פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
291 הודעות
283 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

06/12/2007 | 13:10 | מאת: מישהו

הי, אני סובל שנים ממיגרנות וזיהיתי אצלי טריגר וודאי - והוא איזור השכם השמאלית, כלומר בין תחתית הצוואר לכתף. כאשר מופעל לחץ על איזור זה, או כאשר אני מותח את יד שמאל יותר מדי כדי להגיע למקומות מסוימים וגם כאשר אני מסתכל למעלה ומותח את הצוואר - אני מקבל מיגרנה חזקה (בהתחלה אני מרגיש את שריר האיזור מתקשים ואז בא כאב הראש עצמו שמלווה אצלי ברגישות לאור ובעיקר למחשב/טלוויזיה). יש לציין שאני אדם לא מתוח ורגוע מטבעי אבל אני כמעט ולא עושה פעילות גופנית ומבלה שעות רבות בעבודה מול המחשב (כשאין מיגרנה...) רציתי לשאול מי הם אנשי המקצוע שיכולים לעזור לי בנושא זה (אורטופד/כירופרקט/מעסה)? האם ישנם מומחים ידועים בארץ? ומהו שם הטיפול שעליי לבקש? בנוסף - האם ישנם תרגילים שאני יכול לעשות בבית בכדי לשפר את המצב? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אורטופד לא יוכל לעזור לך, שכן אין זה בתחום התמחותו. נראה שאין לך בעיה אורטופדית. גם עיסוי לא ישפר משמעותית את המצב. כירופרקט יכול אולי לשפר חלקית אם הוא יעבוד על הצוואר, אך נדרשת גם עבודה על הראש מה שאין בתחום התמחותו. מי שמטפל הן בראש והן בעמוד השידרה הצווארי הוא מטפל קרניו סקראל. על הטיפול תוכל לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

הד"ר ששלחת לי יעביר את זה? כמה זמן בערך לוקח טיפול כזה? האם זה עובר? הצילומים http://www.2send.us/uploads/980491ff68.jpg http://www.2send.us/uploads/126ed7a283.jpg זה ממש תפוס ומציק.. זה מסתדר בסופו של דבר? תודה רבה.

שלום רב לך, אינני רדיולוג, אך על פניו נראה עמוד השידרה הצווארי תקין. כך אומרת גם חוות הדעת. באתר ישנם מספרי טלפון וכן כתובת דו"אל אליה אתה מוזמן לפנות ואענה לך בשמחה. בהצלחה.

03/12/2007 | 11:51 | מאת: גונתן

אשמח אם תשים אותו פה תודה.

01/12/2007 | 12:22 | מאת: זיו

לד"ר שלום רב. אני בן 24 ,גובה 175 שוקל 75. כרגע לא מתאמן במשך 5 חודשים.ולא עושה פעילות ספורטיבית. במשך שבוע ימים יש לי כאבים באזור הלב עם חום ויד שמאל כל הזרוע והיד חום עם הרגשה שהיד משותקת.מדיי פעם יש עיקצוצים בצוואר .וכתף שמאל גם כואבת האם יכול להיות שהתקררתי ונהיה לי שם שריר תפוס או דלקת? לפי מה שאני תיארתי זה נשמע כמו דלקת,שריר? אולי קשור לצוואר או חוליות. אשמח לתגובה זיו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, המלצתי לך: גש לרופא - ומייד! הסימפטומים שאתה מתאר יכולים להעיד על אפשרות של התקף לב קל. גש להיבדק ולוא גם כדי לשלול אפשרות זו! אם בלב הכל תקין, ייתכן שזו דלקת ריאות. אם אפשרות זו גם תישלל, פנה אלי שנית. בהצלחה.

סחרחורות , הרגשה של כבדות בפנים.. האם זה כל זה קשור לזה? תוצאות של צילום ממצאים: רגישות פרה ורטברלית צווארית דו"צ. ללא רגישות גרמית. ללא חסר NV XR: ללא ממצא גרמי חריף

שלום לך, כן, זה בהחלט קשור. הרגישות בעמוד השידרה הצווארי גורמת אפשרית לכאבי הראש ותחושת הלחץ הפנימי. בהצלחה.

האם זה עובר? זה מציק.. מה אפשר לעשות? לשים כרית חמה או משהו? איזה טיפול? פיזיותרפיה יעזור או לא? זה לוחץ , תודה.

24/11/2007 | 22:56 | מאת: אלעד

ביומיים האחרונים אני מקבל תחושה כאילו הראש שלי מתפוצץ, זאת כאשר אני שוכב. כאשר אני קם הכל נעלם. מה זה אומר?

שלום לך, זו יכולה להיות התקררות או תחילתה של שפעת. בכל מקרה אל תותרד מזה יותר מידי בשלב זה. קח גלולה ותראה מה תהיה התגובה. אם הכאב לא יחלוף מאליו תוך שבועיים פנה לרופא. בהצלחה.

19/11/2007 | 14:45 | מאת: אנסטסיה מולקנדוב

שלום, יש לי פריצת דיסק גדולה בגב תחתון, הייתי רוצה לדעת איזה פעילות ספורטיבית אפשר לבצע (כפיפות בטן, ריצה, הליכה וכו...) , מה הגובה בעקב שמומלץ ללבוש, ויש טיפול כולשהו חוץ מניתוח? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, השאלה החשובה כאן היא האם פריצת הדיסק היא אקוטית או לא - או במילים אחרות, האם יש לך כרגע כאבים או לא? ומה מידת פריצת הדיסק לפי תוצאות ההדמיה? פעילות גופנית מתונה כגון הליכה, שחיה והתעמלות עדינה אפשר לעשות ואף מומלץ. ריצה או רכיבה על אופניים אינן מומלצות, כדי למנוע זעזועים מיותרים מעמוד השידרה. עקבים גבוהים היוצרים זווית גדולה בין הקרסול לכף הרגל אינם בריאים בגלל הלחץ שהם יוצרים על כף הרגל, אך זה תלוי בהרגשתך בלבד. אין לזווית זו השפעה משמעותית על פריצת הדיסק. ניתוח הוא פתרון אחרון, ורק כאשר המצב הוא אקוטי ויש לחץ על חוט השידרה שעלול לגרום לנכות. בכל מצב שהוא פחות חמור מזה לא רצוי לנתח ויש פתרונות אחרים יותר ידידותיים כגון קרניו סקראל, שטוב תמיד, או דיקור סיני שמועיל במצבים מסויימים. כירופרקטיקה יכולה לעזור, אך יש בה גם סיכון. בהצלחה.

17/11/2007 | 20:54 | מאת: יובל

איבוד זיכרון האם הוא נובע מכאבי ראש חזקים שהיו כ-5 שנים רצופות? האם כאבי הראש חזקים גורמים לדיכאון , לבעיות נפשיות או לכל דבר אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כאבי ראש הם סימפטומים למשהו אחר. כאבי ראש כשלעצמם אינם גורמים לאיבוד זכרון, אלא אם כן הם נובעים מתופעה פתולוגית הגורמת היא לאיבוד הזכרון. כנ"ל גם דיכאון ובעיות נפשיות אחרות. בהצלחה.

14/11/2007 | 10:46 | מאת: ליאת

שלום אני בת 30 ויש לי מזה כ-3 שבועות כאבי ראש עם תחושות של חולשה ואי פוקוס יש לציין כי יש לי כאבים מאזור השכמות והלאה עד העורך כולל ואני בלחץ היסטרי מהכאב שרק מגביר לי את הכאב עשיתי עד כה רק בדיקות דם שהופנתי ע"י רופאת המשפחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פעלת נכון כשפנית קודם כל לרופאת המשפחה. כדאי לעשות בדיקות כגון CT או MRI לפני שפונים לטיפול, ולוא גם כדי לשלול אפשרויות. לאחר שיהיו בידיך תוצאות ההדמיות, במידה והן תראנה תקינות, אשמח אם תפני שנית, כי אז אוכל לייעץ לך. כרגע כל מילה תהיה נטולת בסיס כי האפשרויות רבות מספור. בהצלחה.

04/12/2007 | 09:37 | מאת: ליאת

רופאת המשפחה טוענת שאין סיבה לבדיקות נוספות בדיקות הדם יצאו תקינות לחלוטין והיא לא רואה סיבה לבדיקות הדמיה כלשהן פניתי למכבי טבעי לרופא מייעץ שהמליץ על דיקור סיני ושיאצו כאבי הראש פחתו לי בזמן האחרון וכך גם הסחרחורות אבל תחושת העייפות והקושי להתרכז בייחוד בזמן קריאה (יש לי גם בעיה של צילינדר בעיניים ורק עכשיו התחלתי להרכיב משקפיים) מה שמלחיץ אותי זה החוסר ריכוז וכמובן הכאבים בצוואר ובשכמות

21/11/2007 | 15:28 | מאת: טלי

שלום אני בת 27 ויש לי כאב בצוואר והכאב משקיף לי על הראש ועל העיניים התחושה היא שאני רוצה כל הזמן לישון קודם חשבתי שזה קשור לראש אשיתי סי טי לראש הכל בסדר עשיתי צילום צוואר הכל בסדר אני כבר לא יודעת מה הבעיה . כל הבדיקות דם מראות הכל בסדר אני כבר חסרת אונים מה עליי לעשות ?

