פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

הפורום מיועד לכל מי שנושא שיקום השמיעה - באמצעות מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול - חשוב לו. הפורום פונה לאנשים הסובלים מלקות בשמיעה - מילדות ועד זקנה - ולבני משפחותיהם. הפורום יספק מענה לשאלות המטרידות בני משפחה וחברים על פגיעה בשמיעה ועל דרכים לשיקומה כמו שתלי שבלול. הפורום יעסוק גם בעניין התאמת מכשירי שמיעה, כולל מתן מידע על עלויות, השתתפות קופות החולים וכו'. כל שאלה הקשורה בפגיעה בשמיעה ובשיקומה באמצעות שתלי שמיעה ושבלול, מכשירי שמיעה ואביזרי עזר לשמיעה יכולה למצוא מענה או הכוונה בפורום. הפורום הוא בחסות מדטכניקה אורתופון בע"מ.
438 הודעות
376 תשובות מומחה

מנהלי פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

30/07/2015 | 11:09 | מאת: אלון

שלום וברכה, יש לי חור בעור התוף והמליצו לי על אטם נגד מים לאוזן של חברת merocel אך לא מצאתי איפה אפשר לקנות אותו בארץ. רציתי לדעת: 1. האם ניתן להשיג אותו בארץ איפה שהוא ? 2. אם לא, האם יש משהו אחר דומה שניתן להשיג בארץ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

בחברתנו מייצרים אטמים נגד מים בהתאמה על פי מידה אישית, הנך מוזמו לפנות 1700700637 כדי לקבל מידע נוסף. לגבי שאלתך הראשונה - לא ידוע.

16/07/2015 | 02:36 | מאת: אנונימי.

הלכתי לשתי רופאי אף אוזן גרון ועדיין אני מרגיש את אותה הבעיה אני מרגיש ירידה בשמיעה ושתי רופאים בדקו אותי ואמרו לי שהאוזן בסדר גמור יכול להיות שיש פגיעה זמנית בשמיעה? מה זה יכול להיות? אני מתכוון לאוזן שמאל שם אני מרגיש שיש לי ירידה בשמיעה אני רגיש לצלילים (מוזיקה)... מה לעשות? אני לא מצליח להפסיק לחשוב על זה 14.5 בן

15/07/2015 | 09:40 | מאת: דן

שלום רב, אני בן 27 כיום. בגיל 22 (בערך) עברתי ניתוח לסגירת נקב בעור התוף. (ממכה שקיבלתי עוד בגיל 17) הניתוח בזמנו עבר בהצלחה, כלומר היום אני נכנס למים, אין באוזן דלקות וכו'.. העניין הוא לגבי השמיעה, אני זוכר שלאחר המכה הרגשתי ממש כאילו "האוזן נסתמה" - התחושה הכי קרובה שיכלתי לדמות למצב זה, זה כמו לאחר שיוצאים מבריכה ויש קצת מים באוזניים. הנקב אמנם נסגר אך השמיעה נותרה בעינה, ביצעתי מאז 4-5 בדיקות שמיעה, כולן הראו על ירידה קלה בשמיעה באוזן המדוברת, דבר נוסף שדיווחתי עליו הוא בלבול בכיוונים, כלומר לא תמיד אני מצליח להבחין (למשל בבית) מאיזה כיוון הטלפון מצלצל. במהלך השנים יצא לי מידי פעם לסגור את האף ולהוציא אוויר מהאוזניים (כמו שמבצעים בעליות או ירידות), יש תחושה שברגע שאני מוציא את האוויר - כאילו האוזן נפתחת - אני שומע קצת יותר חזק, אבל אין שאני מפסיק זה "נסתם בחזרה". האם זה אומר משהו? האם ניתן לעשות משהו? דרך אגב, מאז המכה, בזמן של שקט מוחלט, לפעמים לא מוחלט, שומע צליל חלש-בינוני של כמו "שלג" שהיה בטלוויזיה, רעש של "תסססס..." מה שהבנתי נקרא טנטון. אשמח לחוות דעת או התייחסות לגבי הדברים שרשמתי, האם יש משהו שהיום אני יכול לעשות בכדי לשפר את איכות החיים במקרה הזה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התיאור המפורט שציינת הוא בהחלט מתאים למצב בו נזק לתופית תוקן באופן ספונטאני אבל נותרו עוד שרידים שקשורים יתכן בהדבקויות או פגיעה אחרת בעצמות השמע באוזן תיכונה בעקבות הנקב שנוצר בתופית, ההחלטה להעמיק את הבדיקה יהיה כרוך ב"פתיחה חוקרת" של האוזן התיכונה כדי להבין אם יש בעיה אותה ניתן לתקן- כירורגית, אתה חייב להבין שההחלטה ל"פתוח" את האוזן תיגזר מעוצמת התלונות ורק רופא אא"ג ידע לייעץ לך בנושא. הסיכון\סיכוי חייב יהיה להבדק בקפדנות רבה.אין בידי בדיקת שמיעה אבל שימוש במכשיר שמיעה אולי יכול לעזור.

18/07/2015 | 22:17 | מאת: דן

תודה על התשובה. הייתי מעוניין לדעת, אם לא "מטפלים" בירידה בשמיעה, כלומר באמצעות מכשיר או פעולה אחרת, האם השמיעה עלולה להדרדר? או בעיות אחרות? כי במשך שנים אני חי עם ירידה בשמיעה, ובסהכ זה לא מאוד הפריע לי. כן קצת מפריע לפעמים הטנטון, או הבלבול בכיוונים. בדיקת שמיעה אחרונה משנת 2012, אוזן ימין - Normal Hearing אוזן שמאל - Slight to Moderate Conductive H.L מרכיב מעורב קל מאוד בתדר 250 הרץ בשמאל. (ירידה גם בתדר של 6,000) אוטוסופקיה - תופיות תקינות שלמות. בבדיקת טימפנומטריה נראית היענות תקינה באוזן ימין וחוסר היענות באוזן שמאל.

דן שלום ותודה על פנייתך. הנושאים שהעלית מצריכים בירור ולפיכך המלצתי היא כי תפנה לרופא אא"ג. בהתאם לצורך תופנה לבדיקת שמיעה ממנה ניתן יהיה לקבל תמונת מצב אובייקטיבית על מצב שמיעתך. בעת הבדיקה עליך לציין בפני קלינאי/ת התקשורת את כל הקשיים והמגבלות אותם העלית. לאחר מכן תוכל לקבל הסבר ממצה לגבי אפשרויות שיקום השמיעה העומדות בפניך. בשורות טובות ח. אשר

10/07/2015 | 18:40 | מאת: פ.פ

שלום! בני בגיל חצי שנה בעל לקות שמיעה חד צידית באוזן שמאל (80-85 db) (מאובחנת מגיל 3 חודשים לערך) אוזו ימין תקינה (20-25 (db (כיום יש מעט נוזלים בשתי האוזניים – נמצא במעכב אצל א.א.ג) במיחא הציעו לנו מכשיר שמיעה לאוזן שמאל ולקבלת החלטה זו יש לי שאלות רבות... אשמח לקבל תשובה אם אפשר, זה יעזור לי מאוד!!: 1. האם במקרה כזה, של לקות חד צידית, מומלץ להתאים מכשיר שמיעה (ואיזה..), או שהילד יוכל להתפתח כרגיל גם ללא המכשיר (מומחה שהיינו אצלו סיפר שרוב לקויי השמיעה החד צידיים חיים ללא מכשיר ומתפתחים רגיל וללא בעיות. לעומת זאת במיחא המליצו על מכשיר ולא להמתין כדי לראות אם יתעוררו מוגבלות/קושי בהתפתחות)? 2. כיצד ילד עם מכשיר שמיעה בצד אחד ישתלב חברתית במסגרות החינוכיות ומחוצה להן? 3. האם עם מכשיר, יהיה צורך באקוסטיקה של הכיתות או בעזרים נוספים או שילד עם מכשיר באוזן הלא טובה מתפקד כמו ילד עם שתי אוזניים טובות? 4. בגיל שנה ו 8 חודשים הוא עתיד להכנס למעון נעמ"ת. האם יוכל להשתלב שם עם כל הרעש וההמולה? או שכדאי להשאירו בבית עד לכניסה לגן עירייה? 5. האם מכשיר מגיל כזה ובמקרה כזה זה לכל החיים או שהילד ישתמש בו רק בכדי לרכוש שפה ומיומנויות למידה ובעוד מס' שנים יוכל להוריד אותו? 6. האם ישנם מקרים של שיפור בשמיעה כאשר הבעיה היא עצבית?

