פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

הפורום מיועד לכל מי שנושא שיקום השמיעה - באמצעות מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול - חשוב לו. הפורום פונה לאנשים הסובלים מלקות בשמיעה - מילדות ועד זקנה - ולבני משפחותיהם. הפורום יספק מענה לשאלות המטרידות בני משפחה וחברים על פגיעה בשמיעה ועל דרכים לשיקומה כמו שתלי שבלול. הפורום יעסוק גם בעניין התאמת מכשירי שמיעה, כולל מתן מידע על עלויות, השתתפות קופות החולים וכו'. כל שאלה הקשורה בפגיעה בשמיעה ובשיקומה באמצעות שתלי שמיעה ושבלול, מכשירי שמיעה ואביזרי עזר לשמיעה יכולה למצוא מענה או הכוונה בפורום. הפורום הוא בחסות מדטכניקה אורתופון בע"מ.
407 הודעות
349 תשובות מומחה

מנהלי פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

06/11/2018 | 12:54 | מאת: מיכל

שלום רב, ביתי בת 4 חודשים לא עברה את בדיקת השמיעה בטיפת חלב. קבעתי כמובן תור לאף אוזן גרון אך עד אז אני מנסה להבין כמה דברים. בביה"ח כשנולדה עברה את בדיקת השמיעה. כמו כן אני שמה לב שהיא כן נבהלת למשמע רעשים באופן כללי, מתעוררת כאשר שומעת גם רעשים קלים. עם זאת אכן שמתי לב שכאשר מרעישים עם צעצוע ליד האוזניים שלה היא אכן לא מגיבה ולא מסתובבת. פעמים בודדות כן הסתובבה ולא ברור לי למה ואולי זה רק היה במקרה. היא תינוקת מאוד חייכנית, משמיעה קולות רבים בתגובה לאנשים וגם כאשר היא לבד בחדר וכבר צוחקת בקול. חשוב לציין שבחודש האחרון הייתה מצוננת פעמיים (פעם אחת היה חום קל), אף מצונן, משתעלת ונזלת. נכון לעכשיו עדיין אף קצת סתום. האם ייתכן נוזלים באוזניים?

לקריאה נוספת והעמקה

היי מיכל, התמונה הכללית שאת מציירת לי היא בהחלט של ילדונת(חמודה) בריאה כנראה אבל את בוודאי מבינה שבדיקת שמיעה אובייקטיבית לתינוקת הוא מבצע בלתי אפשרי והכי חשוב במצב של ספק זו הבדיקה ע"י רופא אא"ג מומחה, רק הוא יוכל לראות את מצב האוזניים. לידיעתך, לפעמים מעט נוזל באוזן תיכונה- מצב מאוד שכיח בתקופה זו של השנה, יכול לגרום לירידה קלה בשמיעה שאין לו משמעות אם מאובחן מטופל ומנוטר כיאות.. בנוסף לבדיקות שמיעה יש בדיקות עזר כמו טימפנומטריה למשל, ואלו נמצאות בארסנל הבדיקות שהרופא יפעיל במידת הצורך. בברכה, ד"ר בכר מוטי

בן 20.לפני חודשיים קמתי בבוקר עם אוזן אטומה שתוך יומיים המצב החמיר והתווסף טינטון. לאחר שבוע וחצי האטימות חלפה והטינטון נשאר כרונית. לאחר חודש עברתי בדיקת שמיעה שבה רואים ירידה בתדר 4000: ל35 בהולכת אוויר (15 בהולכת עצם, 25 הולכת עצם עם מיסוך,שער התדרים תקינים), לאחר שבועיים נוספים התחלתי להרגיש גם באוזן שמאל טינטון אך חלש יותר, ובבדיקת שמיעה שנייה שנעשתה לפני יומיים נראו אותם תוצאות בדיוק כמו בבדיקה הראשונה, בנוסף בדיקת ברה תקינה, וגם טימפנומטריה תקינה. הרופא אא"ג קבע שהליקוי שמיעה שולי ומולד, והטינטון בשני האוזניים הוא תוצאה של טיפול אורתודנטי עם יישור לסתות באמצעות גומיות, ושאין צורך בבירורים נוספים. האם לדעתך המסקנה אליה הגיע הרופא הגיונית??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אפי, לי לא ידוע על טיפול אורתודנטי שמהווה גורם לסוג כזה או אחר של "חירשות פתאומית" (כך מכונה התהליך גם אם אינו גורם לחירשות אלא רק להפרעה בשמיעה ) שאתה מתאר - יחד עם זאת קשה לי להתייחס ביותר מקצועיות מכיוון שלמרות תיאור בדיקת השמיעה ששלחת אין לפניי את כל סט הבדיקות הנדרש. בברכה, מוטי

חולה מנייר בן35 הנזקק לשתל ושבמצבו הנוכחי למרות אובדן השמיעה באוזן אחת ובשניה אף עם ירידה משמעותית אך אינו סובל מפגיעהבשיווי המשקל ואף לא מטינטון ומסחרחורות ,האם יש סיכון שעם השתל יתחיל לסבול מאובדן שיווי משקל? האם יש הסתברות גבוהה לכך?והאם הסיכון לכך גבוה? אנו מתלבטים מאד אם לעשות הניתוח.נודה לתשובתכם המהירה.תודה לכם!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרה. אכן שאלה לא פשוטה. אנא התייעצי עם צוות השתל ,אני מניחה שתוכלי לקבל לפחות מידע לגבי אנשים אחרים שהושתלו במצב זה, או סטטיסטיקה מהעולם. כל אדם הוא ייחודי ועם היסטוריה רפואית אינדיבידואלית גם כששם המחלה זהה. אנא התייעצו עם הרופאים שמכירים את מהלך מחלתו של בעלך.. בבריאות מלאה והצלחה.

שלום רב, הנני מושתלת באוזן ימין מזה 13 שנה. בשבועיים האחרונים חשה לפרקים בכאבים באוזן המושתלת, כמו של דלקת. האם יש דחיפות לגשת לטיפול רפואי? ביצעתי חיסון כנגד דלקת קרום המוח לפני הניתוח בלבד. תודה רבה וחג שמח, ירדן.

לקריאה נוספת והעמקה

לירדן שלום רב ! מתנצלת על האחור בתגובתי. בהחלט עליך לסור למרפאת השתל שלך ולהיבדק על ידי הרופא וגם על ידיי צוות השתל. לעתים יש דלקות מקומיות, חשוב להיבדק ולקבל טיפול. הרבה בריאות.