שלום לך, נראה שיש בעיה בעמוד השידרה הצווארי המשליכה לראש וגורמת ללחץ תוך גולגולתי על העצב הקרניאלי הקשור לעיניים. ניתן לטפל בכך בטיפול איזונים ידידותי עליו תוכלי לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

10/11/2007 | 18:19 | מאת: דוד

שלום רציתי להיייעץ לגבי אדם צעיר מעל גיל 30 שיש לו כאבים בגב התחתון רק בישיבה בעיקר בישיבה בזמן נהיגה ואחר כך בזמן הליכה זה משתפר ועובר לחלוטין.זה נמשך כבר שנה?מה לדעתם הבעיה? דלקתית? מכנית?מה זה אומר שהכא מופיע רק בישיבה כבר שנה? מה צריך לעשות מלבד פנייה לאורטופד?

שלום לך, נראה כי הבעיה נעוצה בעיקר במושב המכונית. כאשר מושב מכונית, ספה או כורסה משומשים היטב הכריות והקפיצים שלהם מתעוותים ומאבדים את התמיכה בגב. כאשר יש נטיה לכאבי גב תחתון זה יתבטא היטב בישיבה על מושבים אלה. אם אין ידך משגת להחליף את הריפוד, יש מושבים שניתן לשים על מושב המכונית והוא מספק את התמיכה הנדרשת. בהצלחה.

07/11/2007 | 13:39 | מאת: בן

עודד שלום רב. אני סובל מזה מספר שנים מכאבים בעורף, נוקשות גבוהה מאוד של השרירים באזור העורף והשכמות, ומגבלה בתנועות מסויימות של הצוואר. זוויות מסויימות של תנועת הצוואר גורמות לעיתים לכאב מקומי חד. אין הקרנה של כאבים, זרמים או נימולות לאיזורים אחרים. תנועת הצוואר מלווה לעיתים ב"קנאקים". לעיתים תחושת אי הנוחות, גם במצב סטטי, גורמת לי (באופן רצוני למחצה) לעשות תנועה/כיווץ שרירים מסויים שמביא ל"הוצאת קנאק" ובעקבותיו שיחרור/הקלה זמניים באי הנוחות או הכאב. צילומי רנטגן לא מצאו שום דבר מיוחד אך MRI שעשיתי לאחרונה גילה: Findings: 1.. There is evidence of loss of cervical lordosis 2.. Upper endplate irregularity of C6 vertebral body noted with adjoining hyperintensity changes (degenerative changes). 3.. Prominent osteophytes of C5 vertebra noted with reduction of C5-C6 joint space. 4.. There is evidence of small disc bulge noted at C6-C7 level. No compromise on exiting nerve roots noted. 5.. Compromise on right sided exiting nerve roots at C5-C6 level noted. 6.. Cervical cord is normal in course, caliber, AND intensity. 7.. No pre OR para vertebral pathology. העליתי עבורך את תמונות ה-MRI לצפייה נוחה כאן: http://picasaweb.google.com/mymriimages/MRIImages?authkey=eLoOZgupTsw הסיפור התחיל לפני מספר שנים, במהלך קורס צניחה (בצבא), כשהתעוררתי בבוקר אחד עם צוואר "תפוס". התעלמתי ממנו תוך תקווה שיעבור באופן טבעי עם הזמן, אך הוא לא עבר עד היום... לאחר זמן מה פניתי לבדיקות ולקבלת פיזיותרפיה, כמו גם (לאחר שנתיים) למגוון טיפולים אלטרנטיביים (דיקור, כירופרקטיקה, אוסטיאופטיה). כל אלו הביאו להקלה זמנית אך כנראה לא נגעו בשורש הבעיה. עם זאת, אופי הכאב ומיקומו עברו מטהמורפוזות רבות במשך הזמן גם בתקופות שבהן לא קיבלתי טיפולים. אודה מקרב לב על חוות דעת ועל המלצות לכיווני בדיקה או טיפול. במידה ואתה ממליץ על CST או טיפול אחר, אשמח לקבל המלצות למטפלים מעולים ספציפיים, כאלו שניתן לפנות אליהם באופן מוזל באמצעות ביטוח מושלם של קופ"ח כללית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, חלק מהמימצאים העולים מההדמיה המגנטית הינם בלתי הפיכים אך אפשר לחיות איתם חיים איכותיים מלאים. כלומר, הם לא צריכים להוריד במאומה מאיכות החיים שלך. נראה שאין כרגע פגיעה עיצבית משמעותית, והפגיעה העיקרית היא יותר פיזית בחוליות ובדיסקים. עם זאת, הייתי ממליץ לך מאד, בהתחשב בגילך הצעיר, להקפיד על תחזוקה טובה של עמוד השידרה. זה אומר: 1. לעבור טיפול עמוד שידרה כלשהוא - קרניו סקראל או כירופרקטיקה עדין מאד ממומחה. 2. לאחר הקלה במצב או אף תוך כדי הטיפול להתחיל התעמלות עדינה שמחזקת את הגב והבטן ליציבה נכונה. זו יכולה להיות פלדנקרייז או מחשבת הגוף. מטרת ההתעמלות למנוע החרפת נזקים לעתיד. טיפולי CST - קרניו סקראל אינם ניתנים בקופות החולים וגם לא מסובסדים על ידן. בהצלחה.

13/11/2007 | 00:10 | מאת: בן

תודה רבה

29/10/2007 | 18:34 | מאת: רמי

שלום לך עודד גבע !שמי רמי ואני סובל כבר שלוש שנים מפריצת דיסק לפניי כשנה עברתי צילום סיטי ואמרו לי שיש בלט דיסק לפניי כשבוע קיבלתי התקפה דיי חזקה של כאבים ואין ביכולתי אפילו להזיז את הרגל בגלל ההקרנה הייתי אצל האוטופד והוא הסביר לי שבלט דיסק זה פריצה וכרגיל בכול הפעמים הוא נותן לי כדורים וזריקות הייתי אצל פרופסור שקד מתל השומר והוא כמו כולם ממליץ לי על ניתוח שאני לא מוכן לעשות אוליי תמליץ לי על משהוא יותר טוב או שיהיה אפשר לגשת אלייך לקבלת טיפול אני כרגע אצל כיאופרקט ועשיתי דיקור סיני שזה לא ממש עזר אשמח מאוד לקבל את עזרתך תודה רבה על ההקשבה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך רמי, אני אשלח לך מייל וכך תוכל לשלוח לי במייל חוזר היכן אתה גר. למותר לציין שבמקרה של פריצת דיסק בכלל ואקוטית בפרט, הטיפול לא יפתור את הבעיה מהשורש אלא רק יקל את הכאבים. בהצלחה.

12/01/2008 | 18:14 | מאת: בנימינה

שלום רמי! אני מטפלת שיאצו ואני עצמי פרצתי דידק לפני 3 שנים.אני מרגישה מה עברת. הדבר שעזר לי היה לא דיקור סיני שלא השפיע בכלל, אלא מנוחנ והמתנה שההתקף האקוטי יעבור.ואחר כך,חיזוק השרירים בגוף.היום אני לא מוגבלת בכלום אבל מקפידה על אימון 3 פעמים בשבוע בחדר כושר.אם אתה רוצה לדבר על זה תתקשר אלי לכתובת האינטרנט.

04/03/2008 | 17:46 | מאת: תומר

שלום לכולם, אני סובל מהתקפות של כאבים חזקים בגב, הרופא המטפל שלי המליץ לי על ניתוח,או ליתאמן במכון כושר כדי לשפר תמצב הבעיה היא כמובן פריצת דיסק, היתי רוצה לדעת בבקשה אלו תרגילים מתאימים במצב זה תודה.

25/10/2007 | 13:33 | מאת: DD

מה הטיפול המומלץ? ומי יכול לעשותו בחיפה? הפגיעה חלה לפני קצת פחות משנה ומאז אני סובלת מצואר תפוס ומכאבים בצואר, בכתפיים, בשכמות ובגב העליון - אבל רק בצד שמאל. ב- CT לצואר אובחנו 2 בלטים אחוריים מרכזיים קלים (C4-C5 ; C6-C7) ובלט אחד מרכזי עם לחץ על השק הדורלי (C2-C3).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במצבך, הטיפול המומלץ ביותר הוא קרניו סקראל, שכן קשה מאד למצוא כירופרקט שהוא כל כך מיומן שיוכל לטפל בך ללא סיכון. בכתובת הבאה תוכלי לקרוא על הטיפול ואם תחפצי בכך, את מוזמנת גם ליצור קשר טלפוני לקבלת פרטים נוספים או לקביעת תור במרפאתי שבחיפה. http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

19/10/2007 | 18:18 | מאת: ניר

שלום, אני סבלתי במשך כל השבוע האחרון בכאבי ראש איומים שלא הפסיקו גם לאחר טיפול שמרני של אנטיביוטיקה.היום בבוקר (לאחר שסוף סוף הצלחתי לישון) קמתי והכאב כמעט ונעלם.. מה עלי לעשות? האם לבקש לבצע צילום ראש? בתודה מראש, ניר

שלום רב לך, אנטיביוטיקה אינה עוזרת לכאבי ראש! היא לא נועדה לכך. שמח שהכאב חלף. ייתכן שהוא נבע מהתייבשות או מחום. כרגע אינך צריך לעשות דבר. אם הוא יישנה בצורה ובמידה דומות פנה לרופא לצילומים, אך לא כרגע, כי ייתכן והוא היה חד פעמי. בהצלחה.

