרך בלילה , ביקש לעסות לו עיסוי בגב מכאבים, היו לו יציאות כמו שילשול ולא הצליח להחזיק את הצואה . מבקשת עזרה ומה לעשות כי הוא סובל מכאבי גב ושילשולים גם אחרי tasectan תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ילנה, אני לא חושב שיש קשר בין השמן פאראפין לחום או לכאבי הגב. בכל אופן כמובן שאם עכשיו הוא משלשל אז יש להפסיק את נטילת השמן פאראפין. לא ברור לי ממה שכתבת האם החום נמשך? אני חושב שכדאי שהילד יבדק שוב ע,״י רופא הילדים.

22/02/2019 | 22:54 | מאת: אופיר

שלום מימה נגרם כאב סביב הטבור סיטי בטן תקין וגסטסקופיה גם יש גם דופק בבטן סיטי לא הראה הרחבה של ארטה בטן קופצת בשכיבה על הגב וכאבים סביב הטבןר לפעמים עיוותים גם גסטרסקופיה תקינה גם ככאבים די חזקים מימה יכל ליגרם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, אם ה CT והגסטרוסקופיה תקינים אז קשה לומר ממה נגרמים כאבים סביב הטבור. כאבים סביב הטבור יכולים להיגרם מסיבות רבות כשאחת הסיבות השכיחות היא בקע בטבור אבל אמורים לראות את זה ב ct . אני מציע שתיבדק עי כירורג שיעבור גם על ה CT.

22/02/2019 | 18:06 | מאת: יניב

שלום דוקטור עשיתי טמוגרפיה ממוחשבת לפני שנה והיה תקין עשיתי עם חומר ניגו ושתית חומר והיה תקין רציתי לדעת עם זה שולל בעיה של אי ספיקה מנזטריליתת ?תודה

שלום יניב, אני לא מכיר את המושג אי ספיקה מזנטריאלית.

21/02/2019 | 20:05 | מאת: יניר

שלום אני חושד שיש לי בעיה של אסמכיה של המעייים איזה בדיקה צריך לעשות כדי לשלול בעיה כזו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניר, איסממיה של המעי הינה בד״כ מצב חריף ומסכן חיים, לכן זה נשמע לא כ״כ מתאים. בכל אופן כדי לאבחן זה תלוי לאיזה מעיים כוונתך - במעי גס - קולונוסקופיה. מעי דק - ct אנגיוגרפיה.

21/02/2019 | 18:17 | מאת: נועה

היי אני סובלת מפיסןרה כחצי שנה ועברתי ניתוח לפני שבוע וחצי בפי הטבעת. בניתוח חתכו לי מעט את השריר. הרגשתי הקלה בימים הראשונה בזמן מתן צואה וכרגע כבר שלושה ימים אני מרגישה את כאבי הפיסורה שוב. זה הגיוני שהפצע נפתח לי אחרי שהרגשתי כבר הקלה? אם כן מה עושים במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה, יכול להיות שבימים הראשונים הרגשת הקלה בעקבות ההרדמה, והפיסורה עדיין בתהליכי החלמה. אפשרות נוספת שחשוב לשול היא שלא התפתח אבצס/זיהום מקומי באיזור הניתוח. לכן חשוב לפנות להיבדק במידה והכאבים לא עוברים, או שיש לך חום, או שהם מרגישים שונה מכאבי הפיסורה.

21/02/2019 | 19:37 | מאת: נועה

לא הכאבים שאני מרגישה הם אותם כאבים של הפיסורה אמנם פחותים אבל מפעם לפעם זה טיפה יותר כואב. ההרדמה פועלת מספר ימים? והאם המצב הזה שהפיסורה לא עוברת תביא אותי לניתוח נוסף?

ההרדמ משפיעה ליום יומיים. זה מוקדם מאוד לומר שהפיסורה לא עוברת שבוע אחד אחרי ניתוח. צריך לתת לזה עוד זמן. לא שכיח שצריך ניתוח נוסף לפיסורה.

21/02/2019 | 14:44 | מאת: יוני

שלום רציתי לדעת עם מחלות שונות במעי גס גורמות לכאבים סביב הטבור גם אשמח תודה

שלום יוני, השאלה קצת כללית מידי. באופן כללי מחלות שונות במעי הגס יכולות לגרום לכאבי בטן. לאו דווקא ספיציפית בטבור, אבל גם.

20/02/2019 | 22:39 | מאת: יריב

שלום רב לאחר שבועיים של כאבים עזים כירורג איבחן פיסורה. הוא נתן לי נפידפין ג׳ל למשך 20 יום, שלוש פעמים ביום. לפי מה שאני קורא בפורום ההמלצה היא דווקא ל-4 פעמים ביום למשך שישה שבועות. אז מה ההמלצה שלך? וגם, אבקת פגלקס לקחת פעם ביום בבוקר, או גם בערב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יריב, אפשר לקחת את המשחה עד שישה שבועות. לגבי הפגלקס- זה תלוי ביציאות שלך. חשוב לשמור על יציאות רכות. זה חלק הכרחי מהטיפול בפיסורה. אך אסור שיהיה שלשול. לכן חשוב להקפיד על שתייה מרובה ואוכל עתיר סיבים, ותוספת פגלרס או תכשיר אחר כדי להגיע למצב של יציאות רכות.

