פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

הפורום מיועד לכל מי שנושא שיקום השמיעה - באמצעות מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול - חשוב לו. הפורום פונה לאנשים הסובלים מלקות בשמיעה - מילדות ועד זקנה - ולבני משפחותיהם. הפורום יספק מענה לשאלות המטרידות בני משפחה וחברים על פגיעה בשמיעה ועל דרכים לשיקומה כמו שתלי שבלול. הפורום יעסוק גם בעניין התאמת מכשירי שמיעה, כולל מתן מידע על עלויות, השתתפות קופות החולים וכו'. כל שאלה הקשורה בפגיעה בשמיעה ובשיקומה באמצעות שתלי שמיעה ושבלול, מכשירי שמיעה ואביזרי עזר לשמיעה יכולה למצוא מענה או הכוונה בפורום. הפורום הוא בחסות מדטכניקה אורתופון בע"מ.
401 הודעות
379 תשובות מומחה

מנהלי פורום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול

31/01/2012 | 21:40 | מאת: אמא

שלום רב. ביתי בת שנתיים. נולדה עם אטרזיה באוזן ימין, באוזן שמאל, מיום היוולדה סובלת מנוזלים ודלקות חוזרות. מזה שנה וחצי לערך מטופלת באניטיביוטיקה באופן מניעתי מידי יום. הילדה נמצאת עם מכשיר שמיעה על סרט מסוג "באהה", אך הגיל בו נמצאת כעת, הינו גיל בעייתי מבחינת ענידת הסרט והשימוש במכשיר (היא נוטה להשליך אותו המון ולפרק אותו מהסרט), מיום היוולדה הרופאים התנגדו נחרצות לניתוח צינורית. לפני מס' ימים היינו אצל רופא מומחה שהציע לשקול צינורית, אך לא קיבלנו פרטים נרחבים אשר יקלו על החלטתנו הקשה. האם הניתוח רצוי ויעיל? האם כדאי לבצעו בהתחשב בעובדה כי מדובר באוזן אחת בלבד? אנו אובדי עצות. האם ישנו רופא, מומחה באמת באטרזיה ודלקות באוזן שיכול לתת לנו מענה מהימן ואמיתי ולסייע לנו בהחלטתנו? נשמח לשמוע ולקבל סיוע מכל רופא. בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אמא, אכן את מתארת בעיה סבוכה, מורכבת וממש לא פשוטה,ככזו אני יודע שגם הפתרונות שמציעים לך יהיו מגוונים ולא חד משמעיים,לגבי כפתורי האוורור,כדי לענות חסרים לי נתונים על בדיקת השמיעה,האם יש ירידה תובלתית?האם נעשת טימפנומטריה וכד. אין ספק שכל החלטה ניתוחית, באוזן יחידה מתפקדת היא קשה עם רמת סיכון גבוהה אבל למרות זאת יש לבחון את התמונה הכללית ולפעמים יש לקחת ברפואה גם החלטות קשות ... לגבי הבאהה,זו בהחלט טכנולוגיה לא פשוטה אבל אחרי שנעשתה יש לנסות ולהפיק ממנה את המקסימום.סבלנות והמשך הגדילה של הילדה ישפרו קרוב לוודאי את התוצאות של הניתוח. כמו שפתחתי הבעיה מורכבת ובוודאי שלא ניתן להתמודד איתה באופן מלא במדיה הזו.לגבי מומחים לתחום האטרזיה,לא חסרים רופאים במרכזים הרפואיים הגדולים שמטפלים באופן קבוע במחלה.

30/01/2012 | 12:16 | מאת: שרי

לפני כ3 שבועות חליתי בשפעת ומאז אני עדיין סובלת מגודש נזלת ונוזלים באוזניים ובעקבות זאת ישנה ירידה דרסטית בשמיעה גם כשאני נעזרת במכשיר השמיעה הקבוע. אני משתמשת מזה כ3 שנים במכשיר שמיעה מסוג moxi המונח מבחוץ ועד למצב המתואר היה בהצלחה רבה.אני מופנית בשבוע הבא לבדיקה וכן מטופלת בנוסידקס מהיום. שאלתי:האם יש סכוי שהמצב יפתר ללא החמרה לאחר נסיגת הגודש והנוזלים? או האם יכול להיות מצב של נזק כרוני בעקבות ההתקררות והנוזלים עד כדי אובדן חמור רמת השמיעה שהייתה לי עד למחלה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט ברור הסבל שלך מהצטברות נוזל באוזן תיכונה על רקע ירידה קודמת בשמיעה, לידיעתך, למעט מיקרים נדירים בחלוף מיספר ימים (שבועות במקרה קיצוני) תחזור השמיעה למצבה הראשוני ללא החמרה נוספת,אני ממליץ להשאר במעקב רופא אאג כדי להמנע מסיבוכים נוספים.

23/01/2012 | 19:55 | מאת: חוה

שלום רב, אני אמא לילד בן שנה + חודשים. במסגרת פנייתנו למכון להתפתחות הילד (עיכוב בהתפתחות) הופנינו גם למכון שמיעה. בבדיקה נמצא כי ישנה ירידה בשמיעה - ימין 55 ושמאל 70, נמצאו גם נוזלים בעור התוף. כשפנינו לרופא א.א.ג הוא הסביר על אופציית ניתוח כפתורים והפנה אותנו לבדיקה חוזרת במכון שמיעה. בני מטופל מגיל 4 חודשים באנהלציות ומשאפים בעקבות סטרידו, 3 דלקות ריאות, ציפצופים וחירחורים. דלקות אוזניים לא היו לו. כמו כל אמא גם אני דואגת, האם יש טיפול אחר וניתן להמנע מניתוח כפתורים? האם ניתוח כזה ישפר באופן ניכר את מצבו? לאחר ניתוח כפתורים, לא יצטברו באוזניים נוזלים? אשמח להסבר מפורט, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב,קצרה היריעה מכדי לענות לך על כול השאלות.יחד אם זאת אנסה:אין בנמצא טיפול תרופתי להצטברות נוזל באוזנים!! במידה ויש הצטברות כזו למשך חודשים מספר עם עדות לירידה ניכרת בשמיעה,דלקות חוזרות,סבל של עור התוף(בבדיקת א.א.ג) יש הוראה לביצוע החדרת כפתורים(צינוריות אורור)הפעולה במידה ומצליחה (בד"כ!)האוזן התיכונה מתייבשת והתפקוד חוזר לנורמה, כול עוד והכפתורים מתפקדים במקומם.

24/01/2012 | 16:54 | מאת: חוה

תודה רבה על המענה המהיר. האם "השתלטות" על ייבוש נזלות וליחה בדרכי הנשימה קשורים לנוזלים בעור התוף?

אובחנה ירידה בשמיעה אצל בן 50, בריא. הירידה היא בטונים הגבוהים והן ירידה בחדות השמיעה של צלילים דומים. השינוי הוא די מהיר (בשנתיים שלוש רואים הרעה משמעותית. הוא נבדק בבדיקות שמיעה + בדיקות Bera מספר פעמים ללא ממצאים פרט לבעית השמיעה. מה עוד צריך לבדוק? MRI? CT? איך יודעים שזה ניוון בעצב השמע ולא צמחיה של עצם הארכובה? איך יודעים שאין שם גידול? אודה לכם על תשובתכם לגבי ברורים נוספים שרצוי לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, חסר אינפורמציה במידע שהוצג ,לדוגמא בדיקות השמיעה בעבר,מה מצב השמיעה מבחינת הגרף כיום?בדיקת טימפנומטריה וכד.בדיקות הברא שנעתה מוסיפה מידע חשוב ומרגיע(!), קרוב לודאי שמדובר בירידה בשמיעה "טבעית" (ככול שניתן לכנות אותה כך..) אך כמובן שאת המילה האחרונה יש להשאיר באחריות רופא האאג המטפל בלבד!!