19/10/2007 | 18:06 | מאת: בן 23

שלום,כאמור אני בן 23 וכבר הרבה זמן אולי שנה יש לי בוא נאמר לא ממש כאב אלא יותר אי נוחות באזור השוק רק בשוק אחת שמתבטאת בכמו כיווצים קטנים באזור מסוים בשוק כמו רעידות קטנות, בכל שעות היום אבל מופיע לסירוגין פעם כן ופעם לא. בנוסף,אני מרגיש צורך למתוח את כף הרגל בעקבות זה כאילו להביא אותה אלי והחוצה או למתוח כנגד קיר את השוק זה עוזר לשנייה ושוב חוזר.נסיתי מסז קרח שהמליצה לי ידידה ולא עזר.עד עכשיו התעלמתי ולא פניתי לשום גורם רופא או משהו אבל בזמן האחרון זה ממש מציק לי ולא נותן לי מנוחה. מה הבעיה ?בבקשה תציע לי דרך לפתור את הדבר הזה ולהעלים אותו מה לעשות? חוץ מזה אני בריא כשור ואין בעיות. תודה רבה מראש.ואם אתה צריך פרטים נוספים כדי לעזור לי בבקשה.

שלום לך, אם הבנתי נכון, נראה כי יש לך מעין "קפיצות" בשריר הדו ראשי - שריר הקרסול. זה קורה. ייתכן שחסר לך קצת מגנזיום או ברזל. ייתכן שרופא המשפחה יוכל לעזור לך או נטורופט. נסה גם עיסוי עצמי עם שמן. בהצלחה.

17/10/2007 | 18:17 | מאת: בקי

שלום רב אודה לך מאוד אם תוכל להסביר לי אודות הממצאים ממצאים של אולטרסאונד ימין supraspinatus tendon בקצה אדיסטלי של הגיד הודגם שרול היסתיידות באורך 1.1 ס"מ ומספר היסתידויות מפוזרות. tendon infraspinatus הודגם מעט מעובה ביחס לצד שני כל השאר הי כתוב תקין תודה וערב טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, מה שכתוב כאן הוא זיהוי הסתיידות על גיד מסויים, בעיקר בחלקו הרחוק מעמוד השידרה. בהצלחה.

16/10/2007 | 21:44 | מאת: כפיר

שמי כפיר אני בן 25.10 הרגשתי לפני שבוע כאבי ראש חזקים ,לאחר שפניתי לרופא בעניין הכאבים לא נמצא משהו חריג. ביום חמישי האחרון הייתי בעבודה ובמהלך היום הרגשתי סחרחורות וכאבי ראש חזקים ( כמו פטיש בראש) ועד היום .. הופניתי לבית החולים ולאחר בדיקת ניורולוג נמצא תקין , נבדקתי ע"י אף אוזן גרון שמצא שיש לי בעיה בבלוטת הלימפה מצד שמאל + עלי לבצע בדיקת שמיעה BERA + יש לי חיידק הליקובקטר כבר יותר משנה אני מטופל ע"י אומפרדקס וטיפול אנטיביוטי האם זה יכול להיות הגורם לכאבי הראש , כי את הכאבים אני מרגיש בשעות הצהריים בצורה איומה .. אני שותה יותר מ 2 ליטר מים ביום האם עלי לעבוד פחות מ 8.5 שעות או שאין הגבלה ..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בעיות שונות באוזן ובתעלת השמע בהחלט יכולות להיות גורם לכאבי ראש. עם זאת המשך לבדוק זאת דרך הרופאים המטפלים בך. אפשרות נוספת היא תגובה אלרגית לתרופה שאתה מקבל. בכל מקרה התייעץ עם רופאיך! אין סיבה רפואית להפחית את מספר שעות העבודה אלא אם כן תיפקודך לוקה בחסר בשל הכאבים. בהצלחה והחלמה מהירה.

הי, יש לי הפרש של 2 ס"מ בין רגל ימין לשמאל, (גורם לבעיות גב, כאבים וכו'...) רציתי לשאול אם אנשים מכירים פתרון לבעיה, אשמח לקבל תשובות. נ.ב- שמעתי על כאלה שמטפלים בזה ב"הילינג" וכאלה... אשמח לקבל עזרה, פרטים, שמות, מספרי טלפון וכו'.... בתודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האם הפרש האורך נובע באמת מאורך הרגליים או שמא מדובר בעקמת באזור האגן? יש לכך חשיבות רבה, שכן את אורך הרגליים לא ניתן לשנות. גם עקמת בעמוד השידרה לא תמיד ניתן לתקן - לרוב לא. הילינג ודאי לא יעשה זאת. ייתכן שטיפול קרניו סקראל יעזור בהפחתת הכאבים, אך, שוב, זה תלוי במצב. לא ניתן לתת תשובה מוחלטת ללא בדיקה ותישאול. בהצלחה.

14/10/2007 | 09:25 | מאת: מור

מדובר באסימטריה באורך הרגליים- רגל שמאל ארוכה ב2 ס"מ מרגל ימין. יש גם עקמת קלה. (וגם פלטפוס...) אבל ברור לי שהחוסר איזון הזה גומר לי את הגב, במיוחד בנשיאת משקל כבד כשאז היציבה על הקרקע אינה שווה בשני צידי הגוף. *תודה

09/10/2007 | 03:02 | מאת: עוז

כיצד לטפל בגב תפוס עקב הרמת משאות כבדים?

שלום לך, אם אלה כאבים שהחלו רק עתה, מנוחה וחימום קל של המקום יעשו את העבודה. אם הכאבים הם בגב התחתון אפשר להוסיף שכיבה על הגב כשהבירכיים כפופות לכיוון הבטן, ואף להחזיק אותן במצב זה עם הידיים. בהצלחה.

30/09/2007 | 14:43 | מאת: אביעד

שלום רב, סובל מכאבי גב תחתון באים וחולפים מזה מספר שנים. בצילום נמצאה היצרות בין שתי החוליות התחתונות ביותר. פיזיותרפיה לא עזרה, ארקוקסיה כמה ימים פעם בחודש-חודשיים עוזר. הבעיה מתבטאת בעיקר במעבר מישיבה לעמידה ובהתכופפות. האם פלדנקרייז יכול לעזור לבעיה כזו ? תודה רבה

30/09/2007 | 14:49 | מאת: אביעד

שכחתי לציין שעשיתי גם כירופרקטיקה שעזרה במידה מסוימת אך נוצרה סכיאטיקה לרגל והפסקתי עם זה.

שלום לך, פלדנקרייז יוכל לעזור אם יש לך סבלנות, כי ייתכן וזה יקח זמן מה עד לשינוי המיוחל. אם תרצה לזרז את התהליך תוכל לעשות זאת בטיפולי קרניו סקראל, עליו תוכל לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

אשמח לעזרתכם!

שלום לך, איך ניתן להמליץ ללא ידיעת מקום מגוריך?

שלום רב אני ממליצה לך על מוטי צ'חנובר-הוא מטפל בדיקור סיני ועובד בביה"ח איכילוב במרפאה לטיפול בכאבי ראש. טופלתי אצלו והוא הפחית את תדירות כאבי הראש אצלי למצב נסבל!!! חשוב לי להגיד לך שזה לא קסם, צריך להשלים סדרה של 10 טיפולים אבל הסטטיסטיקה לטובתך. אתה יכול לקבל מידע נוסף במייל שלי או ישירות אליו: moti@acuclinic.co.il בהצלחה אדוה

שלום, ממליצה על גיא שריג , מתמחה ותיק ברפואה ודיקור סיני ודיקור יפני , מטפל באיזור המרכז והשרון 054-3330212 אורית

שלום רב לכולם, בפרוס השנה החדשה ברצוני לאחל לכל הגולשים היקרים שנה טובה, שנה של בריאות טובה, פריחה ושגשוג, בניה ויצירה. עודד.

14/09/2007 | 15:52 | מאת: ליאור

שלום אני גבר בן 26 שסובל מזה חצי שנה מכאבי ראש חוזרים ונישנים הייתי אצל מספר רופאים בהם רופא משפחה נוירולוג עיניים א.א.ג ואורטופד ואפילו אלרגיה על מנת לראות למה הכאבי ראש לא עוברים ומה הגורם הסיטי ראש תקין אין לי סינוסיטיס ( לפי הצילום)וכל הבדיקות דם יוצאות תקינות,יש בעיה קלה של רירית באף נפוחה. האם יש לך מושג מה אפשר לעשות או דרך טיפול ?