20/02/2019 | 01:21 | מאת: קובי

שלום דוקטור אני צריך לעבור לפרוסקופיה חוקרת בגגל כאבי בטן ללא ממצא פתולגי בבדיקות רציתי לדעת עם ניתן לעבור את הניתוח הזה בהרדמה אזורית רק ועם לא השיטה הפתוחה עם זה אפשרי מפחד מאוד מהרדמה כללית ויש לי בעיות בלב גם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי קובי. לא, רק בהרדמה כללית. (בלפרוסקופיה או בשיטה פתוחה)

היי אני בת 17 וכשאני נכנסת לשירותים יורד לי דם מהתחת וזה קרה לי לפניי אבל נפסק אחרי יומיים ולפי מה שקראתי באינטרנט אני קצת חוששת כי גם לפני כמה חודשים הייתי בבית חולים כי התלוננצי על כאבים בצד שמאל ואמרו שזה כנראה קשור למעיים או משהו אני לא כל כך מבינה ואני מפחדת להתחיל בדיקות עכשיו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, דימום מפי הטבעת יכול להיגרם מסיבות שונות. הסיבות השכיחות באנשים צעירים יכול להיות ע"ר יציאות קשות או עצירות שגורמות לטחורים או פיסורה בפי הטבעת (סדק שטחי). אך ייתכנו גם גורמים אחרים שמקורם במעיים. על כן חשוב להיבדק ע"י רופא מומחה בתחום - פרוקטולוג. למרות החשש לא להזניח ולבדוק.

שלום לוחץ לי הבטן התחתונה בצד שמאול לחץ חזק וכאבים בחלק מהיןם עיוותים חלקים כאבים לא עיוותים וחזקים בנוסף יש לי מעי גס רחב האם יש קשר בין הלחץ שחש לבין מעי מורחב סובל מאוד סיטי בטן תקין מימה נגרם מעי גס רחב ואם יש קשר בין הדברים קולנסקופוה לפני שנתים תקינה תסמינים החמירו מאוד מאז תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שון, לא ברור איך אבחנו מעי גס רחב אם CT תקין? כאבים בבטן שמאלית תחתונה יכולים להיות מגורמים רבים ושונים - יכול להיות קשור למערכת העיכול, למערכת השתן, או כאבים שנובעים מדופן הבטן. באופן תיאורטי יכול להיות קשר בין תחושת לחץ בבטן למעי מורחב.

18/02/2019 | 16:42 | מאת: ארז

יש לי קולו מחר אני סובל מטחורים ביציאות הם ממש יוצאים החוצה כשאני בשירותים האם זה עשוי להקשות על הבדיקה / החדרת הצינור? האם זה לא יגרום לי לדימום? אני שואל כי במסגרת ההכנה לקחתי כדורי עצירות X ולמרות שהקיבה רקה, מאוד, אחד הטחורים דימם לי )-:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ארז, הטחורים לא אמורים להקשות על הבדיקה. אין בעיה בהחדרת הצינור. יכול להיות שיהיה דמם קל בעקבות הבדיקה אבל לא יותר מדמם רגיל מטחורים שיש לך בעקבות יציאה.

18/02/2019 | 11:31 | מאת: א.מ

שלום, אני סובלת במשך 30 שנה משלשולים. פניתי מס' פעמים לגסטרו. הפנו אותי לבדיקות כמו צילומים, אולטרסאונד, בדיקת צואה ולא העלו שום בעיה. לדברי הרופא אני כנראה סובלת ממעי רגיז. קשה לקבל את הקביעה הזאת ואת העובדה שהתרגלתי לחיות במוגבלות הזאת. אשמח אם תוכל לתת לי כיוון אלו בדיקות עליי לבקש לעשות והאם יש פתרון למעי רגיז. תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן זה נשמע מתסכל. אבחנה של מעי רגיז ניתנת לאחר שלילת בעיות אחרות במעי. בתלונות של שלשולים תקופה ארוכה אני מניח כמו שאת מתארת שעברת בירור מקיף. את הבירור בד״כ מבצע רופא גסטוראנטרולוג והוא בין היתר גם קולונסוקופיה וגסטרוסקופיה, בדיקות צואה, תבחינים שונים לרגישות למוצרי מזון כמו רגישות למוצרי חלב, מחלת צליאק ועוד. את הבדיקות מכוונים בהתאם לסימפטומים הספיציפיים שלך. חשוב לשלול מחלות מעי דלקתיות כגון מחלת קרון או קוליטיס. כאמור את הדברים הללו בד״כ יעשה רופא גסטרואנטרולוג. במידה ולא נמצא כלום בבירור והגיעו לאבחנה של מעי רגיז אזי אין פיתרון מוחלט אלא טיפול סימפטומטי להקלה בסימפטומים ע״י התאמת המזון, ותרופות שונות להקלה.