28/08/2018 | 07:56 | מאת: איתי

שני הבנים שלי בני 8 ו 4.5 נולדו בניתוח קיסרי לאשתי יש ליקוי שמיעה קל, לא שומעת צילים גבוהים (צפצופים וכאלה) הבן הגדול לא עבר את הבדיקת סינון הראשונה ועברנו איתו עשרות בדיקות. הבן הקטן עבר את הבדיקת סינון הראשונה וגם לו אשתי עורכת מדי פעם בדיקה במכון שמיעה. לשניהם בבידקות במכוני השמיעה כתוב בבדיקה שהם צריכים מכשירי שמיעה. שניהם רכשו שפה, מדברים מצויין ושומעים מצויין (גם את הצלילים הגבוהים) ובאף תקשורת איתם אני לא מרגיש ש"אולי הוא לא שומע". אשתי מתעקשת על מכשירי שמיעה למרות שבעיני הכל בסדר התנהגותית. יש לי תחושה שגם טייס יוצא מהבדיקות האלה עם צורך במכשיר שמיעה מטעמים מסחריים... איך בודקים את האמת?

לקריאה נוספת והעמקה

לאיתי שלום רב המונח ירידת שמיעה קלה מתארת את הגרף של בדיקת השמיעה . כל סוג של ירידה בשמיעה גורר קשיים המתבטאים באופן אחר. ירידה קלה היא ירידה לכל דבר. צלילי הדיבור והסביבה אינם נגישים לאותו אדם כמו לאדם עם שמיעה תקינה. לא כל שכן ילד שרוכש את השפה גם הכוונה לירידה בתדרים הגבוהים בתנאים שקטים כנראה שאינך רואה הבדל, אך בתנאים כמו רקע רעש, (כתה, גן ) מרחק, שפה זרה, אותיות שיש להן אנרגיה חלשה יותר דוברים נוספים וכד אז ההבדל ניכר בהחלט. אותם אנשים נדרשים גם למאמץ רב וגם ,מפספסים" חלק מהמסרים דבר שגורר עייפות וכן אי נעימות ותופעות נוספות. אני מבינה בהחלט את הקושי בהרכבה של מכשירים גם להורים וגם לילדים. אני בטוחה שנבדקתם במקומות אמינים וטובים שרוצים בטובתכם ,תמיד ניתן להגיע למקום נוסף ואמין. אין ספק שהמכשירים הוצעו בגלל הירידה בשמיעה. גם אשתך מעידה על רצונה בגלל שהיא מכירה וחווה את קשייה. אני מציעה להתייעץ עם אחד הארגונים המטפלים ומתמחים בדיוק בתחום הזה, לדוגמא מיח"א ושמע בהתאמה לגילאים. תוכל לקבל שם ייעוץ מקצועי ותמיכה לאורך התהליך על כל המשתמע מכך. ולדבריך..."טייסים היו נכשלים בבדיקה"...אכן צריך ריכוז רב כי בודקים את סף השמיעה. העצמה בה שומעים הכי הכי חלש. נראה לי שמידע נוסף יעזור לך לקבל החלטה. נשמח לענות לכל שאלה מצדך

22/07/2018 | 14:42 | מאת: אמא לתינוק בן 11 חודשים

הבן שלי בן 11 חודשים ולאור בדיקת ברה ובדיקת שמיעה התנהגותית עולה כי בעל לקות שמיעה קלה- בינונית. מה ניתן לעשות במצב זה? האם יש דרכים לטפל ללא מכשירי שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לאמא לתינוק בן 11 חודשים שלום רב, הפרטים שציינת בפנייתך אינם מאפשרים בחינת תוצאות הבדיקות שבוצעו לבנך והמלצה על פתרון אפשרי. אנו ממליצים כי תפני לקבלת יעוץ אצל קלינאית תקשורת באחד ממרכזי השיקום המומחים לילדים עם ירידות בשמיעה (מיח"א, שמע קולינו, שמעיה, AV ישראל)

19/07/2018 | 15:25 | מאת: מירב

מה ההבדל בין מכשיר עם 24 ערוצים למכשיר עם 36 ערוצים?

30/06/2018 | 14:47 | מאת: אפרת

שלום, אני לקוית שמיעה מלידה, ליקוי דו צדדי שגילו לי רק בגיל 8, מרכיבה מכשירי שמיעה. אני ובן זוגי מתכננים היריון וערכתי את הבדיקה לאיתור מוטציות שליליות בגן קונקסין האחראי לפגיעה בשמיעה. נמצאתי שלילית והופנתי לבדיקות לאיתור גנים נוספים, שאלתי היא עקרונית- האם במידה ותינוק נולד עם חירשות עקב מקור גנטי (לא סביבתי)- האם ניתוח שתל שבלול עבורו יכול לעזור במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ותודה על פנייתך. באופן עקרוני על פי מה ששאלת הרי שתל שבלול מסייע לירידה עמוקה בשמיעה הן אם היא מולדת גנטית או נרכשת. אני מציעה להתייעץ עם צוות השתל על מנת לקבל מידע מפורט יותר לגבי הניסיון שנצבר לגבי הצלחת השתל בירידות שנובעות מסיבות שונות. כולל אלה שציינת ואלה שלא. בהצלחה רבה

19/06/2018 | 17:02 | מאת: א.חיים

בס"ד עשיתי בדיקת שמיעה ובדיקת ברה, בבדיקת שמיעה יש לי ירידה של 60 דביצלים, וב - SRT יש 25 DB, ובבדיקת ברה נרשם "בשתי האזניים גל I לא הופיע באופן חזרתי וברור" שאר הבדיקת ברה בסדר, אודה לכם אם תפרשו לי מה המשמעות של התוצאות בבדיקת ברה מצ"ב דף התוצאות תודה - א.חיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיים הערכים המוצגים בסיכום בדיקת ה-BERA שצירפת הם בתחום הנורמה. עם זאת, פענוח מלא יכול להתקבל רק בהסתכלות על הגלים עצמם ועל האודיוגרמה (בדיקת השמיעה שלך).

בס"ד תודה, כפי שביקשת מצ"ב הגלים של ה BERA , את בדיקת השמיעה אני לא מצליח להעלות.

שלום שמעתי על מכשיר שמיעה mi7,האם זה מכשיר מאחורי האוזן המיועד לכבדי שמיעה בעלי ירידות חמורות עמוקות?אשמח לקבל תשובה .תודה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום רב, Mi7 הינה פלטפורמה טכנולוגית מתוצרת חברת SIEMENS הכוללת מגוון של מכשירי שמיעה בתצורות שונות ובהם מכשירים תוך אוזניים בגדלים שונים החל ממכשירים מזערים הממוקמים בתעלת השמע, RIC שהם מכשירים קטנים מאחורי האוזן בהם הרסיבר ממוקם בתעלת השמעה ומתחבר למכשיר השמיעה בצינורית דקיקה (הרסיבר מגיע במגוון עוצמות) ומגוון מכשירי BTE מאחורי האוזן בעוצמות שונות, אשר עונים על טווח רחב של ירידות בשמיעה ובהן גם ירידות חמורות ועמוקות. על מנת לבחון את המכשירים היכולים לתת מענה לירידה בשמיעה אותה את מתארת מומלץ להגיע ליעוץ אצל קלינאי תקשורת במכון השמיעה. בהצלחה

אני עכשו בנסיון אם מכשיר mi7הקלנאית תקשורת הגבירה לי את עוצמת הקול וגם רעשי הרקע נעשו בלתי סבילים. האם הסיבה בכיוון או במכשיר עצמו .

