פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

הפורום עוסק בפרוקטולוגיה ובכירורגיה של המעי. מחלות המעי כוללות גידולים של המעי הגס, מחלות מעי דלקתיות, כולל קרוהן וקוליטיס, והפרעות בתפקוד המעי. תחום הפרוקטולוגיה כולל את מחלות פי הטבעת, טחורים, פיסורה, פיסטולה פריאנאלית, סינוס פילונידלי, הפרעות בשליטה בסוגר פי הטבעת, צניחה (פרולפס) של הרקטום, קושי בהתרוקנות (עצירות), ועוד. תחום הפרוקטולוגיה עוסק ברובו במחלות הפוגעות באופן ניכר באיכות חיי הסובלים מהם, וברוב המקרים ישנן שיטות יעילות לטיפול בבעיות אלו. בשנים האחרונות ישנה התקדמות רבה בתחום זה וטכניקות חדשות פותחו לטיפול ברבות מהבעיות הפרוקטולוגיות.
5592 הודעות
5176 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

07/10/2019 | 21:08 | מאת: עדי

שלום, רציתי בבקשה לשאול, האם בבדיקת קולנוסקופיה אפשר לראות גם מוקדים של אנדומטריוזיס? תודה וגמר חתימה טובה

לקריאה נוספת והעמקה
07/10/2019 | 21:34 | מאת: אני

בדר"כ במידה ויש נגעים של אנדומטריוזיס המערבים את המעי. ניתן לאתר אותם רק חיצונית על המעי. נדיר מאד שהנגעים עמוקים מאד והם חוזרים לתוך המעי ואז ניתן לראות אותם בקולנוסקופיה. הבדיקה הנ"ל רק מאתרת מצבים בתוך המעי! ולא מה שקורה במעטפת המעי

קולונוסוקפיה יכולה לראות נגעי אנדומטריוזיס רק אם אלה חדרו את כל עובי דופן המעי. וזה פחות שכיח. בד״כ הנגעים הם על הדופן החיצונית של המעי- ואז יהראה ממש רק בזמן ניתוח או לפרוסקופיה.

06/10/2019 | 18:26 | מאת: אני

האם המונח התפשלות אנרקטולית recto rectal intussusception not obstructing. וצניחת רקטום. זה אותו הדבר ? הטיפול לשתיהם זהה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. התפשלות וצניחת רקטום אלה שני דברים שונים והתיקון שלהם במידה ומחליטים כי אכן צריך לנתח הינו שונה.

06/10/2019 | 19:14 | מאת: אני

איזה שיקול יכול להיות אם לנתח או לא? אני לא יודעת אם זה קשור או לא. אבל אני בת 30 . ומגיל 12 אני זוכרת שיש לי בעיה עם היציאות הרבה עצירויות וכאבי בטן חזקים. עד שבשלב כלשהו עברתי לרוקן את עצמי רק בעזרת האצבעות. האם ההץ]שלות הזו יכולה לגרום לדבר כזה? בנוסף אני מאד סובלת מכאבי בטן. במדה ומחליטים לנתח. מהו הניתוח ?

קצרה היריעה כאן מכדי לפרט את הניתוחים. באופן כללי, הרושם הוא שאת סובלת מבעיה בתפקוד רצפת האגן שלך שגורמת להפרעה קשה בהתרוקנות. תיארת שהבירור העלה מספר ממצאים במקביל - רקטוצלה, התפשלות, וצניחת רקטום. השיקול אם לנתח או לא צריך להיעשות לא כאן על פני האינטרנט אלא לאחר בדיקה מסודרת שלך על ידי כירורג קולורקטלי המתמחה ברצפת אגן ולאחר הערכה ומעבר על כל הבדיקות שעשית. ובהתאם לשקול האם ניתן לעזור ולשפר את התפקוד באופן כירורגי, ואם כן באיזה ניתוח לבחור. זה בין היתר קשור גם בנסיון הכירורג בניתוחים השונים. רפואה שלמה!

06/10/2019 | 22:07 | מאת: אני

תודה רבה על העזרה !

05/10/2019 | 19:47 | מאת: אלמונית

שלום, קיבלתי מרשם מרופא ברפואה דחופה לפתיליות של פרוקטו-גליבנול וקרם עזרקאין לאלחוש מכיוון שאני סובלת מטחורים. אני 5 שבועות אחרי לידה ומניקה הנקה מלאה. קראתי בהוראות שאין להשתמש בפתיליות בהנקה מלאה. ואם כן אז להפסיק את ההנקה. אינני מעוניינת להפסיק והשתמשתי בפתילייה אחת. האם זה בעייתי? האם להפסיק את הטיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שימוש בפתילייה אחת אינו בעייתי כלל. בכל זאת, אם ההוראות הן לא להשתמש בזמן הנקה, אזי הצעתי היא לא להמשיך להשתמש בה כל עוד את מניקה.

שלום .אני בת 30 .וסובלת כבר הרבה זמן מבעיה ביציאות . עוד בצעירותי סבלתי הרבה מעצירויות. ולאחרונה פניתי לבדיקה עברתי בדיקה דפוקוגרפיה. הבדיקה היתה קשה מאד .הצלחתי להגיע להתרוקנות רק לאחר מאמצים מרובים מאדד! (בדר"כ באופן קבוע אני נעזרת באצבעות מהנרתיק). בתוצאות הבדיקה נרשם רקטוצלה קדמית בינונית . ו recto rectal intussusception not obstructing. ונרשם שנשאר תוכן בכמות בינונית בעיקר ברקטוצלה. אמנם רשום שזה לא חוסם. אך להתרוקנות הגעתי לאחר מאמצים רבים מאד מאד. השאלה שלי . האם זה מצב שצריך לנתח ? חוץ מהעניין של הרטוצלה. אני חוששת מאד ,אני רוצה לנסות בזמן הקרוב הריון נוסף. מה לעשות ? האם ההתפשלות הזו עלולה להחמיר? אני סובלת מאד מאד. מרגישה ממש כמו נכה .היציאות שלי אמנם רכות ...אך לא מצליחה להתרוקן מבלי עזרה. אודה מאד למענה. אני חוששת מאד .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השאלה לגבי צורך בניתוח תלויה בעצם בך ובאיכות החיים שלך מבחינת היציאות. כלומר, מטרת הניתוח היא לתקן את הרקטוצלה וההתפשלות על מנת שתפקוד היציאות שלך יהיה קל וטוב יותר. אם את סה״כ מסתדרת ומצליחה ״לחיות״ עם הבעיה הרי שאין הכרח בביצוע ניתוח כעת. באופן תיאורטי, הקושי ביציאות עלול להחמיר עם הזמן. בכל מקרה אם את רוצה להיכנס להריון כעת אז כמובן שהייתי מחכה עם התערבות ניתוחית עד לאחר הלידה.

תודה על המענה. אני רוצה לנסות הריון ...רק בעוד שנה . לא בזמן הקרוב. קשה לי לחיות עם התופעה הזו מאד .לא חושבת שיכול להיות גרוע יותר ממה שעכשיו. השאלה היא .אם אפשר לשלב בין ניתוח רקטוצלה. (שהבנתי שנעשה דרך הנרתיק). לבין תיקון ההתפשלות הזו. הניתוח הוא בלפרסקופיה? האם יש קשר לזה שיש לי אנדומטריוזיס? ידוע שיש לי נגעים על המעי .(עברתי שתי ניתוחים לפרסקופים בעבר.). אודה מאד למענה. אני ממש מודאגת ומבוהלת.

