פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
292 הודעות
285 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

20/06/2019 | 03:08 | מאת: רוית

שלום, יש לי כאבי גב חדים באמצע הגב שאני נוגעת בגב כואב לי כמו סימן כחול ומרגישה בלט כמו חוליה שיצאה מה יכולה להיות הסיבה?

שלום רב, פני לרופא המשפחה שיפנה אותך לאורתופד ויעשה לך צילום גב. יכולות להיות לכאב מספר סיבות אפשריות לכן כדאי לעשות צילום.

17/05/2019 | 10:30 | מאת: שרונה

שלום אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים. מאוד מבקשת את דעתך בתודה מראש שרונה

שלום רב, לצערי אינני יכול להמליץ על מי מהם כי אינני מכיר אותם. תחום זה אינו בהתמחותי. בהצלחה.

סובלת מרפלוק ןלחץ לןשט העליונה אחרי אוכל וללא אוכל ויש כאב ברום הבטן ובגב העליון סותרי חןמצה לא עוזרים והכאב רב יש לי בעיות בליעה גם כן נאןכל מתקשה לרדת וגורם גם לכאב חזק האם אתה מטפל בכאב מהסוג הזה? אקמול לא עוזר וטראמאדקס ואופטלגין לט יכולה לקחת

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אינני מטפל בסוג זה של כאב. פני לרופא אף אוזן וגרון או לגסטרונום.

26/03/2019 | 21:59 | מאת: Bo

אישתי כבר כמה שבעות סובלת ממתח וכאבים בצוור, מלווה גם בסחרחורות והעדר שינה זה התחיל מהתקבצויות, מתח וכאבים בחזה. בדיקות אק"ג, רנטגן של חזה וצוור ללא ממצאים. אנחנו אבודי עצות, מה שורש הבעיה? לאיזה סוג של מומחה לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

כל טיפול מהרפואה המשלימה להרפיית מתח השרירים באזור השכמות והצוואר יכול להועיל, מדיקור סיני עד לקרניוסקראל.

שלום, שלשום עבקתי תאונת דרכים. התנגשתי במכונית שלפניי. אחרי כמה שעות התחלתי להרגיש כאבים ביד שמאל. הלכתי להבדק ואמרו שאני בסדר. מאתמול הכאב ביד הפך לזרמים והתחיל אצלי כאב בצוואר... בלילה הרגשתי שהגוף שלי מתפרק. היום כל היום הצוואר כאב וכל שניה יצאו לי קנאקים ורעשים מוזרים. האם יש מה לעשות או להמתין שיעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זו תופעה ידועה המכונה "צליפת שוט" שפרושה זעזוע של הראש והצוואר בשל התאונה הפתאומית. אם הבדיקה וצילום הצוואר מראים שהחוליות תקינות אזי אין מה לדאוג. זה יחלוף מאליו. אולם אפשר להקל עם עיסוי עדין או טיפול קרניוסקראל.

לא עשו לי צילום... הכאבים בצוואר התחילו לי אחרי.. לבדיקה הלכתי כי היה לי נימול ביד.. רק אחר כך התחיל הצוואר.. האם לבקש לעשות צילום?

כדאי, אם הכאבים חזקים, ולוא רק כדי לשלול אפשרויות אחרות. במרבית המקרים הכאבים מופיעים באחור ולא מיד לאחר התאונה. גם יומיים שלושה לאחר מכן.

עשיתי הבוקר צילום רנטגן עמוד שדרה צווארי שיצא תקין לחלוטין. אבל באמת יש לי כאבים בצוואר וביד.. האם הכל דמיון? איך יכול להיות שאני מרגישה כאבים ואין סיבה?

שלום רב,פונה בשם אימי בת 95 כולל קוצב לב. מזה 3 שנים סובלת מכאב צוואר עליון ליד בסיס גולגולת . לאחרונה מונע ממנה ללכת לטווח ארוך . הרופא נתן לה לקחת כדור זלדיאר אולם זה לא עוזר. היא רוצה ללכת ופשוט לא יכולה. היינו במרפאת כאב אמרו לנסות אקמול.ברגע ששומעים הגיל. זה בעייה. יש הצעה? פתרון?תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן, בגיל כזה הגורמים לכאבים יכולים להיות רבים אך הטיפולים האפשריים מעטים מאד כך שאינני יכול להמליץ, במיוחד כשאינני מכיר את תיקה הרפואי.

לא משנה מה אני עושה בפעילות גופנית אחרי כמה שניות מרגיש כאילו לוחצים לי על הראש מכל הכיוונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אולי אתה מגזים קצת עם הפעילות וצריך להפחית ממנה. הקפד גם לשתות הרבה.

10/01/2019 | 16:51 | מאת: אלון

שלום רב, סובל מפריצת דיסק מותנית l2 l3כבר ארבעה חודשים עם רדיקולופטיה כרונית לפיemg וכאבים עזים בירך שמאל. מה משמעות הדבר? האם זה מסוכן/הפיך ? עברתי הכול כולל ניתוח אנדוסקופי להסרת הדיסק הפרוץ אבל אין הקלה בכאב הירך אלא להיפך .ישנה החמרה בכאבים. מה עושים? אני סובל סבל רב בשל כך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פריצת דיסק היא בלתי הפיכה אך ניתן להפחית כאבים. ייתכן וטיפול קרניוסקראל עדין יוכל לעשות את העבודה.

שלום רב, עקב כאבי צוואר הופניתי לפיזיותרפיה בה השתמשו במכשיר TENS על הצוואר על מנת להקל את הכאב בנוסף לתרגילים. בפעם האחרונה שהשתמשו במכשיר עליי הוא גרם לכאבים חזקים מאוד בצוואר, לפעימות בראש ולכאבים חלשים בחזה. האם מסוכן להשתמש במכשיר זה בצוואר? האם יש סיבה לדאגה כי שמו את האלקטרודות על איזור מסוכן? קראתי כי אסור לשים את האלקטרודות בצידי הצוואר ובקדמת הצוואר אך מה קורה במידה וכן שמים אותן שם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני מכיר את המכשיר דיו כדי לתת חוות דעת אך אם את מרגישה את מה שהרגשת דווחי על כך לממונים ואולי ישנו משהו בטיפול או אף יפסיקו אותו.