18/02/2019 | 11:20 | מאת: ב.מ

מה זה rectum prim malignant tumor? ומה בדרך כלל הטיפול? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זו קצת הגדרה כללית מידי כדי לענות. כל מה שאפשר לומר הוא שמדובר בגידול ברקטום. הטיפול תלוי בסוג הגידול, מיקומו, גודלו ועוד הרבה פרטים.

16/02/2019 | 23:52 | מאת: נועה מירים

שלום רב לפני כשלושה ימים נמצא אצלי פיסורה אחורית עם pile sentinel כאמור לאחר בדיקה אצל כירוג הוא נתן לי משחה בטאקורטןBetacorten ושמן פרפין לשתות 3 פעמים ביום. עכשיו השאלה שלי אם אני לא צריכה משחה לפיסורה?? היציאות שלי רכות אבל יש לי כאבי תופת כל יום מה אני צריכה לעשות כי אני ממש סובלת אציין שאני בת 32 בריאה בדרך כלל אשמח לטיפים למשחה ליועץ בבקשה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה. במידה ומדובר בפיסורה אז אכן מקובל בד"כ לתת משחה ספיציפית לפיסורה. ישנן משחות ספיצפיות כאלה והן במרשם רופא. (רקטוגסיק, ניפדיפין).

25/02/2019 | 23:42 | מאת: נועה מירים

אותו רופא נתן לי עזרקאין אחרי שדרשתי את אחד מהמשחות הנ"ל שכתבת לי אציין שהלכתי לרופא בעלות של 150 שקל . בכל אופן חיפשתי רופא אחר והיום קיבלתי ניפידפידין אז תודה רבה לך על היעוץ הזה . הזוי שאתה בלי לפגוש אותי ידעת מה לתת לי בכל מקרה טןב שהתייעצתי והבנתי שיש טיפול בפיסורה מקווה שזה יעזור ולא אצטרך ניתוח . תודה רבה .

15/02/2019 | 03:53 | מאת: משנ

שלום עשו לי שיקוף והכירוג אמר שבשישקוף זה בעצם יוצר בטן ריקה של המעי הגס הימני מזה אומר בבקשה הוא לא הסביר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא כ״כ מבין למה הכוונה. הביטוי ״צילום בטן ריק״ הינו בעצם הגדרה של צילום רנטגן רגיל של הבטן. שיקוף הוא מעט שונה כיוון שזהו צילום רנטגן דינמי המתבצע בד״כ לאחר שתיית חומר ניגוד.

14/02/2019 | 18:13 | מאת: שי

שלום רציתי לדעת עם קוליטיס אסמכית מתגלה בבדיקות דם ?ועם התסמינים של זה זה שלשלוים חריפים ודימום?

לקריאה נוספת והעמקה

היי שי. קוליטיס איסכמית מתבטאת בד״כ בכאבי בטן, הרגשה כללית רעה, ייתכנו גם שלשולים עם דם או ריר. ייתכן חום. בדיקות דם יכולות להראות סימני דלקת. אבל זה לא ספיצפי לקוליטיס איסכמית, יכול להיות בכל קוליטיס מכל גורם אחר. האבחנה נעשית בד״כ בבדיקת ct וקולונוסקופיה.

12/02/2019 | 17:30 | מאת: יניב

שלום יש לי תור עתידי לבדיקת קולנסקופיה קצרה רציתי לדעת עם זה מסוכן לעבור אותה בזמן חשש לדלקת פעילה האם זה יכול לנקב את המעי בזמן שעש דלקת לעשות את הבדיקה קוחנסקופיה קצרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בסיטואציה ובסוג הדלקת. כמובן שקיים סיכון מסויים, אבל הוא קטן מאוד. בכל מקרה הרבה פעמים עושים קולונוסקופיה במצב של דלקת כגון קוליטיס או קרון על מנת להעריך חומרת הדלקת או תגובה לטיפול או כדי לקחת דגימות.

11/02/2019 | 22:22 | מאת: כאובה

שלום אני חיילת וכל חיי סבלתי מכאבים קטנים בבטן כבר מלמעלה משנה אני סובלת מכאבי בטן בצד שמאל חריפים ולפעמים חווה כאבים בצד ימין תחתון ובקצה הצלע התחתונה בשמאל. שלשולים על בסיס קבע ותחושות עייפות ותשישות. לאחר בדיקות שבוצעו לפני חצי שנה כגון סיטי ואולטרסאונד,שתן ודם נאמר לי כי אין ממצאים וכנראה מדובר במעי רגיז. אך הכאבים מדרדרים והבעיה אינה נפתרת. בעוד חמישה חודשים אני משתחררת מהצבא ללא ידיעה מהי הבעיה. אין תמיכה מצד הצבא בעניין מציאת הגורם לכאבים וטיפולו. אשמח להכוונה בכדי לבקש ולטפל ולחזור לחיי שגרה בריאים ללא סבל יומיומי. תוסה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נשמע שאת סובלת מבעיה כרונית כבר זמן רב. עברת בירור מקיף ולא נמצאה סיבה ברורה. אבחנה של מעי רגיז ניתנת לאחר שלילת פתולוגיות אחרות. חשוב לפני כן לבצע בדיקות גסטרו - קולונסוקופיה וגסטרוסקופיה. לשלול מחלות מעי דלקתיות. ייתכנו גם מחלתו אחרות שיכולות לגרום לתופעות הנ״ל, צליאק, fmf, ועוד. לכן לדעתי חשוב שתיבדקי באופן מסודר ע״י רופא גסטרואנטרולוג יסודי שיעבור וירכז את כל הבירור שעברת וישלים בירור חסר.