07/07/2015 | 22:10 | מאת: ריקה שובל

עלי לעבור בדיקת אם אר איי, בגלל בעיות הליכה ויציבה, השאלה איך עושים זאת יחד עם השתלים בשתי האוזניים, מה עלי להכין לשם כך, כדי לבצע הבדיקה, היא מאוד חשובה לי. בתודה.

לריקה שלום רב ! עלייך לפנות למרכז המשתיל וליידע את הצוות שעלייך לעבור MRI הם ינחו אותך כיצד להמשיך ולנהוג. הסיבה לכך היא : שעל מכון הדימות לעקוב אחר ההוראות של הרופא ושל חברת השתל. בכל חברה הטיפול בנושא מעט שונה. הרופא בצוות השתל בתיאום עם מחלקת הדימות יחליטו באיזו רמת טסלה של מכשיר הMRI תעברי את הבדיקה. לפיכך יוחלט האם מספיק בחבישה או הוצאת מגנט. ההנחיות ידועות ומוכרות במרכז ההשתלה בו נותחת. מאחלת לך הרבה הצלחה ובריאות טובה.

05/07/2015 | 15:34 | מאת: עמוס

האם יש המלצה למכשיר שמיעה המסוגל לסנן רעשי רקע?

לקריאה נוספת והעמקה

עמוס שלום רב, רובם ככולם של מכשירי השמיעה המשווקים כיום הם מכשירים דיגיטליים הכוללים בין השאר גם מנגנונים להפחתת רעשי רקע מסוגים שונים. חשוב לזכור שרעשי הרקע הם חלק מהסביבה הטבעית שלנו ויכולים להיות מאוד חשובים להתנהלות בטוחה וזהירה במהלך היום (למשל, חשוב לשמוע צפירת מכונית מתקרבת כשהולכים ברחוב). איננו רוצים לנטרל את קולות הסביבה לחלוטין אלא לאפשר לאדם המשתמש במכשירי השמיעה לשמוע גם אותם מבלי שיפריעו להבנת קולות הדיבור או יהיו חזקים ומטרידים. מכשירי שמיעה ברמה טכנולוגית שאינה גבוהה יפחיתו רעשי רקע אך יתכן שלא יתנו מענה כולל. ככל שנבחר במכשירי שמיעה מתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית כך יהיו מנגנונים אלה יעילים יותר ויאפשרו התאמה אישית טובה יותר של עיבוד הצלילים לצורכי המשתמש. בהצלחה!

08/07/2015 | 20:24 | מאת: עמוס

הבעיה שלי שבגלל רעשי הרקע - לדוגמא: בחברה של אנשים המדברים יחד, במסעדה - אינני יכול להבין את הנאמר.

01/07/2015 | 09:42 | מאת: מרים

היי, לביתי בת השנתיים וחצי יש מים באוזן התיכונה, רופא א.א.ג המליץ על שימוש בתרסיס מי ים באף על מנת לנקות את הצטברות המים באוזניים. האם זהו טיפול מקובל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שימוש במי מלח בהחלט יכול לעזור בייבוש האף ובעקיפין גם לניקוז הנוזלים מאוזן תיכונה אם כי הטיפול הזה לבדו איננו פתרון מלא לבעיה, במגבלה של האינפורמציה המועטה שהעברת, אני חושב שבהחלט צריך לנסות כול טיפול שמרני לפני שפונים לפעולות פולשניות כמו החדרת כפתורים וכד'

27/05/2015 | 18:13 | מאת: יצחק דישון

בן קרוב ל70, אישית לא סובל במיוחד מירידה בשמיעה. אלא שבסביבתי הקרובה לוחצים להסתיע במכשירי שמיעה. לפני כשלוש שנים רכשתי מכשירים כדי לרצות, שמעתי פחות טוב עם מאשר ללא. האם ניתן להרכיב מכשירים שלא מוסיפים רעשים על הקולות שאותם רוצים לשמוע?

יצחק שלום רב מכשירי השמיעה המותאמים היום תומכים בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות הפחתת רעשי הרקע שיפור הבנת הדיבור הגברת הקולות החלשים ושמירה על שמיעה נוחה וטבעית. ישנם מכשירים ברמות טכנולוגיה שונות וככל שהמכשירים מתקדמים יותר כך השמיעה שתתקבל תהייה נוחה נעימה ומובנת יותר. יחד עם זאת על מנת על מנת להפיק את מירב התועלת ממכשירי שמיעה יש להבין את חשיבות השימוש בהם, להסתגל אליהם בהדרגה ולהשתמש בהם באופן יומיומי. על מנת לקבל מידע על מכשירי השמיעה המתאימים ביותר לליקוי השמיעה שיש לך יש לפנות לייעוץ אצל קלינאי תקשורת העוסקים בשיקום שמיעה. מומלץ לבחור את המכשירים כך שיתנו מענה לקשיים בהם נתקלת בעבר ולא רק בגלל המחיר. כמו כן חשוב להתייעץ עם קלינאי התקשורת לגבי דרכי ההסתגלות והשימוש במכשירים. בהצלחה

27/05/2015 | 17:18 | מאת: ליבה

מאתמול בלילה וגם היום בבוקר "נסתמו" לי האזניים, כמו לחץ במטוס באופן פתאומי מבלי שעשיתי משהו. יש לציין שאני סובלת לעיתים מורטיגו בערך שנתיים. אך בזמן האחרון יותר טוב. מה זה יכול להיות? מחלת רנייר?

לצערי הפרטים שנמסרו לא מספיקים כדי להחליט על סיבה האפשרויות מגוונות מאוד ויש להתייעץ עם רופא אא"ג שיבדוק פיזית את האוזן.

27/05/2015 | 17:02 | מאת: יהודה אלון

שלום,בן 73,סוכרתי,י.ל.ד,לאחר שני צינטורים + סטנטים, משתמש בשני מכשירי שמיעה זה כ30 שנה ,לאחרונה מכשירי השמיעה לא עונים לבעיתי.שמיעתי נפגעה מעבודה בטייסות טיסה בח"א במשך 30 שנה.בבדיקות השמיעה האחרונות הומלץ להשתיל לי שתל קוכלארי, רופא המשפחה וא.א.ג לא ממליצים על השתלה. הקושי העיקרי שלי תדר הדיבור שלא מצליח להבין את הסובבים אותי ורק לאחר מס' נסיונות אני קולט את הנאמר,מועמד להחליף את המכשירים בקרוב, קיבלתי לנסיון שני מכשירים מסוג מקס לא כל כך נוחים האם יש לכם המלצה לספק ? אודה לכל הצעה .

27/05/2015 | 17:23 | מאת: נאוה

למר אלון שלום רב ! מדבריך ניכר שאתה סובל מקושי רב בשמיעה ובתפישת הדיבור. האם ההמלצה שלא לעבור ניתוח שתל שבלול נובע מהמצב הרפואי או מבעית השמיעה? במידה והסיבה מצבך הרפואי כדאי לנסות מכשירי שמיעה נוספים יתכן וההגברה תתאים יותר . במידה וההמלצה הנה על רקע בעיית השמיעה הייתי ממליצה לפנות לאחד ממרכזי ההשתלה המומחים בהערכת מועמדים לשתל על מנת לעבור תהליך בדיקה מדוקדק לגבי התאמתך להשתלת שתל שבלול. בהצלחה רבה.

