פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

הפורום עוסק בפרוקטולוגיה ובכירורגיה של המעי. מחלות המעי כוללות גידולים של המעי הגס, מחלות מעי דלקתיות, כולל קרוהן וקוליטיס, והפרעות בתפקוד המעי. תחום הפרוקטולוגיה כולל את מחלות פי הטבעת, טחורים, פיסורה, פיסטולה פריאנאלית, סינוס פילונידלי, הפרעות בשליטה בסוגר פי הטבעת, צניחה (פרולפס) של הרקטום, קושי בהתרוקנות (עצירות), ועוד. תחום הפרוקטולוגיה עוסק ברובו במחלות הפוגעות באופן ניכר באיכות חיי הסובלים מהם, וברוב המקרים ישנן שיטות יעילות לטיפול בבעיות אלו. בשנים האחרונות ישנה התקדמות רבה בתחום זה וטכניקות חדשות פותחו לטיפול ברבות מהבעיות הפרוקטולוגיות.
5596 הודעות
5182 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

13/12/2019 | 14:42 | מאת: דומיניק

אני בת 52, סובלת מטחורים שנים רבות ואף עברתי קשירות מרובות. לפני כשבועיים היה לי וירוס בטן עם שילשולים ויצא לי טחור חיצוני שמאוד כואב, באופן יוצא דופן. הרופאה נתנה לי פרוקטו גליבנול שלא עזר, המליצה על קרח שהיה מאוד לא נעים. ניסיתי משחות טבעיות עם הקלה קלה אך עדיין קיים כאב טורדני. האם סביר שאחרי כמעט שבועיים עדיין ישנם כאבים? האם יש דרכים נוספות להקל על הכאב? הדבר היחיד שמסייע זה מקלחות חמות..

טחור חיצוני אמור לעבור אחרי כשבוע בערך עם טיפול נכון. מרכיבי טיפול נכון - ריכוך יציאות, שתיית נוזלים רבים, ואוכל עשיר בסיבים, ירקות ופירות. שטיפות מרובות במקלחת או אמבטיות ישיבה עם מים חמימים וסבון, ומשחות להקלה מקומית. אם אחרי שבועיים דברים לא הסתדרו אזי יש לפנות לבדיקת פרוקטולוג להערכה לראות שאכן מדובר בטחור ולא במשהו אחר, ואם אכן זה טחור האם ניתן לטפל בו - לעיתים ניתן לפתוח את הטחור במידה ויש בו קריש דם.

12/12/2019 | 21:49 | מאת: צ

שלום, יום ראשון התחילו לי שלשולים חזקים וכאבי בטן. יום שני פניתי לרופא קיבלתי עירוי עם תרופה לכאבי בטן. לא עזר. שלישי פניתי שוב לרופא ושוב נתנו לי עירוי עם תרופה לכאב בטן ולא עזר. אתמול (רביעי) עשיתי בדיקות דם. והיום בבוקר פניתי שוב לרופא כי אני כל הפנים והוא אמר שכנראה דלקת במעיים והפנה למיון. הייתי בבוקר במיון פוריה והם הביאו לי קל בטן ואמרו לי לנוח בבית. ועכשיו התחיל לי דם ביציאות. האם ללכת שוב למיון?

אם דברים לא מסתדרים או מחמירים כגון החמרה בכאבי הבטן, הקאות, חום, ואתה לא מסתדר בבית אזי עלייך לשוב למיון.

10/12/2019 | 15:03 | מאת: מייק

מזה שבועיים אני מתפנה בערך כל יומיים למרות שבעבר זה היה מידי יום ...שמתי לב שקוטר הצואה ירד ב 30 אחוז בערך ...עברתי בדיקת דם סמוי והתוצאה שלילית ...הנני בן 57 ומעולם לא עברתי בדיקת קולונוסקופיה אשמח לשמוע את דעתך תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לבצע בדיקת קולונוסוקפיה.

10/12/2019 | 15:26 | מאת: מייק

דר רציתי לציין שאני לא סובל מכאבים או איבוד משקל ..אתה יכול קצת לפרט מה אתה חושב על הסימפטומים האלה?

שינוי בהרגלי יציאות, בבן 57, מחייב בירור. קודם כל ע״י קולונוסקופיה.

10/12/2019 | 01:16 | מאת: אור

נבדקתי עי פרוקטולוג. טוען שכאבים ותחושת שריפה בפי הטבעת מהם אני סובלת נובעים מקיומם של טחורים פנימיים . ממליץ על ניתוח. שלל קיומה של בעיה אחרת כמו סרטן בפי הטבעת על סמך הבדיקה שערך לי. לא רגועה. האם אין מצב של טעות באבחנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם את לא רגועה אזי פני לחוות דעת שנייה.

היי עשיתי ניתוח לפני 3 או 4 שבועות יש לי עדיין כאבים מוות ובנוסף לזה יש עדיין דם ויש לי הפשרות כאלו מוזרות שאלה האם זה מסוכן או שיש משהו לעשות עם זה ? והמנתח שלי לא בארץ אם יש משהוא לעשות אני כבר לא יכולה לסבול ככה

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לפנות לבדיקת כירורג או פרוקטולוג בהקדם להערכה של איזור כדי לוודא שאין זיהום או בעיה אחרת.

09/12/2019 | 11:53 | מאת: יוסי

שלום ,בן 40 בעקבות תרופה שאני לוקח ( אנאפרניל) שעושה עצירות קשה זה גם אחת התופעות לוואי שלה , מידי פעם אני מתאמץ מאוד בזמן הטלת הצואה , וכתוצאה מכך אני חש כאב בפי הטבעת וטיפת דם מופיעה. לפני חודשיים הייתי אצל כירוג שמצא טחורים פנימים , קיבלתי טיפול הם נעלמו. בששבוע עבר שוב הייתי בסיטואציה דומה של מאמץ ושוב ירד מעט מאוד דם בניגוב. בביקור אצל כירוג בפעם השניה לא נתגלו טחורים. אני ממש בלחץ שזהו סרטן המעי הגס .. חרד מאוד ורואה כל יום שחור בענין האם יתכן שמאמץ גורם לכך... מעבר לכך אני אדם בריא

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי את השאלה. מאמץ אינו גורם לסרטן המעי הגס. מאמץ ועצירות כן עלולים לגרום לטחורים ופיסורה. עלייך לטפל בעצירות. המשך מעקב רופא מטפל והכירורג. בעת חשד לגידול במעי הגס יש לבצע קולונסוקופיה.

