נגישות
נגישות

פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

הפורום עוסק בפרוקטולוגיה ובכירורגיה של המעי. מחלות המעי כוללות גידולים של המעי הגס, מחלות מעי דלקתיות, כולל קרוהן וקוליטיס, והפרעות בתפקוד המעי. תחום הפרוקטולוגיה כולל את מחלות פי הטבעת, טחורים, פיסורה, פיסטולה פריאנאלית, סינוס פילונידלי, הפרעות בשליטה בסוגר פי הטבעת, צניחה (פרולפס) של הרקטום, קושי בהתרוקנות (עצירות), ועוד. תחום הפרוקטולוגיה עוסק ברובו במחלות הפוגעות באופן ניכר באיכות חיי הסובלים מהם, וברוב המקרים ישנן שיטות יעילות לטיפול בבעיות אלו. בשנים האחרונות ישנה התקדמות רבה בתחום זה וטכניקות חדשות פותחו לטיפול ברבות מהבעיות הפרוקטולוגיות.
5453 הודעות
5050 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה

שלום, לאחר שהמלצת לי לשנות משחה מניפידיפין לרקטוג'סטיק, הלכתי לפרוקטולוג שאמר שלמשחה יש תופעות לוואי נוראיות. אני כשבועיים עם המשחה ולא היה לי שום תופעת לוואי, אני שמה כגרגר אפונה. השאלה האם אני לא מורחת נכון? הפרוקטולוג אמר להכניס את המשחה פנימה, מה שהיה קשה שהפיסורה כאבה אבל לאחר כשבוע באמת יכולתי להכניס אצבע ולהכניס את המשחה. האם בעצם מה שאני עושה מחמיר את הפיסורה? כיצד מורחים את המשחה, והאם העובדה שאיני מרגישה את התופעות הלוואי המצויינות אומר כי איני שמה "מספיק" משחה. שכחתי לציין שאני שלוש וחצי חודשים אחרי לידה וזה יצא בעצם שבועיים לאחר הלידה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר, אני לא חושב שאת עושה משהו שמחמיר את הפיסורה. המשחה לא תחמיר את הפיסורה. מה שעלול להחמיר פיסורה זה בעיקר יציאות קשות ומאמץ בשירותים. אני חושב שאת עושה נכון. את יכולה להיעזר בהנחיות המצורפות למשחה. העובדה שאין לך תופעות לוואי אינה בהכרח אומרת שאת לא מורחת מספיק. זה נכון שאם מורחים יותר מידי עלולים להיות יותר תופעות לוואי כגון סחרחורות וכאבי ראש. העניין החשוב יותר הוא שאת לאחר לידה. המשחה אינה מומלצת בהריון ובזמן הנקה. לכן אם את מניקה מומלץ לא להשתמש בה. אפשר להשתמש בניפדיפין. בכל מקרה כדאי להיוועץ ברופא שלך .

הפרוטוקולג אמר שאיו שום בעיה למרוח בהנקה, אתה אומר שעליי להחליף לניפידיפין? שאלתי בנוסף את הרוקח והוא אמר שזה בסדר. אני כבר שלושה שבועות מורחת ומניקה מקווה שלא עשיתי נזק.

היי ספיר, אני לא חושב שעשית נזק. הדברים הללו לא הוכחו כמזיקים. פשוט אין הוכחות שזה בטוח. שזה קצת שונה. לכן בעיקרון לא מומלץ ליטול בזמן הריון או הנקה. ניפדיפין יותר בטוח ביחס לרקטוגסיק בתקופות אלו. זה אמור להיות רשום בגליון המצורף לתרופה.

אני מודה לך על כל התשובות, זה נורא קשה ההתמודדות עם הפיסורה בייחוד שהיא לא עוברת. שאלה אחרונה.. אם ניפידיפין בעבר לא עזר בגלל זה הרופא החליף לרקטוגסטיק, כדי לנסות שוב? השתמשתי בזה לתקופה של חודש ימים

אל תרגישי לא בנוח, תשאלי כמה שצריך.. אין מניעה לנסות שוב ניפדיפין, אך בידיעה כי אם לא עזר בעבר ייתכן מאוד שלא יעזור גם הפעם. כמובן שהבסיס לכל הטיפול הוא הסדרת היציאות ולהפקדי שהיציאות יהיו רכות, קלות ומהירות ללא התאמצות בשירותים. בסופו של דבר פיסורה אינה בעיה מסכנת חיים אלא בעיקר בעיה של איכות חיים. לכן במידה ותגיעי לסף בו איכות החיים שלך נפגעת באופן משמעותי אזי ישנן גם אופציות ניתוחיות במידה והטיפול השמרני אינו עוזר - ניתוח לפיסורה בו חותכים באופן חלקי את השריר, או אופציה יותר קלה בה מזריקים בוטוקס לשריר.

אני מודה לך על כל התשובות , התקשרתי למוקד של תרופות לנשים בהריון ולאחר לידה ואמרו שניתן לשים רקטוגסטיק ללא חשש רק לא לשים וישר להניק, לחכות להנקה הבאה.. אחרי 3 שעות. אמשיך את הטיפול עם הרקטוגסטיק משום שניפידיפין באמת לא עזר לפיסורה להחלים. שוב תודה רבה

10/03/2019 | 20:15 | מאת: יניר

שלום מותר לאכול פירות וירקות שיש מחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן או קוליטיס תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניר, בעקרון ההמלצה לחולי קרוהן או קוליטיס היא לכלכלה דלת סיבים. כלומר ירקות מבושלים בלבד, ופירות ללא קליפה בד"כ רק תפוח אגס או בננה . בעיקר במידה והמחלה פעילה. במצב הכרוני כלומר לא תחת התקף אפשר להיות פחות מחמיר אך זו ההמלצה הכללית.

קבלתי הפנייה לפרוקטולוג לטיפול בטחורים. הרופא המפנה נתן לי מרשם ל-2 בקבוקי חוקן. אך לפי ההנחיות לתרופה יש להשתמש רק בבקבוק אחד. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלן, אם אתה סה"כ אדם בריא, ללא בעיה בתפקודי כליות אזי אין בעיה להשתמש בשני חוקנים על מנת שתגיע נקי לבדיקה.

