פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
291 הודעות
283 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

23/11/2008 | 15:57 | מאת: קרולין אדרי

שלום רב, אני בת 25 בדר"כ בריאה ומזה שלושה שבועות אני סובלת מגירודים בכל אזורי הגוף (גב, רגליים, בטן חזה, קרקפת) הגירודים מתגברים בשעות הערב, קיבלתי מהרופא כדור אשר מרגיע את הגירודים כדור בשם "אריוס"+ משחה בשם "יורקס" (שלא עוזרת).הגירודים הופכים לבלתי נסבלים ואני אף מגיעה למצבים שבהם אני פוצעת את העור. אני לוקחת כדור להורדת הכולסטרול (במשך 4 חודשים) סימבקור 10 מ"ג הרופא המליץ לי להפסיק כרגע את הכדורים ולראות אם יש שיפור, עברו יומיים מאז ואין שיפור בנוסף קיבלתי הפניה לצילום רנטגן של בלוטת הלימפה. אודה לך עם תוכלי להסביר לי על תופעה זו ולהפנות אותי לבדיקות נוספות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן שזו תגובה אלרגית לתרופה. לתרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטאטינים יכולות להיות תופעות לוואי. לכן, אם יש לך כולסטרול גבוה, יש לרפואה המשלימה דרכים לפתור בעיה זו ללא לקיחת התרופות ממשפחה זו. את מוזמנת לשאול על כך בנפרד. אם הבעיה אינה נפתרת מאליה, התיעצי עם נוירולוג או רופא עור - אינני יודע איזה מהם רשם לך את המשחה. אם גם כאן לא ימצא הפתרון, ייתכן שטיפול קרניו סקראל או רפואה סינית יעזרו לך. על טיפול הקרניו סקראל תוכלי לקרוא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

עודד תודה על התשובה, אך יש לי שאלה נוספת האם יש השפעה לעובדה שבו אני נמצאת במצב נפשי ירוד, לחץ, סטרס? ולגבי בדיקת הרנטגן של בלוטת הלימפה התשובה יצאה תקינה. את המשחה והכדורים קיבלתי מהרופאת משפחה האם כדאי להמשיך את הטיפול אצל רופא עור?

23/11/2008 | 10:57 | מאת: עירית

אבי בן ה-60 סובל זה כארבעה חודשים מצוואר תפוס עקב מאמץ פיזי( צביעת תקרה)למרות טיפול בכדורים , במשחות ובפיזיוטרפיה אין שינוי כלל במצבו.אילו בדיקות נוספות כדאי לדרוש? האם כדאי לבקר אצל רופאים מומחים אחרים מלבד אורטופדיה?אילו טיפולים מוכרים ומומלצים במצב זה? ובכלל מה עושים? תודה מראש .עירית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, חשוב קודם כל לעשות צילום צוואר לוודא שאין פגיעה כלשהיא בחוליות. אם אין פגיעה כזו אפשר לנסות גם עיסויים עדינים (לא חייב להיות בידי מעסה מקצועי) ולהקפיד לחמם את המקום באופן קבוע. אם גם זה אינו עוזר אפשר לפנות לטיפול קרניו סקראל, אשר ישלב טיפול צווארי עם טיפול ראש עדין. תוכלי לקרוא עליו בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

25/10/2008 | 11:48 | מאת: אביב

שלום רב, אני בת 26, נפצעתי בתאונת דרכים לפני כשנה. לפני כשבעה חודשים ביצעתי בדיקת מיפוי עצמות ונמצא שינויים פוסט טראומתיים, חשוד (בספקט) לתמט חלקי ב T8-9. בCT עמ"ש נמצא הנמכת גובה קלה של גוף חוליה גבית תחתונה כניראה D10. פגמי עצם עם גבול סקלרוטי בלוחית עליונה ותחתונה של גוף החוליה כבטוי לשינויים ניווניים יתכן-פוסט טראומתיים. בלט מינימלי של הדיסקית בגובה D10-D11. אין לראות הצירות התעלה הגרמית. הנקבים הבין חוליתים חופשיים. לפני כחודשיים חזרו כאבים נוראיים בצד ימין ונימול ביד. הופנתי לEMG ונמא נזק שורשי בגובה C5-C6 מימין. היום אני סובלת מכאבים שיורדים מהראש התחתון לצוואר לכתף ליד ימין כולל שורש כף יד ולעצמות החזה העליוניות מצד ימין. שאלתי היא האם הכאבים אמורים להתפשט גם לעצמות החזה ולאיזור הגרון(עורק ראשי) מצד ימין או שמא מדובר בממצא אחר? הכאבים יומיומיים ובלתי נסבלים. כיצד ניתן להקל על הכאב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, תיתכן אפשרות של הקרנת הכאבים לבית החזה, אך אין לדעת זאת בודאות. גם אם זה יקרה, אין לראות בכך נזק כלשהו שנגרם, אלא השלכה בלבד, כמו באפקט הדומינו. כאבים עוברים לעיתים ממקום למקום בגלל כווץ שרירים מקומי. ניתן בכל שלב להקל את הכאבים, גם במידה רבה מאד, בטיפול קרניו סקראל עדין אך יעיל. תוכלי לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

23/10/2008 | 22:21 | מאת: כרמיאלי מבוגר

שלום רב אבי בין 77 .קבל לפני חצי שנה פריצת דיסק בגר תחתון ..וגם סובל מניוון חוליות תחתונות .אחר מספר שבעות .טיפול בפיזוטרפיה .דיקור סיני ,כרופרקטיקה ..חזר אבי לתפקד בצורה סבירה ..אולם עדין סובל מכאבים רופא מומחה לעמוד השידרה .המליץ על ניתוח ..רופאת המישפחה .אמרה מוקדם עדין לנתח .העם יש טיפולים נוספים .לטיפול ....שמעתי על טיפול בלייזר רך.מה עוד קים ..מדובר בתושב חיפה ..חבר קוופת חולים כללית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, קיים גם טיפול קרניו סקראל, שהוא עדין ביותר אך אפקטיבי במיוחד ומתאים גם למבוגרים עם פריצת דיסק גם אם היא במצב אקוטי. בשיטה זו מטופלים גם חולי אוסתיאופורוזיס. על הטיפול תוכל לקרוא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

21/09/2008 | 22:37 | מאת: טלי

יש לי בלט דיסק ב - C3 C4 עם נימולים לידיים וסחרחורות. זקוקה להמלצה על מטפל באיזור נתניה בקרניו סקראל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לצערי אינני מכיר מטפל טוב באזור מגורייך, עליו אוכל להמליץ לך בכל פה. אם תרצי, את מוזמנת למרפאתי שבחיפה. בהצלחה.