11/02/2019 | 21:07 | מאת: קובי

שלום רציתי לדעת עם דלקות במעיים מחייבת שיהיה גם שלשולים?האם אתה מכיר מקרים של דלקול מעים רק עם יציאות רכות ללא שלשולים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובי. אומנם במרבית המקרים דלקת במעיים תתייצג עם שלשולים אך זה לא מחייב. כתלות בגורם לדלקת במעי ייתכן שלא יהיו שלשולים- לדוגמא דלקת על רקע קוליטיס או קרון, או דלקת ע״ר דיברטיקולוזיס אינן מתייצגות תמיד עם שלשולים.

11/02/2019 | 04:18 | מאת: עידן

שלום, אני בן 18 ומאז שאני זוכר את עצמי הייתה לי בעיה של עצירות חלקית (צריך להתאמץ ממש, וגם אז כמעט אף פעם לא יוצא הכל) . אני כבר שנים מנסה לטפל בזה ללא הצלחה.. ניסיתי תפריט עם סיבים תזונתיים, פעילות גופנית, לפחות 5 סוגים של אבקות / כמוסות / סירופים למיניהם... כלום לא עוזר. הרופאה האחרונה שהייתי אצלה (הייתי אצל כמה כבר + התייעצתי גם פה) אבחנה לי "בעיית דהפיקציה" (ככה היא קראה לזה) והפנתה אותי ל"בדיקת לחצים בפי הטבעת" (שעדיין לא עשיתי) , אבל גם אם זה באמת זה, על פי דבריה, אין לזה ממש פתרון. בגלל הבעיה הזאת, אני חייב להתאמץ ממש בשירותים (אחרת אני פשוט לא אתרוקן) , ובעקבות כך לפני שבוע הופיעו לי טחורים (חיצוניים, מדממים בלי הפסקה) ... אני מנסה לטפל בזה עם נרות ומשחת פרוקטו-גליבנול, אבל לא רק שאין שום שיפור, אלא המצב רק מחמיר.. בכל מקום אומרים לי שהשלב הראשון בטיפול הוא לטפל בעצירות על מנת לא להתאמץ, ושבלי זה אי אפשר לטפל בטחורים. אבל אני ניסיתי כבר הכל ופשוט לא יודע איך... אני אובד עצות... איך אני יכול לטפל בטחורים האלה? אשמח ממש לעזרה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, אין ספק שהבסיס לבעיה שלך זו העצירות הכרונית ממנה אתה סובל שנים רבות. בזה יש לטפל באופן אגרסיבי כפי שאתה עושה כבר שנים. לגבי הטחורים גם בהם יש לטפל במקביל בעיקר אם הם סימפטומטיים כפי שאתה מתאר. טחורים םחיצוניים שמדממים הינםם קרוב לוודאי טחורים פנימיים םשצנחו החוצה. הנרות, המשחות, והטיפול בעצירות הינם כולם טיפול ראשוני. במידה וזה לא עוזר ישנם טיפולים יותר פולשניים כגון קשירת טחורים, או אפילו כריתת טחורים בניתוח. כדי להחליט מה ההכי טוב לך יש להיבדק ע"י פרוקטולוג שיאבחן ויתווה את הטיפול האידיאלי עבורך.

אם יש לי קריש דם בטחור מהו זמן החלמה והאם יש אפשרות טיפול בצורה טבעית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טחורים חיצוניים עם קריש דם מכונים טחורים טרומבוטיים. ההתקף יכול לעבור באופן טבעי אחרי 3-4 ימים תוך כדי הקפדה על שתיית נוזלים מרובה, מזון עשיר סיבים, ריכוך יציאות, אמבטיות עם מים חמים, משחות מאלחשות, ומשככי כאבים. יש מצבים בהם אין הקלה, ואז יש צורך בהתערבות ניתוחית - ניקוז הקריש דם, או כריתת הטחור כולו.

09/02/2019 | 23:22 | מאת: ניר

יש לי טחורים כבר כמה זמן הצלחתי להתמודד הסתדרתי...ביקשתי משחה מהרופא ואני צריכה ללכת לקנות אותה...משום מה היום העלתי חום בהתחלה לא קישרתי ואחר כך הבנתי שכנראה המקום עם דלקת ויוצר חום..קראתי קצת וקצת נלחצתי ממה שזה אומר שכנראה משחה אנטיביוטית לא תספיק וצריך התערבות חמורה יותר אני די חוששת

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות כואבת בפי הטבעת יחד עם עליית חום עלולה להיות אבצס סביב פי הטבעת (זיהום מקומי) וייתכן כי לא מדובר בטחורים. מצב זה יכול להצריך התערבות כירורגית דחופה לניקוז האבצס על כן יש להיבדק בהקדם ע״י כירורג או פרוקטולוג .