23/12/2011 | 10:37 | מאת: Elad

סבי עבר בשנת 1983 כריתת מיתרי הקול עקב גידול סרטני הוא למד לדבר דיבור וושתי , עם השנים ועקב מחלות שונות כושר הדיבור בשיטה הזו כמעט נעלם , בזמנו הוא למד בליגה למלחמה בסרטן הוא למד אצל מורה ששמה פרידה, שאלתי היא האם יש אפשרות שהוא יוכל לדבר בעזרת מיקרופון חיצוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט קיים מקרופון הפועל על ויברציות של הרקמות הרכות בצוואר,הקול שהוא מייצר נשמע מתכתי למדי אבל , בהחלט מאפשר קומוניקציה סבירה, ד"ר בכר

16/12/2011 | 16:15 | מאת: אורי

שלום, בני בן ה9 חודשים אובחן כבעל לקות שמיעה עמוקה (חרש - אם להשתמש בהגדרה פחות מקצועית) בבדיקת ABR שעבר בגיל 3 חודשים (אפס תגובה גם בעוצמות של 95dB). היום בבדיקות שמיעה התנהגותיות מסתבר שהוא שומע בכל הספקטרום, גם בלי מכשירי שמיעה, אם כי לא ברור עד כמה. הוא היה מועמד לשתל שבלול והניתוח כרגע נדחה עד שתהיה ודאות גדולה יותר לגבי איכות השמיעה שלו. למיטב ידיעתי לא עשו לו עד היום בדיקת הדים קוכליאריים (Otoacoustic Emissions). האם זה לא הכרחי לעשות בדיקה כזו על מנת להבין אם מקור הלקות הוא בשבלול (תאי שער חיצוניים) או בתאי שער פנימיים/קשר לעצב/העצב עצמו (נוירופתיה אודיטורית)? האם ניתן לאבחן נוירופתיה אודיטורית מתוצאות הABR בלבד?

27/03/2016 | 17:48 | מאת: יעל

שלום, כדי להבדיל בוודאות בין לקויות שמיעה שמקורן בתאי השיער לבין נוירופתיה אודיטורית יש צורך לבצע את בדיקת הפלט האקוסטי. עם זאת, במידה וקיימים גורמי סיכון ספציפיים כמו: שהות בפגיה מעל לחמישה ימים, היפרבילירובינמיה(צהבת בערכים גבוהים מאד אצל היילוד) ועוד. יתכן שיוחלט לוותר על הבדיקה הזו. בכל מקרה- אל תתביישי לשאול את הרופא שלך ולבקש ממנו הפניה לבדיקה. זכותך להרגיש שעשית את המקסימום לבירור מצב ילדך לאשורו. בהצלחה! (הכותבת הינה קלינאית תקשורת מתחילה..)

13/12/2011 | 09:35 | מאת: סמי ק.

נשלחתי לבדיקת שמיעה עם INSERT כשהרופא השולח רשם את המשפט "רושם לקולפס של כניסה לתעלת האוזן". להבדיל מ 3 בדיקות שמיעה (ללא insert) שבוצעו לפני כן והתוצאות לא היו תקינות, בבדיקה עם insert נאמר לי שהתוצאות הרבה הרבה יותר טובות. בהנחה שאכן זה "קולפס" יש דרך לטפל בבעיה,ואם כן למי עלי לפנות, בתודה מראש. ובכבוד רב. סמי.

בשאלתך חסרים הרבה נתונים כדי לענות בדייקנות למרות שברור שהגורם היחידי המטפל בקולפס הוא רופא א.א.ג!!

12/12/2011 | 19:10 | מאת: שרית

רופאת האוזניים המליצה לנו שבמידה ותוצאות בדיקות האוזניים יעידו על ירידה חדה בשמיעה אצל בתי בת ה-17 על ניתוח בשם: STAPEDECTOMY ESSICOLOPLASTY. הייתי רוצה לדעת פרטים על הניתוח הנ"ל וכן האם יש לו אחוזי הצלחה?.

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח בסטפס הוא ניתוח יחסית פשוט ובוודאי מוכר מזה עשרות שנים,ביד מיומנת הסיכונים יחסית קטנים,בניתוח מרחיקים חלק מעצם הסטפס ומחברים במקום החלק שהורחק חלק הדומה לבוכנה ותפקידו להעביר את התנועה בעצמות השמע לחלל האוזן הפנימית. התוצאות מיידיות ,ובהצלחה ,משפרות באופן משמעותי את רמת השמיעה.

06/12/2011 | 14:07 | מאת: לירון

שלום, אני מתקשה להירדם בעקבות רעשים רבים מהשכנים..חשבתי לקנות אטמי אוזניים מותאמים לשינה (הבנתי שהם עולי בסביבות 300 ש"ח). האטמים הרגילים של הסופרפארם יוצרים לי לחץ בראש, ואיני יכולה לישון איתם. האם אטמים מותאמים לאוזניים לא גורמים לחץ שכזה, ואינם מסוכנים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
30/01/2012 | 18:46 | מאת: ניצה זיסקינד

שלום רב, באופן כללי אין זה מומלץ לישון עם אטמי אוזניים, או לחלופין עם מכשיר שמיעה, למשך הלילה. בזמן השינה אנו משנים את תנוחת גופנו, ועשוי להיגרם מהאטם לחץ על האוזן. רצוי לנסות ולהירדם עם רדיו חלש העובד ברקע תוך כיוון השהייה לכיבויו (ניתן להשיג בחנויות רבות) וכך להסיח את תשומת הלב מרעשי השכנים. שינה עריבה

12/11/2011 | 20:54 | מאת: rdrd

שלום רב אני עובד שנים רבות בעבודות סמרור של מעטה חיצוני ( פח אלומיניום ) לגוף המטוס ואופי העבודה מצריך שאוזן ימין שלי תהיה צמודה לפח עד כדי 10-20 ס"מ בעת הסמרור בפטיש אויר בעל עצמת רעש גבוהה מאד.העבודה נעשית ע"י 2 עובדים שהאחד מחוץ למטוס אשר קודח חור מכניס מסמרה ולוחץ על פטיש האויר והשני (אני ) בפנים המטוס מחזיק סדן בכדי לתת קונטרה לפטיש ובכך למעוך את המסמרה בכדי שהיא תחבר את הפח החיצוני לגוף המטוס. בבדיקת שמיעה קיימת ירידה גבוהה ב2 האוזניים אך באוזן ימין הירידה יותר מאוזן שמאל .ויש לי טנטונים חזקים ב2 האוזניים. אין לי בעיות משניות באזניים. האם ייתכן שהשוני בירידה הוא בשל אופי העבודה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הרפואה היא לא מתמטיקה..ברפואה הכול יכול להיות... אבל בהסתייגויות הנ"ל : בהחלט יתכן שהבעיות שתארת קשורות האופי העבודה שלך!! פנה לגורם מקצועי (רופא תעסוקתי) לברור הענין! ד"ר בכר

09/10/2011 | 20:20 | מאת: סיגל

היי, יש לי שאלה...יש לי הפנייה לMRI מח וכתוב לי בהפנייה שזה כדי "לשלול SOL בCPA/ICA" רציתי לדעת מה זה אומר..מה זה SOL ומה זה ICA או CPA..ומה רוצים לשלול..תודה:-)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיגל, שאלת אז אין לי בררה אלא לענות: SOL משמעו ב"שפת הרופאים" ריקמה תופסת מקום או בשפה פשוטה יותר, גידול, אבל לפני שתכנסי לחרדות מיותרות(!) אני מבקש להוסיף הסבר לפיו ,בישראל (כ-7 מליון נפש)מתגלים בכל שנה בסה"כ כ-20 גידולים שפירים של עצב השמיעה -ואותם הרופא מחפש בבדיקה האמורה!! לאור זאת תחשבי את הסיכון יחסית לנאמר- חציית כביש ...! ממליץ לבצע את הבדיקה אבל אין מקום להכנס לחרדות מעבר למינימום הנדרש!