10/12/2019 | 15:14 | מאת: יוסי

מה ששאלתי האם כתוצאה מהמאמץ יוצא הדם מעט. והאם סרטן המעי הוא אפשרות סבירה בגילי

אכן ייתכן דמם מהמאמץ. סרטן מעי הגס אינו שכיח בגיל 40, אבל קיים, לכן הרופא שלך צריך להעריך את הסבירות בהתאם לתלונות ולממצאים בבדיקה וכיוצא בכך את הצורך בקולונסוקופיה.

08/12/2019 | 06:02 | מאת: שלומי

שלום רציתי לדעת עם הרחבה של המעיים גורמת לכאבי בטן ממושכים כירוגית אמרה שלא מה אתה אומר תודה לך

זה תלוי בהקשר, בממצאים המדוייקים בהדמיה, בסוג הכאבים ועוד דברים רבים. אי אפשר לענות על זה סתם כך בלי לראות את כל הסיפור.

05/12/2019 | 22:53 | מאת: סיון

הריון שבוע 35. חושבת שיש לי טחורים ורופא משפחה הפנה לפרוקטולוג. מה כוללת הבדיקה? והאם יש השלכות של הטחורים על הלידה? הבדיקה תהיה בשבוע 37.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה כולל הסתכלות ובדיקה רקטלית עם האצבע וגם באמצעות מכשיר בקוטר של כ אצבע שמטרתו לאפשר הסתכלות פנימה.. לא אמורות להיותהשלכות מיוחדות של הטחורים על הלידה. טחורים מאוד נפוצים במהלך הריון.

05/12/2019 | 12:43 | מאת: גלי

שלום רב! אחרי ארבעה ימים של כאבים נוראיים,אינספור משחות,פגים מקררים ומה לא בעקבות טחור גדול חיצוני שגם דימם מעט בניגוב. פניתי לרופא והוא ראה טחור טרומבוטי,המליץ על מלח אנגלי ומשפחה נוספת עד לתור לפרוקטולוג שנקבע לי ליום ראשון. היום ישנה הקלה מסויימת,בטחור נכנס פנימה ואני מרגישה כאב פנימי וגרד כואב,אבל פחות. השאלה היא אם הכאבים ייעלמו בכלל,כדאי עדיין ללכת לפרוקטולוג?הוא יצליח לראות משהו אם זה יחלים? תודה על התשובה!

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכל עובר אזי אין הכרח בבדיקה נוספת. בדכ כאבים מטחורים חולפים מעצמם אחרי מספר ימים של טיפול שמרני.

04/12/2019 | 17:10 | מאת: רן

מדובר בקשיש עם מחלות רקע רבות וחולשה, שנפל על האגן. (בצילום רנטגן לא נצפו שברים) מאותו מועד יש לו אי שליטה בסוגר בפי הטבעת.(מה שקודם לנפילה לא היה) האם זה עלול להיות מהנפילה ולאיזה סוג רופא לפנות,והאם יש אפשרות לטיפול לא פולשני ולא ניתוחי לעזור בעניין. האם זה יכול להסתדר מעצמו. תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רן, נשמע שהרקע הרפואי מורכב. אני מציע לפנות לרופא גסטרואנטרולוג. בהחלט האפשרות המועדפת תהיה לא פולשנית, שמרנית. כגון שינוי תרופות, איזון תרופתי, תרופות עוצרות. לא ברור לחלוטין איך זה קשור לנפילה. צילום רנטגן לבדו אינו מספיק לבירור. אם רוצים לברר לעומק יש צורך בעוד בדיקות מעמיקות מקיםות כגון ct בטן , קולונוסוקפיה. בתור התחלה פנו לרופא גסטרו.

02/12/2019 | 00:17 | מאת: Vered

שלום דר , האם ניתן לראות תולעים במעיים בבדיקת אנוסקופיה ? (תולעי סיכה) תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תיאורטית אפשרי אם זה מאוד בולט ואם הפרוקטולוג הבודק מכוון ומחפש את זה.

25/11/2019 | 21:15 | מאת: אופיר

שלום רציתי לדעת עם נמק במעיים מתגלה בצילום סקירה ובבדיקות דם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא

24/11/2019 | 16:49 | מאת: צ

שלום רב אני בן 30 אני מתנצל על השאלה... שבוע שעבר נכנסתי לשירותים והיה לי סוג קושי להוציא צואה.. בסוף יצא רגיל ועם דם.. שישי שוב ירד דם והיום שוב ירד דם אבל בלי קושי להוציא צואה.. דם טרי.. אין כאבים חוץ מבשרותים בפעולה עצמה. בניגוב ובאסלה עצמה.. האם עליי לבדוק ממה נובע? או שבטוח טחורים? לא מפריע לי בשגרה.. ואני מתבייש לשבר על סה עם רופא וקל וחומר להבדק

לקריאה נוספת והעמקה

אומנם סבירות גבוהה שנובע מטחורים, ובד"כ זה אמור לחלוף מעצמו. אבל מכיוון שעלולים להיות גורמים אחרים, אומנם בסבירות הרבה יותר נמוכה, בכל זאת מומלץ להיבדק ע"י פרוקטולוג.

