פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
5092 הודעות
4567 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

20/10/2019 | 16:28 | מאת: רון

שותה תרופות כבר שנים אלפי מיליגרמים רץ מרופא לפרופסור שהיו בטלווזיה. אין תרופה פןפולארית שלא ניסיתי. לא מזיז לי והפך אותי ל100% אימפוטנט. צריך אישור ממדינת בני המיעוטים שלנו לפני שאני עושה את זה לחו"ל? וכמה זה יקר החרא הזה? כי לעבוד אני לא יכול בגלל התיקים פיטרו אותי מעשרות מקומות. קצבת הנכות הנפשית הולכת להיגמר בכל רגע, שלא נדבר על עמותות של עובדות סוציאליות שמציעות לי לעבוד בשביל 5 שקל לשעה. הייל היטלר

20/10/2019 | 12:28 | מאת: NOT_FOUND

היי, אני סובלת מחרדות ומדיכאון, מאובחנת כסובלת מהפרעות חרדה כלליות,חרדה חברתית,הפרעה כפייתית ומדה ריאליזציה. לפני מספר שבועות נכנסתי למצב של דיסוציאציה-ניתוק מעצמי ומהסביבה, מצב שהגביר אצלי את הפאניקה והחרדה והחזיר אותי לכדורים. אני כעת חזרתי לטיפול בציפרלקס 15 מ"ג ובנוסף בחצי כדור בשם ריספונד. אני כרגע סובלת מתופעות הלוואי של הכדורים וחוששת שאמשיך לסבול מהם גם מעבר לתקופת ההסתגלות שלהם בגוף. מניסיון במשך כל השנים שלקחתי ציפרלקס סבלתי מאפתיה ועייפות. הפסקתי לפני כחצי שנה ולאחר התפרצות הניתוק חזרתי לקחת במינון גבוה יותר. בעבר ניסיתי פרחי באך והרגשתי שעוזר, אך אז הייתי מיוצבת ומאוזנת (בגלל הכדורים). שאולתיי הן: 1. האם ניתן לטפל בפרחי באך יחד עם התרופות שאני נוטלת? 2. האם טיפול בפרחי באך יכול לסייע במצבים של דיסוציאציה וניתוק? שלא ברור לי אם התפרצו כתוצאה מטראומה שאיני מודעת אליה כרגע או ממצב של חרדה כרונית ממושכת. והאם יכולים להקל על תופעות הלוואי של הכדורים? 3. האם רפלקסולוגיה יכולה גם לשמש כטיפול משלים? אשמח למענה, רעות

17/10/2019 | 22:58 | מאת: מיקי

בני בן ה34 שהוא מוגבל ונמצא במסגרת ניצן ביקר היום אצל פסיכיאטר עם המדריכה שלו. הרופא בשיחה בת חצי שעה כתב בדו"ח כי בני פיתח הפרעה כפייתית(התמכרות לתכנים מיניים) והמליץ על התרופה RISPERDAL. איך יודע הפסיכיאטר אם התרופה מתאימה לבני מה עוד שכתב כי לא התרשם מסיכון אובדני. אני יודע שבכל תרופה פסיכיאטרית יש גם סיכונים ובבעייה של בני ניתן לפתור על ידי שיחות עם פסיכולוג.

18/10/2019 | 10:53 | מאת: מני

כנראה הדוקטור בחופשה כרגע. הוא מן הסתם יענה אחרי החגים או קצת אחרי.

18/10/2019 | 11:07 | מאת: מני

עד שהדוקטור יענה הייתי ממליץ שתקרא על התרופה באתר של כללית. שם רשום שהתרופה מיועדת בין השאר גם לבקרת דחפים (כמו דחף מיני למשל) לילדים או מבוגרים עם מוגבלויות. כך שהדוקטור שרשם לו את התרופה בהחלט ידע למה רשם לו אותה. לא תמיד ניתן לפתור דברים עם פסיכולוג, במיוחד לא בתור ברירת מחדל ראשונית. כשקצת ישתפר מצבו מבחינת הדחף המיני , בהחלט יתכן שפסיכולוג המיועד במיוחד לאנשים עם מוגבלויות ולבעיה שלו בפרט, יעזור להפחית את המינון או עד להוריד לגמרי את התרופה אבל לא מתחילים עם זה לפני שיש שיפור במצב עם התרופה במקרה שלו. אם יש לך עוד שאלה אשמח לנסות לענות, למרות שאיני דוקטור אך יש לי נסיון וידע די רחב בתרופות פסיכיאטריות. בהצלחה! אשמח אם תכתוב אחרי כמה זמן אם התרופה עזרה לו וכו׳

18/10/2019 | 11:37 | מאת: מיקי

מהם תופעות הלוואי

18/10/2019 | 16:57 | מאת: מני

רשימת התופעות לוואי די ארוכה. בדרך כלל המטופל לא אמור לסבול מהרבה מהם ובחלק מהם אף בכלל לא. אתן לך קישור לעלון לצרכן מהאתר של משרד הבריאות, תראה את התופעות לוואי בסעיף 4 של העלון, סעיף התופעות לוואי. שם גם יש התייחסות לאילו תופעות לוואי מצריכות חזרה דחופה לרופא וכו׳. https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/trufot/alonim/Rishum_2_295294416.pdf וזה קישור לדף של התרופה באתר של כללית, תיכנס שם לסעיף ״אזהרות״ ולמטה יש את הרשימה של תופעות לוואי נפוצות: https://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/medicines.aspx?idd=5238 ככלל אינך צריך לפחד מנטילת התרופה של בנך, מנסים והכי הרבה אם זה לא מתאים חוזרים לרופא ואומרים לו שזה לא מתאים לו ומפרטים לו אם זה עשה לו תופעות לוואי או שלא וכן אם זה עזר לו במשהו שהיה צריך עזרה או שלא ועדיף לפרט כמה שיותר, כך הרופא ידע יותר איך לטפל בו. אני יכול לומר לך מנסיון, אני בעצמי נוטל אנטי פסיכוטי- כדור בשם אריפליי, וכן כדורים פסיכיאטריים אחרים (כדור בשם ויפאקס ובשם מירו), ולי זה לא גורם לשום תופעת לוואי! ויתכן מאוד שגם לבנך זה לא ישפיע לרעה. תמיד שווה לנסות, כמובן רק על כדור שרופא מומחה המליץ עליו ולא סתם דברים שבאמת יכולים להזיק, אם כי גם בדרך כלל לא נזק בלתי הפיך. בהצלחה!