28/05/2018 | 11:06 | מאת: דניאל

היי לכולם, אשמח לדעת איפה ניתן לבדוק ליקוי שמיעה עצבי ולאו דווקא בדיקת שמיעה רגילה, אילו עוד בדיקות קיימות על מנת לאבחן בעיה שכזו. אני חייב לבדוק את העניין בהקדם אילו מכונים פרטים מציעים את השירות הזה? כי עשיתי מלא בדיקות שמיעה שגרתיות בעבר שלא הראו שום דבר.

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום רב, תוצאות בדיקת השמיעה המבוצעת במכוני שמיעה נותנות בין השאר מידע גם על סוג הירידה בשמיעה בכל אוזן שיכולה להיות ממקור הולכתי (באוזן החיצונית או התיכונה), ממקור עצבי (באוזן הפנימית לאורך עצב השמיעה ועד לאזור השמיעה במח) או ממקור מעורב המערב ירידה הולכתית וירידה עצבית. משאלתך עולה כי ביצעת בעבר בדיקות שמיעה. אני מציעה כי תפנה עם תוצאות בדיקות השמיעה שביצעת להתייעצות עם רופא אאג אשר על סמך תוצאותיהן ותלונותיך יחליט האם יש מקום לבדיקות אחרות/נוספות ובמידת הצורך יפנה אותך אליהן.

שלום ברצוני לשאול שאלה בנושא טיפולים חשמלים והשפעתם על מושתלי שתל שבלול, האם טיפול באמצעות גלי הלם הינו בטוח למושתלים?האם יש הנחיות להתנהגות נכונה בזמן טיפול?אשמח לקבל תשובות.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום רב טיפול בגלי הלם הינו בטוח למושתלים יש להסיר את המעבד בזמן הטיפול בברכה ובהצלחה

בן 32.בשל ירידת שמיעה פתאומית טופלתי ארבעה ימים בסטרואידים ואחרי ארבעה ימים פלוס בדיקת שמיעה תקינה חזרה לי השמיעה והטיפול הופסק בהדרגה. כמה זמן אחרי אירוע זה מותר לי לטוס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה מאוד טובה שאין עליה לדעתי תשובה חד משמעית. אני הייתי ממתין כחודש לפחות. בריאות טובה ד"ר מוטי בכר

10/04/2018 | 10:12 | מאת: צילה א

אני ליקוי שמיעה, כרגע אני עם מכשיר שמיעה בשתי האוזנים, הבדיקה האחרונה מראה בצד ימין - ירידה מעורבת בינוני עד עמוקה, בצד שמאל - ירידה מעורבת קלה עד בינוני חמורה, יש לי אוטוסקלרוזיס, וליקוי שמיעה הולכתי, עם אופציה לניתוח barb כי ה-BONE גבולי. השאלה שלי אם כדאי או מומלץ לניתוח הולכתי , האם הוא ישפר ויהיה יותר טוב ודבר שני, רציתי לשאול אם ניתוח כזה מעוות את הפנים, אשמח לקבל תשובה וכל ההשלכות שיכולות להיות בניתוח. בברכה, צילה

לקריאה נוספת והעמקה

צילה שלום ותודה על פנייתך, קיימים מספר פתרונות אפשריים לטיפול בירידה מעורבת בשמיעה. פתרונות ניתוחיים לתיקון הבעיה ההולכתית, מכשירי שמיעה מסוגים שונים (בהולכת אוויר ועצם) וכן מגוון פתרונות ניתוחיים הכוללים שתל מעוגן עצם. היות ואין בידי את בדיקת השמיעה והתמונה הכוללת אין ביכולתי לענות לשאלתך באופן ספציפי. במידה והנך מעוניינת בפתרון ניתוחי, המלצתי היא לפנות לצוות הרפואי (רופאי אא"ג וקלינאי תקשורת) בבית החולים. הצוות יוכל להסביר לך באופן מפורט על האפשרויות העומדות בפנייך על השלכותיהן השונות. בכל מקרה כדאי להתנסות באמצעות מכשירי שמיעה (לפחות 2-3 סוגים) על מנת לעמוד על טיב השמיעה ואיכותה. ישנם סוגים רבים של מכשירי שמיעה בהולכת עצם אשר מותקנים על סרט או קשת, נמצאים בידית משקפיים או כאלו המוצמדים מאחורי האוזן, באופן ייחודי, ללא צורך בקשת או סרט. בשורות טובות, ח. אשר אפרתי M.Sc. קלינאי תקשורת

15/04/2018 | 12:32 | מאת: צילה א

שלום רב, יש לי עוד שאלה נוספת לשאול אותך, יש לי אוטוסקלרוזיס, במקום ניתוח יש לי מכשיר שמיעה, בנוסף יש לי ליקוי שמיעה הולכתי עצבי, מה ההבדל בניהם, האם זה שני דברים בנפרד, וגם שמעתי שהניתוח מעווט את הפנים, אשמח לקבל תשובה כי זה חשוב לי לדעת בברכה, צילה

אוטוסקלרוזיס זו מחלה הפוגעת בעצמימי השמע והביטוי השכיח לכך הוא ליקוי שמיעה הולכתי. כלומר, אטוסקלרוזיס היא קרוב לוודאי הסיבה שבגללה את סובלת מליקוי שמיעה הולכתי. לניתוח לתיקון הבעיה ההולכתית ישנן השלכות רבות, על כן עלייך להיוועץ ברופא אא"ג על מנת שיפרוס בפנייך את כלל התופעות והסיכונים הכרוכים בכך. עיוות של הפנים יכול להיגרם כתוצאה מניתוח, אולם על מנת להבין את הסיכוי לכך במקרה הספציפי שלך, עלייך כאמור לפנות לייעוץ רפואי. בשורות טובות, ח. אשר

05/04/2018 | 21:13 | מאת: גל

בן 32. ערב ירידה פתאומית בשמיעה מקבל 60 מג סטרואידים ביום לעשרה ימים . אחרי שני ימי טיפול חזרה לי השמיעה באוזן וגם יצאה תקינה במכון שמיעה . אני יכול לרדת במינון או להפסיק את הטיפול? ז אחרי כמה ימים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

העובדה שהשמיעה חזרה היא טובה מאוד כנראה שהתהליך נעצר וחזר לנורמה במהירות (כפי שקורה בכשליש מהמקרים). לא מומלץ להפסיק את הטיפול עד לסיומו ובמתכונת שהוסבר לך ....בהדרגה. יחד עם זאת כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל. בברכה, ד"ר מוטי בכר

26/03/2018 | 12:37 | מאת: שמוליק

האם לתחום התדרים בהם נפגעה השמיעה יש השפעה על המכשיר המומלץ ? בדיקת השמיעה אצלי מראה על ירידה משמעותית יותר בשמיעה בתחום התדרים הגבוהים. עד ל 2000 ירידה של 25-30 ומ 2000 הירידה גדלה באופן הדרגתי עד 65- האם סוג זה של ירידה בשמיעה, בו צריך הגברה גדולה יותר של צלילים גבוהים, פוסל את השימוש במכשירים קטנים בתוך התעלה. שמעתי לכך המלצות סותרות. לפי אחת - שימוש במכשיר בתוך התעלה יצור במקרה זה תחושת אטימות ולפי אחרת אין עם כך בעיה.

