פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
4393 הודעות
3946 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

25/09/2018 | 21:55 | מאת: אבישג

שלום רב! אני אבישג בת 33 נשואה. לפני 3 שנים היה לי התקף פסיכוטי שאובחן לאחר 3 חודשי אשפוז כסיכוזפרניה, קיבלתי מלא תרופות שבסוף הדבר בוטלו ונותרו 4 כדורים . שבעקבות העזרה הנדיבה של רופאת המשפחה שלי שהפנתה אותי לבדיקות שהיו תקינות נותרתי עם כדור 1 של זיפרקסה 10 מג שאני לוקחת אותו אחרי ארוחת הערב. מה הסיכוי שיהיה אפשר למחוק את האבחנה הפסיכאטרית, הנימוק שלי לכך שאני עובדת בעבודה מסודרת ולא משתמשת בשרותי ביטוח לאומי ומוסדות שלהם.

23/09/2018 | 12:54 | מאת: עינת

שלום. אני נוטלת paxxet 30 כבר כמה שנים. התחלתי דיאטת דש וקיבלצי כמוסות לסייע בהרזייה. יש פה צמחים כמו גרסיניה קמבוציה, ג'מנמה, ויטניה משכרת. נטלתי רק כמוסה אחת היום ונבהלתי כי השילוב יכול ליצור תסמונצ סרוטונין. יש לי מה לדאוג? תודה מראש. מבוהלת מאוד

23/09/2018 | 02:26 | מאת: מישהו בן 30

אני בן 30 ויש לי תסמונת אספרגר ( אוטיזם בתפקוד גבוה ). לפני כשנתיים הוסיפו לי תרופה וגם שינו לי בהדרגה את המינון של הכדורים האחרים שאני לוקח. הכדורים שאני לוקח הם : ריספונד 3 מילי, רסיטל 50 מילי ורידזין 100 מילי ביום. מזה יותר משנה וחצי אני לא מצליח להגיע לזיקפה. לפני כן רוב הזמן כן השגתי זיקפה, בלי יותר מאמצים רוב הזמן אחרי שנגעתי באיבר המין שלי. הפסיכיאטר שלי אמר לי פעם שזה לא בגלל הכדורים שאני לוקח ולפעמים הוא אומר שזה כן בגלל זה אבל הוא לא משנה לי את מינון הכדורים או מחליף לי לתרופות אחרות בגלל שלטענתו אין בשביל מה כי אין לי חברה כרגע. האם בגלל הכדורים אין לי זיקפה ? מה לעשות כדי שיהיה לי זיקפה כמו לפני השינוי התרופתי ? אחרי כמה זמן משינוי תרופתי האימפוטנציה נעלמת ? האם כדורים כמו ויאגרה, לויטרה או סיאליס יעזרו לי גם אם אשאר עם אותם כדורים ואותו מינון כדורים ?

ממה שידוע לי לבעיות זיקפה ויאגרה עוזרת, אך השאלה אם זאת הבעיית תפקוד מיני היחידה שלך? האם אתה מרגיש שוני מאז לקיחת תרופות אלו ברגשות המיניים באופן כללי?,ובאופן כללי אין שום קשר לזה שמגיע לך להינות מתפקוד מיני תקין לבין העובדה שאין לך חברה . תגיד לפסיכיאטר שלך ואפילו לדעתי אתה צריך להעמיד אותו במקום ולדרוש ממנו שיחליף לך את כל התרופות ופסיכיאטר כזה אני במקומך הייתי מחליפה.

כן זו הבעיה היחידה שלי בתפקוד המיני

אפשר תשובה מהמומחה ?

דוקטור יעקב חרמון שלום , אובחנתי כבעל הפרעת קשב וריכוז בגיל 30 לאחר שכל חיי סבלתי מקשיים בלימודים ובעבודה הבנתי לאחר האבחנה שרטלין יכול לעזור. למען הסדר והחשש מתופעות לוואי כמו פסיכוזה הלכתי לאיבחון אצל פסיכאטר כדיי לוודא שרטלין מתאים לי (מעבר לאבחנה של הנוירלוג. בנוגע לבעיית הקשב והריכוז שגם שלח אותי לבדיקות ביניהם טובה ) הפסיכאטר אינו מצא כל בעיה בשימוש ברטלין לגביי ואף המליץ . לקחתי פעמיים רטלין ומאז הפסקתי בעקבות החשש מתופעת הלוואי פסיכוזה . אני חייב לציין שאין לי כל עבר וגם לא למשפחתי. מה שכן אני זוכר מקרה חד פעמי בחיי לפניי כמה שנים שלאחר שביצעתי חטא מסוים כלפיי עצמי (ככה תפסתי את זה) אז שמעתי קול שאמר לי "סרטן" הרגשתי כאילו הקול הזה מזהיר אותי מההשלכות של החטא או שמה אני מדמיין עכב רגשות אשם על החטא. זה מקרה היחידי בחיי שהיה לי דבר כזה . האם על סמך זה אני חשוף לפסיכוזה? ומה חוות דעתך על החשש לפסיכוזה באופן כללי עם הרטלין?