08/03/2019 | 21:19 | מאת: Dol02

היי ביצעתי כמה פעמיים מין אנאלי ויש לי החלשות סוגרים אם פי טבעת רחב אני חושב ..כיום אני מבין שעשיתי טעות גדולה כי מסתבר שהסוגרים אמורים להיות מהודקים בשביל אנרגיה וחיוניות לחיים בכללי.. יש דרך להחזיר תגלגל לאחור ?..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדוע אתה חושב שיש היחלשות של הסוגרים שלך? האם יש בריחת צואה או בריחת גז? העובדה שפי הטבעת רחב אינה בהכרח מצביעה על היחלשות הסוגרים. מדובר בשאלה תפקודית ולא לפי מראה חיצוני של פי הטבעת. לכן גם אם פי הטבעת פעור זה לא בהכרח אומר שיש היחלשות תפקודית של הסוגרים. אומנם קיימים טיפולים ואף ניתוחים מורכבים שמטרתם לעזור בשיפור וחיזוק השליטה על הסוגרים. אך הם מבוצעים בד״כ רק באנשים החווים חוסר שליטה.

08/03/2019 | 22:51 | מאת: דולב

אני יודע כי אני מרגיש כבר שאני לא נמשך לבחורים . ושמתי לב שמתי שאני מהדק את הסוגרים אז יש יותר משיכה חוץ מי זה יש לי מלא עור בפנים מה שמפריע לי ליציאות אין איזה משו שיעשה לי צ'יק צ'יק ויחזיר תמצב לקדמותו ?

07/03/2019 | 21:49 | מאת: אור

שלום רב מקווה שהגעתי למקום הנכון... לאחרונה, יש לי כאבים לפני כמעט כל יציאה. העניין הוא שזה כאב שלא כל כך ניתן להסביר כי זה כאב פנימי ומרגיש כאילונכל האעזור התחתון תפוס חזק ל6-7 שניות. לאחר מכן כשאני הולכת לשירותים, הכל בסדר והכאב כמובן לא מופיע יותר עד לפעם הבאה. ההרגשה היא שהגוף מאותת לי ללכת לשירותים בצורה מאוד מוזרה.... לאחרונה זה כל יום קורה ותמיד זה היה לי לעיתים רחוקות . אשמח לדעת מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלי, אכן מה שאת מתארת קצת לא ברור. בד״כ פתולוגיות שונות בתעלה האנלית יגרמו לכאבים בעקבות או בזמן יציאה (כגון פיסורה או טחורים),. אצלך לעומת זאת את מתארת כאב שמוקל בעקבות היציאה.  יכול להיות שנגרם בעקבות קושי בהתרוקנות? קשה לי לומר בשלב זה. מציע שתיבדקי באופן מסודר ע״י פרוקטולוג מומחה.

שלום רב סובלת שנים רבות מרקטוצלה ונעזרת באצבע להוצאת הצואה. בזמן האחרון חשה כאבים במקום האם מהרקטוצלה ומה בטיפול תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלי, קשה לומר בדיוק ממה הכאבים שאת מרגישה כעת. ייתכן שנוצר כיב באיזור כתוצאה מההתרוקנות הידנית. ייתכן שיש פיסורה בתעלה האנלית, או אולי אפילו טחורים. יש צורך להיבדק ע״י פרוקטולוג מומחה כולל הסתכלות פנימה ברקטוסקופיה כדי להגיע לאבחנה וטיפול מדוייקים.

ד״ר שגב שלום, עברתי לפני כמה שבועות ניתוח לסגירת פיסטולה. הכירורג סתם את התעלה באמצעות דבק ביולוגי ותפרים. האם יש מניעה לחזור ליחסי מין אנאליים ? אם אין, כמה זמן עדיף להמתין לפני ? אני שואל אותך כי אני מתבייש לשאול את הכירורג שלי, כלומר באופן לא אנונימי. ממש אודה על תשובתך, סטודנט

לקריאה נוספת והעמקה

לחכות לפחות חודשיים, ורק לאחר בקורת רופא מנתח שבודק ורואה שהכל החלים היטב.

06/03/2019 | 05:13 | מאת: אופיר

שלום סובל חצי שנה מכאבים במעיים בזמן אחרון מרגיש שנשדבק משו לשלפוחית השתן שלי יש מצב שזה פיסטולה ? כןל נגיעה קטנה באשכים עושה כאבים חדים שם והם ממש רגישים הרגשה שמשו נדבק לשם ויש חשש שיש לי קרוהן לפי כירוג עוד לא 100 אחוז אבל מזה מרגיש משו מוזר בשלפוחית השתן שלי רגישים מאוד ומרגיש שנדבק משו לשם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, רגישות באשכים אינה ממש קשורה לשלפוחית השתן. מדוע אתה מתייחס לשלפוחית השתן? השלפוחית נמצאת במיקום אחר לחלוטין. במידה ויש לך כאבים ורגישות על האשכים עליך לפנות לבדיקת אורולוג.

06/03/2019 | 22:43 | מאת: אופיר

שלום דוקטור אין מצב כזה שאולי המעי נדבקלאשכים ןזה עושה לי תרגישות והכאב באשכים?אורולוג בדק אותי ואמר שהם תקינים לפי דעתו אןלע המעי נדבק לאשכים ?איזב בדיקה מאבחנת זאת קבעתי תור לאורלוג באופן אמבולטרי אבל מה אתה חושב על מה שאמרתי אשמח תודה

יכול להיות בקע במפשעה שיורד לכיוון שק האשכים. כדי לאבחן צריך להיבדק ע״י כירורג.

06/03/2019 | 01:57 | מאת: עידו

שלום רציתי לדעת איך יכול להיות שבשיקוף ראו מעי גס רחב ובסיטי לא ראו את זה...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו, מדובר בשתי בדיקות שונות לכן קשה להשוות ביניהן. בכל מקרה כנראה שההרחבה שנצפתה בשיקוף אינה נגרמת על רקע ממצא חוסם כרוני, וכנראה שמדובר בהרחבה פונקציונלית. ולכן במועד אחר לא נצפתה. בכל אופן בדיקת ה CT יותר מדוייקת ונותנת יותר אינפורמציה.

דוקטור שלום מפחד שיש לי קוליטיס איסכמית ולא מגלים את זה עשיתי סיטי אנטוגרפיה לפני 3 חודש והיה תקין אין לי שלשולים לפעמים יציאות רכות לא מקיא אין דם ביציאות הגיל שלי הוא 28 מה הסיכוי שיש לי את זה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סיכוי קלוש ביותר קובי. מעולם לא נתקלתי בזה בגיל כזה צעיר. וגם מה שאתה מתאר ממש לא מתאים.

