יחסים גרועים מין היסוד עם אמא

דיון מתוך פורום  יחסי הורים ילדים וזוגיות

13/08/2019 | 13:54 | מאת: עדי

אני בת 45 עם ילדים. מאז שאני זוכרת את עצמי לאמי ולי היו יחסים שונים מאשר לה ולאחותי. היא מגיל קטן אמרה לי שהיא שונאת אותי כי אני דומה לאבי. שאני שמנה ולא אצליח בחיים השפלות ביקורת ואיומים בגיל 12 היא אמרה לי שהלוואי ומחבלים ירצחו אותי. עם אחותי זה קשר אחר לגמרי. כשהיינו קטנות אמי בקושי יצאה מהבית תמיד אמרה שהיא מרגישה לא טוב היום אני מתארת ךעצמי שהיא סבלה מדיכאון. היא ואבי רבים כל הזמן. כל פעם שאנחנו בקשר היא מבקרת אותי ואת ילדי ואחכ מתפלאה שאני לא באה לבקר. אני מרגישה אשמה מגיעה לבקר וההשפלות ממשיכות עכשיו גם ילדי זוכים ליחס כזה למרות זהיא טוענת שאוהבת אותם. אני יודעת שהדבר הנכון זה לנתק את הקשר אבל הרגשות אשם מציקים לי. אין טעם לדבר איתה היא ישר תוקפת ומעליבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, אני מציע שתלכי אל אימך לבד , בלי הילדים. הם לא אמורים להיחשף להתנהגות הפוגעת שלה. אני מציע שתהי אצל אימך ותדברי איתה כל עוד היא לא פוגעת בך. ברגע שהיא פוגעת בך , אני מציע שתקומי מהכיסא ותגידי שאת צריכה ללכת. לא כדאי להגיד לה שזה בגלל איך שהיא דיברה. מה דעתך?

30/08/2019 | 12:57 | מאת: ס

דווקא אני חושבת שחשוב לקום וחומר זה לא נעים לי שאת מתנהגת אלי כך , אני נאלצת ללכת חלביים את הביקור ... שתדע שזה מפריע לך ופוגע אני מאמינה שעם הזמן היא תפנים ואולי תנסה לשנות

שלום עדי, האם ניסית את הדרך שלך?

מנהל פורום יחסי הורים ילדים וזוגיות