22/09/2018 | 03:33 | מאת: סתם

מה ההשפעות של כמות שמספיקה להשתכר של ערק ו10 מג אסיוול? ומה צריך לעשות אם שילבתי ביניהם?

21/09/2018 | 07:19 | מאת: אנונימי

האם בגלל סכיזופרניה פרנואידית מבטלים תלונה פלילית? החוקר חטף לי את הנייר מהידיים

21/09/2018 | 08:48 | מאת: שם לתצוגה

אם רשמו תעוד לא בטוח שאפשר לבטל. חבל שהם מתעסקים בלחקור אנשים במצב לא טוב. תלוי מה עשית, שופט נורמלי יכול לדעת אם מדובר בעבירה או לא.

21/09/2018 | 00:43 | מאת: ליסה

שלום,התחלתי לקחת זיפרקסה 2.5 מ"ג התרופה הפסיקה להרדים אותי לקראת היום הרביעי של הלקיחה והתחילה לעשות לי חוסר שקט פיזי, רצון לזוז לנוע. ביום החמישי לקחתי 5 מ"ג והתעוררתי עם כיווץ שרירים חזק באזור האגן שמנע ממני ללכת לשירותים במשך כמה זמן. כרגע הרופאה של הקופה לא זמינה להתייעץ איתה. ירדתי ל 2.5. עדיין אי שקט וחרדות. אציין גם שהאקטיזיה לא חריפה כמו תרופות דור ישן שזה היה בלתי נסבל. והתרופה כן התחילה לעזור ביציאה ממצב פסיכוטי. האם להפסיק אותה?

האם זריקות הלידול משפיעות מייד? למה יש לי רעד?

עדיין יש רעד ברגליים

20/09/2018 | 17:01 | מאת: הדר

שלום רב,לאיזה גילאים בדרך כלל ניתן לתת ריספרדל?,האם זו תרופה שפסיכיאטרים בדרך כלל נותנים לאנשים מבוגרים? על מנת לא לפגוע בפיריון?,כנ"ל השאלה לגבי התרופה טימוניל.

שלום, אני סובלת מהיפוכונדריה וחרדות כבר 9 שנים. בת 26. בשנה האחרונה אני סובלת מדופק לב מהיר שמגיע עד 110 לאחר אוכל וזה פוגע לי בתפקוד. כתוצאה מכך אני אוכלת מעט. נוסף על כך, אני סובלת מדופק יחסית מהיר בעמידה ובפעילות גופנית קלה מיד הדופק שלי נעשה מהיר. בנוסף אני מרגישה שקשה לי לנשום במהלך היום. עשיתי את כל הבדיקות של הלב, בדיקות דם, חיידק בקיבה, בלוטת התריס. כל הבדיקות תקינות. הרופאים לא מוכנים לתת לי לעשות בירור רפואי נוסף ואומרים שהעניין נפשי. השאלה שלי היא כזו - האם באמת אני יכולה להרגיש תסמינים גופניים לאורך היום - דופק מורגש, קושי לנשום, דופק לב מהיר. ואין שום ממצא רפואי? מה אפשר לעשות? ואיך אפשר לטפל? תודה רבה.

20/09/2018 | 12:41 | מאת: ויס קלרה

שלום לוקחת ציפרלקס 5 מג חצי שנה עכשיו כשבועיים העליתי ברבע כדור מאז יש לי גזים וכאבים במעיים האם הציפרלקס יכול לגרום לכך בתודה סובלת ממעי רגיז ודיספפסיה

20/09/2018 | 06:34 | מאת: אליאב

רציתי לדעת איזה תרופה יותר יעילה וחזקה לטיפול בשפיכה מוקדמת ציפרלקס או סרוקסט? השאלה היא לידע כללי