08/10/2011 | 13:11 | מאת: אורלי

נכדי בן ה-7 אובחן כלקוי שמיעה בינונית בשתי האוזנים.הדבר נפל עלינו כרעם ביום בהיר.הילד סובל מבעיות של קשב וריכוז ואולי דרך זה הגיעו לעניין השמיעה.להלן שאלותיי: 1. האם יש חשיבות למצוא את הגורם לבעיה? הבנתי כי הרופא לא השיב להורים על כך. 2. האם מצב נפשי יכול לגרום לבעיה? לדעתי הנכד לא היה בשל לכיתה א ויכול להיות שהלחץ והחרדה גרמו לכך? 3. האם יש פורום מיוחד לילדים ליקויי שמיעה? 4. מה ההבדל בין שני הארגונים מיח"א ושמע בליווי הילד? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורלי שלום רב! ארגוני מיח"א ושמע הינם שני ארגונים המטפלים בילדים לקויי שמיעה. מיח"א מטפל בתינוקות וילדים עד גיל ביה"ס ואילו שמע מטפל בילדים ובני נוער בגיל בי"ס. אני בטוחה כי יש לכם שאלות רבות בנוגע לליקוי השמיעה שהתגלה אצל נכדך ומהן הדרכים הטובות ביותר לעזור לו. אני מציעה כי תפנו לשמע (מאחר ונכדך בגיל בי"ס) ושם תוכלו לקבל את כל המידע והעזרה הדרושים. בהצלחה טלי

04/10/2011 | 13:10 | מאת: אסתר

האם תיתכן ירידה בשמיעה באזור ההשתלה של שתל קוכליארי בעקבות חשיפה לרעש רצוף ויומיומי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב על פי שאלתך אני מבינה שאתה מושתל וחשוף לרעש רצוף ומביע דאגה שהרעש יזיק לשמיעה של האוזן המושתלת. (אזור מושתל?) במידה ולא נשמרו שרידי שמיעה הרעש אינו מזיק לשמיעה (יתכן של האוזן הלא מושתלת) אך מזיק כמובן למערכות אחרות בגוף. במידה והנך חש בירידה בשמיעה עליך לפנות למרכז המשתיל על מנת לבדוק את מצב השתל, והמעבד ומצב המיפוי. יתכן ויומלץ לך לבדוק את המעבד או לשנות את כיווני השתל.

02/10/2011 | 19:28 | מאת: לאה

לנכד שלי הובחנה צלקת בעור התוף וירידה של 25% בשמיעה. מה ניתן לעשות?

לאה שלום רב! על מנת לתת תשובה מלאה ומקיפה לשאלתך נחוצים עוד פרטים רבים וביניהם תוצאות בדיקת שמיעה עדכנית, גיל הילד וכו'. במידה ונכדך עדיין לא הגיע לגיל 6 תוכלו לפנות להתייעצות בארגון מיח"א. אם הוא לומד בבי"ס תוכלו להתייעץ בארגון שמע בברכה, טלי

12/08/2011 | 10:45 | מאת: פיליפ

אני סובל מירידה בשמיעה בשתי האוזניים ברמה בינונית, יש לי מכשיר מאחורי האוזן, שלא התרגלתי, האם יש ניתוח להשתלת מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

לפיליפ שלום רב ! אכן ישנם ניתוחי השתלה שונים המיועדים לירידה בינונית בשמיעה המתאימים לחלק מהמטופלים. יש לעשות הערכה מקיפה לגבי המותאמות לניתוח מסוג זה. כמו : בדיקות שמיעה עם ובלי מכשירים, מדידת יעילות המכשירים, מצבן הקליני של האוזניים הסטוריה רפואית ועוד. על מנת לקבל מענה עבורך עליך לפנות לאחד ממרכזי ההשתלה או לרופא א.א.ג. בברכה ובהצלחה

04/08/2011 | 18:34 | מאת: Lera

מי מכיר את גילית? האים היא עובדת עם ילדים קטנים בני שנתיים-שלוש?

גילית היא קלינאית תקשורת ותיקה שמטפלת במטופלים בטווח גילאים רחב וכמובן גם בגילאים שציינת. תוכלי לקבל פרטיה באגודת קלינאי התקשורת בהצלחה

03/08/2011 | 17:53 | מאת: שתל

אני בת 34 ורצה לעבור ניתוח ואני מאד מתלבטת מה לבחור? או נוקולאוס או מדאל? מצד אחד נוקולאוס יש להם נסיון בכר הרבה שנים ואמרים שהם מאד טובים אבל שמעתי שלמבוגרים עדיך מדאל האם זה נכון?וגם נוקולאוס צריל להחליף בטריות כל יומיים ומדאל כל 4 ימים. והייתי רוצה לקחת נוקולאוס אבל אני מתבלטת מה לקחת? מי יכול לעזור לי?

04/08/2011 | 18:57 | מאת: Lera

אנו בחרנו לילד מדאל. לפי מפרט תכני כולם דומים תבדקי מה יותר נוח בשימוש יום יומי

שלום לך ! אמנם "המפרט הטכני" נראה על פניו דומה אך עליך לבדוק מס משתנים לגבי השתלים ועל פי התחומים החשובים לך ביותר וכך להחליט. למשל כמו שהתחלת לבדוק : מהי צריכת הזרם של כל שתל. (רך אגב הסוללות במד אל מחזיקות כבר 6 ימים),באיזה תחומים מתבלטת כל חברה, מה התוצאות בבדיקה על רקע רעש, מהי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ואיך זה מתבטא, איזה שירות מקבלים בכל חברה,עלויות, צורה, חיבורים למערכות שמע כמו FMועוד. כדאי להשקיע את הזמן ולהפגש עם נציגי החברות ועם עוד אנשים שהושתלו ולקבל התרשמות כוללת. אני בטוחה שתוכלי לאסוף את הנתונים ולהחליט על המוצר התאים לך ביותר. בהצלחה !