שלום, אני בת 42 וסובלת מיזה 16 שנה ממיגרנה קלאסית - עד הגעה למיון לקבלת טיפול של נוזלים ונגד כאבי הראש. לעיתים נגד הקרות ובחילות כי גם זה נילווה. בהתקפים הראשונים היה התקף חזק מאוד לאחר הלידה - כחודש - שליווה חולשה של צד שמאל פנים רגל יד ולכן הייתה אבחנה מבדלת גם של TIA - נראו סימנים לא ספציפים באולטרסאונד של עורקי התרדמה וכן ב- CT של המוח. ולכן טיפלו בי באספירין עד עצם היום הזה. במשך השנים נתקפתי בהתקפי חרדה ודיכאון מכל המחלה והופנתי לטיפולפסיכאטרי - לאחר מעבר מפרוזאק ואפקסור - עברתי לתרופת- VIEPAX - XR 150 בינתיים התרפי המ יגרנות המשיכו בעיר במצבי לחץ. אז בנוירולוג נתן לי מרשם לכדור בשם רילאיט - כאשר הגעתי לבית המרקחת - הרוקחת אמרה שיה התוויה נגד מתן תרופה זו יחד עו נוגדי הדיכאון NSSR כרגע אין לי אמונה ברופא זה וכמובן אחליף אותו - כיצד לא ידע על ההתווית הנגד בין התרופות. האן יש לך המלצה לתרופה טובה נגד מיגרה ואני בנתיים אבקש מרופאת מרשם - כי לקבל תור לנוירולוג - לוקח כ"כ הרבה זמן - ואני חוששת מהתקפים נוספים. תודה וסליחה על התוכן הרב.+ן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אינני רופא ולכן אין בסמכותי להמליץ על תרופה כלשהיא. אמליץ לך לפנות לטיפול אלטרנטיבי - קרניו סקראל או דיקור, שיהיו יותר ידידותיים. בהצלחה.

נתפס לי הצוואר והגב לאחר שהייתי על רכבת הרים בסופרלנד והצוואר עף לי במהירות. בהתחלה אמרו לי לשים בקבוק חם ( בלי שום קשר קבלתי זריקת וולטרן וכדורי מוסקול ) ועכשיו אמרו לי שבכלל לא נכון לשים משהו חם וקיבלתי שקית קרח דק שאמרו לי לשים. אני מבולבלת מה עושים ? אשמח לדעת מה הטיפול הנכון, שלא אעשה לעצמי נזק. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, מתאורך את המקרה עולה כי הסיבה לכאב הינה ה"זריקה" של הצוואר. לכן סביר יותר שנדרש קרור של המקום ולא חימום. בהצלחה.

שינה הרגשתי פלאק בצוואר תפיסה רצינית ביותר ואני לא יכולה להזיז את כל החלק העליון מה לעשות??? שוב משהו חם או משהו קר הדבר היחיד שאני עושה זה מעט מסאג' לעצמי בצוואר עם משחת בנגיי אך הצוואר עדיין תפוס ומלווה בכאבים קשים כל תזוזה קטנה מה עושים? בתודה שני

28/08/2008 | 17:24 | מאת: שי

שלום יש לי עייפות כרונית מאז שביטלו את הכדור ואחריו גם ניטן יש לי כאבים עם בכתף ובמרפק משנת 82 אני משתמש במשכחי כאב לא עוזר אישפז אחרון הוחן גאוט שאלתי מה עלי לעשות ביחס לכאב והעייפות? אני ספקן ביחס לגאוט כי מ82 היום כאבים רק בכתף ובמרפק מתאונה תודה.שי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן ויש קשר בין התופעות, אך זאת ניתן יהיה לומר רק לאחר בדיקה. בכל מקרה, טיפול אוסתיאופטיה יכול להועיל או לחילופין טיפול קרניו סקראל. תוכל לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

18/08/2008 | 18:12 | מאת: נאוה

האם יכול להיות שטיפול במכון פיזיותרפיה יכול לגרום לכאבים במקומות אחרים בגוף , לאחר שמטפלים בחלק אחד, הכאב עובר לחלק אחר בגוף?

שלום רב לך, זה עשוי לקרות אם אין הסתכלות הוליסטית על המטופל ועל הסיבות לכאבים. בהצלחה.

01/08/2008 | 13:37 | מאת: אסף

אני סובל זה כארבעה חודשים מכאבי ראש כרונים, לאחר בדיקה אצל נוירלוג מומחה לכאבי ראש נקבע כי כאבי הראש מגיעים משרירי הצוואר, גם האורתופד שהייתי אצלו קבע את אותו הדבר "מתח שרירי", כעת אני מטופל בכירופרקטיה וכבר ביצעתי שני טיפולים אך אני לא מרגיש כל הבדל והטיפולים נעשים פעם בשבוע מפני שזאת זמינות הרופא במרפאה. שאלתי היא תוך כמה זמן הטיפול אמור להתחיל להשפיע? האם ניתן לצמצם את זמני הטיפול למשל כל 3 ימים או שזה עלול לפגוע בטיפול? שאלה נוספת, כאבי הראש כרגע עם עמומים ומלווים עם כאבי אוזנים אך קודם הם היו בצד אחד של הראש מעל העין, הרקה ואזור האוזן אך בעקבות שתי זריקות דיפרוספן הם נחלשו, האם זה אופיני לכאבי ראש של מתח צווארי? הכירופרקטור אומר שיש חיכוך בין השריר לחוליות הצוואר וזה מקרין את הכאב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בעיקרון ניתן לטפל גם פעמיים בשבוע בכפוף לזמינות המטפל. זמן התגובה לטיפול הוא אישי. יש מקרים בהם אנשים לא מגיבים כלל לטיפול מסויים. אם עוד שניים שלושה טיפולים לא תחוש בהבדל נסה טיפול קרניו סקראל אשר יטפל גם בראש ואגב כך בבעיות באוזניים ובעיניים. תוכל לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

09/07/2008 | 15:01 | מאת: אדם

טוב אני בן 13 והצוואר שלי תפוס כבר כמה ימים ושום דבר לא עוזר לי ! ניסיתי כול מישחה וההורים שלי לא יודעים מה לעשות העים תוכלו לתת לי אצעה כדיי ליפתור את הבעייה שלי בתודה אדם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, בגילך הצעיר הכאבים יחלפו מאליהם תוך זמן קצר. ייתכן ואתה יושב שעות מרובות מול מחשב או מול הטלויזיה? השתדל לנוע יותר זה ישחרר את הצוואר מהר יותר. חופש נעים.

21/07/2008 | 19:56 | מאת: דורון

האם אימון ריצה על גבי מסילה בעת שהצוואר תפוס,עלול לגרום לנזק נוסף לגוף?

03/07/2008 | 13:16 | מאת: רויטל

שלום האם יכול להופיע חום נמוך [עד 37.5] במהלך מיגרנה? שמתי לב שכיש לי התקף אני מרגישה שיש לי חום וכשאני מודדת באמת יש לי האם יש הבדל מהותי בין אימיטרקס ורילרט?מה מומלץ יותר בעיניך?מה חזק יותר אם בכלל יש הבדל? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, בנוגע לתרופות פני לרופא המשפחה או לנוירולוג. אינני מוסמך להמליץ על תרופה זו או אחרת. בהצלחה.

