פורום פסיכיאטריה - ייעוץ והכוונה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פסיכיאטריה
בפורום הפסיכיאטריה ניתן לקבל תשובות לשאלות על הפרעות פסיכיאטריות כמו סכיזופרניה, דיכאון, הפרעות חרדה כמו פוסט-טראומה (PTSD), חרדה חברתית והפרעות אחרות. אפשר גם לקבל מידע על טיפולים פסיכיאטריים תרופתיים, שיחתיים ואחרים. כאשר התשובות כתובות בלשון זכר הן מתייחסות לשני המינים כאחד, אלא אם כן צויין הדבר במפורש. למעבר לפורום לחצו כאן.
8549 הודעות
8158 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה - ייעוץ והכוונה

1 מ-6 ישראלים עלול לסבול במהלך חייו מדיכאון. לפעמים מדובר בתופעה חולפת, אך מה עושים כשהדיכאון לא עובר והתרופות לא עוזרות? אתם מוזמנים להתייעץ עם ד"ר מיכאל קרסנושטיין מנהל מרפאה לטיפול בדיכאון ע"י גרייה מגנטית, מרכז רפואי ת"א (איכילוב) בפורום חי שיתקיים ביום ד' ה-25/3/2015 בין השעות 12:00-13:30
03/07/2018 | 22:36 | מאת: רוני

שלום, אני סובלת לאחרונה מחרדה נוראית בלילות,חוסר יכולת להירדם, הצפה נפשית נורא קשה,ומחשבות אובדניות. האם יש צורך בהתערבות עם כדורים? האם מומלץ לראות פסיכיאטר?

בים השלישי של התחלת קסרוקסט 20 אני סובל מסחרחורות תחושת קושי בדיבור, ובלבול. האם זה תקין או שיש לפנות למרפאה לבדיקה? מציין כי הרגשתי תופעות לווי שונות בימים האחרונים.

28/06/2018 | 12:17 | מאת: נירה

אחי עונה על כל התסמינים של התקף היפומאניה, הוא חושב שהוא המושיע של העולם והוא בטוח שזאת האמת. הוא אינו מוכן ללכת אפילו לא לרופא משפחה ואני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת שהמצב יחמיר, מה ההמלצה שלך?

בן 45 רווק, מובטל כבר חצי שנה אחרי 10 שנות עבודה מתקשה לחזור למעגל העבודה בגלל תנאי השוק. כמוכן אין לי ממש מוטיבציה לחזור למעגל העבודה. השינה שלי אינה איכותית, יקיצה מוקדמת ותחושת עייפות בחלק ניכר מהיום. כיצד אני מזהה אם אני בדיכאון קל ? האם כדאי להיעזר בתרופות לתקופה מסויימת ?

26/03/2015 | 00:30 | מאת: אלון יוסף

אני בן 55. שהייתי בן 35 התחלתי טיפול של חצי כדור לוריוון בבוקר להרגעה בגלל לחץ וחרדה. ניסיתי כדורים ממשפחת ssri התופעות היו איומות. בעיקר חולשה קשה. ניסיתי כדור פרוזאק איתו המשכתי כ-3 חודשים במינון נמוך. במקרה גיליתי שזה גורם לשינויים ב-א.ק.ג. שלי. זה יוצר בעייה שנקראת בעיית הולכה. נשברתי והפסקתי. מאז (לפני 20 שנה)עליתי עם המינון של הלוריוון והגעתי לכדור וחצי(כדור אחד הוא 1 מ"ג). לפני זמן קצר ניסיתי יום אחד בלבד מינון נמוך של ציפרלקס(חצי כדור של 10 מ"ג). החולשה האיומה שברה אותי והפסקתי. שאלותי: האם ציפרלקס יכול ליצור את בעיית ההולכה שהייתה לי עם הפרוזאק? האם אפשר לחתוך את כדור הציפרלקס לרבעים(כדור של 10 מ"ג)? האם עוצמת תופעת הלוואי קשורה לעוצמת הבעייות שיש לי? האם גרייה מגנטית היא אפשרית עבורי? מה הסכנות בגרייה מגנטית?

26/03/2015 | 00:26 | מאת: יעקוב כהן

האם יש בדיקה שמודדת את רמת הסרטונין? איך ההשפעה של אלכוהול על רמת הסרטונין? האם יש מזון המעלה את רמת הסרטונין? האם פעילות גופנית מעלה את רמת הסרטונין?

רציתי לדעת מה הסיכוי שלי לקבל נפגע מעבודה פסיכולוגית? איך אני יכול כביכול להוכיח דבר כזה?