31/07/2011 | 14:36 | מאת: קרן

שלום רב, ברצוני לדעת מה דעתך על הניתוח בו משתילים שתל באוזן במקום העצם המנוונת. מהם אחוזי ההצלחה שלו והאם הוא מתקן את הבעיה? לכמה זמן הוא יעיל? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן ! על פי פנייתך קשה לדעת אם את מתכוונת לשתל ה-VIBRANT SOUND BRUDGE או לניתוח המשלב פרוטזה המדמה את אחת מעצמימי השמע. אוכל להשיב בדיוק רב יותר אם תתארי למה כוונתך

26/07/2011 | 23:54 | מאת: אמא דואגת

שלום, בני בן 6 חודשים אובחן כסובל מלקות חד צדדית עמוקה באוזן אחת (חירש לגמרי), אוזן שנייה תקינה לגמרי. הוא עבר בדיקת ברה בשני בתי חולים שונים ובשניהם התקבלה אותה התוצאה. בבית חולים אחד הופנתי לרופא אאג שהפנה אותי לבדיקת שמיעה בגיל 6 חודשים ולרופא התפתחותי וביקש לחזור אליו לאחר מכן. הרופא גם אמר שאין טיפול ושלא מבררים את סיבת החירשות כי אין טעם. בבית החולים השני הפנו אותי רק לבדיקת שמיעה ואמרו במפורש שאין צורך בהתערבות או ליווי של רופא מכל סוג שהוא ובטח לא של רופא אאג. שאלתי היא- מה צריך לעשות? למי לפנות? האם נכון שאין טיפול? האם נכון שלא חשובה סיבת החירשות? האם רופא צריך להיות מעורב בתהליך? אם כן - איזה סוג של רופא? אם לא- למי כן צריך לפנות? מכרים ייעצו לי לפנות למיחא, אבל שם רק עשו בדיקת שמיעה, אמרו שהוא קטן מידי לבדיקה הזו, ושאחזור עוד 4 חודשים לבדיקה חוזרת. לא נתנו לי שום אינפורמציה מעבר. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לאמא המודאגת שלום רב! אני מבינה בהחלט את דאגתך הרבה, אך קשה לענות לשאלותיך מאחר ואין בידינו את כל פרטי המקרה ונתוני הבדיקות. פנייתך למיח"א הייתה בהחלט נכונה ובמידה ואת עדין מבולבלת ומרגישה שלא קיבלת את התשובות לכל שאלותיך אני מציעה כי תפני למיחא בשנית ותבקשי הבהרות נוספות בברכה, טלי

שלום לביתי בת 5.5 יש שתל מאז גיל 2.5 לקח לה די הרבה זמן להתרגל אבל היא התרגלה ואף החלה לבקש שנשים לה אותו לפני כחודשיים היא עברה ניתוח בגרון שכלל הרדמה בהנשמה של 3 ימים לאחר הניתוח, מאז הניתוח היא מסרבת בכל תוקף להשתמש בשתל, מכיוון שהיא לא מדברת אנחנו לא יודעין למה בדקנו את המכשיר אצל הספק והוא בסדר וגם הורדנו את העוצמה והתוכניות לרמה המינימאלית אנחנו חסרי עונים ומחפשים רעיונות תודה חגי

שלום רב, הצוות במרכז ההשתלה הינו מיומן מאד וודאי ימצא את הדרך להגיע לרמות הגריה להן בתך זקוקה. משהו ודאי מפריע לה כעת. כיצד היא מגיבה להרכבת העזר ללא הגברה?כשהוא סגור? האם ניסיתם? כך נוכל לדעת אם ההגברה מפריעה או עצם ההרכבה גורמת לה להסתייגות? החלמה מלאה

תודה על התגובה הבעיה היא שמאז הפעם הראשונה שבה הרכיבו לה את המכשיר וחיברו אותו למחשב כדי לכייל אותו(כנראה בעוצמה חזקה מדי) היא בסוג של "טראומה" וכאשר היא רק מתקרבת לחדר בהדסה היא מתחילה לבכות ולא מוכנה לשתף פעולה. כמו כן היא לא מוכנה להרכיב את המכשיר אם הוא מכובה ומיד זורקת אותו. מכיוון שהיא לא מדברת אנחנו לא יודעים אם זה באמת מציק לה או שהיא רק פיתחה פחד. היינו בביקור בהדסה אצל קלינאיות התקשורת אבל היא לא שיתפה פעולה. היא התחילה לקבל RISPOND שאמורה גם להפחית פחדים בנתיים זה לא עזר. התחלנו גם לחשוב שאולי צריך לבקש לעשות לה בדיקת NRT בהרדמה כדי לוודא שאין בעיה. תודה חגי

12/07/2011 | 18:56 | מאת: מ

שלום ד"ר ... זה התחיל בחרדות שהיו לי לפני כחצי שנה מאז אוזן ימין נאטמת לי סתימה כזו שאני שומעת את עצמי בראש שאני מדברת ...לא יודעת איך להסביר כל כך עם זאת ישנם ציפצופים וכאבים פנימיים כאלה... נגשתי לרופא אא"ג והוא הפנה אותי לבדיקת שמיעה בעוד חודש ... היום האוזן ממש נסתמה לי והרגשתי לחץ בכל צד ימין יש לציין בת 23 ישנו מחסור בוויטמין B12 שאלתי ממה זה נובע האם עליי לפנות לעוד רופאים האם זה מהמוח ???אני נורא לחוצה תודה מארש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מ. ידוע ושכיח קשר בין מצבים נפשיים(מתח,לחץ וכד.)ובין תחושות של אטימות,צפצופים ואפילו תחושת כאב באוזנים,עד כאן העובדה הכללית,ברור שאינני יכול להרגיע אותך ברמה האישית כיוון שהעובדה לעיל היא כאמור כללית ולא ספציפית לך!!אני ממליץ לחזור אל רופא אאג עם בדיקת שמיעה (וממש אין סיבה להמתין חודש לבדיקת שמיעה!!)ממכון אודיולוגי מוכר -וכאלו יש רבים. בברכה ד"ר מ.ב

10/07/2011 | 12:13 | מאת: ענת

שלום רב, בתי בת שנה וחמישה חודשים, סבלה מדלקות באוזניים חוזרות והצטברות נוזלים שהחשידו בירידה בשמיעה. הנושא נבדק כשהייתה מתחת לגיל שנה וכעת אנחנו ניגשים לבדיקה חוזרת. טיפול של אף אוזן גרון סייע משמעותית להיעלמות הנוזלים וכעת אנחנו בטוחים שהיא שומעת אך הולכים לבדיקה כדי להיות רגועים. עם זאת, יש משהו אחד שמטריד אותנו: ההגייה שלה. היא לא יודעת להגות את העיצורים: ג, ק/כ (במקומם אומרת ד' או ת'), וכן לא יודעת להגות ר', ח ומתקשה להגות את השורקות. האם לדעתכם יש עיכוב בשל הבעיות בעבר? ואם כן, כיצד נוכל לטפל בהגייה כעת משנעלמה בעיית הנוזלים? תודה רבה,

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום רב, אני מניח שתקבלי תשובה גם מקלינאיות התקשורת בפורום אבל לדעתי,ומנסיוני,ליקוי שמיעה ,גם אם היה משמעותי (מה שבהחלט לא ברור ממכתבך) שמקורו בהצטברות נוזלים -ברגע שהשתפר, ובוודאי כזו היתה גיל צעיר כל כך -איננה אמור להוות בעיה משמעותית לאורך זמן,התיקון, אם תזדקק לו(!!)יהיה פשוט למדי. ראשית,פנו לבדיקת שמיעה וטימפנומטריה עדכנית. ד"ר בכר מוטי