לפני 3 שבועות קמתי בבוקר עם כאב ראש קטלני. חשבתי שאדוויל אחד יפתור את הבעיה אבל לצערי כבר שלושה שבועות שאני מרעילה את הגוף שלי עם משככי כאבים מכל הסוגים (אדוויל, אספירין, טיילנול, אליב, אקסדרין וכולי). שום דבר לא עוזר. בפניה לרופא, לא נמצא חשד לגידול ולכן לא נישלחתי ל MRI. הרופא המליץ על ווליום להרגעת השרירים. הווליום אכן מרגיע אבל אני לא ניפטרת מכאבי הראש. במקביל להופעת הכאבים, הבחנתי בתחושת גודש וכבדות בחזה שמלווה אותי בכל התקופה הנדונה. האם שני הסימפטומים הללו שמופיעים ביחד מצביעים על בעיה ספציפית? אני מעשנת וחוששת מאוד.......... שלשום התעוררתי עם כאבים חזקים בגרון וגיליתי שכל החיך לבן ומכוסה בדלקת. האם יש איזזהו קשר? מה קורה איתי? איך אני מטפלת בכאבי הראש עם כל הכדורים לא עוזרים ?? כבר הפסדתי מקום עבודה בגלל המצב שלי ואני ממש חסרת אונים. אנא עזרה !!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ייתכן מאד שהגודש בחזה הוא תוצאה של מתח/סטרס בגלל הכאבים. חיך דלוק אינו לבן אלא להיפך - אדום. אם החיך אכן לבן ייתכן שהוא מעיד על אנמיה או ירידה ברמת ההמוגלובין בדם. חשוב לבצע בדיקת דם. בכאבי הראש ניתן לטפל. המלצתי במקרה שלך הוא על מטפל ברפואה סינית לטיפול דיקור אולי בשילוב צמחי מרפא. בהצלחה.

24/06/2008 | 18:38 | מאת: שירי

שלום לפני כעשרה ימים נתפס לי הגב התחתון באופן פתאומי, והחלו כאבים בלתי נסבלים, נחתי 4 ימים וחזרתי לעבודה, לאחר 5 ימים הכאבים עברו לי לגב העליון ולחזה, הכאבים היו חזקים ולכן הייתי במוקד אשר בדקו לי אקג ובדיקות דם שיצאו תקינות. למחרת הלכתי שוב לאורטופד אשר טען כי זו דלקת ונתן לי טיפול בכדורי ארקוקסיה האם דלקת יכולה לעבור בצורה כזו ממקום למקום, גב תחתון, רגל, גב עליון חזה ויד? האם לחץ נפשי מהכאבים עצמם יכול להחמיר את הבעיה? האם טיפול בארקסוסיה מסוכן אם אני מתכננת להכנס להריון? אני ממש יוצאת מדעתי מכאבים אלו ומלחץ מהכאבים אשמח לתשובתך הדחופה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, דלקת לא עוברת כל כך מהר מהגב התחתון לגב העליון. האורטופד אמר שזו כנראה דלקת - זו יכולה להיות דלקת מקומית בלבד אם בכלל. הכאבים התפשטו גם ללא דלקת. כלומר, גם אם אכן יש דלקת בגב התחתון הכאבים התפשטו כלפי מעלה, ואין זה אומר ששם יש דלקת. לא כל כאב פרושו דלקת. לחץ נפשי יכול בהחלט להחמיר כאבי גב. לגבי אפשרות סכנת ארקוקסיה להריון פני לרופא נשים. הוא יוכל לומר לך האם יש סכנה כזו או לא. בהצלחה.

22/06/2008 | 18:56 | מאת: גילי

שלום רב שאלתי היא האם מותר לקחת אתופן במקביל לאופטלגין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אינני מכיר את נוסחאותיהם הכימיות והאם יכולה להיות ריאקציה ביניהם או לא, אך בכל מקרה מאד לא רצוי לקחת שני כדורים שונים לאותה מטרה במקביל. אם אחד מהם לא מועיל לנסות את השני. אם גם הוא לא עוזר אפשר לנסות נורופן. כל אדם מגיב שונה לתרופה זו או אחרת. בהצלחה.

15/06/2008 | 17:15 | מאת: א

מתנצל מראש אם השאלות לא רלוונטיות לפורום, אנא מחקו אם לא רלוונטי. 1. האם חיסון נגד סרטן צוואר הרחם מומלץ לכל הנשים ? האם גם לאישה המקיימת יחסים רק עם פרטנר אחד במשך שנים, יש טעם לקבל את החיסון ? (למשל, אם יש אפשרות שהמחלה תהיה רדומה אצל הגבר, ועלולה לעבור אליה בעתיד, או שהמחלה רדומה אצלה, ועשוייה להתעורר בעתיד) שאלה נוספת בנושא אחר לגמרי : 2. אשמח לקבל המלצה לרופא אורתופד טוב באיזור המרכז, דרך קופת חולים כללית (ביטוח מושלם) - בעיות גב לאדם צעיר (25 - 30). (כאבי גב תחתון בעת עמידה ממושכת, כאבים שונים במקומות שונים לעיתים וכו') תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, נושא הסרטן אינו בתחום התמחותי כלל, לכן אין ביכולתי לענות לשאלתך. במענה לשאלתך השניה המלצתי היא - פנה לרופא/ת המשפחה ובקש הפניה. בהצלחה.

15/06/2008 | 14:07 | מאת: ליאור

שלום אני בחורה בת 24 סבלתי לפני 12 שנה ממגרינות חזקות וזה עבר לי בכלל לאחרונה אני מרגישה הרגשה מוזרה בעצם הגולגלות כאבים חזקים מאחורי הראש כאילו קבלתי מכה חזקה כמו "סיר בראש " וגם כאשר אני מטה את הראש לצצדים הוא כואב לי וחשוב לי להדגיש שהצוואר ניתפס לי ביחד עם זה ומרחתי בן גיי וזה עדין קצת תפוס והעיקר וחשוב להבין לא כואב לי הראש אלא הגוללות ממש חזק עד כדי כך שקשה לי להטות את הראש לצצדים ולאחור עישתי סיטי ראש ובדיקות דם ואני מחכה לתוצאות . חשוב לי לציין אני נמצאת בתקופה קצת מלחיצה כרגע מכול היבטים איך עלי לשחרר לחץ מהצוואר ומראש .ובכלל להרגע מהלחץ הזה?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, טבעי שתחושי בראשך בתקופה של לחץ קיצוני ובמיוחד כשיש לך היסטוריה קלינית של מיגרנה. קודם כל נסי להירגע ולהרפות ככל שתוכלי. בקשי מאדם קרוב לעסות מעט את צווארך עם שמן גוף כלשהוא. אם זה לא יועיל ובהנחה שתוצאות הבדיקות תהינה שליליות (ללא ממצאים פתולוגיים) פני לטיפול קרניו סקראל בראש. הוא יכול להועיל לך מאד. בהצלחה.

16/06/2008 | 15:22 | מאת: ליאור שוב

לטיפול קרניו סקראל מה זה הטיפול הזה ותודה??

11/06/2008 | 12:46 | מאת: אלה

שלום, חבר שלי עובד בעבודה די פיזית ומדי פעם ( כל כמה חודשים) הוא סובל מכאבי גב- עליון/ תחתון, כל פעם מקום אחר. אנחנו פונים לאורטופד ובדרך כלל התשובה שלו היא שנתפס לו השריר. האם אפשר לעשות משהו כדי למנוע את זה ? ( חוץ מלעזוב עבודה) תודה רבה

שלום לך, מה שניתן לעשות הוא פשוט להיות יותר זהיר בתנועות שהוא עושה. לעשות תנועות תוך מודעות לתנוחת הגב. חשוב שיקפיד על ברכיים כפופות מעט. כאשר נתפס הגב לחמם את המקום ולתת לו לנוח. עיסוי עדין יכול להחיש את השחרור. בהצלחה.

