פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
291 הודעות
284 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

09/05/2010 | 00:48 | מאת: חח

שלום עברתי תאונת דרכים קבלתי מקות בראש ובצוואר ובגב ובבטן ובכל הגופ בבית חולים עשו לי רנטגן ולא ראו שברים אבל נשארתי חודשים שבקושי זזה ממקומי עשו לי פיזתרפיה 5 חודשים אמרו שאני באמצע הטיפול אבל לא המשכתי אמרו שהשתפרתי שיפור חלקי ולתאונה יש 8 חודשים ויש אותו הכאבים וכשאני יושבת 5 דקות או הולכת מעל 5 דקות או יושנת הצוואר מאוד כואב והכאב עולה לראש ומרגישה בסחרחורת חזקה מאוד מאוד עם כאב בעינים אז מה אעשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, הדבר הכי חשוב כאן הוא קודם כל סבלנות. מתאורך עולה שזו היתה תאונה קשה למדי, וזה אומר שיקח זמן עד שהכאבים יחלפו. בכל מקרה כדאי לך להמשיך בפיזיותרפיה ואם יש באפשרותך אז להוסיף טיפול קרניו סקראל שיכול להועיל לך מאד. בהצלחה.

09/05/2010 | 15:24 | מאת: חח

שלום לך ותודה על התשובה נכון שהיתה התאונת קשה מאוד אני בת 20 ופספסתי מחיים שלי שנה על כאבים אבל למה הכאב הזה ? אני מפחדת שיש לי פריצת דיסק או משהו אחר בגלל הכאב שבצוואר ועולה לראש וגם העינים אז מה זה אומר כל הכאב הזה לפי דעתך ומה אעשה

12/04/2010 | 20:11 | מאת: עודד

שלום, מזה מספר ימים אני סובל מכאבי צוואר חזקים בהטיות מעלה,מטה, ימינה ושמאלה. ההרגשה היא שהכאב הוא מהחוליות התחתונות של הצוואר (או העליונות של הגב). בנוסף כאשר אני מניע את הראש לצדדים אני שומע מעין רעשים הבוקעים מהצוואר. במקביל לכך אני סובל מהרדמות ונמלול של החלק האחורי של יד ימין ושל האצבעות באותה יד. כל זה מלווה בשרירים תפוסים באזור השכמות, חשבתי שזה מקור הבעייה, אך מנסיון העבר הכאב חד יותר וכדורים להקלה על שרירים כדוגמת מוסקול- לא עובדים. האם הסימפטומים יכולים לנבוע מהשרירים התפוסים? או שאין מנוס מלפנות לאורתופד? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הכאבים יכולים בהחלט לנבוע מהשרירים התפוסים. אם אתה יושב שעות מרובות על כיסא הקפד לקום מידי פעם ולשחרר את האגן ועמוד השדרה. בהצלחה.

31/03/2010 | 18:55 | מאת: שרה

לעודד גבע שלום.אני מאוד שמחה להתקל בפורום שההתיחסות לבעיות הן מידיות נקיות ועם המון אכפתיות וקשב לזולת. אין הרבה יומרות לעשות רושם וניכר שבאמת אכפת לך והתשובות באות ממקום טוב של רצון לעזור.הסקרנות לוקחת אותי להרבה פורומים, אבל אצל רובם ככולם האינטרס מתנוסס בראש חוצות, בניגוד אליך.ועל כך יישר כוח והרבה גאווה לאתר שכזה.

שלום רב לך וחג שמח, תודה רבה על המילים החמות ועל שהקדשת מזמנך וטרחת להעלות זאת. בברכה עודד.

31/03/2010 | 00:27 | מאת: טל

שלום רב ברצוני לבדוק אם ידוע על קשר בין ריצה מאומצת לבין התפתחות כאבי ראש כרוניים טורדניים מהם סובל בעלי כנראה מאז שהגביר את פעילות הריצה שלו? במצב הזה התווה לו נוירולוג - ציפרלקס... והוא נאלץ לקחת אותו, כי כך נעלמים כאבי הראש. לא נמצא כל ממצא בבדיקות כולל MRI , שמסביר את כאבי הראש. בברכה טל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לפני שנכנסים לנושא הנוירולוגי חשוב להדגיש כי בפעילות מאומצת חייבים לשתות הרבה, שכן מאבדים נוזלים רבים. חסר בנוזלים מתבטא לעיתים קרובות בכאבי ראש! ריצה מאומצת אכן עלולה לגרום לכאבי ראש כרוניים. כאשר אנו רצים, סופג עמוד השדרה זעזועים. נוסף על כך, בעת ריצה, על אחת כמה וכמה מאומצת, אין לנו שליטה על תנועות האגן שלנו ויש סיכוי סביר שנעשה בו תנועות לא נכונות. השילוב של תנועות אגן לא נכונות ועומס על עמוד שדרה מותני גורם ל"אפקט קוביות הדומינו" במעלה עמוד השדרה עד לעמוד השדרה הצווארי וכך לכאבי ראש כרוניים. לכן, לאחר גיל 40 מומלץ יותר לצעוד מאשר לרוץ, כי מבחינת שריפת קלוריות ושמירה על בריאות מערכת לב-ריאה-לחץ-דם ההבדל בתוצאות בין הפעילויות זניח אך חוסכים את הנזק הרב לעמוד השדרה ושומרים על בריאות טובה יותר. בהצלחה וחג שמח.

16/03/2010 | 16:18 | מאת: מפתחות 2

שלום וברכה! אני חולה כבר שלושה ימים בשפעת, ובקושי מסוגלת לצאת מהמיטה. מטבע הדברים כל השרירים והעצמות בגב כואבים ודואבים. ניסיתי לשים כרית קטנה בחלקו העליון של הגב התחתון, כדי לא להעמיס על הגב ולהעניק לו תמיכה שתשמר את צורתו הטבעית, אך זה בקושי עוזר. מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים? אילו תנוחות?

שלום לך, כשחולים בשפעת יש כאבי שרירים. הכאבים אינם נובעים מתנוחה זו או אחרת, לכן אי אפשר להתגבר עליהם בשינוי תנוחה. אלה כאבים פנימיים כתוצאה מפעילות הוירוס והמערכת החיסונית, ולכן התרופה הטובה ביותר היא הסבלנות. עם חלוף השפעת יחלפו הכאבים. בהצלחה.

13/03/2010 | 20:37 | מאת: רמי

אני סובל מגאבים בצוואר כשנה וחצי ולפני כחודש בניתי לאורטופד ולח אותי לעשות צילום CT והממצאים היו כך בC3-C4 בלט דיסקאלי אחורי אמצעי עם הסתיידות ולחץ מתון על קדמת השק התקאלי. וב C4-C5 בלט דיסקאלי אמצעי אחורי עם לחץ מתון על קדמת השק התקאלי . ובC5-C6 דיסק מוצר ללא בלט.זיזים קדמיים בולטים עם גישור ביניהם. השאלה שלי האם המצב שלי צריך ניתוח או לא האם זה יכול להיות כתותצאה מהעבודה כי אני עובד מלגזן וכל הזמן הצוואר מכוון כלבי אחורה עם נדנודים חזקים מבורות שנמצאים בחצר המפעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הכאבים יכולים בהחלט לנבוע מהעבודה שלך, כפי שאתה מתאר אותה. בשלב כזה אין, לדעתי, כל סיבה לעבור ניתוח, יש פתרונות טובים יותר ברפואה המשלימה כגון קרניו סקראל או כירופרקטיקה. בהצלחה.

