פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
307 הודעות
300 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

12/10/2019 | 16:38 | מאת: חגית

היי, בת 36 סובלת מזה חצי שנה מכאבי גב, הכאבים באים לביטוי בגובה פס החזיה, בעת כימור הגוף ומתיחה, בעת מתיחת הכתפיים אחורה וקירוב השכמות בישיבה זקופה. מה יכולה להיות הסיבה לכך? אני עוסקת בפעילות גופנית משקולות ריצה . אודה להמלצות לפעילות שתפחית את הכאב או כל יעוץ שיכול להקל . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קודם כל, הפחיתי מהפעילות בעיקר זו של המשקולות המאמצת את הזרועות ואת השכמות התומכות בהן. שחררי מעט וסביר שתהיה הקלה תוך זמן קצר אם לא היעלמות של הכאבים. אם לא יהיה כל שינוי תוך שלושה שבועות כתבי שוב.

12/10/2019 | 17:33 | מאת: חגית

עשית את מה שיעצת לי לפני שחודש ועדין אין שיפור. הכאב בא לידי ביטוי רק בפעולה של מתיחת השרירים התכופפות מה גם שיש לי המון קנקים בגב מה שלא היה קודם ידוע לי שקנקים זה בסדר אני די יודעת לשחרר אותם אבל האם יש סיבה לכך? למעט מנוחה בפלג הגוף העליון יש לעשות? האם יש טיפול? או שהזמן עושה את שלו? בעת שכיבה אין כאבים אבל רוב העבודה שלי הינה בישיבה מה שגורם הרבה לכיפוף של הגב ולכאבים בישיבה אני מבצעת הרבה מתיחות לאורך ביום בעבודה כדי להפחית את הכאב אבל כבר תקופה ואין שיפור. תודה על המענה המהיר :)

שלום רב, הן ישיבה ממושכת מול מחשב והן פעולות מאומצות עם משקולות עלולות לגרום לכאבים שכן אינן טבעיות לגוף. על כן חשוב לעשות אותן במתינות ועם הפוגות. יש טיפול קרניוסקראל שיכול להועיל אך אינני בטוח שהוא נחוץ. נסי גם עיסוי עדין או כירופרקטיקה. חג שמח.

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסר דאגה מלבך - שום חיבור לא התנתק. ישנו מתח באזור והוא מתבטא ברעידות. הפתרון יכול לבוא מטיפול בשיטת קרניוסקראל, כירופרקטיקה או אולי עיסוי עדין. חג שמח.

תשמע האם הבעיה הזאת מוכרת? מה הכוונה מתח? אני לא רוצה להגיע למישהו לבזבז סתם כסף לאיזה 10 טיפולים ולא יקרה כלום, השאלה האם הבעיה הזאת מוכרת? אם כן אשמח להתקדם

יש מתח בשרירים והוא גורם לתופעה. המתח יכול לנבוע ממאמץ יתר או ממתח נפשי. אינך הראשון וסביר גם שאינך האחרון שסובל מכך.

27/09/2019 | 15:00 | מאת: mazy

שלום רב, הופניתי לביצוע c.t עמוד שדרה מותני בעקבות כאבים ממושכים קשים בגב תחתון המקרינים לעכוז ולרגל שמאל. בתוצאות כתוב בין היתר: הודגמה סקוליוזיס, שינויים ניווניים במבנה הגרמי, היצרות מרווח בין חולייתי בגובה L5-S1, הודגם תהליך סקלרוטי וליטי מעורב בסקרום מימין, ללא עדות לפריצת קורטקס- להמשך בירור ע"י מיפוי עצם. L3-L4, L4-L5, L5-S1 - בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק התקאלי, הפורמינות שמורות. בנוסף הודגם כבד בצפיפות היפרדנסית ונוזל חופשי בכמות קטנה באגן. בינתיים ביצעתי mri גבי , מותני ואגן . (ממתינה לפענוח). האם רצוי לבצע בנוסף מיפוי עצמות? מה הטיפול האפשרי למה שמתואר בממצאים ובעיקר מה המשמעות של תהליך סקלרוטי ליטי המופיע ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אינני איש בשורות שכן התהליכים המתוארים כאן הם בלתי הפיכים. הם באים בדרך כלל עם הגיל וניתן רק לנסות ולהקל מעוצמת הכאבים אך לא לרפאם. אפשר לעשות זאת בטיפולי קרניוסקראל ולחלק מהם גם בפיזיותרפיה או כירופרקטיקה. כמובן אפשר להיעזר בטיפולים נוגדי דלקת אך זה כבר עניין לרופאים. שנה טובה!

25/09/2019 | 20:10 | מאת: כאב בצוואר מקרין לראש ולאוזן

שלום עודד, אודה לתשובתך. במהלך אימון פילאטיס אתמול הרגשתי מתח הצוואר, כשקמתי מהמזרן הרגשתי לחץ באוזן ימין. וסיימתי את האימון בעדינות. התעוררתי הבוקר עם כאב בשני הצדדים בשרירי הscn ועם כאב ראש ברכה הימנית ומעל ארובת עין ימין. אודה מאד לתשובתך מה לעשות בנידון, אני מודאגת. תודה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב טובה, אין סיבה לדאגה. הגעת למאמץ יתר וזו התוצאה. תני לעצמך לנוח מפעילות זו לזמן מה והכאבים יחלפו מאליהם. להבא עבדי יותר ברכות. הגוף שלנו עדין משאנו חושבים. שנה טובה!

03/09/2019 | 15:57 | מאת: אריאל

שלום, לחברה שלי יש סקוליוזיס כתוצאה מספינה ביפידה. האם כל פיזיוטראפיסט יכל לטפל בה? אשמח לקבל המלצה לפזיוטרפיסט! תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני עוסק בהמלצות לפיזיותרפיסט זה או אחר. אין זה ביכולתי ומתפקידי. בהצלחה.