25/03/2015 | 15:31 | מאת: כרמלה עציון

לפני חודשים אחדים פניתי לרופאת המשפחה ודיווחתי לה על ירידה גדולה במצב הרוח, עצבות,חוסר הנאה וחוסר עניין בסביבה הקרובה והרחוקה. אובייקטיבית מצבי המשפחתי והכלכלי מצויין למעט 1.חזרתה של ביתי בתשובה לפני 7 שנים והיותה חרדית.2.לפני שנה עברנו לגור בת"א ואני עדיין לא מוצאת את מקומי פה. הרופאה המליצה לי ליטול ציפרלקס 10 מ"ג. התחלתי ליטול 1/2 כדור ביום אך לאחר 3 ימים הפסקתי בגלל תופעות לוואי כגון: יובש בפה, צריבה בעיניים רעד בגוף וגם מחשבות אובדניות . הפסקתי ליטול את הכדור ולקחתי מחברתי 1/2 כדור ציפרלקס. כבר בנסיון הראשון חשתי את אותן התופעות ובנוסף לכך תחושה של שיכרות. אובדן שיווי משקל, ריחוף,ומעין בעירה בכל הגוף.הבנתי שגם ציפרלקס אינו מתאים לי. מה הצעד הבא שעלי לעשות כדי להגיע לפתרון?

25/03/2015 | 13:46 | מאת: צעיר חרדתי

שלום, אני בן 21, מאובחן כהפרעת פאניקה חרדה בצורה חמורה הפחד שלי הוא מלקבל התקף פסיכוטי (בצורה שמשתקת אותי, הפסקתי לעבוד ואני בקושי יוצא מהבית או פוגש את החברים) אני מטופל כרגע בציפרלקס 15 מ''ג וכדור ואבן פעם ביום והחרדה עדיין גדולה. רציתי לדעת האם הוספת כדור אנטי פסיכוטי במינון נמוך יכול להוריד את החרדה? והאם היא יכולה לגרום לי לא להגיע למצב פסיכוטי? ואם כן איזה כדור אתה ממליץ כמובן שאתייעץ עם הפסיכיאטר שלי ברגע שאוכל אך כרגע הוא איננו. אין לי שום בעיה עם העלאת משקל אך יש לי בעיה ופחד מתנועות לא רצוניות/אי שקט/התעלפות משכיבה לעמידה תודה רבה ויום מקסים!!

25/03/2015 | 13:31 | מאת: אל

אמי נפטרה לפני 11 חודשים. אי בכאב עמוק, התפרצויות בכי, דכאון, חוס רצון לכל פעילות.

25/03/2015 | 09:26 | מאת: אריאלה

בעלי בדיכאון 9 חודשים, מסרב לשתף פעולה כולל טיפול ותרופות, אינו מתקלח לא יוצא מהבית פסיבי לחלוטין, אין תקשורת עם בני הבית, רעש מפריע לו מאוד, נאלצתי לעזוב הבית. מה לעשות?

מצטער לשמוע, חוסר שיתוף הפעולה מצד בן הזוג יקשה מאוד על מתן טיפול. יחד עם זאת, כדאי לבדוק אפשרות להביא עובדת סוציאלית, אפילו רופא משפחה לביקור בית ולפעול בהמשך לפי התרשמותו, אולי יש מקום אפילו להתערבות בכפייה. בהצלחה.

25/03/2015 | 07:35 | מאת: אהוד

שלום רב מזה 10 שנים אני סובל מדיכאון מחזורי כל חודשיים ניסיתי את כל ה ssri ט 4 שנים בליטיום שמקל מעל ומנסה כעת למיקטל שלא עובד מה ניתן עוד לעשות כי אני מותש תודה אהוד

לקריאה נוספת והעמקה

אהוד שלום, במקרים כאלה בהם התרופות כבר לא מסייעות אני ממליץ לשקול טיפול בגרייה מגנטית, DTMS זה טיפול שניתן בבית החולים איכילוב במסגרת המחלקה לפסיכיאטריה, הוא מוכיח יעילות גבוהה במיוחד במקרים בהם התרופות נכשלו. לפרטים נוספים על הטיפול אתה יכול להתקשר: 052-6110053 או לקרוא באתר: http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 23:47 | מאת: erik

שאלה:חוסר בb12 וברזל יכול לגרום לשינויים במצב רוח כגון :דופק מהיר לפעמים חרדה ודכאון וחולשה? (אציין שאני אוכל יחסית מאוד בריא מקפיד על פחממות מורכבות חלבונים:ביצים ומוצרי חלב ופעם בחודש בשר,ועושה ספורט כל יום)

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים במצב הרוח וברמת המתח יכולים להיות מושפעים מהרבה גורמים, כולל חוסר ויטמינים, בכללם B12. יחד עם זאת אינני ממליץ לקחת ויטמינים ותוספי מזון ללא התיעצות עם רופא.

24/03/2015 | 20:33 | מאת: ענת

אימי בת 70, אימה נפטרה בגיל 62 ומאז אימי שרוייה בצער רב מאוד, אינה מסוגלת לראות שום דבר יפה וטוב, הכל רע ונורא. היא עצבנית באופן יוצא דופן ואפילו בלתי נסבל לסביבה. רופאת המשפחה רשמה לה תרופה להרגעה אך היא מסרבת לקחת. אנחנו מנסים להסביר לה שהיא מפספסת את החיים, זה לא מצליח. ניסינו להסביר לה שהסכרת שלה מושפעת מרמת העצבים שלה, ללא הועיל. האם מניסיונכם יש דרך לעזור לה?