17/02/2010 | 17:24 | מאת: אבי

האם מישהו עבר הזרקת סטרואידים לעמוד השדרה אצל דר' סטפן בן שושן ? אשמח לקבל המלצות/אזהרות ממישהו שעבר את התהליך avi23600@walla.com

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, עצתי לך היא לפנות לפורום אורתופדיה כי שם תוכל לקבל, אולי, מענה לשאלתך. פורום זה שייך לתחום הרפואה המשלימה. בהצלחה.

14/02/2010 | 09:48 | מאת: רחל

שלום רב, אימי בת 84 סובל מזה כשבועיים מכבאי צוואר חזקים עד אמצע הראש. הרופא אמר לה שזה הסתיידות ואין מה לעשות, כדורי הדרגעה לא עוזרים.מה ניתן לעשות כדי לטפל /להקל . אבקש את תשובתכם הדחופה. רחל

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי הקודמת.

14/02/2010 | 09:33 | מאת: רחל

שלום רב, אימי בת 84 סובלת מזה כשבועיים מכאבי צוואר וראש חזקים מאוד. הצוואר שלה תפוס עד אמצע הראש. הרופא אומר שאין מה לעשות שזה הסתיידות. לא עוזרים לה כדורי הרגעה. מה אפשר לעשות ? אנא תשובתכם הדחופה. תודה רחל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, הצעתי לך היא למצוא מטפל קרניו סקראל בסביבת מקום מגוריה של אימך בתקווה שהוא יוכל לעזור לה. בהצלחה.

17/01/2010 | 22:39 | מאת: גיא

שאלה היא אם הבנגי עושה סרטן אםכן למה וגם אם לא למה

שלום לך, לא ידוע לי על קשר כלשהו אך פנה לפנימאי או אונקולוג.

31/12/2009 | 07:36 | מאת: אברהם שרווד

שלום וברכה! אני מאובחן ומוכר כסובל מ- CRPS/RSD כבר למעלה מחמש שנים וכן מלומבאגו שאובחן אצלי לא מזמן כתוצאה מהקרנה של הכאבים ביד ימין שלי. שאלתי היא כזאת: בשבוע האחרון אני לא מסוגל בכלל לזוז מהמיטה והכאבים בגב התחתון שלי ובעצם הזנב הם כאבי תופת פשוט ואפילו המריחואנה הרפואית שמסייעת לי לכאבים ביד ימין שלי לא מסייעים לי לכאבי הגב. אני מטופל באמצעות ליריקה, סימבלטה, אינדוביס, אוקסיקונטין ומריחואנה רפואית והייתי מעוניין לדעת האם מדבקות מורפין יכולות לסייע לי בגב. האם אני יכול להשתמש במכשיר TENS שברשותי ולשים את האלקטרודות על האזור הכואב, או שיש בעיה בזה? אני שואל מכיוון שאמר לי מישהו פעם שבגב ובצוואר אסור להניח את האלקטרודות של המכשיר והייתי רוצה לשאול מומחה בתחום. האם יש תרופות מסוימות שיכולות לסייע לי בנוסף? אני מטופל בבי"ח רמב"ם במרפאת הכאב אצל ד"ר שטרמן, אצל אורתופד ד"ר רוזנברג וכן אצל נוירולוג וראומטולוג, רק שהפגישות הם אחת לכמה חודשים וזה ארוך מידי. אודה על התשובה ובתודה מראש, אברהם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לצערי אינני יכול לייעץ לך כי אינני רופא. רק הרופא המטפל יכול לייעץ לך בנושא כי אין זה בסמכותי להתערב בתהליך הטיפולי שלך. בהצלחה והחלמה מהירה.

04/01/2010 | 11:09 | מאת: אברהם שרווד

אוקיי, קיבלתי אותך בהבנה טובה ואפנה לרופאים שמטפלים בי. תודה רבה בכל מקרה, אברהם.

שינה הרגשתי פלאק בצוואר תפיסה רצינית ביותר ואני לא יכולה להזיז את כל הצד הימיני בצווארמה לעשות??? שוב משהו חם או משהו קר ? הדבר היחיד שאני עושה זה מעט מסאג' לעצמי בצוואר עם משחת בנגיי אבל אני לא יודעת מה טוב ומה לא ..הצוואר עדיין תפוס ומלווה בכאבים כל תזוזה קטנה מה עושים? בתודה שני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, עדיף במצב זה לחמם את המקום חימום עדין - לשמור אותו חם בעזרת צעיף ומידי פעם אפשר לחמם בעזרת מטלית ספוגה במים חמימים. העיסוי יכול גם כן להוסיף, אך חשוב שיהיה הדרגתי ועדין. בהצלחה.

10/12/2009 | 23:54 | מאת: רינה זכות

שאלה שלי מופנית לאורטופד. לאבי כאבים חזקים בגב תחתון בשבוע האחרון כאבים חזקים בגב תחתון המקרין כאבים חזקים לרגל ימין עד כדי שלא יכול לזוז. עשה צילום ורואים בצילום חוליה תחתונה בגב L5 זזה, שינו. שאלתי מה לעשות? לוקח משכתי כאבים למיניהם בשתיה ובכדורים. המליצו לו לעשות זריקת אפידורל . שאלתי מה הסיכון באפידורל? לכמה זמן זה משפיע? האם פותר את הבעיה? האם יכול להשפיע על איברים אחרים בגוף שיפגעו? מצפה לתשובה.מודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינני אורטופד אלא מטפל בגב בדרך אלטרנטיבית. ככלל, לא מומלץ לקחת אפידורל אלא כמוצא אחרון, כשאין כל פתרון אחר. רצוי לנסות לפתור את הבעיה בטיפול קרניו סקראל עדין לגב ורק אם המצב מתברר כחסר סיכוי אז לקחת אפידורל. חשוב לזכור שהאפידורל אינו פותר את הבעיה אלא רק משכך כאבים. בהצלחה.

10/12/2009 | 23:05 | מאת: דנה

שלום, אני בת 37.5 עם כאבים עזים בגב התחתון עד כדי שלעיתים לא יכולה לזוז מה הטיפול שתוכל להמליץ לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפולים המומלצים ביותר הם קרניו סקראל או כירופרקטיקה (עדינה בלבד, לא זו עם המניפולציות החזקות). על טיפול הקרניו סקראל תוכלי לקרוא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

12/11/2009 | 17:02 | מאת: גיא

אני חולה בפיברומיאלגיה וסובל מכאבי ראש ורגלים. המליצו לי לנסות את שיטת בקרניו סקראל .רציתי לדעת היכן אפשר למצוא מטפל טוב באזור כפר סבא, או המרכז. מודה מראש, גיא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אתה מוזמן לשלוח לי דו"אל דרך אתר "איזונים" בכתובת: http://www.izunim.com/Contact/default.aspx ואשמח לייעץ לך. בברכה.