19/08/2019 | 23:12 | מאת: אריאל

שלום, שמתי לב כשאני ישן על הצד השמאלי אז למחרת בבוקר אני מרגיש מתיחות בצד הימני של הצוואר (הגידים בין הגורגרת לסנטר) שגורמים לי להרגיש "קליקים" באזור הגרוגרת כשאני מסובב את הראש. כשאני ישן על הצד הימני אז קורה אותו הדבר רק בצד שני. 1) אם יש הסבר לתופעה אשמח לשמוע. 2) האם יש תרגילים שאני יכול לעשות כדי להפחית את המתיחות בשרירי הצוואר?

שלום רב, כשאתה קם ממצב שכיבה לעמידה סובב את הראש באיטיות מספר סיבובים עם כיוון השעון ומספר סיבובים נגד כיוון השעון. כמו כן סובב את צירי הכתפיים קדימה ואחורה מספר פעמים. זה ישחרר את השרירים ויניע את החוליות. אם אתה יושב שעות מרובות במשך היום הקפד על קימה ותנועה.

17/08/2019 | 15:01 | מאת: תמי

עקב כאבי צד בגב המותני נתנו לי מכשיר tensנגד כאבים. ברקע שלי לפני ארבע שנים ניתוח כריתת המנגיומיה mriאחרון תקין מאז שאני משתמשת במכשיר שמתי לב יש לי נטייה ליפול. ושכחתי להגיד לרופא כאב שעברתי ניתוח מה דעתך? ניסיתי לבדוק באינטרנט האם יש קשר או תופעות לוואי של המכשיר נגד כאבים tens ולא מצאתי.. ברצוני לציין שבנוסף לניתוח ברקע שלי הפרעת תנועה קטנה שמטופלת בקסנזין שעוזר לי בתפקוד היום יומי מה דעתך על כול הסיפור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא מוכרות לי תופעות לוואי של המכשיר כפי שאת מציינת. מציע שתבדקי מול הספק/יבואן או באינטרנט.

17/08/2019 | 14:24 | מאת: קרוליין

היום קמתי בבוקר אבל לא היה כלום חזרתי לישון עם כאבי גב תחתון אני בקושי זזה אני לא יכולה ללכת מרוב שכואב לי שמתי משחה פרזינג ג'ל שבקושי עזר לי ולקחתי כדור דקסמול כמה זמן זה יכול עד שזה עובר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כאבי גב פתאומיים כאלה ייחלשו בהדרגה וייעלמו ברוב המקרים בתוך כשבוע, תלוי בגורם.

בן 62. עקב כאבי גב תחתון שאני חווה פעם בשנתיים, ומאז היותי בן 20, (לא מדובר בפריצת דיסק ובלט), אני מבצע מספר פעמים ביום תרגיל שבו אני שוכב על הגב, מכופף את הברכיים לכיוון החזה, ואז אוחז בידיי את הברכיים ומפעיל לחץ (לכיוון החזה כאמור), בכדי למתוח את חוט השדרה. לפעמים נשמע "קנעק" חזק בצוואר, כלומר שבחוליות הצוואר שמול הגרון. האם להמשיך בתרגילים האלו? האם 3-4 פעמים ביום של מתיחות ו"קנעקים" שכאלה זה סביר ובסדר? אני מניח שזה בסדר גמור, אל חשוב לי לדעת את דעתו של מי שמבין :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אייל, קודם כל, כאבי גב תחתון כפעם בשנתיים זה יותר מסביר בגילך. שרירים מתכווצים לעיתים ויוצרים מתח וכאבים שנעלמים מאליהם. הם לא קשורים כלל לכפיפות. התרגיל שאתה עושה נועד להפחית מתח מהגב התחתון. זה תרגיל מצויין אך אין כל הצדקה לעשותו יותר מפעם ביום - אפשר בבוקר כדי לעורר את הגוף משנת הלילה. מאידך, הקנאקים שאתה שומע אינם קשורים לעמוד השדרה. אלה רצועות שמחברות בין עצמות וכשהן זזות ממקומן אתה שומע את הקנאק. אין בכך כל סכנה.

07/08/2019 | 18:11 | מאת: תמי

מה פירוש מחלה ניוונית של עמוד שדרה צוווארי עם בלט קל לאורך חוליות c2-5

לקריאה נוספת והעמקה

מחלה ניוונית היא בדרך כלל הסתיידות קלה כתוצאה מגיל. היא מתפתחת עם השנים אך אין מקום לדאגה.

03/08/2019 | 08:16 | מאת: סופי

שלום רב אבקש לדעת איזה מזרון רצוי למי שסובל מבעיות בגב,רך או מעט קשה ,בדרך כלל אומרים מה שנוח ,אבל הנוח לא תמיד נכון לכאבי גב במיוחד כשקמים בבוקר, לכן אבקש את דעתך מה הנכון אני בת 72

שלום רב, אכן אין המלצה חד משמעית. דרגת הקשיות צריכה להיות בינונית. כדי לבדוק את המזרן שכבי עליו על הצד והרגישי את התגובה.

22/07/2019 | 09:21 | מאת: תמר

יש לי חבלה בקרקפת וכאבים חזקים מקרינים לגב לוחצים על הראש עשיתי mriעמוד שדרה צווארי בפענוח נראה יישור הלורורוזיס הפיזיולוגי בצוואר סקולויוזיס קמור לשמאל במעבר על שם צווארי גבי. אין עדות לתמת או תזוזה חוט השדרה בעובי מבנה ואותות תקינים ללא האדרה חריגה c2-3 בלט דיסק אחורי מינילי c3-4בלט דיסק אחורי קל c4-5 בלט דיסק אחורי קל c5-6 בלט דיסק אחורי קל עם זיזים הבולטים מעט יותר ברצס הספנילי השמאלי c6-7 ללא בלט דיסק אני מרגישה כאביםחזקים בגב מקרינים לראש ולוחצים האם נורוכירוג מטפל בזה? אם כדורים לא עוזרים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני יודע אם זה בתחום התמחותו של נוירוכירורג, כי הצד העצבי תקין. נראה לי יותר לכיוון של אורתופד עמוד שדרה. בהצלחה.