תודה, ניתן למחוק את השאלה.

בת 33 גרושה +ילדה. מזה 10 שנים כאבים חזקים בראש צוואר שכמות בעיקר שכמה ימין. עברתי מלא רופאים טיפולים וטיפול במרפאת כאב. עברתי מס' פעמים MRI מח ועמוד שדרה צווארי (מצב) הרופאים טוענים שהכאב הינו ממתח נפשי . זה כאב שמופיע בד"כ בבוקר לאורך כל היום. לפעמים נפסק לאחר היציאה מהמשרד לפעמים לא. אציין שפעילות גופנית מפחיתה לי כאב. ממה אתה חושב שזה נובע ? דרכי טיפול מומלצות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט אפשרי שזה נובע ממתח נפשי - סטרס, שכן מצב של סטרס גורם לכיווץ של שרירים באזור עמוד השידרה, מה שגורם לכאבים. גורם אפשרי נוסף הוא ישיבה ממושכת מידי מול מחשב. לאפשרות השניה הפתרון הוא פשוט - לקום לעיתים קרובות, להתהלך בחדר ולהניע את הגוף כולו ואת האגן בפרט עד כדי "ריקודי בטן". בכל מקרה הפתרון הטוב ביותר הוא טיפול בשיטת קרניוסקראל, ואם אין באפשרותך לעבור טיפול כזה ישנה משחה הומאופטית שנקראת טראומיל שיכולה לשחרר את השרירים מקומית.

שלום אני סובלת מכאבים בשכמה השמאלית עם נימול קל בשכמה. נשלחתי לבצע בדיקת mri צווארי על מנת לבדוק מה הגורם לכך . אשמח לחוות דעתך , פענוח הבדיקה יגיע רק בעוד עשרה ימים , מצרפת תמונות מהmri. בתודה מראש......

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המתיני לפענוח המקצועי. הם ינתחו את ממצאי ההדמיה בצורה הטובה ביותר.

30/09/2018 | 12:47 | מאת: ענת

שלום אני סובלת מכאבי גב .צווארוכתף שמאל.אני מבקשת פיענוח ממצאים: צוואר- מגבלה בתנועות עמ"ש צווארי עם הקרנה לזרוע שמאל,שינויים ספונדילוארטרוטיים ודיסקוגניים c5-c6/ כתף- כאבים בm.deltoid' רגישות במישוש בהיבט לטרלי וקידמי של כתף, sign impingement-חיובי,liff of-מגיעה עדs1. גב-כאבים עם הקרנה לרגלים ללא סימני חוסר נוירוסקולרי,כוח גס תקין,אין רפלקסים פתולוגים,סימן לסג חיובי דו צדדי,טווח תנועות בפרקים שמור,עמ"ש מותני-שינויים ספונדילוארטרוטיים ודיסקוגנים L2-L.3 קשה לי עם הנפת זרועות מעל גובה כתפים ומקבלת כאב חד בכתף,אני מקבלת תרופה בשם סלקוקס 200מ"ג ואקסיפן ג'ל הם לא הקלו על כאבים בצורה מלאה. מה סוג ספורט בהתאם מצבי רפואי? מה טיפול נכון לשחרור מכאבים?אשמח לקבל תשובות ,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ספורט המומלץ במצבים אקוטיים כשלך הוא ספורט עדין ורך. המומלצים ביותר הם צעידה, שחיה. אפשר כמובן להוסיף התעמלות , יוגה וכו'. הטיפול המומלץ ביותר הוא קרניוסקראל שהוא עדין מאד.

23/09/2018 | 15:18 | מאת: אריה

בגלל כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל שמאל אני עומד לקבל זריקת אפידורל בשיקוף לכמה זמן מנוחה אני זקוק לאחר הזריקה ? מתי מותר לי לטוס ?

לקריאה נוספת והעמקה

זאת שאל את הרופא המטפל. הוא ייתן לך תשובה.

23/09/2018 | 13:15 | מאת: דניאל

שלום, רציתי לדעת האם עיסוי בתנועות מעגליות של צידי הראש (הרקות) עם כריות כף היד בלחץ מתון מותר? האם לחץ חיצוני על הראש עלול להזיק בצורה כלשהי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עיסוי עדין יכול בהחלט להועיל אך לא להפעיל לחץ חזק כי זה יוריד מהאפקטיביות של הטיפול.

בן 32. אובחנתי כסובל מכאב ראש מיקבצי שמשבש את חיי. יש לך הצעה להקלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול קרניוסקראל המומלץ ביותר.

28/09/2017 | 10:52 | מאת: אבי

לפני חצי שנה קיבלתי מכה באזור החזה בדיוק איפה שהצלעות מעל הבטן, מאז ועד היום יש לי שם כאב רדום כזה, כאילו האזור תפוס, ולפעמים גם מגרד כזה עם זרם חלש שמגרד, הלכתי לכל הרופאים שיש, נורולוג של עצבים, רופא משפחה, כירורג, ואז עוד פעם רופא משפחה והוא שלח אותי לבדיקת מיפוי עצמות והכל בסדר, ואז שלחו אותי לרופא בטן גסטרו, והוא עשה לי בדיקת גסטרוקופי ומצא דלקת, הוא נתן לי תרופה שנקראת אומפרדקס, וגם אחרי 30 יום שלקחתי אותה הכאב לא חלף, מה זה יכול להיות הכאב התפוס הרדום הזה?, זה פחות כאב זה יותר כאילו יש לי שם משהו רדום תפוס כזה, אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן בהחלט שנוצרה שם דלקת והיא הסיבה לכאב. ישנה משחה הומאופטית ללא תופעות לוואי שניתן למרוח על המקום גם 3 פעמים ביום. היא נקראת טראומיל וניתן להשיגה בבתי מרקחת המוכרים מוצרים הומאופטיים ללא מרשם רופא. בהצלחה.