שלום, הרופאים שלי חלוקים בקשר לצורך בבדיקת פיסטלוגרפיה.. שניים אומרים שצריך בגלל שהפצע עדיין מפריש (11 חודש) הם מעדיפים לעשות רק כדי לשלול והם הפנו לפרוקטולוג שייתן הפניה.. הפרוקטולוג אמר שהפצע שלי רחוק מפי הטבעת ופיסטולה יכולה לקרות רק קרוב לפי הטבעת ושאין קשר לבדיקה הזו והיא לא תתן שום מידע אצלי והוא סרב לתת הפניה... הציע ניתוח שבין הצוות שמנתח יהיה גם פרוקטולוג שיצנטר את הסינוס.. חזרתי לרופאים הראשונים עם מה שהוא כתב והם לא אהבו את התשובה שלו (היא לא היתה חד משמעית ומעורפלת) אבל קיבלו את זה בלית ברירה ולא אמרו לי איך ממשיכים מכאן.. אין לי שום תאריך עתידי או תוכנית עתידית לניתוח/בדיקה/משהו אחר אף רופא כבר לא יודע מה לעשות איתי... ניגד וניתוח- מה עושים? למי אני פונה כדי לקדם את זה? אחד מפנה לשני שמפנה לשלישי.. הרבה דעות והצעות טיפול אבל אף אחד לא החלטי.. ואני עכשיו תקועה אף רופא לא אמר לי לחזור אליו או משהו אני באמת לא יודעת מה לעשות.. האם כדאי לי ללכת לבדיקה הזו באופן פרטי? האם לדעתך נחוצה במצבי? הפצע כתוצאה מניתוח פילונידלי.. מהחריץ של הטוסיק ועד 4 סמ למטה... שאלה נוספת האם כדאי ללכת לפרוקטולוג נוסף- כי הפרוקטולוג שסירב לתת הפניה אמר לי שקשה לו לתת חוות דעת אחרי שהוא ראה אותי פעם ראשונה 11 חודשים אחרי הניתוח.. והייתי צריכה להגיע פעם.. לפי מה שהוא אמר אף פרוקטולוג לא ירצה לקחת החלטה לגביי ואני צריכה ללכת רק למנתח הראשון.. אני לא יכולה לחזור למנתח שלי (מסיבות של מרחק גאוגרפי, אני גם מוגבלת בתזוזה).. נסעתי אליו בספטמבר והוא הציע הטריה.. אני צריכה רופא מהאזור שלי שימשיך איתי.. אני לא מבינה למה הפצע לא נסגר לי כמו לכולם.. למה אני צריכה לעבור את הסיוט הזה ואיפה אני מוצאת רופא שילווה אותי מעכשיו עד הסגירה של הפצע

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא קיבלת פיתרון משביע רצון מהרופאים שפנית אליהם, אפשר ואף רצוי לפנות לחוות דעת אחרת כדי למצוא מזור ופתרון לבעייתך.

18/11/2019 | 04:05 | מאת: שמעון

שלום יש לי כאב קבוע בבטן שמאלית תחתונה כאב חזק כול היום רציתי לדעת עם דברוקליטיס או דבקוקוליטיזז מאובחן בסיטי בטן,? קולנסקוםיה קצרה שבודקת צד שמאל תקיןן איך מאבחנים זאת ?גם סיטי תקין אשמח לדעת איו לי חום יש כאב בצד שמאל ועצירות אשמח לעזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, דיברטיקוליטיס מאובחן בסיטי.

18/11/2019 | 01:46 | מאת: נעם

שלום מזה תקופה שאני שם לב שהחלק הראשון בצואה שלי הוא בצורת גושים (כמו אבנים) שמחוברות אחת לשניה. בהמשך יכול להיות אפילו צואה רכה יחסית. אני שותה מספיק, אני פעיל גופנית (אני מע גיל 40), ויש לציין שיש לי יציאות סדירות קבוע מדי יום. איך זה נוצר? האם זה מעיד על בעיה כלשהי במעי הגס/ברקטום? האם זה אומר שאני לא מתרוקן לגמרי ביציאות? והאם זו בעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר מה הגורם. ממליץ שתפנה להערכת גסטרואנטרולוג וביצוע קולונוסקופיה.

17/11/2019 | 07:22 | מאת: מנחם

היי, רציתי לברר בבקשה לגבי אטם בפתח הפנימי של הפיסטולה. איך תהליך זה מרפא את הפיסטולה?

לקריאה נוספת והעמקה

כל פיסטולה פריאנלית למעשה מוזנת מתוץ התעלה האנלית/ הרקטום דרך פתח פנימי שם דרך תעלה אל פתח חיצוני בעור. אם נשלוט ונסגור את הפתח הפנימי אזי למעשה נבטל את הפיסטולה כי לא יהיה מה שיזין אותה. זה בד״כ מבוצע באמצעות הרמה של רירית בריאה מהרקטום וכיסוי הפתח הפנימי.

16/11/2019 | 12:35 | מאת: גלית

האם מותר להשתמש במשחת אנטרולין יחד עם לקיחה של מגנזיום אוקסיד? ציטראט? סולפאט?

לקריאה נוספת והעמקה

כן אפשר

15/11/2019 | 20:08 | מאת: יעל

סובלת מזה כחצי שנה מעצירות חמורה. בדיקת דפקוגרפיה ומנומטריה מצביעות על אניזמוס, רקטוצלה בינוני והיפוטונוס תחושתי. הבלון לא נפלט, הופק rair. אני סובלת נורא! טיפולי בין פידבק לא עוזרים.. אני ממש אובדת עצות. שמעתי על הזרקת בוטוקס, האם מבצעים הליך שכזה בארץ? אני כבר לא יודעת מה לעשות ולאן לפנות.

לקריאה נוספת והעמקה

כן יש מקומות בהם מבצעים הזרקות בוטוקס לבעיות בתפקוד רצפת האגן. בד״כ יבוצע ע״י רופאי גסטרו המתמחים ברצפת אגן. תוכלי לבדוק במכון בו את מבצעת את הביו פידבק.

16/11/2019 | 18:08 | מאת: יעל

מודה לך מאד על התגובה המהירה. מנסיונך, האם איפול בוטוקס יכול לעזור היכן שטיפולי הביופידבק כשלו?

צר לי, אין לי נסיון בזה.

שלום האם בבדיקת קולנוסקופיה מתמקדים גם באזור פי הטבעת לראות אם יש טחורים או בעיות אחרות שעלולות לגרום לגרד? כ"כ לגבי מחלת הסעיפים באם ישנה? והאם רופא הגסטרו שעושה את הבדיקה מתמחה גם באבחון של בעיות בפי הטבעת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בקולונוסקופיה לא מתמקדים בפי הטבעת. אפשר לראות טחורים אומנם אבל איזור פי הטבעת נבדק יותר ע״י פרוקטולוג ולא בקולונוסקופיה. רופא הגסטרו אינו מתמחה בפי הטבעת. מחלת סעיפים הינה במעי הגס, יותר רחוק מפי הטבעת ועל כן ניתן לראותה בקולונוסקופיה.