אפשר לבצע תיקון בניתוח אחד. בד״כ הניתוח יהיה דרך הנרתיק או דרך פי הטבעת. לא בלפרוסקופיה. לגבי האנדומטריוזיס, לא ברור האם קשור באופן ישיר לבעיות שיש לך ברצפת האגן, צריך לוודא בכל מקרה שאין נגעים סביב הרקטום.

לפי מה שקראתי ..דרך הנרתיק אפשר לתקן את הרקטוצלה . אך את ההתפשלות הזו ? אפשר לתקן בניתוח סטאר גם את הרקטוצלה וגם את ההתפשלות? לא יודעת בדיוק איפה הנגעים. אבל אני מרגישה כאב ממש מתחת לרקטום .וסובלת מאד מכאבי בטן . למה לא בלפרסקופיה ?

03/10/2019 | 12:36 | מאת: סקרנית

שלום עברתי לפני 5 חודשים ניתוח פיסורה בפעם השניה שעבר בהצלחה ... הרופא החליט שאני צריכה לעבור בדיקת קולונוסקופיה כדי לשלול מחלת קרוהן או דלקת כבד . האם הבדיקה עלולה להחזיר לי את הפיסורה ? אני ממש בחרדות אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ההכנה לבדיקה המובילה ליציאות מרובות והבדיקה עצמה אכן באופן תיאורטי עלולים לעורר פיסורה ״רדומה״.

02/10/2019 | 18:56 | מאת: ענת

בימים אחרונים עם טחור טרמובוטי לטענת גסטרו שיצא החוצה מפי הטבעת. הגסטרו הפנה למיון או פרטולוג לחתוך. האם חובה? או ניתן לגרום לטחור להיכנס פנימה בלי לחתוך?

לא חובה לחתוך. תלוי בממצאים. ברוב המקרים מסתדר מעצמו אחרי מספר ימים של מנוחה, שתיית נוזלים מרובה, סיבים, ואמבטיות.

02/10/2019 | 20:31 | מאת: ענת

מה הכוונה תלוי בממצאים? לבנתיים יש משחה שכדאי להשתמש בשביל להרגיע את המקום ושהטחור יחזור פנימה?

תלוי בממצאים של הרופא הבודק ובהחלטתו. כלומר האם באמת מדובר בטחור טרומבוטי והאם מתאים לפתיחה. כמו שאמרתי במרבית המקרים זה יעבור ללא צורך בפתיחה כירורגית. כל משחה לטחורים שניתן לקנות בסופר פארם יכולה אולי להקל מעט.

סבלתי כ-3 שנים מכאבים עזים,דימומים ביציאות,יסורים שלפני יציאה,בזמן יציאה,ושעה אחרי..מרחתי את מיטב המשחות,כדורי הרגעה,בקרתי אצל מומחים בתחום ,אבחנו קרע,וטחורים,והמליצו על ניתוח,שדחיתי..נטילת כדורי תופן(יש גם ארתופן)שנטלתי מאורתופד,על רגל כואבת, פתרה לי את הבעיה,ואני כבר שנתיים אחרי,חזרתי לחיים!!!!!!!!! תבררו אצל הרופא,שאולי ,יש לכם דלקת חמורה שלא אובחנה,כפי שקרה לי,ונצלתי באקראי,בזכות הרגל.

26/09/2019 | 13:03 | מאת: מהי בליטת תת רירית ברקטום

רציתי לדעת מהי בליטה תת רירית זהובה ברקטום?תודה

זה יכול להיות דברים רבים החל משום דבר ועד גידולים שפירים או לא שפירים.

אשמי שתענה לי

25/09/2019 | 04:19 | מאת: קובי

שלום רציתי לדעת עם מחלות עצב שריר יכולות לפגוע במעיים ולגרום לככאבים שם??סובל מבעיות בשרירים במפרקים תקופה ארוכה התחילו בעיות מעיים רופאים אומרים שלפי הגוף שלי חושבין שיש לי בעיה גנטית כאבים מפרקים שרירים דלקות בגידים עכשיו נהיה כאבים במעיים האם מחלות שריר עצב יכולות לפגוע במעיים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעיה גנטית תיאורטית יכולה לפגוע במעיים. אבל קשה לתת אינפורמציה בלי להשלים הבירור.

23/09/2019 | 17:24 | מאת: שאלה

שלום רב, מה יכול להיות הגורם לדם רב (מאד) בעת מתן צואה באופן חד פעמי? ביציאה אח"כ כבר לא היה (אני בת 20) האם יש ענין גדול ללכת לבדיקה רפואית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן כי הייתה יציאה מאןמצת במיוחד שעוררה טחור פנימי שדימם או גרמה לדמם מהטראומה. במידה ואכן כך היה והדמם לא נשנה והיציאות תקינות כעת והאירוע היה חד פעמי אז אומנם כנראה שבזה מדובר. אך במידה וחוזר דמם מינימלי או שהדמם אירע למרות יציאה תקינה מומלץ ללכת ולהיבדק.

22/09/2019 | 11:13 | מאת: רות

הייתי אצל רופא שבדק ועמר שמדובר בפיסורה. עד כה חשבתי שמדובר בטחורים ושמתי נרות לטחורים. הייתה הקלה בימיאות אבל הפיסורה החריפה. ידוע בעבר על קיום טחורים פנימיים. הרופא לא יכל לראות כיוןן שבדק חיצונית. השאלה היא האם אפשר לשלב טיפול בפיסורה פלוס טיפול בטחורים? האם אין התנגשות הין שני החומרים. האחד מרחיב והשני מכווץ? כי לפני שהייתי אצל הרופא שמתי נרות ךטיורים והרגשתי הקלה. כיום. אין סיכוי שאצליח להכניס נר מרוב שהמקום צר וחסום וכןאב. אולי זה בגלל טחורים נפוחים? או שזה הפיסורה... בקיצור אשמח לעזרה ןיעוץ. איך מרפאים פיסורה מבלי להלמיר את הטחורים או בשילוב טיפול עפ טחרוים

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליץ להכניס נרות פנימה. הטיפול בטחורים ופעסורה מלבד המשחות הוא דומה ועיקרו הוא הסדרת הדיאטה והיציאות. טפלי במשפחה לפיסורה ותקפידי על נוזלים רבים וסיבים ויציאות סדירות ולא מאומצות.

22/09/2019 | 11:07 | מאת: רות

האם אפשר למרוח יותר מפעמיים את הרקטוגסיק? כי אם לא זה המון שעות בלי וזה כןאב. מורחת פעם אחת וכשעה אחרי יש לי יציאה ואז שוטפת את האזור ובעצם החןנר כבר מפסיק לפעול לא כך? אז אפשר למרוח שוב? מה הסכנות אם מורחים מעבר לכמות המותרת? 2. האם צריך להחדיר פנימה? כי כבר 10 ימים שיש קצת שיפור אך עדיין כאבים עזים ורק אמז התחלתי גם להכניס טיפה פנימה לנרות שכואב 3 למה אי אפשר לשלב בין 2 משחות אנטרולין ורקטוגסיק? 4. אשמח לשמוע את ההבדלים בין שתי המשחות. כי משום מה האנטרולין כבר לא הכי טובה לי.. קצת שואפת וגורמת לדינום וכאילו להצרה נוספת... מוזר כי בעבר ניפגיפין עשתה לי טוב

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ להשתמש בשתי המשחות במקביל. לא מומלץ להשתמש יוצר מהכמות המומלצת. עלול לגרום לתופעות לוואי ולאוו דווקא לזרז ריפוי. הריפוי אינו תלוי רק במשחה אלא בהתאמה הדיאטה והסדרת היציאות. לא להחדיר פנימה.