05/09/2017 | 23:07 | מאת: אני

שלום, מזה 4 שבועות סובלת מכאבים ברגל שמאל , כאב בהליכה, לכן יש לי צליעה, כאב שמוקרן מהישבן וכל פעם מורגש במקום אחר. יש גם הגבלה בתנועה. הייתי אצל מס פזיוטרפיסטים וכל אחד נותן חוות דעת שונה ומטפל באופן אחר וכרגע מטופלת אצל פזיוטרפיסט אחרון שמרגיש לי שהוא עלה על הבעיה. לדבריו יש ליח בצקת שמתישת על שריר בגב התחתון, זה לוחץ על העצב, שמקרין לסיאטיקל ומקרים לרגל , לכן ההקרנה לרגל והקושי בהליכה. התחלתי אצלו טיפול אבל אני כבר מיואשת אז שואלת גם כאן, נניח ומדובר אכן בבצקת על השריר בגב תחתון, חוץ מעיסוי, מה עוד שיכול להקל על הבצקת ולהעלים אותה כעדי שלא ילחץ לי על העצב? הוא טוען שארקוקסיה לא תעזור ולא תרופה אחרת. אני עושה כמובן מתיחות שנתן לי אבל רוצה לדעת אם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות, למרוח, לאכול שיזרז את ההחלמה ויפתור את הבעיה כי אני כבר 4 שבועות סובלת. כמו כן, עם טיפל נכון, תוטך כמה זמן הבעיה הזאת עשויה להיפטר? והאם יוצאים מזה או שאסבול מזה עכשיו לתמיד? והאם טיפול אלטרנטיבי יכול לעזור לבעיה כזאת? אגב אני בחורה בת 33, בריאה ועושה הרבה ספורט. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש משחה שנקראת טראומיל. אפשר למרוח אותה על המקום. תשקלי להפחית קצת בספורט על מנת לאפשר למקום להבריא.

30/07/2017 | 23:46 | מאת: קרין

אני בת 26 , שותה מדי פעם אלכטהול, במפגשים חברתיים ובמשפחה יין פה ושם בחגים ובהרמות כוסית.. כשאני שותה אלכוהול (יין, מבעבעים, בירות) אני מרגישה כמו שרירים תפוסים באזור חגורת הכתפיים והראש.. כאילו שהכתפיים מתרוממות למעלה בחוסר נוחות וכשאני מפסיקה לשתות ההרגשה פגה. כל פעם שאני שותה אפילו רק חצי כוס יין מה זה התופעה הזאת? האם אסור לי לשתות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן וזו תגובה אלרגית לאלכוהול. לא ידוע לי על מקרה דומה. עצתי לך היוועצי עם רופא משפחה.

10/06/2017 | 11:00 | מאת: דניאל

שלום, אני בן 53 וסובל כבר כחצי שנה מתחושת שריפה בגב העליון מצד ימין . בתחילה עשיתי בדיקות אורטופדיות רנטגן בגב העליון והאורטפד הפנה אותי לכירפרקט בטענה שאני לא עושה התעמלות לאחר שרופה המשפחה אמר לי שהוא מעולם לא שמע על התחושות שאני מתאר . בזמן האחרון הכאבים התגברו, נמשכים יותר שעות, מקרינים גם לזרוע וגם לרגליים כמין תחושות חום ואף מביאים את השכמות למצב של חוסר תחושה. שמעתי שייתכן ויש לי דלקת בעצב- האם זה יכול להמשך כל כך הרבה שנים ואף להחמיר? אילו בדיקות ניתן לעשות? האם ישנה תרופה כלשהיא שמטפלת בתחושה שציינתי במידה ומדובר בדלקת בגיד ? והאם זה נשמע הגיוני התיאור והאבחנה?

לקריאה נוספת והעמקה

התיאור הגיוני לחלוטין. בהחלט יתכן שיש דלקת וזה יכול להימשך זמן רב. תלוי בגורם. נסה טיפול כירופרקטיקה כפי שהומלץ או טיפול קרניוסקראל. בנוסף יש משחה הומאופטית הנקראת טראומהפלנט שניתן למרוח אותה ללא תופעות לוואי.

17/06/2017 | 18:50 | מאת: דניאל

תודה מר גבע מהיכן אני רוכש את המשחה ? יש לי כאבים שהתחילו גם בחזה רק לידיעה.

את המשחה ניתן לרכוש בבתי מרקחת, חנויות טבע ורשתות מזון טבעי שמוכרים מוצרים הומאופטיים.

19/06/2017 | 11:03 | מאת: דניאל

עודד תודה שאלה נוספת מה זה קרניוסקראל

טיפול מגע עדין במיוחד העובד על עמוד השידרה והראש ומערכת העצבים המרכזית.

שלום! אני עובד בכתיבה ועריכה במחשב. לפני בערך חודשיים התחילו לי כאבים בשורש כף היד. הלכתי לאורטופד שבדק וראה שאין בעיה בתנועת היד וכו' והמליץ על תחבושת ונוגדי דלקת. לקחתי למשך שבועיים ואכן הכאבים בשורש כף היד חלפו. אלא שאז החלו כאבים באזור שריר כופפי שורש היד והאצבעות. הכאב נחלש אחרי כמה ימים, ואחרי זה החלו כאבים באזור שריר הזרוע הדו ראשי, בשני הידיים. ביד שמאל כבר נחלש, וביד ימין עדיין כואב. אם אני משתמש בעכבר ובמחשב, אז זה מתחזק. ויורד לסירוגין כשאני לא משתמש. בכלל אני חש איזה תחושת כבדות קלה בכל הידיים. אבל לא כאב ממש. אין כל מגבלות תנועה. * רציתי לדעת מה עלי לעשות? (אציין שגם לפני 3 שנים היו לי כאבים, כנראה דלקת, בברך בצד החיצוני של רגל שמאל, והלכתי לאורטופדים ועשיתי צילומים והכל ולא ראו משהו, ועד היום אני לא מאמץ את הרגל ולא חש את הכאבים, ועדיין לפעמים יש חוסר נוחות שם, אם אני מאמץ הרבה את הברך כמו בשחייה וכיו"ב). האם ייתכן שזה דלקת מפרקים ראומטית? יש צורך לעשות בדיקות דם כדי לשלול זאת? או שאלו לא התופעות? האם יש צורך בבדיקת emg? האם ייתכן שהם סתם דלקות עקב שימוש רב במחשב (ואני משתמש המון במחשב ובסמארטפון)? ואם כך - מה עלי לעשות? ולמי אפשר לפנות כדי שיאמר לי איך להתאים את עצמי לישיבה במחשב? האורטופדים במקום מגוריי לא אומרים לי דברים ברורים. מה זה? מה אני יכול לעשות? כבר נמאס לי מהתחושה שאני לא יודע מה זה, ולא מצליח למגר את זה. *** אני מאוד לחוץ מכל העניין וההשלכה על העבודה שלי, אז תודה רבה מראש על התשובות!

