פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

אנשים רבים סובלים מכאבים חוזרים ונישנים, והרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מסוגלת להציע להם פתרון ראוי לבעיה. בצר להם, פונים האנשים לרפואה המשלימה, וכאן האפשרויות המוכרות מעטות - כירופרקטיקה או דיקור סיני בדרך כלל.

מטרתו של פורום זה היא לאפשר לגולשים להכיר טיפול נוסף, אשר מטפל מערכתית בגב, בצוואר ובראש, שמכילים את מערכת העצבים המרכזית בגופנו. טיפול זה הוא עדין ובטוח ביותר אך יעיל במיוחד, גם לתינוקות, ולכן עשוי לחסוך טיפולים פולשניים כואבים רבים, עם הסיכונים הכרוכים בהם.
אתם מוזמנים להפנות אלי כל שאלה שהיא בתחום, וכולי תקווה שפורום זה יפתח צוהר של מזור לזקוקים לו.
291 הודעות
283 תשובות מומחה

מנהל פורום שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש

28/06/2013 | 00:53 | מאת: ש.

שלום עודד. קראתי באתר שלך ומאד התרשמתי.רציתי לשאול שאלה שמעסיקה אותי. לפני 10 חודשים קיבלתי מכה חזקה מאד בראש, מהקיר שליד המיטה. באתי לשכב על המיטה והייתי במקום לא נכון קרוב מידי לקיר העפתי את הראש בחזקה למקום שחשבתי שהוא הכרית, שבעצם היה הקיר. מאז חיי השתנו 180 מעלות. כאבי חזקים מאד בראש בגב שמגברים עם הליכה ועמידה , בערך 5 חודשים לא הלכתי 10 דק אפילו.. חיי הושבתו. עד שגילתי את הטיפול קרניו סקאל מאז התחיל להשתפר. חזרתי להליכות אבל עוד לא לתפקוד רגיל. על רקע המכה אני עוברת עוד כמה מתחים גדולים בחיי. השאלה שלי היא: האם עוצמת הכאב והזמן שנשאר זה בגלל המכה? או בגלל המתחים שלא הפשרו להחלים? או רק בגלל המתחים? תודה מראש על ההתיחסות . אגב התכתבנו כבר כמה הודעות למטה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כאבים, ובמיוחד חזקים, יכולים להימשך זמן רב. ראשך עבר טראומה ולוקח לו זמן לרפא את עצמו. טבעי שמתחים מתלווים לתהליך הריפוי אך אל תתני להם לשלוט בך והם יחלפו גם כן. טוב שפנית לטיפול קרניו סקראל. בהצלחה.

28/06/2013 | 12:35 | מאת: ש

שאלתי אם מכה כזאת מצדיקה כאבים ברמה כזאת? או שהכאבים הם בגלל מתחים (שלא קשורים למכה)שהיו ברקע?

01/06/2013 | 20:50 | מאת: אורי מור

האם שרירי צוואר תפוסים יכולים לגרום לכאבי ראש . הערה: שתית קפה שחור מורידה את הכאב לכמה שעות. כאבי הראש נעלמים בשנת הלילה ומופיעים מחדש בבוקר שקמים. בתודה למפרע אורי מור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, שרירי צוואר תפוסים בהחלט יכולים להוות גורם לכאב ראש. לקפה יש אפקט ממריץ ולכן יכול להשפיע לשיכוך זמני של הכאבים. שרירים, ככל דבר אחר בטבע, מתכווצים בקור. לכן בלילה, כשאתה מכוסה בשמיכה והטמפרטורה שלהם חמימה הם מתרפים והכאב פוחת. עם זאת, בקימה מהמיטה בבוקר יש התקררות-מה ולכן מורגש הכאב. לכן חשוב תמיד לשמור את המקום חמים כדי לרפות את השרירים ובכך להפחית את הכאב עד להחלמתו המלאה.

02/05/2013 | 01:54 | מאת: ראוה

מזה יומים אני מרגישה עקצוצים בגוף זאת הרגשה לכמה שניות וזה חולף! אבל זה מטריד וכאוב,בנוסף כאב לי הראש הרבה בערב אבל איני מסוגלת להחליט אם זה קשור או סתם ממכה קטנה מכדורגל. בכל מקרה מה עליי לעשות? אני יכולה להגיד בוודאות זה התחיל להופיע לי פעם בשבוע/שבועיים או לפעמים חודש,כשהתפתחה אצלי אלרגיה ל3 סוגי תרופות זה קרה בינואר האלרחגה חלפה אחרי שבועיים וזה המשיך להופיע פעם ב כשמגרד לי בגוף,וכרגע זה הופיע לי שוב,האם זה קשור? אשמח לתשובה בהקדם,אני מאוד מודאגת, אני בת 20.

שלום לך, זה בהחלט יכול להיות תוצאה של האלרגיה. בכל מקרה, לא נראה לי כרגע כל מקום לדאגה. זה זמני וזה יכול לחלוף מאליו. אם לא יחלוף פני שנית לרופא שרשם לך את התרופה.

29/04/2013 | 12:28 | מאת: ש

שלום, בעקבות חבלה קשה לראש אני מטופלת בקרניו סקאל. יש שיפור מהכאבים ואני מאד מרוצה. לצערי אני עוברת עוד דברים כך שיש הפסקה גדולה , עשיתי כבר שתי טיפולים ועכשיו יותר מחודשיים לא הגעתי. האם זה מפרע לטיפול? הורס את מה שהיה? אני דואגת...

שלום לך, אם יש דברים בוערים יותר כרגע - עשי אותם ללא היסוס. הנזק שבדאגות יהיה גדול מהפסקת הטיפול לזמן מה. אל חשש. השיפור יקרה. בהצלחה.

25/05/2013 | 16:41 | מאת: ש

תודה על התשובה המיוחדת והאמיתית.. האם טיפול קרניו סקאל במקרה שלי יכול לעזור לעצירות כרונית? שהחמירה עקב החבלה..

04/03/2013 | 18:33 | מאת: אודי

אני בן 30 עושה הליכות וריצה כל יום במשך שעה.בשבועיים האחרונים התחיל לי כאב צוואר וכתפיים ולפעמים גב עליון בבוקר שאחרי האימון..בהתחלה חשבתי שהצוואר נתפס מהקור אבל כבר שבועיים שאני ככה אם כי איך שהתחיל הכאב הפסקתי את האימון..כרגע יש לי כאב קל עם סחרחורת ורעש מוזר מהצוואר בעיקר בבוקר ואחר כך משתפר..האם אני יכול לחזור לפעילות רגילה או שמעצם האימון קרה ומה כדאי לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כנראה התאמצת קצת מעל הרצוי לך וגופך אומר לך זאת. תן לו מנוחה, חמם את המקום ובקש ממישהו שיעסה לך אותו קלות. סביר להניח כי הכאב יחלוף מאליו. גם מהרחש בצוואר אל תתרגש. אלה רצועות שכנראה נמתחו קצת יתר על המידה. גם זה יחלוף. אם תוך חודש לא יהיה שינוי חפש מעסה מקצועי או מטפל קרניוסקראל. בהצלחה.