05/03/2019 | 15:54 | מאת: רחלי

אני סובלת מהיצרות במעי הגס צמרמורות כאבי בטן קשיי עיכול קשיי התרוקנות . יש פיסורה שממש כבר כמעט נסגרת ברצוני לברר האם יש בעיה לבצע קולונקופיה כשהפיסורה כמעט במצב סגירה ? מה רמת הסיכון לפיסורה ? פתיחה חלקית שלה או מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחלי. אפשר לבצע קולונוסקופיה. ישנה אפשרות מסויימת שהבדיקה תחמיר את סימפטומי הפיסורה. אני לא חושב שהסיכון גבוה אך הוא קיים.

בס"ד. בס"ד. ד"ר זמורה שלום הייתי אצלך לפני חודש וחצי . התלוננתי על עצירות כרונית וקושי בדיפיקציה . כאילו פי הטבעת חסום. מאז הופיעו גם הקאות.וצמרמורות לא נראתה קצה פיסורה אך להערכתך היה מדובר בפיסורה. המשכתי בטיפול לפיסורה אך הדיפיקציה נמשכת. המעיים לא מתרוקנות ללא משלשלים יש עוד חסימה. ציינת שאם לא יהיה שיפור בכאבים לבוא אליך לעשות בדיקה בהרדמה. בגלל הכאבי בטן וההקאות הופנתי לקולונוסקופיה שצריכה להתבצע בעוד שבוע בדיוק מהיום. הפיסורה האחורית בשלבי סגירה אחרונים מכיוון שנפתחה מעט מלחם שמרים שאכלתי האם במצב זה בטיחותי לבצע את הקולונוסקופיה ? מה הסיכויים שהיא כולה תפתח בחזרה ? או האם תוכל לעזור לי להגיע אליך לבצע את הבדיקה בהרדמה כדי לראות מה חוסם לי את הרקטום. כי התור שלי אליך הוא רק בעוד שבועיים בברכה רחלי

04/03/2019 | 00:53 | מאת: גלי

שלום ד״ר. לפני שנים שמתי לב שיש לי חתיכת עור סמוך לפי הטבעת (מעליו- לכיוון איבר המין ) חיפשתי תמונות באינטרנט ולאמצאתי תמונות עם החלק הזה רציתי לשאול אם זה נורמלי או לא אז מזה ומזה???

לקריאה נוספת והעמקה
04/03/2019 | 00:58 | מאת: גלי

אציין שזה לא טחורים, אני יודעת איך נראה טחורים.

שלום גלי, קשה להתייחס למה שאת מתארת בלי לבדוק ולראות את זה. בכל אופן לפי התיאור זה יכול להתאים לקפל עור פריאנלי -וזה לא פתולוגי ולא מצריך כל טיפול. בכל מקרה כדי לוודא ולאשר האבחנה עלייך לפנות לבדיקה ע"י פרוקטולוג מומחה.

בימים האחרונים יש לי בלוטה בעצם הזנב, אדמדמה ומפרישה מעט. מרוב כאבים של אי אפשר לנהוג, לשבת, לשכב - רגדתי נורופן ומשחת וולטורן גל. אין לי מושג אם זה מספיק למצב שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רון, מה שאתה מתאר מתאים לפילונידל סינוס. זה זיהום מקומי בתת עור מעל עצם הזנב הנגרם ככל הנראה על רקע שורש של שערה הפוכה. לעיתים אף יכול להתפתח אבצס במקום המצריך טיפול כירורגי פשוט אך דחוף - כלומר פתיחת האצבס. בכל מקרה חשוב שתפנה בהקדם לבדיקת כירורג כדי לאשר האבחנה וכדי לטפל בהתאם.

03/03/2019 | 23:46 | מאת: מירים נועה

שלום דוקטור לפני שבועיים התגלה אצלי פיסורה ואני סובלת כמובן שמשתמשת במרכי צואה. רציתי לדעת עם השימוש בניפדפין 0.2 עושה כאב חד וחזק יותר כאשר יש שם ערמת זקיף... או להמשיך למרות שזה מרגיש לי שעושה יותר גרוע.... אציין שמבחינת תזןנה אני מקפידה לפי הכללים וגם רק מקלחות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום המשחה לא אמורה לעשות לך יותר רע. אני לא מבין מה זה ערימת זקיף? בד"כ נותנים מספר שבועות למשחה לעבוד- עד כ 6 שבועות. חשוב להקפיד שהיציאות תהיינה רכות אחרת זה לא יעבוד. בכל מקרה אם אין שיפור תחזרי לכירורג שבדק אותך ונתן לך את המשחה. לעיתים בהיעדר שיפור ממליצים על ניתוח.

03/03/2019 | 21:15 | מאת: יעל

שלום רב, ראיתי שכבר היתה שאלה בנושא ובכל זאת לא הבנתי ככ את התשובה. שאלתי היא האם למרוח את המשחה מבחוץ או להחדיר קצת פנימה. כשקונים את המשחה בהוראות רדום שכן להחגיר עם התוספת הזו שמתחברת לשפופרת ומגיעה עם התרופה. מה לעשות?

שלום יעל, אני לא מכיר ספיציפית איך המשחה הספיציפית הזו מגיעה. מציע להשתמש לפי ההוראות הרשומות המצורפות.

03/03/2019 | 15:28 | מאת: יניב

שלום רציתי לדעת איך מאבחנים היצרות מעי במעי הגס חוץ מבדקת קולנסקופיה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניב, אפשר לאבחן היצרות במעי הגס גם באמצעות CT עם חומר ניגוד, או שיקוף חוקן. הבדיקה הכי מהימנה היא קולונוסקופיה.

03/03/2019 | 17:59 | מאת: יניב

חוקן בריום זה בדיקה פולשנית דוקטור?

בחוקן בריום מכניסים קטטר לפי הטבעת ודרכו מזריקים חומר ניגוד, ואז עושים במקביל מספר צילומי רנטגן ורואים איך החומר מתקדם במעי הגס. כך אפשר לראות אם יש היצרות. את הקטטר מכניסים מספר סנטימטרים בודדים.