18/10/2019 | 17:17 | מאת: מני

יש לציין גם שרספרדל זו תרופה מהדור החדש של התרופות ושהוא בטוח לשימוש

17/10/2019 | 17:09 | מאת: מיקי

בני נמצא במסגרת בשל מוגבלותו. הוא לא חסוי כלומר אין לו אפוטרופוס. הוא באמצעות המדריכה הגיעו לפסיכיאטר בשל מקרה בודד של אמירה כביכול על אבדנות. יש לציין שבני אוהב את החיים והתנגדנו לכך אבל בשל כך שאיננו אפוטרופסים הלך עם המדריכה. האם השיחה הייתה צריכה להיות בנוכחות המדריכה? האם הפסיכיאטר יכול לתת לבני כדור כבר לאחר חצי שעה ? היה זה גם טיפול חד פעמי. האם כל זה תקין?

18/10/2019 | 17:04 | מאת: מני

אכן תקין כפי שכתבתי לך בהודעה למעלה. יש לציין, בשביל שלא תתבלבל, שאיני דוקטור חרמון, ולא דוקטור בכלל. אני עונה לך מנסיון שלי בעצמי, גם אני קיבלתי כדור לאחר שיחה של שלושת רבעי שעה, שזה קצת יותר מהשיחה עם בנך, אבל חצי שעה זה גם בטווח הנורמה לשיחה בודדת. בדרך כלל המטופל מקבל כדור כבר מהביקור הראשון למיטב ידיעתי כמעט אצל כולם ולפחות אצל הרבה. באם הוא הלך לרופא המתמחה בפסיכיאטריה, קרי פסיכיאטר, אין לך ממה לחשוש!

17/10/2019 | 17:06 | מאת: יניב

שלום רב, אני לוקח פריזמה מזה כ-3 שבועות במינונים עולים עד המינון כיום שהוא 60 מ״ג בשל דכאון והפרעת OCD. עד עתה אני לא מרגיש שום שינוי במצב ואף אני חש ירידה במצב הרוח, חרדות ונעזר בלא מעט כדורי קלונקס 0.5 מ״ג. מקריאה במס׳ מקורות הבנתי שלוקח לפריזמה זמן להשפיע אבל האם זה סביר שאחרי 3 שבועות של טיפול במינון הולך וגדל לא יהיה כל שינוי במצב ואף הרעה? תודה מראש לעונים!

16/10/2019 | 14:09 | מאת: NOT_FOUND

אני נורא חוששת מהתחושות שלי. זה התחיל לי לפני יותר משבועיים. התחלתי להרגיש ריחוף, חוסר ריכוז תסכול בעבודה ובהתחלה לא נבהלתי כל כך. יום למחרת אני מתעוררת בבוקר עם חרדה גדולה והדבר הראשון שאמרתי זה שאני מרגישה מוזר ומרגישה שאולי הכל לא אמיתי. מאז אותו בוקר שזה קרה לי המחשבה הטורדנית הזו לא יוצאת לי מהראש ומלווה אותי לאורך כל היום ומתעצמת בלילה. אני כמעט בכל רגע נתון כל הזמן שואלת את עצמי את השאלות האם מה שאני רואה זה אמיתי? הסביבה, החפצים האנשים, האם אני באמת נוכחת כאן? למרות שאני רואה לנגד עיני את המציאות ואת הסביבה ואני מגיבה לה אבל אני לא מצליחה להתחבר, לא מצליחה לסמוך על המחשבה שבאה ואומרת שכן הכל אמיתי כי עובדה שאני רואה. אני מרגישה כאלו הראש נמצא במקום אחר. אני מנסה לפעמים לגעת בחפצים, לשים לב לתנועות שלי, להסתכל במראה ואני רואה אבל מרגישה שמשהו בי מעורער. קשה לי מאוד להסביר את מה שאני חווה. אני מרגישה שאני עושה כאלו הכל על אוטומט, אני בוהה ולפעמים נודדת ולא מקשיבה, שוכחת בקלות, חוששת לצאת מהבית שמא הניתוק יתעצם ומרגישה הרבה תסכול בתוך עצמי שאני אתקע עם המצב הזה. קראתי באינטרנט על המצב הזה והבנתי שהתופעה נקראת דה ריאליזציה. הלכתי לפסיכיאטר והוא אכן אמר שזו התופעה שאני סובלת ממנה. אציין שאני סובלת שנים מחרדה חברתית, הפרעת אישיות תלותית הפרעה טורדנית כפייתית ומחרדה שהחמירה בחצי שנה האחרונה כנראה (אני משערת) עקב הפסקת הטיפול התרופתי בציפרלקס שהפסקתי לאחר 6-7 שנים של טיפול. היום לאחר החזרה של החרדות, המחשבות והניתוק שהתחלתי להרגיש הפסיכיאטר המליץ להעלות את מינון הציפרלקס מ10 מג ל15 מג ובנוסף רשם לי חצי כדור בשם ריספונד. אני מאוד חוששת מהכדור הזה כי הבנתי שהוא אנטי פסיכוטי ואני חוששת שיגרום לתופעות לוואי קשות ולנזק בלתי הפיך בשימוש לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. אני חוששת מהכדורים הפסיכיאטרים כל כך, כי אם מפסיקים הכל עלול לחזור ואני רוצה להתמודד עם המצב באופן טבעי, אם באמצעות תרופות טבעיות , טיפול פסיכולוגי ולא להיות תלוייה בכדורים כל החיים. התופעות לוואי שהרגשתי במהלך כל השנים שלקחתי ציפרלקס היו אדישות, עייפות, בחילות ותחושה שהכל טוב. ובחצי שנה האחרונה הכל פשוט חזר. אני כל כך חוששת מדה ריאליזציה, מהניתוק שאני חווה כרגע ואני לא מצליחה למצוא סיבה למה נכנסתי למצב הזה. אני בכללי סובלת מחרדות, מחשבות טורדניות, דאגות בלתי פוסקות, דיכאון, אבל אף פעם לא הגעתי למצב שאני קמה פתאום בבוקר ומרגישה ספק לגבי המציאות, מתחילה לתהות לגבי האם הכל אמיתי? האם אני באמת כאן? ואני רואה הכל אבל לא מצליחה להאמין ולהתחבר. אני חוששת גם מזה וגם מהטיפול התרופתי שמא יגרום לנזק מאוד גדול בעתיד.