22/02/2013 | 14:07 | מאת: ענבל

אני סובלת כבר למעלה מ5 ימים בכאב ראש חזק הוא לפעמים נחלש אבל תמיד שם בערב למרבה ההפתעה אני מרגישה קצת יותר טוב ובלילה קמה מרוב כאבים ובוקר אני לא יכולה לקום מהמיטה.... נוסף לכך יש גם בחילות וטשטוש בראייה ברמה שאני רואה מדי פעם כפול עד שאני מצליחה לייצב את הראייה שלי... הכאב משליך גם לצוואר והכתפיים... אני גרה באיטליה והרופא שבא לבדוק אותי אמר שזה התקררות ונתן לי לקחת תרופה נגד כאבים...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, 5 ימים של כאבים זה עדיין לא אינדיקציה לבעיה. ייתכן והם ישככו מאליהם. במידה והם לא שוככים נסי למצוא מטפל באזור מגורייך. אינני מכיר את שוק הטיפולים באיטליה - מה אפשרי ומה לא, לכן אינני יכול לייעץ לך. בהצלחה.

19/02/2013 | 00:30 | מאת: אבי

ד"ר שלום, שמי אבי ואני בן 28 לפני כשנתיים עברתי תאונות דרכים בה נפגעתי בגב ובצוואר. ומאז החלו סחרחורות באופן קל עם מעט כאבים בצוואר. שחלפו לבד והופיעו מדי מס' חודשים. עברתי ENG' CT' MRI הכל תקין. אבל לפני כחודשיים וחצי קיבלתי מכה קלה בראש,מייד החלה סחרחורות איומה מלווה כאבי ראש, הסחרחורת נמשכה למעלה משבוע עד שחלפה. זה בא מדי כמה ימים בהדרגה ובעוצמה גבוהה יותר עד כדי הקאות. אציין שיש כאבים חזקים מהצוואר ובראש היכן שקיבלתי מכה מלפני חודשיים. כיום איני מסוגל אפילו להניח את הראש על כרית מחמת הלחץ על הראש והצוואר, ואני בקושי ישן. מספר פעמים בלילה אני קם משינה עם סחרחורות וכאבים עזים בצוואר ומרגיש שהמוח הולך להתפוצץ. ביום,בקושי מתפקד בעבודה. (מס' פעמים נעדרתי) הייתי אצל נורולוג שמטפל בי שאמר שעל סמך בדיקת MRI לפני 4 חודשים, הוא לא יודע על מה אני מדבר, הפנה לאורטופד ששלח אותי לצילום רנטגן צוואר, הכל תקין. רופא המשפחה הפנה אותי ל - CT עמוד שידרה צווארי. כל זה לקח זמן רב, עדיין אין אבחנה. אני לא מאחל לאף אחד לעבור את זה,ממש גיהנום, רציתי לשאול איזה בדיקות נוספות עלי לעשות והאם יש טיפול שיכול לעזור? תודה מראש אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, לגבי בדיקות - נראה שהיפנו אותך לבדיקות הנכונות. לגבי טיפול אפשרי - הטיפול הטוב ביותר במצבך הוא קרניוסקראל. טיפול זה הוא פרטי. האלטרנטיבה היא טיפול כירופרקטיקה אותו אפשר לעבור גם בקופות החולים המשלימות והוא זול יותר. בהצלחה.

28/01/2013 | 00:19 | מאת: שקד

שלום רב דוקטור, יש לי דלקת שרירים בכתף שמאל האורטופד בדק ונתן לי לשתות אביטרן 100 לעשר ימים. עוד שבוע אני מתגייסת והשאלה האם ניתן לעשות את החיסונים של טטנוס וצהבת ביום הגיוס באותו זמן של נטילת האביטרן? כלומר החיסונים לא יפריעו לכדור? קצת מלחיץ הנושא כי אמרו לי שזה כדור בעייתי עם תופעות לוואי. תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אינני רופא לכן איני רשאי ליעץ לך בנושא. פני לרופא שלך. בהצלחה.

27/01/2013 | 12:50 | מאת: אלי

שלום, אשמח אם תוכל להמליץ על מטפל\מכון בקרניו-סקראל באיזור המרכז שמתמחה בנושא כאבי ראש. תודה רבה.

שלום רב, לצערי אינני מכיר אחד שאוכל להמליץ עליו. בהצלחה.

22/12/2012 | 09:45 | מאת: אלירן

שלום, אני בן 27, סטודנט. מזה כשלושה חודשים אני סובל מכאבי צוואר. אני מרגיש הגבלה בחופש טווח התנועה. לפעמים פחות כואב. בימים קרים נראה כי אני קם בבוקר עם כאבים איומים שבהם אני בקושי יכול לסובב את הצוואר. אורטופד בדק אותי ואמר לי שאין לי כלום, הפנה אותי למיפוי עצמות (שאני מפחד לעשות). בכל אופן כלום לא עוזר. הייתי ביעוץ של רפואה משלימה שבה המליצו לי לעשות מסאג' טווינא, דיקור סיני ואפשרות לכירופרטיקה. אני לא יודע מה הכי טוב עבורי, אשמח אם תוכל להמליץ לי, אני מרגיש חסר אונים. אגב - אני חושב שזה לא משהו שקשור לעצבים - פריצת דיסק צווארי מכיוון שאני לא מרגיש נימלול באצבעות (אני צודק?). תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אפשרות לפגיעה שדרתית קיימת אך בסבירות נמוכה. יותר סביר שמקור הכאבים הוא בישיבה ממושכת בלימודים ומול מחשב. השתדל לקום לעיתים קרובות ולהתנועע. מבין הטיפולים המומלץ ביותר הוא קרניוסקראל או לחילופין כירופרקטיקה. בהצלחה.

שלום, אני בת 53 סובלת ממגרנות חזקות מגיל 19, עדיין מקבלת מחזור. יש לי כאבים איומים בצוואר,כתפיים נפוח(ממש כאילו אבנים) כעת עבר לגב העליון במשך כל החיים לקחתי מגוון תרופות וויטמינים מאורטופד, מנוירולוג ומרופא משפחה, בצילומים אף פעם לאו רואים כלום, מה הבעיה.בדיקות דם תקינות רק לפעמים יש המוגלובין נמוך והוא 10 עשיתי טיפולים ברפואה שלמה,דיקור סיני, עיסויים מגוונים, פיזיאוטרפיה ,חוץ מזריקות אני ממש מושבתת לגמרה עם כל ההתקפים אלו שהם כל פעם 4 ימים ולפעמים כאבים אלו אפילו שבועיים רצוף ויש מצב גם חודשיים ללא הפסקה. אני ממש לא חייה אלא רק נושמת וגם זה בקושי. תמיד אין לי מצב רוח ותמיד אני עצובה. כבר חודש אני לא מקבלת שום תרופה כי זה רק מחליש אותי ולא עוזר. היו תקופות גם עשיתי כושר במכון, הליכות. קשה לבצע את הפעולות כשיש כאבים חזקים. הרופא אומר לי שיש לי התפרצויות דיקאוניות. האם תוכל להמליץ איך אני יוצאת מכל הכאבים. או שזה כבר כרוני עם נכות גבוהה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נראה שטיפול קרניוסקראל יכול להועיל לך מאד נגד הכאבים. יתכן שעקב כך תיפתרנה גם שאר הבעיות. בהצלחה.