23/07/2019 | 15:13 | מאת: תמר

האם שההדמיה של עמוד שדרה צווארי לא תקין יכול לעשות פרכוס ?

לאיזה פרכוס את מתכוונת? היכן בגוף?

23/07/2019 | 16:00 | מאת: תמר

פרכוס אפליפטי האם זה יכול להיות מהדמייה לא תקינה של עמוד שדרה צווארי וכאבים בקרקפת?

זה אינו בתחום התמחותי. פני לנוירולוג.

31/07/2019 | 13:48 | מאת: תמר

לפי הפענוח שרשמתי בבדיקת הדמייה mri בשאלה הקודמת איפה נמצאת פירצות הדיסק ?

התייחסי למה שכתוב בלט כאל פריצה, למרות שיש הבדל קל ביניהם. בכל מקרה המצב אינו קשה ואינו צריך להדאיג אותך.

31/07/2019 | 17:27 | מאת: תמר

תודה על התשובה יש לי רקע נורוכירוגי בעבר כריתת גידול שפיר במוח ובנוסף יש לי הפרעת תנועה.... ולכן המנתח המליץ לי לפני שאני ניגשת לפיזותרפיה או זריקות שנורוכירוג יראה את ההדמייה כי הם טועים בפענוח -נורוכירוג שמבין בניתוחי עמוד שדרה

בהצלחה!

31/07/2019 | 21:03 | מאת: תמר

הרבה הרבה תודה אגב לפי מה שרשמתי בהתחלה של ההתכתבות שלנו באיזה מקום בעמוד שדרה צווארי נמצא הבלט? גב עליון ? גב תחתון?

חוליות C הן צוואריות וL הן גב תחתןן.

15/07/2019 | 09:54 | מאת: נטלי

סובלת מכאבי גב תחתון במשך שבועיים במשך כל היום מידי פעם דקירות בצד שמאל למשך כמה שניות העם יש קשר בין השניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש בהחלט קשר. מה שגורם לכאב בגב התחתון לוחץ על העצב הראשי לרגל ומכאן הדקירות.

15/07/2019 | 10:36 | מאת: נטלי

ממה זה נובע?

רוב כאבי הגב נובעים משרירים מכווצים שלוחצים על עצבים. אלה חולפים מאליהם. מיעוטם נובעים מפריצות דיסק או נזקים אחרים.

05/07/2019 | 00:54 | מאת: רון

ביצעתי צילום מותני ערב כאב גב תחתוןחד מאוד בצד ימין בעיקר. התוצאות בקובץ המצורף אשמח להבין מה אומר כל תשובה של הפענוח והאם זה תקין תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הקובץ לא עבר.

שלום רב, מקריאת התוצאה עולה שהיציבה שלך אינה תקינה אך אין זו בהכרח הסיבה לכאבים ואין גם צורך להתרגש מכך שכן לורדוזיס הינה תופעה נפוצה ואינה מסוכנת. בסך הכל התוצאה טובה ועמוד השדרה שלך תקין. הכאבים הם כנראה תוצאה של מתח בשרירים וזה יחלוף מאליו.

01/07/2019 | 10:52 | מאת: משה

בן 58 סבלתי בעבר ספונדוליזיס L3 L5.כאשר אני רדם בלילה על כרוסת טלויזיה אני קם בלי כאבי גב . כאשר אני ישן במיטה , מזרון אורטופדי בדרך כלל על צד ימין , אני קם עם כאבי גב תחתון חזקים ובקושי הולך עד שמבצע מתיחה לאחורה - מה הסיבה ומה ניתן לעשות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כל פגיעה בעמוד השדרה אינה בהכרח היקפית והיא יכולה להיות בצד אחד בלבד. לכן מצא את הדרך להקטין את הכאב אולי ע"י נסיון להירדם על הגב או על צד שמאל. טיפולים כגון קרניוסקראל או כירופרקטיקה יכולים להקל מעוצמת הכאבים.

20/06/2019 | 03:08 | מאת: רוית

שלום, יש לי כאבי גב חדים באמצע הגב שאני נוגעת בגב כואב לי כמו סימן כחול ומרגישה בלט כמו חוליה שיצאה מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פני לרופא המשפחה שיפנה אותך לאורתופד ויעשה לך צילום גב. יכולות להיות לכאב מספר סיבות אפשריות לכן כדאי לעשות צילום.

17/05/2019 | 10:30 | מאת: שרונה

שלום אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים. מאוד מבקשת את דעתך בתודה מראש שרונה

שלום רב, לצערי אינני יכול להמליץ על מי מהם כי אינני מכיר אותם. תחום זה אינו בהתמחותי. בהצלחה.

סובלת מרפלוק ןלחץ לןשט העליונה אחרי אוכל וללא אוכל ויש כאב ברום הבטן ובגב העליון סותרי חןמצה לא עוזרים והכאב רב יש לי בעיות בליעה גם כן נאןכל מתקשה לרדת וגורם גם לכאב חזק האם אתה מטפל בכאב מהסוג הזה? אקמול לא עוזר וטראמאדקס ואופטלגין לט יכולה לקחת

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אינני מטפל בסוג זה של כאב. פני לרופא אף אוזן וגרון או לגסטרונום.