15/10/2019 | 23:44 | מאת: מיקי

בקשר לשאלתי הקודמת. האם ארוע חד פעמי נחשב לאיומי אובדנות. בני אמר פעם אחת שבא לו למות והמסגרת בה נמצא רואה זאת כאיומי אובדנות. הוא במסגרת 12 שנים ומעולם לא אמר זאת. הוא לא חסוי.

מה זאת אומרת ״הוא לא חסוי״?

בפירוש לא חסוי.אין אפוטרופוס.

בני בן 33 ונמצא במסגרת ניצן בשל מוגבלותו. הוא לא חסוי.במסגרת ביקשו ממנו להשתמש רק בנייד פשוט מימי הביניים והוא לקח את זה קשה ואמר בפליטת פה כי בא לו למות. יש לציין שבני נהנה מכל פעילות ואוהב את החיים. בגין אותה פליטת פה המסגרת מבקש שפסיכיאטר יבדוק אותו. פעם ראשונה שהוא אומר זאת והם רואים בזה כבר איומי אובדנות. מה עושים.

15/10/2019 | 22:56 | מאת: דנה

שלום. אמא שלי הייתה במצב פסיכוטי 10 שנים, מהשנה הראשונה ועד לשיא המצב הלך והדרדר מהבחינת הזיות , חששות רדיפה קונספירציה ועוד. היא אובחנה במיון עפ סכיזופרניה ובעקבות כך קיבלה טיפול תרופתי אנטי פסיכוטי במשך חצי שנה. אחרי 3 חודשים כבר נראה שיפור ניכר מאוד. לאחר חצי שנה הפסקנו את הטיפול בגלל תופעות לוואי קשות. עבר חצי שנה מאז התרופה האחרונה והיא במצב תקין נפשית. תופעות לוואי , חלקן מתחילות להיעלם. 1. האם יכול להיות שהמצב הפסיכוטי יחזור? 2.האם במידה ולא חזר עד כה יכול להיות שמדובר באפיזודה חד פעמית? 3.תוך כמה זמן מהפסקת הטיפול מצב פסיכוטי חוזר בדרך כלל? תודה

15/10/2019 | 23:54 | מאת: מני

בדרך כלל נהוג לקחת טיפול במשך שנתיים על מנת למנוע שהמצב הפסיכוטי לא יחזור. ישנם כאלו שאומרים שנה וחצי, ויש גם שאומרים לקחת לפחות חצי שנה. שמעתי זאת בעצמי מכמה פסיכיאטרים שטיפלו בי לאחר מצב פסיכוטי, זה של המחלקה אמרה חצי שנה, זה שטיפלה בי ראשונה אמרה שנה וחצי, ובאינטרנט ראיתי פסיכיאטר שכותב שנתיים. יתכן שזה גם תלוי בעוצמת המצב הפסיכוטי, דבר שרק פסיכיאטר מומחה יכול להעריך. על כל פנים היוצא מכל זה הוא שאכן יתכן שהמצב יחזור אם היא לקחה רק חצי שנה, אך יתכן גם שזו אפיזודה חד פעמית ואין ממה לחשוש. נראה הכי טוב להתייעץ עם פסיכיאטר מומחה שיעריך את מצבה ויראה את המפה לפניו, תופעות לוואי מול טיפול נאות במצבה, ויתכן שיתן לה כדור אחר שיעשה פחות תופעות לוואי או שלא יעשה לה כלל תופעות כאלו. בהצלחה!

15/10/2019 | 15:15 | מאת: בודק זאת

שלום, אני בגילאי ה30 שלי. סובל מאז גיל ההתבגרות מדיכאון והתקפי חרדה קשים. במשך 10 שנים נטלתי סרוקסט שעזר חלקית. לפני שנתיים, בשל תופעות לוואי קשות ובדיקה גנטית שמצאה שהסרוקסט לא טוב לי, עברתי גמילה הדרגתית במשך 3 חודשים. במשך הגמילה, התחלתי לרדת במשקל בלי סיבה למרות שהרגשתי טוב ולמרות שהתיאבון שלי היה טוב. לאחר הגמילה התחלתי לקחת ציפרלקס, אך הירידה במשקל המשיכה. כיום אני עם ציפרלקס, עם הטבה חלקית (סובל עוד מהתקפי חרדה, אומנם ברמה פחותה) אך אני מרגיש בסדר ומתפקד (גם מתאמן בחדר כושר). אני כרגע בתת משקל למרות שיש לי תיאבון טוב. בדיקות הדם האחרונות שלי תקינות, עשו לי גם בדיקת מצלמת מעי גס והיה תקין. האם יכול להיות שהמשקל שלי לא עולה בגלל שעדיין סובל מהתקפי חרדה (בעיקר בזמן שינה) שגורמים לחילוף חומרים מהיר מידי? תודה רבה.

12/10/2019 | 16:21 | מאת: נזקים בלתי הפיכים פלודקט

מה הנזקים הבלתי הפיכים מזריקת פלודקט ? האם אל ווסת היא בלתי הפיכה במקרה כזה או עשויה להיות בלתי הפיכה?(fludacate זריקה)

12/10/2019 | 15:22 | מאת: מיכאלה

האם צריך מרשם לכך מרופא ?!! אני לוקחת קלונקס לפעמים כשאני ממש צריכה להירגע . אני נמצאת בתקופה ממש לא טובה בחיי כרגע .. משבר שאני מתפללת שייפתר. ולוקחת נרבן ורלקסין שזה ללא מרשם. אבל רק הקלונקס מרגיע אותי ועוזר לי גם להירדם... האם לסנקס הזה יש אותה השפעה ? מבחינת מינון ...

12/10/2019 | 20:29 | מאת: מני

קוראים לזה קסנקס והוא צריך מרשם רופא, הוא פחות מזיק מהקלונקס למיטב ידיעתי אף שכמובן גם לו יש תופעות לוואי כמו בעיות בזכרון ודיכוי נשימתי. את שאר הפרטים ואת התשובה לשאלה אם יש לו אותה השפעה יכתוב הדוקטור..