לקריאה נוספת והעמקה

בשימוש רב במחשב יכולה להתפתח דלקת. לוקח לה זמן לעבור. בדוק את הכיסא עליו אתה יושב ובמידת הצורך החלף אותו או שנה גובה ישיבה. במידת היכולת מתן את זמן הישיבה מולו ואם עדיין יהיו כאבים בקש בדיקות.

05/11/2016 | 11:27 | מאת: אימאן

האם אפשר לעשות החלפת הדיסק בדיסק מלאכותי במקום לעשות פיוז'ן (החכה) לחוליות עמוד שדרה צווארי? מה הסיכון בשיטה "החלפת הדיסק בדיסק מלאכותי"?

אורתופד יוכל לענות לך טוב יותר לשאלתך.

26/10/2016 | 10:15 | מאת: רועי

שלום רב, אובחנתי כסובל מפריצת דיסק בצוואר כלהלן: C5-6: בלט דיסק נוירופורמינלי ימני, המצר את הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין. :C6-7 פריצת דיסק פרא-מדיאנית ימנית, עם לחץ על הרצס ועל הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין. מכמה חוות דעת ובדיקות של רופאים הבנתי כי אני רחוק מאוד מניתוח כלשהו. הפריצה כנראה לוחצת על העצב, ועקב כך יש לי הקרנה בשכם ימין עליון ולכתף ימין עד המרפק והכי גרוע שקשה לי להתאמן בחדר כושר..גם אם זה משקלים נמוכים ובהדרגה. מה עושים? מה יכול לעזור לי? איזה טיפול משלים? אולי תרופתי? זריקות? משהו? תודה המיואש מהחיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במצב אקוטי - כשיש כאבים - הטיפול המומלץ ביותר הוא קרניוסקראל. לאחריו אפשר רפלקסולוגיה. כשאין כאבים אפשר כירופרקטיקה עדינה. בהצלחה.

19/06/2016 | 12:05 | מאת: אבגד

שלא נחשף לשמש 10 דקות בשמש וזה מסתדר לכל היום. יש לך פיתרון לזה ?

לא ברורה לי הבעיה לכן אין לי הסבר או פתרון.

20/06/2016 | 20:35 | מאת: אבגד

חוסר זרימה תקיעה ותפוס בגוף. כשאני נחשף לשמש זה עובר ומסתדר. החשיפה לשמש מרפא את המצב. תלוי בחשיפה לשמש בשביל להרגיש טוב.

08/02/2016 | 00:00 | מאת: טלי

שלום רב, אבי בן 63. קיבל התקף לב לפני כעשר שנים וסובל מכאבים בחזה באופן תכוף. יש לו לחץ דם גבוה ואודם בצוואר. האם יש קשר, ומה ניתן לעשות כדי להקל עליו? תודה טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין זה תחום התמחותי. פני לרופא/ת המשפחה והם יפנו אותך לרופא המתאים.

19/09/2015 | 21:09 | מאת: איילת דהן

היי לכולם עבר למעלה משנה שאני סובלת מכאבי צוואר חזקים מאוד ביצעתי רנטגן,CTואם אר אי התגלה בלט דיסק צווארי בC5-C6 ומאז יש לי כאבי ראש אחוריים,לחץ בעיניים ותחושת חוסר יציבות רציתי לדעת האם יש קשר בין חוסר היציבות לכאבי הצוואר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יש קשר. חוסר האיזון בחוליות הצוואר כתוצאה מהבלט יוצר מתח בעצמות הגולגולת וביניהן עצם הרקה (הטמפוראלית) בה נמצאת תעלת השמע וזו משפיעה על האוזן הפנימית בה נמצא איבר שיווי המשקל.

24/07/2015 | 00:42 | מאת: יהונתן

היה לי שישול במשך מספר ימים ופתאום ניהה כאב בעצם הזנב למה זה ומה אפשר לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין קשר בין השילשול לכאב בעצם הזנב. יתכן ויש לך כאבים בעצם הזנב אשר גברו כתוצאה מאימוץ שרירים ביציאות. במקרה זה הכאב יחלוף מאליו. אפשרות נוספת היא שהכאב כלל אינו בעצם הזנב כפי שנדמה לך אלא במקום אחר. אם הכאב לא יחלוף בתוך שבוע כדאי לבדוק זאת.

14/05/2015 | 10:12 | מאת: דפנה

שלום, יש לי דלקת בין עמוד השידרה לאגן. איזה קומפרסור לעשות, כרית חשמלית, או קרח. תודה, דפנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי כרית חשמלית לחימום אך נסי את שניהם ותראי איך את מרגישה. זה מה שקובע.

יש לי כבר 6 שנים בעיה שמתגברת עם הזמן , כאשר אני במצב ישיבה (במחשב , נוהג וכוו..) מתחילה לי תחושת עקצוץ שהופכת לנימול ושריפה שמקרינה לי לצוואר ולשריר האחורי ביד שמאל , יש לומר כי צד ימין של הגוף תקין לגמרי מה שמוזר ושניסיתי כל טיפול אפשרי ללא שום הבנה מה זה (EMG , פיזיותרפיה בכל הסוגים ואורטופדיה ) בסך הכל בן 23 ולא יודע מה לעשות .. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זו בעיה מוכרת וידועה בקרב המרבים לשבת על כיסאות. גופנו לא בנוי לישיבות ממושכות מידי. הקפד לקום לעיתים קרובות ולהניע את הגוף - בעיקר את האגן. אם הכאבים לא יחלפו פנה לטיפולי קרניוסקראל או כירופרקטיקה.