שלום רב לך ושנה טובה, קודם כל חשוב לבדוק מניין באים הכאבים ואפשר לאתר את המקום. האפשרויות הן רבות. לצורך איבחון וטיפול ניתן לפנות למטפל מיומן בקרניו סקראל שזהו תחום התמחותו. על כך תוכל לקרוא בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx אם יהיו לך עדיין שאלות אתה מוזמן לפנות שנית. בהצלחה.

10/09/2007 | 23:55 | מאת: הילה הילה

אני נועלת לסתות במשך השינה, וכתוצאה מכך סובלת מכאבי ראש קשים טופלתי בדיקור היה שיפור אך הבעיה לא נפטרה, מומחה פה ולסת הציעה סאד לילה. קראתי על טיפול של riset אשמח לשמוע דעת מומחה, וכן אדם שסבל מכך והצליח לפתור את הבעיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מקור הבעיה הוא במפרק הלסת, ה- TMJ או בעצם הטמפורלית של הגולגולת. לכן כל טיפול בדיקור או טיפול מרחוק לא יועיל. טיפול reset "מנפח" במקצת את הבעיה. הבעיה שלך אינה מסובכת וקלה לטיפול בקרניו סקראל, שיכול להועיל לך מאד ובזמן קצר. תוכלי לקרוא עליו בלינק הבא. גם סד לא פותר את הבעיה. http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

14/08/2007 | 11:37 | מאת: מונה

בוקר טוב, רציתי לשאול מהי הדרך הטובה ביותר להיפטר מהכאבים האלה? האם זה נכון בכלל לטפל בכך בעזרת רפואה אלטרנטיבית? הבעיה היא שלאחר דיקור אני מריגשה יותר טוב, באופן זמני, ואז אני מתמלאת כוחות, מבצעת מהר את כל אותם פעולות שלא הצלחתי לבצע מרוב חוסר אנרגיה וכאבים, ואז קמה יום אחרי עייפה פי 10, כאילו i pushed it way too hard לא ברור מה הדרך הנכונה. כנ"ל לגבי משככי כאבים. גם הנזק לטווח ארוך לא ידוע לי וגם זה מטשטש ומעט מקל - אך אח"כ מריגישים יותר כאבים בגלל המאמץ כנראה שהגוף לא מוכן לו בזמן ההקלה.. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, משככי הכאבים אכן אינם פתרון. יש להם לעיתים תופעות לוואי ובכלל, צריכתם היא בבחינת טיפול בסימפטום ולא במחלה. אני ממליץ יותר על הגישה ההוליסטית, אשר רואה את האדם כמכלול ומנסה לתקוף את הבעיה מכל הכיוונים בו זמנית, ובמיוחד במקרה של פיברומיאלגיה, בה נדרשת תשומת לב גם לפן הנפשי של המחלה. במרפאת "איזונים" מטפלים בחולות פיברומיאלגיה בטיפול בלעדי, עליו תוכלי לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx לשאלות נוספות בנושא את מוזמנת לפנות דרך האתר. בהצלחה.

25/08/2007 | 13:04 | מאת: יונינה

כמתמודדת שנים עם הפיברו אני מכירה מצוין את התחושה שהנה הבוקר אני בלי כאבים ואז נרוץ ונכבוש את האורסט. אבל אל זו מחלה כרונית ואם נתכננן את ה"כיבוש" בצעדים קטנים .וגם ניתן לעצמנו טפיחה וחיוך על השכםבכל השלמת משימה קטנה.יקל עלינו ולו במעט ללמוג לחיות עם המחלה.

30/08/2007 | 09:04 | מאת: נטורופט

בס"ד שלום לך גשי לנטורופט מוסמך עם כול ההיסטוריה הרפואית שלך + בדיקות דם + בדיקות הורמונליות ואני מאמין ב"ה שהוא יוכל להקל עלייך לאורך זמן. בברכת רפואה שלימה נטורופט

02/08/2007 | 23:38 | מאת: רחלי

אם כן כיצד ניתן לאתר ממה הדלקת ? אלו בדיקות על אבי לבקש לעשות ? ותודה רבה על תשובתך ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האם הצילום מעלה חשד כלשהו? מה אומר הרופא שביצע את הצילום, או רדיולוג? אם אין אבחנה ברורה כדאי לו פשוט לטפל מקומית בדלקת, כמו שכבר נאמר, או לחילופין להגיע לטיפול אצל מטפל קרניו סקראל, שמסוגל גם לאבחן בעיות, או לכל מטפל אחר ברפלקסולוגיה, דיקור סיני, טווינא, סוג'וק וכו'. בהצלחה.

01/08/2007 | 15:12 | מאת: רחלי

אבי סובל מזה זמן רב מכאבים בכתף . עשו לו צילום רנטגן ואיבחנו דלקת (האם אפשר בצילום לראות דלקת ???) כיצד אפשר לטפל בדלקת בכתף והאם מותר לעשות מוקסה לדלקת (הוא גם סובל מלחץ דם גבוה האם יש אפשרות לעשות מוקסה בכלל אם לא כיצד אפשר לעזור לו ?. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לאבחן דלקת בצילום - היא מופיעה כאזור שקוף (לבן) בצילום. דלקת אינה מחלה אלא סימפטום למשהו אחר. חשוב לגלות מה גרם לה ולטפל בו. על כל פנים, נגד דלקת ישנן משחות לטיפול מקומי שגם איתן יש להיות זהירים בשימוש. מוקסה אינה טובה למקרים של לחץ דם גבוה כמו גם כוסות רוח. בהצלחה.

30/07/2007 | 10:04 | מאת: לאורי

שלום למומחים, באיזה תרופה אפשר להשתמש לטיפול ב- כאב בגב תחתון/ גב תחתון "תפוס" (ולפעמים זה קורה בחלק העליון של הגב, קרוב יותר לצוואר), דוגמת המשחות voltaren או ben gay , אך יותר אפקטיביות מהן, ופחות מסריחות מ- ben gay. ועדיפה תרופה העשוייה מחומרים טבעיים. בתודה.

שלום רב, כאב גב רגיל יחלוף מאליו גם ללא טיפול תרופתי כלשהו. ניתן קצת לחמם את המקום, לבקש ממישהו לעסות מעט וזה הכל. אם ברצונך להוסיף בכל זאת משחה לטיפול מקומי, ניתן למרוח מעט וויקס או כל משחה אחרת, שמחממת את המקום, שניתן להשיג בבתי מרקחת ורשתות הפארם ללא מרשם רופא. וולטרן אינה מומלצת בכל מקרה, כי היא גורמת לתופעות לוואי במקרים מסויימים. בהצלחה.

30/07/2007 | 07:42 | מאת: רות

מודה לך על תגובתך. רציתי להסביר את עצמי. פריצות הדיסק שקרו לי זה לא מתאונה או חבלה. התחילו לי כאבי גב איומים באפריל שנה זו. עד שנעשה לי סי טי(גילו שם שתי חוליות לוחצות)L1 L2 עד שהגעתי למומחה כאבי גב,החלו לי כאבי צוואר נוראיים. בהיותי אצלו,הצבעתי בדיוק על המקום הכואב. אז הוא הואיל לקום מכסאו,נגע באצבע אחת,ואמר ,זה מהגב. הכאבים הלכו והתגברו בליווי בחילות. ניגשתי לרופאת משפחה. ואמרתי לה,את ואני יודעות מה פירוש פגיעה בחוליות צוואריות. שלחה אותי ל סי טי דחוף,והתגלה שיש לי 2 פריצות דיסק בצוואר. כרגע אני בטיפול פיזיותרפיה מטעם קופ"ח השלישי במספר. לאחר תשובת הסי טי הופניתי לרופא מוממחה,הוא אמר ניתוח. אני מבינה שפיזיותרפיה תקל על הכאבים אך לא תפתור את הבעייה. אני מחכה לחוות דעת נוספת מרופא מומחה, אין באפשרותי לממן זאת כרגע. המליצו לי על ד"ר שקד מתל השומר אני מבינה שהוא נויוכירוג. רופאת המשפחה שלי אומרת שבמצעים MRI רק במידה והחולה הולך לניתוח. מצטערת שכתבתי מגילת אסתר פשוט הכאבים האלה מוציאים אותי מדעתי. אגב רופא אחד אמר ללכת עם צווארון רופא אחר אמר בלי צווארון תודה לך רות החלפתי גם רופאת משפחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לצערי, את אחת מיני רבים ורבות הסובלים מכאבים אלה ונתקלים בחוסר האונים של הרפואה הקונבנציונאלית בתחום זה, ומה שגרוע יותר - חוסר הפתיחות שלה לדרך חליפית שהוכיחה את עצמה כיעילה יותר. כשיהיה איבחון CT סופי אשמח לסייע לך. בהצלחה.