26/03/2019 | 21:59 | מאת: Bo

אישתי כבר כמה שבעות סובלת ממתח וכאבים בצוור, מלווה גם בסחרחורות והעדר שינה זה התחיל מהתקבצויות, מתח וכאבים בחזה. בדיקות אק"ג, רנטגן של חזה וצוור ללא ממצאים. אנחנו אבודי עצות, מה שורש הבעיה? לאיזה סוג של מומחה לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

כל טיפול מהרפואה המשלימה להרפיית מתח השרירים באזור השכמות והצוואר יכול להועיל, מדיקור סיני עד לקרניוסקראל.

שלום, שלשום עבקתי תאונת דרכים. התנגשתי במכונית שלפניי. אחרי כמה שעות התחלתי להרגיש כאבים ביד שמאל. הלכתי להבדק ואמרו שאני בסדר. מאתמול הכאב ביד הפך לזרמים והתחיל אצלי כאב בצוואר... בלילה הרגשתי שהגוף שלי מתפרק. היום כל היום הצוואר כאב וכל שניה יצאו לי קנאקים ורעשים מוזרים. האם יש מה לעשות או להמתין שיעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זו תופעה ידועה המכונה "צליפת שוט" שפרושה זעזוע של הראש והצוואר בשל התאונה הפתאומית. אם הבדיקה וצילום הצוואר מראים שהחוליות תקינות אזי אין מה לדאוג. זה יחלוף מאליו. אולם אפשר להקל עם עיסוי עדין או טיפול קרניוסקראל.

לא עשו לי צילום... הכאבים בצוואר התחילו לי אחרי.. לבדיקה הלכתי כי היה לי נימול ביד.. רק אחר כך התחיל הצוואר.. האם לבקש לעשות צילום?

כדאי, אם הכאבים חזקים, ולוא רק כדי לשלול אפשרויות אחרות. במרבית המקרים הכאבים מופיעים באחור ולא מיד לאחר התאונה. גם יומיים שלושה לאחר מכן.

עשיתי הבוקר צילום רנטגן עמוד שדרה צווארי שיצא תקין לחלוטין. אבל באמת יש לי כאבים בצוואר וביד.. האם הכל דמיון? איך יכול להיות שאני מרגישה כאבים ואין סיבה?

שלום רב,פונה בשם אימי בת 95 כולל קוצב לב. מזה 3 שנים סובלת מכאב צוואר עליון ליד בסיס גולגולת . לאחרונה מונע ממנה ללכת לטווח ארוך . הרופא נתן לה לקחת כדור זלדיאר אולם זה לא עוזר. היא רוצה ללכת ופשוט לא יכולה. היינו במרפאת כאב אמרו לנסות אקמול.ברגע ששומעים הגיל. זה בעייה. יש הצעה? פתרון?תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן, בגיל כזה הגורמים לכאבים יכולים להיות רבים אך הטיפולים האפשריים מעטים מאד כך שאינני יכול להמליץ, במיוחד כשאינני מכיר את תיקה הרפואי.

לא משנה מה אני עושה בפעילות גופנית אחרי כמה שניות מרגיש כאילו לוחצים לי על הראש מכל הכיוונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אולי אתה מגזים קצת עם הפעילות וצריך להפחית ממנה. הקפד גם לשתות הרבה.

10/01/2019 | 16:51 | מאת: אלון

שלום רב, סובל מפריצת דיסק מותנית l2 l3כבר ארבעה חודשים עם רדיקולופטיה כרונית לפיemg וכאבים עזים בירך שמאל. מה משמעות הדבר? האם זה מסוכן/הפיך ? עברתי הכול כולל ניתוח אנדוסקופי להסרת הדיסק הפרוץ אבל אין הקלה בכאב הירך אלא להיפך .ישנה החמרה בכאבים. מה עושים? אני סובל סבל רב בשל כך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פריצת דיסק היא בלתי הפיכה אך ניתן להפחית כאבים. ייתכן וטיפול קרניוסקראל עדין יוכל לעשות את העבודה.

21/12/2018 | 00:12 | מאת: טלי

שלום רב, עקב כאבי צוואר הופניתי לפיזיותרפיה בה השתמשו במכשיר TENS על הצוואר על מנת להקל את הכאב בנוסף לתרגילים. בפעם האחרונה שהשתמשו במכשיר עליי הוא גרם לכאבים חזקים מאוד בצוואר, לפעימות בראש ולכאבים חלשים בחזה. האם מסוכן להשתמש במכשיר זה בצוואר? האם יש סיבה לדאגה כי שמו את האלקטרודות על איזור מסוכן? קראתי כי אסור לשים את האלקטרודות בצידי הצוואר ובקדמת הצוואר אך מה קורה במידה וכן שמים אותן שם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני מכיר את המכשיר דיו כדי לתת חוות דעת אך אם את מרגישה את מה שהרגשת דווחי על כך לממונים ואולי ישנו משהו בטיפול או אף יפסיקו אותו.

תודה, ניתן למחוק את השאלה.

22/11/2018 | 14:45 | מאת: יעל גוטליב

בת 33 גרושה +ילדה. מזה 10 שנים כאבים חזקים בראש צוואר שכמות בעיקר שכמה ימין. עברתי מלא רופאים טיפולים וטיפול במרפאת כאב. עברתי מס' פעמים MRI מח ועמוד שדרה צווארי (מצב) הרופאים טוענים שהכאב הינו ממתח נפשי . זה כאב שמופיע בד"כ בבוקר לאורך כל היום. לפעמים נפסק לאחר היציאה מהמשרד לפעמים לא. אציין שפעילות גופנית מפחיתה לי כאב. ממה אתה חושב שזה נובע ? דרכי טיפול מומלצות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט אפשרי שזה נובע ממתח נפשי - סטרס, שכן מצב של סטרס גורם לכיווץ של שרירים באזור עמוד השידרה, מה שגורם לכאבים. גורם אפשרי נוסף הוא ישיבה ממושכת מידי מול מחשב. לאפשרות השניה הפתרון הוא פשוט - לקום לעיתים קרובות, להתהלך בחדר ולהניע את הגוף כולו ואת האגן בפרט עד כדי "ריקודי בטן". בכל מקרה הפתרון הטוב ביותר הוא טיפול בשיטת קרניוסקראל, ואם אין באפשרותך לעבור טיפול כזה ישנה משחה הומאופטית שנקראת טראומיל שיכולה לשחרר את השרירים מקומית.