בן 62. לאחרונה סובל משרירים תפוסים ברגל ימין ובכף רגל ימין יש חלק שאין לי בו תחושה והוא רדום. כף הרגל לא נפוחה ולא אדומה. האם זה מסוכן או בעייתי שחלק מכף הרגל רדום?האם אני יכול להתעלם מכך או שאני חייב לבדוק זאת . מה עלי לעשות? תודה. תאמו תורצרו קשרהדפסת ההודעההוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כדאי לעשות בדיקה ולוא רק כדי לשלול אפשרויות. יתכן שיש לחץ קל על עצב וזה גורם לתופעות. בגיל מתקדם ישנם שינויים בעמוד השדרה ואלה יכולים להוות סיבה. גם אם זה המקרה אין מקום לדאגה.

13/04/2015 | 15:12 | מאת: עמית

שלום עודד אני בן 22 ,ומזה כשלושה שבועות סובל מכאבים בצוואר כתוצאה מחימום לפני אימון,בהתחלה חשבתי שהצוואר בסה''כ נתפס קצת ועשיתי מנוחה של כמה ימים וזה לא עבר,הלכתי לרופא מחשש שלא יתפתח לדלקת והוא הביא לי ברקסין,שאלה שלי האם מותר להתאמן ולקחת את הכדורים ביחד או שאסור ? במידה ואני עושה אימון חלקי רק על רגליים ולא מאמץ את הצוואר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אפשר להתאמן בעת לקיחת הכדורים אך רצוי שלא. תן למקום לנוח עוד. מספר ימים זה לא מספיק. לעיתים צריך לתת למקום להירפא גם שבועיים שלושה. עשה פעילות אחרת ומתונה יותר.

04/03/2015 | 18:34 | מאת: מיטל

אני בת 21, סובלת מכאבי גב תחתון בצורה חמורה.. קושי לשבת ישר ולעבור מישיבה לעמידה בעיקר. הייתי אצל שניי אורטופדים ופיזיותרפיסט ואמרו שאין דלקת ואין בעיה כלשהי ברנטגן. לא הביאו לי שום תרופה. מה אוכל לעשות כדי להקל על הכאב? זה מקשה על פעולות יומיומיות.. אני נואשת לפתרון. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בחורף תופעת כאבי הגב נפוצה יותר בשל הקור. דאגי לחמם את המקום בלבוש הולם או אפילו בקבוק חם. בעת שכיבה שכבי על הגב וכופפי רגליים עם הברכיים לכיוון הבטן. אם עדיין הכאב מנטרל בקשי מרופא המשפחה מירשם לכדור בשם ארקוקסיה.

08/03/2015 | 20:20 | מאת: אני

חברה אמרה שהוא מאוד עזר לה ומאוד המליצה..האם הוא עושה את אותה פעולה שהארקוקסיה עושה? תודה

30/03/2015 | 01:04 | מאת: מיטל

אכן הרופא הביא לי כדורי ארקוקסיה אך הם לא עזרו אפילו לא מעט. האם יש בדיקה נוספת כלשהי שאני יכולה לבצע? לא נשמע הגיוני שכאב שרירים שהוא אפילו לא דלקתי, גורם לכאב בלתי נפסק ובלתי נסבל שמגביל את כל הפעילויות שלי...

אין בדיקות נוספות. יכולים להיות רק טיפולים נוספים. נסי למצוא מטפל בקרניוסקראל או כירופרקטור באזור מגורייך.

30/11/2014 | 15:37 | מאת: שיר

בת 18 מחלת רקע אנדומטריוזיס בתוצאות רשום שהכל תקין פרט ל c3-4 : בלט דיסק פרא מדיאני ימני מיצר את הנוירופורמינה מימין עם לחץ על הרצסוס הימני. ובנוסף בסיכום כתוב: דיסקופטיה ימנית נצפתה בגובה c3-4 עם היצרות של הנוירופורמינה. מה זה אומר , מה עושים , ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה אומר שבחוליות צוואריות 3-4 יש היצרות של התעלה בה עובר חוט השדרה ויש ירידה בנפח הדיסק החוצץ ביניהן עם בלט שיוצר לחץ על עצב. התהליך בעיקרון הוא בלתי הפיך אך אפשר להקל את הכאבים והמיגבלות, אם יש כאלה, בטיפול קרניוסקראל. כאשר המצב מסכן חיים או מסכן בשיתוק עושים ניתוח, אך זה כבר לשיקול אורתופד. בהצלחה.

שלום כבר יומיים אני סובל מכאב מאחורי הראש ובצוואר בחילות וצמרמורות .אני חייב לציין שאני תקופה יושן עקום כי הכריות של לא נחות. ואני שותה תה טיבטי 3 פעמים ביום.אני בן 18 בריא ואין לי מחלות רקע .אבל אני ממש מפחד שזה לא משהו רציני .לצערי הרופא משפחה שלי בחופשה .לכן אני שואל פה.מחכה לתשובה בהקדם .תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, יומיים הם לא אינדיקציה. ייתכן שזה יחלוף מאליו. המתן בסבלנות.

26/11/2014 | 18:32 | מאת: סימי

שלום. בת 52,מזה כשבועיים יש לי עיקצוצים בצוואר ובקרקפת עם תחושה של שריפה זה חוזר ונעלם. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נראה שיש לחץ כלשהו על עצב. יכול לחלוף מאליו.

20/10/2014 | 05:50 | מאת: סוזי

האם אפשר לקבל ומותר לחולים במחלה זו לקבל טיפול עיסוי הוליסטי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, זאת עליך לשאול את הרופא המטפל.

09/09/2014 | 23:22 | מאת: ליזי

שלום רב, בשבועות האחרונים אני סובלת מכאב חד שמגביל תנועה בירך ובכאבי גב (בערך האמצע של הגב, נוטה יותר למטה), הכאב אינו כאב קבוע הוא בא והולך, יש לציין שילדתי לפני חודש עם אפידורל האם יש קשר? אם לא אז מזה לדעתכם? לתשובתכם אודה ליזי שורץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, זה בהחלט יכול להיות קשור לכל תהליך הלידה ומה שהתלווה לו. תני לזה זמן וסביר שזה יחלוף. בכל מקרה את יכולה להקטין לחץ על חוליות הגב התחתון ע"י שכיבה על הגב וכפיפת הברכיים כלפי הבטן.