שלום, האם בבדיקת קולונוסקופיה ניתן לאבחן טפילי מעיים כגון תולעי סיכה pinworm?

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לאבחן יש לבצע בדיקת צואה לטפילים.

שלום סובלת ממעי רגיז עצירות אן שלשולים בעיות עיכול חמורות מחלה ניורולוגית לחץ לושט העליונה ונהיתה לי פיסורה בשל העצירות וגם צניחת רקטום בובלת מאד מצריבות מקרין לוולווה משחת אלטרולין לא עוזרת מה לעדות אני לא במצב של ניתוחי מאד רזה ומיובשת בשל מחלת הושט העליונה איך ניתן לטפל שהמקום לא יצרוב ולא אסבול כל כך היובש הרב גורם לפיסורה לצרוב וגם מלאה גזים בשל הרקטום שצנח צניחה בינונית לוקחת נורמלקס לעצירות גם גורם לי לצריבה ושלשולים רות גליצרין גם צורבות כל דבר מה ניתן לעשות?

11/11/2019 | 11:39 | מאת: אגח

שד לפיסטולה פרי-אנאלית. ממצאים: מודגמת פיסטולה פרי-אנאלית אינטר-ספינקטרית, המתמשכת מאזור השעה 6 ואחורנית לאורך של כ-5 ס"מ. אין עדות למורסות. הדגמה חלקית של איברי האגן עם שחלה שמאלית בקוטר 5.3 ס"מ, עם ציסטות מרובות. השחלה מימין באורך של כ-3 ס"מ, גם כן עם ציסטות. שאר איברי האגן שמורים. סיכום: פיסטולה פרי-אנאלית אינטר-ספינקטרית כמתואר. ממצאים כמתואר בשחלות, לקורלציה עם בדיקה גניקולוגית. בברכה, פרופ' סוסנה יעקב מומחה לרדיולוגיה אבחנתית מ ר 21326 מ ר מ 19400 הוקלד על מה זה אומר בבקשה מה פירוש התוצאות בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שיש לך פיסטולה סביב פי הטבעת. כלומר, תעלה המקשרת בין תוך הרקטום אל פתח חיצוני בעור. זה בד״כ מצריך טיפול כירורגי. אבל לפני כן עלייך לפנות לבדיקת כירורג פרוקטולוג להערכה.

08/11/2019 | 12:30 | מאת: שרון

שלום אני בת 46 מילדות סובלת מעצירות קשה ,לפני 9 שנים עברתי ניתוח ראשון של בקע והיה סיבוך של המעי הכניסו לניתוח תוך חצי שעה מרגע שישבתי אצל הכירורג ,אחרי הניתוח העצירות החמירה והתחיל תופעות לוואי משונות ,כל שלוק מים ואוכל גורם לגוף שלי להתעוות ולהתנפח מכף רגל עד הפנים ,לאחר בדיקות ובעיקר של החלקיקי מתכת הוחלט לעשות כריתה מלאה של מעי הגס ,לאחר הניתוח באישפוז שאמרו לנסות לאכול ולשתות היה כאבי בטן ובטן נפוחה ,לא היה מעבר צואה וגזים ,שוחררתי הבייתה והכוס מרק ששתיתי גרמה לחסימה חלקית ,מאז חיי לא חיים לוקחת שוב משלשלים ,בכמיות עצומות שהשפיעו ,אך גופי נחלש ונהיה לי מלא בעיות אי ספיקת כליות אנמיה לצקופה ארוכה איבוד אלקטרולטים ,הבעיה שעכשיו המצב החמיר המשלשלים לא עוזרים ורק מורידים לי אשלגן ,ואני עם עיוות ונפיחות בכל הגוף ,לדוגמא שמאשפזים אותי ונותנים לי הרבה אינפוזיות אני מתעוות ומתמלא בצקות ,ובאזור הניתוח של הכריתה יש מין צינור שמתנפח ,עש לציין שהפאוץ שעשו לי נפתח ולא תוקן ,אני הייתי מעומדת לניתוח שיפתרו את הבעיה וזה בוטל ,אני חייבת פיתרון כי חיי בסכנה ואני רוצה לחיות בלי הסבל הזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, את מתארת מקרה מורכב מאוד ומאוד לא שגרתי. ברור שאת סובלת מאוד, ומדובר במצב רפואי וכירורגי לא פשוט. לאור מורכבות הסיפור לא ניתן לתת מענה כמובן רק על סמך מה שכתבת. זה יהיה לא אחראי. כדי להבין את הרקע, את הבעיה המורכבת, והאם ישנה אפשרות לעזור יש לעבור באופן מסודר על כל ההיסטוריה שלך כולל ההיסטוריה הניתוחית, לבדוק אותך באופן מסודר ולבצע הערכה מוסדרת במרפאה או בבית חולים. אני מעריך שבבית החולים שבו נותחת מכירים אותך הכי טוב ולכן זו צריכה להיות ברירת המחדל לבירור. כמובן שזה בסדר גמור במידה ואת רוצה לפנות לבית חולים אחר להערכה נוספת. רפואה שלמה!

אשמח להתייעץ איתך ,לצערי בבה"ח המטפל כבר אין מענה

שלום איך מאבחנים פיסטולה במעיים מרגיש שמשו נדבק לי למערכת השתן שזה לא המעי נדבק לשלפוחית השתן כןל מגע קטן באשכים ובמערכת השתן עושה לי כאבים חזקים שעשו לי mri מעיים לא ראו שום פיסטולת אני סובל מכאבי מעיים שנה בערך האם יש מצב שיש לע את זה כואב לי אשכים גם וכול מגע קטן שם עושה לי כאכים ממש חזקים וצריך כול הזמן לללבוש בוקסרים רחבים כי עם לובש משו צמוד זה לוחץ לי עם כול אשכים והבטן ועושה יותר כאבים מה הסיכוי שיש לי את זה ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כאב באשכים בד"כ מקורו אינו במעיים אלא במקרים בהם יש בקע מפשעתי גדול המכיל לולאות מעיים. פיסטולה מהמעי לשלפוחית השתן ניתן לאבחן בבדיקת CT או MRI .