ענת שלום רב! בכל מקרה של חשש של הורים בנוגע להתפתחות השפה והדיבור אני ממליצה לגשת לאבחון אצל קלינאית תקשורת, גם בגיל צעיר. סיפרת שביתך בת שנה וחמישה חודשים,צריך לציין שבגיל צעיר כל כך אנו בדר"כ מחכים לרכישה טבעית של ההגאים וברוב המקרים מסתפקים בהדרכה של ההורים כיצד לעודד את הילד/ה להרחיב ולשפר את יכולת הדיבור. אם כן ,טוב עשיתם שקבעתם תור לבדיקת שמיעה,מעקב שמיעתי הינו חשוב ביותר. קבעי תור לאבחון אצל קלינאית תקשורת. אני ממליצה לך להביא עימך לאבחון את תוצאות בדיקת השמיעה. בהצלחה! לימור אמרן ראש תחום שפה ודיבור מדטכניקה אורתופון

22/06/2011 | 13:24 | מאת: דובי

יש לי ירידה משמעותית בשמיעה באוזן שמאל. פניתי למכונים המשווקים מכשירי שמיעה. חלק המליץ לי מכשיר רק לאוזן שמאל וחלק המליץ מכשירים לשתי האוזניים. האם השניים הם רק למען בצע כסף או שיש הסבר רפואי. תודה רבקה

לקריאה נוספת והעמקה

דובי שלום שימוש במכשיר שמיעה בשתי האוזנים זהה בהגיון הפשוט לשימוש במשקפיים לשתי העיניים (ולא במונוקל-לעין אחת ,כמו שהיה בעבר) בקיצור אם יש לך ירידה בשמיעה קרוב לוודאי שאתה צריך להשתמש בשתי מכשירי שמיעה כדי לחזור לשמיעה תקינה ככל האפשר, ד"ר בכר

29/10/2011 | 13:25 | מאת: עדן

שלום, אימי בבית אבות ובזמן האחרון שמנו לב שהשמיעה שלה ירדה כל יום יותר בעיקר באוזן שמאל... רופא אוזניים בדק אותה והציע לעשות לה מכשיר שמיעה. הזמנו עבורה מכשיר וכאשר שמו לה את המכשיר היא שמעה ציפצופים אשר הפריעו לה לשמוע... אמרו לנו שעליה להבדק שוב אצל רופא אוזניים כי יתכן ויש לה שעווה.. האם זאת באמת הסיבה או שהמכשיר לא בסדר..? אשמח לקבלת תשובה מהירה בתודה מראש עדן

רבקה שלום רב! מחקרים שנערכו במהלך השנים הראו באופן חד משמעי שכאשר יש ליקוי שמיעה דו-צדדי יש להשתמש בשני מכשירי שמיעה. היתרונות שבשימוש בזוג מכשירי שמיעה (על פני שימוש במכשיר אחד) הם רבים וביניהן: שיפור הבנת הדיבור בעיקר בתנאי רעש, יכולת זיהוי הכיוון ממנו מגיע הקול (לוקליזציה), שמירה על שתי אוזניים פעילות ומתן גריה דו-צדדית, הסתגלות מהירה יותר, נוחות שימוש גדולה יותר ועוד ועוד. במידה וקיים ליקוי שמיעה דו-צדדי (המצריך שימוש במכשירי שמיעה) ההמלצה הנכונה הינה התאמת זוג מכשירי שמיעה ולא רק אחד! בהצלחה,טלי

21/06/2011 | 12:15 | מאת: סיון

שלום, שמעתי לאחרונה על מכשיר שמיעה בלתי נראה בתוך האוזן IIC רציתי לדעת אם הוא יכול להתאים לירידה בתדרים גבוהים אציין כי אני משתמשת ומרוצה ממכשיר סגור CIC

לקריאה נוספת והעמקה

סיון שלום רב! בשנים האחרונות פיתחו חברות מכשירי השמיעה מכשירים בהתאמה פתוחה (open fit או RIC) המתאימים לליקויי שמיעה בתדרים הגבוהים. בברכה, טלי

19/06/2011 | 16:32 | מאת: עפרה

שלום רב, יש לי אוטוסקלרוזיס מזה כשלשים שנה. לפני 14 שנה עברתי ניתוח באוזן אחת, אולם השיפור שהושג התפוגג מזמן. משתמשת באוזניות מזה כשלש שנים. לאחרונה אינני מסוגלת להבין את הדיבור כאשר זה אינו "אחד על אחד". אני שומעת את הדיבור אך לא מצליחה להבין את המילים. המכשירים שלי כוונו הרבה פעמים בתקווה לתקן זאת אולם ללא הועיל. מה עוד ניתן לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא אוכל לענות באופן מקצועי ללא בדיקת השמיעה מלאה ועדכנית! ד"ר בכר

09/06/2011 | 09:13 | מאת: כוכבית

בילדותי סבלי בדלקות אוזניים חוזרות, עברתי ניתוחי אוזנים בשניהם מימין לאחר אטיקוטומיה ושמאל מסטואידקטומיה רדיקלית שבעקבות זאת היתה לי ירידה בשמיעה. בחודשיים האחורונים אני מתלוננת על אטימות באוזניים והופנתי לבדיקת שמיעה דרך רופא א.א.ג נוכחתי לדעת כי השמיעה באוזן שמואל מאוד נמוכה והרופא הפנה אותי למכון להתאמת מכשיר שמיעה. שאלתי היא האם יש אפשרות לתקן את הליקוי דרך ניתוח כולשהו ולא רק מכשיר שמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהסתייגות,עקב מעט מידי מיידע שהצגת, לדעתי אין מקום להתערבות כרורגית שמטרתה - שיפור השמיעה. ד"ר בכר

07/06/2011 | 23:15 | מאת: רונית

שלום רב לבני בן השמונה נקב בעור התוף. נאסר עליו להיכנס למים. אני מבקשת לשאול האם האטמים נגד מים שלכם, אכן מספקים אטימה הרמטית, כך שהילד יוכל לשחות בים/בריכה ללא כל מגבלה? בכבוד רב רונית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, האפרכסת בנויה מחומר גמיש וככזו אין אטם שמסוגל לאטום באופן הרמטי את חדירת המים לאוזן!! יחד עם זאת האפשרות של אטמים המוכנים לפי מידה היא האופציה הכי טובה בשוק. ד"ר בכר

04/06/2011 | 03:46 | מאת: deleted

שלום לפני שלושה שבועות הייתי ממש מקוררת מאז אוזן ימין החלה להסתם לאט לאט ועם ציפצופים באוזן הייתי אצל א.א.ג הוציא לי את הפקקים באוזניים ואמר לי שיש לי לחץ גדול על עור התוף ללעוס מסטיק הרבה זה השתפר האוזן נפתחה אבל אני עדיין מרגישה כאב קל והאוזן לא פתוחה ממש ועדיין יש ציפצופים בה . יש סיבה לדאגה ? תודה

שלום רב, מהקצת שכתבת,נראה לי שתהליך ההחלמה הוא סביר,יש להתאזר בסבלנות (פציאנט-ניגזר מהמילה "סבלנות"...בלעז) וברצינות:תהליך החזרה לשגרה יכול להמשך מספר ימים (ולפעמים שבועות)אך במידה ואין שיפור - אפילו איטי,ממליץ לפנות שוב לבדיקת רופא מומחה. ד"ר בכר