09/10/2018 | 00:50 | מאת: שירי

שלום אני סובלת מכאבים בשכמה השמאלית עם נימול קל בשכמה. נשלחתי לבצע בדיקת mri צווארי על מנת לבדוק מה הגורם לכך . אשמח לחוות דעתך , פענוח הבדיקה יגיע רק בעוד עשרה ימים , מצרפת תמונות מהmri. בתודה מראש......

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המתיני לפענוח המקצועי. הם ינתחו את ממצאי ההדמיה בצורה הטובה ביותר.

30/09/2018 | 12:47 | מאת: ענת

שלום אני סובלת מכאבי גב .צווארוכתף שמאל.אני מבקשת פיענוח ממצאים: צוואר- מגבלה בתנועות עמ"ש צווארי עם הקרנה לזרוע שמאל,שינויים ספונדילוארטרוטיים ודיסקוגניים c5-c6/ כתף- כאבים בm.deltoid' רגישות במישוש בהיבט לטרלי וקידמי של כתף, sign impingement-חיובי,liff of-מגיעה עדs1. גב-כאבים עם הקרנה לרגלים ללא סימני חוסר נוירוסקולרי,כוח גס תקין,אין רפלקסים פתולוגים,סימן לסג חיובי דו צדדי,טווח תנועות בפרקים שמור,עמ"ש מותני-שינויים ספונדילוארטרוטיים ודיסקוגנים L2-L.3 קשה לי עם הנפת זרועות מעל גובה כתפים ומקבלת כאב חד בכתף,אני מקבלת תרופה בשם סלקוקס 200מ"ג ואקסיפן ג'ל הם לא הקלו על כאבים בצורה מלאה. מה סוג ספורט בהתאם מצבי רפואי? מה טיפול נכון לשחרור מכאבים?אשמח לקבל תשובות ,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ספורט המומלץ במצבים אקוטיים כשלך הוא ספורט עדין ורך. המומלצים ביותר הם צעידה, שחיה. אפשר כמובן להוסיף התעמלות , יוגה וכו'. הטיפול המומלץ ביותר הוא קרניוסקראל שהוא עדין מאד.

23/09/2018 | 15:18 | מאת: אריה

בגלל כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל שמאל אני עומד לקבל זריקת אפידורל בשיקוף לכמה זמן מנוחה אני זקוק לאחר הזריקה ? מתי מותר לי לטוס ?

לקריאה נוספת והעמקה

זאת שאל את הרופא המטפל. הוא ייתן לך תשובה.

23/09/2018 | 13:15 | מאת: דניאל

שלום, רציתי לדעת האם עיסוי בתנועות מעגליות של צידי הראש (הרקות) עם כריות כף היד בלחץ מתון מותר? האם לחץ חיצוני על הראש עלול להזיק בצורה כלשהי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עיסוי עדין יכול בהחלט להועיל אך לא להפעיל לחץ חזק כי זה יוריד מהאפקטיביות של הטיפול.

09/01/2018 | 15:25 | מאת: גל

בן 32. אובחנתי כסובל מכאב ראש מיקבצי שמשבש את חיי. יש לך הצעה להקלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול קרניוסקראל המומלץ ביותר.

28/09/2017 | 10:52 | מאת: אבי

לפני חצי שנה קיבלתי מכה באזור החזה בדיוק איפה שהצלעות מעל הבטן, מאז ועד היום יש לי שם כאב רדום כזה, כאילו האזור תפוס, ולפעמים גם מגרד כזה עם זרם חלש שמגרד, הלכתי לכל הרופאים שיש, נורולוג של עצבים, רופא משפחה, כירורג, ואז עוד פעם רופא משפחה והוא שלח אותי לבדיקת מיפוי עצמות והכל בסדר, ואז שלחו אותי לרופא בטן גסטרו, והוא עשה לי בדיקת גסטרוקופי ומצא דלקת, הוא נתן לי תרופה שנקראת אומפרדקס, וגם אחרי 30 יום שלקחתי אותה הכאב לא חלף, מה זה יכול להיות הכאב התפוס הרדום הזה?, זה פחות כאב זה יותר כאילו יש לי שם משהו רדום תפוס כזה, אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן בהחלט שנוצרה שם דלקת והיא הסיבה לכאב. ישנה משחה הומאופטית ללא תופעות לוואי שניתן למרוח על המקום גם 3 פעמים ביום. היא נקראת טראומיל וניתן להשיגה בבתי מרקחת המוכרים מוצרים הומאופטיים ללא מרשם רופא. בהצלחה.