יש לי טחורים כבר כמה זמן הצלחתי להתמודד הסתדרתי...ביקשתי משחה מהרופא ואני צריכה ללכת לקנות אותה...משום מה היום העלתי חום בהתחלה לא קישרתי ואחר כך הבנתי שכנראה המקום עם דלקת ויוצר חום..קראתי קצת וקצת נלחצתי ממה שזה אומר שכנראה משחה אנטיביוטית לא תספיק וצריך התערבות חמורה יותר אני די חוששת

09/02/2019 | 16:30 | מאת: תוקא

שלום לך, רוצה לברר על משחה טיפטלית מתאימה לטחורים חיצוניים באזור פי הטבע. ללא דימום ..זה יצא לי משנתים אחרי הלידה הייתי מטופלת אצל כירורג נתן לי משחה ועכשיו חזר רוצה שם למשחה שיכולה לעזור בטיפול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן משחות שונות בשוק להקלה וטיפול בטחורים חיצוניים כגון פרוקטוזורין או פרוקטוגליבנול. עדיין מומלץ להיבדק ע״י פרוקטולוג על מנת לאשר האבחנה והטיפול המתאים.

09/02/2019 | 13:26 | מאת: עידן

שלום אני בן 27 יש לי כאבי בטן תחתונה קבועים די חזקים שלא חולפים בככל רק מחמירים הכאבים עיוותים ורק מחמיר לי כמעט שנה סובל מיזה והמצב רק מחמייר לי עברתי בירור לפני שנה 8 חודש סיטי בטן במעי הדק התפשלות טרנסטורית ללא חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגרט בוצע אחר כך mri מעי דק לא ראו התשפלות רק כבד שומני בלוטת ערמונית מוגדלת וזהו עשו לי שיקוף אחר כך וכירוג אמר שמצד ימין זה נרא יפה ומצד שמאול לא ןאמר מעי גס שלי מורחב בחלקו וחלקו צר מדי קולנסקפיה לפני שנה וחצי תקינה האם כדאי לשלים סיטי אנגיגורפיה לראות שאין הפרעה באפסקת דם למעיים?ממש סובל אני כמעט כול יום במיון ולא מתיחסים אלי כי עברתי בירור בנוסף בשבוע אחרון כאבים באשכים גם ולחץ שם אוראולוג בדק אותי ולא מצא כלום...הכאבים לא חולפים לשניה רק מחמירים בנוסף אמר שבישקוף זה בעצם יוצר בטן ריקה של המעי הגס השמלאי באמת הכאב יותר משמאול אשמח ליעוץ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, מה שאתה מתאר בהחלט מטריד ודורש בירור מרוכז במקום אחד. עשית הרבה בדיקות טובות שלא הצביעו בבירור על המקור לכאבים מהם אתה סובל. אפשר לעשות עוד בדיקות כמו סיטי אנגיוגרפיה או בירור למחלת fmf, ומחלת צליאק (בבדיקות דם). אבל אני חושב שהכי חשוב בשלב הזה שתפנה להערכה מסודרת ומרוכזת בבית חולים אצל רופא גסטרואנטרולוג או רופא כירורג. מישהו אחד צריך לעבור על כל הסיפור וכל הבדיקות ולהעריך את הבעיה ואיזה בדיקות נוספות כדאי לעשות. בסיטואציות כאלה כשלא מוצאים שום דבר בבדיקות לעיתים אף קיימת אפשרות ללכת לניתוח לחקירת הבטן (לפרוסקופיה חוקרת) כדי להסתכל בחלל הבטן ולראות האם יש הסבר.

שלום דוקטור היתי אצל רופא גסטרו הוא אמר עברת כול בירור כבר וקלנטקסקפיה לפעי שנה וחצי למרות שסימנןם החמירו מאוד מאז אני מפטל מכאבים 24 שעות ורק מחמיר סיטי בטן כירוג ישב על הצילומי סיטי וכולם תקנים רק ממצא התשפלות מעי דק ללא חסימה ומעי גס מורחב בחלקו וחלקו צר מדי עשו לי סיטי רגיל טמופגריה ממוחשבת וסיטי אנטוגרפיה שהראה רק כבד שומני ובולוטת ערמונית מוגדלת האם כדאי לשלים סיטי אנגיגרפיה יש יתרון בכך ?למרות שתי הסיטים התקינים רופא גסטרן הביא לי רק תרופה קולטול ואומר לי מעי רגיז כדאי לשלים אנגיוגרפיה עשיתי דופלקס של כלי הדם הבטן היה תקין

אני לא רואה מה סיטי אנגיוגרפיה יכול להוסיף. עשית כבר פעמיים סיטי (שגם בהם רואים את כלי הדם של הבטן), וגם דופלקס של כלי הדם של הבטן - לא הודגמה בעיה בכלי הדם. אם אתה ממשיך לסבול אתה צריך לשוב לרופא הגסטרו בבית החולים שמכיר אותך.