27/05/2011 | 16:52 | מאת: יפה

שלום, נכדתי קבלה המלצה למכשיר אירפופר עקב שקע בעור התוף וגם נוזלים באוזניים. האם זה חיוני לטיפול? המחיר שלו 1000 שקלים וחשוב לנו לדעת כמה קרדינלי הוא בטיפול. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יפה שלום רב, למיטב ידיעתי הדעות בנושא יעילות הטיפול באירפופר שנויות במחלוקת ,לאור זאת נראה לי שהעלות איננה מצדיקה! ד"ר בכר

שלום. רציתי לדעת האם יש קשר מוכח בין הנ"ל. אשמח לקבל קצת הרחבה. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

גד שלום רב! שאלתך אינה ברורה מאחר והשתמשת במושגים שהם בעלי משמעות דומה. אנא נסח את שאלתך בשנית ונשמח לענות לך בהרחבה בברכה טלי

27/04/2011 | 23:05 | מאת: יה-יה

לפני כשנה נחלשה שמיעתי באוזן ימין. במשפחה יש הסטוריה של אוטוסקלרוזיס. לאחר בדיקות הוחלט כי עלי לעבור ניתוח סטפדקטומי. כמבוטחת "מאוחדת שיא" הבנתי כי באפשרותי לעבור את הניתוח אף בצורה פרטית, אך שיבוצע על ידי רופא שבהסכם עם מאוחדת. אשמח לקבל המלצות על רופאים שמבצעים ניתוח כזה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, לצערי לא נוכל להמליץ על רופאים המבצעים ניתוח סטפדוטומיה, אין זה מתפקידו של האתר לספק המלצות כאילו!! במאמר מוסגר אציין שהניתוח הוא יחסית פשוט ומספר לא מבוטל של רופאים הם בעלי ידע וניסיון בביצוע הניתוח המדובר! ד"ר בכר מוטי

28/04/2011 | 15:03 | מאת: יה-יה

12/04/2011 | 02:25 | מאת: ליאל

אני בת 16 ואני שואפת להגיע לקורס טייס מאז ומתמיד אני לא זוכרת בדיוק מתי זה התחיל, אך לפתע לפני כמה שנים תפקוד אוזן שמאל ירד מאוד . אין לי טינטון ואני שומעת באוזן כשמדברים רגיל אך לא כשמדברים חלש השמיעה באוזן ימין תקינה לחלוטין .. יש משהו שאוכל לעשות ? (הטייס זה חלום חיי)

טייס חייב תפקוד תקין של שתי האוזניים!! לא צרפת הסבר מקצועי על הירידה בתפקוד האוזן ולכן לא אוכל לענות באם יש אפשרות לשפרה, ד"ר מוטי בכר

טייס חייב תפקוד תקין של שתי האוזניים!! לא צרפת הסבר מקצועי על הירידה בתפקוד האוזן ולכן לא אוכל לענות באם יש אפשרות לשפרה, ד"ר מוטי בכר

08/04/2011 | 21:57 | מאת: לירון

הילד נולד בשבוע 35, בעקבות בדיקת "בארה" ובדיקת שמיעה מקיפה נאמר שהתינוק אינו שומע עקב נוזלים בשתי האוזניים ( המערכת העצבית תקינה ) האם יש טיפולים אפשריים להקלה ושחרור הנוזלים לפני ניתוח "כפתורים"

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין תרופה ספציפית לטיפול בנוזלים באוזן תיכונה! יחד עם זאת,יש מספר לא מבוטל של טיפולים הניתנים לילדים הסובלים מהצטברות נוזלים באוזנים , כולם אמורים להינתן ולהשפיעה על גורמים נלווים הנתפסים כחלק מהסיבה להצטברות הנוזלים.לדוגמא:אדנואידים מוגדלים,רירת אף מגורה,אלרגית וכד' ד"ר בכר מוטי

10/04/2011 | 12:44 | מאת: לירון

תודה! האם ישנן פעולות שניתן לבצע כדי להקל בנוסף לבירור הרפואי כדוגמת דיאטה לאימא, מדובר בתינוק יונק והאם ניתן לטפל בגיל זה ( 3 חודשים ) ואלו טיפולים ישנם

23/03/2011 | 10:02 | מאת: טניה

שלום ד"ר. אני סובלת שנים מצפצופים באוזנים ולקוי שמיעה קל . לאחרונה באופן תפאומי הפסקתי לשמוע על אוזן אחת וגילו לי לקוי של 40 ד"ב ואני מקבלת טיפול תרופתי ומקווה שהשמיעה תחזור למצב הקודם . האם לדעתך הגורם לירידה הפתאומית בשמיעה קשורה לצפצופים שאני סובלת כל השנים ? האם הצפצופים יכולים לגרום לירידת שמיעה פתאומית כזו ? האם הצפצופים יכולים להחמיר מצב שמיעה ואם כן למה רק באוזן אחת ?האם יש קשר לדעתך לתאונת דרכים מלפני שנתיים שבה קיבלתי צליפת שוט ואני מאז סובלת מבעיות בע. שדרה צווארי ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טניה ליקוי שמיעה פתאומי עלול להגרם ממגוון סיבות ודורש בירור רפואי מסודר. לא ניתן לקבוע מה מקורו רק על סמך הסימפטומים שתארת וללא ביצוע בדיקות.

21/03/2011 | 14:17 | מאת: משה

שלום, תודה מראש על העזרה.. אתמול בפורים ניגנתי באיזו מסיבה, ועד כמה שזכור לי בא איזה מישהו ונתן צרחה חזקה לאוזני השמאלית (היה שתוי) כשסיימתי לנגן חשתי כאבים חזקים באוזן, שמתי טיפות וניסיתי לישון, לאחר שהתעוררתי מכאבים אחרי שעה שמתי לב שבאוזן שמאל אני פשוט שומע כל דבר בחצי טון יותר נמוך ובדיליי מסויים של כמה מאיות שנייה.. מה ניתן לעשות? (בפרט שעוד אירועים רבים סגורים לי בשבועיים שלוש הקרובים עד פסח..) תודה רבה!!

23/03/2011 | 22:31 | מאת: lavi123

משה שלום חשיפה לרעש חזק עלולה לגרום לליקוי שמיעה זמני שעשוי לחלוף עם הזמן. עם זאת, המשך חשיפה לרעש עלולה לגרום לליקוי שמיעה קבוע ולכן חשוב להגן על האוזניים. לגבי הכאב באוזן מומלץ שתפנה לבדיקה רפואית

15/03/2011 | 19:10 | מאת: נסרין

אני בת 34 לפני 7 שנים סבלתי מאכבים חזקים באוזן אחר כך נקרע עור התופת ונפתחה האוזן ומאז התחילו דלקות והפרשות ריריים באוזן ומוגלות התחלתי לטפל אצל רופא א.ז.ג בקהילה בסוף לפני כשלוש שנים כבע לי ניתוח העברתי התיק לרופא פרטי ועשיתי הניתוח בבית חולים מדייקל סנטר היה אמור לסגור עור הטופת אבל התברר כי צריך להשתיל עצם הארקוף הסתדר הכל אחרי הניתוח והכאבים הלכו אבל לפני כחודשיים התחלתי להרגיש בכאבי ראש וסחרחורת וצפצופים חזקים באוזן רציתי לשאול מה עלי לעשות אנא לעזור לי