12/04/2018 | 11:54 | מאת: שמוליק

ממתין לתשובתכם.

שמוליק שלום ותודה על פנייתך. ע"פ הנתונים שמסרת אכן יש לך ליקויי שמיעה בתדרים גבוהים. על מנת לענות תשובה יותר ספציפית, עלי לראות את כל הנתונים ובנוסף את גודל תעלת האוזן וכיו"ב. ככלל, מכשירי שמיעה בתעלת האוזן בהחלט מסוגלים לספק הגברה שמיעתית ואיכות שמיעה גם במצב בו הליקוי הוא בתדרים הגבוהים. המלצתי לך היא לפנות לקלינאי תקשורת במכון שמיעה, המתמחה בהתאמות של מכשירי שמיעה בתעלת האוזן, ולקבל חוות דעת מקצועית המתאימה עבורך. בשורות טובות וכל טוב ח. אשר

27/10/2018 | 23:59 | מאת: אברהם

ניסיתי שני קלינקאיות תקשורת ושניהם לא סיפקו שירות והדרכה מושלמת. לכן אני מצפה ממומחים לענות יותר עניני

21/03/2018 | 11:37 | מאת: נוני צברי

שלום רב, עברתי מירינגופלסטי לפני כ-3 ימים. החל מאתמול בבוקר אני חש סחרחורות ובנוסף לא שומע כלל באוזן המנותחת מלבד צפצוף קבוע (כמובן שהאוזן מלאה בספוגיות וכו׳. האם הגיוני שאינני שומע כלל באוזן ומה לגבי הסחרחורות?

לקריאה נוספת והעמקה

.שלושה ימים אחרי ניתוח כמו שכתבת גם אתה האוזן מלאה בחומרי חבישה ואין אפשרות אמיתית לברר אם יש בעיה , הסחרחורת יכולה להיות תוצאה של הניתוח שאיננה "מחלתית"..ממליץ לפנות לבדיקה אצל הרופא המנתח,

21/03/2018 | 14:52 | מאת: נוני

זאת אומרת שהסחרחורות אינן דבר תקין/שכיח?

???

שלום אליאור, ראה תשובתינו בצמוד לשאלתך

04/03/2018 | 18:03 | מאת: שי דוד נקאש

יש לי ירידת שמיעה של 40 אחוז בכל אוזן. יש לי מכשיר cic. האם זה מקנה לי אחוזי נכות.

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות נקבעים במקרה של ירידה בשמיעה על בסיס הירידה בששמיעה בששתי האוזנים בדציבלים(לא באחוזים)

03/03/2018 | 19:55 | מאת: אליאור

שלום אימי בת 54 שתזכה לחיים ארוכים ולפני שנתיים עשתה שתל שבלול ומאז לא פוסק לה רעשים בראש גם שהמכשיר מחובר וגם לא אשמח לקבל יעוץ אישי מאחד ממכם הרופא המנתח שלה לא כל כך תורם במתן תשובה ישירה וגם הקלינאית תקשורת

לקריאה נוספת והעמקה

אליאור שלום התופעה שאתה מתאר בהחלט דורשת בירור מקיף. המלצתי היא לפנות בהקדם לצוות הרפואי במרכז בו אמך עברה את ההשתלה. הצוותים הרפואיים אמונים על מתן תשובות בנושא ואני סמוך ובטוח שגם במקרה זה תתקבל תשובה מקיפה. הצוות הרפואי עומד בוודאי בקשר עם נציגי חברת השתל בארץ על מנת לספק מענה בהקדם. מאחל לכם שיימצא פתרון בהקדם. בשורות טובות ושבוע מבורך

24/02/2018 | 12:38 | מאת: דני

היה לי כאבים באוזן,שמתי טיפות אוזניים . למחרת כאשר קמתי בבוקר ,הרגתי שהאוזן רטובה וסתומה . כלומר היה לי ירידה בשמיעה . מהי התופעה הזו . תודה

25/02/2018 | 12:39 | מאת: תשובה לשאלה

.שלום רב ברור שדיון בפורום כזה לא יכול להיות תחליף לבדיקת רופא (רצוי אא"ג) יחד עם זאת כנראה שאתה עובר דלקת באוזן (חיצונית או תיכונה) וההפרשות שבעקבותיהן גם תחושת ירידה בשמיעה ידרשו טיפול אנטיביוטי מקומי או פומי,

07/02/2018 | 11:25 | מאת: הופ

אובחנתי עם סנדרום susac יש לי אובדן שמיעה עמוק באוזן אחת אני בהליך התאמה לשתל סובלת מטנטון בלתי פוסק של זמזום ולעיתים צלילים האם באהא יכול להפסיק את הטנטון או שתל שבלול? לאחר בדיקה של מכשיר קרוס לפני התנסות עם באהא

שלום אני סובל שנים רבות מטיניטוס בעקבות חבלה בצבא, יש טיפולים חדשים? קראתי על מכשיר חד שמפותח בארה"ב? שמתייחס לטינטון ככאב פנטום? אשמח לשמוע תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין מוצר או תרופה או שיטה בדוקה כל שהיא לטיפול בטיניטוס, מציע לעבור ברור אצל רופא אא"ג בתקווה שלא תימצא סיבה אורגנית (-: אבל במקרה כזה , רפואה אלטרנטיבית או פסיכולוגית יהיו בעלי השפעה כל שהיא - אם בכלל, בברכה ד"ר בכר מוטי

21/01/2018 | 20:00 | מאת: עדי

שלום. בני בן שנה ו10 חודשים. אוצר המילים שלו מכיל מעל 50 מילים . חחקן נאמרות בצורה תקינה ומחטה כמו אבא כחול וכדומה אך רובן נאמרות באופן מאד לא ברור וחלקן באופן חלקי. כמו לדוגמא עגבנייה נאמרת נייה , בננה נאמרת ננה, נעליים נאמרת אנעיים וכדומה. האם בגיל כזה נדרשת בדיקת שמיעה? או שעדיף לחכות לגיל מתקדם יותר? תודה

24/01/2018 | 15:57 | מאת: לימור אמרן

שלום רב, תמיד רצוי לבצע בדיקת שמיעה . גיל שנתיים וסביבותיו מהווה שלב חשוב בהתפתחות השפה ולכן חשוב לוודא שאין הפרעה בשמיעה. בברכה, לימור אמרן קלינאית תקשורת