לקריאה נוספת והעמקה

מעבר לטיפול תרופתי אנו מטפלים במרפאה גם בשיטת DTMS- גרייה מגנטית עמוקה, מדובר בטיפול בדיכאון שהוכח כיעיל, ועל פי ניסיון שלנו יכול לסייע רבות גם לאנשים בגיל מבוגר, כמו אמך, שאינם רוצים לקחת תרופות או אינם יכולים עקב מחלות רקע כגון סוכרת. בהצלחה, ד"ר קרסנושטיין.

24/03/2015 | 18:46 | מאת: מיכל

סובלת 7 שנים מטריגמינל נאורלגיה. כל התרופות הטיפולים הפולשניים והקנביס הרפואי לא יזאו. היום אני נוטלת 4 פרקוסט קלונקס 2 מג ביום. לשינה גם נוקטורנו הכל קרה מעקירת שן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אנחנו לא מטפלים בכאב, אבל אנחנו יכולים לסייע במרכיב הדכאוני שבמקרים מקל גם על תחושת הכאב, מציע לך לפנות למחלקה לפסיכיאטריה ולבדוק אפשרות לקבלת יעוץ מקצועי. בהצלחה.

24/03/2015 | 15:43 | מאת: מירב

בעלי סובל ממאניה דיפרסיה כשש שנים מטופל בדפלפט 500 ו 250 רסיטל ולאחרונה התווסף אליהם גם וולבטרין סובל מהמון נפילות של דיכא ון יכול להיות במיטה כחודש ורק אוכל פעם ביום האם יש עוד דרך לעזור ולא ליפול כל הזמן לדכרונות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש עוד דרך. טיפול בגרייה מגנטית עמוקה שהוכח כיעיל מאוד בפאזה דכאונית של הפרעה דו קוטבית. הטיפול ניתן בביה"ח איכילוב, את מוזמנת לפנות ולקבל פרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 14:36 | מאת: יעל

לפני יותר מחצי שנה התחלתי לקחת ציפרלקס 10 מ"ג שרשמה לי פסיכיאטרית,בגלל חרדה איומה בזמן מבצע צוק איתן, כשבני החייל היה בלחימה. לאחר התייעצות, יעצה לי הפסיכיאטרית להמשיך עם הציפרלקס לתקופה ארוכה. בימים אלה אני שוב במשבר קשה בעקבות גילוי גרורות בריאות אצל אימי שחלתה לפני שנתיים בסרטן השד. קשה לי לישון, לפני כל ביקור אצל רופא עם אימי- אני לחוצה וחרדה ומרגישה שהציפרלקס כבר לא נותן מענה למצבי הקשה. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער לשמוע, ראשית אני ממליץ להתיעץ עם הרופאה המטופלת שלך בנוגע להמשך טיפול, בין היתר אפשר לבדוק איתה את האופציה של טיפול נוסף בגרייה מגנטית, זה טיפול שנעשה במרפאה באיכילוב, הנה פרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 11:10 | מאת: גש

לבעלי יש את כל התסמינים של דכאון- נדודי שינה עצירות חוסר יכולת להניע או לקבל החלטות תחושות של כשלון ותחושת ערך עצמי ירודה. אנחנו בניתוק רגשי מאז נולדו הילדים כחמש שנים. כרגע פרודים. בעבר התנתי את הנישואים בטיפול תרופתי וזוגי. לקח רמוטיב הרגיש נורא והפסיק כיום לא לוקח כלום ומסרב להכיר בבעיה. אני נשארתי תלוייה ולא יודעת מה לעשות לפרק את הנישואים או להיות לצידו ובכח לאלץ אותו לקחת טיפול

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר שיתוף הפעולה שלה מטופל מקשה מאוד על התקדמות בטיפול, חשוב מאוד לנסות ולהביא אותו להתיעצות עם מומחה שיוכל להסביר לו את כל האפשרויות הקיימות כולל טיפול תרופתי ולא תרופתי. בהצלחה.

24/03/2015 | 11:06 | מאת: א.ד

אני נוטלת ציפרמיל כחמש שנים עם כשלוש הפסקות. יחסית מרגישה מעולה עם התרופה הבעיה היא שמנסה לרדת במשקל וזה פשוט לא זז אני חוששת שיש קשר, מצד שני לא בא לי לנסות להפסיק ואז שוב לחוות דכאון מה עושים??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במקרה שתרופות גורמות לתופעות לוואי אני ממליץ לבדוק את האופציה של טיפול באמצעות גרייה מגנטית עמוקה (DTMS) שבהרבה מקרים מאפשרת להוריד מינונים של תרופות ואף להפסיק אותן. הטיפול ניתן במחלקה לפסיכיאטריה בביה"ח איכילוב. לפרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 11:02 | מאת: רותי גבע

אני נמצאת בסטרס מכל מצב מטופלת בשיטת הנלפ שותה אלכוהול בערבים בכדי להרדם אני בת 68 גרה לבד עדין עובדת כמורת דרך אנא עזור לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש טיפולים חדשים גם למצב של דחק, הסתייעות באלכוהול אינה פותרת את הבעיה אלא רק מחמירה אותה לאורך טווח, לא מומלץ גם להשתמש באלכוהול על מנת להירדם. היום יש טיפולים מוצלחים יותר כמו כדורים נוגדי דיכאון וחרדה שיכולים לעזור לך, ממליץ לגשת לסיוע מקצועי. בהצלחה.