27/05/2015 | 16:39 | מאת: אלה מזרחי

היי, לפני כ 7 שנים במהלך שירותי הצבאי נטלתי תרופות מרשם אשר בעקבותיהם החלו לי צפצופים באוזניים (חשבו שיש לי נוזלים ונתנו לי תרופה בכדורים, בפועל לא היו נוזלים באוזניים אלא דלקת שעברה לבד עם טיפות). שפניתי לרופא נאמר לי שזה יעברור לבד עם הזמן.. והיום כעבור 7 שנים אני עדיין עם הטינטון וירידה חדה בשמיעה בשני הצדדים. האם יש טיפול שיכול להחזיר את השמיעה ולהפסיק את רעש הצפצופים המלווה אותי לאורך כל היום? תודה רבה, אלה.

לקריאה נוספת והעמקה

באופן עקרוני איננו יודעים לרפא טיניטוס ! אלא אם כן הוא קשור בדלקת או מחלה אחרת ברת טיפול, ע"פ הנתונים שאתה מוסר לא ניתן להגיע למסקנה לגבי הסיבה לטיניטוס (שתי אפשרויות כאמור: ממקור אידיופאטי- לא ידוע, או כקשור למצב פתולוגי מוכר ובר טיפול)ובקיצור, לא נחסוך לך ביקור אצל רופא אא"ג (-:

27/05/2015 | 17:24 | מאת: נטלי אלקסלסי גלזר

בהתייחס לבעיית השמיעה מומלץ בכל מקרה לפנות לקלינאית תקשורת מומחה לשיקום שמיעה. ידוע על מקרים רבים בהם הותאמו מכשירי שמיעה לשיפור התפקוד השמיעתי ודווח גם על הקלה בתופעת הטיניטוס. ישנם גם מכשירי שמיעה בעלי מנגנון "טיניטוס מסקר" שניתן לנסות.

שלום, אני נוהג לבקר לא מעט במועדונים ונחשף למוזיקה בעוצמה גבוהה. אני מרגיש שיש לי ירידה באיכות השמיעה. האם ישנה דרך לבדוק את מצב השמיעה שלי? האם זה משהו זמני או קבוע? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כן, בוודאי שיש דרך לבדוק- בדיקת שמיעה במכון אודיולוגי, בקש הפניה מהרופא שלך.

הי, תודה מראש על העזרה. אימי בת כ 82 שומעת פחות ופחות טוב עד שלאחרונה כבר צריך לצעוק לה ממרחק של כמה סנטימטרים. מבחינתה היא כמובן שומעת מצוין וזה אנחנו שמדברים חלש מידי. העניין הוא שהיא לא מעוניינת אפילו לבדוק את העניין ובטח לא להסתובב עם מכשירי שמיעה קטנים ככל שיהיו. יש לכם דרך יצירתית לשכנע אותה? מיותר לציין שכרוב הקשישים בישראל התחביב שלה הוא בילוי בקופות חולים אבל עד שזה מגיע לבדיקות השמיעה. תודה מראש ורק בריאות

לקריאה נוספת והעמקה

איתמר שלום רב, כפי שעניתי לשאלה דומה תופעת ההכחשה מוכרת וידועה אך תהליך שיקום שמיעה מחייב שיתוף פעולה מלא מצד המטופל. תהליך שיקום השמיעה מתחיל אצל רופא אאג וממשיך בבדיקת שמיעה המתבצעת ע"י קלינאי תקשורת במכון שמיעה. על פי תוצאות הבדיקה ניתן להחליט האם יש צורך בשיקום שמיעה ואם כן מהו התהליך הדרוש. יתכן שכדאי לרתום למשימת השכנוע רופא/ת המשפחה או דמות סמכותית אחרת עליה אמך סומכת שימליץ בפניה לבצע בדיקת שמיעה. בכל מקרה חשוב מאוד להגיע עם אמך להבנה וקבלה של המצב ושיתוף פעולה. בהצלחה טלי

27/05/2015 | 13:16 | מאת: יונתן

שלום, לבת שלי בת ה-9 יש נקב בעור התוף מזה שנתיים והיינו אצל קלינאית תקשורת והיא אבחנה אצלה ירידה קלה בשמיעה. הנקב עדיין קיים וכנראה שהיא תצטרך ניתוח בהמשך אם הוא לא ייסגר באופן טבעי. האם הירידה בשמיעה מתגברת בינתיים? והאם הניתוח אמור לסדר גם את בעיית השמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נקב בעור התוף יכול לגרום לירידה בשמיעה אם הוא גדול או אם ממוקם באזור ספציפי, בנוסף תלוי אם האוזן יבשה ועוד ועוד בקיצור, רק(!)רופא אא"ג אחרי בדיקה קלינית של האוזן יוכל להגיד עם הירידה קשורה או לא בנקב ומכאן שגם השיפור אחרי ניתוח תלוי אם הירידה קשורה בעור התוף או לא...

27/05/2015 | 13:12 | מאת: דני

שלום רב, באיזה גיל מומלץ להתחיל לעשות בדיקת שמיעה? בתי בת 3 ונראה ששמעיתה תקינה אבל לא ביצענו לה בדיקה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום רב, בדיקת שמיעה מותאמת ומתבצעת לתינוקות ולילדים בגילאים שונים. במידה ויש חשד לבעיה בשמיעה יש לפנות לרופא אאג ולבדיקת שמיעה בהקדם האפשרי. בהצלחה טלי

27/05/2015 | 13:01 | מאת: נתנאלה

שלום רב, אבי בן 73 ואינו שומע טוב, וגם צועק בגלל זה. אמרנו לו מספר פעמים שהוא חייב מכשיר שמיעה אולם הוא מתעלם. כיצד אפשר לשכנע אותו בכל זאת? זו בעיה שנמשכת מספר שנים

לקריאה נוספת והעמקה

נתנאלה שלום רב, תופעת ההתעלמות וההכשת ליקוי בשמיעה ע"י אנשים מבוגרים היא תופעה מוכרת והסיבות לה רבות. יחד עם זאת תהליך התאמת מכשירי שמיעה (במידה וצריך) דורש שיתוף פעולה מלא מצד המטופל. אני מציעה להתחיל את התהליך באופן הדרגתי וללא לחץ. תציעי לאביך להתחיל בפניה לרופא אאג ובביצוע בדיקת שמיעה במכון שמיעה ע"י קלינאי תקשורת. תוצאות הבדיקה ינחו את המשך הדרך. תהליך שיקום שמיעה דורש סבלנות רבה ותמיכה מהסביבה הקרובה. בהצלחה טלי

20/05/2015 | 09:55 | מאת: יוני

בבדיקת ברה שערכתי נכתב כי בערכי הסף נראו גם COCHLEAR MICROPHONICS למה הכוונה- בחיפוס באינטרנט קוראים לזה גם פוטנציאליים מיקרופוניים?

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2015 | 09:58 | מאת: יוני

בבדיקת ברה שערכתי נכתב כי בערכי הסף נראו גם COCHLEAR MICROPHONICS למה הכוונה- בחיפוס באינטרנט קוראים לזה גם פוטנציאליים מיקרופוניים?