28/07/2007 | 23:57 | מאת: יאיר

שלום רב. התחיל לי אתמול כאב ראש שאני רוצה לדעת ממה הוא נגרם. רק כשאני מוריד את הראש ומסתכל ממש למטה אני מרגיש את הראש מתפוצץ ולא יכול לסבול את הכאב הזה...וכשהראש מורם רגיל אין שום כאב ראש. אני זוכר שזה קרה לי גם לפני כמה זמן ועבר אחרי כמה ימים. השאלה שלי האם יכול להיות שזה נגרם כתוצאה מייבוש או מכת שמש כי יום לפני הייתי הרבה זמן בשמש הלוהטת, וגם האם זה מסוכן או שזה כאב ראש רגיל שעובר כמו תמיד? והאם כדאי לקחת כדור אקמול לזה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, התייבשות וחום הם גורמים אפשריים לכאב הראש. בימים חמים שכאלה כדאי לשהות במקום מוצל בשעות החמות ולהרבות בשתייה, רצוי של מים או מיץ. שתיית קפה, תה או משקה אלכוהולי אינה נחשבת כהוספת נוזלים, שכן היא גורמת לאובדן נוזלים מהגוף. אתה בהחלט רשאי לקחת אקמול להקלת הכאב אך להקפיד לשתות לפחות שני ליטר ליום. אם הכאב לא יחלוף לאחר מספר ימים פנה שנית. בהצלחה.

30/08/2007 | 13:25 | מאת: חלי

לא ברור לי מדוע שתיית קפה אינה נחשבת להוספת נוזלים. אני מבינה שהקופאין משתן אולם אולם עדין יש הרבה מים בקפה גם אם נספור כוס קפה להרבה פחות מכוס נוזלים. מכיון שיש לי לחץ דם נמוך אני שותה הרבה קפה ולא נשאר מקום למים האם כל כמות הנוזלים שבקפה לא נחשבת? אודה לך על תשובה מהירה כי אני אכן צריכה לדעת בשיקולי השתייה שלי.

28/07/2007 | 12:03 | מאת: מנחם

שלום , מהו טווח תנועה אקטיבי ומהו טווח פסיבי? מהם הגורמים המשפיעים על כל אחד? כיצד ניתן לשפר אותם? תודה מראש.

שלום רב, בעיקרון, טווח התנועה של איברים בריאים מוגבל ע"י הרצועות והגידים, וניתן לשפרו. הכתובת הטובה יותר לשאלתך היא מומחי תנועה וספורט. בהצלחה.

האם מצב זה מחייב ניתוח?????????????? זה מה שנאמר לי ע"י אורטופפד מומחה לעמוד שדרה. הוא אומר ש פיזיותר]יה רק תקל על הכאבים אבל לא תחזיר את החוליות שזזו החוצה. אני בסה"כ בת 55 וזה לא נגרם עקב תאונה שינויים ניווניים בגיל כה צעיר? תודה רות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינני יכול לענות על שאלתך ללא בחינת ההדמיה הממוחשבת CT או MRI. לפריצת דיסק ישנן רמות שונות - בחלקן אין צורך בניתוח ובחלקן כן. צדק האורטופד באמרו, שהפיזיותרפיה רק תקל מעט (אם בכלל) את הכאב, אך אין לי אותה מידת ביטחון לגבי קביעתו בנוגע לנחיצות הניתוח, שכן זה הפיתרון שהאורטופדים מכירים. כל הפתרונות ברפואה המשלימה לבעיות אלה אינן מוכרות על ידם, ולכן הם שולפים את "שפן" הניתוח בכל מצב אפשרי, בין אם המצב אכן מחייב זאת ובין אם לאו. שינויים ניווניים יכולים לקרות גם בגילך הצעיר וזאת בשל שחיקת עצמות, אשר עשויה להיגרם בגיל המעבר בשל בריחת סידן (תזונה לקויה) או שחיקת סחוסים (חוסר בנוזלים בגלל שתייה לא מספקת). עצתי לך לעבור בכל מקרה גם בדיקת צפיפות עצם. בהצלחה.

18/07/2007 | 11:15 | מאת: יוסי

שלום, כאב בכתף ימין התחיל לפני כמה חודשים בצורה של מוגבלות בתנועה. ללא כאב בכתף שמאל. הכאב יורד עד לזרוע - עד קו המרפק. אישה באמצע שנות החמישים. תוצאות האולטראסאונד: biceps tendon - ב.מ.פ לא הודגם נוזל infraspinatus tendon - ב.מ.פ לא הודגם נוזל בתוך המפרק. subscapolaris tendon - ב.מ.פ - עובי וצורה תקינים, אין עדות לקרע. supraspinatus tendon - ימין הסתיידות גסה מאחורי הגיד, הגיד בצקתי, ללא סימנים לקרע. שמאל - ב.מ.פ. - עובי וצורה תקינים, אין עדות לקרע. subacromial bursa - ללא נוזל. acromioclavicular joint - ב.מ.פ השאלות: 1. האם טיפול בכדור ששמו ויוקס (VIOX) עוזר ? 2. מה משמעות התשובה. מה הטיפול בה ? 3. האם אפשר לעבוד עם האיזור כשיש כאב או לחדול מפעילות עם היד מיידית כשמופיע הכאב? 4. מה ניתן לעשות מבחינה פיזית ע"מ להקל ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי הויוקס - זה משתנה מאדם לאדם. צריך פשוט לנסות. יש היום גם תחליפים שמזיקים פחות. את הפעילות ניתן להמשיך בהתאם להרגשה. פעילות רגילה לא תסב כל נזק. מתוצאות הבדיקה עולה כי אין ממצאים פתולוגיים משמעותיים שיש להיזהר מהם, אך כדאי לטפל. זאת ניתן לעשות בשיטות כגון קרניו סקראל או דיקור סיני. בהצלחה.

17/07/2007 | 23:20 | מאת: שי

שלום רב, אני בן 29, עוסק בפעילות גופנית יחסית בתכיפות נמרצת (חד"כ+ריצה עצימה שלוש פעמים בשבוע). לפני כשבועיים וחצי כנראה ביצעתי תנועה לא נכונה (כנראה מהרמת משא כבד) והחלו כאבים בגב התחתון. הכאב הוא עמום ו"נודד" בין בין אמצע הגב לגב התחתון.ברמה הכללית ניתן להגיד שישנה הקלה לאורך זמן, שאלותיי: 1)האם זהו משך זמן נורמלי לשרירים להיות תפוסים ואם כן מהו הגבול בו נדרשת התערבות רפואית? 2)האם בעקבות ההקלה היחסית בכאב, ניתן ונכון לבצע פעילות גופנית כמעט כרגיל? (הכוונה היא לדוגמא:ריצה בקצב בינוני למרחק 5-6 ק"מ או שימוש במשקולות 75 אחוז יכולת). 3) האם ייתכן שכתוצאה משרירי גב תפוסים גם שריר הישבן ייתפס או שמא זה מעיד על פריצת דיסק? תודה.

שלום רב לך, נראה שאין לך כלל ממה לחשוש. אולי כדאי לך לשקול מנוחה מלאה מפעילות לפרק זמן קצר, כדי שהגב יחלים לחלוטין, כי יתכן שגם מתחת שם איזו רצועה, אך בכל מקרה נראה שאתה בכיוון הנכון. אם היית מפסיק פעילות לגמרי, ייתכן שזה היה כבר מאחוריך. בהצלחה.

09/11/2012 | 13:14 | מאת: דניאל

אלהן גם לי יש את הביעה שלך אותו הדבר כמו שאמרתה עם כאבי גב תחתון רציתי לשאול עם זה עבר לך וכמה זמן נחתה אשמח תשובה

15/07/2007 | 15:02 | מאת: חנה

שלום. כתבתה לי שטיפול המתאים הוא הקרניו סקראל . אני מוכנה לעבור, אבל לאן לפנות? אני גרה אחרי דחובות. תודה. .

שלום רב, אוכל להמליץ לך על מטפלים, אך לא מעל דפי הפורום אלא לדו"אל הפרטי. בהצלחה.

23/08/2007 | 14:29 | מאת: לירז

שלום חנה, קראתי את הבעיה שלך ונוכחתי לגלות שאני לא היחידה... אשמח לקבל ממך תגובה באם טיפלת בנושא? והאם יש שיפור כמובן??? אציין שאני כבר טיפלתי באטביוטיקה, פיזותרפיה, דיקור סיני ושיאצו אך ללא שיפור...

שלום רב לך, חנה לא פנתה אלי עוד, לאחר שלא יכולתי להמליץ לה על מטפל טוב בקרבת מקום מגוריה. ייתכן ולא עברה כל טיפול. אם את מעוניינת בטיפול, את מוזמנת לציין את אזור מגורייך, ואם אוכל להמליץ לך על מטפל כזה אעשה זאת בשמחה. בהצלחה.