דר חרמון שלום. לאורך השנים סבלתי מהפרעות קשב וריכוז, בנוסף לחרדה קלה. לפני השנתיים במהלך הלימודים האקדמאים הרטלין הגביר לי חרדות ומצב רוח ירוד, גם כאשר הפסקתי ליטול את התרופה (אציין שניסיתי גם קונצרטה ורטלין la). החרדות גברו והתחלתי ליטול ציפרלקס בהמלצת הפסיכיאטר. העלתי 20 קילו תוך מספר חודשים. הפסקתי עם הכדור לאחר שנה וחצי אך האכילה לא חזרה לקדמותה, הרגשתי שאין לי שליטה על האוכל, בעיקר לכל הקשור למתוק. והתסכול היותר גדול שלא הצלחתי לגייס מוטיבציה לדיאטה. מעולם לא הייתי בן אדם עם מוטיבציה גדולה. לאחרונה חזרה לי החרדה,התקפי חרדה קטנים ודכדוך. התחלתי לחפש פתרון טבעי, כי שום סיכוי שאני חוזרת ליטול תרופות. נתקלתי בהמלצה לתוסף/חומצת אמינו בשם טירוזין. קראתי קצת על התוסף ונדהמתי לגלות שמחסור בדופמין משפיע על כ-ל הדברים מהם אני סובלת ואפילו על תת פעילות בלוטת התריס שתמיד יוצאת מאוד גבולית בבדיקות הדם שלי, אך מעולם לא קישרתי. אז יש לי כמה שאלות בנושא... האומנם, טרוזין עשוי לסיע בכל הדברים שמניתי? עד כמה התוסף יעיל ? באיזה מינון מומלץ לצרוך אותו והאם מומלץ לצרוך בנוסף לו עוד משהו?

שלום, אני סובלת מדיכאון וחרדה מהתקטפה שלקחתי ראקוטן. הפסקתי לפני שנתיים עם הכדורים אבל הדיכאון לא חלף. יכול להיות שהראקוטן עורר את הבעיה? בנוסף, בקעץ חוויתי התייבשות עם מעין התקף פסיכוטי. (נגמרה כנראה מ48 שעות ללא שינה ובלי הרבה מזון ומים) העובדה שחוויתי התקף פסיכוטי 1 מחייבת שאחווה עוד בעתיד? זה הופך אטתי לחולת פסיכוזה?

שלום ד"ר חרמון, רציתי לדעת אם שמעת על רופא בארץ המטפל בדיכאון (נוסף לטיפול תרופתי) בתוספי תזונה לפי פרוטוקול וולש- בדיקות מינרלים, ויטמינים ורכיבים נוספים , ומתן טיפול תזונתי בהתאם. יש מידע רב באינטרנט על כך (נקרא גם Biobalance), ניתן בעיקר בארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד, אך לא מוצאת רופא בארץ שעובד לפי פרוטוקול זה. אשמח לדעת אם מישהו מכיר, ויכול להפנות אותי אליו. תודה מראש!

18/09/2018 | 15:39 | מאת: נילי

היי. אני לוקחת במשך שנתיים סימבלטה 90 מג, למוג׳ין שהעלו לי לאט במינון והגעתי ל300 מג. בשבוע האחרון הורדתי הל דעת עצמי 100 מג וכעת אני נוטלת 200 במקום 300. הבנתי שזה לא חכם מצידי והשאלה היא האם לחזור לקחת 300 עד שאפגוש פסיכיאטר? להמשיך עם ה200? או משהו אחר? תודה

17/09/2018 | 21:38 | מאת: הילה

שלום רב, היום התחלתי (שוב) טיפול של ציפרלקס עקב חזרת חרדות ודכאון באופן קשה וחזק במהלך השבוע וחצי האחרונים,עד לפני כחצי שנה הייתי מטופלת בציפרלקס בלבד (10 מ"ג) במשך כ5 שנים והפסקתי בהדרגה, לאחר מכן חזרו לי החרדות והתחלתי טיפול מול פסיכולוג וטיפול תרופתי טבעי שמסתבר לפי המצב הירוד בשבוע האחרון שלא עזר לי. בנוסף למצב הרוח הירוד והחרדות המתמשכות אני לא מצליחה לישון כמו שצריך בלילות וזה יצר אצלי תשישות איומה. המליצו לי לקחת בנתיים עד שהציפרלקס יעבוד עוד כדור הרגעה במידת הצורך ולפני שינה או כדור הרגעה או זופיקלון (מה שממש מוזר לי כי חלק מהתופעות לוואי של זופיקלון הם דיכאון וכו) החלטתי שלא אקח את הזופיקלון כי זה נשמע לי ניגוד אינטרסים למטרה שלשמה פניתי לטיפול. השאלה היא מה ניתן לקחת במקביל לציפרלקס? האם מותר לקחת במהלך היום אלפרליד ובלילה ואבן שלם לפנח השינה? כי הבנתי שבעייתי לשלב ביניהם.. אם כן כמה זמן לחכות בין אלפרליד לואבן ובין ואבן לאלפרליד? או שבכלל לקחת ואבן בבוקר וואבן בלילה? ואם כן מה המינון? יצאתי נורא מבולבלת מה שהוסיף לי יותר לחץ למצב.. רק מציינת שיש לי קרישיות יתר ברמה הכי נמוכה (פקטור פייב ליידן הטרו זיגוטית) ולא בהריון. תודה רבה מראש!