08/06/2008 | 11:08 | מאת: יעל

שלום רב, לפני שבועיים וחצי עברתי עקירה כירורגית של שן בינה תחתונה ימנית, שהייתה קשה. מאז ירדה הנפיחות והכאבים נרגעו אני חשה מוגבלות בלסת, שרירי הלסת "תפוסים" וכואבים ובמקביל כאבים בשרירי הצוואר. אף בבליעה אני חשה כאב בצוואר האחורי במקביל. יצויין, שלפני כן היו לי "קנאקים" בלסת בצד שמאל , ובעקבותיהם הומלץ לי לבצע עקירות כירורגיות של שיני הבינה על מנת להביא לאיזון של שרירי הלסת ואז לעשות פיזיותרפיה . האם יש קשר בין הצוואר והלסת? מה אפשר לעשות במקרה הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, יש קשר ישיר בין הצוואר והלסת. אמנם לא תמיד התגובה לניתוח היא כה חריפה אך מבחינת האנטומיה של הלסת היא מובנת לחלוטין. מאותם "קנאקים" עולה כי היתה לך רגישות של מפרק הלסת עוד קודם לכן. על כל פנים, התופעה ניתנת לטיפול בקלות בטיפול לסת עדין. על הטיפול תוכלי לקרוא בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

08/06/2008 | 09:34 | מאת: גילי

שלום רב מזה 4 ימים אני סובלת מכאב שהחל בצוואר מנקודה ליד האוזן והתפשט לראש (צד ימין). עלי לציין שבזמן האחרון אני בנסיעות רוב הזמן והמזגן אכן מכה על צד זה. ישנה נקודה מסויימת מאחורי האוזן שבה אני חשה כאב חד כשאני נוגעת בה והכאב מתפשט לצד שמאל מאחורי הראש עד למעלה. האם יכול להיות שמדובר בצינון גיד או משהו מסוג זה או שמדובר במשהו מסוכן? מה אתה ממליץ לי לעשות. תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן מאד שזו הצטננות מקומית של שריר או כלי דם. בכל מקרה, המלצתי לך היא קודם כל לכוון אחרת את יציאת המזגן ברכב. מאד לא בריא כשהקור נושב ישירות על הראש. זה עלול לגרום לדלקת אוזניים וחבל. עדיף לכוונו כלפי החלון ושיישוב עליך בעקיפין ולא במישרין. המתיני מספר ימים. אם התופעה תמשך עדיין, ייתכן שהנסיעות הממושכות בישיבה במכונית גורמות ללחץ בעמוד שידרה תחתון. זה משליך לראש ומשפיע על העצם הטמפורלית ותעלת השמע. אין זה מסוכן כלל וניתן לטיפול בקלות רבה. בהצלחה וחג שמח.

28/05/2008 | 17:05 | מאת: ליז

שלום! מיזה מספר שנים סובלת ממיגרנה, לפני כשנתיים עברתי תאונה,ניפגעתי בפנים ושבר באף. מאז..כאבי ראש מאוד חזקים ועיניים ועורף צד שמאל, בנוסף בזמן הכאבים צלילים בואזן שמאל אשר גורם לי לסחרחורת,ותוחשה שחצי פנים נרדמות. עברתי בדיקת סיטי,ובדיקת m.e.r אשר תקינות. הודה לך מאוד עם תוכל לעזור לי, 1

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול אשר יוכל להועיל לך יותר מאחרים הוא טיפול קרניו סקראל, אשר מטפל בעיקר בראש. תוכלי לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

27/05/2008 | 10:37 | מאת: כרמית

שאלתי בקשר לקרניוסאקרל ובעיות רגשיות בילדים. אני מבינה שהאבחון נעשה בהקשבה למה שהולך בגוף דרך כפות הידיים. אבל כיצד מתבצעת דרך הטיפול בבעיות אלה, איך זה יכול להשפיע רק דרך הקשבה בלבד. את זה קשה לי להבין.

שלום לך, אכן אין הטיפול מסתכם בהקשבה פאסיבית בלבד. נדרש גם טיפול אקטיבי לקידום תהליך הריפוי. טיפול זה נעשה במגע עדין ביותר בעמוד השידרה והראש, כאשר בודק המטפל את תנועתיות עצמות הגולגולת השונות ומאזן את הדרוש איזון. על הטיפול תוכלי לקרוא עוד בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

27/05/2008 | 10:33 | מאת: כרמית

שאלתי היא לגבי קרניוסקראל ובעיות רגשיות אצל ילדים. אני מבינה את האבחון וההקשבה בכפות הידיים למה שהולך בגוף. אבל איך נעשית שיטת הטיפול? כל המפגשים הם דרך הקשבה בלבד, או עיסוי מסויים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אענה על שתי השאלות יחד.

18/05/2008 | 11:56 | מאת: עינב

שלום לפני כשבועיים התעוררתי עם כאבים עזים מאחורי אוזן ימין ולא הצלחתי להזיז את הראש ימינה הכאב החזק עבר אולם מאז כשאני רוצה להזיז את הראש ימינה איני יכולה עד הסוף ויש לי כאב קבוע מאחורי האוזן , מה זה יכול להיות משהו כמו פריצת דיסק או דלקת? הרופאה אמרה שזה שריר תפוס ויעבור אך זה כבר שבועיים זה יכול לקחת כלכ כך הרבה זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן מאד שבגלל ארוע כלשהו נפגעה התנועתיות בעצמות הגולגולת בכלל או העצם הטמפורלית בפרט. ניתן לטפל בכך בקלות בטיפול ידידותי ונעים כקרניו סקראל עליו תוכלי לקרוא בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

17/05/2008 | 22:54 | מאת: יוסי

מזה כחודש ימים יש לי הרגשה מוזרה בקרקפת הראש כאילו היא העור נתכווץ העיקר דצד שמאלו ומשך לכוון האוזן תחושה של חוסר תחושה אשר נעלמת לאחר מספר דקות צד ימן של הראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נראה כי יש חוסר איזון קל בתנועתיות עצמות הגולגולת. ניתן לטפל בכך בקלות בטיפול קרניו סקראל, עליו תוכל לקרוא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

14/05/2008 | 15:55 | מאת: רותי

מזה כמה שבועות אני חשה תחושות שונות בראש קשה להגדיר את זה ככאב אולי הרגשה של לחץ שזז ממקום למקום במשך כמה דקות ואחכ נעלם ליום יומיים בעיקר בצד השמאלי ומקרין גם לאוזן שמאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ייתכן שמקור הבעיה בחוליות הצוואר. על כל פנים מומלץ טיפול לצוואר ולראש מסוג קרניו סקראל, עליו תוכלי לקרוא בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

אני גבר בשנות ה20 ולאחרונה בכל פעם שאני מקיים יחסי מין לאחר כמה דקות מתחיל לי כאב ראש נוראי שהולך ומתגבר בזמן האקט בחלקו האחורי של הראש הכאב כ"כ חזק שאיני יכול להמשיך באקט המיני אשמח לקבל כל מידע בעניין וגם הצעות לטיפול תודה!