12/07/2007 | 09:22 | מאת: חנה

שלום. אני סובלת מאוד מכאבי צוואר שמקרין לראש וגם לכתפיים.אותו צד שכואב בצוואר גם ראש כואב. אני חייבת לקחת ימיטרקס שעוזר על כאבי ראש וקצת על צוואר.בזמן שכואב הצוואר אני לא יכולה לנגוע בו.עשיתי פיזיותרפיה, דיקור אבל לא רואה שיפור.יש לי גם סקוליאוזיס שגורם גם לבעיות.מה אני יכולה לעשות? אני מוכנה לעשות כול טיפול. האם לחזור לדיקור? האם יש גם תרופות שעוזרות? תודה .

שלום רב, הטיפול שידוע כעוזר ביותר לחגורת הכתפיים והראש, עם העדינות והבטיחות המתחייבות מרגישותו של מקום זה הוא הקרניו סקראל. תוכלי לקרוא עליו בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

16/07/2007 | 11:11 | מאת: חנה

שלום. בהמשך לתשובתך אני מוכנה לעבור טיפול קרניו סקראל אבל לא יודעת איפה. אני גרה אחרי רחובות. תודה.

מר עודד גבע שלום רב! הנני נכי צה"ל בגין ליקוי שמיעה וטינטון קבוע בשתי האוזניים. לפני חצי שנה ובמהלך תרגיל ריצה במשטרה נפלתי על הראש וכתוצאה מכך קבלתי מכה בראש, איזור אוזן ימין וכתף ימין (יש בידי דו"ח פציעה). לאחר חודשים, בקרתי אצל נוירוכירוג - רופא אזרחי ולא במשטרה בעקבות כאבי ראש, אשר שלח אותי לבדיקת רנטגן, ממצאי הבדיקה הייתה תקינה, אך הנני סובל מכאב ראש כרוני במצח, ונוטל משכך כאבים לפי הצורך, דבר שלא שלא היה בעבר. זאת ועוד, אחרי הנפילה על הראש, כלומר לאחר חודשים בערך, ומרוב כאבי הראש, שכחתי את מספר כרטיס האשראי דבר שחייב אותי בהחלפת הכרטיס (רופא נוירוכירוג רשם את זה בסיכום ביקור אצלו) וגם רשם בי הנני סובל מכאבי ראש כרוניים במצח. יחד עם זאת, ברצוני לציין כי מרגיש באיבוד זכרון - כלומר, הזכרון אצלי לא חזק כמו בעבר, קשה לי לפעמים לזכור דברים זה לוקח לי קצת זמן. השאלות : 1. האם כאבי הראש קשורים לטינטון באוזניים ו/או כתוצאה מהמכה בראש ? 2. האם שכיחת מספר כרטיס האשראי אחרי חודשים בערך כתוצאה מהנפילה על הראש ו/או בעקבות כאב הראש ? 3. האם הקושי בזכרון דברים מסמן אצלי מחלה אמנזיה פוסט טראומית קלה והאם זה קשור בכאבי הראש ? אבקשך להדריך אותי מה לעשות על מנת לא לאבד את זכותיי. אני מודה לך מאד על העזרה ומאחל לך חיים יפים ומתוקים. לילה טוב וחלומות פז ותודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, באשר לשאלותיך: אם כאבי הראש החלו לאחר הנפילה, סביר יותר שהם תוצאה של הנפילה, אם כי אין הדבר וודאי, כמובן. כמו כן גם אובדן הזיכרון, בסבירות גבוהה. למותר לציין שכאבי ראש הם סימפטומים ולא מחלה. הם מופיעים בדרך כלל כתסמינים לתופעה אחרת, במגוון רחב של אפשרויות שקצרה היריעה למנותן כאן. חבלה כתוצאה מנפילה היא בהחלט אחת מהן, אך הבשורה הטובה היא שניתן לטפל בכאבים אלה בהצלחה. אין נושא זכויותיך בתחום התמחותי. בהצלחה.

27/06/2007 | 16:40 | מאת: אילנה

שלום לך! אני ילדתי את בני לפני 4 חודשים מיעז אני סובלת מי כאבי גב מאוד חזקים קושה להתקופף קושי לקחת לידיים את התינוק ש שוקל 7.5 קילו . הכאב הולך ו ניהיה יותר חזק אפילו משחות כמו בינגי ו אטופן לא עוזר לי . ידעוה לי ש יש כאשר בין אפידורל ש נתנו לי ב לידה לבין כאב מה אפשר לעשות עוד לא הלכתי לאורטופד העם אורטופד יעזור לי? מה לדעתך נכון לעשות ? תודה רבה

שלום רב לך, עצתי לך היא לפנות קודם כל לאורטופד ולדרוש צילום או CT. זאת כדי לדעת האם חוליות הגב תקינות או שמא יש פריצה של דיסק או תופעה אחרת. בפתרון הבעיה הוא לא יוכל לעזור לך הרבה, אך כשתדעי את המצב לאשורו את מוזמנת לפנות שנית ואוכל לייעץ לך טוב יותר. בהצלחה.

27/06/2007 | 06:32 | מאת: עופר

שלום רב, אני בן 28, מזה כשלושה שבועות אני סובל מצוואר תפוס וכתפיים תפוסות. כל פעם שאני מזיז את הצוואר אני מקבל סחרחורת. בנוסף, הדבר גורם לתחושה כאילו כל השרירים בגוף תפוסים וקופצים, אפילו הפרצוף מרגיש תפוס. יש לי כאבים בשתי הידיים מהכתף ועד קצות האצבעות. אני בסטרס גבוה מאוד בתקופה האחרונה ולא מצליח למצוא מרגוע.. איך אני משחרר את הגוף? ניסיתי מתיחות, מכל סוג - לא עובד, ניסיתי הרפיות לא עוזר. אני מאוד מוטרד מהעניין הזה, שמא נפלה עליי איזו מחלה. תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לא נפלה עליך כל מחלה. התופעות שאתה מתאר מוכרות וידועות והן קשורות זו לזו. הפתרון הטוב ביותר הוא טיפול קרניו סקראל, עליו תוכל לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

שלום! מיזה יומים שאני חשה תחושת עיקצוצים באזור הקרקפת, באזור הפנים .ובאזורים שונים בגוף . הרגשה מאוד לא נעימה ומציקה. אשמח לקבל תגובה ועצה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, העיקצוצים שאת חשה הם הפרעה עיצבית כלשהיא. כדי לקבוע גורם אפשרי לכך וטיפול מומלץ עקב כך עלי לדעת יותר, שכן האפשרויות הן רבות ובטווח רחב. המלצתי לך, על כן, היא להמתין מעט ולראות האם התחושות הללו חולפות או שהן נמשכות. במידה והן נמשכות או אף מתגברות את מוזמנת לפנות שנית, ועם יותר פרטים כגון: האם היה ארוע משמעותי בחייך לאחרונה (תאונה, משבר וכו') וכן מה גילך. בהתאם לכך אוכל להמליץ על טיפול יעיל. בהצלחה.

22/06/2007 | 15:07 | מאת: צפוני

שלום רב. אשתי נמצאת כרגע כ-72 שעות לאחר לידה ראשונה ומאז מס' שעות לאחר הלידה היא איננה יכולה להחזיק את צווארה, כלומר בשעת שכיבה הכל בסדר אולם היא איננה יכולה להחזיק את הצוואר בעת ישיבה ו/או עמידה / הליכה או כל פעילות אחרת. יש לה כאבי תופת. הרופאים בבית החולים שללו את האפידורל כסיבה לתופעות אלו. יש לציין כי בעת הלידה עצמה היא אימצה מאוד את שרירי הצוואר אולם מאש הלידה היא נחה והמצב רק הולך ומחמיר. אם יש לך רעיון לטיפול, אשמח לקבל. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך ומזל טוב, המלצתי היא זאת: קודם כל לחמם מעט את המקום בעזרת מטלית ספוגה במים חמים אך לא רותחים או בעזרת כרית חשמלית כשהיא במצב שכיבה. לאחר מכן תוכל כבעל אוהב לעסות לה בעדינות רבה את הצוואר תוך מריחה של שמן עיסוי או קרם גוף/קרם ידיים שיש לה בוודאי בנמצא, על מנת לחמם את השרירים שנתפסו. מספר עיסויים עדינים של כ-5 עד 10 דקות כל אחד מידי פעם, עם מנוחה כשהמקום מחומם היטב וללא מזגן שמקפיא או מאורר העובד ישירות עליה אמורים לפתור את הבעיה תוך יומיים עד שלושה. אם לא פנה אלי שנית. בהצלחה.