05/09/2017 | 23:07 | מאת: אני

שלום, מזה 4 שבועות סובלת מכאבים ברגל שמאל , כאב בהליכה, לכן יש לי צליעה, כאב שמוקרן מהישבן וכל פעם מורגש במקום אחר. יש גם הגבלה בתנועה. הייתי אצל מס פזיוטרפיסטים וכל אחד נותן חוות דעת שונה ומטפל באופן אחר וכרגע מטופלת אצל פזיוטרפיסט אחרון שמרגיש לי שהוא עלה על הבעיה. לדבריו יש ליח בצקת שמתישת על שריר בגב התחתון, זה לוחץ על העצב, שמקרין לסיאטיקל ומקרים לרגל , לכן ההקרנה לרגל והקושי בהליכה. התחלתי אצלו טיפול אבל אני כבר מיואשת אז שואלת גם כאן, נניח ומדובר אכן בבצקת על השריר בגב תחתון, חוץ מעיסוי, מה עוד שיכול להקל על הבצקת ולהעלים אותה כעדי שלא ילחץ לי על העצב? הוא טוען שארקוקסיה לא תעזור ולא תרופה אחרת. אני עושה כמובן מתיחות שנתן לי אבל רוצה לדעת אם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות, למרוח, לאכול שיזרז את ההחלמה ויפתור את הבעיה כי אני כבר 4 שבועות סובלת. כמו כן, עם טיפל נכון, תוטך כמה זמן הבעיה הזאת עשויה להיפטר? והאם יוצאים מזה או שאסבול מזה עכשיו לתמיד? והאם טיפול אלטרנטיבי יכול לעזור לבעיה כזאת? אגב אני בחורה בת 33, בריאה ועושה הרבה ספורט. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש משחה שנקראת טראומיל. אפשר למרוח אותה על המקום. תשקלי להפחית קצת בספורט על מנת לאפשר למקום להבריא.

30/07/2017 | 23:46 | מאת: קרין

אני בת 26 , שותה מדי פעם אלכטהול, במפגשים חברתיים ובמשפחה יין פה ושם בחגים ובהרמות כוסית.. כשאני שותה אלכוהול (יין, מבעבעים, בירות) אני מרגישה כמו שרירים תפוסים באזור חגורת הכתפיים והראש.. כאילו שהכתפיים מתרוממות למעלה בחוסר נוחות וכשאני מפסיקה לשתות ההרגשה פגה. כל פעם שאני שותה אפילו רק חצי כוס יין מה זה התופעה הזאת? האם אסור לי לשתות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן וזו תגובה אלרגית לאלכוהול. לא ידוע לי על מקרה דומה. עצתי לך היוועצי עם רופא משפחה.

10/06/2017 | 11:00 | מאת: דניאל

שלום, אני בן 53 וסובל כבר כחצי שנה מתחושת שריפה בגב העליון מצד ימין . בתחילה עשיתי בדיקות אורטופדיות רנטגן בגב העליון והאורטפד הפנה אותי לכירפרקט בטענה שאני לא עושה התעמלות לאחר שרופה המשפחה אמר לי שהוא מעולם לא שמע על התחושות שאני מתאר . בזמן האחרון הכאבים התגברו, נמשכים יותר שעות, מקרינים גם לזרוע וגם לרגליים כמין תחושות חום ואף מביאים את השכמות למצב של חוסר תחושה. שמעתי שייתכן ויש לי דלקת בעצב- האם זה יכול להמשך כל כך הרבה שנים ואף להחמיר? אילו בדיקות ניתן לעשות? האם ישנה תרופה כלשהיא שמטפלת בתחושה שציינתי במידה ומדובר בדלקת בגיד ? והאם זה נשמע הגיוני התיאור והאבחנה?

לקריאה נוספת והעמקה

התיאור הגיוני לחלוטין. בהחלט יתכן שיש דלקת וזה יכול להימשך זמן רב. תלוי בגורם. נסה טיפול כירופרקטיקה כפי שהומלץ או טיפול קרניוסקראל. בנוסף יש משחה הומאופטית הנקראת טראומהפלנט שניתן למרוח אותה ללא תופעות לוואי.

17/06/2017 | 18:50 | מאת: דניאל

תודה מר גבע מהיכן אני רוכש את המשחה ? יש לי כאבים שהתחילו גם בחזה רק לידיעה.

את המשחה ניתן לרכוש בבתי מרקחת, חנויות טבע ורשתות מזון טבעי שמוכרים מוצרים הומאופטיים.

19/06/2017 | 11:03 | מאת: דניאל

עודד תודה שאלה נוספת מה זה קרניוסקראל

טיפול מגע עדין במיוחד העובד על עמוד השידרה והראש ומערכת העצבים המרכזית.

15/03/2017 | 14:35 | מאת: מנחם

שלום! אני עובד בכתיבה ועריכה במחשב. לפני בערך חודשיים התחילו לי כאבים בשורש כף היד. הלכתי לאורטופד שבדק וראה שאין בעיה בתנועת היד וכו' והמליץ על תחבושת ונוגדי דלקת. לקחתי למשך שבועיים ואכן הכאבים בשורש כף היד חלפו. אלא שאז החלו כאבים באזור שריר כופפי שורש היד והאצבעות. הכאב נחלש אחרי כמה ימים, ואחרי זה החלו כאבים באזור שריר הזרוע הדו ראשי, בשני הידיים. ביד שמאל כבר נחלש, וביד ימין עדיין כואב. אם אני משתמש בעכבר ובמחשב, אז זה מתחזק. ויורד לסירוגין כשאני לא משתמש. בכלל אני חש איזה תחושת כבדות קלה בכל הידיים. אבל לא כאב ממש. אין כל מגבלות תנועה. * רציתי לדעת מה עלי לעשות? (אציין שגם לפני 3 שנים היו לי כאבים, כנראה דלקת, בברך בצד החיצוני של רגל שמאל, והלכתי לאורטופדים ועשיתי צילומים והכל ולא ראו משהו, ועד היום אני לא מאמץ את הרגל ולא חש את הכאבים, ועדיין לפעמים יש חוסר נוחות שם, אם אני מאמץ הרבה את הברך כמו בשחייה וכיו"ב). האם ייתכן שזה דלקת מפרקים ראומטית? יש צורך לעשות בדיקות דם כדי לשלול זאת? או שאלו לא התופעות? האם יש צורך בבדיקת emg? האם ייתכן שהם סתם דלקות עקב שימוש רב במחשב (ואני משתמש המון במחשב ובסמארטפון)? ואם כך - מה עלי לעשות? ולמי אפשר לפנות כדי שיאמר לי איך להתאים את עצמי לישיבה במחשב? האורטופדים במקום מגוריי לא אומרים לי דברים ברורים. מה זה? מה אני יכול לעשות? כבר נמאס לי מהתחושה שאני לא יודע מה זה, ולא מצליח למגר את זה. *** אני מאוד לחוץ מכל העניין וההשלכה על העבודה שלי, אז תודה רבה מראש על התשובות!