06/11/2019 | 00:33 | מאת: אופיר

שלום רציתי לדעת עם הפרעה בזרימת הדם למעיים גורמת למעיים להיות שחורים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רק במידה ויש הפרעה משמעותית הגורמת ממש לנמק של המעי. אבל זה מצב חירום רפואי.

היי הייתי אצל פרוקטולוג עקב גירודים בפי הטבעת כבר שנים. הוא בקושי בדק אותי כי חשב שזה מגיע מפטריה (אפילו לא בדק אותי) ואז כאשר התעקשתי הוא בדק ואמר שזה כנראה בגלל פטריה בנרתיק שיש לי ושאלך להבדק אצל רופא נשים.בקיצור נבדקתי ואכן יש לי פטרייה בנרתיק אך לא מובן לי איך הגירודים בפי הטבעת יכולים להיות קשורים הרי הגירוד עז מאד ונראה שהוא מגיע מפנים פי הטבעת ולא חיצוני. השאלה שלי היא : לפני כמה ימים הייתי בשירותים ולאחר הצואה יצא מלא דם שאפילו קצת טפטפ, האם זה הגיוני? והאם פוליקוטן או אגיסטן יכולים לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לגרד בפי הטבעת יכולות להיות סיבות רבות ושונות. גם פטריה יכולה לגרום לגרד. פעמים רבות אף לא מוצאים סיבה ברורה לגרד. טיפול אנטי פטרייתי יכול לעזור במידה וזה אכן הגורם , אך באותה מידה יכול גם לא לעזור. בכל מקרה חשוב להשלים בדיקה פרוקטולוגית מלאה. ובמדיה וללא ממצא והגרד ממשיך אזי לפנות גם לרופא עור.

02/11/2019 | 12:11 | מאת: שרון

אבא שלי בן 64 סובל ממעיים מפוטלות הוא ביצע בדיקת מוקרןסקופיה וזה מה מה שאמרו לו וכאשר הוא נכנס לשירותים יוצא לו הרבה דם מים האם יש פתרון או תרופה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש יציאות דמיות עליו לפנות בהקדם למיון לבדיקה והערכה.

קיבלתי את התשובה שלך אבל אבא שלי היה כבר מספר פעמים בבית חולים בקשר לעניין הדם ביציאות ביצע בדיקה עם מצלמה בבטן ואמרו שאין לו כלום מלבד מעיים מפוטלות ולא רואים כלום האם אפשר להגיע אליך דרך קופת חולים כללית אנחנו מבית שאן

02/11/2019 | 11:42 | מאת: אורנה

שלום רב החל אצלי דימום רב מפי הטבעת זה כבר היום השני (עם כאבים עמומים בבטן) יש לציין שלפני כ 17 שנה סבלתי מפיסורה ועברתי ניתוח האם יש מקום לדאגה? מה יכולות להיות הסיבות להופעת הדמם? מה הטיפול במקרה כזה אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות יכולות להיות רבות ושונות - החל מסיבות בסמוך לפי הטבעת כגון טחורים, פיסורה. וסיבות יותר גבוהות במעי הגס כגון סעיפים במעי הגס - דיברטיקולוזיס, מלפורמציות של כלי דם, תהליכים גידוליים ועוד. אם הדימום משמעותי עלייך לפנות למיון להערכה ובדיקה. בכל מקרה לפנות לבדיקת רופא או פרקוטולוג בהקדם. ההערכה נעשית גם ע״י קולונסווקפיה בהמשך.

01/11/2019 | 23:47 | מאת: ריטה

שלום. בת שלי כבר שנה וחצי סובלת מסקין טאג עם מוגלה. היא חולת קרוהן. רק עכשיו שלחו אותה לmri וגילו אצלה פיסטולה מורכבת. עשו לה ניתוח , וניקו לה בניתוח מוגלה ועשו שטיפה. היא סובלת מאותם כאבים , כמו שהיו לפני ניתוח וגם יש לה אותם הפרשות מוגלטיות. מה אפשר לעשות? סבל מוראי ורואה שום תוצאה של הניתוח הזה, שהיה בהרדמה כללית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אכן בחולי קרון עלולות להיות פיסטולות מורכבות וקשות לטיפול. הריפוי ושיעורי ההצלחה בתיקון פיסטולות אלו הינו מוגבל. המטרה הראשונית היא לנקז אבצס ולמנוע ולטפל בזיהום מקומי. קשה לומר רק על פי האינפורמציה הזו מה ניתן לעשות כעת. יש לשוב להערכה אצל הרופא המתנח או כירורג קולורקטלימומחה להערכה חוזרת על מנת לבדוק האם יש צורך בהתערבות ואם כן איזו התערבות. זאת במקביל לטיפול ומעקב אצל גסטרואנטרולוג מטפל.

31/10/2019 | 22:28 | מאת: רז

שלום אדם שסובל מדום נשימה בשינה או כשיש חשד לדום נשימה בשינה, האם יש הגבלות או הנחיות כלשהן לגבי בדיקת קולנוסקופיה? האם הטשטוש שיש בקולונוסקופיה יכול לגרום להפסקות נשימה כמו בשינה או שזה לא משפיע כמו בשינה? ובאם יש הפסקות נשימה מתעוררים מיד כמו בשינה ונושמים או שעקב הטשטוש אין את העוררות הזו ועלולים להגיע למצוקה נשימתית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלות לא כ״כ מתאימות לפורום כירורגי. אני ממליץ שתשאל את הרופא שאבחן או מטפל בהפסקות הנשימה שלך.

30/10/2019 | 19:07 | מאת: מושיקו

לפני כחודש עברתי בדיקת אנוסקפיה בפי הטבעת בעקבות חשש טחורים מאז מרגיש כאבי בטן ממושכים...מה הסיכוי שנפגע אבר פנימי ומה היית ממליץ לגבי צילום או בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי קלוש ומאוד לא סביר. אני מציע שתפנה לבדיקת רופא מטפל או כירורג.