21/05/2015 | 01:51 | מאת: נטלי אלקסלסי גלזר

בדיקת ברה ובדיקת הדים כוכלארים הנן שתי בדיקות שונות לא נוכל להתייחס לתוצאות ללא המידע המלא

24/04/2015 | 17:36 | מאת: דפנה

דר' שלום רב ותודה מראש, לפני5 שנים עברתי ניתוח בגרון היה לי מין גו'ולה לבנה ענקית שהיתה שם למעלה מעשר שנים וגדלה מאד.כבר בהתחלה אמרו לי שזה לא סרטן התלבטו אם להוריד בהרדמה מקומית או במלאה בסוף הורידו במלאה לדעתי עם לייזר. בינואר השנה הייתי אצל א.א.ג רופא מומחה אחרי שסבלתי 3 חודשים מכאבי גרון נוראיים והתקררות שלא עברה ראה ואמר שהכל בסדר. שאלתי למה בלי מראה אמר שאת פותחת את הפה רואים הכל. כבר שבועיים יש לי כאב נוראי בצד שמאל איפה שהיה הניתוח כאילו משהו תקוע שם כמו גוש עם קושי בבליעה שמקרין לצוואר קצת ולאוזן שמאל. יש לי תור אליו רק באמצע מאי עוד שלושה שבועות. גם הסתכלי במראה ונגעתי נראה לי שכאילו גדל שם חתיכת בשר או שהיה אין לי מושג. שאלתי, האם תוך 4 חודשים שהייתי אצל הרופא יכול להתפתח סרטן !!!!!! אני פוחדת מאד וחרדתית. תודה רבה רבה על תשובתך. דפנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב דפנה אם ארצה לענות ברצינות ובאחריות על שאלתך ברור שזה כמעט בלתי אפשרי, התאור שלך מטבע הדברים הוא סוביקטיבי ולא מאפשר התייחסות מקצועית. מציע שתפני שוב לרופא המטפל . בברכה

17/04/2015 | 12:58 | מאת: רועי

שלוש לפני כחודשיים נהייתה לי פתאום באוזן ימין הרגשה כאילו ירידה בשמיעה ואטומה כשאני שוכב על האוזן זה כאילו יוצר וואקום ופתאום זה חוזר לפני כשבועיים הבעיה הסתדרה ושוב זה קורה רק שעכשיו אני שומע קליקים מהכפתור ומרים את האוזן למעלה וזה נפתח ואו כאילו הרגשה של אטומה כאילו אני במטוס רק קצת יותר ושהיא ככה אני עושה וואקום עם היד או דוחף אצבע לבפנים וככה עושה וואקום זה משתחרר אני פוחד שזה משהו רציני אנא עיזרו לי

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות על השאלה ממגוון סיבות בין השאר לא ברור לי מה הכוונה: "...קליקים מהכפתור..." (?) לא מוצגת בשאלתך תמונה קלינית ברורה ולכןחשוב מאוד לפנות לבדיקה של רופא אא"ג שיסתכל באוזן. בברכה, ד"ר בכר

האם נכון מה ששמעתי מרופא ילדים שתנאי שדה מסכנים את מושתלי שתל השבלול בגלל שאבק או זעה רבה עלולים לחדור דרך תעלת האוזן, וכתוצאה- חידקים עלולים לעבור את הגבול הרופף, כדבריו, שבין האוזן לבין השתל ולגרום לזהום באזור השתל. אם צדק אותו רופא אז אאלץ לוותר על הזדמנות חד פעמית להשתתף במחנה גדנ"ע שנועד לבעלי לקויים שלא גויסו לצבא, וחבל.

שלום רב יונתן, אין כול מגבלה בחשיפה לאבק ! אם האוזן בריאה מכול בחינה אחרת (הפרשות פצעים וכד') אזור השתל מופרד לחלוטין מהחוץ ואין כאמור בעיה מהסוג שהזכרת. יחד עם זאת כמובן שיש להזהר מנפילות, חבלות בכלל ובראש בפרט. ד"ר בכר

שלום, אנחנו מועמדים להשתלת שתל שבלול דו צדדי בתינוק בן שנה ו-5 חודשים. כרגע אנחנו בשלב של בחירת החברה והסוג. אני יודעת ששלושת החברות המשווקות בארץ הן מצוינות. רציתי לשאול אם יש כאן הורים לתינוקות שעברו את התהליך ויכולים לשתף אותי איך הם רואים מהצד של המשתמש ומהנסיון שלהם את סוג המכשיר שהם בחרו. יתרונות/חסרונות/דברים שהופתעו בהם לטובה/לרעה. כל דבר יתקבל בברכה :-) תודה רבה, מיכל

לנו יש ילדה אחת עם נוקלאוס ועוד ילדה אחת שתושתל בספטמבר עם נוקלאוס היה לנו נח לבחור נוקלאוס כי 1. לבעלי יש נוקלאוס 2. אני מכירה את שירות הלקוחות שלהם (מלכי פשוט נהדר) 3. אנחנו מטופלים ומכויילים בהדסה ושם הכי נח להם לעבוד עם נוקלאוס מבחינת תוכנית הכיול למה לא נוקלאוס? יקרנים בטרוףףףףףף כל צופציק עולה הון הם יודעים שאנחנו שבויים שלהם מה שמוחזר ע"י הקופות מוחזר לאחר זמן והסעומים לא מבוטלים יש הרבה דברים שלא מוחזרים ע"י הקופה ואז ההוצאה משמעותית הקיט שלהם מצומצם ביותר ולא מכיל דברים בסיסייםפ כמו כיסוי נגד זעה שמדל נותנים ככה סתם

08/03/2015 | 20:57 | מאת: שרית

שלום, בני בן 3 חודשים ושבוע, בבדיקת התפתחות בטיפת חלב לפני שלושה שבועות, גילו שהוא לא מגיב לקול או צליל, מאז אני עוקבת ומנסה לראות אם חל שיפור אך אין שינוי. לא מגיב לצלילים חזקים. רופא המשפחה אומר שכנראה זה נובע ממים באוזניים והוא לא ככ דואג כיוון שבני עבר את בדיקת השמיעה שעושים לתינוק עם היוולדו בבית החולים. הופננו לבדיקת ברה (תבוצע ביום חמישי) היינו אצל רופא אאג שאמר שיש קצת נוזלים באוזן ימין ומבנה האוזן נראה תקין. האם בטווח של כחודשיים וחצי (ממועד הבדיקה בבית חולים ועד לבדיקה בטיפת חלב) יכול המצב להחמיר לליקוי שמיעה? האם נוזלים באוזן אחת של התינוק יכולים לגרום לכך שהוא לא יגיב כלל לקול או צליל חזק? אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

נוזלים באוזנים שזה מצב ממש שכיח בתקופה זו של השנה ואצל יילוד, יכול להתבטא בירידה בשמיעה שתחלוף עם היספגות הנוזלים, יחד עם זאת בד"כ הנוזלים ככול שהם נמצאים גורמים לירידה בשמיעה אבל בד"כ לא דרמתית, מציע להמשיך בברור המלא בהקדם.

13/02/2015 | 18:56 | מאת: שמעון.

אני לקוי שמיעה קל.לכן אין לי מושג בשפת הסימנים.אין לי בעיה בדרך כלל בקשר עם אנשים.אני צופה בטלויזיה בעוצמת קול נורמלית כולל במהדורות החדשות ללא כל בעייה.הבעייה שלי היא רק בצלצולים של טלפונים מסויימים (לא כולם!!!) ובסדרות טלוויזיה ישראליות,היות שבסדרות האלו עוצמת הקול לא מבוקרת.לשמחתי ברוב הסדרות יש כתוביות,לכן איו לי בעייה. הבעייה שלי היא עם תוכניות עם שפת הסימנים.הרי רוב לקויי השמיעה שאינם חרשים לא מכירים את השפה הזאת.ועם כתוביות כולם נהנים,גם החרשים לחלוטין יכולים להסתדר עם זה.אז למה יש תוכניות עם שפת סימנים,שרק החרשים יכולים להבין אותה? פשוט מתעלמים מכל לקויי השמיעה הקלים והבינונים.הרי עם כתוביות כולם יכולים להסתדר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שמעון, בפנייתך הנך מתייחס לבעיה המלווה את לקויי השמיעה באשר הם, מבחינת צלצולי הטלפון - ישנם אביזרי עזר היכולים לסייע לך ואותם ניתן למצוא ולרכוש. לגבי הכתוביות בתכניות הטלויזיה השונות, מן הסתם אין בידינו את התשובות לכך אך ארגון "בקול" - ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים - פועל רבות בנושא מצורף קישור לעמוד הפייסבוק של "בקול" https://www.facebook.com/bekol.org.il?fref=ts

04/02/2015 | 18:58 | מאת: י ובל

הנני נכה צה"ל ובין השאר יש לי נקב בעור התוף אוזן ימין. במשך השנים ירידה בשמיעה וזקוק למכשיר שמיעה. השאלה: עלי להיזהר כל השנים מרטיבות באוזן. מכשיר שמיעה אוטם את האוזן הרמטית ותיווצר לחות באוזן ויהיו דלקות או הפרשה, האם ניתן להתקין מכשיר? האם אם מוציאים את המכשיר מדי פעם והאוזן מתאווררת זה יעיל?