21/09/2019 | 17:17 | מאת: רויטל

האם אפשר חמרוח וזחין באזור פי הטבעת? אני משתמשת ברקטוגסיק ועושה שטיפות כבר עשרה ימים וישנה הקחה אך עדיין כןאב. כל הזמן שוטפת את האזור ומרגישה שהוא גם יבש ומתוח מדי. חשבתי למרוח וזלין אולי זה יקל?או משחות אחרות שמקלות מעבר למשחות הרפואיות ויטה מרפן אלוורה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה למרוח את המשחות שתיארת. ייתכן ויעזרו.

20/09/2019 | 16:34 | מאת: שואלת

שלום, זו שוב אני עם פצע הניתוח שלא נסגר 9 חודשים.. לקחתי כמה ימים הפסקה מהטיפול וחזרתי לטפל.. ומסתבר שלפני שבוע התחילה לגדול לי באמצע הפצע רקמת גרנולציה ביתר/עודף.. עלתה כבר מעל הפצע והשוליים במקום להתחבר אחד לשני התחברו אליה.. זה קרה די מהר.. בגדול הפצע נסגר (נוצרה גבעה) אבל לא טוב.. אני צריכה לפנות לכירורג פלסטיקאי.. ויש עוד זמן עד לתור.. השאלה מה הבעיה שיישאר ככה אם הפצע סגור סוף סוף..? הרי זו היתה המטרה.. האם לדעתך יוציאו את הרקמה? יעשו הטריה כירורגית? האם זה פרוצדורה כואבת? אני בלחץ.. ממש אשמח לתשובה.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי איך זה נראה. אם נסגר אזי זה טוב. לא בהכרח צריך להוציא הרקמה. צריך לראות כדי לתת מענה.

19/09/2019 | 20:34 | מאת: עדי

שלום אשמח לעזרה, מיועדת לבדיקת קולונוסקופיה ב 10/10 ההכנה היא 2 טבליות של לקסעדין יומיים לפני. יום לפני הבדיקה 2 טבליות של לקסעדין וגם שתי שקיות של פיקו סלקס תמיסה לשתיה. מכיוון שההכנה של שתיית האבקה היא ביום כיפור. האם אוכל להתחיל לשתות לאחר סיום הצום בסביבות השעה 19:00? הבדיקה תהיה למחר בשעה 12:20 תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לבצע ההכנה לפי ההנחיות על מנת שההכנה תהיה אופטימלית.

19/09/2019 | 13:24 | מאת: רותי

הי. יש לי פיסורה והיו לי יציאןת סדירות אבל כנראה הצואה היתה קשה. כרגע כל יציאה היא סבל למרות שבניגוד לקודם היציאה לא כרוכה במאמץ. נראה שהמשחה רקטוגסיק מעודדת את היציאות להגיע. למרות זאת הרופא נתן לי אבקה פגלקס שמיועדת לעצירות אבל זה לא המצב שלי. אני מפחדת שאיתה אתחיל לשלשל והצורך ליציאות יגבר ואז כל יציאה תעורר מחדש את הפיסורה. מה לעשות? מדוע אבקה הזו טובה או הרכחית? האם עדיף בתקופה כזו לשלשל יותר כדי למנוע חיכוך?

לקריאה נוספת והעמקה

לא טוב לשלשל. המטרה היא שהצואה תהיה רכה וקלה, ללא מאמץ יתר. האבקה אינה הכרחית בכלל. אבל כן חשוב שתצאי בקלות. תקפידי על שתיית נוסלים רבה ואכילת מזון עשיר בסיבים כגון ירקות ופירות.

19/09/2019 | 22:30 | מאת: רותי

הי. השאלה מה האבקה עושה?היא אכן גורמת לשלשול ?

19/09/2019 | 13:14 | מאת: רותי

הי. יש לי פיסורה כבר עשרה ימים. התחלתי עם אנטרולין מס ימים ואז הרופא נתן לי רקטוג'סיק. שדוקא איתו הרגשתי הקלה והרחבה של שריר פי הטבעת למרות כאבי הראש המתלווים. הרופא אמר למרוח פעמיים אך אני מורחת לעיתים 3 פעמים. השאלה האם ניתן לשלב בין שתי המשחות? שמתי לב שכששמתי גם אנטרולין זה שרף לי יותר מבדרך כלל והגביר את הדימום שכבר נרגע. אבל מנגד אני רוצה לקבל את אפקט החומר המאלחש שיש בו. בקיצור עדיין כאבים רבים שמונעים ממני לתפקד. עושה אבמטיות כל הזמן. מה הטיפול הנכון לזה. איזו משחה להשתמש . האם בשניהם או רק באחד

לקריאה נוספת והעמקה

לא להשתמש בשתי משחות אלא באחת בלבד. תבחרי את זו שעשתה לך יותר טוב. לא למרוח יותר מידי כי גורם לכאבי ראש וסחרחורות.

19/09/2019 | 22:34 | מאת: רותי

האם תוכל בבקשה לציין את היתרונות של כל משחה בשפה שאני אבין?הבנתי שהן פועלות אחרת.

15/09/2019 | 22:18 | מאת: ט

דר מה זא מוזר ולמה?זה דבר שלא קיים??והיינו אצל גסטרו ילדים שבדק אמר אין פיסורה או אפסב כתב כמה דברים באנגלית אמר לא ראה כלום בדק אותו כי העליתי את טענת הרופאה שלו שאולי חולשה ואמר שבזמן מקלחת לאחר התפנות לא לשטוף עם הרבה מים ב מקום שאולי גורמים ואז אםימשיך נשוב אבל אנע מודאגת שמא אולי בכל זאת זו חולשה של שרירים שם וומדוע המוזרות האם זה נדיר רטיבות כזו? זה קורה לעיתים או בכמה חודשים או שקרה השבוע כמה פעמים

לקריאה נוספת והעמקה

אם כך אני חושב שכדאי שתפעלי כפי שהציע הרופא גסטרו ילדים שבדק אותו ותשובי אליו. או לכירורג ילדים.

15/09/2019 | 16:47 | מאת: אלונה

שלום דוקטור אמא שלי בת 73 עברה ניתוח תיקון בקע אחרי ניתוח אחר השתחררה מבית חולים במצב טוב ואחרי כמה ימים הרגישה מתיחות בבטן ובטן התנופה נוסעיו לבית החולים ורופא הוציא נוזלים אדומים מהבטן דרך הבטן ואמר שזה נוזלים והם צריכים לבן להפסק עם הזמן ונתן אנטיביאוטיקה 10 ימים ואמר שלא צריך לעשות כלום אבל בינתיים אצל אימא יש כואבים והנוזלים יוצאים מהתפר האם צריך עוד פעם לנסוע לבית חולים או לחכות עוד קצת תודה על תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלונה. מצד אחד זה צפוי שהנוזלים יצאו בין התפרים. שאלת החזרה לבית החולים תלויה במספר דברים - האם היא מרגישה רע יותר? הם יש לה חום? כאבים חזקים? במידה וכן אזי עליה לשוב. אם סה"כ יש מגמת שיפור בהרגשתה, ללא חום ללא הקאות, הנוזלים הם צלולים אזי אין סיבה למהר.