חודשיים אחרי ניתוח פילונידלי כריתה מלאה עם השארת האזור פתוח בשביל ניקוז עצמי, מרגישה טוב אך הפצע עדיין פעור. בביקורת שבוע שעבר אמרו שיש רקמת גרעון יפה והפצע מחלים סוף סוף. מותר לעשות עיסוי עם אבנים חמות ושמנים כשיש חתך לא סגור או לחכות שייסגר הרמטי? הגב והצוואר כואבים לי בגלל התנוחות הלא נוחות שאני יושבת או שוכבת כבר כמעט חודשיים. ומה עושים בשביל לזרז החלמה כי אמרו לי שהחלמה תוך חודש וזה נמשך כבר חודשיים!! פי 2

לקריאה נוספת והעמקה

אבנים חמות ושמנים זה לא בתחומי... ניתן לזרז החלמה באמצעות חבישות מיוחדות לפצעים עמוקים כגון אקווסל.

27/10/2019 | 21:52 | מאת: גיי_פיסורה

שלום, לאחר טיפול בפיסורה באמצעות אנטרולין, שמן פרפין וסיבים תזונתיים, עדיין יש בעיה מסוימת. יש לעור מעין רגישות כזאת, לא יודע בדיוק איך להסביר את זה. העור שם באזור מאוד רגיש וביציאות מורגש כאב, ניסיתי להרגיש מה קורה שם עם האצבע, אבל לא מורגש פצע מסוים. לאחר היציאות עצמן כן מעין חתך שלפעמים מוריד דם על הטישו. לאחר פיסורה, העור צריך להיות ככה? זה משהו שצריך להשתפר עם הזמן? אני מפחד שמדובר על משהו כרוני. מה השכיחות של פיסורה כרונית?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע כהמשך תסמינים קלים של הפיסורה. יש להמשיך להקפדי על הטיפול ולחזור לרופא המטפל לבקורת והערכה.

29/10/2019 | 20:29 | מאת: גיי_פיסורה

תודה על התשובה. קבעתי תור ואמשיך עם שמן הפרפין והסיבים התזונתיים, אבל האם להמשיך גם עם האנטרולין? כי זה נאמר לי לקחת למשך 10 ימים, וכבר הפסקתי עם זה.

אפשר להמשיך

27/10/2019 | 16:01 | מאת: אור

שלום האם נהיגה לאורך כל היום יוצרת תחושת אי נוחות מעין תחושה של שפשפת ואם כן מהו הטיפול? תודה מראש

ביקרתי היום אצל כירורג שאיבחן פיסורה שטחית ונתן לי את המשחה אנטרולין , אני לא אוהבת תרופות באופן כללי , האם המשפחה גם מרפאה את הפיסורה או רק מאלחשת את הכאב, אם אני יעבור לתזונה שמרנית וישמור על יציאות רכות האם הפיסורה תתרפא ללא המשחה , תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

המשחה יש גם תפקיד בריפוי הפיסורה ולא רק אלחוש. מצד שני, פיסורה יכולה גם להתרפא ללא הפיסורה.

24/10/2019 | 14:07 | מאת: אלי

שלום בחודש וחצי האחרונה יש לי תחושה בפי הטבעת כאילו אני צריך יציאה אך ברוב המקרים כשאני הולך לשירותים אין לי יציאה . כאילו לחץ מסויים על פי הטבעת שממש יש יציאה ואין כלום . אציין כי יש לי פריצת דיסק משמעותית בעמוד שידרה מותני איני יודע אם קשור למה שתארתי . אודה להמלצתכם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ללכת להיבדק ע"י פרוקטולוג או גסטרואנטרולוג.

24/10/2019 | 13:39 | מאת: ש

שלום, זו שוב אני עם הפצע הפילונידלי שלא מבריא 10 חודשים אחרי הניתוח. הופנתי למרפאה פלסטית לסגירה ע"י שתל עור.. ושם החליטו שאני צריכה לעשות פיסטולוגרפיה וניתוח כריתה רחבה נוסף. ממש להתחיל הכל מההתחלה.. רציתי לשאול האם פיסטולוגרפיה זו בדיקה כואבת? הבנתי שמזריקים לתוך הפצע חומר ניגוד.. הפצע ממש רגיש.. כשנוגעים בו עם האצבע אני מתפתלת.. אז קל וחומר מחט.. קראתי גם שהבדיקה נעשת בכל מיני תנוחות.. אפשר הסבר? יכול להיות שיבקשו ממני לשכב על הצד או על הגב? אני מאוד מתביישת

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שיבקשו תנוחות מסויימות, וייתכן שזה יהיה כואב, יכול להיות שיזריקו הרדמה מקומית.

24/10/2019 | 15:32 | מאת: ש

אני אהיה מכוסה רוב הזמן?

כן

24/10/2019 | 16:33 | מאת: ש

תודה רבה

25/10/2019 | 07:37 | מאת: ש

אין כמעט מידע על הבדיקה הזו ברשת.. אני מוטרדת מהתנוחות שבבדיקה (איזה תנוחות בדיוק? כמה אנשים בחדר? כמה אני חשופה מבחינת לבוש?) ומהזריקות.. איפה אפשר למצוא מידע מדויק ומפורט?

הייתי אצל רופא 4 והוא בכלל אמר שלא צריך ניתוח ולא צריך התערבות ולהמשיך חבישות רגיל. 4 רופאים 4 דיעות. אני לא יודעת מה להחליט ואיך אני אמורה להחליט.. בכל מקרה אשמח לתשובה על השאלה הקודמת- היכן אפשר למצוא מידע על פיסטלוגרפיה? איזה תנוחות בדיוק מבקשים בבדיקה הזו?

צר לי, איני יכול לתת לך מידע מדוייק שכזב כיוון שאני מעולם לא ביצעתי בדיקה כזו. מציע שתפני לרופאים ששלחו אותך לבדיקה זו או למכון בו מבוצעת הבדיקה. רפואה שלמה!