03/03/2019 | 18:30 | מאת: יניב

האם זה בדיקה מסוכנת יכולה ליגרום לנקב במעי או קרע בעקבות הבדיקה זה בהרדמה ?

לא בהרדמה. נדיר מאוד מאוד שהבדיקה תגרום נזק כגון קרע או נקב.

03/03/2019 | 22:48 | מאת: יניב

תודה רבה יבצע את הבדיקה הזאת

שלום. עברתי לפני חודשיים וחצי ניתוח הסרת טחורים+פיסורה+הסרת פוליפ. מאז הניתוח ישנו שיפור משמעותי והכאבים מהם הייתי סובל נעלמו. למרות זאת, הדימומים ממשיכים כמעט בכל יציאה, לרוב על נייר הניגוב ולפעמים גם נראה באסלה דימום. האם הדבר תקין? אני קצת מודאג. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יפתח, סה״כ הכל אתה מתאר שיפור משמעותי וזה מה שחשוב. הדמם יכול להיות מצלקות הניתוח או מהפיסורה שנמצאת בתהליכי ריפוי. בכל מקרה חשוב שתיבדק ותפנה לבקורת אצל הרופא המנתח.

שלום,לאחרונה הופיע לי דם לאחר יציאה מספר פעמים. רופאת המשפחה המליצה לי להגיע לבדיקה אצל פרוקטולוג אבל ממש ממש חשוב לי שזו תהיה רופאה.אני מטופלת במאוחדת בתל אביב ואגיע לכל מקום במרכז,לצערי לא מצליחה למצוא פרוקטולוגית אישה דרך האתר שלהם מה שמוסיף לחץ. אודה לכל המלצה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמה לצערי הפורום לא יכול להמליץ או להפנות לרופא או רופאה מסויימים.

01/03/2019 | 22:41 | מאת: אופיר

שלום יש לסבא שלי גילו דברוקליטיס וזה נדבק לו לשלפוחית השתן האם הוא יצטרך לעבור ניתוח בגגל שזה נדבק הדלקת לשלפוחחת שחכתי לשאול את הרופאים מה הטיפול לכך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, זה תלוי... קודם כל במצבו הבריאותי והגופני של הסבא שלך. כלומר הגיל שלו, מחלות הרקע, האם הוא כשיר לעבור ניתוח... שנית כל - האם הדיברטיקוליטיס אשר נדבקה לשלפוחית גרמה לבעיות? סימפטומים? האם אושפז בעקבות הדלקת? האם היו זיהומים בדרכי שתן. אם אכן הדיברטיקוליטיס גרם לבעיות ואם הוא כשיר לעבור ניתוח אזי בד״כ יש המלצה לניתוח. אך אם לא נוצרו סימפטומים וזה משהו מקרי שגילו בבדיקת הדמייה אזי לא תמיד צריך לנתח.

28/02/2019 | 18:45 | מאת: יניר

שלום רציצי לדעת מה הטיפול למעיים מורחבים ומה הסיבה למעי רחב תודנ

שלום יניר זו שאלה מאוד רחבה ולא ספיציפית. תלוי איזה מעי - דק או גס, באיזה מיקום ובאיזו סיטואציה? לכן קשה לתת תשובה. באופן כללי מעיים רחבים יכולים להיות על רקע משהו שחוסם או מפריע להם להתרוקן או בעיה בתפקוד של המעי וביכולת ההתכווצות שלו גם ללא משהו חוסם.

עשיתי מין אנאלי כמה פעמים .. היה לי באחד הפעמיים פיסורה של ממש לאחר שזה נעלם הבחנתי שפי הטבעת בפנים מעובה ואפילו בחוץ . אני מרגיש שהאזור רפוי ממש ושפי הטבעת גדול הלכתי לפיזוטרפיסית שרירי האגן אמרה שבסדר אבל הבחנו באולטראסאונד שפי הטבעת עולה מידי או יורד מיידי ושייתכן שזה בגלל שהאזור היה אמור להיות דחוס . יש לי אפשרות להחזיר את האזור להיות דחוס כמו פעם ? אני ממש בדיכאון מיזה . לעשות משו אפילו במישור הפרטי אני מוכן לשלם הרבה כסף להחזיר מצב לקדמותו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה להבין מהתיאור מה בדיוק הבעיה. בכל מקרה על מנת לדעת בדיוק חשוב שתיבדק ע״י רופא מומחה בתחום כירורג פרוקטולוג.

27/02/2019 | 18:30 | מאת: יאיר

אין לי כאבים בטחורים - אך בעיה מציקה אחרת- יש לי צורך לנגב הרבה אחרי יציאות בשרותים כנראה בגלל הטחורים עד שיתנקה לגמרי. הבעיה היא שזה לא מתנקה לגמרי עד שאני שוטף במקלחת בבית. השאלה אם בעבודה יש לי יציאה , ורק בבית שוטף (בערב), אז בזמן שלא נקי לגמרי זה לא גורם לגדילה/ צמיחת טחורים? או היווצרות קפלי עור נוספים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאיר, לא, זה לא מה שגורם לגדילה של הטחורים. הטחורים מתרחבים ע״ר עצירות, או יציאות קשות, או לא סדירות, או התאמצות או ישיבה ממושכת בשירותים. כל מה שמעלה את הלחץ בתעלה האנלית וברקטום.

שלום דוקטור שאלה אחרונה בקשר לנושא ההזה עברתי סיטי טמוגרפעה ממוחשבת וסיטי אנטוגרפיה שתי הבדיקות עם חומר ניגוד ושתיה היו תקנים לא ראו בעיה בכלי הדם אני חושש מבעיה באספקת דם למעיים כולה האם אנגיוגרפיה תמצא אולי הפרעה בזרימת הדם למעי חסימה של עורק חסום היצרות מעי מה האחזוים שימצאו משו שם ממש מפחד מבעיה הזו כי זה יכול לגרום לנמק ונמק זה מוות חייב את דעתך בנושא אנגיגורפיה האם יש יתרון בכך לשלים אותה בבדיקה אחרונה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, אם שתי הבדיקות לא הראו בעיה בכלי הדם, אני לא חושב שבדיקת אנגיוגרפיה תמצא משהו אחר. בכל מקרה כדי להחליט בדיוק על הצורך בבדיקה אתה צריך להיבדק באופן מסודר ע"י כירורג כולל מעבר על כל הבדיוקת שעשית.