01/11/2009 | 19:24 | מאת: מעין

שלום רב! אני מעין בת 28 ב5 שנים האחרונות עברתי 3 תאונות דרכים בהם נפגעתי בתסמין צליפת שוט ,עברתי הרבה עיסויים אך כמו אקמול רגעי זה עזר ...שנה שעברה ממש התפתח לי כאב ממוקד כרוני עצבי מעל הצוואר בחלקו הימני התחתון של הראש בקו האוזן ממש גם חולשה בכל הגוף כאבי לחץ בעורף בראש ובעיניים לאחר מאמץ פשוט כאב ראש מגרני לתפיסות כרונית של כל שרירי הצוואר והכתפיים עיסוי מקומי די מרגיע אך לא ממש עוזר ,אני אובדת עצות הייתי אצל נירולוג חשבתי אולי שחלילה מדובר בעניין אחר גידול חס ושלום אבל גם הנירולוג אמר שזה מתחים ולחץ ואין פתרון ,אני ממש חסרת סבלנות כושר הסיבולת שלי שואף ל0 וזה ממש מקשה עלי תפקוד יומיומי בעב' אני מרגישה ירידת מתח כללית בגוף ולחץ אנרגטי בעיניים ראש ואוזניים כרוני ממש רק בשינה יש רגיעה זה ממש נורא הלכתי למדקר סיני אך אני לא רואה ממש תוצאות מרשימות וגם מתקשה לחשוב שיש לזה פתרון הבנתי שלא מזמן גילו שיש מחלה עיצבית שנגרמת במצבים אלו ויש מומחה אחד בארץ שמטפל הייתי רוצה שתתייחס לכל הנושאים לכל שאלותי בתודה מראש וחוסר אונים ממש מעין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, מעין, לרפואה המערבית אין, אכן, כל פתרון לבעייתך. ברפואה המשלימה הפתרון האפשרי הטוב ביותר הוא טיפול קרניו סקראל, שכן הוא מטפל גם בעמוד השדרה וגם בראש. על מהות הטיפול תוכלי לקרוא בכתובת: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

05/11/2010 | 13:00 | מאת: דליה

ה"פלא למניעה ריפוי והחלמה כאב " מתאים במיוחד ל : • כאבי גב עליון ותחתון • כאבי צוואר • כאבי שרירים בכל חלקי הגוף • כאבי ראש • נדודי שינה • הרגעת מצבי מתח פתאומיים או ממושכים • התכווצות שרירים הקשורה בספורט. ( תוצאות מהירות). • מקלה על כאבי אוסתאוארטריטיס בברכיים • מפחיתה בחילות וכאב אחרי ניתוח • מקלה על כאבי גב בהריון • מסייעת לפתרון בעיות זקפה • נותן מענה לבעיות פריון ופוריות הגבר והאישה יתרונות השימוש ב"פלא למניעה ריפוי והחלמה כאב ": • טיפול במגוון רחב של כאבים • תוצאות מהירות . • קל לנשיאה ושימוש בכל מקום (מטפל אישי צמוד) • אין תופעות לוואי • אינו מתכלה, יעיל לשנים רבות • עלות נמוכה • חסכון בהוצאות סביב טיפולים חוזרים ותרופות לפרטים 09-8846105

01/11/2009 | 11:42 | מאת: ג'קי

הבן שלי בן ה- 9 סובל מכאב ראש בצד ימין קדמי כבר שבועים. הוא מאושפז ועד כה שללו: שפעת חזירים, סינוסיטיס, לחץ תוך גולגלתי, ועשו לו CT ואיאיגי ואנחנו בדרך ל-MRI . הוא לוקח כדור נקסין פעמים ביום וזה מקל לו קצת את הכאב. האם יש לכם רעיון אבחון והצעות להמשך טיפול? תודה, ג'קי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, המלצתי היא להמתין לתוצאות ה- MRI בטרם תנקטי בצעד כלשהו. אם תישלל כל בעיה תוך גולגולתית מומלץ לפנות לאיבחון וטיפול בקרניו סקראל או דיקור סיני. בהצלחה ושיחלים במהרה.

17/10/2009 | 17:04 | מאת: אבי

בן 30, משקל תקין, בריא, יושב מול מחשב במהלך רוב שעות היום, לא מתאמן במכון כושר, לא עושה ספורט באופן מסודר (בצעירותי התאמנתי בחדר כושן) מאז ומתמיד היו לי כאבי גב מידי פעם, לא משהו שמפיל אותי לקרשים, אבל כואב ומציק. הכאב הוא בעיקר בגב התחתון כאשר אני עומד במקום זמן רב (ואז כאשר מתחיל ללכת, הכאב מתפוגג) וכאשר אני מסתובב עם התינוקת על הידים, הכאבים עובדים להיות יותר בחלק האמצעי של הגב. לפני כשנה בוצע צילום רנטגן לגב, שבו רואים את עמוד השידרה מאמצע הגב ועד הסוף, אין עקמת, אין בלט, אין פריצת דיסק, מרווחים תקינים בין החוליות, הרופא אמר שהכל נראה תקין. אך למרות זאת, עדיין כואב כאשר אני עומד במקום למשך למעלה ממספר דקות, וכאשר אני מסתובב עם התינוקת (5 ק"ג) על הידיים. אשמח לדעת מה ניתן לעשות, הן מבחינה רפואית (בדיקות כלשהן), והן מבחינה אישית (תרגילים לחיזוק שרירי הגב ? פילאטיס ? ספורט ?), וגם לקבל טיפים כאלה ואחרים שעשויים לסייע. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, כאבי הגב שלך נובעים בעיקר מהישיבה הממושכת מול מחשב - כסא שאינו בנוי כהלכה, תנוחה שאינה נכונה וישיבה "קפואה" ללא תנועה הן מתכון בדוק לכאבי גב. מומלץ לקום מידי פעם מהכסא ולהניע את כל הגוף ובעיקר את אזור האגן כדי לשחרר את החוליות ולהזרים את הדם. כטיפול מומלץ טיפול קרניו סקראל עדין, עליו תוכל לקרוא בכתובת הבאה: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

28/10/2009 | 15:52 | מאת: משה

18/09/2009 | 13:23 | מאת: דני

אובחנה אצלי דלקת בגב ויש לי כאבים חזקים,האם ללא כדורים נוגדי דלקת הדלקת לא תעבור בכלל,או שתעבור רק אחרי יותר זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, גם מנוחה למקום הפגוע תאפשר לו להירפא אך זה יקח יותר זמן מאשר עם כדורים נוגדי דלקת. עם זאת, ישנם גם טיפולים נוגדי דלקת ברפואה המשלימה ללא תופעות לוואי. בהצלחה.

20/09/2009 | 19:47 | מאת: דני

תודה,תוכל לפרט איזה טיפולים במשלימה נגד דלקת

13/09/2009 | 02:13 | מאת: אושרת

שלום רב, אני סובלת מכאבי ראש חזקים עד לכדי תחושה של שריפה בחצי ראש הימני שלי. הכאבי ראש הללו נמשכים כבר מס' שנים (היום היני בת 27) ונאמר לי כי אני סובלת ממגרנה. היום אני נוטלת אקסידול או אקמול פוקס (הם עושים לי הכי פחות תופעות לוואי משאר כדורי המגרנה בעלי המרשם) בכמויות רבות (ישנם מקרים של 6 כדורים ביום) כשבמצבים קיצוניים שלי זה קורה שלוש פעמים בשבוע. לאחרונה, התחלתי לחקור את מקור הכאב, ושמתי לב כי הכאבים מתחילים כאשר אני מתעוררת בבוקר עם צוואר תפוס בצד ימין (הוא נתפס לי רק בצד ימין) ואז אני חשה כאבי ראש ברכה הימנית שלי ובחילות רבות (תחושות פשוט נוראיות). האם יכול להיות שהכאב אכן נובע מהצוואר ולא מדובר במגרנה? כיצד ניתן להבחן אם יש לי איזו שהיא דלקת כרונית? ואם כן, כיצד לטפל בה? חשוב לי לציין כי בזמן כאב אני מבצעת מתיחה בצוואר, חשה הקלה אך הכאב נמשך.(כמו כן, עשיתי צילום צוואר והרופא מסר כי הצילום תקין) לתשובתך אודה, בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן מאד כי מקור הכאבים הוא בצוואר. בצוואר עוברים כלי דם ועצבים גדולים וחשובים וכאשר יש בעיה בעמוד שדרה צווארי זה משליך על הראש. רצוי לטפל בקרניו סקראל המטפל גם בראש אך ייתכן שגם כירופרקטיקה תועיל. בהצלחה.