08/02/2019 | 13:15 | מאת: מיכל

שלום האם procto glyvenol כמשחה יכול לעזור לפיסורה ליד פי הטבעת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, משחת פרוקטוגליבנול בד״כ מיועדת להקלה מטחורים חיצוניים. לפיסורה ישנן בשוק שתי משחות/קרמים ספיציפיים - רקטוגסיק, וניפדיפין. שתיהן צריכות מרשם רופא. חוץ מזה בפיסורה חשוב להקפיד שהיציאות תהינה רכות וקלות.

06/02/2019 | 15:43 | מאת: בני

ביומיים שלושה האחרונים התחילו כאבים בפי הטבעת ונוצר סוג של פצע/גולה קטנה וזה כואב. מה הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להתאים לאבצס (זיהום מקומי) סביב פי הטבעת, או ייתכן טחור חיצוני. יש להיבדק ע"י פרוקטולוג מומחה או כירורג על מנת לאבחן ולקבל טיפול מתאים. אבצס יכול להצריך לפעמים טיפול דחוף ולעיתים אפילו ניתוח קטן לנקז. לכן ממליץ להיבדק בהקדם.

שלום... כאשר אני עוברת יציאה כלשהי אני מרגישה כאבי תופת בבטן תחתונה ובפי הטבעת עד לעילפון למשך יומים לפחות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביטל, יכולות להיות סיבות רבות לתופעה שאת מתארת. אחת הסיבות האפשריות הינה פיסורה אנלית שזה סדק (קרע קטן) בפי הטבעת. נגרם בד"כ מעצירות או יציאות קשות. אבל זה בד"כ לא גורם לכאבי בטן תחתונה. לכן על מנת לאבחן במדוייק יש צורך לפנות לבדיקת רופא כירורג מומחה, או פרוקטולוג.

שואלת לגבי בעלי, בן 66. מעבר לזיהוי סרטן הערמונית צויינו גם האבחנות הבאות: קישרתי לימפה בשרשרת איליאקלית משותפת מימין קוטר עד 0.4 ס״מ מדגימה קליטה בעוצמה עד 3. הממצא חשוד לפיזור נודלי. מוקד עשיר ב Psma בצלע 3 מימין, ללא ממצאים מורפולוגיים ברורים בחתכי CT, חשוד גם לתהליך משני במוח העצם. אודה להתייחסותך,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחל, הממצאים הנ"ל מתייחסים וקשורים לסרטן הערמונית. סרטן הערמונית אינו בתחום המומחיות שלי. עלייך לפנות לאורולוג. רפואה שלמה.

02/02/2019 | 17:13 | מאת: אבי

סובל מטחורים והיצרות פי הטבעת.בבדיקת לחצים בפי הטבעת התברר שככל שלוחץ יותר פי הטבעת נסגר.מתחיל פיזיוטרפיה של רצפת האגן.האם יש מקום לניתוח טחורים והרחבה במקביל?

לקריאה נוספת והעמקה

קצת קשה לענות על השאלה הזו ללא בדיקה. צריך להעריך את הטחורים, כמה הם סימפטומטיים, מה גודלם, האם פנימיים או חיצוניים. ובלי קשר להעריך את ההיצרות. מה מקורה? ואז להחליט על התערבות. ממליץ להיבדק ע״י פרוקטולוג מומחה בתחום.

02/02/2019 | 13:37 | מאת: שירה

שלום, התחילו לי כאבים בפי טבעת זמן רב ( 7 חודשים) ובבדיקה רקטלית לא ראו כלום. הרופאים שהתייעצתי איתם המליצו לי על בדיקת Eua בהרדמה (במקום לבצע mri או כל דבר לא פולשני אחר. ) בעקבות ההמלצה הרופא שלי אכן ביצע את הEua ולא מצא דבר מה בהרדמה, ולאחר 2 חודשים וחצי נוצר אבצס נרתיקי בשפה ימין . האבצס נוקז בניתוח דחוף ולאחר מכן הרופא החליט להפנות אותי ועשיתי סוף סוף mri שהדגים פיסטולה מורכבת פריאנאלית עם מרכיב אחורי וקדמי מדיאלי עם האדרה. האם ייתכן שבמהלך הeua כאשר הרופא חיפש את הפיסטולה הוא יצר לי את האבצס? היו כאבים זהים לפני כן, אבל יותר באזור פי הטבעת ולא בנרתיק. אולי זה הייתה פיסטולה פשוטה שהיה אפשר לזהות בmri לפני הרדמה? למעשה השאלה היא האם הEua וחיפוש פיסטולה היה טעות שיצרה לי נזק בלתי הפיך או שמא ב 2.5 חודשים לא סביר שזה יקרה וייתכן שהפיסטולה הייתה שם כל הזמן ? ובנוסף למה להמליץ על הרדמה מלאה ולא על הדמייה? מאוד אשמח לתשובות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירה, אני לא חושב שהבדיקה בהרדמה לפני הדמייה זו טעות. זה עניין של גישה. יש רופאים שהיו מבצעים הדמייה קודם ויש כאלה שהיו בוחרים בבדיקה בהרדמה ללא קשר להדמייה. נניח שהיית עושה הדמייה לפני הניתוח- במידה והדמייה הייתה מראה פיסטולה או אבצס אזי היית צריכה ניתוח. ובמידה וההדמייה לא הייתה מראה משהו ברור הרי שאם סבלת מכאבים 7 חודשים בכל מקרה היה מקום ללכת לבדיקה בהרדמה. בסופו של דבר מה שחשוב זה מה שמוצאים פרקטית בניתוח. לכן זו אינה טעות. אינני חושב שהבדיקה בהרדמה גרמה לך נזק. ישנם מצבים בהם יש פיסטולה/אבצס עמוק שלא ניתן לראות בניתוח.