אני כבר שבוע וחצי לא לוקח את התרופות הבאות ציפרלקס ומירו במשך 7 שנים נטלתי את הכדרורים האלה ורציתי לדעת האם יש סיכוי שעכשיו אני כבר נקי בלי תופעות לוואי הפסקתי את נטילת התרופות בפעם אחת ורציתי לשאול האם גרמתי לעצמי נזק בלתי הפיך

לא גרמת לעצמך נזק בלתי הפיך אבל צריך לראות שאתה מרגיש טוב ואין לך דיכאון. ככלל תמיד טוב ורצוי שהגמילה תהיה בפיקוח פסיכיאטר היות ולפעמים אתה מרגיש טוב בימים הסמוכים לגמילה אבל אחר כך הדיכאון חוזר ובגדול!! ואחר כך יתכן שאם תתחיל שוב עם הציפרלקס והמירו המצב רק יחמיר, או שלא ישתפר, אף שיתכן גם שהמצב ישאר כרגיל, שתרגיש טוב. נקווה שבמקרה שלך המצב לא יחמיר , אם כבר הפסקת בכל מקרה..

נתנו לי אנטומין לאחר פלודקט זריקה האם זה מסוכן ?

10/10/2019 | 21:36 | מאת: קובי

לד"ר חרמון הנכבד שלום רב אני מוכר בבריאות הנפש כסובל מסכיזופרניה פרנואידית מטופל באולנזאפין 15 מ" ג בנוסף גם בפאקסט 25.מ"ג רוצה להוריד מינון של האולנזאפין ולקחת פנאפט להשלמה. רוצה לדעת אם אין אינטראקציה בין התרופות?! מעריך מאוד תודה רבה

10/10/2019 | 01:52 | מאת: שלומי

שלום האם תרופות פסיכיאטריות בכללי למשל לוסטרל,קלונקס,אסיוול,ציפרלקס ועוד תרופות אחרות מהסוגים האלו, יש להם תופעת לוואי ידועה של זרמים נימול הבזקים במוח בראש ועוד תופעות מהסוג הזה? כאשר נוטלים אותם או כאשר מפסיקים אותם ? יכול ליהות דבר כזה ? שמעת על זה ? כי יצא לי לשמוע בכללי על תופעות לוואי כאלו.. מה דעתך ?

09/10/2019 | 19:21 | מאת: יעל

שלום שמי יעל אני נוטלת ציפרלקס 10 מג, במשך חודש ושבוע, בשבוע האחרון החלו לי לחצים בראש בעיקר ברכות. האם זה קשור לציפרלקס? או ללחץ, מתח, חרדה? ממתינה לתשובה תודה.

09/10/2019 | 09:27 | מאת: גאולה

מבקשת עצת המומחה, ברצוני לדעת איך הכי טוב ונכון להיגמל מ ציפרלקס 20 מג. יש אישור רופאת המשפחה, אך מעדיפה את הנחיית הפסיכיאטר. הכדור ניתן בעקבות משבר ופרישה מוקדמת לאחר 40 שנות עבודה. תודה רבה גמר חתימה טובה

08/10/2019 | 16:13 | מאת: בן 29

דר שלום במשך 5 שנים לקחתח ציפרלקס 20 מג שעזר ועבד. הפסקתי.חזרו החרדות.כשנסיתי לחזור לציפרלקס הוא גרם לי להחמרה. אני מטופל 10 חודשים בפרוזק 60 מג עם אבחנה של ocd. חרדה ודיכאון. האובססיה במחשבה ירדה. אבל אני עדיין חרד ומפוחד ומידי פעם יש התקפי חרדה.מרגיש עייפות נפשית. הרופא המליץ על להוסיף סורבון.אך קראתי שזה לא שילוב מוצלח. מה לעשות?להחליף כדור?

04/10/2019 | 15:37 | מאת: עדי

אחת מתופעות הלוואי של סרנדה או של ריספונד שאני לוקחת היא צפצופים באוזניים. האם כדאי להחליף לכדור אחר? האם השמיעה יכולה להפגע כתוצאה מזה? זה קורה 50 אחוז מהזמן בערך... תודה