10/12/2012 | 12:23 | מאת: אביאל

הייתי במצבך די הרבה זמן. כבר חשבתי שלא יעזור לי כלום.. אבל את האמת שהמליצו לי על בוטוקס. כן כן, בוטוקס, זה מוזר כי תמיד חושבים על זה כעל טיפולי יופי ושזה לא הכרחי ולעשירים.. אבל זה באמת עזר לי. אני אישית טופלתי על ידי ד"ר קטיה דיין שהייתה מאוד אדיבה וענתה לי על כל השאלות. ממליץ לך לבדוק ליד אזור המגורים שלך, ואם את קרובה להרצליה אז נסי את קטיה.. בהצלחה ושתפסיקי לסבול!

שלום לך, אל תתפתי לקסמי שווא. לכי על ההמלצה שלי. היא טבעית ובריאה יותר.

18/11/2012 | 13:41 | מאת: נעם

שלום עודד שמי נעם ואני סובל מכאבי גב כבר 3 חודשים שבהם הכאב עלה וירד. הכאב הוא בעיקר בגב התחתון אבל לפעמים גם בגב עליון ובצווואר וברגלים. עשיתי צילום רנגן ואורטפד אמר שזה בעיה של שרירים תפוסים.. רציתי לשאול האם זה יכול להיות ששרירים יהיו תפוסים כל כך הרבה זמן ואם יש איזה שיטה או טיפול כיצד לשחרר את הגב... בתודה נעם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, נעם, כן, זה יכול להיות. אין מדובר כאן בשרירים תפוסים כמו אחרי פעילות גופנית חריגה. במקרה זה הם משתחררים לאחר זמן קצר - ימים. שרירים באזור הגב מתקשים בדרך כלל כתוצאה מתנוחות לא נכונות, יציבה לא טובה, ישיבה ממושכת או לחץ נפשי. התקשות זו יכולה להתקבע גם לשנים אם לא מטפלים בגורם. טיפול קרניוסקראל הוא מעולה. אם הגורם הוא יציבה אפשר גם אלכסנדר או פלדנקרייז. בהצלחה.

05/11/2012 | 09:47 | מאת: חן

שלום רב, אני 29 וכבר שנים סובלת מצוואר תפוס. עד שאני לא משחררת אותו בקליק וחייב להישמע קליק או כמה בבת אחת ,הוא לא משתחרר.התחושה מלווה אותי תמיד ,מרגישה אי נוחות וקשה לי להירגע ואף לישון.למה זה קרה ? האם זו מחלה איך לאבחן ולטפל? תודה:)

שלום רב לך, נשמע כמו מתח קל בצוואר, אולי כתוצאה ממתח נפשי. לא להתרגש מזה יותר מידי. הקליקים האלה מאד לא בריאים. הם רק מזיקים. בקשי מחבר, חברה או כל אדם קרוב לעסות קצת את צווארך מידי פעם ודאגי לחמם קצת את המקום. זה ירפה את האזור.

12/11/2012 | 09:02 | מאת: חן

העיסוי של האיזור אמנם עוזר זמני ,אבל מספיק שאני אתאמץ מעט ואעבוד בתנוחה אחת מתמשכת ואז אני שוב מרגישה כאב בצוואר ובכתפיים ואפילו חשמל עצבי כזה. ממה זה נובע? אולי אני חולה במשהו?

21/10/2012 | 15:18 | מאת: כלנית

שלום ד"ר, אני בת 31 ועובדת במחשבים. מזה מספר חודשים יש לי כאבים בצוואר הקידמי מצד ימין לכל האורך. בדיקה של רופא אא"ג באמצעות סיב אופטי היתה תקינה וכן US צוואר, בלוטות לימפה ומגן תקינים. רופא האא"ג אמר שיתכן שהכאבים נובעים מבעיה בעמוד שדרה צווארי. בנוסף, בחודש האחרון כאשר אני יושבת רגל על רגל, אני מרגישה נימול בחלק העליון של כף רגל ימין שלי. וכן בחלק מהבקרים אני מתעוררת כאשר הזרת של יד ימין שלי רדומה לגמרי והתחושה חוזרת אלי לאחר כמה שניות. בנוסף ישנן מספר נקודות בגב שכואבות לי מימין לעמוד השדרה וכן לפעמים יש לי כאבים בצלעות של הגב בשני הצדדים של הגוף. ממה הכאבים והנימול יכולים לנבוע? האם יש סיבה לדאגה? הכאבים בצוואר הקידמי מפריעים לי מאוד. מה עלי לעשות? תודה מראש, כלנית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אין סיבה לדאגה. כל הכאבים והמיחושים נובעים מישיבה ממושכת מול המחשב. אני ממליץ לך קודם כל לנוע כמה שיותר - לקום מידי חצי שעה לפחות ולהתנועע. חשוב להניע את הצוואר בעדינות ואת האגן בתנועות סיבוביות כמו בריקודי בטן. אם כל זה לא ישפר את מצבך כדאי לפנות למטפל בקרניוסקראל שישחרר את עמוד השידרה. בהצלחה.

11/09/2012 | 15:28 | מאת: יוני

שלום רב, רציתי לשאול אם ידוע לך, על טיפול אפשרי לאשה צעירה ששרויה בקומה (פגיעה בגזע המוח) בתאונה. היא נושמת בכוחות עצמה, אבל הראש מוטה אחורה כל העת, וזה בניגוד לעקרון של שיטת אלכסנדר, קדימה ולמעלה, האם יוכל לדעתך לסייע במשהו, לטפל ביציבה הלקויה בשיטת אלכסדר, או אחרת כגון כירופרקטיקה וכדומה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטיפול הטוב ביותר לעניות דעתי הוא קרניוסקראל, כי הוא היחידי שמתרכז בראש והוא עדין ובטוח ביותר.

12/09/2012 | 12:02 | מאת: יוני

גם אני חשבתי על קרניו סקראל אבל זה לא ישנה את תנוחת הראש. האם כדאי לנסות לשנות את תנוחת הראש המוטה לאחור ע"י משענת מתאימה?

מזה מספר שבועות אני סובל מכאבים והפרעות בצואר ובחלק הראש האחורי. הכאבים מופיעים בעיקר בישיבה ונהיגה. כאבים אלו היו לי גם לפני מספר שנים, צילומים לא הראו כלום - מה שעזר זה מספר שיעורים בתורת אלכסנדר שהגבירו את התודעה לישיבה והליכה זקופה. אני גבוהה והולך כל חיי כפוף. אשמח לשמוע על דרכים נוספות לפתרון הבעייה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נראה שהבעיה שלך היא פשוטה ומתמקדת ביציבה לא נכונה. אם שיטת אלכסנדר לא שיפרה נסה פלדנקרייז או מחשבת הגוף. בהצלחה.

05/07/2012 | 11:41 | מאת: דנה

שלום רב, לפני כשנתיים עברתי תאונת דרכים, כעת אני עם כאבי צוואר חזקים עם הקרנה לכאב ראש, כבדות בראש , קושי לקום מהמיטה, ובעיקר סחרחורות תחושת חוסר יציבות. כל הבדיקות של א.א.ג. + נורולוג תקינות. מה עלי לעשות, אני ממש סובלת מדי יום, כל הגב תפוס וכאב בעמוד שידרה. אשמח לתשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, טיפול קרניוסקראל יכול להועיל לך מאד כי הוא מטפל במערכת כולה לא רק מקומית. בהצלחה.