שלום לך, אין אפשרות לקבוע בוודאות את הגורם לכאב, אולם ייתכן מאד שבזמן האקט אתה עושה איזושהיא תנועה שגורמת לכאב. זו יכולה להיות תנועת אגן, גב או צוואר או שילוב שלהן, שכן זו מערכת אחת שלמה, ובעיה במקום אחד משליכה על השאר. פנה לרופא המשפחה ובקש צילום גב. אולי יאתרו בעיה כלשהי. אם לא, פנה למטפל בקרניו סקראל המטפל גם בראש או למטפל בדיקור סיני והם יוכלו לעזור לך. בהצלחה.

27/07/2008 | 09:18 | מאת: נורית

שלום לך,חשבתי שאני היחידה.לפני מספר חודשים סבלתי מאותה הבעיה.בזמן אקט מיני כאבי ראש בצד האחורי קרוב לעורף שהתגברו ככל שהפורקן המיני התקרב.זה עבר לאחר מספר שבועות.

שלום לאחר כ10 ימים שסבלתי לסרוגין מצוואר כואב ללא יכולת להזיזו כמעט לכל כיוון ולקיחת אתופן ומוסקול 3 ימים שיפור במצב ושוב כמה ימים של סבל עשיתי בדיקות דם בין השאר שקיעה התוצאה יצאה 60 שזה לא תקין רופא המשפחה אמר שיש קשר בין הדלקת [כנראה] שהיתה איפושהוא בצוואר והשקיעה המואצת רופא אחר במרפה לרפואה משלימה שיעץ לי ללכת לכירופרקטור אצלהם [תור בעוד 3 שבועות] אמר שאין קשר בין הדברים ולא ייתכן שדלקת קומית אם אכן היתה בצוואר גורמת לתוצאה כזו של שקיעת דם מה דעתך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האם יש הוכחה שהיתה כלל דלקת? צילום רנטגן, למשל? המלצתי היא לבדוק את שקיעת הדם אצל מומחה ולא לקשור זאת לדלקת שאולי היתה ואולי לא היתה. בהצלחה.

הוכחה לדלקת?לא נעשה צילום רנטגן כי הרופא משפחה שהלכתי אליו אמר כי אם יש ואם אין בעייה אמיתית שגורמת לכאב הוא יטופל באותו אופן כלומר הכדורים כדי להיפטר מהכאב שאם הוא על רקע דלקתי יעזרו. הוא טען שמיותר לעשות צילום אלא אם כן הכאב לא יחלוף או יתגבר ואז צריך בירור מעמיק יותר. ונניח שהיו רואים דלקת בצילום?האם שקיעה גבוהה יכולה להיות תוצאה של דלקת מקומית כזו? יש לי תור לכירופרקטור באמצע מאי ואשאל גם אותו בהנחה שעד אז לא תהיה התפתחות לרעה ושוב הכאב יחזור,אז אתעקש על צילום האם צילום רנטגן פשוט יכול להראות דלקת בכלל? חג שמח

14/04/2008 | 13:05 | מאת: טאי

לפני כ3 שבועות התגלה אצלי פריצת דיסק צווארית C5-C6 מאז אין לי לילות גם לא ימים התחלתי טיפול אצל כירופרקט אבל בנושא הכאבים אין ממש מענה והסבל הוא מעל המשוער יש לי כאבים בעיקר ביד שמאל כולל נמלול של אצבעות כף יד שמאל אינספור של ביקורים בקופח כולל במרפאת כאב שלא ממש נתנו פתרון לענין הכאב רק אמרו שאני זקוק לדקור אבקש לקבל הכוונה לדרך הנכונה לטפל בנוסף אני גר בצפון הרחוק וכיום תקוע במרכז כי לפי מה שנתנו לי להבין בצפון הרחוק לא אוכל למצוא מטפל כירופרקט עזרה בבקשה... מודה לכם

שלום לך, נוכחת כי כירופרקט לא עזר לך עד עתה. ייתכן שאתה צריך טיפול מסוג אחר. אשלח לך המלצה באזור הצפון דווקא. בהצלחה.

13/04/2008 | 11:03 | מאת: זאב

ביתי סובלת מכאבי ראש חזקים מזה חודש עם החמרה מלפני שבוע בוצע MRI והכל תקין הכאבים אובחנו כמיגרנה אך היא לא מגיבה לטיפול בתרופות למיגרנה וגם תרופות לכאבים לא עוזרות. האם יכול להיות שהכאבים נובעים מבעיה בצוואר למרת שאין לה כאבים בצוואר? האפ בכירופרקטיקה ניתן לזהות? ולטפל בכאבים מסוג זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ייתכן מאד שהכאבים נובעים מבעיה כלשהי בעמוד שידרה צווארי או ממתח שרירים צוואריים. תועלתה של הכירופרקטיקה במקרה זה תהיה מוגבלת, אם בכלל, כי נדרש גם טיפול באזור הראש, אותו אין הכירופרקטיקה יודעת לעשות. המומלץ יותר הוא טיפול קרניו סקראל המטפל גם בראש. תוכל לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

01/04/2008 | 20:37 | מאת: עידו

שלום, בשנה האחרונה קורה לי שכאשר אני מדבר בטלפון הסלולרי, אפילו מעט זמן, הצד הימני של הראש "נרדם". הכוונה ב"נרדם" זה הרגשה של איקצוצים בחלק מהצד, בעיקר בפנים באיזור העין. ככל שאני מדבר יותר אז ההרגשה היא ליותר זמן או אפילו ממשיכה ליום שלם למרות שרק באותו בוקר דיברתי בטלפון כ2 דקות וזהו. אני לא יודע אם הבעיה במקור היא מדיבור בטלפון אבל ברור שלדבר בטלפון זה פעולה שמשפיעה ישירות על משהו במערכת העצבים אצלי. יש לציין שאין לי כאבי ראש ואין לי בעיות בראיה. מה עלי לעשות? מה יכולה להיות הבעיה? תודה, עידו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינני מומחה בקרינת טלפונים סלולריים. ייתכן שיש קשר אך כנראה הטלפון מעורר בעיה קיימת. כדי לאתר את הבעיה האמיתית כדאי להיבדק תחילה ע"י נוירולוג ואם הוא לא יאתר דבר אפשר לפנות לטיפול קרניו סקראל באזור הראש. בלינק http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx תוכל לקרוא על הטיפול. בהצלחה.

30/03/2008 | 22:01 | מאת: שרי

שלום לך בתי בת 16 סובלת מכאבי ראש קשים כבר תקופה און אנד אוף בהפסקות ולעיתים יום אחר יום. היינו אצל נוירולוג שקבע משום שאבא שלה סובל ממיגרנה שזה מיגרנה וצייד אותה בקופסת כדורים שכל תחילת כאב תיקח כדור. הכדורים הפסיקו להשפיע לאחר מספר פעמים מועט . שאלתי מה עליי לעשות אני אובדת עצות איך לעזור לי? עברה ברור אצל רופא עיניים. אנא תעזרו לי בתודה מראש שרי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, חפשי באזור מגורייך, שאינני יודע מה הוא, מטפל /ת מהתחומים הבאים: קרניו סקראל, דיקור, הומאופט. מטפל רציני יוכל אולי לאתר את מקור הכאבים ולטפל בהם ביעילות ללא שימוש בתרופות כימיות מגיל כה צעיר. בהצלחה.