12/10/2019 | 10:34 | מאת: עדי

נראה לי שזה מאז שהרופא העלה לי את המינון ל2 סרנדה ביום

12/10/2019 | 10:36 | מאת: עדי

טעות: זה קורה ללא הפסקה ולא רק 50 אחוז מהזמן

03/10/2019 | 17:33 | מאת: אלמונית

שלום, לפני כשבוע התעוררתי בבוקר עם תחושה מאוד מוזרה שהכל לא אמיתי, תחושה של ניתוק מהמציאות, של זרות. למעשה התחושות עדיין מלוות אותי ולאורך כל השבוע חוויתי התקפי חרדה חריפים בעקבות ההתפרצות של תחושת הניתוק, התקפי חרדה איומים שגרמו לי לאי שקט נוראי ולהגעה למיון. בשנת 2013 פרצה התופעה אצלי ובגינה התחלתי למעשה טיפול בציפרלקס של 10 מג ועם הזמן היא חלפה ולמעשה עד לפני חצי שנה לקחתי את הכדור באופן קבוע. לפני כחצי שנה החלטתי שאני מעוניינת להפסיק עם הכדור ולעבור לאלטרנטיבה טבעית מאחר והוא גרם לי לתופעות לוואי שהבולטות מבינהן הם עייפות ואפתיה . את הכדור הפסקתי בהדרגה ללא התייעצות עם הפסיכיאטר. תופעות הגמילה לא היו נעימות אך עברתי את תרופת ההסתגלות בהצלחה אני חושבת אך באותה נשימה לאט לאט הרגשתי שאני שוב מדוכאת, לא מוצאת את עצמי בחיים, מחשבות אובססיביות ודאגות בלתי פוסקות לגבי העתיד. פיזית הרגשתי יחסית טוב אבל נפשית הרגשתי שאני לאט לאט קורסת. כל זה קרה בהדרגה במהלך כל החצי שנה שאני ללא הכדור. כמובן שהמצב שלי החמיר גם בעקבות אירועים שקרו לי בחיים שגרמו לעליה ברמת הדיכאון ובחרדה כך שאני לא בטוחה שזה 100 אחוז קשור בהפסקת הכדור. חצי שנה שאני סובלת מלחץ נפשי ממושך שכנראה גרם להופעת התסמונת של הניתוק שהתפרץ לפני כשבוע, תחושת ניתוק דומה לאותה תחושה שהתפרצה בשנת 2013 שבגינה התחלתי טיפול בכדורים במקביל לטיפול פסיכולוגי שאותו התחלתי בגיל צעיר מאוד (2009) עד לפני שנה. אני זוכרת גם שחוויתי אירוע אלימות מילולית מצד אחד ההורים, יכול להיות שזו הייתה תגובה של הלם ומנגנון הגנה של הגוף כדי להתמודד עם המצב, אין לי באמת מושג. בשבוע שעבר לילה לפני התפרצות הניתוק בפעם השנייה מאז 2013 חוויתי גם אירוע שכנראה לגוף שלי לא היה יכולת להתמודד ולהכיל- ניסיון לקיום יחסים עם בחור שגרמו לי לחרדה ולבהלה גדולה. אני שנים סובלת מחרדות בכל הנושא הקשור לאינטימיות ולמיניות ואחרי כל פעם שאני חווה סיטואציה אינטימית עם גבר באותו לילה אני מתעוררת עם בחילות וחרדות שבדרך כלל חולפות כי אני מרגיעה את עצמי. כמובן שאני תמיד מעלה את הנושא בפני המטפלת הרגשית שלי שמלווה אותי מזה שנה. איני יודעת מהי הסיבה להתפרצות תחושת הניתוק, אם היא תוצאה של לחץ וחוסר ביטחון ממושכים שגרמו לי לרצות להתנתק מהסביבה ולדיכאון או שזה האירוע עם הבחור. באותו היום שהחלה להתפרץ אצלי תחושת הניתוק-בשבוע שעבר פניתי בדחיפות למרכז לבריאות הנפש ושם ראיתי פסיכיאטר שהעריך את מצבי והמליץ לחזור לציפרלקס תחילה במינון מופחת של חצי כדור 5 מג במשך שבוע ולאחר מכן לכדור שלם ובמקביל קלונקס 0.5 מג להרגעה במידת הצורך וכמובן המליץ לפנות לפסיכיאטר בקהילה למעקב. אני כבר שבוע עם הציפרלקס (אסצטופארם), אתמול העליתי לכדור 10 מג ואני מרגישה שאמנם מפלס החרדה מעט ירד אך תופעות הלוואי שסבלתי מהן אז תוקפות שוב. אני מרגישה עייפות נוראית, טשטוש בראייה, תחושת כבדות ובחילות. הבנתי שתופעות לוואי אלה אמורות לחלוף תוך מספר שבועות אך החשש שלי שתחושת העייפות והאפתיה ילוו אותי גם מעבר לתקופת הסתגלות הגוף לתרופה. כמו כן אני מרגישה עדיין את תחושת הניתוק וחוששת מאוד ממנה. אני מאוד חוששת מהמצב שנקלעתי אליו וששוב אני צריכה להיות תלוייה בכדורים שמצד אחד מרגיעים אבל מצד שני גורמים לנפש לחוסר חיות, לתחושה של כאלו כמו זומבי. מה קורה איתי? יש הסבר הגיוני לתופעה הזו של הניתוק שתקפה אותי? מה מומלץ לעשות בשלב הזה? האם אצטרך לקחת ציפרלקס לכל החיים ולסבול מתחושה של חוסר חיות שגם ככה אני כרגע סובלת ממנה בעקבות הניתוק? האם המצב שלי מחייב טיפול תרופתי קונבנציונלי? האם בכדי להקל על תופעות הלוואי רצוי ומומלץ לשלב טיפול משלים כמו למשל טיפול אנרגטי פרחי באך? לאחר הפסקת הכדור הייתה בי אמונה מלאה שאצליח להגיע לריפוי בכוחות עצמי ובעזרת הטבע ועצם העובדה שאני חוזרת לכדורים כימים שהם כל כך לא בריאים וגורמים לנפש להתעוות מאכזבת אותי וגורמת לי לתחושה של כישלון. בשלב הזה אני ממתינה כעת לתור אצל רופא פסיכיאטר במרפאה לבריאות הנפש שבאזור מגוריי והתור הכי קרוב הוא רק בנובמבר ואני לא יודעת מה אני יכולה לעשות כי המצב שלי מחייב בדיקת רופא ומעקב. אשמח לעזרה.

04/10/2019 | 16:42 | מאת: מני

הכדורים הכימיים שאת מדברת עליהם הם לא לא-בריאים כלל וכלל, ולהיפך, למי שצריך אותם זה תורם לבריאות ולהרגשה הטובה ורק איתם אפשר להסתדר וממש לא בלעדם, ולחינם יצא להם שם של לא-בריאים וש״מעוותים את הנפש”, דבר שאינו נכון כלל וכלל, כי הכדורים תורמים לבריאות נפשית תקינה ובחלק מהמקרים אף מרפאים את המחלה של דיכאון במקרה של ציפרלקס, ומרגיעים את הבנאדם במקרה של קלונקס. כך שממש אין מה להתאכזב כי אי אפשר בדרך כלל במצב דכאוני “רגיל״ להתרפאות לולי הכדורים. וגם אם הם גורמים לתופעות לוואי, זה עדיף על פני דכאון שזו תופעה מאוד קשה אפילו בדכאון קל, לא כל שכן בדכאון בינוני וחמור. בדרך כלל כשהאדם מסתגל לכדור, במידה והוא מתאים לו, התופעות לוואי חולפות ולפעמים בכלל מלכתחילה לא מופיעות תופעות לוואי. במקרים שהתופעות לוואי לא חולפות ו/או הבעיה של דיכאון לא חולפת, יש להתייעץ עם הפסיכיאטר המקומי או אצל פסיכאטר פרטי במקרה ואת לא יכולה לחכות עד לתור לפסיכאטר המקומי, אבל ממש לא אצל פסיכיאטר בחדר מיון שרק מייעץ מה לעשות במקרי חירום אך לא מחליף את הטיפול הקיים, שאת זה יכול לעשות רק הפסיכיאטר שלך ולא זה שבמיון בדרך כלל (אני אומר זאת מנסיון, גם אני הייתי פעם בחדר מיון במקרה חרום ולא הוסיפו לי שום דבר ולכן אני מאמין שככה זה בדרך כלל שמוסיפים רק במקרים יוצאי דופן ולא במקרים ״רגילים״), ובכל אופן- אם התופעות לוואי לא חולפות ו/או הדכאון לא עובר בכלום, יש להתייעץ ולשקול החלפת תרופה, ובמקרה שאין תופעות לוואי אבל הדיכאון לא עובר- יש לשקול קודם כל העלאת מינון, אבל זה לא המקרה שלך שאצלך הכדור עזר אך עשה תופעות לוואי, ונראה מההודעה שלך שהם היו נסבלות אך רצית להפסיק עם הכדורים בגלל שהם כימיים ולא טבעיים כביכול. ולכן אני אומר לך, ומנסיון, שהכדורים רק באים לעזור ומי שצריך אותם אין לו סיבה לנסות להסתדר בלעדיהם. אף שיש גם מושג של רפואה טבעית אבל בדרך כלל זה רק עוזר קצת ולא פותר את הבעיה ובודאי לא באותו אופן שהכדורים פועלים. שיהיה לך בהצלחה עם הפסיכיאטר ובחיים בכלל (ובתקווה שמילה טובה שלי, אף שאינני מכירך פנים, תסייע גם למצב רוח טוב ותקין..) ושוב פעם אדגיש שהכדורים אינם מעוותים את הנפש כלל וכלל. זה קלישאה. בהצלחה!