24/02/2019 | 15:55 | מאת: עאסי

אני בהריון בשבוע 38 סובלת מטחורים מדממים בכל פכם שיש לי יציאה יורד דם וזה שורף מה אפשר לעשות השתמשתי במשחות בפדים מגנזיום וגם אמבטיות חמות אבל זה חוזר מה חעשות ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קודם כל להקפיד מאוד על תזונה עשירת סיבים תזונתיים, לשתות המון נוזלים - מים, תה , מרקים- וכך לדאוג שיהיציאות יהיו רכות (אך לא שלשוליות). להימנע מעצירות ולהימנע מישיבה ממושכת בשירותים. אפשר להשתמש במקביל במשחות או נורת להקלה סימפטומטית מטחורים. חשוב להיבדק ע״י רופא פרוקטולוג על מנת לבסס האבחנה והטיפול. כיוון שדימום ותחושת שריפה יכולים להיגרם גם מפיסורה.

24/02/2019 | 15:24 | מאת: יואל

שלום צריך לעבור סיטי אנגיוגרפיה רופא משפה שלח רציצי לדעת עם הבדיקה הזאת מאבחנת דלקות מעי גם ובעיות של מעים רחבים ועם זה מראה את מעי הגס גם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יואל, הבדיקה הזו יותר מכוונת לחפש פתולוגיות בכלי הדם של המעיים, אבל הבדיקה מראה גם את המעי הגס ואפשר באופן כללי להסיק מהבדיקה גם לגבי המעי הגס.

24/02/2019 | 12:36 | מאת: ספיר

שלום רב, ילדתי לפני כשלושה חודשים וחודש לאחר הלידה גיליתי שיש לי פיסורה. במשך כחודשיים הפיסורה נפתחה כל פעם וגרמה לסבל נוראי עד שטופלתי בעזרת משחה שנקראת "אנטרולין" + משככי צואה ובנוסף שיניתי תזונה לתזונה מלאה סיבים תזונתיים ומים. לאחר כשבועיים הפרוקטולוג אמר שהפצע נסגר לחלוטין ולהמשיך טיפול עוד שבועיים. עכשיו חודש אחרי.. שבוע כבר ללא משככי צואה יצא לי צואה קשה, לא קשה מידי אבל קשה. עם היציאה בשירותים חזרו הכאבים של המחט וכאילו מישהו חותך אותי עם סכין. ברצוני לציין שניתוח לא אופציה. רציתי לדעת האם הפיסורה לא תעבור? האם יש טיפול אחר שהוא לא ניתוח? משחה או נרות? הכאבים בלתי נסבלים והתחושה שזה לא ייגמר לעולם מקשים על היומיום שלי. בבקשה אשמח לכל עצה ספיר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר - פיסורה יכולה להיות מאוד מתסכלת, אבל היא בהחלט יכולה לעבור. הטיפול הבסיסי שאינו ניתוחי הוא הטיפול שאת עשית - תזונה עשירת סיבים ונוזלים, ומשחה מהסוג שנטלת. אם כרגע יש החמרה אזי תנסי להפקדי על התזונה, ולנסות להרגיע מקומית עם אמבטיות ישיבה עם מים וסבון למשך כ 20 דקות,בנוסף על המשחה. בשוק ישנן משחות נוספות בעלות פעילות דומה כגון רקטוגסיק (במרשם רופא). במידה ואין שיפור אחרי מספר שבועות של טיפול אזי האופציות הן ניתוח שהינו יחסית פשוט בו מבצעים חיתוך חלקי של שריר הסוגר הפנימי על מנת לאפשר הרפייה של פי הטבעת. במידה ואת לא מעוניינת בניתוח ישנה אופציית ביניים של הזרקת בוטוקס לשריר הסוגר. טיפול זה יכול להיות פתרון טוב. נעשה בד״כ בטשטוש או בהרדמה קצרה.

ד"ר שלום. רופא ילדים המליץ לבני בן ה 4.8 לקחת שמן פרופין נגד עצירות. תקופה ארוכה היתי מביעה לו 5 מ"ל לפני שינה. ראיתי שזה לא כל כך עוזר, פניתי שוב לרופא ילדים, הוא אמר לקחת 5 מ"ל בוקר ו5 מ"ל ערב. רופא גסטרו גם אמרה שזה בסדר. זאת אומרת שבני לקח 1 .7 ליטר שמן פרופין. לפני שבועה עלה לו חום 38.9. בכה וצרך בלילה , ביקש לעסות לו עיסוי בגב מכאבים, היו לו יציאות כמו שילשול ולא הצליח להחזיק את הצואה . מבקשת עזרה ומה לעשות כי הוא סובל מכאבי גב ושילשולים גם אחרי tasectan תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ילנה, אני לא חושב שיש קשר בין השמן פאראפין לחום או לכאבי הגב. בכל אופן כמובן שאם עכשיו הוא משלשל אז יש להפסיק את נטילת השמן פאראפין. לא ברור לי ממה שכתבת האם החום נמשך? אני חושב שכדאי שהילד יבדק שוב ע,״י רופא הילדים.

22/02/2019 | 22:54 | מאת: אופיר

שלום מימה נגרם כאב סביב הטבור סיטי בטן תקין וגסטסקופיה גם יש גם דופק בבטן סיטי לא הראה הרחבה של ארטה בטן קופצת בשכיבה על הגב וכאבים סביב הטבןר לפעמים עיוותים גם גסטרסקופיה תקינה גם ככאבים די חזקים מימה יכל ליגרם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, אם ה CT והגסטרוסקופיה תקינים אז קשה לומר ממה נגרמים כאבים סביב הטבור. כאבים סביב הטבור יכולים להיגרם מסיבות רבות כשאחת הסיבות השכיחות היא בקע בטבור אבל אמורים לראות את זה ב ct . אני מציע שתיבדק עי כירורג שיעבור גם על ה CT.

22/02/2019 | 18:06 | מאת: יניב

שלום דוקטור עשיתי טמוגרפיה ממוחשבת לפני שנה והיה תקין עשיתי עם חומר ניגו ושתית חומר והיה תקין רציתי לדעת עם זה שולל בעיה של אי ספיקה מנזטריליתת ?תודה

שלום יניב, אני לא מכיר את המושג אי ספיקה מזנטריאלית.

