מרדנות בגיל 12 ואי ציות ואיומים

דיון מתוך פורום  יחסי הורים ילדים וזוגיות

30/05/2006 | 10:19 | מאת: שרון

לדודתי בן בגיל 12 כאשר היא נישאה שנית ונולד בן נוסף , הבן הגדול החל להיות מרדן לא רוצה ללמוד בורח מבית הספר בקיצור עושה מה שהוא רוצה ואין משהו או מישהו שיכול להבין לאיזה מערבולת נכנס ואיך והוציא אותו ממנה , הוא מאיים בעיקר על אמא שלו והדבר היחיד שהוא מוכן לעשות זה לשחק במחשב כל היום אפילו לשכוח לאכול ואת זה דודתי אסרה ומאז המצב גרוע אפילו יותר , הם הולכים לטיפול וייעוץ אבל בתקופה האחרונה הבן בורח גם מזה . איך אפשר להחזירו למוטב ולייצב את המצב לפחות להגיע עליו ולהבין מה קורה ? הוא טוען שהוא לא אוהב את אימו יותר וגם חבל שהתחתנה שעדיף שבן הזוג "יעוף" מהבית , יש לציין שדודתי נשואה לאותו אדם ובטח אין סיבה שהבן יפריד בינהם גם אם כל מעשיו מכוונים למטרה זו .

לקריאה נוספת והעמקה
09/06/2006 | 00:23 | מאת: הורה

סליחה שאני מתערב... אבל משהו חסר ...איפה האבא של אותו נער מתבגר ? את לא מזכירה אותו בכלל.....

11/06/2006 | 11:15 | מאת: שרון

האבא מתגורר בחו"ל גם הוא נשוי ומשוחח בטלפון עם הבן אבל זה לא עוזר , ומאז שכתבתי המצב אפילו גרוע יותר הוא אינו ממושמע לאף אחד אינו מוכן לקבל על עצמו שום מטלה , לא מכין שיעורים , לא מכין עבודות המורים מנסים להגיע אליו ומתנהגים איתו בכפפות משי כולל ההורים אבל כלום לא עוזר הוא רוצה לקבל את מה שהוא רוצה ואינו מוכן לשום מגבלה עם אומרים לו לא הוא משתולל מקלל זורק חפצים הכל בחוצפה . החוק קובע שאסור להכות ילד , אסור לצעוק עליו ההורים גם בענישה מאוד מוגבלים והילדים יודעים את זה ולכן סמכות ההורים הולכת ונגמרת תאמין לי דודתי בימים האחרונים יוצאת מדעתה .

17/06/2006 | 22:26 | מאת: נוחי טל שטרית

שלום שרון, את מספרת שהילד כבר נמצא בטיפול אך אינו משתף פעולה. לדעתי, על המטפל/ת הנוכחי להנחות את האם כיצד לנהוג במצב זה, ואם אינו בעל מיומנות ספציפית לאלימות אצל בני נוער, יש לחפש מטפל/ת מומחה בתחום זה. אם פנית לפורום זה מתוך מחשבה שיש קשר לגירושי הוריו, אין זה משנה כהוא זה. ילד שהורגל בהתנהגות הרסנית, מצוי בסיכון גבוה מאד הן לעצמו והן כלפי סביבתו, וחשוב לטפל בו ומיד !! צירפתי לכאן קישור לראיון עם פרופ' חיים עומר בעיתון "הארץ" בנושא זה: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=33491 וכמובן שאפשר למצוא מטפלים נוספים מתאימים. מאד הייתי רוצה לדעת כיצד מתפתחים העניינים. תודה, נוחי

מנהל פורום יחסי הורים ילדים וזוגיות