04/10/2019 | 16:45 | מאת: מני

אוסיף את המשל שהדוקטור בפורום רשם למישהו- האם מישהו שכואב לו הראש לא יקח אקמול בגלל שזה כימי? וככה בדכאון, האם בגלל שזה כימי לא תיקחי כדור לדכאון?

02/10/2019 | 23:32 | מאת: אני

שלום רב גדלתי בבית עם אח הגדול ממני ב 4 שנים היה צועק ורב עם עצמו כל הסימנים של סכיזופרניה. היום אני כבר בת 40 אמא ל 3 ילדים. במהלך השנים שאלתי את הוריי מה יש לאחי ותשובתם היתה לאורך כל השנים שזה כלום. בשנים האחרונות מצאתי באוטו של אבי את הת.ז של אחי ונודע לי במקרה כי הוא חולה סכיזופרניה. חשוב לי להמשיך לציין כי הנ"ל עדיין מוסתר ממני וכל פעם שאני מדברת ושואלת עליו מתעלמים מלענות לי. לא הטחתי בפניהם שגיליתי את סודם. היום אבי מבוגר וחולה מאוד.בימים האחרונים אבי מוטרד מה יהיה עם אחי.הבטחתי לו שאקח אותו אליי ואטפל בו.יש לציין שנראה היה מאושר ושקט והורדתי אבן מליבו. אך איך אדע מול מה אני מתמודדת? לעולם לא שיתפו אותי.אני חוששת ואין לי למי לפנות ועם מי לדבר. אחי בן 45 איך אני מתקדמת מפה? אודה לעזרה למי לפנות.האם אוכל לדבר עם הרופא שלו? יתנו לי? יענו לי? מודה לך על תשובתך. שנה טובה

02/10/2019 | 20:08 | מאת: אנונימוס

עד לאחרונה קיבלתי את התרופה סמאפ בהכנה רוקחית בבית מרקחת של הסופארפם מכבי ואמרו לי שהפסיקו לייצר אותה.אני יודע שיש ספקים מחו"ל שמשווקים את התרופה אבל אני לא יודע לאיזה ספקים לפנות. אודה לך אם תוכל לייעץ לי בנושא זה.

ד״ר נכבד ,סבלתי מדכאון וחרדה,הפסיכיאטור איזן אותי .אני לוקחת:כדור ויפאקס75XR, שני כדורי סרוקסט20MG,וכדור אחד קלונקס0.5.נפשית מרגישה בסדר גמור.לצערי חליתי בפולימיאלגיה כאבי תופת בכל הגוף יום ולילה.הראומטולוג שלי מציע לרשום לי קנאביס רפואי.אני בת74.שאלתי:האם מותר לי לקחת קנאביס רפואי יחד עם התרופות הפסיכיאטריות שאני לוקחת.מה דעתך ד״ר?המון תודה לך.

לפני שבועיים שרפתי את עצמי עשיתי ניתוח השתלה לקחו לי מהרגל והשתילו בגב בישבן הוצאתי את התפרים לפני הזמן והרסתי אמרו לי ללכת לאשפוז פסיכיאטרי ואני לא רוצה מה עושים. הייתי מאושפזת פעמיים וזה קשה מרביצים שם נותנים זריקות בכח אני לא רוצה שוב יש זמנים שאני לא שמה לב מה אני עושה ויש זמנים כמו עכשיו שהבנתי מה עשיתי ואני מצטערת מה עושים?

30/09/2019 | 21:21 | מאת: עומרי

שלום, אשמח לדעת האם אנשים עם נטייה לדיכאון והיסטוריה של אפיזודות דיכאוניות יכולים לקחת ראוקוטן? תודה ושנה טובה!

שלום דר לקחתי בערב מירו 15 מג כרגיל לשינה ו0.5 מג לוריבן גם לשינה ובבוקר לקחתי 5 מג ציפרלקס כרגיל וכן לשיאה אחד למחרת בבוקר פתאום נפלתי לאחור בלי שום סחרור מעין אפילפסיה או שבץ לא התעלפצי ראשי נחבט בחזקה ברצפה דימם הצואר לא החזיק את הראש ישר קמתי מה זה יכל להיות? האם זה קשור ללשיאה שלקחתי יום קודם? או לא

שלום רב,לפני שנתיים אובחנתי כביכול בריפלוקס ,לקחתי נקסיום במקביל לציפרמיל 20 מג שאני לוקחת כבר שנים,לפני השבועיים הפסקתי את הנקסיום והציפרמיל והגלולות בהדרגה כמובן....לאחר שהשמנתי 20 קילו ,בשבוע האחרון התחלתי להרגיש עייפות קיצונית מאוד,יחד עם התקפי זעם ,כעס,חוסר סבלנות לכל דבר ולכל אחד,עצבות,בכי ותסכול ,חשוב לציין זאת לא פעם ראשונה שאני עושה הפסקה מציפרמיל ואף פעם לא חוויתי כזאת חוויה ,כולם מעצבנים אותי אני לא יכולה להיות ליד בני אדם,המצב רוח שלי משתנה בשניות ,כל זה ברוטאציה,אני שמה לב שכשאין לידי אף אחד המצב פחות גרוע,מוטיבציה על אפס,בלבול,בעיות זכרון,הדבר היחיד שפוקד אותי קבוע זאת העייפות הקיצונית,בדיקות דם תקינות.מה אני אמורה לעשות ? יש לי ילדה בת 5 ואני מרגישה כמו המפלץ הירוק! הצילו