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב,אכן כשיש נקב בעור התוף עם הפרשה (דלקת פעילה) עלולה להיות בעיה מסויימת בשימוש במכשירים ניסתרים בתעלת האוזן , רטיבות עלולה לקלקל את המכשיר , יחד עם זאת, שימוש במכשיר ניסתר בזמן שהאוזן יבשה, הוא רגיל לחלוטין, אם האוזן יבשה השימוש במכשיר לא יגרום לדלקות!! האוורור של האוזן תוך כדי שימוש במכשיר שמיעה הוא מספק והנקב היבש לא מהווה מגבלה לשימוש במכשיר ניסתר,

22/12/2014 | 11:36 | מאת: שירה

שלום וברכה, רציתי לשאול האם ישנה תקופת זמן קריטית בה עלולה להיווצר התגרמות של השבלול אצל מחלימים מדלקת קרום המח? על איזה פרק זמן מדובר? לאחר כמה זמן המחלימים מדלקת קרום המח יוצאים מקבוצת הסיכון להתגרמות השבלול? תודה רבה שירה

לקריאה נוספת והעמקה

לשירה היקרה, מצטערת על העיכוב בתשובה, התגרמות השבלול אחר דלקת קרום המוח מתנהגת באופן שונה בקרב נבדקים שונים. אצל חלקם לא מופיעה כלל, אצל אחרים מופיעה בדרגה זו או אחרת. אצל חלק מהמטופלים ההסתיידות מהירה אצל חלקם איטית. חשוב להתייעץ עם הרופא במרכז ההשתלה לגבי המצב הייחודי לגבי אותו מטופל. בהצלחה

היי, אני בת 26 ולקוית שמיעה, עד לפני שנה הייתי מרכיבה מכשיר שמיעה עם אוזניה שמכסה את כל האוזן ולא הייתי סובלת מדלקות אוזנים, לפני שנה החלטתי להשתדרג למכשיר שמיעה עם אוזניה קטנה שבקושי רואים אותה ואני שומעת מעולה. אבל שמתי לב שנהייתי רגישה באוזניים והיה לי יותר מ3 פעמים בשנה דלקת באוזן. האם יש קשר לסוג/מרכיב האוזניה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככול שאני יודע אין קשר בין סוג האוזניות (אותן הזכרת) ובין עליה בשכיחות דלקות באוזנים וכאן אני מניח שאת מדברת על דלקת אוזן חיצונית וזאת בהנחה שהאוזניה החדשה תקינה ומתאימה לאוזן שלך. מציע לפנות לרופא אא"ג כדי להבין אם יש קשר בין הדברים-לאחר בדיקה פיזיקאלית של האוזן

17/12/2014 | 20:18 | מאת: איתן

שלום רב,רציתי לשאול האם מותר לשתות יין אדום לאחר ניתוח באוזן הפנימית - עצם הארכובה (אוטוסקלוריוזיס) או שיש סכנה כלשהי.

לקריאה נוספת והעמקה

לא שידוע לי...

16/12/2014 | 12:30 | מאת: אורן

כנראה ואני זקוק למכשיר שמיעה השאלה היא האם אני יכול להשתמש במכשיר שמיעה תוך כדי עבודה במפעל רועש ( המצריך שימוש באטמי אוזניים, ) האם ניתן להשתמש במכשיר שמיעה ואטמי אוזניים ביחד ? בתודה אורן

14/12/2014 | 12:41 | מאת: יונתן (ש.ב.)

זו לא הרגשה בלבד אלא תפיסה חברתית מובהקת שאני סובל ממנה פחות או יותר מהזמן בו לקות השמיעה שלי הפכה חמורה יותר למרות שאוביקטיווית היא אינה חמורה וגם ללא מכשירי שמיעה בתנאים סביבתיים טובים אני שומע לא רע הרי הרי שלקות התפיסה שהחברה גזרה עלי אינה קשורה כבר לרמת השמיעה שלי והחמור מכך שאני מודה שלא מעט פעמים אני מוצא את עצמי כמשלים עם רוע הגזירה מתוך "הבנה" שכגראה אני כזה. למותר לציין שהתסכול כאן הוא עצום שלא לדבר על ההשפעות הנילוות בתחומים רבים ושונים וממש בלתי קשורים (נושאים רומנטים למשל של בינו לבינה). השאלה כמובן - מה עושים והאם יש פתרון בר השגה חומרית וגם בלוח זמנים שפוי שהרי לכולנו יש אילוצים מחייבים בחיי היום-יום.

לקריאה נוספת והעמקה
16/12/2014 | 15:05 | מאת: צוות האתר

יונתן שלום, לגבי "פתרון בר השגה" אני בטוחה שבמכון שמיעה המתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה יהיה אפשר להתאים לך את הפתרון המתאים ביותר לצרכיך. מבחינת הקושי החברתי מומלץ לפנות לעמותו המסייעות ומתמחות בנושא למשל עמותת "בקול". בהצלחה.

11/12/2014 | 21:21 | מאת: ירדנה

שלום דניאל , אני סובלת מטינטון הרבה שנים ובשנה האחרונה זה רק החמיר .לרופאים שפניתי אליהם ,רובם ענו "אין טיפול " ניראה שקופות חולים הן העומדות אחרי הודעת הרופאים . מזלי שעברתי ניתוח של שתל שבלול בבית חולים אסף הרופא נותחתי עיי ד"ר יחזקאלי , ופרופ' קרוננברג היה נוכח בניתוח יש הטבה , באוזן השניה נשאר טינטון חזק , ושוב הגעתי לד"ר נתן שלמקוביץ' גם הוא במחלקה אאג באזף הרופא הוא מיד החל בבדיקות מקיפות , לשאלתי אותו מדוע הרופאים אומרים שאין טיפול לטינטון ? ענה " אני אחראי למה שאני אומר ולא אחראי על מה שאחרים אומרים., הוא גם נתן לי תרופת הרגעה הרי הכל עובר דרך המוח כך שהתרופה ניתנה לי להרגעת הטינטון "ריספירידקס ? לא כדאי שתקרא את העלון המצורף כי זה מפחיד לא רגיל אבל ידוע שהרוקחים וכל העוסקים בתרופות דואגים ל"רפד" את עצמם בבטיחות. התרופה הורידה הרבה מהטינטון ,ואיפשר לי לתפקד טוב יותר , דניאל מקווה שתהייה רגוע .

10/12/2014 | 23:21 | מאת: ירדנה

אני אחרי ניתוח של שתל שבלול , אסור לי להרטיב את האוזניים הרופא המנתח ביקש שאצטייד באטמים ,באחד המכונים לקחו לי מידות ושלחו אליכם לצורת האטמים , בפעם הראשונה האטם הראשון לא מנע את כניסת המים לאוזן , בפעם השניה לקחו שוב מידות ו הפעם לשתי האוזניים והם נשלחו אליכם , שלמתי כסף טוב למכון ששם לקחו את המידות , שוב כניסת מים לאוזניים, הייתי אצלכם במכום לדבר אחר , הדגמתי לטכנאי את כמות המים , ענה "שזה לא בסדר ,שאדבר על זה עם המכון ששם לקחו את המידות האחריות לחודשיים , לא ענו לי על הפקס וגם לא על המייל ששלחתי לפני תום החודשיים , השבוע יצא לי לדבר עם מישלקחה את המידות וספרתי שהאוזן נרטבת ,ומיד יש כאבים ו אין סוף טיפות אוזניים , ענתה מאוד באדישות "לעשות אטמים חדשים " השאלה שלי שוב לשלם ומי מבטיח לי שהפעם יהיה בסדר ? בתודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדנה, בהחלט ניתן לעזור הנך מוזמנת ליצור קשר עם שירות הלקוחות 1-700-700-637, אם יש קושי לשוחח בטלפון הנך מוזמנת לפנות בפקס: 03-7931954 או במייל: info@medor.co.il

06/12/2014 | 20:03 | מאת: עידית

שלום רב לאחרונה נודע שבעלי שתל שבלול גם אצל מבוגרים צריכים לקחת את החיסון החדש של PREVNER האם זו חובה או המלצה של משרד הבריאות? ומדוע ממליצים עליו?ומהם תופעות הלוואי?. אשמח לקבל אינפורמציה רחבה.