22/07/2012 | 08:52 | מאת: תומר אור

הי דנה, למרות שתלונתך היא פיזית לחלוטין, אני, מנסיוני, רואה שיפור מדהים גב בכאבי הגב והצוואר וגם ברמת השינה של אנשים שנמצאים במצב דומה לשלך. השילוב בין הפיזי המדוייק להילינג הוא כמו קסם ומביא לשינוי מהיר גם בפיזי וגם ברגשי. ימים רגועים וקרירים תומר

01/07/2012 | 15:22 | מאת: רון

שלום רב, בני בן ה-11 נוטה להתקפי מיגרנה עד כדי הקאות. לאחר בירור אצל נוירולוג הסתבר כי זוהי בעיה תורשתית (גם אני סבלתי מכך מגיל צעיר) ואין הרבה מה לעשות. הייתי מעוניינת לדעת בכל זאת, כיצד ניתן להפחית את תדירות המיגרנות ומה לעשות בזמן התקף שכזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין טיפולים מיידיים יעילים אך אפשר להקל את עוצמת הכאבים ואולי אף את תדירותם בטיפולי קרניוסקראל, דיקור סיני ואולי אף תזונה והומיאופתיה. בהצלחה.

20/01/2013 | 15:57 | מאת: סובלת ממיגרנות 32 שנה

יש כדורים שמעלימים את המיגרנה תוך שעה בערך.

21/02/2012 | 17:20 | מאת: אור

מבקשת לקבל המלצה על מטפל אוסטאופתי בתל אביב תודה

שלום רב, לצערי אינני יכול לסייע לך בזאת. בהצלחה.

שלום, ביום שלישי התחיל לי כאב ראש חזק בחלקו האחורי של הראש באמצע אימון גופני. הכאבים התרככו עם הזמן ולמחרת קמתי נטול כאבי ראש לחלוטין. אתמול (חמישי) חזר כאב הראש בעקבות אימון נוסף ונשאר עד עכשיו. אני שותה מים בלי הפסקה ואף התדרדרתי לאופטלגין אך הכאבים לא עוברים. חיפשתי על התופעה ומצאתי כי כאבים באחורי הראש עלולים להיגרם ע"י לחץ דם גבוהה, ביום רביעי תרמתי דם ונקבע כי לחץ הדם שלי תקין. תודה מראש..

שלום רב, יש סוגים שונים של כאבי ראש. אינני יודע איזה מהם אתה חש. ייתכן ויש קשר למאמץ הגופני. נסה להקל קצת בנטל המאמץ וראה מה קורה.

14/02/2012 | 07:10 | מאת: שי

היי בבדיקת סיטי נמצא בלט דיסקc6 בemg נמצא נזק שורשי בc6 וc8 אני סובל מכאבי צוואר וזרמים בראש ותחושת זרמים ביידים תחושות לא נעימות הייתי בדיקור סיני לקחתי כדורים נורופן ואופטלגין וכלום לא עוזר כמו כן מהכאב בראש ישנה תופעה של דמעות בעיניים אשמח לתשובה ודרכי טיפול תודה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התופעות שאתה מתאר אופיניות ללחץ על שורשי העצבים בעמוד השדרה. לכן משככי כאבים וגם דיקור לא יועילו כי לא יטפלו בבעיה מהשורש. מומלץ טיפול קרניוסקראל שמטפל בדיוק במקרים שכאלה והוא יעיל מאד. בהצלחה.

01/02/2012 | 08:08 | מאת: יוסף

שלום, הציעו לי טפול באמצעות קינזיולוגיה טייפינג . ברצוני לברר האם שיטה זו יעילה , מניסיונך מה מספר הטיפולים עד להחלמה ומה עלות ממוצעת לטיפול שכזה. בתודה מראש י.ר

שלום לך, יעילות טיפול היא דבר אינדיבידואלי. מה שעוזר לאחד לא בהכרח עוזר לאחר. גם משך הטיפול תלוי בתגובת הגוף לטיפול. בהצלחה.

01/02/2012 | 10:52 | מאת: יוסף

עודד , תודה על תשובתך , אבל בכל זאת אני מעוניין לדעת באם אתה מכיר את שיטת קינזיולוגיה טייפינג ומה דעתך עליה בתודה מראש י.ר

23/01/2012 | 12:07 | מאת: אלי

שלום עודד. לפני כארבע שנים סבלתי מלחץ נפשי שנמשך כשנה. הלחץ גרם לשרירי העורף, הגב והראש להיתפס בצורה קשה וחמורה. תפיסות זאת מנעה מדם לזרום לראש וגרמה לירידה משמעותית ביכולת החשיבה, הדימיון, הרגש ועוד. לאחר שהלחץ הנפשי נגמר התחילו השרירים לאט לאט להשתחרר. מאז (כשנתיים וחצי) השרירים משתחררים אצלי באיטיות ובהדרגה. עדיין קשה לי לחשוב, לדמיין, אך המצב בהרבה יותר טוב. ניסיתי נוירולוגים, מדקרים (כולל בראש), תזונאים ומעסים (טוינא ועיסוי רפואי), אך שום דבר לא גרם לשחרור מהיר יותר. האם בניסיון שלך ראית מקרים דומים שטיפול כלשהו זירז להם את השחרור? רב תודות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט כן. טיפול קרניוסקראל הוכיח את עצמו כיעיל ביותר במקרים כשלך. בהצלחה.

06/01/2012 | 11:33 | מאת: לירן

שלום לאחרונה אני עובר ימים לא פשוטים עם הרגשה של מין עיקצוצים מציקים בחלקי הגוף בעיקר בראש בידים ובכתפיים.. התופעה המוזרה ביותר שקרתה לי ושמאד הבהילה אותי היא שהיה מצב שחטפתי מן סחרחורת מוזרה כזאת עם סוג של הלם מוזר כזה נהיתי חם באזור הראש והעיקצוצים היו בתדירות גבוהה בראש! אני בן 22 ולפני שבוע עברתי ניתוח שרוול (הרסה של חלק מהקביה למטרת דיאטה) אני בשיקום בבית מרגיש מידי פעם כאבי ראש וחולשה אך אני מאמין שאלו דברים שהקשורים להתאוששת שלאחר הניתוח.. אני מודאג מאד ואיני מבין מאיפה תופעות אלו הגיעו אשמח לקבל את עזרתך בנושא ולדעת האם יש קשר לניתוח או שזה נושא אחר ולא קשור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בהחלט יתכן שזו תגובה מאוחרת לניתוח ולחומר ההרדמה. אם זה יימשך למעלה משבועיים פנה לטיפול קרניוסקראל שיכול להועיל לך. בכל מקרה אין צורך להיתפס לבהלה. אין כאן סכנה כלשהי. החלמה מהירה!