24/03/2015 | 09:39 | מאת: אניטה

שלום רב. אני לא יודעת אם זה המקום לשאול או מה בדיוק לשאול. אני נמצאת במערכת יחסים לא טובה כבר 5 שנים. אני לא מצליחה לעזוב מצד אחד. מצד שני אני הורסת לעצמי את החיים ואת הסיכוי למשפחה. אני בת 34. אני מבינה טוב מאוד מה צריך לעשות, אל מבחינה רגשית לא מצליחה לעשות כלום. ישנם הגבה ימים בהם אני רק בוכה ונכנסת למין סחרור רגשי. בכל פעם שאני עוזבת אני נתקפת רגשות חרדה מהלבד ועל כך שלעולם לא אקים משפחה. ידוע לי שגם בקשר הנוכחי אין סיכוי כזה אל אייני מצליחה לשכנע את עצמי. כדי להתמודד, בעיקר אוכלת ומשמימה, ישנה המון או בוכה. מתפקדת מינימלי בעבודה למי כדאי לפנות לעזרה? איך מאחדים בין הרציונל שלי שמבין הכל לבין מה שאני מרגישה וחרדה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער לשמוע, ממליץ לך לגשת ליעוץ מקצועי אצל פסיכולוג. מאמין שזה עשוי לסייע לך למצוא דרך להתמודד עם המצב ולהתקדם בכיוון חיובי. בהצלחה, ד"ר קרסנושטיין.

24/03/2015 | 09:03 | מאת: ויקי

שלום רב אני משתמש בתרופת ציפרלקס כבר כ 10 שנים 10 מ"ג ביום. האם שימוש לאורך שנים יש נזק למוח? או למשהו אחר בגוף.? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התרופות מסוג SSRI נחשבות בטוחות מספיק לשימוש אם כי עדיין מטופל שעדיין לוקח צריך להיות במעקב כולל תפקודי כבד ורמת מלחים בדם. יחד עם זאת, אם כן מתפתחות תופעות לוואי שמקשות על המשך הטיפול דע כי יש טיפול חדיש שנקרא גרייה מגנטית עמוקה ללא תופעות לוואי לטווח ארוך. לפרטים נוספים על הטיפול : http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 08:57 | מאת: מירה

לוקחת ציפרלקס 10 מ"ג כאשר הרופאה העלתה לי ל20 מ"ג הרגשתי עייפות ונימנום יומיומי, ביקשתי שתחליף לי כדור, אבל לכדור שלא פותח את התאבון , היא החליפה לי אך אני פוחדת לקחת את הכדור החדש, חוששת שאולי יעשה לי גרוע יותר, ובינתיים ירדתי לציפרלקס 10 שאפילו לא מדגדג לי, מה דעתכם, מה עלי לעשות, כל השינויים נעשו ע"י 4רופאת המשפחה. אשמח לתגובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן, לצערנו המקרים שהתרופות גורמות לתופעות לוואי הם לא נדירים וזה גורם לקושי בטיפול בדיכאון. אחת מהאופציות הקיימות לטיפול בדיכאון זה טיפול בגריה מגנטית שאנחנו מציעים במרפאתנו. שאינה גורמת לתופעות לוואי כלליות. את מוזמנת לקרוא באתר שלנו פרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/Rehabilitation-Hospital/Psychiatry/Pages/brain-Magnetic-stimulation.aspx

24/03/2015 | 08:37 | מאת: גולד

לאחר אובדן הריון בשבוע 23 ולאחר קבלת מתנה מבורא עולם ילד מקסים בן חצי שנה בעלי ואני לא מצליחים לחזור למסלול הצחוק מזוייף, חיי המין כמעט ואין חשק , בריחה לשינה איך לחזור לחיי זוגיות נורמלית? איך חוזרים לחייך ? הבעל לא מרים אותי אלה גורר אותי למטה לא רוצה לפרק את החבילה בבקשה עזרה

25/03/2015 | 12:17 | מאת: נ

מצטער מאוד לשמוע. בהחלט עברת אירוע קשה ותגובת אבל היא טבעית במצבים האלה, אבל נראה שאת כן זקוקה לעזרה נפשית מקצועית, את מוזמנת לפנות למערך הפסיכיאטרי בבית החולים איכילוב- 03-6974707