21/02/2019 | 20:05 | מאת: יניר

שלום אני חושד שיש לי בעיה של אסמכיה של המעייים איזה בדיקה צריך לעשות כדי לשלול בעיה כזו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניר, איסממיה של המעי הינה בד״כ מצב חריף ומסכן חיים, לכן זה נשמע לא כ״כ מתאים. בכל אופן כדי לאבחן זה תלוי לאיזה מעיים כוונתך - במעי גס - קולונוסקופיה. מעי דק - ct אנגיוגרפיה.

21/02/2019 | 18:17 | מאת: נועה

היי אני סובלת מפיסןרה כחצי שנה ועברתי ניתוח לפני שבוע וחצי בפי הטבעת. בניתוח חתכו לי מעט את השריר. הרגשתי הקלה בימים הראשונה בזמן מתן צואה וכרגע כבר שלושה ימים אני מרגישה את כאבי הפיסורה שוב. זה הגיוני שהפצע נפתח לי אחרי שהרגשתי כבר הקלה? אם כן מה עושים במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה, יכול להיות שבימים הראשונים הרגשת הקלה בעקבות ההרדמה, והפיסורה עדיין בתהליכי החלמה. אפשרות נוספת שחשוב לשול היא שלא התפתח אבצס/זיהום מקומי באיזור הניתוח. לכן חשוב לפנות להיבדק במידה והכאבים לא עוברים, או שיש לך חום, או שהם מרגישים שונה מכאבי הפיסורה.

21/02/2019 | 19:37 | מאת: נועה

לא הכאבים שאני מרגישה הם אותם כאבים של הפיסורה אמנם פחותים אבל מפעם לפעם זה טיפה יותר כואב. ההרדמה פועלת מספר ימים? והאם המצב הזה שהפיסורה לא עוברת תביא אותי לניתוח נוסף?

ההרדמ משפיעה ליום יומיים. זה מוקדם מאוד לומר שהפיסורה לא עוברת שבוע אחד אחרי ניתוח. צריך לתת לזה עוד זמן. לא שכיח שצריך ניתוח נוסף לפיסורה.

21/02/2019 | 14:44 | מאת: יוני

שלום רציתי לדעת עם מחלות שונות במעי גס גורמות לכאבים סביב הטבור גם אשמח תודה

שלום יוני, השאלה קצת כללית מידי. באופן כללי מחלות שונות במעי הגס יכולות לגרום לכאבי בטן. לאו דווקא ספיציפית בטבור, אבל גם.

20/02/2019 | 22:39 | מאת: יריב

שלום רב לאחר שבועיים של כאבים עזים כירורג איבחן פיסורה. הוא נתן לי נפידפין ג׳ל למשך 20 יום, שלוש פעמים ביום. לפי מה שאני קורא בפורום ההמלצה היא דווקא ל-4 פעמים ביום למשך שישה שבועות. אז מה ההמלצה שלך? וגם, אבקת פגלקס לקחת פעם ביום בבוקר, או גם בערב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יריב, אפשר לקחת את המשחה עד שישה שבועות. לגבי הפגלקס- זה תלוי ביציאות שלך. חשוב לשמור על יציאות רכות. זה חלק הכרחי מהטיפול בפיסורה. אך אסור שיהיה שלשול. לכן חשוב להקפיד על שתייה מרובה ואוכל עתיר סיבים, ותוספת פגלרס או תכשיר אחר כדי להגיע למצב של יציאות רכות.

20/02/2019 | 01:21 | מאת: קובי

שלום דוקטור אני צריך לעבור לפרוסקופיה חוקרת בגגל כאבי בטן ללא ממצא פתולגי בבדיקות רציתי לדעת עם ניתן לעבור את הניתוח הזה בהרדמה אזורית רק ועם לא השיטה הפתוחה עם זה אפשרי מפחד מאוד מהרדמה כללית ויש לי בעיות בלב גם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי קובי. לא, רק בהרדמה כללית. (בלפרוסקופיה או בשיטה פתוחה)

היי אני בת 17 וכשאני נכנסת לשירותים יורד לי דם מהתחת וזה קרה לי לפניי אבל נפסק אחרי יומיים ולפי מה שקראתי באינטרנט אני קצת חוששת כי גם לפני כמה חודשים הייתי בבית חולים כי התלוננצי על כאבים בצד שמאל ואמרו שזה כנראה קשור למעיים או משהו אני לא כל כך מבינה ואני מפחדת להתחיל בדיקות עכשיו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, דימום מפי הטבעת יכול להיגרם מסיבות שונות. הסיבות השכיחות באנשים צעירים יכול להיות ע"ר יציאות קשות או עצירות שגורמות לטחורים או פיסורה בפי הטבעת (סדק שטחי). אך ייתכנו גם גורמים אחרים שמקורם במעיים. על כן חשוב להיבדק ע"י רופא מומחה בתחום - פרוקטולוג. למרות החשש לא להזניח ולבדוק.

שלום לוחץ לי הבטן התחתונה בצד שמאול לחץ חזק וכאבים בחלק מהיןם עיוותים חלקים כאבים לא עיוותים וחזקים בנוסף יש לי מעי גס רחב האם יש קשר בין הלחץ שחש לבין מעי מורחב סובל מאוד סיטי בטן תקין מימה נגרם מעי גס רחב ואם יש קשר בין הדברים קולנסקופוה לפני שנתים תקינה תסמינים החמירו מאוד מאז תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שון, לא ברור איך אבחנו מעי גס רחב אם CT תקין? כאבים בבטן שמאלית תחתונה יכולים להיות מגורמים רבים ושונים - יכול להיות קשור למערכת העיכול, למערכת השתן, או כאבים שנובעים מדופן הבטן. באופן תיאורטי יכול להיות קשר בין תחושת לחץ בבטן למעי מורחב.

18/02/2019 | 16:42 | מאת: ארז

יש לי קולו מחר אני סובל מטחורים ביציאות הם ממש יוצאים החוצה כשאני בשירותים האם זה עשוי להקשות על הבדיקה / החדרת הצינור? האם זה לא יגרום לי לדימום? אני שואל כי במסגרת ההכנה לקחתי כדורי עצירות X ולמרות שהקיבה רקה, מאוד, אחד הטחורים דימם לי )-:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ארז, הטחורים לא אמורים להקשות על הבדיקה. אין בעיה בהחדרת הצינור. יכול להיות שיהיה דמם קל בעקבות הבדיקה אבל לא יותר מדמם רגיל מטחורים שיש לך בעקבות יציאה.