18/06/2007 | 11:14 | מאת: י

שלום, אני בן 33 נשוי ואב ל2. מזה מספר שנים סובל מחולשה כללית הכוללת קצת כאבי ראש חוסר ריכוז וחוסר זרימה בעיקר בתקשורת עם אנשים. זה קורה בעיקר כתוצאה מהתרגשות מופרזת או כעסים לעיתים. מצד שני אני מאוד מודע לעצמי ומשתדל לא לתת לזה להפריע למהלך השוטף של החיים, אבל זה נעשה קשה יותר עם הזמן. לא יודע אם זה קשור אבל בקטנותי סבלתי מעקמת ואני גם מאוד אלרגי לעונת מעבר ואבק הבית. נשלחתי ע"י הרופא לסדרת בדיקות מקיפות והכל ב"ה תקין. דרך אגב שמתי לב ששתיית רד בול ואנרג'י דרינק למיניהם משפיעים לטובה. מה הכיוון שעלי לבדוק? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הרושם שמתקבל מפנייתך הוא, שהפתרון מצוי בכיוון התזונה. המשקאות האנרגטיים האלה נותנים זריקה של סוכר לדם, וזה משחרר אנדורפינים במוח שנותנים תחושה טובה. אך רק לזמן קצר. ייתכן שיש לך פשוט ירידה ברמת האנרגיה, וכל שעליך לעשות הוא לפנות לתזונאי/ת להרכבת תכנית תזונה בהתאם לרגישויותיך. בהצלחה.

11/08/2007 | 22:17 | מאת: מיכל

שלום רב! מזה יומיים אני סובלת מכאבי ראש (החלק הקדמי) + המצח ומעל העניים, תופעה זו מלווה בחום לא גבוה של 37.7, אני לוקחת אופטלגין כל 4 שעות אבל ישלציין שהכאב לא נעלם לחלוטין, אני לא יכולה להוריד את הראש למטה או להרים את העניים למעלה כי זה מאוד כואב. שאלתי היא מה עוד יכול לעזור במקרה זה - איזו תרופה? והאם ארקוקסיה 60 מ"ג מתאימה במקרה זה? אודה על תשובה מהירה.

שלום רב לך, המלצתי לך היא קודם כל לשתות הרבה כי ייתכן והתייבשת מעט. שנית, אם הכאב אינו חולף והחום נותר גבוה גשי לרופא המשפחה. ייתכן וכאב הראש הוא סימפטום למשהו אחר. בהצלחה.

06/06/2007 | 19:21 | מאת: חייל

שלום, אני חייל בן 19, אני סובל ממיגרנות כבר 3 שנים. בשנה וחצי האחרונה ההתקפים הוחמרו גם מבחינת הכאב וגם בכמות ההתקפים. יש לי בממוצע 2-3 התקפים בשבוע. ניסיתי כבר הרבה כדורים כעת אני מטופל באימיטרקס ובטופמקס(שלא כל כך עוזר.. זה גרם לי כל הזמן להירדמות של הידיים והמליצו לי בבסיס להוריד בחצי את המינון). שמעתי שקיים טיפול שנקרא ביו-פידבק שעוזר לחלק מהסובלים ועוזר להתגבר על הכאב. אתה לפרט לי מה הכוונה בטיפול הזה והאם כל ניורולוג יכול לבצע את הטיפול? ועוד משהו..חוץ מהמיגרנות יש לי בעיות גב. 2 בלטים, ו"פריצה בL4-L3 הגורמת להצרות משמעותית של תעלת השדרה." ייתכן שיש קשר בין 2 הבעיות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש קשר הדוק בין שתי התופעות. על הקשר הזה אתה מוזמן לקרוא במאמר "דרך הגב - לא דרך אגב", שהלינק אליו נמצא בצד שמאל. מכיוון שזהו המקרה, ביופידבק לא יעזור לך במידה משמעותית, כי הוא לא יפתור את הבעיה. כדי לטפל במיגרנה מכיוון הגב אתה זקוק לטיפול קרניו סקראל, שהוא היחידי שמסוגל לעשות זאת. על הטיפול תוכל לקרוא בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

04/06/2007 | 09:31 | מאת: מיכל

שלום, שמי מיכל ואני בת 33. אני לא בטוחה אם זה הפורום הנכון לבעיה שלי, ובכל זאת - לפני 15 שנים היתה לי תאונת דרכים ונפגעתי מצליפת שוט ונזק לרקמות הרכות בצוואר. מאז אני סובלת מכאבי צוואר כרוניים. הכאבים עזים ומתפתחים כמעט תמיד למיגרנה. מאז ועד היום ניסיתי טיפולים שונים - כירופרקטיקה, אוסטאופטיה, דיקור, פיוזיותרפיה (שגרמה לי בעיקר נזק), כדורי מוסקול לרוב והיום איביפרופן, מסאג'ים ואמבטיות חמות... כאבי הצוואר הללו גורמים לבחילות, טשטוש ראייה, מיגרנות (שעות-->ימים), סחרחורות, לחץ בעיניים ורגישות לאור, ושיבוש השגרה. בתקופות לחוצות זה מחמיר. פעילות גופנית קבועה עוזרת. ישיבה מול המחשב היא מתכון בדוק להתקף נוסף. יוגה עוזרת קצת. כואב לי לשבת. גם לישון לא נוח לי. אני מסוגלת לישון איכשהו רק על הגב, עם כרית אורטופדית. שינויי מזג אוויר ותקופות גשומות או עם הרבה רוח מחמירות את המצב. קור באזור הצוואר גורם להתקף. אני כל הזמן תפוסה, ופעמיים שלושה בחודש מקבלת התקף. זה משפיע על מצב הרוח... הכאב מתפשט בכל הצוואר, הראש והפרצוף. יש רגישות בעור הגוף. אורטופדים לא עוזרים בכלל. כשהייתי בהריון היו לי מעט מאוד התקפים משום מה. אם זו דלקת, האם תקופות אנטי דלקתיות יכולות לרפא אותה, או רק להקל על הכאבים? האם יש תופעות לוואי לנטילה קבועה של תרופות אלו? אני מניקה. האם כדאי לקחת את התרופות או לא? בבדיקה תקופתית התגלתה אצלי רמת cpr גבוהה המעידה על דלקתיות בגוף. כמו כן יש לי אוסטאופניה (זה משפחתי אצלינו וכל הבדיקות הנלוות כמו ספיגת סידן וכו יצאו בסדר). אני לא יודעת אם זה קשור. אבל הכאבים שאני מרגישה הם לא רק בשרירים אלא גם בעצמות עצמן, כך נדמה לי. כאבים עזים בעצמות. כמו כן, יש לי תחושה שורפת בשרירים ובעצמות (או בין החוליות). אני די מיואשת מהמצב. קראתי באתר הזה על שיטת טיפול בצריבה של קצות העצבים בעמוד השדרה או על הזרקת סטרואידים וחומר אלחוש לעמוד השדרה ולמפרקים, ותהיתי אם אלה הם פתרונות לבעיה שלי. לאן כדאי לפנות? האם ישנן בדיקות שכדאי לי לעשות? תודה. מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מיכל, הגעת לפורום הנכון. אין זה מפתיע, שכל הסימפטומים שתיארת מופיעים ביחד. כולם קשורים בפגיעה הצווארית, ולכן מתחייב טיפול משולב בעמוד השידרה, עמוד שידרה צווארי וראש. עבודה רק על חלק מהם לא תפתור את הבעיה, ולכן לא עזרו לך כל הטיפולים האחרים עד עתה. טיפול כזה נקרא טיפול קרניו סקראל, עליו תוכלי לקרא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx באשר לתרופות נוגדות דלקת. אינני יודע מה הן התוויות הנגד של התרופה שהזכרת, אך אם את חוששת לקחתן בזמן ההנקה, יש נוגדי דלקת גם בתחום הרפואה המשלימה. אך בכל מקרה, כדאי לפתור את הבעיה אשר גורמת לדלקת, שכן דלקת היא בבחינת עשן אשר נובע מאש... מפאת מורכבות המקרה שלך, אשלח לך כתובת דו"אל אליה תוכלי לפנות בשאלות יותר ספציפיות ובחיסיון. בהצלחה.

01/06/2007 | 15:46 | מאת: הלואי קסם

האם זה שנותן את הטיפול על הקרניו סקראל המדובר הוא הפיזיוטרפיסת או שזה סוג של מסג"יסטים שנותנים את הטיפול? האם הטיפול הזה עוזר גם לכאבים בקרסול ובברך בעיקבות עקמת בגב ורגל אחת יותר ארוכה מהשניה? (אומנם בסנטימטר אבל משפיע) האם מידרסים יכולים לעזור איך שהוא? האם עקמת בגב יכולה להשפיע גם על הנשימה? יש לי גם כאבים בידיים מלחץ שהפעלתי עליהם בעיקבות עמידות ידיים האם הפיזיוטראפיסת שהתחלתי ללכת אליו יוכל גם לטפל לי בידיים או שאין מה לעשות אם זה? מחכה לתשובות לכל השאלות ותודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טיפול קרניו סקראל ניתן ע"י מטפל אשר למד את התחום. עקמת גורמת לתופעות נוספות. אינני יודע מה מידת העקמת ומה גילך, אבל ייתכן שחלק מהתופעות הנילוות לעקמת תיפתרנה. קשה לקבוע זאת ממרחק. העקמת גורמת ללחץ לא אחיד על חוליות הגב, וכך מושפעים איברים אחרים כולל אפשרות של השפעה על מערכת הנשימה. כאשר רגל אחת יותר קצרה מהשניה מידרסים יכולים בהחלט להועיל, וזה אף רצוי כדי להקטין את הלחץ על עמוד השידרה. הכאבים בידיים יכולים בהחלט לעבור. אינני יודע מה מקורם, אם הוא בשרירים או בעצמות, אך בכל מקרה כאבי גפיים יכולים לעבור עם טיפול נכון. בהצלחה.