24/03/2015 | 08:33 | מאת: בטי

הי,אני ארבעה חודשים אחרי לידה ומרגישה עייפות וחוסר מצב רוח לעיתים קרובות או שינו במצבי הרוח. האם כדאי לקחת לי ציפרלקס,האם זה לא מסוכן (הנקה), והאם זה יכול להיות כטריגר למשהו אחר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית, חשוב מאוד לא לקחת שום תרופה ללא התיעצות עם מומחה. באשר לציפרלקס והנקה- זה לא שילוב מוצלח במיוחד. כדאי לבדוק חלופות כמו טיפול בדיכאון לנשים שלא יכולות לקחת תרופות- DTMS (טיפול בגריה מגנטית), את מוזמנת לפנות למרפאה לDTMS באיכילוב לבירור הפרטים, כמו כן בבמחלקה לפסיכיאטריה בבית החולים קיימת יחידה לבריאות האישה תוכלי לפנות גם לשם להתייעצות. בהצלחה.

24/03/2015 | 08:21 | מאת: נערה בת 18

לפני שלושה שבועות בדיוק החבר הכי טוב שלי צלל למוות, איך אני יכולה להימנע מלהיכנס לדיכאון?

מצטער לשמוע. במצבים כאלה מומלץ להיצמד לחיים שגרתיים, להמשיך בפעילויות הרגילות כולל מפגשים חברתיים, בעבודה וחיי משפחה. אם את מרגישה שלא מצליחה להתגבר על העצב מעל לחודשיים, או שהוא פוגע לך בפעילות השגרתית מומלץ להתיעץ עם אנשי מקצוע.

24/03/2015 | 08:09 | מאת: מגי

מה המיוחד בשיטת EMDR ? האם היא באמת פותרת בעית חרדת טיסות ונסיעות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בשיטת טיפול שמיועדת בעיקר לטיפול בטראומה וחרדה. לגבי שיעורי הצלחה- נחשב כטיפול יעיל.

09/11/2013 | 23:20 | מאת: שיר

שלום רב, שמי שיר לאחרונה אני סובלת מקושי ללכת בכוחות עצמי עקב חרדת נפילה קשה שכן אני לא מצליחה משום מה ללכת באופן תקין ולפיכך יש לי מעידות.ואני מוצאת את עצמי הולכת קצת ופתאום נעצרת מבלי יכולת לזוז לזמן מה. החרדה מתבטאת בסיפטומים של דפיקות לב מואצות הזעה מרובה ורעידות בכול הגוף בקיצור חרדה שמשתקת אותי לגמרי ומונעת ממני את המסוגלות לתפקד ברגעים האלו שזה קורה לי. אני גם מרגישה עצבנות רבה וחוסר שקט פנימי. ואני מוצאת את עצמי נעזרת באחיזה בקירות ובאם ואני רוצה לצאת לאן שהוא אני צריכה להיות מלווה במישהו מבני משפחתי. ולפיכך זה משבית את חיי ואף די מתסכל אותי. חשוב לי לציין שאני לוקחת מזה כחודש וחצי את תרופת הרמוטיב אך ללא הועיל. נבדקתי אצל רופא אורטופד ואצל נירולוג שלא גילו שום ממצא פיסי והמצב הזה נמשך והופך ממש לבלתי נסבל ודי מתסכל. ואני די מודאגת מכך ואף די אובדת עצות באשר לכך שכן אנני יודעת מה עלי לעשות במצב זה ומה ניתן לעשות על-מנת למגר את החרדה הקשה הזו שגורמת לי לסבל רב ובל יתואר ואף לדיכאון ומה עוד שזה משבש והורס את חיי. אני לא רק מרגישה חסרת אונים בשל כך כי אם גם חוסר תפקוד נורמלי בחיי היום יום. ברצוני לדעת מה ניתן לעשות באשר לכך ובאם וישנו טיפול תרופתי שעשוי לעזור לי למגר את החרדה הזו ובכלל מה כדאי לי לעשות ולמי כדאי לי לפנות שכן זה בלתי נסבל ואני חשה שאנני יכולה להמשיך ולנהל בצורה כזאת את חיי. אודה לך על תשובה והתייחסותך לבעייתי בהקדם האפשרי.

09/11/2013 | 20:22 | מאת: avi

שלום ד"ר.. אני נוטל ציפרלקס חצי כדור לאוסידי (למרות שהמינון שניתן לי הוא 2 כדורים ליום אבל אני לא מסתדר עם התופעות לוואי של המינון הזה) בתקופה האחרונה אני מרגיש גירודים באזורים בגוף ורציתי לדעת אם זה יכול לנבוע מהכדור? האם מוכרת לך תופעה של גירודים בחרדה?או שבכלל יש לי בעיה אחרת וצריך לבדוק לפני שמחליפים כדור... תודה