24/08/2014 | 16:01 | מאת: שקד

שלום, שמי שקד ואני סטודנטית לניהול מערכות מידע במכללה האקדמית תל אביב יפו. בחרתי במסגרת סמינר בלימודים לבדוק את היקף השימוש בייעוץ רפואי מקוון בקרב גילאים שונים ואתם המדגם המושלם בשבילי! אני יודעת שהתשובה הראשונה היא לא אבל זה ממש קצר ובשבילי זה המון! אשמח מאוד אם תענו על השאלון המצורף (ממש 3 דקות). השאלון הוא אנונימי והנתונים הם לצורך סטטיסטיקה בלבד. המון תודה על שיתוף הפעולה! https://docs.google.com/forms/d/1mM0237PGZIMogXar8GqPRoeAKCQtt-T1DsuHhunlHmY/viewform?usp=send_form

27/07/2014 | 13:46 | מאת: רענן

שלום, אני אחרי תאונת דרכים שארעה לפני מספר שנים. בין הפגיעות צליפת שוט בצוואר עם כאבים ותפיסות חוזרות ונשנות ומגבלה קלה בטווחים קיצוניים (בלטי דיסק עם לחץ קל על השק). לפני מספר חודשים הייתי בבדיקה אצל אורתופד שסובב במהירות ובכח את צווארי לשני הכיוונים. הכאב היה חד ונמלטתי מבין ידיו. למחרת נתפסתי באופן קשה בצווארי. כחודש לאחר מכן התחילה הרדמות מסוימת בזרועות (כל הידיים כולל האצבעות) בשינה (לא תמיד) ובתרגילים הדורשים הרמת זרועות לצדדים בפילאטיס וגם בסיבוב הזרועות. שאלותיי: האם יכול להיות קשר בין סיבוב הצוואר להרדמות הזרועות, ואם כן כיצד הוא מתבטא? האם יש טיפול שיכול לסייע, ואיך הוא אמור לסייע? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול בהחלט להיות קשר. סיבוב הצוואר יצר אפקט של פיתול בעמוד השדרה הצווארי וכך גרם ללחץ על שורש העצב ההולך לזרוע. טיפול קרניוסקראל או כירופרקטיקה יכולים להועיל. בהצלחה.

06/06/2014 | 14:16 | מאת: גבע

שלום, אני מתאמן בחדר כושר כשנתיים וחצי אימוני כוח ואירובי לפני כ4 חודשים אחרי אימון הרגשתי חולשה בכתף ימין והפסקתי להתאמן כמה ימים ומאז יש לי כאבים בצוואר ובגב העליון בשכמות יש לי נוקשות בצוואר והגבלה בתנועה וכאב בגב העליון הכאבים חזקים בבוקר מאוד ובלילה מאוד הכאבים נחלשים אחרי מקלחת,ופעילות גופנית ( אירובי ) אבל הכאב לא מפסיק ומפריע לי בפעילות היום יומית והפסקתי לעשות אימוני כוח מאז ניסיתי הכל, הלכתי לדיקור סיני,מסאג,כוסות רוח הלכתי ל2 רופאים והם רק נתנו לי אטופן וארקוקסיה שלא עזרו לי והם אמרו שזה כנראה דלקת אבל אין להם הבחנה מדוייקת עשיתי צילום רנטגן וברנטגן לא ראו כלום מה יכול להיות המקור לבעיה? מה אני יכול לעשות כדי שזה יחלוף? וכמה זמן זה לוקחי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא רואים דבר ברנטגן כי אין פגיעה בעמוד השדרה או בצוואר. הכאבים הם כנראה תוצאה של פעילות יתר שגם היא אינה בריאה. קח לך פסק זמן למנוחה, חמם מעט את המקום ועם הזמן הכאבים יחלפו. אתה יכול להוסיף טיפול קרניוסקראל מה שיאיץ את התהליך אך לא חובה.

אני לא רופאה אבל ממליצה שכאשר תחליט לחזור להתאמן לבחור פעילות גופנית יותר מותאמת למצבך ובליווי מדריך כגון פילאטיס מכשירים. www.pilatescity.co.il

עודד שלום. לפני שנתיים נסעתי למעיין והיה שם חבל תלוי מעץ. קפצתי ממקום גבוה ובזמן תפיסת החבל נתליתי עם כל המשקל שלי כאשר הידיים שלי מתוחות עד הסוף כלפי מעלה, מה שגרם לי למתיחה כפי שאתה מדמיין. מאז כשאני מנסה לעשות כושר (וגיליתי שיתכן וזה קשור לתרגילי גב), אני חווה כאבים שמגיעים תמיד ביום שאחרי ולא מיד, ב-2 צידי הגוף באיזור בית השיחי (קרוב לצלעות) וביד האחורית אך בחלק שהכי קרוב לבית השחי. אני לא יודע למי לפנות כדי לפתור את הבעיה, וכבר עברו שנתיים. אודה לעצתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אין בהכרח פגיעה בגב. מספיק שהיתה מתיחה של רצועות הכתפיים כדי שתחוש בכאבים. בקש קודם כל צילום הכתפיים כדי לראות אם יש סדקים ברצועות או בגידים. סביר שיש שם גם דלקת שניתן לטפל בה מקומית. אם אין איבחון שכזה חפש מטפל קרניוסקראל באזור מגוריך. זה יכול להועיל לך מאד.

עודד שלום. הלכתי לאורטופד ששלח אותי לבדיקת אולטראסאונד לכתף לבדיקת הגידים. אני לא יודע איך איזור הכאבים שרשמתי לך בהודעתי הראשונה קשורה לכתף אבל בכל מקרה-לא נמצא נזק בבדיקה. יש משהו נוסף שהיית ממליץ לעשות מעבר לטיפול אצל קרניוסקראל? אודה לתגובתך, המשך שבוע טוב.

25/03/2014 | 17:12 | מאת: ליאור

שלום, לאחרונה יש לי כאבי ראש (בדרך כלל בצד אחד של הראש ובאזור העין) חזקים המלווים בכאבי שכמות וצוואר (כמו גב תפוס). אציין כי התחלתי לעסוק בפעילות אירובית ואנארובית בערך 4 פעמים בשבוע. בנוסף, בעבודה אני יושבת שעות רבות מול מחשב ולרוב לא בצורה נכונה. מה יש לעשות בנידון והאם זה נראה לך סביר שכאבי הראש נובעים ממתח בשרירי הצוואר/שכמות/גב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כאבי הראש קשורים קשר הדוק לכאבי השכמות. המלצתי לך היא להוריד ממינון הפעילות האירובית ולמצוא לעצמך כיסא ראוי יותר בעבודתך גם במחיר קניית כיסא פרטי. בהצלחה.