19/01/2018 | 08:43 | מאת: יהודית

שלום רב, בתי בת 8 חודשים לאחרונה נבדקה בבדיקת ברה מס 2.... ולפי קלינאית התקשורת יש בעיה חמורה. יש לי כמה שאלות: ראשית בבדיקת הברה הראשונה היא עברה אוזן שמאל ואוזן ימין לא. לאחר שבעה חודשים לא עברה בשתיהן האם זה ייתכן? האם נוזלים או שעווה יכולים לפגום בבדיקת הברה? האם על סמך בדיקות אלה ניתן לדבר כבר על שתל? אילו בדיקות יש לעשות והיכן? אפילו באופן פרטי. ושאלה אחרונה.... האם בחירשות מוחלטת שתל שבלול יעיל ומפתח את השפה רגיל ? (בהנחה שמטופל בגיל מוקדם) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יהודית שלום, על מנת לענות באופן מיטבי, עלי לבחון את התוצאות - מידע כללי אינו מספק במקרה זה. ככלל, אני ממליץ לך לברר את שאלת ההבדל בין הבדיקות עם ק. התקשורת שביצע/ה אותן. שתל השבלול מהווה היום פתרון נפוץ ומאד מוצלח, אולם לא ניתן לנבא את תוצאותיו באופן גורף. במידה ואכן נדרשת השתלה של שתל שבלול יש לבחון היבטים שונים במרכז ההשתלה. ניתוחי השתלה מבוצעים כיום במספר רב של מרכזים רפואיים ועלייך לפנות לאחד מהם על מנת לקבל את המידע הרלוונטי לגבייך. בהצלחה ובשורות טובות ח. אשר

26/12/2017 | 15:45 | מאת: מיכאל

איך מוודעים מה הדרך הטובה ביותר: מחשיר שמיעה, שתל וכו?

מיכאל שלום רב, ההחלטה לגבי תהליך השיקום השמיעתי המתאים ביותר למטופל מסוים נלקחת בדרך כלל בהתייעצות עם קלינאי תקשורת העוסק בשיקום שמיעה ולאחר בחינה מקיפה של פרמטרים שונים ובהם תוצאות בדיקות השמיעה, מצב רפואי, פרמטרים בריאותיים ו/או תפקודיים שיכולים להשפיע על השיקום, תפקודו התקשורתי היומיומי בסיטואציות תקשורתיות שונות, צרכיו התקשורתיים ועוד. בברכה טלי בר משה

03/12/2017 | 18:45 | מאת: ליאת

שלום אני מושתלת עשר וחצי שנים,לפני שנה וחצי התחלתי לסבול מסחרחורות והן נמשכות גם היום ולפני חודש נוצרו ניתוקים,עשיתי את כל בדיקות רפואיות:בדיקת סיטי,שיווי משקל ובדיקת שתל פנימי וכולן יצאו תקינות.לפני שבוע החלפתי את יחידת עיבוד של מעבד חיצוני אך סחרחורות וניתוקים נמשכים. אשמח לקבל את חוות דעתך תודה ליאת

לקריאה נוספת והעמקה

לליאת שלום רב. צר לי על הקושי שאת עוברת. איני מכירה את פרטי הבעיה ואת היסטורית השמיעה שלך עם השתל. אני מניחה שצוות מרכז ההשתלה בו את מטופלת מכיר היטב את הבעיה והציע דרכים שונות על מנת להתמודד איתה. לעתים, גם הבדיקות המשוכללות ביותר עדיין אינן רגישות מספיק על מנת לקבוע באופן חד משמעי את מקור הבעיה. אני מאחלת לך בריאות איתנה ושמיעה טובה.

28/11/2017 | 22:55 | מאת: רוני

הי! האם ישנה הכנה מיוחדת לבדיקת שמיעה מקיפה לבת 1.10? וכמה זמן בערך לוקחת כל הבדיקה? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוני, אין צורך בכל הכנה, שתהיה עירנית ורגועה(קחי זאת בחשבון בעת קביעת שעת התור) הבדיקה אורכת עד חצי שעה. בהצלחה

29/11/2017 | 12:23 | מאת: רוני

תודה!

26/10/2017 | 09:01 | מאת: נורית קרית חיים

איך אהיה בטוחה שהמכשיר שהומלץ עבורי הוא הטוב ביותר.אני כותבת בשמו של בעלי.ישנם הרבה מכשירי שמיעה עבור וזה מאוד מבלבל.

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום תודה על פנייתך. תהליך ההתאמה של מכשירי שמיעה וההסתגלות אליהם הוא מורכב ומטרתו להעריך את התועלת מהם עבור המטופל. לשם כך ניתנת תקופת הניסיון. היות וקיימים מאות דגמים של מכשירים, מטבע הדברים לא ניתן להתנסות בכולם. קלינאי/ת התקשורת המלווה את התהליך יסייע בידכם לבחור את מכשירי השמיעה המתאימיםביותר. בהצלחה ובשורות טובות. ח. אשר

26/10/2017 | 13:43 | מאת: נורית

תודה רבה

שלום נורית, מכשירי שמיעה נבחרים תוך לקיחה בחשבון של גורמים רבים: בראש ובראשונה גודל וסוג הירידה בשמיעה , מוכנות המטופל לתהליך, הצרכים השמיעתיים והיומיומיים של המטופל, מגבלות בריאותיות אם קיימות של המטופל (ראיה מוטוריקה ועוד) , מגבלות אסטטתיות, המצב הבריאותי של האוזן, מבנה האוזן ותעלת האוזן, מגבלות תקציב ועוד ועוד... מכשיר השמיעה צריך להתאים הן מבחינה שמיעתית והן מבחינה פרקטית תפעולית כדי שהמטופל יוכל להרכיב אותו לתפעל אותו ולתחזק אותו באופן שוטף את כל הפרמטרים הללו בוחנים ביעוץ יחד עם קלינאי/ת התקשורת ולאורם מצמצמים את האפשרויות למספר דגמים בתק, הנסיון עם המכשירים מתבצעת התאמה של המכשיר הן מבחינת שמיעתית (כיוונים) והן מבחינה מכאנית (פלסטיקה גודל וכו) לפי הצורך, במקביל מתרחשת הסתגלות של המטופל ומערכת השמיעתית למכשיר. במידה וקיים קושי מהותי באחד האלמנטים הללו לאחר תקופת התנסות ניתן לשקול החלפת דגם באופן עקרוני אם המטופל מגיע למצב של תפעול תחזוק ושימוש שוטף במכשירי השמיעה ללא הפרעות מיוחדות ומדווח על שיפור בשמיעה במצבי שמיעה שונים זוהי האינדיקציה הטובה ביותר להתאמה טובה קיימות דרכים נוספות לבצע הערכה של ההגברה המתקבלת ע"י מכשיר השמיעה כגון : בדיקת פונקציונלית בתא אקוסטי עם המכשירים או בדיקת rem עם מכשיר שמודד את ההגברה המתקבלת בתוך התעלה בסמוך לעור התוף , אולם שיטות הערכה אלו משקפות רק חלק מסויים בהתאמה ולא את התמונה הכללית בתהליך השיקומי . בהצלחה

28/10/2018 | 00:10 | מאת: אברהם

קיבלתי מכשיר ברמה גבוהה כשמגבירים את עוצמת השמיעה הנחתת הרעשים נחלשת .