10/09/2009 | 22:06 | מאת: אסתי

שלום!!בזמן האחרון אני סובלת מאוד ממיגרנה,כבר כול יום במשך שבוע,שבוע וחצי,רציתי לדעת האם כדאי לקנות מבית מרקחת כדורים ללא מרשם,או ללכת לרופא בשביל מרשם לכדורים?מה ההבדל בין כדורים עם מרשם ובלי??מה כדאי?? תודה מראש אסתי

שלום רב לך, האם את בטוחה שזו מיגרנה או שמא זהו כאב ראש? התשובה: אם זו פעם ראשונה התייחסי לכך כאל כאב ראש וקחי משככי כאבים שאינם דורשים מרשם רופא. אולם, אם זו אינה פעם ראשונה או שיש לך סימפטומים המשוייכים ספציפית למיגרנה, היוועצי ברופא המשפחה. בהצלחה.

11/09/2009 | 11:25 | מאת: אסתי

שלום!!לפני כמה שנים גם סבלתי הרבה מכאבי ראש אז הלכתי לנוירולוג ואמר לי שאני סובלת ממיגרנה,ועכשיו כנראה בגלל מתח ועצבים חזר לי המיגרנה,כאבי ראש חזקים,בחילות,רגישות לאור,ולריחות.רציתי לדעת,אם אני יקנה כדורים מבית מרקחת למיגרנה ללא מרשם רופא הכדורים יעזרו?או עדייף כדורים עם מרשם רופא?מה ההבדל?ומה עדייף?? תודה מראש סוף שבוע נעים אסתי

09/09/2009 | 21:41 | מאת: שירה

כטיפול מונע במיגרנה וכאבי ראש הוזקרו לי 2 סמ"ק לידוקאין , אני בגמילה ממשכי כאבים. עברו יותר מ- 24 שעות ויש לי כאבים בגב. הזריקות הוזרקו לאזור GON האם יש קשר ? תודה רבה מראש :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אינני יודע היכן הכאבים בדיוק. על כל פנים עצתי לך היא לפנות לרופא המטפל בשאלה זו. בהצלחה.

09/09/2009 | 16:36 | מאת: pp

אני סובלת ממגרנות ומשתדלת לא לצום אבל ביום כיפור אני מנסה וזה נגמר רע.הכי מעצבן זה שאני סובלת חודש מראש ממיגרנות מהפחד של הצום.מה עלי לעשות?

שלום רב לך, הדבר היחידי שיש ביכולתי לומר לך הוא פשוט לא לצום, אך זו כבר שאלה של השקפה דתית ולכן ההחלטה כולה שלך. שנה טובה!

10/09/2009 | 10:20 | מאת: pp

ברור שהצום חשוב לי,וזאת הסיבה שאני שואלת.תודה בכל זאת.אשמח לקבל תגובות אחרות.

שלום רב לכולם, מיגרנה היא תופעה כרונית. הסיבות האפשריות לה הן רבות ושונות. לכן כאשר סובלים ממיגרנה חשוב להיבדק קודם כל ע"י רופא, כי יש מיגרנה שהיא ממקור פיזי. אמנם רוב מקרי המיגרנה קשורים ללחצים נפשיים או רגשיים אך גם במקרים אלה הטיפול משלב טיפול רפואי. ברפואה המשלימה אנו משלבים בין השניים, ולכן הטיפולים המומלצים במקרי מיגרנה הם רפואה סינית, קרניו סקראל והילינג. שתהיה לכולם שנה טובה והרבה בריאות!

06/09/2009 | 21:48 | מאת: רויטל

עודד שלום רב, אני בת 35, נ+2, עובדת. התחלתי לסבול מכאבי צוואר תפוס לראשונה בגיל 19. מאז אני במצב תפיסות תמידי. צילומים שערכתי מראים בלטי דיסק בחוליות C4-C5 ו- L3-L4. מידת התפיסות היומית תלויה במידת הלחץ בו אני שרויה באותו היום. במהלך השנים ניסיתי טיפולים שונים כגון: כירופרקטיקה, דיקור, מסאג' וסוגי התעמלויות שונים. לצערי, אף אחד מאלה לא שיפר את מצבי. כאשר אני נתפסת (יכול לקרות מהתעטשות, או ניגוב השיער לאחר רחצה) הכאב הוא עיצבי. הוסבר לי שיש לחץ על עצב שיוצר דלקת.במצב כזה, אני לא מסוגלת להרים את הראש מהמיטה ולעיתים אף לקחת נשימות עמוקות. הכדור היחיד שעוזר הוא אביטרן (בטרן). לאחר שהדלקת שוכחת, אני נעזרת במסאג' להפחתת הכאב בשרירים התפוסים. אשמח לשמוע דעתך, מה עוד אני יכולה לעשות כדי לשפר את אכות חיי? האם כדור אלטרולט יכול לשפר את המצב?

לקריאה נוספת והעמקה
07/09/2009 | 09:15 | מאת: גילה

היתה לי מטופלת שסבלה מכאבים כרונים יש תמצית שנקראת סורבייב שמורכבת מתדרי קריסטל וצמחים הגברת היתה מכורה לתשעה משככי כאבים כיום היא לא משתמשת במשככי כאבים לעיתים אופטלגין אחד הסורבייב הציל אותה

שלום רב לך, נסי אולי טיפול קרניו סקראל. הוא יעזור אולי במקום שהאחרים לא הועילו. על כל פנים כדור לא יפתור את הבעיה אלא רק ינציח אותה כי לא תטפלי בבעיה מהשורש. על הטיפול תוכלי לקרוא בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

06/09/2009 | 17:30 | מאת: שלי

אני סובלת כבר כשבועיים מכאבי ראש מאוד חזקים בצד השמאלי של הראש. רופא משפחה אבחן את זה כמיגרנה שהיא בהחלט סממן משפחתי אצלנו. לצערי כל טיפול שהוא הציע לא עזר, אם יש למישהו הצעה לטיפול אפילו אלטרנטיבי אשמח לשמוע.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מיגרנה אינה תופעה החולפת כה מהר. אינני יודע מה הם הטיפולים שהוא הציע, אך יהיו אשר יהיו צריך לתת להם זמן. ברפואה המשלימה ניתן לטפל במספר שיטות ובהם דיקור, קרניו סקראל ורפלקסולוגיה. בהצלחה.

09/09/2009 | 06:37 | מאת: ענת

בתור בעלת ניסיון במיגרנות אשמח מאד לעזור לך בדרך שאני מתמודדת איתה. לפרטים: o_renanat@yahoo.com בברכה ענת

06/09/2009 | 16:10 | מאת: ציפ

המיגרנה בשבת נובעת מחוסר בקפאין הנובע מההתעוררות המאוחרת ולא מעודף השינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, חשוב להבחין בין כאב ראש ומיגרנה. מיגרנה היא תופעה כרונית וצריכה להיות מטופלת ככזאת.