23/10/2019 | 19:15 | מאת: אני

שלום, בהריון, נוטלת פנטרל(לא כל יום, לעיתים שוכחת) וכבר כמה ימים צואה רכה מאוד ובהירה מאד(צבע חימר כזה) היו גם קצת מיחושים/כאבי בטן. האם יש מקום לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר כעת משהו רק בגלל צואה בהירה ומעט מיחושי בטן. מציע שתעקבי ואם דברים יתפתחו יש לפנות לבדיקת רופא.

24/10/2019 | 10:36 | מאת: אני

תודה על המענה. במידה וצואה תחזור להיות תקינה, יש מקום להמשך דאגה/מעקב?

אם הכל בסדר אז אין צורך לדאוג

23/10/2019 | 08:01 | מאת: LADY abc

לאחר תקופה של 3 שבועות עם פיסורה וטחורים הופיעו לי קפלי עור בהתחלה האזור היה כאוב אך עכשיו נרגע. הבעיה שהקפלי עור (כמו שנאמר לי ע"י הרופא) לא עוברים. האם זה משהו שחולף עם הזמן או מה הפיתרון? בנוסף אני לא יכולה לדעת בוודאות אם הפיסורה עברה כי הכאב היה מתגבר כל פעם מחדש שהטחורים היו נכנסים פנימה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין פתרון מיוחד לקפלי עור. ייתכן שחלק מזה זה מרכבי של טחורים חיצוניים ולכן כאב בהתחה ועכשיו לא. אם נשארים רק קפלי עור שלא מפריעים אזי לא צריך לעשות עם זה כלום. תיאורטית אם זה מפריע מבחינה אסטטית אזי ניתן להסירם בניתוח קטן. הסימן לריפוי של הפיסורה הוא בעיקר היעלמות סימפטומים שהיו - כאב ודימום.

21/10/2019 | 19:20 | מאת: גיי27

שלום, מה הדרך הבטוחה ביותר לחזור למין אנאלי לאחר פיסורה בפי הטבעת? האם ישנן הגבלות מסוימות? האם צריך להיזהר יותר? אני עדיין מרגיש מעין עור נמתח ממש בשפתיים של החור וזה כואב ואני מפחד שיקרע שוב. אשמח לטיפים והמלצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ממליץ לחזור למין אנאלי זמן קצר לאחר טיפול וריפוי של פיסורה. הפיסורה בהחלט עלולה לחזור. ממליץ לחכות תקופה ארוכה ורק אם אין ברירה אחרת, ובטוחים שהכל נרפא אז לשקול חזרה.

22/10/2019 | 00:20 | מאת: גיי27

היי, תודה על התשובה. היום ביציאה הרגשתי מעין צריבה וכאב קל, עברו חודשיים מאז שהפיסורה החלה, ועברתי טיפול של סיבים תזונתיים, שמן פרפין וגם עשרה ימים של המשחה אנטרולין, ובכל זאת יש כאב קל ביציאה. זה אמור להיות ככה או שצריך להמשיך טיפול נוסף?

זה יכול להיות. תקפיד על הרגלי יציאות טובים, עם כלכלה עשירת סיבים באופן קבוע.

22/10/2019 | 23:32 | מאת: גיי27

אז פשוט להמשיך עם סיבים תזונתיים? איזה סוג אתה ממליץ? בד"כ כמה זמן לוקח לזה לעבור? אני כבר חודשיים ומשהו עם זה. לפעמים מרגיש גם נפיחות קלה באזור.

שתיית נוזלים מרובה, וכלכלה עשירת סיבים לכל החיים. להימנע מישיבה ממושכת בשירותים. אם אתה לא מצליח לשמר יציאות רכות באמצעות האכול אזי צריך תוספים של סיבים כגון בנפייבר. אם עדיין סובל פנה חזרה לפרוקטולוג לבקורת.

23/10/2019 | 00:07 | מאת: גיי27

יכול להיות שמדובר על טחורים והכירורג לא חשב על זה? לא ראיתי פרוקטולוג, יש לי תור בשישי הקרוב אליו. הבדיקה שנעשתה לי בוצעה על ידי כירורג רגיל והוא קבע שזה פיסורה די מהר. יכול להיות שהכאב שאני חווה כרגע יותר קשור לטחורים? כי לפעמים יש לי גם ממש קצת דם בניגוב עם נייר.

שלום סובלת מחידק ההליקובקטור ,קיבלתי טיפול מרופא מומחה.באמצע הטיפול הופיע לי גרד נוראי בפי הטבעת ,כאילו משהו מהלך שם,לפני שבועים סימתי טיפול ,ועדיין הגרג קיים ,נתנו לי לנסות את כל המשחות שבעולם,כלום לא עוזר,עכשיו גם נהיה לי דלקת בוגינה שמקבלת טיפול לכך.בעיקר מציק אחרי יציאות ,לאחר שעה בערך נרגע,אני חסרת אונים לא יודעת מה לעשות,אולי צריך אנטיביוטיקה דרך הפה.ואיך זה קשור להליקובקטור. אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , זה כנראה לא קשור להליקובקטר. גרד בפי הטבעת יכול להיות מסיבות רבות ושונות, ובהרבה מקרים אף לא מוצאים הסבר ברור. סיבות אפשריות - סיבות פרוקטולוגיות כגון טחורים, פיסורה, גידולים שפי הטבעת. תגובה אלרגית מקומית. זיהומים מקומיים. מאכלים מסויימים כגון - אוכל חריף, מוצרי חלב, אלכוהול, קפה, מאכלים חומציים- כגון עגבניות. הגיינה מוגזמת . עלייך לגשת ולהיבדק ע״י פרוקטולוג או רופא עור. בנתיים נסי להימנע מגירוד, יש לשמור המקום נקי ויבש. ניתן להשתמש במשחות להרגעה מקומית כגון בייבי פסטה.

21/10/2019 | 18:16 | מאת: תומר

שלום ד"ר קיבלתי רכב חדש מהעבודה מעין גיפון בקיצור הכסא גבוה ולא נוח ואני מרגיש שהמפשעות באזור נתפס לי כזה האם השרירים האלו יכולים להקרין לתחושה בפי הטבעת אי נוחות?