23/10/2017 | 11:21 | מאת: דוד ארבל

שלום ! בזמן האחרון יש לי ירידה בשמיעה באוזן ימין ויחד עם זה יש לי צילצול קבוע באוזן זו. עברתי בדיקה במכון לשמיעה ואמרה לי קלינאית התקשורת שכנראה יש לי משהו שסותם לי את האוזן משום שאבר השמיעה תקין. עד לפני שנתיים הייתי עובר מדי זמן שטיפה של האוזן עם מזרק גדול וזה היה פותר את הבעיה, בזמן האחרון הבנתי שלא עושים את השטיפות. מה אפשר לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלוטם דוד, ככל הנראה אכן מדובר שוב חסימה בתעלת האוזן החיצונית אבל חד משמעית חייב בדיקת רופא אא"ג!! בברכה, ד"ר מוטי בכר

הילדה שלי בת 5 עם מכשירי שמיעה... בעקבות ירידה בשמיעה הוחלט לעשות שתל קוכלארי בצעד אחד.. השאלה שלי איזה חברה לבחור קוכליאר או מא-דל אני צריכה לעשות בחירה דחוף !!! מה יותר טוב מבחינת האיכות ?

לקריאה נוספת והעמקה

ילנה שלום ותודה על פנייתך, היות וקיימים הבדלים מהותיים בין מערכות השתל השונות, יש ללמוד עליהם באופן מעמיק. יש לבחון מאפיינים כגון: עמידות לבדיקות MRI, מגוון האלקטרודות ואורכן, זמן השימוש המרבי, אמינות השתל, מגוון המעבדים הקיימים וכיו"ב. על מנת לברר את הנושא באופן הראוי ביותר אני ממליץ לך לקבוע פגישה בהקדם עם שתי החברות ולקבל את מירב המידע. מאחל לביתך רפואה שלימה ובשורות טובות. שבוע טוב ומבורך, ח. אשר

תודה רבה מאוד עזרתה לי בידיוק העתקתי את השאלות,וקבעתי פגישות עם שתי החברות. יש עוד משהו חשוב שאני צריכה לדעת בזמן הבחירה ?

17/09/2017 | 17:03 | מאת: מרים

שלום לכולם, לפני כ 5 חודשים אמא שלי עברה השתלה של VIBRANT SOUNDBRIDGE באוזן ימין עקב ירידה בשמיעה ואי התאמה למכשירי שמיעה מסוג אחר, חודש לאחר הניתוח הפעילו לה את השתל והחלו בכיוונו... יש לציין שכל מפגש כזה של כיוון השתל מתקיים פעם בשבועיים אם יש לנו מזל... אמא שלי שומעת הרבה פחות טוב מלפני הניתוח ולפעמים אינה שומעת כלל... ושכבר יש שמיעה היא מלווה תמיד ברעש רקע מין רעשים רובוטיים כאלו שגורמים לה להעדיף להיות בלי המכשיר ולא לשמוע כלל. יש מישהו שמכיר או שמע על מקרה דומה? או לחילופין מומחים שונים לשתל מסוג זה? תודה רבה!

שלום רב, אני סובלת ממחלת מנייר כחמש שנים. 3 שנים היתה לי רגיעה בסרחורות עם לקיחת 5 בטסטין ודיאתוזיאיד וכדורים לידה. בשעת לחץ ההתקפים מתחזקים מאוד. הומלץ לי על טיפול של החדרת אנטיביוטיקה לאוזן. הטיפול נקבע לעוד 3 שבועות. לפני 10 ימים היתה לי סחרחורת חריפה שגרמה לי לחבלה באף ומהות יבשות בברך. לא נחבלתי בראש ב"ה. מאז אני חשה עייפות גדולה שאינה עוברת ויומיים לחץ בראש. בלי סחרחורת כמעט. איך את א.א.ג לא התרגשה מזה. עלי לציין שאני בתקופה לחוצה ואולי חלק מהתופעות קשורות גם לזה. האם יש פתרון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אסתי, שאלתך אינה עוסקת בנושאי הפורום והייעוץ בעניינך הינו אישי, המשיכי להתייעץ עם הרופאים המטפלים בך. בריאות טובה

02/08/2017 | 17:18 | מאת: נועה

שלום, לפני מספר ימים נדלקה אזעקה לכיבוי אש (סירנה רציפה) בזמן שהייתי עם בני בן ה - 4 שבועות בלובי הבניין. האזעקה הייתה בעוצמה בלתי נסבלת ברמה שגרמה לי לצפצופים באוזניים ונשמכה מספר דקות. כעת אני מודאגת כי הייתה לכך השפעה על השמיעה של בני. האם לרעש חד פעמי בעוצמה כזו יש השפעה על שמיעת תינוק? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

חשיפה לרעש גורמת לנזק אקוסטי שמשמעו ירידה בשמיעה, יחד עם זאת תלוי בזמן החשיפה ובעוצמת הרעש, לא אוכל להרגיע אותך או להדאיג אותך מבלי לדעת את שתי העובדות הנ"ל ברמת ביטחון של מספרים מוחלטים, ולכן כדי להסיר דאגה מלבך אני מציע פשוט לפנות (בלי לחץ) ולבצע בדיקת שמיעה .

שלום נועה. האירוע אותו חווית מוכר ומתואר בספרות. היות ואין בידך, כמובן, את נתוני עוצמת הקול המדויקים הרי שמאד קשה להתייחס לדבר באופן ספציפי. ככלל יש להניח שנחשפתם שניכם לרעש בעוצמה מאד גבוהה. קרוב לוודאי שכפי שאצלך הצפצופים חלפו לאחר מספר דקות כך קרה גם אצל בנך במידה ואכן הוא חווה דבר דומה. בכל מיקרה מפאת הזהירות אני מציע לפנות לרופא אא"ג ולשאול בעצתו. הרופא על פי שיקול דעתו יכול להפנות לבדיקת שמיעה שעושים לילודים בגילאים אלו. בשורות טובות ח. אשר

אמי בת 84.עם מכשיר שמיעה.אבל לא שומעת את הטלווזיה.כיצד זה קורה ומה אפשר לעשות. תודה נורית

14/06/2017 | 23:50 | מאת: גאיה

לבתי בת ה-7 מיקרוטיה חד צידית עם ירידה משמעותית בשמיעה. בשנותיה הראשונות חבשה באהא סופט בנד אך בשנה האחרונה ניכר כי יש קושי וסירוב מצידה להרכבת המכשיר. הומלץ לנו על שתל באהא עבורה. ברצוני לדעת האם השתלת המכשיר נפוצה בילדים בארץ ומה הסיבוכים הכרוכים בניתוח מסוג זה. תודה רבה

12/06/2017 | 14:44 | מאת: ג

שלום. לפני 5 חודשים עברתי ניתוח להסרת כוליסטתומה לאחר שבועיים חל שיפור בשמיעה בעקבות סטרואידים ואז אחרי שבועיים נוספים, ירידה של האוזן הפנימית שכבר לא הגיבה לסטרואידים. כרגע dead ear. בבית חולים שנותחתי נאמר לי שכנרא פיסטולה באוזן הפנימית. פניתי לחוות דעת נוספת שלדעת אותו מומחה כבר בct שנעשה מספר חודשים לפני הניתוח קיימת חדירה של הכוליסטתומה (פיסטולה לאוזן הפנימית) ורציתי לשאול האם לדעתכם נעשתה כאן הבחנה רשלנית??