02/03/2014 | 03:16 | מאת: ני

שלום, אני בת 25 וסובלת מזה כחודש מכאבי ראש בצד ימין- באזור הרכה, העין ובאזור החיבור בין הראש לצוואר. הכאב לא מופיע בזמנים קבועים ולא מלווה בתחושה נוספת. כמו כן לאחרונה שרירי השכמות והצוואר מרגישים לי כאילו הם תפוסים ויש לי מדי פעם קפיצות של השרירים בגפיים העליונות והתחתונות. ברקע הנני בריאה. אודה על התייחסותך ודעתך מה זה יכול להיות ולמי עליי לפנות בכדי להבין מה זה? טרם התחלתי בבדיקות.

02/03/2014 | 03:30 | מאת: ני

חשוב רק להוסיף שלעיתים הכאב מלווה בתחושת נימול דווקא בצד שמאל של הפנים. והכאב שתחילה הגיע לסירוגין, כעת כמעט ולא חולף. מונע ממני גם לישון כמו שצריך ולתפקד במהלך היום.

שלום לך, ממגוון הסימפטומים שאת מתארת עולה תמונה ברורה למדי של מתח / טונוס מוגבר בשרירי הגב העליון והצוואר. ייתכן וטיפול כירופרקטיקה יועיל לך אך בהחלט עדיף טיפול קרניו-סקראל, שכן הוא מטפל בגב כולו ובצוואר כמערכת שלמה. בהצלחה.

שלום, שמי מיכאל, בחור בן 24, בריא. לפני כשישה חודשים החל לכאוב לי הראש. כאב חד וחודר, משבית לחלוטין. הכאב נוכח בעיקר באמצע המצח ולארכו, ולעיתים אף ברקות. הכאב נוכח בכל שעות היום, ללא הפסקה וללא מנוחה. הזמן היחיד בו לא כואב לי הראש הוא כאשר אני ישן (אגב, אני ישן טוב בד"כ). בזמנו ניסיתי כל סוג של משכך כאבים (עד לכמויות גדולות של אופטלגין)- ודבר לא עזר. לאחר חודש מתחילת האסון, עברתי את כל הבדיקות שניתן להעלות על הדעת- צילומי סינונים, צילומי CT, ראו אותי רופאי עיניים, רופאי א.א.ג- הייתי פעמיים במיון. והרופאים לא העלו דבר, חוץ מ"Tension headache", אבחנה שמשמעותה היא שאין הם יודעים במה מדובר. לאחר כחודשיים וחצי התחלתי להרגיש שהצוואר והכתפיים שלי כואבים ותפוסים. הגעתי למסקנה שחייב להיות קשר בין זה לבין כאבי הראש. ואכן, טיפולי פיסיותרפיה ומסג' לצוואר הקלו מעט את הכאב, אך ברובו נשאר נוכח ומשבית כמו שהיה. לפני כחודשיים הייתי אצל נוירולוג המומחה בארץ לכאבי ראש (הגר ברעננה), שרשם לי כמה תרופות (Depalept Chrono, Baclosal, Indovis)- שכלל לא עזרו, ולא במאומה. לפני כשבוע הפסקתי לקחתן. בצר לי, פניתי אל הרפואה האלטרנטיבית (דיקור סיני בעיקר)- הטיפול מעט מקל, לעיתים, אך לחלוטין לא פותר את הבעיה. עודני כואב, עודני מושבת לחלוטין. בחור צעיר, בן 24, לא מתפקד בשום צורה, כבר חצי שנה. הכיוון היחיד שעוד נותר לי הוא לעשות צילומים בצוואר ובגב, כיוון שקיים סיכוי ששם מקור הבעיה, ואולי כך אגלה אותה. לאחרונה אני גם מרגיש יותר את הצוואר כואב ותפוס, ואף לעיתים כאב בעמוד השדרה ובשרירים הסובבים אותו. אני אובד עצות לחלוטין. ולא מוכן או מסוגל לחיות ככה את כל חיי. אדגיש כי אינני רוצה לחיות עם הבעיה (זו כלל אינה אופציה מבחינתי), אלא לפתור אותה. האם קיימים עוד רעיונות/כיוונים שיכולים לעזור לי? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליץ מאד על טיפול קרניו-סקראל. למקרים של כאבי צוואר וראש יחד זהו הטיפול היעיל ביותר היום. בהצלחה.

24/01/2014 | 14:42 | מאת: אוריאן

שלום דוקטור אני בן 19 וחצי ואני משרת ביחידה קרבית בצבא. לפני כמה שבועות התחילו לי בנקודה מסוימת בגב העליון ב צד שמאל כאבים נקודתיים ודי מעצבנים אני מרגיש את הכאבים. יש לציין שנתפס לי לפעמים הצוואר אני מרגיש חסר אונים שאני לא מצליח להעביר את הכאב הזה, יש לציין שלפעמים אני מרגיש תחושת נימול ביד בגלל שאני בצבא אין לי זמן ללכת לרופא ולהבדק האם הדבר מעיד על משהו מסוכן ? מה אתה ממליץ לעשות דוקטור ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, זה לא בהכרח משהו מסוכן. במסגרת שרותך ביחידה קרבית אתה סוחב, סביר להניח, משאות כבדים. זה יוצר לחץ על עמוד השדרה ומכאן הנימול והמיחוש. מכיוון שאתה עדיין צעיר מאד סביר כי עם הירידה בפעילות הכאב יחלוף מאליו אך אם הוא אינו חולף והוא מהווה מטרד של ממש בקש לפנות לאורטופד במרפאה צבאית ודרוש צילום גב ולוא רק כדי לשלול אפשרויות. שרות נעים ובהצלחה.

25/01/2014 | 21:26 | מאת: אוריאן

אתה אומר אז שאין ממה לחשוש דוקטור ? למה אני מפחד מזה מאוד

23/01/2014 | 20:45 | מאת: אמיר

שלום רב יש לי שריר בצוואר קצת נפוח, בעורף השרירים נוקשים. כל הכאב והסיפטומים הם בצד שמאל. בלילה או כשאני שוכב אני סובל מכאבים אדירים ברגל שמאל. יד שמאל גם מושפעת, עם כאבים ביד ולפעמים אף נרדמת. כאבים גם בחזה בצד שמאל. יכול להיות שהכל קשור למתח שאני מצוי בו ( בן 36 מובטל כבר תקופה ) רציתי לקבל את חוות דעתך ומה עליי לעשות.