הפסיכיאטריה אינה מדע. פסיכיאטר אינו יכול להוכיח את התאוריה שלו. נסו לשאול פעם פסיכיאטר אם היא מסוגל להוכיח משהו ותראו שלא תקבלו שום תשובה. כל אדם יכול להכנס למרכז בריאות הנפש ולהתחזות לחולה נפש. הם אינם מסוגלים לדעת מיהו מתחזה ומי במאת כזה כי אין בידם שום כלים לעשות זאת, הם אינם יכולים לעשות שימוש בבדיקות דם או הדמיות. כתבו בגוגל הניסוי של רוזנהאן. כל התרופות נוגדות הדיכאון אין בהם כלום מעבר לאפקט פלצבו. הם נכנסו בדרך של רמאות לשוק לאחר שחברות התרופות רימו והסתירו את המחקרים. רישמו ביוטיוב irving kirsch 60 minutes ותוכלו לראות בעצמכם את האמת

21/09/2018 | 08:54 | מאת: שם לתצוגה

הפסיכיאטריה אינה מדע. הכדורים כן לאו דווקא לטובה. מי שניתן לו קשה להגמל המח מורגל להיות במצב של נטילת כדורים.

איך אתה יודע את זה?שהמוח מורגל למצב של כדורים וקשה לצאת מזה?

23/08/2018 | 21:06 | מאת: מירנדה

שלום ד"ר חרמון הנכבד, לפני כחודשיים לערך התחלתי לקחת ציפרלקס במינון של 10 מ"ג בעקבות חרדות קשות ואובדן אבי היקר. הומלץ לי בתחילת הטיפול ליטול כאשר מפלס החרדה עולה קלונקס עד להסתגלות. אציין כי עוד לפני תחילת הטיפול בציפרלקס הייתי נוטלת קלונקס מדי פעם בפעם כאשר הייתי יוצאת לנסיעות (יושבת ליד הנהג, יש לי חרדת נהיגה). לא לקחתי על בסיס יומי ולא במינונים גבוהים, אלא רק 0.5 מ"ג כאשר יוצאת לנסיעה בינעירונית. כך גם בתקופה של התחלת נטילת הציפרלקס ועד היום. לעיתים אני לוקחת גם 0.5 קלונקס פעם ביום בערב כדי להירדם (נניח פעם, פעמיים בשבוע) שאלותיי הן: א. האם ייתכן והתמכרתי לקלונקס למרות שאני לא נוטלת על בסיס יום יומי ובמינון נמוך? לדעתי הגיוני שכן כי אני נוטלת לסירוגין במידת הצורך כבר כמה חודשים. ב. במידה והתמכרתי, איך נגמלים? איך נהוג להוריד במינון? אשמח לתשובה ממך כי התור לפסיכיאטר מאוד מאוד רחוק. ברור לי שזה תלוי מטופל, אבל אשמח לדעת מה מקובל. ג. האם ייתכן שבגלל תופעות גמילה של הקלונקס קשה לי להרגיש את השפעת הציפרלקס על הדיכאון והחרדה? (יש לי דווקא ניסיון טוב עם ציפרלקס, לקחתי לפני כמה שנים למשך כמה חודשים אחרי לידה, אך בלי קלונקס). אשמח לתשובותיך, מירנדה.

23/08/2018 | 09:24 | מאת: ענת

שלום, איך ניתן לטפל באגרופוביה חוץ מ cbt ולנסות לצאת כל פעם החוצה ולהתמודד? זה לא הצליח והמצב הוא ישיבה בבית רוב היום ויציאה החוצה רק עם מלווה

22/08/2018 | 11:45 | מאת: אני

שלןם. אני נוטלת חצי כדור של סרוקסט. ניסיתי בעבר כדורים אחרים והיו תופעות לוואי לא טובות או חוסר השפעה... הסרוקס מעולה חוץ מבעיה אחת שלא הצלחתי לפתור... ענייני התחום המיני וחוסר אורגזמה.. מה ניתן לעשות? האם ניתן לצרוך עוד תרופה כדי למנוע את העניין? או שיש דרך אחרת ? מצד אחד התרופה ממש מאזנת אותי אבל מצד שני הורסת את התחום המיני וזה נורא...וזה רק מינון של חצי כדור... מה עושים?