09/11/2013 | 17:04 | מאת: יואב

שלום, מילדות אני סובל מבעיה שלדעתי היא נפשית. יש לי צורך בלתי מוסבר לאחל משהו רע למישהו. בגלל שזה אסור. מן דחף כזה שאני לא יכול לעצור. מדובר באמירה בלב ולא בקול רם. לכן איני חושב שזה טורט. בזמנו חשבתי שזה סוג של אוסידי, ומן דחף כזה שככל שאני מנסה לעצור אותו כך הוא גדל. קראתי קצת, וראיתי שאני דווקא צריך לתת למחשבות ולאמירות להיות שם ואז זה יחלש כי הם יאבדו מהמשמעות שלהן. לצערי ניסיתי וזה לא עובד. אתה לא יכול לא לייחס משמעות והשפעה לאיחול כזה. כמו כן, אם אתה משחרר את עצמך ולא בולם לעצמך את המחשבות או את הדיבור בלב, יש כמה ימים של הקלה, ואתה גם עושה את זה פחות. אבל אז הדחף חוזר. אם כבר אפשר להגיד, אז יש דחף להגיד כל הזמן כי מותר. ואז אתה שוב מתחיל לבלום. ומעבר לזה, בפועל, אתה לא יכול להמנע מלבלום את עצמך מלאחל דברים רעים, כשאתה נמצא ליד בנאדם חולה, או קשיש או בן משפחה. אני יודע שצריך ייעוץ מקצועי, ופה זה לא תחליף, אבל מה לדעתך הבעיה, למה זה קורה לי. ומה אפשר לעשות. האם יש תרופות שעוזרות נגד זה? אני מרגיש נורא. אני לא יכול לבלום את עצמי כל הזמן כי זה מפריע לי לתפקד, אבל אם אני לא, אני מרגיש שאני מרשה לעצמי לפגוע באנשים הכי קרובים אלי.

09/11/2013 | 18:08 | מאת: יואב

שנו דבר נוסף שלא תיארתי. רוב חיי חייתי כאילו בתוך משחק, כלומר הרגשתי רגשות ותחושות אבל הכל נראה לי כמו סרט כזה, מעטים היו המקרים שהרגשתי שהדברים ממש אמיתיים. כאילו אני הרגשות שאני חווה - אהבה, פחד, אימה, שמחה - הם אמיתיים אבל אין חיבור רגשי מלא. כאילו אני בתוך סרט. אני מגיב למה שאני רואה וחווה, אבל אני לא מרגיש עד הסוף שזה אמיתי. פעם לא הייתי מודע לזה ולכן זה לא הפריע לי, לייצר קשרים חברתיים או לתפקד. שמתי לב לזה רק בשנים האחרונות. וככל שהאינטלגנציה הרגשית שלי משתפרת עם הגיל, כך אני "מרגיש" את העולם יותר. אבל עדין יש לי תופעה ממש מוזרה - כל רצון שלי לעשות משהו הוא ממש חזק, ברמה כזו שזה מן דחף עז, והחשיבות של דברים אחרים או המשמעות שלהם וכו' מתגמדת מול זה. זה מרגיש מאני כזה. למרות שיש לי חבר עם מאניה דיפרסיה ואני לא חווה שום דבר שהוא חווה. אין לי מצבי רוח, או תקופות של על גג העולם ותקופות של דכאון. פשוט כשאני רוצה משהו, אני מרגיש שכל העולם סבבה ואין שום בעיות מסביב ואני יכול להתמקד בזה. אני מסוגל לגמרי להדחיק דברים אמיתיים ולשכנע את עצמי שהם לא קיימים. רק כשאני מסיים או עוזב את מה שעשיתי לתקופה - התחושות וההקשרים והרגשות חוזרים אלי. בכלל אני שם לב, שאני הכי נורמלי כשאני מתעורר בבוקר. ככל שהיום עובר, אני כאילו נהיה יותר פעיל, ויותר מתקשה להתחבר לרגשות. כאילו משהו עוטף את היכולת הרגשית שלי וגם כשאני מתאמץ ממש זה חסום לי. הרבה פעמים אני מבין שמשהו טוב או רע בראש, אבל לא חווה את זה בבטן. לא מספיק מרגיש את המשמעות, או הסכנה או החשיבות. כאילו שככל שעובר הזמן במשך היום אני נהיה יותר קהה רגשית. מה שמוציא אותי מהמצב זה, זה או שזה עובר לבד, כמו שריר תפוס שפתאום השתחרר ואני מרגיש ממש חופשי פתאום, או שקורא משהו מאוד מלחיץ שכאילו מוציא אותי מהמצב הזה.. כאמור, אני יודע שבפורום אני לא אקבל את כל התשובות אבל מה זה יכול להיות? למה זה קורה?

09/11/2013 | 09:59 | מאת: דן

שלום האם יש סיבולת צולבת בין בנזודיאזפינים ואלכוהול? התשובה חשובה לי, מכיוון שני משתמש בבנזודיאזפינים כבר הרבה זמן, וכדי להמנע מהתמכרות אני מנסה להחליף מידי פעם בחומרים אחרים כמו אלכוהול תודה

08/11/2013 | 15:36 | מאת: זאב

לאן נעלם הרופא או שהפורום נסגר

08/11/2013 | 12:23 | מאת: דני

שלום רב, אני בן 22. אני סובל מחרדה חברתית במשך כמה שנים, דבר שמגביל אותי מיציאה למקומות ציבוריים. עם זאת אני גם סובל ממחשבות טורדניות (OCD) התקפי פאניקה וחרדות כלליות. חוסר מוטיבציה בדברים, וחוסר עניין בדברים בחיי היום יום. הכל נראה חסר טעם בעקרון. מה דעתך עם אני יקח את הציפרלקס?