עודד גבע שלום! אני בת 29 כ10 חודשים לאחר ניתוח גב בעקבות פריצת דיסק גדולה מאד בחוליות L4-L5. חודשיים לאחר הניתוח הייתה לי שוב פריצת דיסק במקום הניתוח. הייתי מבצעת פיזיוטרפיה אחת לשבועיים ופעמיים בשבוע שוחה ועוד פעמיים פילטיס אך עדיין הייתי חיה ברמה יומית בכאבים למרבה ההפתעה אחרי שהתחלתי לישון על מזרן בריאות אורטופדי ******* דוקא אז הכאבים הצטמצמו שאלתי היא האם למזרן הייתה ההשפעה לשיפור הניכר במצבי או שפשוט הטיפולים שעברתי והניתוח שעשיתי עשה את שלו במהלך הזמן ותרם לשיפור?......

שלום לך, חשוב להעמיד דברים על דיוקם: מזרן טוב הוא מצרך חשוב לסובלים מבעיות גב, אך ברב המקרים אין הוא פותר את הבעיות! ואסביר מדוע. כאבי גב נובעים ממספר סיבות אפשריות: שרירים תפוסים, פגיעות בחוליות או בדיסקים כתוצאה משחיקה או מחבלות. יש גם כאבי גב אשר מופיעים בלילה בעיקר. כאשר הכאבים נובעים משרירים תפוסים בלבד, הם יכולים לחלוף מאליהם ללא צורך בטיפול כלשהו. אז גם אין צורך במיזרן מיוחד. כאשר הכאבים מופיעים בלילה או בבוקר השכם, יש אפשרות שהמזרן עליו ישנים אינו תומך טוב בגב ואז רצוי להחליפו. כאשר הכאבים הם תוצאה של פגיעות בחוליות או בדיסקים, תמיכה טובה לגב יכולה להקל במידת מה את הכאבים אך לא להפסיקם כליל. יצרניות המזרנים מציעות שפע של "פתרונות קסם" לבעיות הגב, ביודען שיש ביקוש נרחב לתחום. אך כל אלה הם מיקסמי-שווא. תמיכה טובה לעמוד השידרה היא חשובה ויכולה למנוע בעיות בעתיד או להקל בעיות קיימות, אך למעט במספר קטן של מקרים, כאמור, אין היא מהווה פתרון לבעיות. ייתכן והמזרן הקודם שלך היה כבר פגום ולכן חשת בשינוי כה קיצוני, אך אין זה קסם של המזרן החדש. בכל מקרה, טוב שהמצב הוטב! בהצלחה.

02/04/2008 | 13:26 | מאת: מירי

אני בת 37 מאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מכאבי ראש שמצאו שזה מיגרנה ניסיתי כל מיני כדורים במשך השנים הואף מיהם לא משפיע לביטול הכאב לאורך זמן עוזרים ל20 דקות , בכל התקף מיגרנה שנמשך במשך יומיים אני מסיימת בערך כ- 12 קפליות של כדורי אופטלגין ויש לי הרגשה שהם פשוט כבר לא משפיעים עלי מרב שימוש ממושך כיום אני עוסקת בעיסוי וכמו כן עברתי טיפול לעצמי הייתי אומרת שתדירות הכאבים ירדה והיא באה פעם בשבוע האם האם יש אולי משהו טבעי יותר לטיפול במיגרנה

16/03/2008 | 11:07 | מאת: אמיר

שלום, שמי אמיר ואני סובל מפריצת דיסק בצוואר חוליות C3/C4 כתוצאה מכך אני חש נמלול בשתי הידיים (כפות ידיים) אשר מתגבר לעיתים ועולה עד המרפקים. הנמלול משפיע לי על מוטוריקה עדינה ומפריע לי מאוד בעבודה (מהנדס מחשבים) זקוק להמלצה על רופא ומטפל לשיפור המצב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כיוון שמדובר בצוואר ונדרשת תשומת לב רבה גם לראש ולמפרקים שבו, מומלץ יותר טיפול קרניו סקראל מכירופרקטיקה. תוכל לקרוא עליו בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx לגבי מטפל באזור מגוריך - תלוי היכן אתה גר. בהצלחה.

13/03/2008 | 16:47 | מאת: מוטי

שלום, אני סובל כ-9 חודשים מכאבי גב לא פוסקים. המוקדים הם בגב התחתון (מהעכוז) ומתחת לשכמות. אני לאחר צילום CT שקבע שיש בלט L5-S1 - אך לפי האורטופדים ספק אם הוא הגורם לכאבים. ב-MRI נראה כי יש בלט ובקע קל בצוואר (C4,5,6). אני מנסה דיקור, פיזיוטרפיה והליכות אך ללא שיפור. אני אנסה שחיה בהקדם. האם יש לך הצעות נוספות שיכולות לשכח את הכאב או אולי להעלימו (בתקווה) ? האם יתכן כי מדובר בעצבים ושרירים ולא בעיה בחוליות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ייתכן מאד שהמקור לכאבים הוא החוליות, אך אי אפשר לקבוע זאת בוודאות. כאשר יש עדות ברורה (ההדמיות) לבעיה בחוליות, אנו מתייחסים לכאבים כאל תוצאה של בעיה זו, כי היא חריפה יותר, למרות שגם האפשרות של שרירים תפוסים קיימת, אך היא סבירה פחות במקרה שלך. יש, כנראה, גם קשר בין הכאבים באזור הגב התחתון לבין הכאבים בשכמות. הליכה ושחיה הן פעילויות בריאות וטובות אך הן לא תיפתורנה את הבעיה. נדרש טיפול עדין לעמוד השידרה, ואחריו ניתן לתחזק את המצב בעזרת פעילויות אלה. הדיקור יכול לעזור בשיכוך הכאבים אך במידה ויש בעיה בעמוד השידרה היא לא תיפתר. פיזיותרפיה לא נועדה לבעיות אלה ולכן גם תועלתה תהיה מוגבלת. טיפול עדין שכזה הוא קרניו סקראל, שהוא בטוח ב-100 אחוזים ויכול לשפר את המצב מאד. תוכל לקרוא עליו בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

04/03/2008 | 10:53 | מאת: מודאגת

שלום רב! אתמול רופא הנוירולוג שלי הציע לי לקחת טופמקס כתרופה לטיפול מונע במיגרנה ,אבל אני נסיתי לקחת ,והוא קצת השפיע, אבל כול הלילה הרגשתי רע מאוד ,היו לי הזיות , חוסר ראיה ,חולשה מוחלטת, כאבי בטןוסחרחורות חזקות לא ידעתי לאן אני הולכת וגם חשבתי דברים שאני לא רוצה ולא מתכוונת לחשוב. אני לא יודעת מה לעשות הרופא אמר לי לקחת אותם שבועיים 25 מ"ג אבל הוא לא נמצא היום ואי אפשר לדבר איתו, וגם המיגרנות האלו חזקות ואני לא יודעת מה יותר גרוע ,זה קשה כל זה ,אני לא יכולה יותר. דיברתי עם האחות של מחלקת נוירולוגיה ,והיא אמרה לי להפסיק בהחלט לקחת את הכדור הזה. אבל מה יהיה האם כול החיים אצטרך לסבול מיגרנות? ועוד כאלו חזקות כל יום? תודה על תשובתך. יום טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טוב עשית שנשמעת לעצת האחות והפסקת לקחת את הכדורים. כנראה את מגיבה להם קשה, ואז חובה להפסיק. יש פתרונות אחרים ברפואה המשלימה כגון קרניו סקראל, סו ג'וק, דיקור וכו'. בהצלחה.