לקריאה נוספת והעמקה

נסרין שלום רב! גשי להיבדק אצל רופא א.א.ג. בברכה, טלי

14/03/2011 | 22:53 | מאת: מימי

בני בן 15 מרכיב מכשיר באוזן שמאל ובימין עבר ניתוח שתל לפני כ 3 שנים אך אינו מרכיב את השתל. מדי פעם חלה אצלו איבוד שמיעה פיתאומי ואז אינו שומע כלל.לתופעה זו אין לנו הסבר,כשזה קורה הוא לוקח סטרואידים ,האם יש הסבר לאיבוד שמיעה פתאומי?החשש ןהדאגה שלנו שיקרה מצב והשמיעה לא תחזור, שאלה נוספת באוזן שמאל יש לו כפתור קבוע אך עדיין יש לו הרבה פעמים נוזלים וכאבי אוזן דבר המקשה בהרכבת המכשיר האם כדאי להוציא את הכפתור?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא ידועה הסיבה לירידות בשמיעה כפי שאת מציינת,בנושא הכפתור ושאלת הוצאתו ,חסרים לי פרטים לתשובה מלאה ומבוססת אבל על פניו, במידה ועדיין יש ארועים של הצטברות נוזלים באוזן תיכונה לא רצוי לדעתי להוציא את הכפתור,

לצערי לא ידועה הסיבה לירידות בשמיעה כפי שאת מציינת,בנושא הכפתור ושאלת הוצאתו ,חסרים לי פרטים לתשובה מלאה ומבוססת אבל על פניו, במידה ועדיין יש ארועים של הצטברות נוזלים באוזן תיכונה לא רצוי לדעתי להוציא את הכפתור,

14/03/2011 | 20:04 | מאת: sta123

באוזן אחת קיימת תופעה של היווצרות עור בתוך התעלה ועל עור התוף (8 שנים). בכל 3 חודשים מסירים אותו ע"י קילוף עד שגדל שוב. האם קיימת פריצת דרך בטיפול ?

שלום רב, לצערי אין למיטב ידיעתי פיתרון לבעיה,שימוש בטיפות אוזנים בהם רכיב סטרואידלי עשוים להקל ולהאט את קצב ההזדקקות לניקוי ד"ר בכר

14/03/2011 | 18:16 | מאת: משה

אני בן 77 ,סובל מטינטון שנה.רופא א.א.ג בדק ואמר שאון מה לעשות.בדיקת אודיומטריה תקינה. מה ניתן לעשות?? משה

שלום רב! במידה והטינטון מטריד אותך מאוד ישנן שיטות שונות לטיפול בטינטון כגון TRT ושימוש בממסכים. אני מציעה כי תפנה ליעוץ אצל רופא א.א.ג המתמחה בטיפול בטנטון בברכה, טלי

14/03/2011 | 15:51 | מאת: תמר

אני עם אוזן רדיקלית עקב כולסטאטומה. האם יש מכשיר שיגביר לי את השמיעה הקרובה. בעבר ניסיתי מכשיר אבל שמעתי רעשים רחוקים ולא כל כך את הדיבור שסביבי.

לקריאה נוספת והעמקה

תמר שלום רב! התקדמות טכנולוגית רבה חלה במכשירי השמיעה בשנים האחרונות ואני מציעה כי תגשי לפגישת יעוץ אצל קלינאית תקשורת העוסקת בשיקום שמיעה במכון שמיעה מוכר. בהצלחה טלי

14/03/2011 | 11:45 | מאת: אהבה

בזמנו נאמר לי שהואיל ובעית השמיעה שלי (בנוסף לטיניטוס מטריד) היא תוצאה של מחלת מנייר (אני סובלת מזה שנים רבות), מכשיר שמיעה אינו יכול להועיל? ייתכן וכעת, לאחר שנים, יש לרפואה פתרון לבעיה מסוג זה. האמנם כן? אם כן, האם אני יכולה להיעזר במכשיר שמיעה או בשתל כלשהוא. בעיה זו מאוד מאוד מפריעה לי והייתי מאוד מעוניינת לדעת האם ניתן לעשות דבר בעניין זה. תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! אני מציעה כי תגשי ליעוץ אצל קלינאית תקשורת העוסקת בשיקום שמיעה במכון שמיעה מוכר. אנא הביאי איתך ליעוץ את כל בדיקות השמיעה שעשית וכמובן בדיקת שמיעה עדכנית בהצלחה טלי

14/03/2011 | 08:49 | מאת: HA

לטענת ספק המכשירים שלי, האוזניים שלי מפרישות חומרים הפוגעים בריסיברים בשתי האזניים. התוצאה היא החלפת ריסיברים מדי חודש. האם יש דרך להתמודד עם התופעה

14/03/2011 | 12:30 | מאת: lavi123

שלום, אכן הפרשות מהאוזניים עלולות לפגוע ברסיברים של מכשירי השמיעה. ניתן לפתור את הבעיה במידה רבה על ידי הוספת פילטרים למכשירי השמיעה שמונעים כניסה של הפרשה למכשירים והקפדה על ניקוי קבוע של המכשירים. אם הדבר לא יעזור רצוי לשקול הרכבה של מכשירים מאחורי האוזן בהם הרסיבר הוא מחוץ לאוזן ולכן לא נתון לסכנה מהפרשות האוזן

13/03/2011 | 20:24 | מאת: שמעוני

מספר שנים אני סובל מירידה בשמיעה בבדיקת שמיעה התברר שהירידה בשמיעה היא בטונים הגבוהים כ2000HZ ומעלה. קניתי זוג מגבירי שמיעה מסוג GO PRO של חב' OTICON הם קיימים אצלי כ4 שנים מתברר שלהגברה פשוטה הם די טובים כאשר אין רעש סביבתי, אולם כאשר אני נמצא ברעש סביבתי חזק כגון באולם ישיבה שבו לומדים כולם בקול רם ואני לומד עם חברי, מתברר שלא רק שאינו מועיל אלא אף מזיק שכן הם מגבירים את הרעש הסביבתי כמו את קול חברי , וזה בלתי נסבל, במקרה כזה , אני ממהר להורידם, ולסתום בעזרת אטמי אוזניים לרעש. האם יש פתרון טכני הום? בנוסף, אני סובל גם מטינטון כאשר המגברים עלי הטנטון מורגש פחות אולם זה מטריד , אגב הטינטון הוא די וותיק בן מספר די רב של שנים. אני בן 67 תודה שמעוני,

שלום רב! בשנים האחרונות חלו התפתחויות טכנולוגיות ניכרות בתחום מכשירי השמיעה אשר יכולות לשפר את תפקודך עם מכשירי השמיעה בתנאי רעש ודיבור מתחרה.מאחר ומכשירי השמיעה בהם הינך משתמש הם כבר בני ארבע אני מציעה כי תגיע לפגישת יעוץ אצל קלינאית תקשורת במכון שמיעה מוכר ותנסה לבחון מכשירי שמיעה מתקדמים יותר. בהצלחה טלי בהצלחה טלי

יש לי זוג מכשירי שמיעה, מאחורי האוזן, לצערי למרות המכשירים עדיין איני שומע ברור אנשים מסויימים. האם יש פתרון? תודה

שלום רב! מאחר ואין בידינו נתונים נוספים כמו תוצאות בדיקת שמיעה עדכנית ונתוני המכשירים שאתה מרכיב, קשה מאוד לתת תשובה לשאלתך.יחד עם זאת חשוב לדעת שגם כאשר משתמשים בזוג מכשירי שמיעה יתכנו הבדלים בתפקוד השמיעתי בסיטואציות תקשורתיות שונות. אני מציעה כי תפנה לקלינאית תקשורת במכון השמיעה בו רכשת את המכשירים ותתיעץ עימה לגבי פתרון לבעיה אותה אתה מעלה. בברכה, טלי

13/03/2011 | 15:16 | מאת: משה

האם יש מה לעשות אם אני לא שומע בכלל באוזן שמאל? אוזן ימין תקינה לחלוטין.