15/09/2019 | 15:49 | מאת: ט

דר הכוונה שלי לרטיבות כמו מים שבורחים מפי הטבעת ולעיתים גם טיפת צואה.זה מעיד על חולשת שרירים או דבר אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

זה מוזר. בכל זאת, מציע שתפנו לבדיקה אצל גסטרואנטרולוג ילדים.

14/09/2019 | 10:56 | מאת: ט

שלום רב בני בן 12 ולעיתים אחרי יציאה אפילו כעבור שעה ויותר לעיתים יש לו דליפה של רטיבות מפי הטבעת זה יכול לקאות פען בחודש או כמה ח בזמן אחרון זה קרה יותר.מעבר לזה תקופה של שנתיים הוא עם ריבוי גזים וגרפסים שנבדקו ונאמר כי זה כלום.מתפנה סדיר עם צואה סדירה.יש כאב בגב ע.שדרה גבי אמצעי שמטופל עי פיסיותרפיה ובמעקב.האם יש קשר לגב האם יש קשר לשחרור גזים גם כשאין גזים קורה ההדלפה.מודאגת מודה על תשובתך המהירה דר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, את מתארת הרבה סימפטומים שלא נראה שיש קשר ביניהם. לא ברור מה הכוונה דליפה של רטיבות? האם בריחת צואה? אני מציע לפנות לבדיקה אצל גסטרואנטרולוג ילדים.

בימים האחרונים אני שם לב שיש לי פצעון ליד פי הטבעת הוא מדמם ואני לא יודע מה זה , חשוב לציין זאני לא מרגיש כאב או משהו, רק שאני נוגע בו ממש או שאני מנגב כי זה משפשף אותו, אני יכול לשבת הכל חופשי , אני מקווה שזה לא מורסה צירפתי תמונה שתוכל לראות

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות שארית אבצס שנפתח והתנקז. או פתח של פיסטולה סביב פי הטבעת (תעלה המחברת בין הרקטום לעור סביב פי הטבעת). עלייך לפנות לכירורג פרוקטולוג לצורך בדיקה ואישוש האבחנה וטיפול בהתאם.

13/09/2019 | 09:12 | מאת: דם אדום בצוואה

לפני שענה בדיוק עשיתי דם סמויי יצא שלילי בדיקות דם ב"ה תקינות האם יש מקום לדאגה? אשמח לתשובה מהירה תמר

לקריאה נוספת והעמקה

דם סמוי שלילי אינו שולל בהכרח פתולוגיות במערכת העיכול. מצד שני דמם בניגוב יכול להיות ע״ר בעיות רגילות ושפירות לחלוטין כגון טחורים, פיסורה. בכל מקרה כדאי לגשת לפרקוטולוג ולהיבדק.

12/09/2019 | 21:18 | מאת: אילן

שלום אני סובל מפיסורה עם כל התסמינים שלה.נתנו משחה אנטרולין. 2 שאלות: 1.האם עליי למרוח את המשחה חיצונית כלומר על פי הטבעת או להחדיר עם המוליך. 2.לאחר שמרחתי כמה פעמים (כבר יומיים) את המשחה אז נורא שורף לי באזור פי הטבעת.האם זה תקין?

1. לא מאוד משנה, העיקר שלא תמרח חיצונית מידי ולא תכניס את המוליך עמוק מידי. המטרה היא למרוח ממש בפי הטבעת ולא בעור מסביב. המוליך אמור לעזור. 2. תיתכן תחושת שריפה אך אמור להשתפר. שים לב להימנע ממריחת יתר.

11/09/2019 | 16:59 | מאת: כוכי

עברתי בדיקת קולונוסקופיה. תודה לא לא נמצא כלום. בעת ההכנה לבדיקה עקב השילשולים המרובים יצאו לימטחורים. מעולם לא סבלתי מהם קודם לכן. הגסטרו אמרה לי שזה הגיוני עקב השילשולים. למרוח משחה ולהמתין. אני יומיים אחרי הבדיקה יש טחור אחד גדול בולט, גירודים וצריבה. כעת עדיין אין יציאות. שאלתי היא האם לקחת חומר משלשל, או לפנות לפרוקטולוג. אני מאוד סובלת ואפילו לשבת קשה לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה אומנם יכול להיות טחור חיצוני, אבל האם מישהו בדק ואבחן את זה? אומנם הכי סביר שמדובר בטחור אך צריך לראות כדי לוודא שזה אכן טחור ולא אבצס. בכל אופן, בהנחה שזה אכן טחור - לא לקחת משלשלים. לשתות הרבה נוזלים, פירות ירקות. לבצע אמבטיות ישיבה עם מים חמימים. זה אמור לקטון, ולהתרכך והכאב אמור לחלוף תוך יומיים שלושה. אם לא משתפר, או אם יש חום, או ספק אחר לפנו לפרוקטולוג.

המון תודה על התשובה המהיר. זה נראה טחור שכן אין לו ראש מוגלתי כמו לאבצס. אני בינתיים מורחת מישחה. יש הקלה בגרד ובכאב. אם לא יחלוף אגש לבירור. ובקשר לחוסר יציאות(יומיים לאחר הבדיקה) האם אםשר להעזר בנר גליצרין?

אשפר, אבל עדיף מרככים דרך הפה - כמו שמן פאראפין, אבליק. לא יותר מידי.

11/09/2019 | 13:20 | מאת: ישראל

שלום לפני כחודש עברתי ניתוח פיסטולה בו הוחדר חוט סיטון ונלקחה ממני ביופסיה. באבחנה של הביופסיה נכתב Fibroepithelial tissue with associated acute and chronic inflammation. מה זה בדיוק אומר ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת מקומית.

08/09/2019 | 20:13 | מאת: גיא

שלום, מזה 2 ימים אני סובל מאחור טרומבוטי, היום הייתי אצל רופא מומחה והוא נתן לי משחה מאלחשת שהאמת לא עוזרת. האם ישנם פתרונות אחרים להקלת הכאב? תוך כמה זמן הכאב אמור לרדת? מה לגבי ישיבה או שכיבה, יש המלצות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא, תנוח, לשתות הרבה נוזלים, לאכול מזון עשיר בסיבים פירות ירקות, אמבטיות ישיבה עם מים חמימים וסבון. הכאב אמור לעבור תוך 3-5 ימים. אם לא עובר תחזור לרופא.

08/09/2019 | 01:13 | מאת: ירין

שלום , אני בן 24 ואמור לבצע בדיקת אנדוסקופיה בטשטוש והחדרה דרך הגרון.. את ההפניה קיבלתי מרופאת המשפחה עקב צרבות וכאבי בטן, האם יש בדיקה חלופית שאינה כרוכה בהרדמה וחדירה שמגלה את אותם ממצאים? (חושש מהתהליך ותופעות הלוואי) תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה מה מחפשים. כמובן שיש הרבה בדיקות אחרות אבל אין בדיקה אחרת שיכולה להסתכל לתוך הקיבה.