07/09/2009 | 15:30 | מאת: גילה

הי מיגרנה מתחילה ממתחים קודם כל רצוי לאזן תזונה נהפוך לא צריך קפאין כדי להוריד מתחים יש המון שיטות אשמח לעזור גילה

08/09/2009 | 01:42 | מאת: רן

ישנה אפשרות שאשנים אשר נועלים לסתות או חורקים שיניים בזמן השינה קמים בבוקר עם מיגרנה. ביום שבת כאשר ישנים קצת יותר, המיגרנה חזקה יותר . ניתן לפתור לחלק גדול מהסבולים את הבעיה עי שינה עם סד לילה בשם nti אשר עושה רופא השיניים

שלום, אני בן 46 . הלכתי לטיפול פיזיותרפיה על מנת לנסות ולהפחית כאב גב תחתון כרוני ממנו אני סובל. הפיזיותרפיסט שאליו הלכתי העלה טענה (שאיני מבין את עצמי כיצד קיבלתי אותה ) שכאבי הגב התחתון ייתכן שמקורם בצוואר. הפיזיותרפיסט עשה לי "טיפול" לצוואר ומאז, כשלשה חודשים , אני סובל גם מכאבים בצוואר ובכתפיים. הכאב מוגבר במיוחד כאשר אני מסובב את ראשי לצד שמאל. במצב זה כמעט תמיד אני שומע "קנאק" ולאחריו כאב. הלכתי לרופא שהציע סלקוקס ואתופאן שלא הועילו. האם ייתכן שנקעתי חוליה בצוואר ? מה עלי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, קודם כל אבהיר את המינוח. נקע פרושו מתיחה או קריעה של רצועה (ליגמנט) התומכת במפרק. ייתכן שבמהלך הטיפול אכן נמתחה רצועה בעמוד השדרה הצווארי, וזהו, אולי, ה"קנאק" שאתה שומע. גם אם כן, זה אמור לחלוף מאליו. אין טיפול לכך. באשר לאבחנתו של הפיזיותרפיסט ולטיפולו. אינני יודע על סמך מה הוא קבע את שקבע. כאבי גב תחתון עשויים, אמנם, לנבוע לעיתים ממקור בעמוד שדרה צווארי, אך ברובם הגדול של המקרים ההיפך הוא הנכון - כאבי צוואר נובעים מבעיה בעמוד שדרה מותני. על כל פנים נראה בעליל, כי הטיפול שקיבלת היסב לך נזק יותר מתועלת. חבל אך ניתן לתקן זאת. המלצתי על טיפול קרניו סקראל או כירופרקטיקה עדינה בלבד. על טיפול הקרניו סקראל תוכל לקרוא בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

07/08/2009 | 23:02 | מאת: שני

אני צריכה עזרה באיך לטפל בכאבי גב תחתון עזים ביותר לגבר בשנות ה-40 לחייו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם הכאבים לא נמשכים זמן רב ניתן במנוחה להקל אותם. אם הם נמשכים כבר זמן רב ניתן לטפל במספר שיטות ביניהן קרניו סקראל, דיקור וכירופרקטיקה עדינה. לעיתים גם עיסוי יכול להועיל. בהצלחה.

05/08/2009 | 10:47 | מאת: יבגני

שלום, מזה שבוע אמי סובלת מכאבי גב עזים. פעם הם באיזור השכם ומקרינים לצד ופעם בחוליות. באופן עקרוני יש לה בעיות בגב מזה שנים, כתולדה של המקצוע שלה- רופאת שיניים, היא יושבת תמיד רכונה מעל החולה. לפני שנה היו לה כאבים דומים אבל תרופות דוגמת אטופן עזרו וגם משחת אקסיפן. כעת כלום לא עוזר, בימים האחרונים יש החרפה. אם לפני יומיים הכאבים היו באזור החוליות היום יש כאבים שורפים מאוד בשכם שלא מגיבים כמעט לתרופות. אציין גם שלפני כחצי שנה היה לה גסטריטיס שהקרין כאבים לגב, אבל כרגע לא כואבת לה הבטן. בזמן הגסטריטיס - בחודש דצמבר נעשה סי טי בטן, אתמול עשינו רנטגן של ריאות ועמוד שדרה והכל תקין. ביקרנו אצל אורתופד. הוא אמר שתרופות לא אמורות לעזור כמעט ושצריך להתעזר בסבלנות אבל היא לא יכולה לתפקד עם כאבים כאלה והיא נוסעת לחו"ל עוד שבוע. על אילו תרופות למניעת כאבים את ממליץ? האם איו מנוס מזריקות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מכיוון שאינני רופא אין בהסמכתי להמליץ על תרופה זו או אחרת. ישנן תרופות ללא מרשם רופא אותן תוכל לקנות ברשתות הפארם תוך התייעצות ברוקחים. בהצלחה.

רציתי להמליץ על טיפול באפוס אני סובל מזה שנים רבות מבעיות גב עברתי טיפולים ושום דבר לא עזר כרגע אני מטופל באפוס כשבועים וכבר מרגישים את השינוי הטיפול כלל לא כואב ללא חומרים, זריקות, ניתוחים או כל דבר אחר שאתם מכירים או אני לפחות ממליץ בחום להכנס לאתר לרשום פרטים וכבר יחזרו לספר לכם על זה http://www.wesell.co.il/click/wzTS5YrWfBJ75e8/mRbZnaXQUNS5m05/TswzTS5YrWfBJ75e8tS

שלום, טיפול זה נועד לסובלים מכאבי גב כרוניים שאין כבר כל פתרון אחר למצבם. ברב המקרים אין צורך להגיע לטיפול זה שרק מטפל בסימפטומים ואינו פותר את הבעיה מהשורש.

28/07/2009 | 13:51 | מאת: ענת

שלום לרופא, לפני חודש נתפס לי הצוואר ומאז אני סובלת מכאבים מהשכמה ועד הצוואר. אני מניקה תינוק בן חצי שנה ולעיתים רבות סוחבת התינוק בצד של הצוואר התפוס. רציתי לדעת מה הטיפול היעיל לכך (אני ישנה עם צעיף)שניתן לשלב עם ההנקה מהרפואה הקונבנציונלית או המשלימה. תודה רבה מענת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קודם כל, נסי לשאת את תינוקך על הצד הנגדי. ייתכן מאד וזה הגורם לכאבים, כי יש חוסר איזון בין צד ימין לשמאל. כמו כן נסי להניק בתנוחה טובה כגון בישיבה על כורסאת טלויזיה או בחצי שכיבה. זה יקל גם כן. טוב שאת מחממת את המקום - זה בהחלט מועיל. אם לא יעזרו הפעולות הנ"ל מומלץ טיפול קרניו סקראל או כירופרקטיקה עדינה. בהצלחה.

09/07/2009 | 09:25 | מאת: שלמה

שלום תקופת הקיץ הגיע והבת שלי בת 8 הולכת דיי הרבה לבריכה במושב,ובזמן האחרון כמה שעות לאחר שהיא מגיעה הביתה היא בוכה שכואב לה הראש והרגליים השאלה שלי היא האם לכלור בבריכה יש השפעה או אולי משהו אחר? בתודה מראש שלמה

שלום לך, ייתכן שזוהי גם תגובה לכלור אך קודם כל הייתי בודק אולי היא לא שותה מספיק ולכן היא מתיבשת. חשוב להקפיד לשתות הרבה בתקופה זו ובמיוחד כשנחשפים לשמש!