04/12/2014 | 12:10 | מאת: דניאל

שלום רב, איך מטפלים בטינטון ומקבלים תוצאות ? יש לי ירידה רבה בשמיעת אוזן ימין ומעט באוזן שמאל. בדיקת CT לא הראתה לקויים כל שהם בהולכה ובתעלות. בברכה, דניאל

שלום רב הטיפול בטיניטוס הוא בעייתי ביותר ללא פתרון חד משמעי ובוודאי לא מיידי, ממליץ לפנות (למעט) רופאי אא"ג המתמחים בנושא. ד"ר בכר

08/12/2014 | 23:09 | מאת: דניאל

תודה על תשובתך. התוכל להמליץ על מכון / מרפאה המטפלת בתופעת הטינטון ? עדיפות לכזו המוכרת ע'י קופ'ח מכבי. הרופאים שפניתי אליהם שלחו אותי לחפש לבד.... בברכה דניאל

03/12/2014 | 21:24 | מאת: אילנה

אימי מעל שנות 80 וקנתה פעמיים מכשירי שמיעה ולא מסתדרת איתם יש בהם קול הזמן קולות מוסיקה ורעשים למרות שמכוונים אותם תופעה חוזרת על עצמה ולכן שאתי היא איזה מכשיר שמיעה מומולץ ליגלאים אלו שיהיה להם נוח ובלי להתרוצץ הלוך חזור למכון לכינון מחדש כל פעם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
06/12/2014 | 10:12 | מאת: נטלי אלקסלסי גלזר

שלום רב,תהליך התאמת מכשירי שמיעה בעיקר לאנשים מבוגרים הנו תהליך ממושך הכרוך בסדרת כיוונים והתאמות מחד ובהתסגלות הדרגתית של המטופל מאידך. יש לזכור כי בסוף התהליך מכשירי השמיעה לא "מעלימים" את בעיית השמיעה אלא "מקטינים" אותה ומטרתם לשפר את איכות החיים תוך שיפור הביצועים השמיעתיים תקשורתיים. לשאלה מהו המכשיר המתאים ביותר יותר מתשובה נכונה אחת מן הסתם, ובוודאי שלא ניתן לענות עליה מבלי להתרשם מתוצאות בדיקת שמיעה ומאלמנטים נוספים הנוגעים לאמך, כמו בעיות נוספות אם יש לה (ראיה מוטוריקה וכו וכו) או צרכים תקשורתיים ספציפיים ועוד. קיימות היום טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להפריד במידה יפה רעשי רקע להעניק נוחות שמיעתית טובה ולסנן במידה טובה רעשים לא רצויים. על כן אמליץ לך לגשת עם אמא (רצוי להביא גם את המכשירים הישנים) עם תוצאות בדיקת שמיעה עדכניות, ליעוץ אצל קלינאית תקשורת המומחית למכשירי שמיעה. בהצלחה

03/12/2014 | 16:48 | מאת: נתנאל

אני אחרי ניתוח כולסטאטומה אחרי הניתוח חירשות באוזן ימין וטינטון בינוני הומלץ לי לניתוח BAHA ורציתי לדעת האם יש ניתוח חלופי או אופציות אחרות כי אינני יודע האם אני ישמע באמת טוב ואני לא רוצה להראות עם הבורג בתוך הראש דבר נוסף קלינאית תקשורת אמרה שאין שום מכשיר שמיעה שיעזור לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נתנאל, הבעיה שאתה מציג מוכרת ואפילו לא נדירה, לשאלתך,בהחלט שיש ברפואה בארץ אלטרנטיבות אחרות לניתוח BAHA. האלטרנטיבות האלו אף נחשבות למתקדמות יותר מבחינה טכנולוגית. ואני מציעה שתפנה לקבלת הסבר לצוות המטפל בך. בברכה

07/05/2019 | 18:42 | מאת: לי

שלום נתנאל, אתה מוזמן להצטרף לקבוצת הכולסטאטומה שלנו בפייסבוק. זוהי קבוצה נהדרת המספקת מידע ותמיכה הדדית: https://www.facebook.com/groups/312821879123714/

03/12/2014 | 13:26 | מאת: יצחק

שלום רב, לפני כ-10 שנים הוכרה לי נכות של 1% (משהב"ט) על ירידה בשמיעה באוזן ימין עקב שירות צבאי. ב-5 שנים האחרונות חשתי בקושי רב יותר בהבנה ובשמיעה של מלל במיוחד כאשר שוחחו עימי לכיוון צד ימין, לא ייחסתי לכך חשיבות יתרה. לפני כשנה חשתי כי הדבר ממש מפריע לי, זה מתבטא בקושי בהבנת מלל במיוחד כאשר יש רעשי רקע נוספים בסביבה. בשעות הערב כאשר הבית כבר שקט קשה לי לשמוע את שנאמר בטלוויזיה ואני לעתים משתמש בתרגום (לכבדי שמיעה). כאשר מישהו לידי "לוחש" אני מפנה כלפיו את אוזן שמאל שכן אינני מצליח להבין מלל באוזן הימנית. לפני כ-5 חודשים פניתי לרופא א.א.ג וביצעתי 2 בדיקות שמיעה שבהן נמצא כי חלה החמרה בירידה של השמיעה באוזן ימין לרמה של בינונית-חמורה ובנוסף נמצא כי חלה ירידה קלה עד מיזערית גם באוזן שמאל. קיבלתי הפניה לשיקום שמיעה לטובת בחינת מכשירי שמיעה (במסגרת ביטוח של קופ"ח יש אפשרות להתנסות של חודשיים). האם הירידה בשמיעה תחריף עם השנים? אני לא חשוף לרעשים חזקים בסביבת העבודה וגם לא בעבודות הקודמות שלי. האם הירידה בשמיעה נובעת כתוצאה מאותה חשיפה לרעש אליה הייתי חשוף בשרות הצבאי (חיל תותחנים)? האם יש קשר בין הירידה בשמיעה בין אוזן ימין לאוזן שמאל? אודה לתשובתכם בברכה, יצחק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יצחק, אמנם הנך מרחיב בתיאור הבעיה, אך חסרים נתונים כדי לענות על שאלתך. אנא פנה ליועץ בצירוף כל הניירת הרלוונטית לייעוץ אישי.