ניסיתי לפני כמה חודשים לקחת וייפאקס והתופעות היו מחרידות...אחרי כדור אחד הפסקתי. כמו כן רסיטל...פריזמה וציפרלקס ניסיתי...ולא ממש היו טובים

רשמו לי פרוטין שזה סרוקסט רק שם אחר...

23/08/2018 | 01:49 | מאת: יוסי

ככה זה בכול התרופות...גם אצלי זה ככה רק שגבר יכול לקחת ויאגרה

שלום רב, אני מבררת בשביל אבא שלי. מדובר שאדם בן 65 עם בעיות נפשיות, הוא מטופל אצל פסיכיאטרית שנתנה לו הוראה לקחת סימבלטה ליום 90 מ״ג ובנוסף טרזודיל ללילה בין 25-50 מ״ג. הרוקח טוען שהשילוב בין השניים לא טוב בגלל המינונים הגבוהים ואבי אכן טוען שהכדור של הלילה גורם לו להרבה ליחה ולהפרעות בדיבור. לאחר שביקש מהרופאה מרשם לכדור אחר ללילה היא טענה שהכדור מעולה ושהיא לא מוכנה להחליף לו אותו. הוא בינתיים הפסיק ליטול את הכדור של הלילה. רציתי לדעת האם יש סיבה להתעקשות של הפסיכיאטרית על הטרזודיל? האם הוא באמת כל כך טוב? האם השילוב בין שניהם הוא אכן לא מומלץ או שזה תופעות לוואי נורמטיביות בהתחלה ולאחר מכן הן עוברות? אשמח לקבל חווד דעת נוספת מפסיכיאטר נוסף לפני שהוא מתחיל לקחת את הכדור של הלילה שוב מתוך ייאוש למרות כל התופעות לוואי.

21/08/2018 | 14:56 | מאת: נחום

שלום קבלתי זריקה 25 מ"ג של מודיקט. רוצה לדעת כמה זמן החומר יישאר אצלי בגו

21/08/2018 | 13:57 | מאת: נועה

שאלתי שאלה לגבי שקרנות פתולוגית אך לא קבלתי תשובה...חבל..

20/08/2018 | 21:08 | מאת: מטופל שאין לנקוב בשמו

אולי זה יישמע מוזר, ואני לא בטוח אם קיים מקרה כמו שלי אבל תרשו לי להסביר. אובחנתי בסכיזופרניה פרנואידית. יש לי בעיה עיקרית והיא שאני לא מרוכז רוב הזמן. כשאני מסתכל על משהו, לפעמים אני אפילו לא יודע על מה אני מסתכל בכלל. זאת אומרת אני כן איכשהו מעבד את התמונה במוח אבל זה לא נקלט אצלי במודע. אם ישאלו אותי אחר כך מה ראיתי, אני לא אדע מה לענות. אני מפספס הרבה פרטים גם בחיי היומיום וגם למשל בקריאה או צפייה בסרטים וסדרות. פרטים שאמורים להיות מובנים מאליהם. בקריאת ספרים אני קורא ממש מהר אבל אני לא באמת קורא לעומק. בדיוק כמו שאני לא מתעמק במה שאני צופה בו. אני אומר לעצמי אינטואיטיבית "אה זה סתם לא חשוב אז אל תנסה להבין את זה בכלל." אני בעיקרון מבין על מה מדברים באופן כללי אבל אני לא באמת שם לב במה מדובר. זאת אומרת, אני מפספס שמות, רקע על הדמות, סיפורים של אירועים שלא מראים על המסך, משפטים שלמים, אני רק קולט את הרעיון הכללי ולא את מה שנאמר בפועל. אם למשל במהלך הסרט יסבירו על מה שנאמר מקודם, אני פשוט לא אחבר בין הדברים כי דילגתי על להבין בכלל על מה דיברו. הייתה תקופה אחת יחידה שבה הצלחתי להתרכז וראיתי הכל כאילו דרך עיניים חדשות לחלוטין. פתאום גם הזיכרון שלי השתפר. והמחשבות שלי היו די נורמליות לעומת מה שאני חושב בדרך כלל. זה היה בתקופה שבה ניגשתי לפסיכומטרי. אני לא בטוח אם יש קשר בין הפסיכומטרי לשיפור יכולת הריכוז והראייה שלי או שזה היה בגלל הטיפול התרופתי או שזה היה גם וגם. אני אפילו לא יודע איך להסביר את זה. אני רק יודע להגיד שתקופה ארוכה הייתי משוגע ואז יום אחד פתאום נהייתי נורמלי לתקופה קצרה ועכשיו אני עוד פעם משוגע. אין לי עוד איך לתאר את זה. אני רוצה לדעת- האם זה משהו שהוא ידוע בקרב מטופלים כמוני? האם זה אפשרי לשחזר את מה שהיה אז בתקופה הטובה שחוויתי?