לקריאה נוספת והעמקה

בשימוש רב במחשב יכולה להתפתח דלקת. לוקח לה זמן לעבור. בדוק את הכיסא עליו אתה יושב ובמידת הצורך החלף אותו או שנה גובה ישיבה. במידת היכולת מתן את זמן הישיבה מולו ואם עדיין יהיו כאבים בקש בדיקות.

05/11/2016 | 11:27 | מאת: אימאן

האם אפשר לעשות החלפת הדיסק בדיסק מלאכותי במקום לעשות פיוז'ן (החכה) לחוליות עמוד שדרה צווארי? מה הסיכון בשיטה "החלפת הדיסק בדיסק מלאכותי"?

אורתופד יוכל לענות לך טוב יותר לשאלתך.

26/10/2016 | 10:15 | מאת: רועי

שלום רב, אובחנתי כסובל מפריצת דיסק בצוואר כלהלן: C5-6: בלט דיסק נוירופורמינלי ימני, המצר את הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין. :C6-7 פריצת דיסק פרא-מדיאנית ימנית, עם לחץ על הרצס ועל הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין. מכמה חוות דעת ובדיקות של רופאים הבנתי כי אני רחוק מאוד מניתוח כלשהו. הפריצה כנראה לוחצת על העצב, ועקב כך יש לי הקרנה בשכם ימין עליון ולכתף ימין עד המרפק והכי גרוע שקשה לי להתאמן בחדר כושר..גם אם זה משקלים נמוכים ובהדרגה. מה עושים? מה יכול לעזור לי? איזה טיפול משלים? אולי תרופתי? זריקות? משהו? תודה המיואש מהחיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במצב אקוטי - כשיש כאבים - הטיפול המומלץ ביותר הוא קרניוסקראל. לאחריו אפשר רפלקסולוגיה. כשאין כאבים אפשר כירופרקטיקה עדינה. בהצלחה.

19/06/2016 | 12:05 | מאת: אבגד

שלא נחשף לשמש 10 דקות בשמש וזה מסתדר לכל היום. יש לך פיתרון לזה ?

לא ברורה לי הבעיה לכן אין לי הסבר או פתרון.

20/06/2016 | 20:35 | מאת: אבגד

חוסר זרימה תקיעה ותפוס בגוף. כשאני נחשף לשמש זה עובר ומסתדר. החשיפה לשמש מרפא את המצב. תלוי בחשיפה לשמש בשביל להרגיש טוב.

08/02/2016 | 00:00 | מאת: טלי

שלום רב, אבי בן 63. קיבל התקף לב לפני כעשר שנים וסובל מכאבים בחזה באופן תכוף. יש לו לחץ דם גבוה ואודם בצוואר. האם יש קשר, ומה ניתן לעשות כדי להקל עליו? תודה טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין זה תחום התמחותי. פני לרופא/ת המשפחה והם יפנו אותך לרופא המתאים.

19/09/2015 | 21:09 | מאת: איילת דהן

היי לכולם עבר למעלה משנה שאני סובלת מכאבי צוואר חזקים מאוד ביצעתי רנטגן,CTואם אר אי התגלה בלט דיסק צווארי בC5-C6 ומאז יש לי כאבי ראש אחוריים,לחץ בעיניים ותחושת חוסר יציבות רציתי לדעת האם יש קשר בין חוסר היציבות לכאבי הצוואר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש קשר. חוסר האיזון בחוליות הצוואר כתוצאה מהבלט יוצר מתח בעצמות הגולגולת וביניהן עצם הרקה (הטמפוראלית) בה נמצאת תעלת השמע וזו משפיעה על האוזן הפנימית בה נמצא איבר שיווי המשקל.

24/07/2015 | 00:42 | מאת: יהונתן

היה לי שישול במשך מספר ימים ופתאום ניהה כאב בעצם הזנב למה זה ומה אפשר לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין קשר בין השילשול לכאב בעצם הזנב. יתכן ויש לך כאבים בעצם הזנב אשר גברו כתוצאה מאימוץ שרירים ביציאות. במקרה זה הכאב יחלוף מאליו. אפשרות נוספת היא שהכאב כלל אינו בעצם הזנב כפי שנדמה לך אלא במקום אחר. אם הכאב לא יחלוף בתוך שבוע כדאי לבדוק זאת.

14/05/2015 | 10:12 | מאת: דפנה

שלום, יש לי דלקת בין עמוד השידרה לאגן. איזה קומפרסור לעשות, כרית חשמלית, או קרח. תודה, דפנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי כרית חשמלית לחימום אך נסי את שניהם ותראי איך את מרגישה. זה מה שקובע.

01/05/2015 | 00:26 | מאת: בן 23

יש לי כבר 6 שנים בעיה שמתגברת עם הזמן , כאשר אני במצב ישיבה (במחשב , נוהג וכוו..) מתחילה לי תחושת עקצוץ שהופכת לנימול ושריפה שמקרינה לי לצוואר ולשריר האחורי ביד שמאל , יש לומר כי צד ימין של הגוף תקין לגמרי מה שמוזר ושניסיתי כל טיפול אפשרי ללא שום הבנה מה זה (EMG , פיזיותרפיה בכל הסוגים ואורטופדיה ) בסך הכל בן 23 ולא יודע מה לעשות .. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זו בעיה מוכרת וידועה בקרב המרבים לשבת על כיסאות. גופנו לא בנוי לישיבות ממושכות מידי. הקפד לקום לעיתים קרובות ולהניע את הגוף - בעיקר את האגן. אם הכאבים לא יחלפו פנה לטיפולי קרניוסקראל או כירופרקטיקה.