עודד גבע שלום רב שמי נועה, אני בת 26 ובריאותי תקינה, אולם במשך השבועיים האחרונים אני סובלת כאבים שלא יתוארו בכל חלקי הצוואר. זה התחיל מלילה אחד שאחריו התעוררתי עם צוואר תפוס בצד אחד ומאז כל יום אני מתעוררת עם חלק אחר שאי אפשר להניע. במשך היום זה משתחרר ובערב המצב כבר הרבה יותר טוב אבל בבקרים אני בקושי מסוגלת להרים את הראש מהכרית והכאבים איומים. ניסיתי לשים BENGAY אבל זה בקושי מקל ולא ממש משנה את הבקרים. האם יש לי דלקת והאם זה דורש אנטיביוטיקה? כיצד אני יכולה לעזור לעצמי?אני בהחלט בתקופה יחסית לחוצה, האם יש קשר? תודה מראש נועה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, נועה, יש בהחלט קשר אפשרי לתקופה הלחוצה. לחץ - סטרס, הוא גורם ידוע לכאבי גב. ואפשרות נוספת - האם את ישנה בחדר בו עובד מזגן או מאורר? קור ממזגן ורוח ממאורר גורמים אף הם לכווץ שרירים ולכאבי גב כתוצאה מכך. הקפידי להגן על המקום שלא ייחשף לקור או רוח ישירה ובכך, סביר להניח, תתגברי על הבעיה. אין צורך בלקיחת כדורים בשלב זה וההסתברות שיש דלקת כרונית הוא מזערי. אם המצב לא ישתנה בחודש הקרוב את מוזמנת לפנות שנית. בהצלחה.

07/06/2009 | 02:24 | מאת: חן

שלום, שמי חן ואני ארבעה חודשים וחצי לאחר לידה. אתמול, עשיתי תנוה כנראה לא נכונה ונפתס לי מרכז הגב ואני ממש מתקשה להתכופף ולקיים פעולות שגרתיוית. מה יכול להקל על הכאב? האם ניתן למרוח משחה מסויימת למרות היותי מניקה?

שלום רב לך, על משחה לא הייתי ממליץ כלל ובעת הנקה בפרט. טוב תעשי אם תנוחי ככל האפשר, כשיש תינוק כה צעיר בבית, ותחממי את המקום. גם כשאת מסתובבת רפדי את המקום כדי שיישאר חם וכשאת מניקה שימי בקבוק חם צמוד למקום. נוסף על כך, כשאת פנויה עשי תנועות עדינות ברכות עם פלג הגוף העליון כדי להניע את הגב התחתון והאגן. כל אלה יחד ישחררו את הגב ללא שימוש במשככים מזיקים. בהצלחה.

17/05/2009 | 00:14 | מאת: בן

שלום שמי בן ואני סובל מכאבי ראש כרוניים וצוואר טפוס כבר כשנה מהרגע שאני קם עד הרגע בוא אני הולך לישון אני מרגיש כאבים ונוקשות עשיתי המון בדיקות (c t , m r i, בדיקות דם צילומי רנטגן הייתי אצל נירולוגים אורטופדים ועוד כמה רופאים ולא מצאו כלום) אני בן 18 והכאבים האלה הרסו לי תחיים ואני לפני גיוס ובלי שום אבחנה רפואית וגם ניסיתי רפואה אלטרנטיבית וזה היה בזבוז זמן רציתי לדעת עם השיטה שלך גם מטפלת במקרים כאלה? ועם כן עם אפשר בבקשה גישה למטפל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, השיטה יעילה מאד במקרה כשלך. אינני יודע היכן אתה גר אך אם אין זה בצפון לא אוכל להמליץ לך על מטפל טוב. בהצלחה.

07/09/2009 | 15:35 | מאת: גילה

בן שלום מה קרה לפני שנה לפני שהכאבים החלו תנסה לחשוב מה עשית איפה היית? ברפואה משלימה בהחלט אפשר לעזור אבל לדעתי הבעיה היא לא פיזית אם כל הבדיקות תקינות הייתי בודקת יותר לעומק משהו הביא את הכאבים האם היה אירוע כלשהו זה יכול לעזור לפתור את הבעיה

19/04/2009 | 02:20 | מאת: שגיא ג.

שלום רב. אנסה להציג את השאלה עם כמה שיורת פרטים על מנת שתוכל לעזור לי בבקשה : אני בן 30 - ולפני כשבועיים התחילו לי כאבים מוזרים מאוד בראש. לעתים רחוקות היו לי כאבי ראש די רגילים שעברו אחרי אקמול ו/או מעצמם ו/או אחרי כמה שעות או מנוחה. הפעם זה ממש משהו שלא נתקלתי:מעין דקירות בראש כאילו כיווצים מוזרים . זה יכול להתחיל בצד אחד בעיקר בצד ימין אבל זה מגיע גם לשני צידי הראש וגם למצח. זה ממש תמידי ומפריע לי לעבוד ובכלל... לאחר שינה זה לא עובר. בימים הראשונים נטלתי אקמול פוקוס ולא עזר. הלכתי לרופא והוא אמר שיכול להיות שזה ממתח ונתן לי איבופן (כדורים) - זה אמנם מעט מקל אחרי הנטילה אבל בכל זאת עדיין הכאבים רציפים ומתמשכים וזה ממש מדאיג אותי. זה כבר שבועיים אני עם זה . לא היה לי חום במשך התקופה . מה אפשר לעשות?ממה זה נובע? מה המלצותיך ? אם תוכל לפרט בבקשה אשמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, את הסיבות לכאבים אלה או את המקור להן לא ניתן לומר. מכיוון שמזג האויר מתחיל להיות חם הקפד לשתות באופן סדיר. נוסף על כך, חפש באזור מגוריך מטפל טוב בדיקור סיני או בקרניו סקראל - יתכן שהכאבים נובעים מישיבה ממושכת על כסא שאינו טוב או מלחץ כלשהו על עצב באזור הצוואר. בהצלחה.

21/04/2009 | 10:59 | מאת: גבעון

הי שגיא כאבים בסגנון שאתה מתאר נובעים לרוב משרירים או ליתר נכון מנקודות טריגר בשרירים שהפכו דלקתיות והגוף אינו מצליח לנקותם. כתוצאה יש הקרנות כאב למקומות בהם ציינת. הווצרות הדקת המוגדלת בנקודות טריגר אלו יכול לנבוע מיציבה לא נכונה כמו גם מלחץ, עבודת יתר או אפילו פספוס מדרגה שגרר בתהליך דומינו לכיווץ שריר או קבוצת שרירים מסויימת. ניתן לאבחן אם אכן זה המקרה על ידי מטפל שיקומי אורטופדי המתמחה בטריגר פוינט טרפי

09/04/2009 | 17:30 | מאת: רועי

היי לאחרונה בחודש חודשיים התחילו לי מן כאבים אפילו גירודים בצוואר וזה עולה לי ליד צד ימין של הראש ולפעמים לשמאלו. זה הולך ונעלם כל כמה ימים. הכל בסדר איתי מבחינת אוכל ושתיה אפילו מתאמן במכון כושר ועולה במשקל כראוי. לא מזמן עשיתי בדיקות דם תקופתיות לראות שהכל אצלי תקין וברוך השם יצא בסדר הכל. חשבתי שזה אולי ממתח? יש לציין שאני עובד כבר שנתיים מול מחשב וגם כשאני מגיע הביתה אני מול מחשב ולא בתנוחה האולטימטיבית. האם זה משהו שמוכר לך? זה שכיח?