20/08/2018 | 18:29 | מאת: אורה

שלום דר', יש לי פוסט טראומה עקב תקיפה שעברתי. עבר מאז חמש שנים ועד היום יש פוסט טראומה קשה עם התקפים שבועיים וכשאני מדברת על הנושא זה כמו שקרה עכשיו אני בתוך זה. ורק בחודש האחרון הגשתי תביעת נכות לביטוח לאומי. לשאלותי, 1. נתנו לי 40% נכות זמנית לשנה. האם פוסט טראומה מהאירוע עבר חמש שנים ואני חייה את האירוע עד היום. היו צריכים לתת לי נכות לצמיתה ולא זמנית? 2. האם טיפול בכדורים סימבלתה 150מג, ליריקה 150מג, דפרקסן 150מג הם לפוסט טראומה? אשמח לדעתך תודה.

היי, האם השילוב של שניהם יכול להגביר את החרדה?

20/08/2018 | 13:13 | מאת: h

האם אריפליי-אביליפי,נחשבת תרופה טובה או נפוצה, בנוסף אותה שאלה לגבי טימוניל. האם טימוניל נחשבת תרופה עם פחות תופעות לוואי ביחס לאחרות ? האם ארפליי נחשבת בעלת פחות תופעות לוואי מאחרות?

20/08/2018 | 12:48 | מאת: נעמה

שלום באיזה מקרים מקובל להזמין את המטופל לשיחה בפני םורום רחב ? כיצד בוחרים את המטופל ומדוע? תודה נעמה

20/08/2018 | 09:46 | מאת: אלונית

שלום רב. בת 45. בקביעות עם ויפאקס 225 XR בגלל חרדה ועם פרולול (דרלין) 20 מ"ג בבוקר ו-20 מ"ג בערב למניעת מיגרנות. כעת לקראת טיסה ארוכה. האם מותר לי ליטול כדור שינה סירקדין לטיסה?

19/08/2018 | 22:25 | מאת: יניב

דוקטור שלום רב אני בן 25 נוטל מגיל 17 וחצי לסירוגין כדורים לחרדה זה התחיל עם ציפרלקס והפסיק אחרי כמה חודשים וחזרתי כרגע נוטל באופן קבוע מיולי 2015 לאחר כשנה עם ציפרלקס עברתי לברינטלקס 15 מ"ג ולאחרונה ללוסטרל 50 מ"ג וכבר 75 מ"ג עקב חרדה חוזרת, אני מעוניין לנסות לעבור טיפול בקנאביס רפואי מה עליי לעשות ?

19/08/2018 | 13:52 | מאת: ליאב

היי, אני לוקח ציפרלקס 10 מג במשך 8 חודשים. התחלתי לקחת בגלל מצב רוח ירוד ולא יציב. כבר חצי שנה בערך מרגיש טוב ויציב. אני מעוניין להוריד את המינון בהדרגה על מנת להפסיק. איך לעשון את זה ? תודה רבה

19/08/2018 | 06:58 | מאת: דודו

האם סרדולקט היא תרופה בטוחה ? למה לא משתמשים בה הרבה ? למה לא משתמשים בה בארה"ב ? האם היא נשבת אטיפית ? אחרי כמה זמן מרגישים את ההשפעה החיובית של סרדולקט 8 מ"ג ? האם היא נחשבת אנטיפסיכוטית יעילה בעלת יעילות מוכחת ?

18/08/2018 | 21:12 | מאת: Hadar

האם אריפליי-אביליפי,נחשבת תרופה טובה או נפוצה, בנוסף אותה שאלה לגבי טימוניל. האם טימוניל נחשבת תרופה עם פחות תופעות לוואי ביחס לאחרות ? האם ארפליי נחשבת בעלת פחות תופעות לוואי מאחרות?