07/11/2013 | 20:52 | מאת: ty

ידוע שנוגדי דיכאון ממשפחת ssri snri גורמות לחלק מאנשים לעייפות כרונית זו תופעה מוכרת. מדוע הן גורמות לכך האם הן משפיעות על הגוף לא טוב פוגעות בתפקוד שלו (בלוטת התריס) או לא יודע אילו איברים בגוף. מה בדיוק בתרופות גורם לעייפות?

אם קיבלתי רסיטל במינון 20 ובמקביל אני אמור בעקבות טיפולי שיניים לקחת אוגמנטין ומשככי כאבים, האם ישנה סכנת התנגשות כלשהי בין סוגי כדורים אלה ?

07/11/2013 | 03:01 | מאת: נתי

0508492379 צור קשר

07/11/2013 | 11:50 | מאת: רחל

שלום ויום טוב הבן שלי בן 17 סובל מחרדה וחרדה חברתית ומטופל בוויפאקס לוחץ עלינו מאוד לצאת למסע לפולין. אנו מאוד חוששים שהמסע יכול להחמיר לו את החרדות הוא בטוח שלא תהיינה השלכות והדאגה מיותרת מה דעתכם האם ללכת עם תחושותינו או להכנע ללחציו ולאפשר לו להשתתף במסע ? תודה מראש ויום טוב

07/11/2013 | 21:17 | מאת: שרונה

היי, אני בת 23 ומזה כ-8 שנים סובלת מחרדות. כאשר הייתי בתיכון נרשמתי למסע לפולין אך שבועיים לפני המסע היה לי התקף אשר גרם להורים שלי לבטל לי את המסע. אומנם הרגשתי פספוס שלא יצאתי עם חבריי ובעיקר כי אני נכדה לניצולי שואה. אבל ידעתי שיהיו עוד הזדמנויות בחיים, והנה שנה שעברה יצאתי למסע לפולין עם המכללה, כאשר הרגשתי מוכנה. לכן אני לא רופאה, אבל הייתי ממליצה לך לא לשלוח אותו כרגע.

06/11/2013 | 21:51 | מאת: רפי

1. מהו מנגנון הפעולה של מרוניל (Maronil SR ) ? והאם מרוניל חוסמת את ה reuptake לסרטונין יותר חזק מאשר ה SSRI וה SNRI ? 2. מהו השימוש של הלמיקטל בפסיכיאטריה חוץ מהיותו מייצב מצב רוח במחלה בי-פולרית (מאניה דפרסיה) ? והאם השימוש בלמיקטל בפסיכיאטריה דומה לשימוש בדפלפט וטגרטול וליתיום וטופאמאקס ?

06/11/2013 | 18:53 | מאת: איתיי

שלום אני נוטל תרופות אנטי פסיכוטיות והיום קיבלתי דקינט רציתי לדעת כמה זמן הוא משפיע ? כדור אחד של 2 מיליגרם

06/11/2013 | 17:14 | מאת: מ

שלום, מחפשת פסיכאטר/ית טובים בבאר שבע. יש למישהו המלצות?

05/11/2013 | 21:06 | מאת: ישי

אני סובל מחרדות קשות ודיכאון במשך שנים. ניסיתי כמעט את כל התרופות מהדור החדש שלא ממש עזרו. הפסיכיאטר הציע לי אטומין. בבקשה מישהו מכיר\השתמש בכדור הזה? האם זה עזר לו?אילו תופעות לוואי יש?תודה מראש.

05/11/2013 | 10:06 | מאת: מורי

שלום רב ובוקר טוב, אני כבר שנים סובלת מחרדות ודמיונות בשלוש שנים האחרונות אני מאוד מפחדת ממחלת הסכיזופרניה יש לציין שפעם ידעתי שסכיזופרניה זה פיצול אישיות אבל אחרי שקראתי חומר על המחלה הבנתי שזה שונה לחלוטין. הבעיה היא שמרוב שלמדתי המון על המחלה וחקרתי אותה אני כל היום מדמיינת שאני שומעת קולות לפעמיים הדמיון נראה כל כך אמיתי יש לציין שאני יודעת להבדיל בין קולות מציאותיים לדמיוניים אבל אני מפחדת שזה ישתלט עליי ואני אחשוב בעצם שהקולות שאני מדמיינת אמתיים. אני מרגישה שבדמיון יצרתי לי מחלה שנקראת סכיזופרניה הטמעתי את התסמינים בראש ואני כל היום מדמיינת אותם יצרתי מחלה מדומה. אני יודעת שאי אפשר לאבחן אדם דרך פורום אבל אשמח לשמוע את דעתך על הנושא בברכת המשך יום טוב