מחפשים רפלוקס/אליקובקטור או כל דבר אחר שגורם לי לצרבות וכאבים.

07/09/2019 | 11:25 | מאת: רחלוש

בלידתי האחרונה לפני 25 שנה היתה בעיה והיה לי קרע בלתי מבוקר נאלצו להוריד אותי לחדר ניתוח כדי לתפור אותי באיזור פי הטבעת ,, עברו שנים וכעת יש לי בעיה בשליטה על צואה לא תמיד - לעיתים משיעול בבוקר או הצעטשות יכולה להיות יציאה בלתי מבוקרת או אוכלת משהו וחייבת לרוץ לשירותים קשה לי להתאפק ולא תמיד יש לידי בנמצא - אני דיי נואשת ועצובה- לא הייתי רוצה לעבור ניתןח ממש לא , האם יש עוד דרכים לעזרה!???? לאיזה רופא בכלל לפנות שמומחה לענין!?? בבקשה תשובה בהקדם 🙏

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנם עוד דרכים כגון ביופידבק ופזיוטרפיה של רצפת האגן והתאמה של הדיאטה. לכן לצורך הערכה ראשונית מציע לך לפנות למרפאה לרצפת אגן (רופאי גסטרו המתמחים ברצפת אגן). בד״כ יש מרפאות כאלה במכוני הגסטרו בבתי החולים הגדולים. שם יעשו הערכה ראשונית של תפקוד הסוגרים שלך ויראו אם ניתן לעזור באופן לא ניתוחי.

06/09/2019 | 21:31 | מאת: יעל

לפני 5 שנים עברתי ניתוח סטאר. הסיגמואיד נוצר ומאז סובלת מבעיות של גזים שלא משתחררים ומתפנה רק עם משלשלים בלבד. לאחרונה אובחנתי עם תהליך דלקתי שלא נמצא לו המקור. אך קרוב לוודאי לשתלי סיליקון שבשדיי. בחודשיים האחרונים החמירה בעיית הגזים והיציאות וגם משלשלים יוגה וביופידבק לא עוזרים. נזילות ריריות. אני מיועדת לניתוח הוצאת שתלים, דרך מכבי בהשתתפות עצמית. *האם ניתן לנתח בזמן עצירות שכזו?" תודה ורק בריאות

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לנתח השתלים בזמן עצירות.

בתי עברה לפני חודש ניתוח פילונידל סינוס כאשר המקום משאר פתוח. ההנחיה שקיבלנו במשך 3 שבועות לשטוף בתוך הניתוח ולשים קצה תחבושת בפנים. בתקופה זו ההפרשות היו שקופות. בשבוע האחרון שהשטיפה חיצונית המקום נהיה קצת אדום ויש הפרשה לבנה צמיגית. האם זה תקין? אולי צריך להמשיך לשטוף בפנים? מתי המקום יסגר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , הפרשה לבנה צמיגית יכולה להיות אחד מהשניים - חלק מהפרשה תקינה של ריפוי פצע, או מוגלה המעידה על זיהום. מאחר ואת מתארת גם אודם מקומי זה גם קצת מחשיד לזיהום מקומי. לכן צריך לפנות בהקדם לרופא המנתח לבקורת לוודא שהריפוי תקין. צריך להמשיך לשטוף בפנים כל עוד יש חלל המאפשר שטיפה פנימית. ככל שהחלל הראשוני גדול יותר כך זמן הסגירה ארוך יותר. בהנחה שאין זיהום. זה לוקח מספר שבועות עד מספר חודשים.

06/09/2019 | 06:24 | מאת: שלומי

שלום עשו לי זיטי בטן והיה רשום שיש לי נוזל בכמות קטנה באגן אני סובל כמה שנים כבר מכאבי בטן תחתונה מימה יכול ליגרם נוזל באגן צצשיך לסבול מכאבים בבטן התחתונה בצדדים אשמח לדעת תודה..

יש לי כאבים נוראיים בטוסיק כמה שנים אני חושבת שזה פילונידל ציסט. כמעט תמיד יש שם גולה, כואב, הגולה מתפוצצת והכאב נרגע. יש זמנים שיש שם חור במקום גולה. קראתי המון ואני כמעט בטוחה שזה זה. אני מתביישת לפנות לרופא.ה ממש לא מסוגלת לעשות בדיקה דם... לא נעים לי.. גם צריך לפשק כדי לראות.. בזמן האחרון הכאבים באים הרבה יותר ויותר כואבים.. כשיש התקף אני ממש משותקת ממנו... מה אני אעשה? הלוואי שיש משחה בלי מרשם :(( איזה פאדיחות

אין ברירה, את חייבת לפנות לכירורג פרוקטולוג לבדיקה מסודרת.

האם דמם מפי הטבעת בשעת מתן צואה יכול לגרום לחוסר דם?

אם הדימום משמעותי אזי בהחלט יכול להוביל לחוסר דם.

03/09/2019 | 18:47 | מאת: נועה

ד״ר שגב שלום רב, בת 40, לאחרונה התגלו אצלי נגיף הפפילומה hpv מזן 16 ונצפו שינויים טרום סרטניים בצוואר הרחם המצריכים טיפול. להבנתי נגיף הפפילומה קשור גם לשינויים טרום סרטניים בפי הטבעת ובעוד מקומות כמו הלוע והפה. כאשר שאלתי את הרופא האם עליי לחיות מעתה בחשש שמא יווצרו שינויים טרום סרטניים גם באזורים שהזכרתי לעיל נאמר לי הרופא טוען שהסיכוי לפתח שינויים טרום סרטניים בפי הטבעת ובפה והלוע נמוכים משמעותית מהסיכוי בצוואר הרחם והנרתיק בנוכחות הדבקות בוירוס הפפילומה..ועל כן לא מפנים מטופלות שהתגלה אצלן הוירוס לבדיקות שגרתיות באזורים הללו. בנוסף, הרופא טוען ששינויים כאלו עשויים להגיע אם היה מגע אנאלי (סליחה על התיאורים אבל לא היה לי מגע אנאלי מעולם אלא רק חיכוך חיצוני באזור זה כחלק מיחסי מין וגינאליים) לאור האמור לעיל, אני מבולבלת מאוד ואודה לך אם תוכל לעשות לי סדר בדברים. האם כדאי ומומלץ להיבדק גם לשינויים טרום סרטניים בפי הטבעת בשל וירוס הפפילומה? אם כן, אחת לכמה זמן צריך להיבדק ומהי הבדיקה שמבצעים על מנת לאתר שינויים כאלו בפי הטבעת. האם יש תסמינים מיוחדים לנגעים טרום סרטניים של פי הטבעת? אני חרדה ומפחדת ואודה לך אם תוכל להבהיר לי את הדברים בכל הקשור לסרטן פי הטבעת ופפילומה. בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה, הרופא ענה לך נכון. אין קשר בין שינויים טרום סרטניים או סרטן צואר הרחם, לפי הטבעת. אומנם שניהם עלולים להיגרם על רקע פפילומה, אך עדיין אין קשר, הם לא קורים במקביל, ואין לך צורך לבצע בדיקות מיוחדות של פי הטבעת.