18/08/2018 | 20:11 | מאת: קלרה

לוקחת 5 מג ציפרלקס כבר 5חודשים ועדין קשה לי עם תופעות הלואי חום בכל הגוף אישקט חרדות אי יציבות בהליכה ט י שקט עלי לעלות מינון אבל לא עושה לי טוב עוזרת רק בשינה לוקחת מירו לשינה 15 מג לא מסוגלת להרדם בלי זה כי יש לי רפלוקס לוקחת לעזרה לוריבן שלושת רבעיי לא משפיע על החרדה ואי השקט מאז שלוקחת ציפרלקס השאלה אם אין עודף סרטונין לכן אי היציבות

18/08/2018 | 19:13 | מאת: נתנאל

רציתי לשאול האם התרופה הנ"ל קיימת בישראל ? מה דעתכם עליה ? תודה רבה.

18/08/2018 | 01:37 | מאת: דודו

מה ידוע על התרופה סרדולקט גם בהשוואה לתרופות אחרות מאותה קבוצה ? האם יש לה אפקט מיידי מרגיע ? האם היא בטוחה ? באיזה שעה משעות היום מומלץ ליטול אותה ? האם היא משמינה ? האם היא גורמת לאקתיזיה ? האם אפשר לעשות איתה אוגמנטציה לטיפול בחרדה ודיכאון ? מהו טווח המינונים שלה ?

16/08/2018 | 21:27 | מאת: אורה

שלום, אני בת לאם חולת סכיזופרניה, והחבר שלי אח לחולה סכיזופרניה. בשני המקרים היה אשפוז של חודשיים, ומאז תפקוד נורמלי יחסית. מבחינת הילדים שלנו- מה האחוז שלהם לחלות (שנינו בריאים)? איך יש להתייחס לאחוז זה?

25/09/2018 | 09:30 | מאת: תתביישי לך !!

ילדים חולי סכיזופרניה הם ברכה ולא קללה, הם ילדים רגילים כמו כל הילדים. זאת סטיגמה מה שאת חושבת .

16/08/2018 | 15:47 | מאת: ירון

שלום,לפני כשבוע בדיוק הפסקתי נטילת ריספונד. המינון שלקחתי בשנה האחרונה היה נמוך-כחצי כדור של 1 מ"ג ליום. מאז אני חש חולשה ,עייפות,סחרחורות,כאבי ראש ותחושה של "מוח צף". האם ייתכן שכל התחושות האלו קשורות להפסקת התרופה?

16/08/2018 | 13:40 | מאת: נועה

נערה בת 18 עם צורך כפייתי לשקר ללא שום סיבה הנראית לעין. תמיד אמרו לי שבטח יש לה ממה לפחד...ולא הצלחתי לשכנע את אף אחד שזה לא המצב. היום שהיא יכולה לעשות כמעט כל מה שהיא רוצה ממשיכה לשקר ברמות מפחידות. שקר גס אחרון. לפני חודש אמרה שהיא רוצה לעבוד. נתננו את ברכת הדרך במדך חודש מספרת בפרטי הפרטים מה שקורה בעבודה לסובבים אותה ואתמול גילינו שלא התיצבה לעבודה אפילו יום אחד. איפה היא היתה בזמן הזה? לדבריה חלק גדול במרפסת דל הבית, בשאר השזמן הסתובבה בעיר.

שלום אמא שלי בת 60. היא נוטלת כדורים נגד דיכאון כבר יותר מעשור. לפני חמש שנים אבי נפטר ומצבה החל להחמיר בהדרגה. כיום היא לא מוכנה לצאת מן הבית בכלל. לא ללכת לרופא. מרגישה נורא גופנית ונפשית. היא הורידה לעצמה את מינון התרופות בטענה שהן אלו שגורמות לה להרגיש רע, אף על פי שאין לכך שום הוכחה. יוצא מצב שהיא נוטלת בערך שמינית ממה שפעם נטלה. אני לא מצליחה לשכנע אותה לבוא לרופא. היא אומרת שהיא לא מסוגלת. יש לה התקפי חרדה בחוץ והיא לא מרגישה טוב. אני ממש אובדת עצות מה לעשות איתה. למי פונים?

15/08/2018 | 21:21 | מאת: שם לתצוגה

איזה כדור נוסף עובד כמו אריפלי ואביליפי?