01/02/2019 | 08:13 | מאת: דריה

שלום, לפני שנה וחצי נוצרה לי פיסטולה מורכבת המגיעה ממעי גס לשפה השמאלית של הנרתיק. לקח המון זמן לאתר אותה ולהבין מאיפה נובעים הכאבים, אך ברגע שזיהו אותה בMRI הוחלט לשים חוט סטון קבוע (לא חותך) כדי לשמר שרירי פי טבעת ,אותם הפיסטולה שלי חוצה. שאלתי היא: האם ניתן להישאר עם החוט כל החיים (אין לי קרהון או מחלת מעי אחרת לאחר ברור). או שמא יש להוריד אותו וחובה לנתח ולשים דבק או כל פרוצדורה אחרת? החשש שלי שהפרוצדורות האחרות לא טובות דיין ויהיה נזק של הרדמה כללית נוספת, וסבל חוזר וכמובן סכנה בניתוח שכזה כמו שיש בכל ניתוח. במידה וכן מותר להשאיר את הסטון האם יש לכך השלכות על בריאותי? בברכה ותודה, דריה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דריה. בעיקרון ניתן להישאר עם הסיטון שנים רבות ואף כל החיים...הבעיה היחידה שעלולה להיות היא שהסיטון משמר את הפיסטולה פתוחה, ולכן יהיו קשר קבוע והפרשות בין התעלה האנלית לשפת הנרתיק וזה לא אידיאלי בלשון המעטה. מלבד האי נוחות והאסטטיקה, עלולות להיוצר לאורך זמן דלקות וזיהומים בנרתיק. לכן גם אם עכשיו הכל שקט ואת מרגישה מצויין, עלולות להיוצר בעיות בעתיד. ישנם חולים (בעיקר חולי קרון, או חולים שכשלו נסינות לתיקון הפיסטולה בעבר) שנושאים סיטון שנים רבות בעיקר כיוון שאצלם האופציות הניתוחיות פחות טובות. לאנשים אחרים ללא קרון, בד״כ תהיה המלצה לניתוח לתיקון הפיסטולה.

30/01/2019 | 18:42 | מאת: עידן

שלום רציתי לדעת עם דברוקליטעס יכול לגרןם למעי הגס להיות רחב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש להבדיל בין דיברטיקוליטיס לבין דיברטיקולוזיס. דיברטיקולוזיס הינו מצב של היוצרות סעיפים קטנים בדופן המעי - מופיע בשכיחות גדולה באוכלוסיה המתבגרת ומתגלה לעיתים במקרה בבדיקת קולונסוקופיה, אינו מצריך התערבות כל עוד אינו גורם לבעיות. דברטיקוליטיס הינו מצב של דלקת במעי הגס הנגרמת על רקע אותם סעיפים קטנים.. במקרים מסויימים יכולים לגרום לדלקת חריפה במעי עד כדי צורך באשפוז ולעיתים אף דלקת קשה. לגבי שאלתך, באופן כללי דיברטיקוליטיס לא אמור לגרום למעי להיות רחב. המצב הדלקתי בד״כ גורם לעיבוי דופן המעי ולדלקת מסביבו אך לא להרחבה שלו. ישנם מצבים קצת יותר נדירים בהם הדלקת הכרונית גורמת להיצרות באיזור הדלקתי ואז תיתכן הרחבה של המעי לפני ההיצרות, אך זה נדיר.

שלום רב, כבר פעמיים הלכתמ לשירותים ובזמן צואה ראיתי שיש המון דם על הנייר בניגוב,טיפות דם באסלה וממש כמו גושים של דם.. היתי אצל רופאה שאמרה שאין דימום. זה רק בזמן צואה. גם הרופאה ראתה שיש קצת טחורים קטנים. האם יכול להיות כמות כזאת של דם מטחורים קטנים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי סיגל, כן, טחורים פנימיים יכולים לדמם באופן משמעותי בזמן היציאה. רצוי מאוד להיבדק ע״י פרוקטולוג על מנת לבסס האבחנה וכדי לבצע הסתכלות ובדיקה פנימה אל תוך התעלה האנלית והרקטום. בדיקה כזו בד״כ לא ניתנת לביצוע אצל רופאי המשפחה. כמובן שיכולות להיות סיבות אחרות ורבות לדמם מלבד טחורים אותן חשוב לשלול. לכן הרופא הבודק צריך להחליט האם יש צורך בבדיקות נוספות להשלמת הבירור כגון קולונוסקופיה.