04/03/2008 | 23:29 | מאת: מודאגת

שלום ד"ר יקר! תודה על תגובתך המהירה, טוב לשמוע שאני פועלת על ידי האיסטיקטים הנכונים שלי. אולם אם אני מפסיקה ליטול כדורים, המיגרנות שולטות עליי . כדי לנסות דיקור סיני? זה כואב או לא ממש ? מה אתה ממליץ? לילה טוב .

25/02/2008 | 18:56 | מאת: אהוד ברקוביץ

עקב פגיעה חזיתית ברכב שלי אני סובל מכאבים חזקים בצוואר וצוואר תפוס זה נמשך כבר חודש וחצי אני לוקח כדורים עשיתי CT הפענוח הוא C4-C5 יש בלט דיסק אחורי מרכזי נוגע מעט בחוט וC5-C6 יש בלט דיסק קל השאר תקין זה קשור לתאונה ? ואיזה טיפול יעזור תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש בהחלט קשר בין התופעות שהזכרת לתאונה. במקרה של בלט דיסק קל הטיפול היחידי שניתן הוא להקלת הכאבים. הדיסק לא יחזור למקומו - זאת חשוב לדעת! טיפול יעיל ביותר במקרה של בלט דיסק יכול להיות טיפול קרניו סקראל, שכן יש בו רמת בטיחות גבוהה ביותר, והוא גם ישחרר את המקום מהטראומה שעבר. עליו תוכל לקרוא בלינק: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx במקרה של הבלט האחורי שנוגע בחוט השידרה - לכך נדרשת תשומת לב רבה ופיקוח רפואי צמוד, שכן החרפה במצב עלולה לגרום לשיתוק! במצב זה יש לשקול אפילו ניתוח. בהצלחה.

14/02/2008 | 18:22 | מאת: אהרון טלי

לפני 3 שבועות מכר שלי עשה תאונת דרכים וקיבל מכה יבשה בזנב של הטוסיק.כך הבדיקות תקינות כולל צילומים ייעוץ פרופסור ממומחה ונאמר לו שאין מה לעשות. האים יש לך עצה לתת ? בתודה טלי

שלום לך, אכן אין מה לעשות בטווח המיידי. צריך סבלנות והכאבים ייחלשו בהדרגה עד שייעלמו. רצוי לשבת על מושבים רכים כדי להקל את הכאבים או על גלגל ים כמו שעושות נשים לאחר לידה. בהצלחה.

09/02/2008 | 23:35 | מאת: שי

בעלי סובל מכאבים בלתי נסבלים בשכם שמאל כבר כשבוע, לא עוזרים משככי כאבים שקיבל מרופא משפחה (סרקוקס ואקמולים למינהם),וכן וולטרן ובקבוק חם . הכאבים באים בגלים חזקים יותר או פחות, המצב מעט קל יותר כאשר הוא שוכב על צד שמאל,עד שיגיע לאורטופד אשמח לדעת ממה זה יכול לנבוע?(דלקת כלשהי...) והם ישנו משהו שיכול להקל בינתיים על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, האפשרויות הן רבות. אם לא היה אירוע כגון חבלה מנפילה או מכה, ייתכן שמדובר בשריר/ים שנתפס/ו. ייתכן שנוצרה דלקת מקומית. על כל פנים, וולטרן מועיל (אם בכלל) בטווח ארוך יותר ואינו מומלץ. עצתי לכם היא: המשיכו לחמם - אפשר גם באמבטיה, המליצי לו להניע את מפרק הכתף ככל יכולתו בלי לגרום לכאבים (!) ושיקלו לפנות למטפל באזור מגוריכם. בהצלחה.

06/02/2008 | 09:18 | מאת: אורן

שלום, נכון לעכשיו הצוואר שלי תפוס בחלקו הימני עליון, ממש מאחורי האוזן. זה מגביל את התנועה ימינה ובעיקר שמאלה. הכאבים חזקים מאוד ומקרינים לאוזן ולראש. הכאבים התחילו לפני כמה ימים ורק מתגברים, יש לי חשש שנגרם כתוצאה מתנועה לא נכונה (בהוצאת פריט מהרכב) ביום שבת. שאלתי, האם זה רק צוואר תפוס שעם הזמן יעבור? או, משהוא מעבר לזה, כגון: וירוס או דלקת ? במידה וזה רק צוואר תפוסף איזה משכך כאבים ממולץ לקחת? (נא לציין מה צריך מרשם רופא) בתודה מראש אורן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם הוא נתפס בימים אלה, הוא בבחינת צוואר תפוס בלבד. חשוב לשחרר אותו, אך לשיכוך הכאבים ניתן לקחת נורופן או דומיו שאינם דורשים מרשם רופא. בהצלחה.

01/07/2008 | 03:32 | מאת: דותן

שלום רב כתוצאה משיעולים רבים נתפס לי הגב וכל אזור בית החזה , מכיוון שאני עדיין ממשיך להשתעל ההרגשה כי כל שיעול תופס מחדש את האזורים הנ"ל וכל מה שאני עושה לא עוזר. האם יש אזיה שהוא פתרו??ן הכאבים בלתי נסבלים כבר ניסיתי מס' סוגים של תרופות אשר לא ממש עזרו.

שלום רב לך, הפתרון היחידי הוא לטפל בשיעול, שממנו נובעים הכאבים. ברגע שיחלוף השיעול יחלפו גם הכאבים. בהצלחה.

03/02/2008 | 04:45 | מאת: יוסי

שאלה קטנה ומוזרה באנטומיה, האם יש שריר בין ischium לבין האנוס מה שמו ותפקידו? האם מוכרת לך שיטת טיפול מנואלית שעוסקת בשחרור שריר זה?(בשם רפלקס משהו....) שמעתי בחצי אוזן הרצאה על העניין הזה.... תודה מראש.

שלום לך, ברצפת האגן ישנם מספר שרירים קטנים, אשר מאפשרים בין השאר שליטה בסוגרים. חלקם בלתי רצוניים ונשלטים ע"י מערכת העצבים האוטונומית. בהצלחה.

10/01/2008 | 21:45 | מאת: lama

שלום, לפני כמעט חודשיים עברתי תאונת דרכים. בצילומי הרנטגן במיון יצאתי ללא שברים....אבל מאז אני סובלת ממספר "תופעות": 1.כאבי גב תחתון 2. הקרנה לרגל שמאל מהירך לכיוון הרגל התחתונה כולל כף הרגל העליונה 3. כחלקה העליון של כף רגל ימין נימולה וכואבת 4.כתפיםם וצוואר תפוסים וכאובים מאז התאונה 5.כאבים בגב עליון בין השכמות והרדמות יד ימין האם זה מצב סביר? או שיכול להיות שישנן השלכות פרט למכות היבשות? במה יכול להיות מדובר? האם זה מחייב בדיקה אם כן למי עליי לפנות?