שלום רב לך, נראה שזה קשור בישיבה הממושכת מול המחשב. מומלץ לקום לעיתים קרובות ולהתנועע, ובעיקר להניע את האגן. בהצלחה.

05/04/2009 | 21:45 | מאת: נסיך

לעודד מנהל הפורום האם חבטה עזה בראש יכולה להקרין כאבים על הצוואר או להפך? ספגתי מהלומה עזה בראש ויש כאבים מתמשכים בכל פעם באיזור אחר שוחחתי עם ד"ר רפי קרסו שאמר שמדובר בחבלה גולגלתית. הומלץ לי על טיפולי פיזותרפייה בקו"פח האם זה יכול לשפר את המצב? אודה לעזרתך חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, החבטה בראש בהחלט משליכה על הצוואר. הזעזוע יורד מהראש במורד עמוד השדרה הצווארי ומשפיע בצורה של כאבים. זה יכול לקרות, כמובן, גם בכיוון ההפוך. טיפולי פיזיותרפיה אולי יקלו מעט אך לא יפתרו את הבעיה. נדרש טיפול עדין לאזור הראש והצוואר, שהוא מקור הבעיה. טיפול קרניו סקראל יכול להועיל לך מאד. בהצלחה.

29/03/2009 | 21:05 | מאת: הילה

שלום רב, לאחרונה ביצעתי בדיקת סי טי ראש עקב מיגרנות חזקות שחוזרות. בתוצאה נכתב כי "קיים מוקד מסוייד באזור הפורמינה ע"ש מונרו מימין", לא הוסברו לי התוצאות, אשמח להבין מה זה אומר? מה הסכנה בסיטואציה כזו? תודה רבה, הילה.

שלום רב לך, דרשי מהרופאים הסבר מפורט על האיבחון ועל השלכותיו. זו זכותך והם חייבים לספק לך הסבר ממצה. הם נתנו את חוות הדעת ולכן הם יודעים במה מדובר. אני אינני יכול לחוות דיעה על צילום שלא ראיתי במו עיניי. גם אינני יודע האם המוקד הוא בכלי דם או לא. בהצלחה.

09/03/2009 | 08:19 | מאת: עינת

שלום,מזה כשלושה חודשים יש לי כאבים בצוואר שמקרינים מדי פעם לכאבי ראש בלתי נסבלים וכמו כן גם שכמה תפוסה ,יש לציין שהשכמה מתחילה להשתחרר ,הבעיה עם הצוואר היא בכל תנוחה ,כמו ישיבה עמידה הליכה שכיבה ,אציין עוד שבזמן שכיבה ולא משנה לאיזה צד אסתובב אחרי זמן קצר הידיים מתחילות להרדם לי ,להקלה אני משתמשת במשחת בן גיי ,שעוזרת מקומית וכאשר תוקפים אותי כאבי הראש אני לוקחת נורופן ,אציין שאני בחורה בריאה שעוסקת בספורט ובעיקר בשחיה ושבעיה השכמה קצת הגבילה אותי ,אבל בשבועיים האחרונים חזרתי לשחות רגיל ,אני שוחה בעיקר חתירה כך שלא צריכה להיות הפרעה לצוואר מזה ,כמו כן התחלתי טיפול פיזוטרפי אך אני לא מרגישה שום שיפור,שאלתי מה הלאה? אציין דבר חשוב שזה קרה לי לפני המון שנים ואולי גם לפני בערך 30 שנה הייתי מעורבת בתאונת דרכים שקיבלתי זעזוע בצוואר אבל בזמנו זה עבר,בתודה מראש על תשובתך עינת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ייתכן מאד שמקור הכאב הוא אכן אותה תאונה. טראומה שהמקום עבר יכולה להיות רדומה אך עדיין קיימת, ו"לקום לתחיה" גם לאחר שנים רבות. טוב שאת שוחה והמשיכי כך כי זהו ספורט בריא ביותר. כנראה יש לחץ של חוליה צווארית על העצב הספינאלי המעצבב את היד, ולכן את מרגישה את ה"הירדמות" שלהן. כדי להתגבר על הבעיה נדרש טיפול. בנושא הצוואר היה מספיק טיפול כירופרקטי, אך מכיוון שאת חשה גם בראשך עדיף טיפול קרניו סקראל המטפל גם בראש. תוכלי לקרוא עליו בלינק הבא: http://www.izunim.com/Treatments/Cranium+Treatment/default.aspx בהצלחה.

24/03/2009 | 11:08 | מאת: מיכל

שלום היתה לי בדיוק אותה בעייה וטיפול של מסז שוודי ממש עזר לי וחזרתי לתפקוד רגיל הייתי אצל מטפלת מלאך שממש החזירה לי את החיים אני ממש ממליצה לך לנסות עם את מעוניינת המייל שלי הוא badanidessi@hotmail.com שלחי לי מייל עם את מעוניינת ואני ישלח לך את המספר שלה (היא מבאר שבע )

26/03/2009 | 09:36 | מאת: עינת

תודה לך ,אך כרגע אני מטופלת אצל כירופרט ואני מרגישה שיש תוצאות

24/02/2009 | 16:24 | מאת: מלי

שלום. ביום שבת האחרון החלו לי כאבי צוואר חזקים ביותר, עד כדי כך שבערב התעלפתי. בבוקר שלמחרת, כאשר קמתי מהשינה, שוב התעלפתי.. רציתי לדעת האם זו תופעה שכיחה הנלווית למקרים של צוואר תפוס. (במרפאה הרגיעו אותי שזה יכול לקרות, אך בכל זאת אני רוצה להיות רגועה...)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כן, זה יכול לקרות, כי יתכן ויש לחץ בצוואר על העורקים המוליכים דם למח. לכן המלצתי היא לפנות לטיפול קרניו סקראל, כירופרקטיקה או דיקור בהקדם. בהצלחה.

10/02/2009 | 06:37 | מאת: ריקי

שלום. האם יש באזור המרכז מרפאה לטפול מהסוג שאתה מטפל? ניסיתי מספר טיפולים לעזרה בכאבי ראש, כירופרקט, דיקור, שיאצו ועוד, שום דבר לא עזר, תרופה עוזרת מאוד, אך אני רוצה להיפטר ממנה. האם שווה לנסות ומה הסיכויים? תודה ריקי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינני מכיר, לצערי, מרפאה מקבילה לשלי באזור המרכז, אך שווה לנסות. בהצלחה.

25/01/2009 | 09:08 | מאת: שרית

התחילו לי לאחרונה כאבי ראש אחורי.סוג כאב שלא הכרתי קודם.בעיקר בחצי ראש,צד שמאל..כמו לחץ על הגולגולת.הכאב לפעמים גם מקרין על הצואר. אני מאוד חוששת ופוחדת שיש לי משהו שם חלילה...(לא רוצה אפילו לכתוב ממה אני חוששת). יש לציין,שאני כמעט ולא שותה. אולי זה קשור? מה עלי לעשות?ללכת להבדק? אני מאוד לחוצה.