03/12/2014 | 10:18 | מאת: אלי

אני סובל מזה כ-3 שנים מירידה חזקה מאד בשמיעה באוזן ימין וטינטון חזק מאד.באוזן שמאל ירידה בשמיעה וטינטון חלש יותר. משתמש בשני מכשירי שמיעה.לא מצליח להבין שיחות עם יותר מ-2 משתתפים.פעיל מאד למרות גילי(73). האם שתל שבלול ישפר את השמיעה ויפחית את הטינטון?-קלינאיות התקשורת ממכון השמיעה לא יכולות לעזור בנושא הטינטון.רופא א.א.ג.-כנ"ל

03/12/2014 | 09:01 | מאת: גלעד

אוזן שמאלית שומעת פחות מהימנית ומכשירי השמיעה כוונו בהתאם. האם מצב האוזן השמאלית יכולה להיות הסיבה לכך שאני מקבל סחרחורת בזמן הטיית הראש או שכיבה על צד שמאל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלעד מהאינפורמציה הרפואית שהעברת לא ניתן להחליט אם יש קשר בין הדברים או לא! יחד עם זאת על פניו לא אמור להיות קשר ישיר בין השנים, מציע שתפגוש מומחה באא"ג לבדיקת הנושא, בברכה

16/11/2014 | 16:05 | מאת: יוסי

שלום רב, בני סובל מלקות שמיעה מלידה. ב4 בדיקות ABR שעבר מהלידה ועד היום (בן 3 וחצי) אין תגובה לגירוי נקישה או גירוי טונאלי בשתי האוזניים. באוזן ימין רואים CM ולכן האבחנה היא נוירופטיה אודיטורית בצד ימין ולקוי סנסורי עמוק בצד שמאל. בבדיקות שמיעה התנהגותיות נמצא כי הוא שומע ומגיב לדיבור (ולכן לא בוצע שתל עד היום) וכיום הוא גם מדבר אם כי עם היגוי משובש. גם בבדיקות ההתנהגותיות נמצא כי אוזן ימין שומעת טוב יותר מאוזן שמאל. כרגע אנו שוקלים עבורו ניתוח שתל בצד שמאל. שאלותי הן: 1. האם בדיקת MRI יכולה לתת אינדיקציה על מצב עצב השמיעה משמאל ועל סיכויי ההצלחה להפיק שמע מהשתל? 2. איך ניתן להבין היום אם השתל יתרום תרומה משמעותית לשמיעה של בני (שכבר קיימת ברמה מסוימת)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליוסי שלום רב ! אני בטוחה שבמרכז ההשתלה עושים את כל מה שניתן על מנת להגיע להחלטה לגבי השמיעה של בנך. לא מסתמכים על סוג בדיקה אחת על מנת להגיע למסקנה. הצוות עורך אינטגרציה של הבדיקות כולן על מנת להגיע למסקנה ולייעץ לעבור השתלה. לצערי לא ניתן לדעת מראש מה תהיינה התוצאות שכן הן תלויות במשתנים רבים ולא רק בניתוח עצמו ובמה שנלווה אליו. על מנת לתת לך הערכה לגבי התוצאות, מתייחסים לתוצאות שהתקבלו אצל מרבית המטופלים שנמצאים במצב דומה. וכאן צוות מרכז ההשתלה יוכל לייעץ לך. אך שוב ,כל מטופל מתקדם בקצב שלו. שיהיה בהצלחה רבה !

הי אני אמא לילדה מושתלת לאחר נסיונות רבים להחזיק את המכשיר על הראש ולהגן עליו - כמו שרק מישהו מבפנים יכול להבין - פיתחתי סרט יעודי לשתל קוכליארי מבד יציב ונושם שמתאים לארצנו החמה.. לאור בקשות מהורים ורצון שלי לעשות משהו טוב אני תופרת בבית לפי מידות (מתאים לפעוטות וגם לגילדי בית ספר) אם אתם רוצים לנסות שגרה אחרת - ולא להיות עסוקים במכשיר שנופל מהראש.. צרו קשר

במשך היום האוזן השמאלית נאטמת, כאילו דחפתי לתוכה צמר גפן. ואז כשאני מדבר אני שומע את טון הדיבור שלי. (כשאני שותק - לא). בלילה או במצב שכיבה זה לא קורה. כ"כ לאחרונה השמיעה באוזן זו ירדה, בעיקר בתדר הגבוה. רופא א.א.ג. בקו"ח יעץ לנסות מכשיר שמיעה לאוזן זו, יתכן שיעזור גם לבעיה הנ"ל. אני בן 80. אודה לעצתכם בברכה ובתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מוטי, קרוב לודאי כי התחושות שציינת קשורות בירידה בשמיעה הקשורה בגיל, ומומלץ לשקול שימוש במכשיר שמיעה.

03/11/2014 | 15:52 | מאת: תימור

שלום רב אנחנו הורים לתינוק בן 7 חודשים שמועמד לניתוח שתל שבלול .אנחנו בשלב של בחירת סוג השתל מבקשים את עזרתך לגבי איזה שתל ממומלץ יותר . והאם יש הבדל באחוזי הצלחה בין סוגי השתלים . תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לתימור שלום רב ! בחירת שתל הינה משימה המצריכה השקעה בלימוד ובאיסוף נתונים . חלקם הינם טכניים ואפרט בהמשך, וחלקם קשורים במשוב של מטופלים המשתמשים בשתל. על מנת לבחור את השתל יש ללמוד על המשתנים החשובים שמציעה החברה , ועל אף שעיקרון הפעולה של שתל השבלול דומה בעיקרו ,קיים מספר לא מבוטל של נתונים משמעותיים המבדילים בין שתל לשתל. בבואך לבחור את השתל שים לב לדברים הבאים: מגוון האלקטרודות שמציעה החברה ויעודן, גודל השתל הפנימי, אפשרויות שימור שרידי שמיעה, נתונים על אמינות השתל כעת ושל החברה לאורך השנים, צריכת הזרם (חיסכון בסוללות), (כלומר כמה צריך להתעסק בהחלפת סוללות) שיטות העיבוד של הצליל (טבעיות הצליל),עד כמה הן מתקדמות, מאמץ החברה בהשקעה בשיטות עיבוד. אפשרויות נוספות של מעבדי שמיעה: מאחורי האוזן ויחידת מעבד אחת, האסתטיות של המערכת, התאמתה לגיל הרך,אפשרויות נגד רטיבות, אפשרויות הרכבה שונות, לגמישות בהרכבה בגילאים שונים. בנוסף יש לתת משקל למערך השרות של השתל, הצוות שעומד מאחוריו, זמינות לתיקונים .האחריות נגד אובדן ונזק מלא. וחשוב לא פחות לקבל משוב מהורים נוספים לגבי השתל. או משתמשי שתל בוגרים. הצלחת השתל תלויה בגורמים רבים-כאלה שתלויים בילד עצמו, מצבו השמיעתי תפקודו הכללי, ההתגייסות של סביבתו ושיטת העבודה עימו.ולכן ככל שהנגישות לשמיעה טובה יותר באמצעות המכשיר שייבחר עבורו כך ניתן יהיה למצות את יכולתו וההצלחה כמובן נגזרת מכך. מאחלת לכם הצלחה רבה

12/10/2014 | 13:40 | מאת: גילה

לביתי יש ליקויי שמיעה דו צדדי קל -בינוני מאובחן מלידה. עד היום לא עלינו על מקור הבעיה (גנטי/תורשתי). כיום בת שנה ועשרה חודשים, לאחר בדיקת MRI בחודש שעבר נמצא: הרחבה דו צדדית של האקוודוקט הוסטיבולרי-בולט יותר מימין. מה זה אומר??

לקריאה נוספת והעמקה

גילה שלום, בהמשך לשיחתנו הטלפונית מאחלת לכם בהצלחה בהמשך הדרך. במידה ותזדקקו נשמח לסייע גם בהמשך. בברכה, טלי

איזה מכשירים הכי קטנים ולא מורגשים יש ואיזה נחשבים כטובים ביותר?