27/04/2015 | 16:28 | מאת: גל

בן 62. לאחרונה סובל משרירים תפוסים ברגל ימין ובכף רגל ימין יש חלק שאין לי בו תחושה והוא רדום. כף הרגל לא נפוחה ולא אדומה. האם זה מסוכן או בעייתי שחלק מכף הרגל רדום?האם אני יכול להתעלם מכך או שאני חייב לבדוק זאת . מה עלי לעשות? תודה. תאמו תורצרו קשרהדפסת ההודעההוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כדאי לעשות בדיקה ולוא רק כדי לשלול אפשרויות. יתכן שיש לחץ קל על עצב וזה גורם לתופעות. בגיל מתקדם ישנם שינויים בעמוד השדרה ואלה יכולים להוות סיבה. גם אם זה המקרה אין מקום לדאגה.

13/04/2015 | 15:12 | מאת: עמית

שלום עודד אני בן 22 ,ומזה כשלושה שבועות סובל מכאבים בצוואר כתוצאה מחימום לפני אימון,בהתחלה חשבתי שהצוואר בסה''כ נתפס קצת ועשיתי מנוחה של כמה ימים וזה לא עבר,הלכתי לרופא מחשש שלא יתפתח לדלקת והוא הביא לי ברקסין,שאלה שלי האם מותר להתאמן ולקחת את הכדורים ביחד או שאסור ? במידה ואני עושה אימון חלקי רק על רגליים ולא מאמץ את הצוואר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אפשר להתאמן בעת לקיחת הכדורים אך רצוי שלא. תן למקום לנוח עוד. מספר ימים זה לא מספיק. לעיתים צריך לתת למקום להירפא גם שבועיים שלושה. עשה פעילות אחרת ומתונה יותר.

04/03/2015 | 18:34 | מאת: מיטל

אני בת 21, סובלת מכאבי גב תחתון בצורה חמורה.. קושי לשבת ישר ולעבור מישיבה לעמידה בעיקר. הייתי אצל שניי אורטופדים ופיזיותרפיסט ואמרו שאין דלקת ואין בעיה כלשהי ברנטגן. לא הביאו לי שום תרופה. מה אוכל לעשות כדי להקל על הכאב? זה מקשה על פעולות יומיומיות.. אני נואשת לפתרון. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בחורף תופעת כאבי הגב נפוצה יותר בשל הקור. דאגי לחמם את המקום בלבוש הולם או אפילו בקבוק חם. בעת שכיבה שכבי על הגב וכופפי רגליים עם הברכיים לכיוון הבטן. אם עדיין הכאב מנטרל בקשי מרופא המשפחה מירשם לכדור בשם ארקוקסיה.

08/03/2015 | 20:20 | מאת: אני

חברה אמרה שהוא מאוד עזר לה ומאוד המליצה..האם הוא עושה את אותה פעולה שהארקוקסיה עושה? תודה

30/03/2015 | 01:04 | מאת: מיטל

אכן הרופא הביא לי כדורי ארקוקסיה אך הם לא עזרו אפילו לא מעט. האם יש בדיקה נוספת כלשהי שאני יכולה לבצע? לא נשמע הגיוני שכאב שרירים שהוא אפילו לא דלקתי, גורם לכאב בלתי נפסק ובלתי נסבל שמגביל את כל הפעילויות שלי...

אין בדיקות נוספות. יכולים להיות רק טיפולים נוספים. נסי למצוא מטפל בקרניוסקראל או כירופרקטור באזור מגורייך.

30/11/2014 | 15:37 | מאת: שיר

בת 18 מחלת רקע אנדומטריוזיס בתוצאות רשום שהכל תקין פרט ל c3-4 : בלט דיסק פרא מדיאני ימני מיצר את הנוירופורמינה מימין עם לחץ על הרצסוס הימני. ובנוסף בסיכום כתוב: דיסקופטיה ימנית נצפתה בגובה c3-4 עם היצרות של הנוירופורמינה. מה זה אומר , מה עושים , ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה אומר שבחוליות צוואריות 3-4 יש היצרות של התעלה בה עובר חוט השדרה ויש ירידה בנפח הדיסק החוצץ ביניהן עם בלט שיוצר לחץ על עצב. התהליך בעיקרון הוא בלתי הפיך אך אפשר להקל את הכאבים והמיגבלות, אם יש כאלה, בטיפול קרניוסקראל. כאשר המצב מסכן חיים או מסכן בשיתוק עושים ניתוח, אך זה כבר לשיקול אורתופד. בהצלחה.

שלום כבר יומיים אני סובל מכאב מאחורי הראש ובצוואר בחילות וצמרמורות .אני חייב לציין שאני תקופה יושן עקום כי הכריות של לא נחות. ואני שותה תה טיבטי 3 פעמים ביום.אני בן 18 בריא ואין לי מחלות רקע .אבל אני ממש מפחד שזה לא משהו רציני .לצערי הרופא משפחה שלי בחופשה .לכן אני שואל פה.מחכה לתשובה בהקדם .תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יומיים הם לא אינדיקציה. ייתכן שזה יחלוף מאליו. המתן בסבלנות.

26/11/2014 | 18:32 | מאת: סימי

שלום. בת 52,מזה כשבועיים יש לי עיקצוצים בצוואר ובקרקפת עם תחושה של שריפה זה חוזר ונעלם. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נראה שיש לחץ כלשהו על עצב. יכול לחלוף מאליו.

20/10/2014 | 05:50 | מאת: סוזי

האם אפשר לקבל ומותר לחולים במחלה זו לקבל טיפול עיסוי הוליסטי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, זאת עליך לשאול את הרופא המטפל.