03/09/2019 | 16:48 | מאת: שואלת

שלום רב, בינואר עברתי ניתוח פילונידלי והפצע עדיין לא נסגר. אתמול בביקורת אפילו היתה החמרה בהפרשות. רציתי לשאול מה הסיכונים (אם יש כאלה) בהשארת פצע קטן פתוח? בריאה בדרך כלל. אין סכרת. הפצע לא מזוהם כבר ממרץ שום זיהום. מטופלת במרפאת פצע, טופלתי עם אוקטנילין, סילברסל, וואק והפצע בשלו. פצע קטן- רוחב 1.5 ס"מ, אורך 3.5 ס"מ, עומק 0.5 ס"מ. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין סיכון כשלעצמו בפצע פתוח. הבעיה היא שעברו כבר 9 חודשים והפצע עדיין לא נסגר. ואת מתארת שאף אין כל התקדמות. לכן צריך לבדוק ולראות מדוע? ייתכן כי המחלה הפילונידלית חזרה או עדיין קיימת ואז צריכה לעלות שאלה של ניתוח חוזר. או שזה פשוט פצע כרוני אחרי ניתוח שנרפא לאט.

04/09/2019 | 01:29 | מאת: שואלת

תודה!! לא הסברתי את עצמי טוב.. מההתחלה של הפצע ברור שיש שיפור.. בחודשיים האחרונים המצב נשאר אותו הדבר וההפרשות התגברו.. כרגע הפצע יחסית קטן לעומת מה שהיה.. בביקורת אתמול הרופא בדק עם מטוש ולא מצא סינוסים או פיסטולות.. כך שכמו שכתבת- זה נראה שזה פצע כרוני שמתרפא לאט.. אז אני יכולה להפסיק לטפל בו?

לא. עלייך להמשיך לטפל בו לפי הנחיות הרופא.

04/09/2019 | 08:05 | מאת: שואלת

אז מה הסיכון אם אני מפסיקה? כתבת שאין סיכון.. הפצע לא מזוהם.. כבר חודשים לא מזוהם. התעייפתי אני מיואשת.. אני כל יום במרפאה לחבישה ושטיפה עם חומר וזה כבר קשה.. עשו לי כמה פעמים הטריות לא נעימות.. הכנסת מטוש זה סבל בפני עצמו.. הכל לא נעים ונמשך מלא זמן ... זה תקוע.. פשוט התעייפתי..

המטרה היא לרפא את הפצע ולהביא לסגירתו, לכן צריך להמשיך לטפל בו. ואם תקוע ולא מתקדם אז לשאול שאלות את הצוות המטפל, מה אפשר לעשות אחרת, לשפר, לשנות, להתייעץ עם אחרים. לא להפסיק לטפל.

05/09/2019 | 01:40 | מאת: שואלת

תודה על המענה.. אבל באמת לא ברור לי.. אני מבינה שהאידיאל לסגור את הפצע.. לא הבנתי אם אין סיכונים מה מפריע שיישאר פתוח? למה לי לסבול בתהליך הזה אם אין שום סיכון? לא ברור לי..

31/08/2019 | 13:43 | מאת: Dood

אומנם טיפול אנטיביוטי אינו מרפא את בפיסטולה אבל האם טיפול במשחה לדוגמא סינטומיצין יכולה לרפא או למנוע את האבצס? והאם אי טיפול בפיסטולה לאורך זמן יכול לגרום לגידול או נזקים אחרים חוץ מאבצס?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ולא.

31/08/2019 | 12:26 | מאת: רחלי

הי,יש לי מקרה של דם שיוצא מהאזור האחורי,הטוסיק, ההורים שלי בדקו ואבא שלי שהיה לו לפני כמה שנים שערה הפוכה באזור עצם הזנב אומר שזה כמו שהיה לו, במידה וזה כך, האם יש סיכונים בניתוחי שערה הפוכה? או אם יש דרך אחרת לטפל בזה,אני בת 14, ויש לי פחד מהדברים האלו ולכן אני שואלת זאת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תלוי במקרה. לא כל שערה הפוכה מנתחים, בוודאי לא בילדה בת 14. תלוי במקרה, בממצאים בבדיקה. לא תמיד חייבים לנתח. כדאי להיבדק ע״י כירורג ילדים.

31/08/2019 | 16:54 | מאת: רחלי

היי,תודה,הורדת כל דאגה מהלב שלי. אני אלך להבדק מיד אחרי תחילת הלימודים.

03/09/2019 | 17:08 | מאת: רחלי

היי,זאת שוב אני,חיכיתי כמה ימים לראות מה קורה כדי לוודאות מה זה ואני רואה שיש טיפה יותר מלא דם, השאלה היא שוב, אני בת 14, אם אכן זה מה שאמרו לי ההורים יש אפשרות לבחור דרך שלא כוללת ניתוחים ודברים אחרים? אשמח אם תענו מהר 🙏🏻 או בדקות הקרובות

כן בוודאי רחלי. כמו שאמרתי זה לא בהכרח מחייב ניתוח. אבל אי אפשר לדעת בלי לבדוק. לכן זה כן מצריך בדיקה של רופא כירורג ילדים כדי שיראה ויאבחן במדוייק ויתן טיפול מתאים. שתפי את הורייך ופני להיבדק.

31/08/2019 | 11:39 | מאת: SomeGuy

גבר בריא בן 34, מזה כמה שנים יש לי קפלי עור עודפים מסביב לאיזור פי הטבעת. בהתחלה חשבתי שאלו Skin Tags אבל אחרי שהלכתי לפרוקטולוג שבדק הוא אמר שלא מדובר בהם אלא ממש בעור עודף שמקיף את האיזור. העניין מפריע לי קוסמטית, ובעיקר במצבים מיניים אני מרגיש לא נוח לתת לבת הזוג לגעת באיזור מכיוון שגם לי לא נעים לגעת בו, בנוסף זה גם נראה לא טוב... הייתי שמח להתייעץ לגבי הסרה של גידולי העור האלו, שיטות, זמן החלמה וכו. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא גידול. זה רק עודף עור. אין צורך רפואי להסירו, אבל אפשר לעשות זאת אם אתה מעוניין מבחינה קוסמטית. הניתוח יחסית פשוט, בהרדמה כללית. בדכ משתחררים באותו יום הביתה. סיבוכים אפשריים אך נדירים- דימום, זיהום. וגם קשה לעיתים לצפות איך תהיה התוצאה הקוסמטית.

30/08/2019 | 07:14 | מאת: אולגה

שלום, אתמול בערב , לפתע, החלו דקירות חדות בבטן התחתונה משמאל. שכבתי מספר דקות לנוח וזה עבר כלא היה. היום בבוקר, שוב משום מקום, הופיעו הסקירות הפעם הכאב היה חד יותר ולמשך זמן ארוך יותר.גם השכיבה לנוח לא עזרה.אומנם האיזור נרגע מהכאב החד אבל כאשר רציתי לקום או ללכת הכאב נכח (היה כאב עמום). אציין רק שלא נעשתה איזושהי פעילות גופנית או תנועות חדות לפני. אשמח להבין מה יכול להיות מקור הכאב ומה דרכי הפעולה שעליי לנקוט?