שלום לך, עצתי לך לפנות לאורטופד, אשר יפנה אותך לצילומי CT של עמוד השידרה. ייתכן שיש נזק אשר לא נראה בצילומים הרגילים, כגון בלטים וכו'. לאחר קבלת תוצאות צילומים אלה את מוזמנת לפנות שנית ואשמח לסייע לך. בהצלחה.

09/01/2008 | 16:52 | מאת: עינת

שלום רב ברצוני לדעת מה אפשר לעשות אני סובלת נורא מכאבי גב אני בחודש 6 עם משקל די גבוה 106 קילו , ויש לי כאבי גב איומים במיוחד כשאני שוכבת במיטה או יושבת ישיבה ממושכת אני חשב בכאבים העצם הזנב. בזמן שכיבה לבוא במצב ישיבה ממש קשה לי יש לי כאבים עזים ולוקח זמן לגב להיתישר. כמו כן ברצוני לקנות מזרן טוב שיעזור לי עם בעיות הגב מה הייתה ממליץ מזרון קשה או רך ? תודה מראש

שלום רב לך, ככלל, תמיד עדיף מזרון קשה, שכן הוא תומך בגב טוב יותר. עליך פשוט להיות סבלנית. הכאבים במצבך טבעיים ונורמליים ויחלפו או יוקלו משמעותית לאחר הלידה והירידה במשקל. בהצלחה.

01/01/2008 | 13:06 | מאת: שולמית

יש במיטה הזאת גלגלת שזזה מלמעלה למטה לאורך כל הגוף. עם חימום אינפרא-אדום http://il.ceragem.net/product/product_overview.asp האם אתה מכיר ? האם זה דבר טוב? יש שם באתר התנסות וירטואלית.. תודה.

שלום לך, אין בכוונתי להמליץ על מוצרים הנמצאים בשוק מעל דפי הפורום. בהצלחה.

24/12/2007 | 11:36 | מאת: ניסו

במה ההתמחות שלך? תודה!

שלום לך, אני מטפל מומחה בבעיות גב, צוואר וראש וההשלכות שלהן.

איך השם שלה? והאם צריך מרשם רופא ? תודה רבה.

שלום לך, יש מספר תרופות שאינן דורשות מרשם רופא כגון אקמול, דקסמול, אספירין, נורופן רגיל ונוזלי. בהצלחה.

21/12/2007 | 13:52 | מאת: אלי

בצוואר ובראש? ולתפיסות כיווצים ודלקות? וגם באזור הכתפיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם אתה סובל מכל אלה נסה למצוא מטפל קרניו סקראל באזור מגוריך, שכן רק בטיפול זה יעבוד המטפל גם על הראש ולא רק על עמוד השידרה. קרא עליו בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

23/12/2007 | 10:58 | מאת: אלי

וטיפול של פיזיוטרפיסטים וכירופרקטיקה? כריות חימום וכו? יש שיטות מיוחדות להרגיע את זה? תודה

19/12/2007 | 20:15 | מאת: איציק

לשרירים בצוואר.. כירופרקט לא עזר ולא פיזיוטרפיה וזה מה שהאורטופד החליט 5 זריקות 3 פעמים בשבוע זריקה. הוא רוצה לנסות לראות מה יהיה. אם זה יעזור. השאלה אם זה מסוכן בכלל.. ומה הנזק שזה יכול להשאיר ואלו תופעות יש לזה? תודה. אני סובל מסחרחורות בחילות הקאות וכאבי ראש וצוואר נוקשים וחזקים. כבדות גם מלפנים בלסת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מסוכן זה אולי לא, אך גורם נזק בהחלט כן. וולטרן מזיק ביותר וממילא מטפל רק בסימפטומים ולא בתופעה. לדעתי אין הסיכוי הקלוש ממילא שווה סיכון כה רב. אני הייתי ממליץ לך לנסות פתרונות אחרים ויותר ידידותיים קודם לכן, כגון קרניו סקראל, עליו תקרא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

פעם בשבוע? או יותר? תודה.

אני בחודש הראשון להריון וסובלת מכאבי גב חזקים במיוחד, המקרינים לרגליים, ואיני יכולה כמעט ללכת בשל כך. האם מותר לקבל זריקות וולטרן במינון נמוך בהריון? או האם קיים תחליף מומלץ (מלבד מסאז'ים וכדומה שכלל לא עזרו לי) אשמח לקבל תשובה בהקדם!

או טיפול קצת יותר אגרסיבי מפיזיטרפיה וכירופרקטיקה? לכאבי ראש וצוואר? הכאבים הם פיזיים ותחושה של קיפאון וקשיים בתזוזה, אין פה עניין נפשי או משהו כזה.. השאלה אם זה מתאים.. ותוך כמה זמן אמורים להרגיש תוצאות? באופן מיידי לאחר הטיפול או אחרי חודשים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול הוא עדין ביותר - לאין ערוך עדין יותר מכירופרקטיקה או פיזיותרפיה. שינויים מרגישים בדרך כלל מהר מאד ותוצאות מלאות - זה משתנה מאדם לאדם. בהצלחה.

בצוואר והרגשה של הראש כבד כמו משקולת ותקוע . גם במצב שכיבה המצב לא נעים. כירופרקט לא משנה את ההרגשה. זה גורם לעייפות ותשישות סחרחורות בחילות והקאות.. החלטתי שאם יש כדורים או משהו כזה שיכול להרגיע אז אתחיל לקחת.. השאלה היא מה לקחת? זה יכול להיות שרירים תפוסים זה יכול להיות התכווצויות, וזה יכול להיות דלקת.. זה מאזור הכתפיים עד למעלה..משני צידי העורף.. אז בדקתי קצת והבנתי שיש ככה: נורופן ג'ל לכאבי שרירים ופרקים http://www.nfc.co.il/Archive/0012-D-141014-00.html?tag=10-52-47 כדורי נורופן כדורי מוסקול יש חומר נגד כאבי שרירים. פלסטר דרגון , מדבקות מחממים.. במה להתחיל? פיזיוטרפיה וכל זה לא ממש עזר.. וזה מציק.. האם זה דברים שעוברים בסופו של דבר? והאם הטיפולים של הכדורים יכולים להעביר את זה אחת ולתמיד? לכדורים האלה צריך מרשם רופא? תודה רבה. ממתין לתגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כדורים לא פותרים את הבעיה אלא רק מתגברים (אם בכלל...) על הסמפטומים. טיפול כירופרקטיקה לא הועיל לך כי אינו מטפל בראש אלא בעמוד השידרה הצווארי בלבד. אתה זקוק לטיפול המשלב עבודה על הראש, שהוא קרניו סקראל. אתה מוזמן לקרוא עליו בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

13/12/2007 | 20:01 | מאת: אופיק

הכירופרקט יודע שיש בראש והוא אמר שהוא ינסה לעזור... הטיפול הזה שהבאת כמה טיפולים זה וכמה זמן נערך טיפול? זה גם לדלקות במידה וזה דלקת? תודה.