07/01/2012 | 18:57 | מאת: לירן

היי,אני אחות מוסמכת ופראמדיקית. אני מאוד מאמינה בדיקור ואני טופלתי בדיקור ואני רוצה להוכיח לחבר למקצוע הרפואה (פראמדיק), שעד שלא יראה מחקר מדעי תקני לא יאמין שזה לא רק פלאצבו. למרות שהראתי לו שזה גם עוזר לתינוקות וחיות.... אודה לך מאוד אם תוכל לשלוח לי. אלה

שלום לך, את יכולה להפנות אותו לבית החולים לחולי סרטן בבילינסון שם מטפלים בדיקור דרך קבע.

19/11/2011 | 08:40 | מאת: נטע

שלום, האם ניתן לטפל בתינוקת בת חודש וחצי אשר יש חשש לסגירה מוקדמת של אחד התפרים בגולגולת (או עליה של אחד על השני)? תודה

שלום רב לך, יש אפשרות לטפל אך ללא ערובה להצלחה, במיוחד כשהסיבה אינה ברורה עדיין. בברכה עודד.

19/11/2011 | 10:04 | מאת: נטע

עודד שלום, תודה על המענה המהיר. אני לא יודעת מה הסיבה ולא בטוח שנוכל לדעת. מה שכן עברתי ניתוח קיסרי חירום בהרדמה מלאה. אולי זה קשור. דבר נוסף, היא נולדה בשבוע 34 והיתה בפגיה שבועיים (למרות שנולדה במשקל סביר 2.370). אילו עוד סיבות יכולות להיות? כמה טיפולים יש לבצע ע"מ לראות הצלחה (אם יש סיכוי)? תודה נטע

23/10/2011 | 15:20 | מאת: בארסה

שלום!לפני זמן קצר עשיתי תנועה לא טובה עם הראש והצוואר ( סיבוב של 360 מעלות) והרגשתי כאבים מה זה אומר? האם יקרה נזק? אני צריך לחשוש?

שלום לך, אם עשית את התנועה בעצמך אין לך מה לחשוש. אם התנועה היא תוצאה של לחץ חיצוני שהופעל פנה לאורטופד שישלח אותך לצילום.

15/10/2011 | 11:46 | מאת: סיגלית

שלום, אני סובלת מכאבים בצוואר ובגב העליון כבר ארבעה חודשים. הרופא נתן לי בהתחלה כדורים וכזה אל עזר נתן לי אנטיביוטיקה שונה ורק לאחר שגם זה לא עזר, עשה לי צילום ואמר שיש ניוון של החוליות ושלח אותי לפיזיוטרפיה. לאחר 8 טיפולים אני יכולה לאמר שזה כלל לא עזר. לפעמים כואב יותר ולפעמים פחות אך הכאב לא נעלם. לפי כמה ימים הרמתי את האחיין שלי וזה כנראה מתח לי מאוד את הגב ועכשיו אני שוב עם כאבים קשים. האם אתה יכול להמליץ על טיפול שיכול לעזור לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נסי טיפול קרניוסקראל. הוא עדין ויעיל מאד במקרים כמו שלך. חג שמח.

18/09/2011 | 20:18 | מאת: יהודית

שלום שמי יהודית ואני בת 41 מזה כ-6 חודשים ומעלה סובלת אני מכאבי ראש ממושכים וחזקים באיזור אחורי העניים הצוואר בצדדי העניים ואף לסחרחורות ולאיבוד שווי משקל לפני כחצי שנה בוצע סיטי +צילום צוואר אלכסונים הסיטי תקין תודה לאל אך בצילום צוואר התגלה לורדוזיס מוגבר אודה מאז ועד היום טופלתי בכל מיני כדורים נקסין ארטופן והכאב לא מניח לי ומשבש את שגרת חיי אודה לך אם תייעץ לי על שיטות טיפול אציין שרופא המשפחה הפנה אותי לנורולוג ועדיין לא ניגשתי בתודה מראש הסובלת מא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, נסי טיפול קרניוסקראל. הוא עשוי להועיל לך. בהצלחה.

08/09/2011 | 22:36 | מאת: שלום

שלום רב, מזה כחצי שנה הנני סובל ככל הנראה, מצוואר נוקשה, עם ותוך כדי קימה בבוקר utar מלווה אותי במשך כל שעות היום, (לדעתי עכב הרמה כבדה לקויה לפני כחצי שנה), לפי צילומים רגילים ובדיקות לא נימצא ממצא מיוחד, ולאחר טיפול פיזיותרפיה, (זרמים ועצות), המצב ללא שינוי משמעותי, והזמן לא עושה את שלו בעניין זה. ישנם כאבי ראש דחופים יותר ועקיצות ברקות ותוך כדי נגיעה באזור הראש וסירוק, שהבנתי שהם ככל הנראה עכב בעיית הצוואר. עניין זה מלווה אותי במשך כל שעות היום וחשוב לציין שאני בן 34 ומעולם לא סבלתי מהצוואר. אני חושש לבעיות מסוכנות אחרות שלא ניתגלו, כי לא נבדקו ביסודיות, מה רצוי לבדוק וכך לשלול, והאם הנך מכיר רופא אורתופדי מומלץ (קופ"ח המרכז)המתמחה לעניין ראש והצוואר שאוכל להתראות איתו. מה עושים במצב כזה? תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אין סיבה להיכנס לפאניקה. ייתכן והמצב הרבה יותר פשוט משנדמה לך. נסה טיפולים משלימים כגון קרניוסקראל או עיסויים עדינים לצוואר. בהצלחה.

15/08/2011 | 07:20 | מאת: רינה

מזה כמה ימים אני מרגישה שהיד השמאלית נרדמת לי בזמן שינה ויש מעין זרמים. לפני שבוע קמתי עם צוואר וכתף תפוסים אבל ההרגשה עכשיו מאוד מוזרה ביד שמאל,בת 45.

שלום לך, זה קורה. יתכן ובזמן שינה לחצת על עצב או שעשית תנועה כלשהי. זה יחלוף מאליו תוך זמן קצר.

28/05/2011 | 11:43 | מאת: גדעון

אני בן 75 סובל מכאבי גב תחתון במידה מינורית שאין בה כדי להגביל את פעילותי היום יומית גובה 185 משקל 97 . מתאמן עצמאית בחדר כושר ברשת ארצית .מסתובבים בו מדריכים שבתשלום נוסף מעניקים הדרכה צמודה . התקבל במכון מכשיר חדש שרשום עליו: לחיזוק גב תחתון. ביקשתי הסבר מאחד המדריכים לגבי המכשיר אותו קיבלתי בסבלנות ובהרחבה כשהמדריך הוסיף לי "בהתנדבות" ובהדגמה מספר תרגילי מזרון שלדבריו יחזקו את שירירי החלשים שלדעתו הם הגורם לכאבים . שאלתי לפורום : האומנם עשוי חיזוק אותם שרירים לפתור אותי מהכאבים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קודם כל, שמח שבגילך המכובד יש לך רק כאבים בעוצמה מינורית, כדבריך. רבים בגילך סובלים נואשות, מה שמשפיע על איכות חייהם. ולגופו שך עניין. חיזוק שרירים עוזר תמיד, אך שאלות המפתח הן אחרות - האם הסיבה לכאבים היא, אכן, חולשת שרירים והאם הפתרון לכך נמצא במכשיר שבמכון הכושר. בגילך המבוגר ייתכן מאד שהגורם לכאבים אינו נעוץ בשרירים אלא בתהליך ניווני בחוליות עמוד השדרה, מה שמאד טבעי, או שהסיבה היא דווקא פעילות-יתר במכון הכושר. כלומר, ייתכן שאתה דורש מגופך מאמץ רב מידי ליכולותיו העכשוויות. אינני יודע באיזה מכשיר מדובר, אך גם לגביו הייתי ממליץ להיות סקפטי בגילך, שמא תגרום לעצמך יותר נזק מתועלת. בגילך המלצתי היא לעשות פעילות גופנית מתונה. לדוגמא, לצעוד ולא לרוץ, כדי למנוע זעזועים מיותרים בעמוד השדרה. רבים ממכשירי מכוני הכושר אגרסיביים מאד ולכן לא מתאימים כל כך לאנשים בגילך גם אם הם בריאים. בהצלחה.