לקריאה נוספת והעמקה

כולסטאטומה היא מחלה משמעותית שכשאינה מטופלת יכולה לגרום לנזק חמור באוזן תיכונה ובהמשך למערכות "עמוקות" יותר כמו אוזן פנימית ואפילו מח.. היווצרות של פיסטלה היא אחת מהסיבוכים האפשריים של הכולסטיאטומה ולכן ההוראה היא להתקדם בטיפול (בד"כ ניתוחי) בהקדם האפשרי אם כי לא בחירום וזאת כיוון שהמחלה מתפתחת בעקביות אבל יחסית באיטיות... ממעט(!) החומר שסקרת לא נראה לי שיש כאן הבחנה רשלנית כל שהיא!

רציתי לפרט את שאלתי. לפני הניתוח כלל לא נאמר לי שקיימת פיסטולה באוזן הפנימית, כששאלתי על פגיעה אפשרית בשמיעה נאמר לי שאין כלל סכנה לכך. ההערכה של המנתח היתה שהפיסטולה נוצרה לאחר הניתוח.. כשפניתי למומחה נוסף ההבחנה הייתה אחרת. שקיימת פיסטולה עוד לפני הניתוח (מבדיקת ct ו mri שלפני הניתוח) לכן שאלתי אם הבחנה יכולה להיות רשלנית?? האם הבחנה כזאת לפני הנתוח היתה משנה את האופן שהמנתח היה פועל?

לדעתי , חד משמעית, המנתח לא היה מבצע פעולה ניתוחית אחרת עם ובלי אבחנה של פיסטולה!

11/06/2017 | 21:13 | מאת: גלית

שלום, הבת שלי בת חמש, לא שומעת באוזן שמאל, מכשיר שמיעה עוזר לה קצת כי השמיעה שם חלשה ביותר, הלכנו לרופא פרטי שהמליץ על צילום M.R.I הבנו שזה בהרדמה מלאה ולכן זה מלחיץ אותנו, רציתי לדעת האם כדאי בכלל לעשות לה את הצילום? במה זה יעזור? תודה רבה!!

10/06/2017 | 12:34 | מאת: אבקש תגובה מפורטת מובנת ל us צווארי

שלום רב רופאים נכבדים אתמול קיבלתי תשובה, בנוגע לבדיקת us צווארי קרוטיס. תשובה- ימין ושמאל לא נמצאו רבדים טרשתים והפרעות המודינמיות בעורקי התרדמה ועורקי הורטברלים. לא הבנתי כלום מתשובה הזו דוקטור. מה עם הצוואר? גרון ובלוטת התריס? ריאות? דלקת אן חסימה או בעיה כלשהי איפהשהו? מה עם זרימת דם? פעילות של צוואר גרון בלוטת התריס וריאות? מודה לכם מראש עבור תגובתכם המפורטת ומובנת בנדון.

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פנה לרופא המטפל לצורך תשובה מפורטת והסבר בהתאם.

09/06/2017 | 17:14 | מאת: מנשה

האם לילד עם כפתורים מותר לשחות בבריכה/ים? אם נפל כפתור יש מגבלות?

07/06/2017 | 11:28 | מאת: ענת

שלום ברצוני לדעת אם יש השפעות בתהליך מיפוי למשל :האם קצב גריה משפיע על יצירת צלילים?האם סגירת 3 אלקטרודות גורמת לשמיעה פחות טובה ואיכותית?אשמח לקבל תשובות תודה ענת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , לכל משתנה בתוכנת הכיוונים של השתל יש השפעה . כל משתנה קשור בהתאמה למשתנים נוספים. ההשפעה אינה חד כיוונית כך שהתוכנה מאפשרת לממפים גמישות בהתאם להחלטות מקצועיות. ניתן "לשחק" עם קצב הגרייה בהתאם ליכולותיו של המטופל , מצב השבלול , מצב האלקטרודה וכד., ניתן לסגור 3 אלקטרודות ולשמוע היטב ! מכוונים את השתל על פי התייחסות להרבה מאד משתנים ועל פי שיקול דעת מקצועי. בהצלחה נאוה

בני עבר בדיקת bera בשיבא בחדר פתוח לא אטום כלל שאנשים נכנסים ויוצאים ורק באוזן אחת - הבדיקה לא יצאה תקינה ואפילו בדיקת סינון לא עבר. אציין כי את הבדיקת סינון בבית החולים לאחר הלידה הוא עבר בהצלחה. אמרו לנו שהוא לא שומע וגם אם הוא שומע הוא לא מבין פקודות. כמובן שזה לא נכון ופנינו למנהלת המחלקה שביצעה לו בדיקת שמיעה התנהגותית ואותה הוא עבר בהצלחה! מנהלת המחלקה לא ידעה להסביר זאת וביקשה לבוא שוב למעקב בעוד חודשיים. רציתי לדעת בבקשה מה ההסבר שלך לזה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

רועי שלום ותודה על פנייתך. אתה מתאר מצב בו עברתם בדיקת bera בבית החולים למרות שבנך עבר בהצלחה בדיקת סינון. לא ברור משאלתך מדוע הוא הופנה לבדיקת ה-bera ומהן הסיבות שהובילו לכך. לעצם העניין לצוות הרפואי בבית החולים שיבא ניסיון רב שנים ואני סמוך ובטוח כי במידה ותפנה, תקבל הסבר מפורט ומעמיק הלוקח בחשבון את כל הפרמטרים שמטבע הדברים אינם נמצאים לפני. חשוב בהחלט להגיע לבדיקה חוזרת כפי שהומלץ לך, על מנת לעקוב אחר רועי ולקבל תמונה מלאה של הדברים. מאחל לכם בהצלחה ובשורות טובות

04/05/2017 | 20:52 | מאת: צליל

אני לקוי שמיעה בן 50 מלידה מרכיב מכשיר שמיעה באוזן שמאל ,לפני 9 שנים היה אירוע שגרם לירידת שמיעה פתאומית והיא כוללת עיוות בשמיעה וטינטון והשנה התדרדרה עוד יותר.באוזן ימין לא ניתן להשתמש במכשיר שמיעה ,אך יש שרידי שמיעה, האם יש סיכוי לשמוע אחרי ניתוח שתל?