29/01/2019 | 21:54 | מאת: Yehi

לפני יומיים 27.1.19 עברתי ניתוח בהרדמה מלאה בבית חולים הלל יפה בחדרה לפתיחת מורסה. בשאלתי את הכירוג המומחה שאלתי מה ההבדל בין ניקוז מוגלה לפתיחת מורסה הוא טען כי בניתוח הזה הוא מבצע טיפול בו הדלקת לא תחזור יותר וכמ זה הפיתרון הסופי לבעיה. בסיכום האשפוז : "לאור תמונה קלינית ומעבדתית של RECURRENT PILONIDAL ABSCESS אושךז למחלקה כירוגית לצורך ניקוז המורסה בהרדמה כללית " המלצה להמשך -ביקורת כיוררג בקופת חולים בעוד שבוע יש לשקול ניתוח אלקטיבי בהמשך לכריתת צ'יסטה וסינוס בהתאם למצבו. לפני הניתוח נאמר לי כי אני עובר ניתוח כללי בהרדמה מלאה ולא ניקוז מקומי כדי להביא לסיום תמידי לבעיה. ובסיכום ההמלצה מכוונת לניתוח נוסף? אשמח לעזרתך בהסבר הנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

היי , הטיפול באבצס פילונידלי (גם במקרה של אבצס חוזר) הינו פתיחה וניקוז של האבצס על מנת לנקז את הזיהום. מבצעים חתך מעל האבצס , שטופים ומשאירים את החלל פתוח. הניתוח הזה לא בא על מנת להביא לסיום תמידי של הבעיה אלא לניקוז הזיהום. לא ניתן להבטיח סיום תמידי של הבעיה בשלב האבצס. לאחר התאוששות מהניקוז ולאחר שהזיהום חולף והפצע מחלים אכן יש לשקול ניתוח מסודר אלקטיבי על מנת לכרות את המקור לבעיה כדי למנוע אירועים עתידיים. יש אינדיקציה ברורה לבצע כזה ניתוח לאחר שני אירועים של אבצס שכבר קרו. ואגב, ניקוז מוגלה ופתיחת מורסה זה שני מושגים זהים. אכן ההמלצה מכוונת לניתוח נוסף. בצדק.

28/01/2019 | 23:27 | מאת: הדס

היי,ביום שבת יצא לי טחור ממש גדול וכואב כל הזמן.הייתי אתמול אצל כירורג שאיבחן כטחור עם קריש דם ונתן טיפול במשחות ואבקה לשתייה לריכוך הקיבה.קראתי שצריך לנתח ולהוציא את הקריש דם. אולי אלך להתייעצות נוספת?הכאבים הם בלתי נסבלים תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדס, אכן כאבים מטחור עם קריש דם (טחור טרומבוטי) יכולים להיות בלתי נסבלים. ישנן שתי אפשרויות טיפול - ניתוח קטן בהרדמה מקומית בד״כ (או כללית) בו מבצעים פתיחה של הטחור ומוציאים את הקריש מתוך הטחור כמו שכתבת. האופציה השנייה - הינה האופציה השמרנית, בה לא מנתחים אלה מטפלים במשחה להרגעה מקומית, ריכוך יציאות, אכילת מאכלים עשירי סיבים כגון פירות וירקות, שתיית נוזלים רבה, ואמבטיות ישיבה עם מים וסבון להרגעה מקומית. ברוב המקרים תחת הטיפול השמרני הזה הכאבים אמורים לחלוף תוך 3-4 ימים מפרוץ ההתקף והטחור מתכווץ. לכן במרבית המקומות יעדיפו לא לנתח אלא ל״לתת לטבע״ ולמשחות לעשות את שלהם. אם את מרגישה שאת לא מצליחה לסבול את הכאב אזי מומלץ לפנות לבדיקה נוספת.

27/01/2019 | 13:25 | מאת: מיקי

שאלה לגבי הופעה של נגעים מגורגרים בפי הטבעת , עם דימום וכאב בזמן היציאה.

לקריאה נוספת והעמקה

נגעים בצורת גרגירים לבנבנים בפי הטבעת יכולים להיות מגורמים שונים. אחת הסיבות השכיחות היא נגעי קונדילומה, הנגרמים על רקע זיהום מקומי בוירוס הפפילומה (הדבקה בד"כ ביחסי מין).. נגעים אלה יכולים להופיע סביב פי הטבעת וגם להיות פנימה בתוך התעלה האנלית. נגעים יכולים לגרד, לכאוב, ולדמם לסירוגין. ראשית יש להיבדק ע"י מומחה בתחום - פרוקטולוג, על מנת לבסס האבחנה, ובמידה ואכן מדובר בנגעי קונדילומה יש להסירם.