26/05/2011 | 13:50 | מאת: תמר

שלום, אני בת 20, ואתמול במהלך משחק טניס פתאום החל כאב חזק בגב תחתון עם הקרנה חלקית לרגליים. לאחר לילה של כאבים בבוקר היו הכאבים חזקים עוד יותר כולל ברגליים. רופא משפחה אבחן "קרע בשרירי גב תחתון" ונתן לי כדורים ומנוחה. מה משמעות אבחון כזה?? מתי אוכל לחזור לשחק טניס וכמה זמן צפויים הכאבים להשאר? האם עלי להזהר מתנועות מסויימות או להמנע ממשהו ועד מתי?? תודה לתשובה מהירה!

שלום רב לך, אי אפשר לדעת כמה זמן יימשכו הכאבים. זה תלוי במידת הנזק וביכולת הגוף לרפא את עצמו. המשיכי בחייך כרגיל אך ללא פעילות מאומצת שתחריף את הכאבים. כמו כן הרבי במנוחה. בהצלחה.

אני עדיין מודאגת... הרופא בדק די מהר ולא יסודי (כך אני חוששת) והכאבים מקרינים לרגליים (מצידי הירך וגם בחלק העליון הקדמי). האם כאבים כאלו יכולים להגרם מקרע בשריר? בנוסף, עקב הכאב הרב אני "הולכת על הצד" (כל הגוף מוטה קדימה ולצד ימין) וקשה לי ליישר אותו בגלל הכאב. תודה רבה לתשובותיך! אני מקווה שמענה לשאלות הללו יוכל אולי להרגיע אותי קצת (אני חרדה שנגרם נזק שחייבים לטפל בו מייד אחרת יתקבע... :-(

15/05/2011 | 15:55 | מאת: יש

אני סובל כבר כמה חודשים מכאבים עזים באזור המותניים - כנראה במפרקי הכסל והעצה. הכאבים הם בשני הצדדים, אך הכאב חזק יותר בצד שמאל עם הקרנה למפשעה. המליצו לי על טיפול פרולותרפי. האם ישנן הצעות נוספות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אתה יכול לנסות טיפול קרניו סקראל או כירופרקטיקה. בהצלחה.

17/03/2011 | 12:19 | מאת: יוסי

נתפס לי השריר בגב באיזור השכמות בצד ימין, כאשר אני נושם הכאב מתגבר. קיבלתי טיפול תרופתי ( זריקת אביטרן +כדורי נקסין) הייתי שמח לקבל עצה כיצד ניתן להקל על הכאב ולעזור בשחרור את השריר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, פשוט לחמם את המקום עם בקבוק חם וזה יחלוף. עיסוי קל יכול להוסיף. בהצלחה.

13/03/2011 | 00:46 | מאת: תודה רבה!

אם אין חשיפה ישירה של הגוף לקרני השמש הסימפטומים הם: הרגשה של ראש כבד, גוף מתקשה, שרירים כואבים, עייפות , סחרחורות, עצירות עוויתות וכאבים. חשיפה לשמש פותרת את כל התופעות כאילו לא היו: הגוף משתחרר , הכאב נעלם, השרירים הופכים לרכים וישנה הקלה והרגשה טובה. לאחר יומיים מהחשיפה כל התופעות הרעות הללו חוזרות. למה זה? במה מדובר ? אם יש יום קייצי עם הרבה אור אבל אין חשיפה של הגוף ממש לקרניים , זה לא יעלים את התופעות. זה נראה שיש איזהשהו חומר שנכנס לעבודה בחשיפה לשמש,שמשפיע בחיוב כזה. ובעל יכולת ריפוי. מה הוא ? הויטמין D לא חסר. והאור לא עוזר רק אם יש חשיפה של ממש. ויטמין D כל יום נלקח בטיפות 2000 יחידות, וזה בוודאות לא עושה את מה שהחשיפה לשמש עושה. התופעות יהיו עד החשיפה הבאה. מה שמפריע בעיקר זה העיוותים והלחץ בשרירים שאי אפשר לשחרר אותם ללא חשיפה לשמש. כלום לא יעזור אם אין חשיפה ישירה לשמש גם לא האור הכי חזק.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אני מציע לך לפנות תחילה לרופא פנימי או לדרמטולוג ואולי הם יפנו אותך לנוירולוג. בהצלחה.

13/03/2011 | 13:36 | מאת: תודה רבה!

האם זה דבר ידוע שחשיפה לשמש מחזקת את הגוף ? לא חסר ויטמין D בבדיקה. החשיפה לשמש פותרת את כל התופעות כאילו לא היו. הכל משתחרר ויש הקלה גדולה. לא ברור לי הדבר הזה.

05/03/2011 | 14:15 | מאת: יסמין

יש לי כאבים בשכם שמאל חזקים במיוחד שאני יושבת מול מחשב . זה לא קורה כשאני מול טלויזיה. בעבר נבדקתי בגלל בעיה דומה אבל צד ימין ולא שמאל ולאחר צילום וMRI נאמר לי שיש לי רגישות בחוליות C5 עד C 7 ועלי להפסיק שחייה בצורה חזה ולבצע רק שחיית גב ולא לבצע אירובי הפסקתי פעילות ומאז מידי פעם אני סובלת מכאבים בצד שמאל של השכם ומתגבר עם אני נמצאת מול מחשב ולא משנה התנוחה בה אנ י נמצאת . מה עלי לבדוק ?

שלום לך, את לא צריכה לבדוק דבר. הישיבה הממושכת מול המחשב גורמת לכאבים. דאגי לקום לעיתים קרובות ולשחרר את הצוואר. בהצלחה.

למטופלים שלי: פשוט לקחת כדור טניס ולעבור איתו על השכמות כנגד הקיר או בשכיבה אם נוח יותר ולהתמקד בנקודות שכואבות באזור השכם ואני מאמין שתמצאי יותר ממה שאת מצפה אבל חשוב מאוד לא "לשבת" על הנקודה יותר מדי מספיק 6-12 חזרות לכל נקודה כמה פעמים ביום ותראי שיפור וכמובן מומלץ ללכת לטיפול מיקצועי אז בהצלחה

15/02/2011 | 22:46 | מאת: מ.מ

שלום , אני אמא לילדה בת 14.5 . היא סובלת מכאבי ראש בכל איזור הראש עד לצוואר . אין משכך כאבים שמרגיע וזה לא מפסיק במשך כל היום . זה כבר סיפור של 3 חודשים . האם יכול להיות בעיות בחוליות ? כירורפקט עשה סריקה במערכת העצבים ומצא לחץ על החוליות. האם כאבי הראש נובעים מהצוואר או להפך ?