שלום לך, קודם כל, אין צורך להיות לחוצה. הלחץ רק יגביר את הכאב ואין לו הצדקה. קודם כל חשוב מאד לשתות. רצוי לשתות כמויות קטנות לעיתים קרובות ולא כמויות גדולות לעיתים רחוקות. לדוגמא, כחצי כוס רגילה כל שעה. זה ישמור את רמת הנוזלים בגוף תקינה. את יכולה גם לקחת כדור נגד כאב ראש כגון נורופן, אקמול וכו'. אם כאב הראש לא יחלוף לאחר מספר ימים של הקפדה על הנאמר התיעצי ברופא המשפחה או שתפני אלי שנית. על כל פנים, זה לא נשמע משהו שיש להילחץ ממנו. בהצלחה.

14/12/2008 | 12:08 | מאת: תמר

שלום! לפני כמה ימים נסעתי באוטובוס שעצר בפתאומיות. מאז אני מרגישה כאב בין הצוואר לכתף ימין. בנוסף ינו כאב בין שתי חוליות בגב העליון. הכאב הזה מפריע לי לישון. שאלתי היא - תןך כמה זמן הכאב אמור לפוג והאם עדיף לפנות לרופא או שאין טעם. שאלה נוספת - האם אפשר להתעמן (ריצה בחדר כושר) או לחכות עד שהבאב יעביר. ברצוני לציין גם שעיסוי של המקום רק החמיר את המצב ורק מצב סטטי שי הצוואר והגב מעביר מעט את הכאב. בתודה מראש, תמר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קודם כל פני לרופא לביצוע צילום. אולי נגרם נזק כלשהו לאחת החוליות? כדאי לדעת זאת או לשלול אפשרות. שנית, עדיף לתת למקום להירגע מספר ימים. טיפול אלים מהסוג של עיסוי לא מומלץ, כמו שהרגשת. ריצה לא מומלצת אך צעידה או שחיה בהחלט כן. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות את מוזמנת לפנות שנית. בהצלחה.

13/12/2008 | 22:04 | מאת: לאה

שלום, האם מישהו מכיר או עבר טיפולים אצל ד"ר עקיבא זנבר? תודה

13/12/2008 | 21:19 | מאת: מיטל

שלום ד"ר, אני בחורה בת 27 העובדת בתחום המחשבים. מזה כשנה שאני סובלת מכאבים באזור השכמות והכתפיים , המורגשים הרבה יותר בכתף ימין. בחודשים האחרונים הכאבים נעשו תכופים יותר והחלו גם כאבים בצוואר וביד ימין(בעיקר בתנועות הרמה ובנהיגה). עשיתי צילום ובדיקת אולטרסאונד של הכתפיים שיצאו תקינים. האורתופד הפנה אותי לפיזיותרפיה. הפיזיותרפיסט אמר שלדעתו הבעיה מתחילה מהצוואר. טיפולי הפיזיותרפיה גרמו לשיפור בכאבים, אבל הכאבים לא חולפים לגמרי. ניסיתי גם טיפולי שיאצו שלא פתרו את הבעיה. לאחרונה הגעתי לרופא טבעוני שאמר שאני זקוקה לסדרה של 15 טיפולים שיכללו כ-30 סוגים שונים של טיפולים. בטיפול הראשון (שארך כשעה) הוא השתמש בטיפול בעזרת גלי הלם, בדיקור, בעיסוי, במגנטים חמים ובאולטרסאונד. רציתי לדעת מה עלי לעשות בכדי שהכאבים יחלפו לגמרי? האם זה לא להזיק להשתמש בכל כך הרבה שיטות בטיפול אחד? האם שיטות אלו יכולות להועיל במקרה שלי? תודה מראש, מיטל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הבעיה מתחילה בישיבה הממושכת על כיסא שודאי אינו מהמשובחים התומכים בגב התחתון כראוי. ריבוי טיפולים מהסוג שהזכרת לא יפתור את הבעיה לחלוטין, אולי רק יקל במשהו. אם תפני לטיפול עדין כקרניו סקראל הוא יעשה את העבודה טוב יותר ובזמן קצר יותר. בהצלחה.

15/12/2008 | 23:11 | מאת: מיטל

תודה רבה על התגובה. האם תוכל לפרט מהו הטיפול קרניו סקראל שהזכרת והיכן מבצעים אותו?

11/12/2008 | 21:10 | מאת: xxx

שלום אמת בצד ימין בראש אני מרגישה כאבי קרקפת , ואפילו לפעמים אם אני לוחצת על האזור אני מרגישה כאב עמוק יותר. ההבחנה אני מרגישה במיוחד אחרי לחיצה על האזור. חשבתי שיכול להיות שקיבלתי מכה אבל זה כבר חודשים אותו מצב כשאני לוחצת , הוא כואב מאד , ועם לחיצה שנייה אני מרגישה שאזור הכאב השתנה ועבר לאזור שכן אבל עדיין באותו טווח חשבתי לעשות צילומים אבל צילומי ראש זה לא משהוא מומלץ אם אםשר לקבל יעוץ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אמנם צילומי ראש "אינם מומלצים" כדבריך, אך במקרה זה המלצתי לך לעבור צילום שכזה. יתכן ויש בעיה או לפחות כדי לשלול אפשרות כזו. הראש הוא איבר רגיש וחשוב מכדי לזלזל בו. בהצלחה.

13/12/2008 | 21:28 | מאת: xxx

ומה אתה חושב שזה יכול להיות?

01/12/2008 | 22:35 | מאת: יוסי

שלום וברכה לפני כשנה אימצתי את היד בצורה ממושכת ו"חטפתי" דלקת בכתף. השתדלתי לא לאמץ את היד, וזה אכן עבר.ומאז זה חזר לי כמה פעמים. כיום,אני סובל מכאבים אפי' בפעולה כמו כתיבה וכד',ושאלתי היא, מה אני צריך לעשות בשביל להתנקות מהדלקת ? זה חוזר שוב ושוב וכל פעם בעצמה יותר חזקה?!! אודה לכם מראש,על התשובה. -יוסי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, המלצתי לך היא לפנות למטפל ברפואה סינית או בנטורופטיה. להם יש תכשירים לטיפול בדלקות. בהצלחה.

14/12/2008 | 20:31 | מאת: קובי פסח

שלום יוסי אתה מוזמן להתנסות במריחת משחה בשם אמזון - משחה צהובה העוזרת מאד לדלקות מלבד זאת תפנה לטיפול מקצועי בדיקור או בשיקום תנועתי אורטופדי במידה וישנה הגבלה בתנועה הרבה בריאות קובי פסח - מטפל מוסמך

29/11/2008 | 20:59 | מאת: מרדכי

שלום רב, אמי אישה כבת 70 סובלת בחודשים האחרונים מכאבים עזים ביד שמאל והרגשת נימולבזרוע בצילום רנטגן רואים בלוק בחליות C5וC6 ופרצת דיסק. כדורים לשיכוך כאבים לא עוזרי במיוחד. ברצוני לציין שאימי סובלת גם מאוסטואוםרוזיס . איך אפשר להקל עליה את הכאב. היא לא ישנה בלילות אנא עזרתכם. למי לפנות???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, במצב של אוסתיאופורוזיס, הטיפול חייב להיות מאד עדין. לכן, לשיכוך כאבים בלבד אפשר לחשוב על דיקור, רפלקסולוגיה או סוג'וק. אולם, לנסיון לפתור את הבעיה העמוקה יותר מומלץ יותר טיפול קרניו סקראל, ורק אצל מטפל מנוסה מאד. בהצלחה.