לקריאה נוספת והעמקה

סיבות אפשריות לכאבים בבטן שאלית תחתונה- - דלקת סעיפים במעיים- בדכ הכאב קבוע ואינו חולף. - דלקת בדרכי שתן- יופיע בדכ עם תכיפות במתן שתן או צריבה. - אבנים בדרכי שתן. - תסביב שחלה. - בקעים בדופן הבטן. במידה והכאבים ממשיכים פני לרופא לבדיקה.

30/08/2019 | 03:25 | מאת: יוכי

עברו 8 שבועות מהניתוח. עברתי אותו באופן פרטי באסותא עם אמירה מפורשת שהניתוח קל ללא כאבים וחוזרים אחרי שבועיים עוד חודש לתיפקוד מלו. כבר פעם 3 מאושפסת בבית חולים הדימום מאסיבי אין צפי מתי היציאות יהיו תקינות טלא כל חצי שעה עם דימום. כל הבדיקות עד כה תקינות. הפעם הוחלט לאשפז אותי בבלינסון לברור מעמיק טלהציע אופציה לבדיקה בהרדמה. אם זה קשור עברתי קלונוסקוםיה ליפני שנתיים והכל תקין. מה יכולה למצוא בדיקה בהרדמה ומה ניתן לעדות בדרכ כשהיציאות מתמשכות במהלך כל היממה ולא מאפשרות שום תפקוד נורמלי

אני מניח שהדימום קשור בניתוח. בדיקה בהרדמה מאפשרת לרופא להסתכל על איזור הניתוח באופן מלא וברור ולראות אם יש בעיה שניתן לתקן. לדעתי בהחלט יש לבצע את הבדיקה בשלב זה.

06/09/2019 | 21:34 | מאת: יעל

היי יוכי גם אני אחרי ניתוח סטאר מ2014. אשמח לשוחח 0542103155

30/08/2019 | 01:34 | מאת: Dm

האם ניתן להבריא על יד משחות אנטיביוטיות בשילוב עם סטרואידים ? למרות הסיכוי הנמוך הייתי רוצה לנסות טרם ניתוח איזה משחות או נרות מומלצים ? ואיזה תזונה מומלצת ? אלכוהול ? ומהם הסיכונים בלנסות לחיות עם זה למי שמעדיף לוותר על הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין משחות או טיפול תרופתי לפיסטולה. ( למעט בחולי קרון- מחלת מעי דלקתית כרונית אשר מקבלים תרופות ביולוגיות מיוחדות). הטיפול היחידי הוא ניתוחי. הסיכוי שהפיסטולה תיסגר ספונטנית הוא קטן ותלוי בגודל, אורך הפיסטולה ומורכבותה. במידה והסימפטומים מינימלים וזה לא מפריע לך באיכות החיים אתה יכול לחיות עם זה ולא לנתח. הסיכון הוא קטן, שיווצר אבצס סביב פי הטבעת.

30/08/2019 | 10:54 | מאת: Dm

נשלחתי לבדיקת סיטי לבדוק את הפיסטולה האם באותה בדיקה יבדקו באזור גם פוליפים, פיסורה אם קיימת, טחורים או גידול? ובכדי לחיות עם בפיסטולה עליי להקפיד על תזונה ?

סיטי לא רואה פיסורה או טחורים. אין תזונה מיוחדת.

29/08/2019 | 12:32 | מאת: מירי ל

היי, מאתמול *לפני* שעשיתי יציאה....יצא לי דם בכמות די גדולה, ממש דם שנזל, ורק לאחר מכן הגיעה צואה - תקינה חלוטין. נבהלתי נורא..אך רציתי לראות אם חוזר על עצמו. לאחר כשעתיים - שוב, דחף חזק לשירותים, כמו שרוצים להוציא גזים , מיד כשמתיישבת יצא רק דם עם גושי דם, כמו חתיכות כבד, וללא צואה כלל. ההרגשה הרגישה כמו שלשול, אך מדגישה שזה ממש זרם של דם שמלוווה בגושי דם . *ומדגישה שאני בטוחה שסה היה ללא צואה* מיד הלכתי למיון כי נורא פחדתי לאבד דם, שם לקחו לי בדיקות דם שיצאו תקינות לחלוטין, ועשו לי בדיקה רקטלית ידנית, בבדיקה הרקטלית אצבע הרופא יצאה נקייה לחלוטין ולכן אמר שבטוח מדובר בטחורים, שכנראה אחת היציאות לפני הייתה קשה ופצעה חלק כלשהו שכרגע מדמם. נתן לי משחה ייעודית לטחורים , שתייה מרובה, ובמידה לא עובר צוך שבועיים לגשת לייעוץ פרקטולוג לבדוק אופצייה לקשירה. מדגישה שהצואה שלי לא ממש קשה, ואני לא חשה בשום כאב עד כה. עברו 24 מהמקרה הראשון, ועד כה, בכל פעם שיש לי גזים, שלצערי זה לא מעט, מה שיוצא זה רק דם בשילוב החתיכות/גושי דם, הכמות בעיניי היא גדולה, מקפידה לשתות וכו ניגשת מחר לייעוץ פרטי, אך רוצה לשמוע מכאן האם הגיוני לדמם בצורה כזו? שזה ממש חתיכות של דם, שיוצאים בזרם כמו שלשול? אך ללא צואה כלל? חשבתי שמה שגורם לדימום זה צואה, כשיש יציאה, אך הדם יוצא גם כאשר יש גזים והכמות לא פוחתת כלל, שמתי גם אתמול בערב וגם היום בבוקר את המשחה לטחורים שהרופא נתן לי(עם מוליך לשימוש פנימי) , שיפןר לא קיים. וזה ברמה שאני חייבת שירותים צמודים וחכן לא יוצאת מהבית כי ברגע שיש גזים- המשמעות היא לדמם . אשמח לשמוע שנתקלתם במקרה כזה ושיש הגיון שאלו רק טחורים, רק כי אצבע הרופא בבדיקה יצאה נקייה. תודה ומתנצלת על אורל ההודעה

לקריאה נוספת והעמקה
29/08/2019 | 12:34 | מאת: מירי

אגב אני בסך הכל בת 27.

שלום מירי, מה שאת מתארת אומנם יכול להיות דמם מטחורים, אבל יכול להיות דמם גם מסיבות אחרות. זה גם תלוי גיל. לכן חשוב שתיבדקי בהקדם ע״י פרוטולוג שיסתכל לתוך התעלה האנלית, אבל, גתלות בממצאים ובגיל שלך לשקול ביצוע קולונוסקופיה בנוסף על מנת לשלול מקור עמוק יותר לדימום.

29/08/2019 | 11:01 | מאת: לוי שושנה

יש דימום קל בטחורים פי הטבעת עם דימום קל .איך עוצרים את הדימום?

לקריאה נוספת והעמקה

בדכ דמם מטחורים הינו לסירוגין ואמור להיפסק מעצמו ספונטנית. בכל מקרה עלייך לפנות לבדיקת פרוקטולוג כדי לאשר שאכן מדובר בטחורים ולא מקור אחר לדמם. במידה והדמם משמעותי ולא פוסק יש לפנות למיון.