שלום רב לך, שתי האפשרויות קיימות אך הסבירות הגבוהה יותר היא שכאבי הראש נובעים ממקור צווארי, בד"כ חוליות. זה יכול להיות מפעילות גופנית לא נכונה, ישיבה ממושכת מול מחשב או חבלה.

16/02/2011 | 16:04 | מאת: מ.מ

היא עשתה CT ראש , זה יראה שם אם הכאב בא מהחוליות בצוואר? כיצד אפשר לטפל בזה אם זה מהצוואר?

14/02/2011 | 12:34 | מאת: X

מה עוזר לכאבי גב חזקים

שלום לך, אין אפשרות לענות לשאלתך, שכן כאבי גב אינם דבר אחד. נדרשים פרטים נוספים כגון מיקום ומשך התקופה כדי שאוכל להתייחס.

22/01/2011 | 20:45 | מאת: יערה

שלום, אני בת 48. סובלת מכאבי צואר שנים רבות. בשנים הראשונות לא היתה אבחנה. עם השנים כשזה הפך ליום יומי, מצאו שיש הצרות בחוליות הצוואר. אין בד"כ הגבלה בתנועה. תנועה נכונה מקלה. אך הפניית הראש הצידה או למטה ליותר משתי דקות גורמת לכאב. לפעמים הכאב בא עם כאב שכמות כתף. בצד שמאל או ימין לסירוגין. לפעמים מקרין לראש. במשך היום אני יודעת להקל על עצמי ולפעמים גם למנע כאב ע"י תרגילים מתאימים ותשומת לב לתנוחת הגוף, המנעות מהרמת משהו כבד וכד'. הבעיה העיקרית היא בזמן השינה כי אז אין לי שליטה ,אני מתעוררת בבוקר תמיד עם כאב צוואר ובד"כ כתף. נרדמת על הגב ומסתובבת בלילה על הצד מה שלא טוב לי כנראה, אך לא מצליחה להמנע מכך. ניסיתי כרית אוטופדית, בימים הארורונים עברתי לכרית ויסקוג'ל. ניסיתי כירופרקטיקה ורפואה סינית ולא עזר. פיזיותראפיה עזרה במידה מוגבלת . ( התרגילים לבית עזרו.) שיטת אלכסדר עזרה לשיפור היציבה אך לא פתרה את הבעיה. שאלתי: מה יכול לעזור באופן כללי? וגם - באופן ספציפי לכאבי היקיצה? האם יש מזרון, כרית מומלצים? אולי מיטה מתכווננת? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, נסי טיפול קרניוסקראל. יתכן והוא ישפר את מצבך במקום שהאחרים לא עזרו, שכן הוא מטפל גם בראש. זה מאד חשוב במקרה כשלך. בנוסף לכך, בדקי את איכות המזרון עליו את שוכבת. יתכן והוא גם "תורם" לכאבים או, לפחות, לא מקל עליהם. מזרון - חשוב שיהיה לא רך מידי אך גם לא קשה מידי. לפי תחושתך! אין כאן כללים. בשכיבה על הצד הוא צריך לשמור את עמוד השדרה ישר. בקשי ממישהו להתלוות אליך ולהסתכל על גבך כשאת שוכבת על המזרון. בכל מקרה - אל תתפתי לכל מיני שמות והבטחות למבנים אנטומיים מיוחדים שנועדו רק למכור. בהצלחה.

30/12/2010 | 09:32 | מאת: מירב

שלום, אני בת 39 בדיקות כלליות מכל הסוגים תקינות לחלוטין. מאז שאני זוכרת את עצמי אני סובלת מכאבי צואר/גב כרוניים מהקימה בבוקר מהמיטה ועד השינה בלילה. בחודשים האחרונים התופעה הפכה להיות מטרידה עוד יותר כי הכאב מקרין לראש, מהעורף שכמות ועד לאחורי הראש ולפעמים מרכזו למעלה. בחודש יולי עברתי כמה טיפולי כירופרקטיקה שעזרו במידת מה והפסקתי כשהרגשתי הקלה ואני מצטערת על כך. אתה חושב שאני צריכה לפנות לנורולוג? יש סיכוי שזה משהו רציני אחר? אני הולכת בין אורתופדים שנותנים כדורים אבל הבעיה לא נפתרת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, אין סיבה נראית לעין לפנות לנוירולוג. אם עזר לך טיפול כירופרקטיקה פני שוב או נסי טיפול קרניוסקראל. בהצלחה.

13/11/2010 | 21:33 | מאת: סיוון

שלום . אני בת 19 מזה שבועיים אני סובלת מכאב בצוואר בצד שמאל ,לפי מה שניראה ניתפס הצוואר . כך אימי אומרת.. הכאבים חזקים ועכשיו ירדו קצת לכיוון הכתף,ממש כואב.. ניסיתי לשנות צורת שינה ,לא עזר.. הכאב בא והולך יום כן יומיים לא יומיים כן.. האם יכול להיות שזו דלקת?

שלום רב לך, בגילך הצעיר זה יחלוף, מן הסתם, מאליו. אין צורך להתרגש מכך יתר על המידה. ייתכן שתתפתח במקום דלקת קלה אך גם זה לא נורא. דלקת אינה "מילה גסה" ואינה אלא תגובה של מערכת החיסון של הגוף. מה לעשות? אפשר לחמם מעט את המקום ולעסות קצת. זה יחלוף. אל דאגה! בהצלחה.

25/10/2010 | 14:23 | מאת: מתי

שלום. האם השיטה יעילה לבעיות של בלט/פריצת דיסק? אלו דרכים אתם יכולים להציע לטיפול בבעיה לאחר שמיצינו את הרפואה הקונבנציונלית? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול קרניו סקראל הוא טיפול המגע היחידי שניתן לעבור בעת בלט או פריצת דיסק אקוטית בשל רמת הבטיחות הגבוהה שלו. מצא מטפל מיומן באזור מגוריך ופנה אליו/אליה לקבלת טיפול. בהצלחה.

15/10/2010 | 21:45 | מאת: אור

היי,יש לי בעיה שמטרידה אותי כבר כמה חודשים. אני בת 23, בריאה בדרך כלל חוץ מאנמיה קלה,בחודשים האחרונים יש לי כאבי גב עליון צוואר ובראש למטה (עד האוזניים), לפעמים במהלך היום אני מרגישה איבוד בתחושה במיוחד באיזור של הצוואר ותחילת הראש, ולפעמים יש לי כאבי צוואר שמאוד מפריעים לי.. האם מצב זה יכול להיות מסוכן? אני מאוד מוטרדת ויש לי תור לרופא רק בעוד שבועיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא. מצב זה אינו מסוכן. הוא רק לא נעים וכמובן מפריע לתפקוד יומיומי. בגילך הצעיר המלצתי לך היא לא לקחת תרופות אלא ללכת לטיפול ברפואה משלימה. בהצלחה.