לקריאה נוספת והעמקה

צליל שלום ותודה על פנייתך שתל השבלול מסוגל לסייע למגוון רחב של לקויות בשמיעה. על מנת לברר את מצבך ואת היכולת של השתלת שתל שבלול לסייע לך, יש לפנות לאחד ממרכזי ההשתלה ולעבור אבחון ובירור מקיף מצד הצוות הרפואי והאודיולוגי בבית החולים. בהחלט קיים סיכוי כי שתל שבלול עשוי לסייע לך. אנא פנה לבירור במרכזי ההשתלות השונים. בשורות טובות

03/05/2017 | 18:48 | מאת: מרדכי ערן

האם יש השפעה של מכשיר שמיעה על פעילות קוצב הלב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדרך כלל אין השפעה כזו, אולם מאחר ואיננו יודעים באיזה מכשור מדובר, ההמלצה היא לפניות למכון ממנו נקנה המכשיר או ליצרן, על מנת לברר באופן ספציפי. בהצלחה.

שלום, האים בביה"ח בילינסון מבצעים את הניתוח? לא ראיתי באתר שביה"ח מופיע. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן מבצעים ניתוחי שתל שבלול בבלינסון, עליך לפנות למכון השמיעה אשר ממוקם בבית החולים שניידר. שבוע טוב ובהצלחה.

22/04/2017 | 19:50 | מאת: אופק

גיליתי לאחרונה שיש אפשרות להיות חריג קרבי לכן רציתי לשאול אם יש לי אפשרות לקרבי. הייתי לפני חודש בלשכת הגיוס אצל רופא אף אוזן גורן והוא אמר שהוא צריך לתת לי פרופיל 45 (לפי הספר של הצבא) שכחתי לציין יש לי ירידת שמיעה רק באוזן ימין של בערך 40 דציבילס(לא מדיוק אבל בסביבות ה40) וירידת השמיעה לא מפריעה לי בתפקוד שלי בלימודים ובחיי היום יום. אני הולך לרופא מומחה נוסף לקבלת חוות דעת נוספת. האם יש לי סיכוי להיות חריג קרבי?(אשמח גם להסבר)

22/04/2017 | 23:21 | מאת: גיוס לקרבי

בערך 40 דציבל ירידה זו בהחלט ירידה משמעותית אבל כדי לתת תשובה מלאה צריך לראות אודיוגרמה מלאה.

שלום אופק, שאלה זו מסוג השאלות שעליך להפנות לגורמים המתאימים בצבא בהצלחה.

13/04/2017 | 22:21 | מאת: אבי

חג שמח, רכשתי בימים אלו את מכשיר ה-Phonak . האם תוכלו להמליץ איזה סוג סמרטפון (איפון/סמסונג) עובד עם ה-Phonak בלי בעיות? אודה על עזרתכם. אבי

עליך לפנות למפיצי פונאק בשאלה זו.

שלום רב. אני בן 26 לפני חודש נרשמתי לחדר כושר. מה שכן שמתי לב שעוצמת המוזיקה גבוהה בעיקר כשאני הולך על ההליכון הקרוב לעמדת הרמקול (כלומר כשאני הולך על ההליכון אני באותו גובה ובמרחק של שניים שלושה מטרים מהרמקול). הערתי למנהל שטוען שעוצמת המוסיקה אינה גבוהה היא סטנדרטית ומשתנה בהתאם לשעות ולכמות המתמאמנים. מה ניתן לעשות ? אף אחד לא מעיר חוץ ממני

שלום רב אתה בהחלט צודק בתלונה ואתה צריך להתעקש על הורדת עוצמת המוזיקה. יש אין סוף עבודות מחקר בנושא ואם צריך נוכל לתמוך בדרישתך זו. יש חוק ברור בנושא!!

נחי שלום, תלונתך עוסקת בנושא חשוב מאד. תקנות הרעש במקומות ציבוריים מגדירות רעש העולה על 80dB-85dB כרעש שעלול להזיק. במידה והנך סבור שהרעש במקום עולה על המותר ניתן לפנות גם למשרד הבריאות ולמשרד העבודה על מנת שיבחנו את הדברים. היות ואין מקום בפורום זה להכנס לעובי הקורה, עליך לפנות למנהלים במכון הכושר על מנת שיתאימו את עוצמת השמע כך שלא תהיה גבוהה מידי. בשורות טובות

07/03/2017 | 20:46 | מאת: לילך

שלום אני מושתלת 10 שנים,אני נמצאת אצל מרפאה בעיסוק עקב בעיה בכיפוף אצבע,היא המליצה על מכשיר לטיפול ברקמה פגועה,מכשיר זה משלב את קרני לייזר רכים,אור אינפרא אדום השולחים בצורת פולסים כל זה בתוך שדה אלקטרו מגנטי סטטי. השאלה היא האם מכשיר זה עלול לפגוע בשתל פנימי?אם לא ניתן להשתמש בזה עם תנאים מסוימים או בלי הגבלה? אשמח לקבל תשובה תודה לילך

ללילך שלום רב ! לא ניתן לענות על פי תיאורך בלבד. יש לקבל את מפרט המכשיר והטיפול ולהתייעץ עם חברת השתלים שלך על מנת לתת מענה מדויק ואחראי. מאחלת לך שלא יהיו לך כאבים. בברכה נאוה

06/03/2017 | 21:03 | מאת: מיכל

לביתי בת 15 יש ירידה פתאומית בשמיעה באוזן אחת הכל קרה לפני שלושה שבועות ניתן סטרואידים דרך הפה למשך שבוע ללא שיפור ניתן הזרקות סטרואידים לתוך האוזן במשך 10 ימים ללא שיפור עשתה mri עדיין אין תשובה בבדיקות שמיעה נמצא לפי הבנתי שהעצב נפגע בדרגה בינונית עד חמורה מאוד נשלחנו שוב ושוב לבדיקות שמיעה ללא שינוי איך ממשיכים ? האם מכשיר יעזור? שתל?

לקריאה נוספת והעמקה
07/03/2017 | 10:33 | מאת: חירשות פתאומית

שלום רב אכן אירוע לא שיגרתי די נדיר אם כי מוכר ונופל כנראה (לא ראיתי אודיוגרמה) בקטגוריה שמוגדרת כ- "חירשות פתאומית", הטיפול שקיבלה הוא בהחלט הטיפול המקסימאלי המקובל ואם נכשל יש להמתין להתייצבות סופית של התהליך (מספר חודשים) ואח"כ לשקול התאמת מכשיר שמיעה תוך בדיקת סך כל התמונה התקשורתית של הנערה...כנראה שהאוזן השניה תקינה וזו נפגעה חלקית. ד"ר בכר מוטי, אא"ג

מיכל שלום, טיפול בסטרואידים הוא מקובל במקרים של אובדן שמיעה פתאומי חלקי או מלא. ההחלטה האם לשקם את השמיעה ובאילו אמצעים נעשית לאחר בירור מקיף, קבלת תשובות של כל הבדיקות הרלוונטיות והבנה האם יש עדיין להמתין להחלמה בעקבות הטיפול שניתן. המלצתי היא להתייעץ עם הצוות המטפל בבית החולים בו בוצע הטיפול: רופאי אאג וקלינאי תקשורת על מנת לקבל מענה לשאלתך. אני סמוך ובטוח שהם יוכלו לענות על אופי וצורת השיקום השמיעתי המומלץ ביותר עבור ביתך וישטחו בפנייך את כלל האפשרויות. רפואה שלימה וכל טוב.