27/08/2019 | 21:37 | מאת: שאלה חשובה ממש

עברתי לפני שבוע פתיחה של אבצס בעצם הזנב השאירו את הפתח פתוח ואנינעושה לו שטיפות שלוש פעמים ביום לפני שלושה ימים התחלתי להרגיש ממש טוב חזרתי לישון על הגב ולשבת רגיל הפתח נסגר כבר יומים אחרי הפתיחה. היום חזרו לי כאבים ולחץ האזור לאחר מישוש הרגשתי ששוב מתחליה גולה. האם זה הגינוי שיוצא שוב? האם יש אפשרות שהגוגלה תעבור לבד ותצא מהפתח שעשו למרות שהוא כבר יחסית סגור? או שיש צורך בפתחיה חוזרת? סליחה על החפירה אני פשוט בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנם מצבים שהאבצס מצטבר מחדש זמן קצר לאחר הניקוז, לעיתים א"ר ניקוז לא מספק. לעיתים זה מצריך פתיחה חוזרת. מצד שני עדיין יכול להיות שהנוזלים יתנקזו מעצמם דרך שארית הפתח. זה בכל מקרה דורש בדיקה בהקדם והערכה של כירורג, עדיף בבית החולים בו נותחת לצורך הערכה והחלטה האם צורך בניקוז חוזר.

27/08/2019 | 06:10 | מאת: אור

היי, אחרי ניתוח אבצס פריאנלי, היו כאבים באזור. ללא הפרשות כלל. בבדיקת mri: אין בדיקה קודמת להשוואה ברשותנו. פיסטולה אקסטרה­אנאלית מאחורי לפי הטבעת, מפושטת לאורך כ­38 מ"מ. הפיסטולה בעלת צורת פרסה, ברקמות הרכות, במגע עם שרירי הפובורקטליס. התעלה מתמשכת מימין בקולקציה טובולרית מפושטת לאורך כ­50 מ"מ ­כלפי מעלה עם מעורבות בשריר ה­Iliococcygeus ימין ­וכלפי מטה עם פתח חצוני ב­margin anal Right לסיכום: פיסטולה אקסטרה­אנאלית מורכבת כמתואר עם קולקציה טובולרית מפושטת המעורבת את שרירי הלווטור אני דו"צ. כרגע איני סובלת מכאבים כלל. האם יתכן שגם אם אין הפרשות ישנה פיסטולה? ועד כמה המצב שלי חמור? האם זה אומר שיש פה מעורבות שרירים? סכנה לפגיעה בסוגרים במקרה של ניתוח? מרגיש לי שיש טעות בפיענוח.. הלוואי..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אור, אומנם לפי הבדיקה יש פיסטולה מורכבת. אולם, צריך לקחת את הממצאים בהקשר הנכו ן - כמה זמן לאחר ניתוח הבדיקה בוצעה? ייתכן כי חלק מהממצאים הם שינויים לאחר ניתוח. בכל אופן, בהחליט מחשיד לפיסטולה מורכבת המערבת שרירים. יש צורך להיבדק ע"י כירורג קולורקטלי מומוחה, ובהתאם לממצאים להחליט האם צריך ניתוח, על תיזמון הניתוח, ועל סוג הניתוח. לא מחליטים על ניתוח רק על סמך ממצאי MRI . לגבי פיסטולות המערבות שרירים ם- מתאימים את סוג הניתוח ואז מבצעים ניתוחים בהם לא עושים חיתוך ךשל השרירים כדי להימנע מפגיעה בסוגרים.

שלום דוקטור זה עידן אתה כבר מכיר אותי יש לי שאלה עליך בבקשה יש לי בחודש אחרון בעיה כזאת חוץ מהכאבי בטן התחתונה שיש לי בצד ימין ושמאול רק בצדדים אני עובד משלוחן בפיצה כבר פחות עובד בגגל הכאבים עכשיו יש לי משו כזה עם אני לא שוכב בבית עם רגלים ישרות אז יש לי כאבי תופת בבטן התחתונה מימין ושמאול בצדדים עם אני גם יושב על כסא רגיל גם כאבים חזקים ותחושת לחץ חזקה בבטן בתחתונה זה כאב ממש מםחיד עם אני מתכפוף טיפה לרים משו גם או אפילו מתכופף ממש טיפה גם כאבים חזקים האם הרחבת מעי גס שאמרו שיש לי יכולה לגרום לתחושות האלה שמרגיש?האם יכול להיות שיש לי הדבקיות בבטן שגורמים לזה ?זה השאלה שלי רק אני מחכה לרופא גסטרו בנתים לכירוג שחכתי ללכת פספסתע תתור קבעתי שוב עם תוכל לענות לי על זה רק ממש אשמח כי אני ממש לא מסוגל למשיך לחיות ככה מה שמצאו לי בכול הבירו זה הסיטי שעשו לי במעי הדק התפשלות טרנזטונרית ללא סימני חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגרט אחר כך עשו לי mriצעי דק לא ראו את זה שם היה רשום רק שיש לי מימית באגן בכמות קטנה זה ובשיקוף הרחבת מעי הגס תוכל לענות לי רק עם הרחבת מעח גס יכולה לגרום לכאבי תופת בבטן התחתונה בישיבה או שאיפלו מתכפוף אפילו טיפה או שהדבקיוץ יכולות לגרום לזה ?תודה עידן

שלום אני בן 16 וסובל מטחורים לאחר פעילות מאומצת של הרמת משקולות אי שתיית מים וישיבה ממושכת בשירותים הטחורים יוצאים בזמן השירותים ללא דימום אך אי נוחות וכאב מלווים אותי לאורך כל היום וכל הלילה ובנוסף יש לי גם גזים שמדיפים ריח נורא הטחורים מקובצים בפי הטבעת ובזמן הישיבה בשירותים הם יוצאים בחוץ והם נפוחים ולאחר מכן הם נכנסים. לפחות 5 טחורים.התחלתי לשתות מים ולאכול פירות וירקות כבר שבועייםהיציאות שלי רכות אך כלום לא עוזר לי לכאב ולאי הנוחות שלי לדעתך רופא ימליץ לי ללכת לניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, אתה מתאר טחורים גדולים מאוד, ואחת האפשרויות המקובלות במקרה זה הוא אכן ניתוח. ישנם הרבה סוגי ניתוחים, כשהטוב ביותר הוא ניתוח כריתה , אך מצד שני התאוששות כואבת מאוד. אבל ישנן עוד אפשרויות כגון קשירה או הזרקה ועוד - זה תלוי בממצאי הבדיקה של הרופא הבודק , בגודל הטחורים וגם בנסיון הרופא בפרוצדורות השונות.

24/08/2019 | 08:57 | מאת: שני

שלום רב, אני בת 35, יש לי טחורים שיצאו בשנתיים האחרונות לאחר תקופה של עציריות שחלפה. הם לא מדממים ולא כואבים. אבל מבחינה אסתטית הם מונעים ממני מלפתח קשר רומנטי. אני מאוד מתביישת. האם אפשר להעלימם ולחזור אחורה למצב שהיה לי פי טבעת ללא טחורים? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

כן, הפתרון הכי טוב לטחורים חיצוניים הוא ניתוח להסרתם. חשוב לדעת שיש תקופת התאוששות לא קלה מבחינת כאבים אחרי הניתוח. בכל מקרה ראשית עלייך להיבדק עי פרוקטולוג מומחה כדי לאשש האבחנה ולהחליט על דרך הטיפול הטובה ביותר.