23/05/2007 | 23:22 | מאת: אבי

שלום אני בן 25 ולפעמים אני מרגיש שכאילו תפוס לי השריר בגב העליון או אזור השכמה רק בנקודה מסוימת יש מין בליטה ובנגיעה זה כואב בשאר אזור זה לא מופיע. במה מדובר והאם עיסוי יכול לעזור ואיזה בדיוק?

שלום לך, מכיוון שיש לך בליטה במקום, ייתכן שזו ציסטה או בלוטת שומן. המלצתי לך היא ללכת לרופא משפחה שיסתכל עליה ויאבחן. אם אין כאן כל מקרה כירורגי שהוא, אזי חימום המקום ועיסויו יכול לשחרר אותו. בהצלחה.

25/05/2007 | 20:26 | מאת: יוסי

איזה סוג של עיסוי יכול לעזור<? האם יש שם של טכניקה?

23/05/2007 | 20:15 | מאת: יוסי

תודה על התשובה. נשמע כאילו אתה לא ממש חובב את העיסוי התאילנדי.בכל זאת אשאל האם טיפול בעיסוי תאילנדי יכול לעזור לאדם שנתפס לו הגב? בכלל מה זה אומר כשנתפס למישהו הגב השרירים מכווצים מה הטיפול האלטרנטיבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, תשובתי אינה משקפת יחס אישי זה או אחר לעיסוי התאילנדי, אלא התייחסות מקצועית לשאלתך. מכיוון ואינני יודע עליך דבר - מה גילך, מצב בריאותך וכו', לא יהיה זה ראוי מצידי מהבחינה המקצועית לחשוף אותך לסיכונים שעלולים לגרום לך נזק. העיסוי התאילנדי עלול לגרום לנזקים אפילו בלתי הפיכים, ואם לא אתריע עליהם אמעל בחובתי המקצועית-מוסרית-ערכית כלפיך וכלפי כלל הגולשים הפונים לפורום. כאמור בתשובתי הקודמת, העיסוי התאילנדי יכול להועיל במקרים מסויימים של גב תפוס. השאלה שנשאלת היא האם הגב שלך הוא רק "תפוס" או שיש בעיה אחרת יותר חריפה. לגבי סוגי כאבי גב תוכל לקרוא באתר "איזונים" בכתובת הבאה: www.izunim.com/Articles/154.aspx בהצלחה.

23/05/2007 | 23:21 | מאת: יוסי

נניח שרק הגב תפוס.מה יהיה הטיפול בעיסוי תאינלדי?

21/05/2007 | 04:59 | מאת: יוסי

שלום רב האם עיסוי תאילנדי יכול לעזור לכאבי גב כרוניים?אשמח לדעת יותר בנושא האם לגב תפוס מה עושים למה זה טוב תודה

שלום רב לך, להווי ידוע, שעיסוי תאילנדי אינו עיסוי כלל במובן המקובל אלא סידרה של מתיחות ומניפולציות חזקות על המפרקים השונים בגוף. טיפול זה יכול להועיל כאשר מתקיימים שני תנאים: תנאי ראשון הוא שהמטפל מאד מיומן ותנאי שני הוא שנעשה טיפול למקום הפגוע. מאידך, ישנם מספר סייגים חשובים לגבי העיסוי התאילנדי: הטיפול יכול להיות מאד אגרסיבי, לכן אינו מומלץ לאנשים מבוגרים, לבעלי פריצת דיסק או לחולי אוסטיופורוזיס. בטיפול זה עלולה להיות החמרה בכאב הגב, אם לא יאותר המקום המדוייק של הכאב והסיבה לו. חוסר זהירות של המטפל עלול לגרום נזק רב ובלתי הפיך. עתה לשיקולך. בהצלחה.

07/05/2007 | 21:54 | מאת: שמרית

ברצוני לדעת האם יש קשר בין גלולות למיגרנה. אני בת 25 לוקחת גלולות במשך שנתיים מסוג אורטו- סיקלן ואני סובלת מתופעה קבועה- ביום הראשון של המחזור מיגרנות בלתי פוסקות, ששום כדור לא מגיב אליהם. אציין בזאת שאני סובלת מגיל 5 ממיגרנה אך בשנה האחרונה כאבי הראש הכרונים די פסקו בעיקבות דיקור סיני. אשמח אם יש פתרון או טיפול מונע לכאב הראש בזמן הווסת.

שלום לך, מפנייתך אני מבין, שיש לך היסטוריה ארוכה של מיגרנות, עוד טרם קיבלת את המחזור. ייתכן, שהמיגרנה ביום המחזור הראשון היא תגובה לשינויים ההורמונאליים אשר מתרחשים בגופך, שכן מיגרנה מושפעת בוודאות גם ממצבים נפשיים כגון מתח, ומכיוון שזוהי נקודה רגישה אצלך היא באה לידי ביטוי ביום מיוחד זה. אולם, ייתכן שיש לך, אכן, תגובה חזקה לגלולות. לכן המלצתי לך להיוועץ ברופא שרשם לך אותן, וייתכן שהוא ישנה את סוג הגלולה המומלצת לך לאחרת, שתתאים לך יותר. לעיתים צריך פשוט לנסות ולטעות עד שמוצאים. בהצלחה.

07/05/2007 | 10:53 | מאת: מאשי

לפני שלוש שנים אחרי כאבים באיזור כתפיים וצואר ולאחר הופעת "קנקים" ומגבלה בתנועת הצוואר בעיקר אחרי השינה הופנתי לביצוע צילום עמוד שידרה צווארי.הצילום הראה בעייה בחוליהc4-5 .(שחיקה עקב"הזדקנות" אז הייתיבת-39).ועברתי סידרה של טיפולים פיזוטרפיים שהקלו מעט מאד את המצב. לאחרונה הכאבים גברו תופעות של התעוררות משינה בלילה והמשך מיגבלה בהזזת הראש והצוואר ובבוקר אפילו קושי והרדמות של יד ימין וחלק מהזרוע.עברתי צלום CT שהראה כי חלה החמרה במצב: .c2-3 ,c3-4,c4-5האורטופד המליץ על פיזוטרפייה ושילוב ברפואה משלימה ושימוש בצווארון. מבחינה נויירולוגית אין בעייה .האם ידוע לך האם דיקור סיני יכול להועיל או לעזור?איזה טיפולים קיימים בתחום הרפואה המשלימה??? (לא כירופרקטיקה).נאמר לי לחזור לביקור לאורטופד לאחר כחמישה חודשים..ואם גם אז יהיו תלונותי זהות אז לא יהייה מנוס אלא מהתערבות כרורגית והשתלת שתל בין החוליות לשיחרור הלחץ מהעצב... סליחה על ההסבר הארוך.... מקווה שתוכל לכוון אותי לפתרון הבעייה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין זה מפתיע שפיזיותרפיה לא הועילה, שכן הבעיה היא בחוליות הצוואר. דיקור סיני יכול בהחלט להועיל לשיכוך הכאב בטווח המיידי. אך יש לזכור שזהו פתרון לסימפטומים לטווח קצר בלבד והבעיה לא תיפתר. אם הבעיה היא בת פתרון, ואינני יודע מה היא בדיוק כי לא ציינת אותה, הרי שאת זקוקה לטיפול יותר יסודי, מן הסוג שמטפל בחוליות. אם כירופרקטיקה יורד מהפרק, אזי טיפול קרניו סקראל הוא פתרון מצויין. מידע על הטיפול תמצאי בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

01/05/2007 | 02:50 | מאת: יוסף

שלום לך דר' עקב עומס בעבודה חשתי לא טוב באיזור הגב עליון משמאל באזור עצם השכם כאבים חוסר גמישות פנימית, ובעת נשימה עמוקה אני מרגיש את האיזור הזה כואב ערכתי CT גב תקין ומיפוי עצמות תקין הרופא אמר לי שהוא משאר שיש לי בעיה בשריר הטרפז ורומדוידום משמאל TP ושלח אותי לעשות פיזיותרפיה ואם לא יעזור הא יעשה לי זריקה שאלתי היא איזו סוג פיזיותרפיה יעשו לי ? מה משך ההחלמה? בכל זאת תודה רבה על היתיחסות שלך

שלום רב לך, התרגילים שתעבור יפעילו מן הסתם את חגורת הכתפיים, כי נראה ששם הבעיה. עצתי לך, עוד טרם תלך לטיפול, השתדל לקום מהכיסא לעיתים קרובות על מנת לשחרר את הגב והכתפיים. הליכה ברגל גם כן תעזור. ייתכן מאד שהכאבים הם תוצאה ישירה של ישיבה ממושכת מידי, ואם תשנה את ההרגלים ייתכן מאד שהבעיה תיפתר מאליה גם ללא טיפול. זה תלוי במידת חומרתה. בהצלחה.