15/08/2018 | 08:52 | מאת: רעות

במידה ומפסיקים כדור נגד חרדה ודיכאון, האם טיפול רגשי וטיפול בפרחי באך יעיל ועוזר לתקופת ההסתגלות? ואיך מומלץ להפסיק כדור ציפרלקס? הכדור גורם לי לאפתיה ותחושת ניתוק מהמציאות ועייפות נוראית שגורמת לחוסר תפקוד. כשניסיתי להפסיק בהדרגה ולרדת מכדור (10 מג) לחצי כדור הרגשתי עוד יותר את תופעות הלוואי. אני מעוניינת להפסיק אותו ולטפל באמצעים טבעיים בלבד. כרגע מטופלת בפרחי באך ובמקביל משלבת טיפול רגשי.

14/08/2018 | 23:26 | מאת: מירן32

שלום ד"ר, קרו מספר אירועים מלחיצים בחיי במהלך התקופה האחרונה שגרמו לסטרס קיצוני לאחרונה אני סובלת משלשולים תכופים לפעמים מלווים בבחילות בירור רפואי לא העלה סיבה אורגנית לבעיה.האם ייתכן שלשולים ובחילות כתוצאה מחרדות קשות? בתודה,מירן

14/08/2018 | 23:18 | מאת: NeedHelp

היי אני מטופל באנורקסיה והפסיכיאטר שמטפל בי רשם לי לקחת חצי כדור של 5 מג של זיפרקסה (אולנזפין). בדקתי באינטרנט על התרופה וראיתי המון תופעות לוואי, שחלקן מאוד קשות (לדוגמה השמנה ועוד דברים מפחידים). שאלתי היא האם המינון גבוה מידיי (אני בן 15) והאם כל תופעות הלוואי המפחידות האלו ייקרו לי?

17/09/2018 | 17:57 | מאת: שם לתצוגה

זיפרקסה לא כדור לרזון. תאכל לחם פסטה וכדומה ומעט ירקות. זה יעלה אותך במשקל בלי הכדור.

בת 81 .מזה שנה לוקחת ציפרלקס 10 מ"ג בכל יום. עזר מאוד לחרדות. יחד עם כך עייפות רבה,שלשולים, תאבון מוגבר והשמנה ניכרת. בעלון לצרכן כתוב כי לקשישים המינון המומלץ הוא 5 מ"ג ליום. לאחרונה חשבתי להוריד את מינון התרופה לחצי כדור כפי המומלץ בעלון. שאלתי: האם הדבר אפשרי ועדיין תהיה השפעה מיטיבה לתרופה יחד עם הפחתת תופעות הלוואי. תודה על תשובתך המלומדת. בכבוד רב, צילה

שלום לד"ר בן 21 חוויתי לא מזמן שלא הרגשתי טוב עליה בדופק שהוא הגיע ל196, לאחר בדיקות מקיפות מאד במיון, נאמר לי שהלב שלי תקין לחלוטין, שאלתי האם חרדה יכולה לגרום ללב להגיע לכאלה דפיקות גבוהות כי אני יודע שבאותו רגע הייתי חרד

14/08/2018 | 01:14 | מאת: יוסי

שלום אפשר קצת מידע על התרופה פלואנקסול כי אין פיסת מידע ברשת..ואם יש בה סיכונים תודה

אני מוגדרת כלוקה בדיכאון וחרדה ואני מטופלת בויפאקס 75xr, לפני שלושה שבועות עברתי התקף חרדה. רופא המשפחה בהעדר הפיסכולוגית החליט להעלות את המינון ל 150xr, אני לוקחת את הכדור כבר 3 שבועות עם תופעות הלוואי בחילות, כאב בטן, כאב ראש, עייפות וחוסר תאבון. מדי פעם יש לי התקף חרדה. לבחילות אני לוקחת מוטליום או פרמין. לעצירות אני משתמשת במשלשלים. קיבלתי להסתגלות 2-2.5 כדורי לוריוון. קראתי שאחוז גבוה מקבלים קלונקס. האם תופעות הלוואי לא היו צריכים להצתמצם או להעלם כבר? אשמח לקבל את חוות דעתך.

יש לציין שאני מיואשת ושקשה לי.

האם צריך להמשיך. אני מפחדת שאני מפתחת את הפחד לצאת מהבית

13/08/2018 | 11:12 | מאת: KOBI98

שלום רב. אני מטופל כמה שנים כנגד הפרעת חרדה בכדורים וויפאקס XR + קלונקס במינון של 3 מ"ג. אני מרגיש ממש עייף במהלך כל היום. איך באופן כללי יורדים ממינון 3 מ"ג ל- 2.5 מ"ג? תוך כמה זמן חלה התייצבות לאחר הירידה במינון?