18/02/2019 | 11:31 | מאת: א.מ

שלום, אני סובלת במשך 30 שנה משלשולים. פניתי מס' פעמים לגסטרו. הפנו אותי לבדיקות כמו צילומים, אולטרסאונד, בדיקת צואה ולא העלו שום בעיה. לדברי הרופא אני כנראה סובלת ממעי רגיז. קשה לקבל את הקביעה הזאת ואת העובדה שהתרגלתי לחיות במוגבלות הזאת. אשמח אם תוכל לתת לי כיוון אלו בדיקות עליי לבקש לעשות והאם יש פתרון למעי רגיז. תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן זה נשמע מתסכל. אבחנה של מעי רגיז ניתנת לאחר שלילת בעיות אחרות במעי. בתלונות של שלשולים תקופה ארוכה אני מניח כמו שאת מתארת שעברת בירור מקיף. את הבירור בד״כ מבצע רופא גסטוראנטרולוג והוא בין היתר גם קולונסוקופיה וגסטרוסקופיה, בדיקות צואה, תבחינים שונים לרגישות למוצרי מזון כמו רגישות למוצרי חלב, מחלת צליאק ועוד. את הבדיקות מכוונים בהתאם לסימפטומים הספיציפיים שלך. חשוב לשלול מחלות מעי דלקתיות כגון מחלת קרון או קוליטיס. כאמור את הדברים הללו בד״כ יעשה רופא גסטרואנטרולוג. במידה ולא נמצא כלום בבירור והגיעו לאבחנה של מעי רגיז אזי אין פיתרון מוחלט אלא טיפול סימפטומטי להקלה בסימפטומים ע״י התאמת המזון, ותרופות שונות להקלה.

18/02/2019 | 11:20 | מאת: ב.מ

מה זה rectum prim malignant tumor? ומה בדרך כלל הטיפול? תודה.

שלום, זו קצת הגדרה כללית מידי כדי לענות. כל מה שאפשר לומר הוא שמדובר בגידול ברקטום. הטיפול תלוי בסוג הגידול, מיקומו, גודלו ועוד הרבה פרטים.

16/02/2019 | 23:52 | מאת: נועה מירים

שלום רב לפני כשלושה ימים נמצא אצלי פיסורה אחורית עם pile sentinel כאמור לאחר בדיקה אצל כירוג הוא נתן לי משחה בטאקורטןBetacorten ושמן פרפין לשתות 3 פעמים ביום. עכשיו השאלה שלי אם אני לא צריכה משחה לפיסורה?? היציאות שלי רכות אבל יש לי כאבי תופת כל יום מה אני צריכה לעשות כי אני ממש סובלת אציין שאני בת 32 בריאה בדרך כלל אשמח לטיפים למשחה ליועץ בבקשה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה. במידה ומדובר בפיסורה אז אכן מקובל בד"כ לתת משחה ספיציפית לפיסורה. ישנן משחות ספיצפיות כאלה והן במרשם רופא. (רקטוגסיק, ניפדיפין).

25/02/2019 | 23:42 | מאת: נועה מירים

אותו רופא נתן לי עזרקאין אחרי שדרשתי את אחד מהמשחות הנ"ל שכתבת לי אציין שהלכתי לרופא בעלות של 150 שקל . בכל אופן חיפשתי רופא אחר והיום קיבלתי ניפידפידין אז תודה רבה לך על היעוץ הזה . הזוי שאתה בלי לפגוש אותי ידעת מה לתת לי בכל מקרה טןב שהתייעצתי והבנתי שיש טיפול בפיסורה מקווה שזה יעזור ולא אצטרך ניתוח . תודה רבה .

שלום עשו לי שיקוף והכירוג אמר שבשישקוף זה בעצם יוצר בטן ריקה של המעי הגס הימני מזה אומר בבקשה הוא לא הסביר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא כ״כ מבין למה הכוונה. הביטוי ״צילום בטן ריק״ הינו בעצם הגדרה של צילום רנטגן רגיל של הבטן. שיקוף הוא מעט שונה כיוון שזהו צילום רנטגן דינמי המתבצע בד״כ לאחר שתיית חומר ניגוד.

14/02/2019 | 18:13 | מאת: שי

שלום רציתי לדעת עם קוליטיס אסמכית מתגלה בבדיקות דם ?ועם התסמינים של זה זה שלשלוים חריפים ודימום?

לקריאה נוספת והעמקה

היי שי. קוליטיס איסכמית מתבטאת בד״כ בכאבי בטן, הרגשה כללית רעה, ייתכנו גם שלשולים עם דם או ריר. ייתכן חום. בדיקות דם יכולות להראות סימני דלקת. אבל זה לא ספיצפי לקוליטיס איסכמית, יכול להיות בכל קוליטיס מכל גורם אחר. האבחנה נעשית בד״כ בבדיקת ct וקולונוסקופיה.

12/02/2019 | 17:30 | מאת: יניב

שלום יש לי תור עתידי לבדיקת קולנסקופיה קצרה רציתי לדעת עם זה מסוכן לעבור אותה בזמן חשש לדלקת פעילה האם זה יכול לנקב את המעי בזמן שעש דלקת לעשות את הבדיקה קוחנסקופיה קצרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בסיטואציה ובסוג הדלקת. כמובן שקיים סיכון מסויים, אבל הוא קטן מאוד. בכל מקרה הרבה פעמים עושים קולונוסקופיה במצב של דלקת כגון קוליטיס או קרון על מנת להעריך חומרת הדלקת או תגובה לטיפול או כדי לקחת דגימות.