שלום דר אני בתהליכי אבחון לפגיעה ניורולוגית מתרשה בהליכה יש לי חוסר יציבות סחרור לוקחת מירו 15 מג ללילה ו0.5 מג לוריבן גם בלילה ציפרלקס 5 מג סובלת מחרדה ודכאון התרופות לא עוזרות השאלה אם העלאת מינון הציפאלקס רצויה לי כי זה גורם גם לסחרור אי יציבות ועוד גם הלוריבן גורם להרבה תופעות מתקשה להגמל כל התרופות הפסיכיאטריות מגבירות גם אי יציבות מה עליי לעשות פוחדת ליפול הליכתי צולעת ולא יציבה האם יש מומחה שהוא גם פסיכיאטר וכם ניורולוג כדי להתאים תרופהה

הייתי שותה ריספונד ורסיטל היה לי תקופה ארוכה טוב איתם עד שהחליפו לי בגלל מאניה לליטיום היה לי לאט לאט בעיות עיכול חריפות יותר אני עושה אמבטיה אחרי כל אוכל חסרת עונים כבדה עצבנית וחא יכולה ללבוש בגדים צמודים לא רואה טלויזיה הפסקתי ניניה לי רע מאוד אני לא יודעת מה לעשות האן כדי לי להפסיק את הכדורים כי יקח זמן עד שישנו לי את הכדורים אם ירצו לשנות לי בכלל כרגע מאוד רע לי

שלום דר אני מעונינת לקבל קנאביס רפואי בשל כאביי תופת בקיבה בושט בגב בשל רפלוקס ללא חומצה אלא בעיה בושט לוקחת ציפרלקב 5 מג ביום שלא עוזר לחרדה ודכאון ולשינה מירו 15 מג ו 0.5 מג לוריבן בלי זה לא מסוגלת לידון בשל הכאבים האם ניתן לשלב תרופות אלו עם הקנאביס הרפואי תודה

כמה זמן מותר להקיא אחרי נטילת כדורים פסיכיאטריים, על מנת לא לבטל השפעתם?

מייסדי סטרטאפ בתחום הקוגניציה מחפשים ייעוץ על ידי פסיכיאטר בכיר ביצירת פרופילים. הסטרטאפ מאוד מעניין ונוגע לאוכלוסיה רגישה במיוחד. ליווי בייעוץ יתקבל בשמחה - אבל גם ייעוץ חד פעמי. בנוסף - אנחנו פתוחים להצעת משרה פוסט-גיוס עבור ליווי רצוף.

25/09/2019 | 06:22 | מאת: משה דוד

אני מסטול מרגיש כמו רשת צפופה הקדמת הראש ובמצב צמרמורת חזקה בראש הרופאים יודעים מה עושים? איך מתפלל בראש השנה? האם חייב לצום ביום כיפור?!

24/09/2019 | 23:40 | מאת: זריקת פלוידקט

זריקת פלוידקט בבת אחת 25 מילגרם ,הרופאה פועלת שלא כדין ,מה אני צריכה לעשות ?,אני מאוד חוששת מפגיעה בתפקוד המיני על ידי הזריקה !!!! באיזה שבוע לזריקה רואים חלילה סימנים לפגיעה בתפקוד מיני!!!ואיך אני מוציאה מייד את הסם מהגוף שלי!!לא מעוניינת בסמים !!! הפסיכאטרית איימה עליי ונתנה לי בכוח איך אני מוציאה את הסם מהגוף שלי לפני שמתחילות תופעות לוואי חלילה !!!!!!!!!!!!!!???!?!?ףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

שלום רב האם ספורט כמו ריצה שחייה ועוד ספורט אחר יכול להפחית תופעות לוואי של כדורים למינהם ? או עלול לגרום לתופעות ליהות יותר קשות ?

24/09/2019 | 17:33 | מאת: אבי

שלום כדורים ממשפחת הבנזודיאפינים כדורים כמו לוסטרל ציפרלקס מה עושים למוח שביכולתם להפחית חרדה ועוד סימפטומים מעכבים משהו במוח ? מעלים משהו במוח ? ופעילות גופנית כגון ריצה מה עושה למוח שביכולתה להוריד חרדה ועוד סימפטומים מעלה משהו במוח ? מורידה ?

אהלן למה תרופות ממשפחת הבנזודיאפינים לצורך העניין קלונקס 0.5 כאשר מפסיקים אותו אחרי כמה חודשים של נטילה יש תופעות לוואי? הרי ברגע שמפסיקים הוא נעלם מהגוף מהדם לא ? למה יש תסמינים אחרי שמפסיקים ? מתי הוא יוצא מהגוף ? מהדם ? והאם זה קשור ונשאר במערכת העצבים ? מה קורה לגוף אחרי נטילה של חודשים ואז הפסקה ? מדוע זה ממשיך התופעות לוואי ?

שלום אני בן 28 אני כמה חודשים לוקח קלונקס 0.5 משהו כמו 4 חודשים שניים שלושה ביום לפי הצורך כול יום קבוע כבר כמה חודשים . אני לא מטופל אצל פסיכיאטר אלא זה דרך הרופא הרגיל.עכשיו בשביל להפסיק ליטול את הכדורים תוך כמה זמן בדרך כלל לוקח אחרי נטילה של מספר חודשים להיעלם תופעות הלוואי כמה זמן בדרך כלל אמור לחלוף סימפטומים של תופעות לוואי מקלונקס 0.5 ? ימים ? שבוע ? חודשים עד כמה שאתה יודע? כי אני לא מעוניין להמשיך אם הכדור......