20/10/2010 | 18:17 | מאת: יוסף ררחמים

אור שלום, צריך לוודא שיש אספקת דם וחמצן תקינה . אנמיה קלה יכולה להתפתח למצבים בהם כדוריות הדם גדלות בניסיון לקלוט חמצן בגלל חוסר ברזל או כתוצאה מפגיעה בתהליך ייצור כדוריות דם . ישנם מספר טיפולים שיכולים לסייע לך ולשפר את האיכות חיים ואף לפתור את הבעיייה . תחילה עלליך לבצע בדיקות דם שיגרתיות ולהגיע עם תוצאות ובדיקות ולאחר מכן נבצע איבחון מקיף ושילוב כל הממצאים תבנה תוכנית הטיפולית. בברכת כל טוב , ד"ר יוסף רחמים מטפל בכיר רב תחומי

שלום יוסף, אני מעריך את כוונתך אך אתה מטעה את הפונה בכך שאתה קןשר בין האנמיה לכאבי הגב. אנמיה קלה אינה גורמת לכך והנסיון לקשור ביניהם עשוי למנוע ממנה לפנות לטיפול שבאמת יביא לה מזור.

שלום רב וחג שמח, אישתו של אבי וחברתו של בני סובלות מפיברומיאלגיה. תוך כדי חקירת הנושא למדתי כי קיים טיפול באמצעות הגואיפנזין שמוביל אותו בארץ ד"ר קורלנד. להלן הקישור לאתר שלו: http://www.fibrokur.com/גואיפנזין/ אודה על קבלת התייחסות לטיפול בפיברומיאלגיה באמצעות הגואיפנזין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול בגואיפנזין הוא טיפול סימפטומטי. הוא יכול להקל אך לא לפתור את הבעיה מהשורש, כי הגורמים למחלה אינם ברורים עדיין די צרכם. אם זה מקל כאבים מה טוב אך יש לזכור שזו התמכרות לתרופה עם כל תופעות הלוואי האפשריות. בהצלחה.

19/09/2010 | 11:16 | מאת: שירה

שלום רב, אבי בן 59 והוא סובל לעיתים תכופות מכאבים כרונייים בצוואר ובעורף, כאשר מגיע כאב שכזה הוא מסתגר בחדרו ושוכב במיטה אפילו ימים שלמים ומשתמש בכרית כוסמת להקלה מפני הכאב. הטיפול הקונבציונאלי, התרופתי לשיכוך כאבים לא עוזר. לאחר בדיקות לא גילו אצלו שום דבר חריג. יש לציין כי הוא נקי ממחלת הסרטן כבר 3 שנים (מלנומה). הוא אינו נזקק לטיפול כימותרפי ולהחלמה לקח חיסונים ביד. אודה לך על תשובתך אנו אובדי אצות וחסרי יכולת לעזור לו לנוכח כאביו הבלתי נשלטים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, ישנם מספר טיפולים שיכולים לסייע לאביך: דיקור סיני - להקלת הכאב בטווח המיידי-קצר. טיפול זה לא יפתור את הבעיה מהשורש. כירופרקטיקה - לפתרון הבעיה לטווח הארוך במידה ואין גם כאבי ראש כתוצאה מכך. קרניו סקראל - לפתרון הבעיה מהשורש, במיוחד אם היא מלווה גם בכאבי ראש. בהצלחה.

06/10/2010 | 13:51 | מאת: נורית

שלום, בתור אחת שסבלה מכאבים כרוניים קשים ביותר בצוואר ובכתפיים, הייתי ממליצה לך לבדוק את שיטת ספלטר (זו למעשה שיטת גרינברג עם תוספות). אשמח לתת לך פרטים נוספים, במידה ומתאים לך. נורית.

15/09/2010 | 15:37 | מאת: אלי

כל השלושה אובחנו אצלי. MRI ע"ש מותני יצא תקין עשיתי EMG ואובחן שיש לי רדיקלופתיה כרונית S1 משמאל עם דנרבציה אקוטית. אני ממתין כרגע לתור של MRI מח + MRI ע"ש צווארי. בינתיים אני סובל ומתקשה בפעילויות יומיומיות ביד וברגל. יש מה לעשות להקלה/טיפול עד לקבלת התור+הפיענוח+ביקור חוזר אצל האורתופד (תהליך של כחודשיים)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול קרניו סקראל יכול להועיל לך בהקלת הכאבים. נסה למצוא מטפל בסביבת מגוריך. ייתכן שגם דיקור ממטפל טוב ברפואה סינית. בהצלחה.

09/08/2010 | 19:02 | מאת: ברוך

בזמן האחרון אני חווה כאבים בחלק העליון של הצוואר בשתי נקודות מאחרי האזניים כל תזוזה פתאומית שדל הראש מכאיבה בלחיצה על המקום באצבעות המקום פחות כואב מישהור יודע את הסיבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיבות יכולות להיות שונות - ממתח נפשי, דרך מתח (טונוס) שרירים מקומי ועד בעיות גב שמתבטאות בצוואר.

01/08/2010 | 19:32 | מאת: הילה

לד,ר שלום, שמי הילה ולבתי בת 13.9 חודשים החלו לפני שבועיים בערך כאבי ראש אחוריים נוטה יותר לצואר וכאב כלפי מטה. עשיתי לה בדיקות דם שיצאו תקינות וכן בדיקת עיניים שיצא תקין.יש לציין שבתי כבר שנתיים בשומרי משקל וירדה כ- 14 קילו. כשאני לוחצת לה על העורף למטה היא חשה בכאבים וכן הראש (קצת מעל הצואר כלפי מעלה) כואב.הזמנתי טור לאורטופד. אבל עוד לא הייתי. בברכה הילה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך, קודם כל לכי איתה לאורתופד ודרשי צילום של אזור הצוואר והחוליות הטורקליות העליונות, ולוא כדי לשלול פגיעה צווארית. אם לא יהיה לו כל ממצא פני לנוירולוג. אם גם לו לא יהיה כל ממצא את מוזמנת לפנות אלי שנית ואשמח לייעץ לך הלאה. בהצלחה והרבה בריאות לביתך.

14/09/2010 | 20:26 | מאת: ר

יש לי כאבי צואר שמקרין לי לראש בצד שמאל שמוצאי אותי מדעתי אני בת 43

28/05/2010 | 16:41 | מאת: חנה

שלום. אני בת 63.תמיד סבלתי ממיגרנות,אבל בשנים אחרונות אני מאוד סובלת מכאבים בצוואר שמקרין לראש. אם כואב כל צוואר אז כואב כול הראש ואם צד אחד אז גם ראש באותו צד. בזמנו עשיתי פיזיאוטרפיה ,דיקור,אבל בעיה לא נפתרה.מה אני יכולה לעשות כדי להתפתר מכאבים. האם תרופה ינדוביס יכולה לעזור. למי לפנות. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, תרופות רק עוזרות בשיכוך הכאבים ולא מטפלות בבעיה. אם יש בעיה צווארית הגורמת לכאבי ראש הפתרון הטוב ביותר הוא טיפול קרניו סקראל המטפל גם בראש. במקרים מסויימים אפשר גם כירופרקטיקה. בהצלחה.

29/05/2010 | 23:25 | מאת: חנה

שלום. תודה על התשובה.האם אתה יכול להסביר מהו הטיפול.אני גרה ברחובות. היכן אני יכולה לעשות . תודה מראש.