14/03/2011 | 09:25 | מאת: bar123

משה שלום רב! על מנת להחליט האם יש פתרון לבעיית השמיעה שיש לך באוזן עליך לפנות עם תוצאות בדיקת שמיעה עדכנית, להתייעצות אצל קלינאית תקשורת במכון שמיעה בברכה טלי

13/03/2011 | 14:52 | מאת: מאיר

שלום רב אני בן 56 ויש לי צפצופים באוזניים כל היום ומתגבר בשעות הערב כאשר אני הולך לישון האם עליי לפנות לרופא א.א.ג או לרופא אחר וממה זה נובע בעבר היה לי דימום במוח אבל זה עבר ובסיטי אחרון לפני כשנה אין שום פגיעה מוחית אבקש את יעוצכם בנושא תודה מאיר

14/03/2011 | 09:24 | מאת: bar123

מאיר שלום רב! בכל מקרה של שינויים בשמיעה או הופעת ציפצופים באוזניים מומלץ לפנות להתיעצות אצל רופא א.א.ג ולבצע בדיקת שמיעה בברכה טלי

שלום רב, סבא שלי ממש זקוק למכשיר שמיעה אך ישנן שתי בעיות עקריות שבגללן עד היום אינו מרכיב את המכשיר: 1. סובל מצפצוף באוזן (יש לתופעה זו שם...) והמכשיר יכול להגביר את הצפצוף. 2. יש לו קוצב לב ונאמר לו ע"י רופא מוסמך שייתכן וזה יפריע לקצוב. אשמח אם תוכלו להפריך את שני הנושאים וגם להפנות אותנו לייעוץ עימו בנושא. תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! צפצוף באוזן נקרא טנטון או טיניטוס. אני מציעה כי תגשו להתיעצות אצל קלינאית תקשורת העוסקת בשיקום שמיעה במכון שמיעה מובר. מכשירי שמיעה מותאמים על פי בדיקת שמיעה עדכנית ובהתאם לצורכי המשתמש. התקופה הראשונה של השימוש (כחודש) מוגדרת כתקופת נסיון ובה יוכל סבך לבחון את יעילותם והשפעתם של המכשירים. לשאלתך השניה, רוב מכשירי שמיעה קונבנציונאליים בדרך כלל אינם מפריעים לקוצב לב אך על מנת להיות שקט ובטוח אני ממליצה לבקש מהקלינאית לבדוק את ההוראות המגיעות עם מכשיר השמיעה. החברות המייצרות מכשירי שמיעה על פי תווי תקן מחמירים מחוייבות לרשום הערות אזהרה במידה וקיימות וכך תוכל להיות בטוח שסבך ישמע טוב ללא הפרעות וסיכון. בהצחלה טלי

06/03/2011 | 09:48 | מאת: אלעד

שלום לכולם בתי בת שלוש,לאחרונה שמנו לב כי יתכן והשמיעה שלה לא תקינה.זה מתבטא בכך שמרחוק צריך לקרוא לה כמה פעמים בכדי שתגיב גם מקרוב היא שואלת יותר מפעם אחת "מה?" ולפעמים אני שם לב שהיא מסתכלת על השפתיים שלי מה שמעלה עוד יותר את החשד. רציתי לדעת מה יכול לגרום לבעיה ברגעים אילו אנו קובעים תור לבדיקה... אשמח לקצת מידע.

אלעד שלום רב! הדבר הנכון ביותר לעשות הוא בדיוק מה שאתם עושים עכשיו דהיינו לקבוע תור לבדיקה אצל רופא א.א.ג ובדיקת שמיעה. אין טעם לעשות ספקולציות לפני שרואים מהן תוצאות בדיקת השמיעה בהצלחה טלי

26/02/2011 | 12:48 | מאת: שי

שלום רב, בבוקר שלאחר הופעה רועשת התעוררתי עם אוזן אחת "סתומה", הרגשה כמו ירידה מגובה במהירות. עברו 36 שעות מההופעה ועדיין אין שינוי, אני בן 23 וזה מעט מלחיץ. האם יכול להיות נזק בלתי הפיך? יש דרך ביתית לפתור את העניין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שי, ליקוי שמיעה זמני אחרי חשיפה לעוצמות חזקות של מוזיקה הוא תופעה ידועה, ולאחר מספר ימים מתום החשיפה יש שיפור בשמיעה. יחד עם זאת, מכיוון שאתה מדווח על תחושת אטימות באוזן אחת בלבד (והרי שתי האוזניים היו בהופעה...) חשוב לבצע בהקדם בדיקת שמיעה כדי לבדוק האם אין גורם אחר לתחושת האטימות החד צדדית.

24/02/2011 | 16:49 | מאת: לב

שלום רב. אני בן 58 איבדתי באופן פתאומי את השמיעה בשני האוזניים לאחר יומיים השמיעה חזרה לאחת האוזניים באופו חלש ולשנייה באופן ממש חלש, ניגשתי לרופא משפחה שהפנה אותי לבית חולים נהריה ששם עברתי טיפול של שבוע אמרו לי שהטיפול עוזר ב-60% מהזמן נתנו לי אנטיביוטיקות ועשו לי טיפול של נשימה מבלון חמצן, כשיצאתי אחרי שבוע הטיפול לא עזר, אך השמיעה חזרה חלקית. קיבלתי הפנייה ל- MRI בו לא מצאו כלום. עברו כחודשיים מאז המקרה, השמיעה לא חזרה אך לאורך התקופה כל פעם יש עלייה וירידה בשמיעה והיום שוב איבדתי לחלוטין את השמיעה בשני האוזניים וכעבור כמה שעות שוב התחלתי לשמוע באחת האוזניים. אני לא יודע מה לעשות האם השינוי בשמיעה הוא משהו נורמלי או מעיד על בעיה כשלהיא שניתנת לטיפול? והאם קיימות עוד בדיקות שאני יכול לעבור? בנוסף הרופאים אמרו שאולי יש בעיה בעצבים שבאוזניים ושאין משהו שניתן לעשות במקרה כזה ואין אך לבדוק זאת. האם זה נכון או שקיימות אלטרנטיבות? תודה רבה מראש על כל עזרה שתוכלו לתת לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן אתה מתמודד עם בעיה קשה ביותר וכנראה שאין ביידי הרופאים המטפלים בך אפשרות לעזור באופן משמעותייותר,מהקצת שתארת ,קבלת את מגוון הברורים והטיפולים המקובל במקרה כזה ,הבעיה היא שהאטיולוגיה(הסיבה-מקור)ל"חרשות פתאומית" לא לגמרי ברור לרפואה כיום ,קיימות מספר אפשרויות ביניהם פגיעה בהספקת דם לשבלול(קצה עצב השמיעה)זיהום ויראלי ועוד אבל במידה ועברת את הבדיקות כולל MRI ועדיין אין אבחנה כנראה שלא תימצא הסיבה לבעיה, כדי לענות לך בצורה מדויקת יותר יש לראות את כל תוצאות הבדיקות שעברת,לבדוק אותך פיזיקאלית וזה כמובן לא הפורום המתאים. בברכה,ד"ר בכר