לקריאה נוספת והעמקה
30/09/2014 | 16:13 | מאת: נטלי אלקסלסי גלזר

אני מניחה שכוונתך למכשירים הכי פחות נראים ישנן כמה תצורות למכשירי שמיעה מכשירים תוך אזניים קטנים (cic)הבנויים על פי מידה (יציקה) של תצורת האוזן אלו מכשירים הממוקמים באופן מלא בתוך התעלה ולרוב לא בולטים החוצה ניתן לראות את הקצה שלהם (בצבע העור) במבט לתוך האוזן מכשירים פתוחים (למשל ric) המכשיר קטן ממוקם מאוחרי החלק העליון של האפרכסת ולתוך הואזן נכנסת צינורית דקיקה ואסטטית את המכשירים אנו מתאימים לפי הירידה בשמיעה ובהתחשב בגורמים נוספים כגון מצב האוזן החיצונית והתיכונה מבנה התעלה צרכים תפקודיים ומגבלות נוספות במידה וקיימות של המשתמש וכמובן הפן האסטטי על מנת לבחור את המכשיר המתאים ביותר מומלץ להגיע עם תוצאות בדיקת שמיעה והפניית רופא אאג ליעוץ אצל קלינאית תקשורת מומחית למכשירי שמיעה

30/09/2014 | 00:08 | מאת: כבד שמיעה

שלום רב לפני שנתיים החל לרדת השמיעה שלי ופניתי לרופא מומחה והציע לי לעשות שתל, אחרי כל הבדיקות נמצאתי מתאים. שאלתי האם יש דרך אחר הרי אני עדיין מוגבל ע"י מכשיר שמיעה אומנם לא כמו בעבר . הרופא הציע לי כפתור שיפתח וישתפר , הסכמתי ועשיתי . הבעיה היא שעלי תמיד לשים טיפות פעמיים ביום , ולפעמים לא עוזר ופתאום עוזר . גם כן אסור להרטיב האוזן .. השאלה שלי האם יש התקדמות ללא שתל כמו לחילופי בנושא כפתור . אשמח מאוד תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אינני מבין את הקשר בין ההמלצה לשתל שבלול שמטפל בנזק לעצב השמיעה לבין הכנסת כפתור בתופית שמטפל בהצטברות נוזלים או בחוסר תפקוד אחר באוזן תיכונה... בברכה

30/09/2014 | 09:14 | מאת: ירידה בשמיעה

ראשית תודה הכוונה שלי היא להימנע מניתוח שתל עקב עדיין השמיעה במצב טבעי ומכיוון שחל הידרדרות הרופא הציב לי כפתור ואכן בעזרת הטיפות לפעמים משפר ולפעמים לא משפר . והשאלה פשוט האם יש יותר חדש מאשר לעשות ניתוח שתל בנושא כפתור . תודה

29/09/2014 | 16:22 | מאת: ד

באחת מאזני - עצב השמיעה הרוס לחלוטין בגלל גידול שפיר רב שנים אני בן 80 + לאחרונה חלה ירידה בשמיעה באוזן השניה. יש פתרון לבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי הנזק באוזן עם הגידול השפיר לא תוכל לעזור בנושא השמיעה אבל גם הנזק הטבעי לעצב באוזן השניה הוא נזק "תלוי גיל" וגם הוא לא ניתן לתיקון אבל בהחלט שאתה אמור להנות אפילו מאוד(!) משימוש במכשיר שמיעה ולדעתי מירב הסיכויים תשוכל להגיע לרמת תפקוד תקשורתי טובה. בברכה

30/09/2014 | 08:21 | מאת: דב

רב תודות לד"ר מוטי בכר על התשובה המהירה והברורה.

29/09/2014 | 14:17 | מאת: גולי

שלום --קרוב משפחתי סובל מנוזלים באוזן אחת-עיכוב בדיבור --בטיפול של קלינאית תקשורת--ביצע בדיקת שמיעה וכפי שציינתי אוזן אחת ען נוזלין מטופל במי חמצן--ישן עם פה פתוח-- ביצע בדיקת eeg הבדיקה תקינה-מומלץ לבצע בדיקת bera +צילום נזופרינקס? לשלול שקד שלישי-מבקשת לשאול אם חייב לבצע צילום--ולקבל המלצה לרופא אאג מנתח מומחה-הילד גר בקרית אתא תודתי נתונה לכם מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גולי מספר דברים לא ברורים לי בשאלה שלך: מהו הטיפול במי חמצן בנוזלים באוזן תיכונה...? אין למיטב ידיעתי טיפול שכזה כנראה שהבעיה ממנה סובל הילד לא ברורה לך. שנה עם פה פתוח בהחלט יכולה להעיד על אדנואידים מוגדלים אבל זו לא אבחנה! יש להבדק ע"י רופא מומחה אא"ג כדי לראות את כול התמונה, לגבי השאלה בנושא הצילום, בהחלט שנחיצות הצילום היא בויכוח בין הרופאים ואפשר(לדעתי רצוי) להגיע לאבחנה בלי הצילום(ובהיכרך הקרינה) המדובר.עם בדיקת ברא אין כמובן בעיה רק שוב, יש לשקול את נחיצות הבדיקה להבנת הבעיה בכללותה.

29/09/2014 | 12:27 | מאת: ויקי

שלום. רוצה לשאול האם למי שיש פגיעה עצבית בשתי האוזניים עדיין אין טיפול חוץ ממכשיר? יש לי מכשיר וכבר שנים אני משתמשת אבל עם כל הכבוד למחיר ולאיכות ולגודל הזעיר עדיין שומעים באיכות של רדיו בצזג אויר גרוע. הכוונה שאיכות הקול בכל זאת מלאכותי ולא טבעי :(

16/09/2014 | 08:27 | מאת: יעקב

אני אחרי ניתוח השתלת שתל שבלום באוזן אחת ובאוזן השנייה יש לי ירידה של 25 דציבל קורה לי לפעמים שהאוזניים נאטמות לי ואני לא יכול לשמוע למשך כמה שעות באוזן שבא יש ירידה של 25 דציבל ובאוזן המושתלת יש לי טינטונן בזמן שיש לי אוזניים אטומות הייתי אצל רופא אף אוזן גרון ולא אמר לי מה לעשות בנידון אבקש את עצתכם תודה מראש יעקב

לקריאה נוספת והעמקה

ליעקב שלום רב ! עליך לפנות למרכז ההשתלה בו בוצע הניתוח , ולבקש מהצוות הרפואי שמכיר אותך ושטופלת על ידו לבדוק ולתת מענה לקשיים עליהם דיווחת. בהצלחה ושנה טובה !

20/09/2014 | 21:00 | מאת: יעקב

לשמחתי אחת המטפלות בי עונה לי בפורום את מכירה אותי ואת המקרה שלי טוב מאוד אשמח ליעוץ ממך מה לעשות בנידון ????? שלך בנאמנות יעקב

אני סובלת מטינטון שנים אבל הוא היה נסבל ב2013 החלפתי מכשיר שמיעה אנלוגי שחבל שהפסיקו עם זה למכשיר דיגיטלי בתוך מספר חודשים ,הוחלפו לימספר לא קטן של מכשירי שמיעה,לא נתנו לי חודש ימים כדי להתרגל ומתוך רצון לעזור לי יצא שיותר פישלו מאשר עזרו ,בקיצור הטינטון התגבר ויחד איתו גם מנגינות אני ממש שומעת מנגינות גם ממש ברגע זה , בהתחלה גם נבהלתי מהתופעה עד שקלינאית מצוינת הדגישה שכן "יש אנשים ששומעים מנגינות" זה מעייף ,זה מתיש . ברצוני להזכיר שעברתי ניתוח של שתל שבלול לא מזמן .באזן המשובללת (שתל שבלול ) פחות יש טינטון. המנגינות נכון מישהו עלול להגיד יופי לך את שומעת את מה שאני צריך לקנות, שהרופאים יסבירו לי את התופעה אם עולה בראשי שיר מסוים ואזמזם אותו , זה נהפך לאסון ,המוח קולט את זה וזה יתנגן לי ימים ולילות ,מדוע יש רופאים כמו ד"ר יגודה שהוא בעצמו סובל מטינטון ואומר שיש מה לעשות , אותו דבר ד"ר שמש אומר שיש בידו לעזור עובדה שאשה מסעודיה באה אליו ויצאה ללא טינטון אחרי שניסתה ללא הצלחה בארצות אחרות מדוע פה לא עוזרים ? מדוע ? האם הכדור אגירסק עוזר למתן אותו ? אני מבקשת תשובה , ואלתפספסו את שאלתי , זה סבל בל יתואר , תודה אעקוב כדי לקרוא את תשובתכם .נאווה ד"ש חם ממני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הנך מוזמנת להפנות שאלה זו לפורום השכן העוסק בטינטון. בברכה, צוות האתר.