שלום רב, ההמלצה שלי היא למצוא מטפל בקרניוסקראל. טיפול זה יכול להועיל לך מאד. בהצלחה.

23/10/2013 | 19:59 | מאת: מיטל

שלום אני בת 29 ומחזה שנים אני סובלת מכאבי ראש חזקים שאפילו להניח את הראש על הכרית כואב לי ומלווים בסחרחורת ובחילות ותמיד שכואב לי הראש בצוואר שלי כואב.בעבר עשיתי פיזיותרפיה וזה עיקל עליי. אני אמא לשניים וממש קשה לי לתפקד ככה.עשיתי בדיקות דם הכל תקין אני גם עושה ספורט ואוכלת נכון. אשמח להכוונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בקשי להיבדק אצל נוירולוג, אולי זו מיגרנה? ייתכן גם שיש לחץ כלשהוא בחוליה זו או אחרת בגב או בצוואר. חפשי מטפל קרניוסקראל באזור מגורייך וייטב לך. בהצלחה.

25/09/2013 | 02:45 | מאת: טליה

אני בת 29 ומזה שנתיים בערך שאני סובלת מצוואר תפוס בצורה כרונית בין היתר גם הגב אבל הכאב העיקרי נובע מהצוואר, הטיפול שקבלתי מרופא משפחה זה כדורי אסיבל וזריקות וולטרן. לארונה אחרי שכל הגוף שלי פשוט נתפס ולא יכולתי לזוז הרופא הפנה אותי לרפואה משלימה והתחלתי טיפולי שיאצו שלא ממש עוזרים והמטפלת אמרה שכל הטרפז ממש תפוס וכל השרירי ראש מה שאגב כנראה גורם לי לכאבי ראש מטרידים במיוחד, היו פעמים שנתפסו לי אפילו הכפות ידיים ולפעמים גם אני חשה כאבים מטרידים בשרירי השוקיים. לפי צילום צוואר שעשיתי (חזיתי וצדדי) לפני שהתחלתי את השיאצו נמצא שמבנה החוליות ועמידתן בגדר הנורמה למעט שינויים ניווניים קלים... האם יש משהו נוסף שהיית ממליץ לי לעשות מאחר שזריקות וולטרן ואסיבלים לדעתי הם לא פתרון יעיל.. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני מאד ממליץ על טיפול קרניוסקראל. נסי למצוא מטפל טוב באזור מגוריך. אם לא תמצאי אז פני לכירופרקטור שעובד בשיטה העדינה. בהצלחה.

22/08/2013 | 19:28 | מאת: ש.ג

שלום עודד! לפני יומיים אובחנה אצלי פריצת דיסק בגב התחתון, אני סובלת מכאבים בגב התחתון עם הקרנה לרגל שמאל. רוב הזמן אני נאלצת לשכב במיטה, אך גם במיטה אני חשה בכאב רב. אני מקבלת טיפול בנוגדי דלקת ובמשכחי כאבים [אקמול, אופטלגין]. האם יש תועלת בטיפול הילנג על מנת להקל על הכאב או לשפר את המצב? האם יש יתרון בטיפול זה על טיפולים הוליסטיים אחרים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, כל טיפול שהוא אנרגטי במהותו ואינו עובד פיזית ישירות על המקום הפגוע יכול רק להועיל. זה כולל הילינג, דיקור או רפלקסולוגיה. אם יש מטפל קרניוסקראל טוב באזור מגורייך מומלץ גם כן. בהצלחה.

14/08/2013 | 15:22 | מאת: אלי

איזה טיפול אתה ממליץ עבור בעלי שיש לו בלט דיסק צוארי c-4 c-5 אחורי גדול לפי הmri ,וחש תחושות של חןסר יציבות כשמוריד את הראש (האם יוגה טיפולית עדינה גם טובה) כמו כן חש הרבה פעמים כאבי ראש וכאבי צואר. הנוירוכירורג שאליו הופננו ע"י האורתופד לא המליץ לו על שום טיפול מונע רק לשמור לא לעשות תנועות חדות ומבחינתו הטיפול בסופו של דבר יהיה ניתוח, היינו רוצים לנסות למנוע זאת ולשפר את מצב שריריו ואולי חוליותיו, אלא שהדבר עלול להיות מסוכן ובגדול אנחנו קצת אובדי עצות תודה מראש על הייעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הטיפול היחידי שיכול לעזור לו הוא טיפול קרניוסקראל עדין במיוחד. שאר הטיפולים יכולים אולי להקל זמנית מהכאבים אך לא לטפל בבעיה עצמה.

אני נערה בת 16 ולפני כארבעה חדשים נחבלתי בראשי ובצוואר, היה לי זעזוע מוח וכשהופנתי למיון בבית חולים שניידר הופיע לי תופעה של נימול ביד שמאל בזרת ובאצבע שלידה ,ולאחר כמה חדשים גם ביד ימין, מאז אני בהשגחה במחלקת אשפוז יום והנימול לא עובר, החליטו לשלוח אותי לבדיקת EMG שיצאה לא תקינה ולכן נשלחתי לאורטופד הו אמר לפי התוצאות שיש בעיה במרפק והוא שלח אותי לכירורג כף יד. הבדיקה אצל הכירורג כף יד תתרחש בעוד 6 ימים ואני די מודאגת. האם קיים סיכוי שיעשו לי ניתוח לאור התוצאות האלה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינני יודע אילו רעיונות נמצאים באמתחתם של הרופאים, אך בהחלט ייתכן שיציעו ניתוח. אינך חייבת לקבל את המלצתם. יש לך זכות לקבלת חוות דעת נוספת. ולגופו של עניין. אין כל סיבה לנתח. טיפול קרניוסקראל עדין, בטוח וידידותי יטפל בבעיה טוב בהרבה. דברי עם הורייך על כך. אשמח לענות לכל שאלה שלהם בנושא. החלמה מהירה.