11/02/2019 | 22:22 | מאת: כאובה

שלום אני חיילת וכל חיי סבלתי מכאבים קטנים בבטן כבר מלמעלה משנה אני סובלת מכאבי בטן בצד שמאל חריפים ולפעמים חווה כאבים בצד ימין תחתון ובקצה הצלע התחתונה בשמאל. שלשולים על בסיס קבע ותחושות עייפות ותשישות. לאחר בדיקות שבוצעו לפני חצי שנה כגון סיטי ואולטרסאונד,שתן ודם נאמר לי כי אין ממצאים וכנראה מדובר במעי רגיז. אך הכאבים מדרדרים והבעיה אינה נפתרת. בעוד חמישה חודשים אני משתחררת מהצבא ללא ידיעה מהי הבעיה. אין תמיכה מצד הצבא בעניין מציאת הגורם לכאבים וטיפולו. אשמח להכוונה בכדי לבקש ולטפל ולחזור לחיי שגרה בריאים ללא סבל יומיומי. תוסה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נשמע שאת סובלת מבעיה כרונית כבר זמן רב. עברת בירור מקיף ולא נמצאה סיבה ברורה. אבחנה של מעי רגיז ניתנת לאחר שלילת פתולוגיות אחרות. חשוב לפני כן לבצע בדיקות גסטרו - קולונסוקופיה וגסטרוסקופיה. לשלול מחלות מעי דלקתיות. ייתכנו גם מחלתו אחרות שיכולות לגרום לתופעות הנ״ל, צליאק, fmf, ועוד. לכן לדעתי חשוב שתיבדקי באופן מסודר ע״י רופא גסטרואנטרולוג יסודי שיעבור וירכז את כל הבירור שעברת וישלים בירור חסר.

11/02/2019 | 21:07 | מאת: קובי

שלום רציתי לדעת עם דלקות במעיים מחייבת שיהיה גם שלשולים?האם אתה מכיר מקרים של דלקול מעים רק עם יציאות רכות ללא שלשולים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובי. אומנם במרבית המקרים דלקת במעיים תתייצג עם שלשולים אך זה לא מחייב. כתלות בגורם לדלקת במעי ייתכן שלא יהיו שלשולים- לדוגמא דלקת על רקע קוליטיס או קרון, או דלקת ע״ר דיברטיקולוזיס אינן מתייצגות תמיד עם שלשולים.

11/02/2019 | 04:18 | מאת: עידן

שלום, אני בן 18 ומאז שאני זוכר את עצמי הייתה לי בעיה של עצירות חלקית (צריך להתאמץ ממש, וגם אז כמעט אף פעם לא יוצא הכל) . אני כבר שנים מנסה לטפל בזה ללא הצלחה.. ניסיתי תפריט עם סיבים תזונתיים, פעילות גופנית, לפחות 5 סוגים של אבקות / כמוסות / סירופים למיניהם... כלום לא עוזר. הרופאה האחרונה שהייתי אצלה (הייתי אצל כמה כבר + התייעצתי גם פה) אבחנה לי "בעיית דהפיקציה" (ככה היא קראה לזה) והפנתה אותי ל"בדיקת לחצים בפי הטבעת" (שעדיין לא עשיתי) , אבל גם אם זה באמת זה, על פי דבריה, אין לזה ממש פתרון. בגלל הבעיה הזאת, אני חייב להתאמץ ממש בשירותים (אחרת אני פשוט לא אתרוקן) , ובעקבות כך לפני שבוע הופיעו לי טחורים (חיצוניים, מדממים בלי הפסקה) ... אני מנסה לטפל בזה עם נרות ומשחת פרוקטו-גליבנול, אבל לא רק שאין שום שיפור, אלא המצב רק מחמיר.. בכל מקום אומרים לי שהשלב הראשון בטיפול הוא לטפל בעצירות על מנת לא להתאמץ, ושבלי זה אי אפשר לטפל בטחורים. אבל אני ניסיתי כבר הכל ופשוט לא יודע איך... אני אובד עצות... איך אני יכול לטפל בטחורים האלה? אשמח ממש לעזרה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, אין ספק שהבסיס לבעיה שלך זו העצירות הכרונית ממנה אתה סובל שנים רבות. בזה יש לטפל באופן אגרסיבי כפי שאתה עושה כבר שנים. לגבי הטחורים גם בהם יש לטפל במקביל בעיקר אם הם סימפטומטיים כפי שאתה מתאר. טחורים םחיצוניים שמדממים הינםם קרוב לוודאי טחורים פנימיים םשצנחו החוצה. הנרות, המשחות, והטיפול בעצירות הינם כולם טיפול ראשוני. במידה וזה לא עוזר ישנם טיפולים יותר פולשניים כגון קשירת טחורים, או אפילו כריתת טחורים בניתוח. כדי להחליט מה ההכי טוב לך יש להיבדק ע"י פרוקטולוג שיאבחן ויתווה את הטיפול האידיאלי עבורך.

אם יש לי קריש דם בטחור מהו זמן החלמה והאם יש אפשרות טיפול בצורה טבעית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טחורים חיצוניים עם קריש דם מכונים טחורים טרומבוטיים. ההתקף יכול לעבור באופן טבעי אחרי 3-4 ימים תוך כדי הקפדה על שתיית נוזלים מרובה, מזון עשיר סיבים, ריכוך יציאות, אמבטיות עם מים חמים, משחות מאלחשות, ומשככי כאבים. יש מצבים בהם אין הקלה, ואז יש צורך בהתערבות ניתוחית - ניקוז הקריש דם, או כריתת הטחור כולו.

09/02/2019 | 23:22 | מאת: ניר

יש לי טחורים כבר כמה זמן הצלחתי להתמודד הסתדרתי...ביקשתי משחה מהרופא ואני צריכה ללכת לקנות אותה...משום מה היום העלתי חום בהתחלה לא קישרתי ואחר כך הבנתי שכנראה המקום עם דלקת ויוצר חום..קראתי קצת וקצת נלחצתי ממה שזה אומר שכנראה משחה אנטיביוטית לא תספיק וצריך התערבות חמורה יותר אני די חוששת

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות כואבת בפי הטבעת יחד עם עליית חום עלולה להיות אבצס סביב פי הטבעת (זיהום מקומי) וייתכן כי לא מדובר בטחורים. מצב זה יכול להצריך התערבות כירורגית דחופה לניקוז האבצס על כן יש להיבדק בהקדם ע״י כירורג או פרוקטולוג .

יש לי טחורים כבר כמה זמן הצלחתי להתמודד הסתדרתי...ביקשתי משחה מהרופא ואני צריכה ללכת לקנות אותה...משום מה היום העלתי חום בהתחלה לא קישרתי ואחר כך הבנתי שכנראה המקום עם דלקת ויוצר חום..קראתי קצת וקצת נלחצתי ממה שזה אומר שכנראה משחה אנטיביוטית לא תספיק וצריך התערבות חמורה יותר אני די חוששת