05/11/2013 | 03:07 | מאת: שושנה

שלום, השאלה שלי האם אחרי שקיבלתי מרשם ולהלכתי לבית מרקחת לקבל תרופה האם הרופא שלי יודע על כך? מדובר ממרשם פרטי של פסיכיאטר האם אחרי שקיבלתי את התרופות מודיעים לרופא על לקיחת המרשם? תודה לעוזרים

05/11/2013 | 01:10 | מאת: שושית

שלום דוקטור. מזה זמן שלא כתבתי כאן. אשמח אם תוכל כהרגלך האדיב לייעץ לי. אני נוטלת ציפרלקס בערך כ-3 חודשים ואפשר לומר: די מרוצה ממצבי. (זה אולי יישמע סותר...) אני מרגישה שהכדור גורם לי אובר ביטחון ואף חוסר "טקט". אני מרגישה שהכל "קטן" עליי ויכולה להתמודד עם כל בעיה שנקרית בדרכי בחיים. הפכתי להיות מצחיקה, אני משתובבת לי ואנשים מסביבי אמנם נהנים מזה וצוחקים אבל מסתכלים עליי בעין כזאת שאומרת: "היא לא נורמלית..." אני חייבת לציין שזה לא חד משמעי ואני רצינית גם כשצריך. אני רואה את זה כשמחת חיים ושינוי משמעותי בהתנהגותי (שכן הייתי אדם דכאוני וממורמר) אשמח לקרוא את דעתך.

היי, אני נוטל כדורי וויפאקס כמשך שנה פלוס, במהלך השנה האחרונה התחלתי לעלות במשקל והגעתי למצב שאנשים מעירים לי על כך, האם יש תרופה חלופית שאין בה תופעות לוואי של השמנה ואם יש האם היא נכללת בסל התרופות?

זה רק בראשששש אוליי קצת עושה תיאבון לא מעבר חבל זאת תרופה מצויינת

04/11/2013 | 18:57 | מאת: אייל

שלום רב, סבלתי שנים רבות מחרדות ולפני כשנתיים וחצי בערך לקחתי ציפרלקס/אסטו 10 מג ליום, הרגשתי השתפרה מאוד והחלטתי להוריד מינון בהדרגה עד הפסקה מוחלטת, כבר כארבעה חודשים ללא כדורים וכחודשיים אחרי ההפסקה התחילו להתפס לי שרירים בגב חוזרות ונשנות, האם ייתכן ויש קשר בין זה לזה? תודה רבה

04/11/2013 | 12:45 | מאת: ליהי

שלום, קיבלתי תרופה שעוד לא התנסתי בה (לוריוון 1 מג) כדי לקחת פעם ביום. רציתי לשאול האם זה משנה מתי אני נוטלת אותה, בוקר או לילה ? והאם אני יכולה ליטול אותה רק במידת הצורך? יומיים כן שלושה לא וכדומה. תודה מראש

04/11/2013 | 09:27 | מאת: גילי

שלום רב, הנני סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית באונ' ת"א. מחפשת פסיכאטר וירבאלי שיסכים להתראיין לצורך עבודת סיום בקורס מסוים. האם יש המלצה כאן למישהו שניתן ליצור עמו קשר? תודה גילי.

03/11/2013 | 17:21 | מאת: דני

שלום רב, אני מבקש לדעת, האם יש מניעה לפנות באופן פרטי לפסיכיאטר, עבור מטופל, כשאותו פסיכיאטר היה האחראי על האחראי של המטפל הישיר, בגבר שאושפז. ואם יש מניעה כזאת, לאיזה פרק זמן היא מתאריך האישפוז. דני

02/11/2013 | 17:09 | מאת: supergirl

מטופלת בתרופה כבר חודשיים. היה כתוב שנהוג לעבור למינון 300 לאחר חודש.. אני עוברת תקופה עמוסה מכל הבחינות. חששתי בתחילה להשתמש אבל לא היתה לי ברירה כי הרגשתי שזאת הדרך היחידה להתמודד עפ הכאוס הבלתי נשלט בחיים שלי. לפחות לא להרגיש כל כך רע בגללו. אני סטודנטית שנמצאת על תנאי אקדמי מאוד מתקשה בנוסף לאחרונה גם הדבא הסבתא והדוד שלי נפטרו באופן טרגי.. בכל אופן.. האם השימוש ב150 מג כבר לא יעיל עבורי? איך שימוש באנטידיכאוניים משתלב עם העבודה שאני צריכה לשבת ללמוד ולעבור מבחנים קשים.. האם היכולת הקוגניטיבית עלולה להיות מושפעת ?! בתודה מראש

02/11/2013 | 16:10 | מאת: הילה

שלום אני סובלת מחרדות ומיד פעם בא לי התקף אני לוקחת ציפרלנס וואבן.. וכנראה זה כבר לא עוזר לי. החליפו לי ללורין האם זה עוזר???