19/10/2019 | 15:39 | מאת: דוד

ד"ר שלום רב כרגע נמצא בנייורק מזג אוויר קר מאוד ויבש האם תחושת אי נוחות בפי הטבעת יכולה להיות מהקור והיובש? ומהו הטיפול לרכישה בבית מרקחת תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מכיר קשר כזה

17/10/2019 | 18:59 | מאת: אני

שלום .אני בת 30 ואובחנתי בבדיקת דפוקוגרפיה עם רקטוצלה ברמה בינונית. והתפשלות אנורקטלית . בבדיקת מנומטריה כתוב. לחץ בסיסי נמוך לחץ יזום נמוך .סיבולת נמוכה הפוסנטיבית רקטלית. קבולת הרקטום תקינה .הופק אניזמוס .בלון רקטלי לא נפלט. הופק rair מה אומר התוצאות הנ"ל ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שתפקוד שרירי רצפת האגן שלך מעט לקוי ושיש לך הפרעה בהתרוקנות.

15/11/2019 | 21:21 | מאת: יעל

אני בגיל זהה לשלך והסובלת מאותה בעיה בדיוק. אשמח לדעת כיצד את מתמודדת עם הבעיה, כיצד מצליחה להתמודד עם היומיום. ביו פידבק כרגע לא עוזר לי אוני סובלת מאד.

17/10/2019 | 12:36 | מאת: דוד

ד"ר בוקר טוב שאלתי בהמשך לתשובתך אודה לתשובתך בברכה

17/10/2019 | 00:35 | מאת: דורון

היי, אני בחורה בריאה בת 21 וכבר שנה בערך יש לי בליטה חיצונית בפי הטבעת. לא מגרד ולא כואב. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לדעת בלי לבדוק ולראות את זה בעיניים.

15/10/2019 | 21:05 | מאת: יאיר

לאחר ניתוח טחורים שלום וברכה אני לאחר ניתוח טחורים מלא. בשיטת ליגשור. הרופא המנתח טען שאין היצרות והכל תקין. כיום לאחר חודשיים יש לי כאבים בזמן היציאות ללא דימומים. הצרה האמיתית דווקא באה מכיוון ההיגיינה...מס רב של פעמים( במשך מספר שעות)לאחר כל ריקון, עלי לבצע ניקוי עקב דליפות נוזל צואה/הפרשות אנני מעוניין להיות תחת שמוש פדים באופן קבוע. מניסיון אצל מנותחים.. האם המצב תקין ו עובר לאחר תקופה?והאם הדליפה נובעת מההפרשות של הפצעים או בעיית סוגרים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לומר בשלב זה, ובוודאי שקה לומר ללא בדיקה מסודרת. חודשיים אחרי ניתוח זה עדיין קצת מוקדם להעריך, ובהחלט סביר שהמצב ישתפר בהדרגה עם הזמן. לכן אם נבדקת ע״י המנתח ולא נמצאה בעיה אזי אני מציע בשלב זה להמתין ולהמשיך מעקב אצל פרוקטולוג.

16/10/2019 | 09:09 | מאת: יאיר

שלום ד'ר מתשובתך לא הסקתי האם זו תופעה מוכרת/מדווחת עיי מנותחים. בברכה

לא ממש שכיח.

שלום רב, למעלה מ10 שנים אני "סובלת" מבליטות/גושים של בשר סביב פי הטבעת. הם אינם כואבים/מגרדים אך בהחלט הם מפריעים לי מאוד מאוד מאוד אסתטית והיגיינית. זה נראה מזעזע והדבר משפיע על הבטחון העצמי שלי וויתרתי על יחסים ואינטימיות. לפני מספר שנים פניתי לפרוטולוג דרך קופח אך לדבריו הדבר הוא אסתטי בלבד היות ולא מדובר טחורים. לצערי לא מצאתי אף פלסטיקאי שיוכל לעזור לי בנושא שכזה וכך אני נשארת.. יש רופא כירורג שכן אוכל לפנות אליו ? האם נגזר עלי להשאר כך? אני ממש מיואשת...

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה שמדובר בקפלי עור ואם אכן כך אז אכן זה בעיקר עניין אסטטי. אין אומנם המלצה רפואית להסירם אך במידה ואת מעוניינת בהסרתם מבחינה אסטטית אזי ניתן לבצע זאת תוך ידיעה שהתוצאה האסטטית עלולה להיות לא מושלמת. ההסרה תבוצע בכל מקרה ע״י כירורג פרוקטולוג ולא פלסטיקאי. הפורום אינו מפנה לרופא כזה או אחר.

ד"ר שלום כרגע נמצא בארצות הברית הנייר טואלט מסוג לא רך כפי שאני רגיל וניקיתי המון פעמים בכל מקרה הופיע לי בניגוב בצד של הנייר משיכה קלה של דם ממש קטנה וכל היום שרף לי למטה לא היה מעולם. הנייר באמת גס והשתמשתי גם בכוח בכל מקרה שורף לי מאתמול יש ברשותי גנטתרים קרם שלקחתי מהארץ האם מתאים? האם לנסות לקנות משהו בבית מרקחת? בבדיקה קלה עם נייר טישו אין דם אבל התחושה המעט שורפת עדיין קיימת אומנם חלשה מה ההמלצות ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן ייתכן כי בניגוב אגרסיבי נגרמה פציעה שטחית, או שישנה פיסורה. אני לא מכיר את המשחה הספיציפית שיש לך. ממליץ בשלב זה לבצע אמבטיות ישיבה -לשבת באמבט עם מים חמימים למשך כ 15 דקות. בנוסף להקפיד על שתיית נוזלים רבים והרבה סיבים, ירקות ופירות - שהיציאות יהיו רכות, ולא לנגב אחרי יציאות אלא לשטוף. אם זה ממשיך להציק לך - פנה לבדיקת פרוקטולוג.

ד"ר תודה על תגובתך אין לי אפשרות לאמבטיה יש הקלה לאחר יומיים אין דם אך עדיין מידי פעם הרגשה קלה של אי נוחות אני משתמש במשחת תינוקות כמו עדינול האם נכון לדעתך להמשיך בה?

אם זה עוזר לך אז כן