אהלן אני נוטל קלונקס 0.5 כבר חצי שנה 2-3 כדורים על בסיס יום יומי במהלך התקופה הזאת עקב חרדות.. רופא משפחה רשם לי עכשיו אני רוצה להפסיק אם הכדור הזה לא רוצה ליהות תלותי בו לתמיד אני בן 30 מעולם לא לקחתי כדורים מהסוג הזה ולא כדורים אחרים בכלל... אציין שהכדור עזר לי... אני יומיים בלי הכדור ומרגיש פלפיטציות,צמרמורות,רעד בגוף,חרדה מתח,לחץ כול רעש הכי קטן מפריע לי, זרמים נימול בראש מן הבזקים מן לחץ כזה בראש שהיה גם לפני האמת, חוסר תיאבון, הרגשה של הלב ועוד מלא תופעות לוואי אחרות, לא יוצא מהבית כבר כמה ימים. פעם רצתי המון והייתי עושה ספורט מתקני כוח והפסקתי בשנה האחרונה. אחרי כמה זמן של נטילה של חצי שנה תופעות הלוואי אמורות לחלוף ? חזרתי לריצה כבר חודש יכולה לעזור לי נגד התופעות לוואי של הפסקת הכדור או להחמיר ? ובכלל מה עושים מה דעתך בשביל שלא ימשיכו לי תופעות הלוואי ?

22/09/2019 | 20:27 | מאת: אישור מפסיכיאטר

יש לי כבר אישור מרופא קנביס אך הוא מבקש אישור מפסיכיאטר למרות שלא בקרתי האם אני יכולה לפנות לרופא פסיכיאטר בקופת חולים שלי או רק למומחים שזה עוד הוצאה בשבילי

21/09/2019 | 20:37 | מאת: סתיו

לפני שבוע הרופא הפסיק לי איטומין ורבע ציפרלקס. אני חשה חרדה ותופעות בגוף. הוא נתן לי לוריוון כדי להפחית את החרדה והתופעות לוואי. מפסיקים לאט לאט את הכדורים. תוך כמה זמן השפעת התופעות לוואי עקב הפסקת הכדור משפיע לטובה?

שלום, אשמח להתייעץ. אחי הקטן בן 31, גר אצל ההורים. אחי כבר מעל ל 10 שנים לא יצא מהחדר שלו. הוא לא מוכן לצאת מהחדר, ולא משנה מה עושים - לא עוזר כלום. אף אחד לא יודע מה הסיבה שהוא מסרב לצאת מהחדר והוא לא מוכן לקבל עזרה. הצעתי לו בעדינות להתייעץ עם מטפל אבל הוא טוען שהכל נורמלי אצלו, נתקלתי בסירוב מצדו לכל סוג של עזרה. נראה לי שיש לו פוביה מאנשים או פוביה מחברה, אבל הוא כמובן לא מודע לכך שיש לו בעיה. התיק הרפואי שלו ריק לחלוטין, מעולם לא הלך לרופא, מעולם לא עבד, מעולם לא למד, מעולם לא היה בזוגיות וגם חברים כמובן שאין לו, מעולם לא עשה עם עצמו שום דבר, פשוט בנאדם שחי בתוך חדר, בלי לראות אור יום. לי זה עצוב. לדעתי צריך לטפל בו נפשית למרות שהוא חושב שהוא נורמלי לחלוטין. איך אפשר לעזור לבנאדם שלא מוכן לקבל עזרה ושלא מודע לכך שיש לו בעיה?? ניסיתי לשכנע אותו לתבוע נכות או לפחות הבטחת הכנסה מביטוח לאומי אבל הוא מסרב בכל תוקף וכמובן שהנטל הכלכלי הוא על ההורים שלי שכבר אובדים עצות. בבקשה, נא עזרתכם.

לא תמיד זה פוביה, לפעמים זה גם יכול להיות מסיבה פסיכוטית, שהוא מקבל אותות לא לצאת מהחדר וכדומה. מתי זה בדיוק התחיל לו, באיזה שלב בחיים? מה היתה התנהגותו לפני שהתחילה הבעיה? ויש עוד הרבה שאלות שיכול לשאול כנראה רק מי שלמד פסיכיאטריה.. בכל אופן, לפי איך שתיארת את זה, זה נראה יותר שהוא פסיכוטי, מכיון שהוא חושב שהוא נורמלי לחלוטין. אם זאת הייתה פוביה, הוא היה מודע לבעיה.. מקווה שהבנת. בכל אופן, האם ההורים מסכימים לאשפז אותה בכפייה? זה פשוט כנראה הדרך היחידה שהוא יתחיל לקבל טיפול מתאים. כלומר שזה לטובתו בסופו של דבר. באם אני טועה אזי הדוקטור יתקן אותי.

ההסתגרות בחדר החלה לפני כ 10 שנים אחרי שחזר מטיול של אחרי צבא אליו נסע עם חברים לתאילנד. לא ברור מה קרה בתאילנד, אבל מאז חזרתו לארץ החל להסתגר בחדר. אני לא יודעת אם הוא מקבל אותות לא לצאת מהחדר. לפעמים הוא מבקר בסלון כשהבית ריק מאנשים, וגם לוקח אוכל מהמקרר במטבח כשהוא רעב אבל 95% מהזמן הוא נעול בחדרו. בכל אופן הוא בטוח שהוא נורמלי לחלוטין. האם קיימת כאן עילה לאשפוז בכפייה? אני חושבת שאם ההורים יבינו שהוא סובל מבעיה נפשית יסכימו לאשפז אותו בכפייה. בינתיים הם חושבים שהוא סתם עצלן, אני משוכנעת שלא מדובר בעצלנות אלא במחלה של ממש. לא ידעתי שקיימת אפשרות שמדובר במצב פסיכוטי. אנסה לשוחח שוב עם ההורים בעניין. תודה על המענה המהיר!

איני הדוקטור בפורום אז כדאי אולי שתחכי למענה של הדוקטור שהוא ממקצועו הרבה יותר מבין בזה ממני. האם יתכן שבתאילנד הוא צרך סמים? אני סתם מעלה אפשרות שיכולה להביא למצב פסיכוטי. יתכן גם שזה ״סתם״ פוביה, אבל את זה יכול לתת רק מאבחן מקצועי, פסיכיאטר מומחה. אולי אפשר להזמין פסיכיאטר לבית שיראה מה המצב שלו. הבעיה שבכזה מצב כמעט ואין סיכוי שהוא יסכים לקחת כדורים לפי המצב שאת מתארת.

אני נוטל רסיטל 20 מג כחודש היום לי שבועיים טובים שפרחתי וולפני 3 ימים אני מרגיש נפילה חזקה ולא רוצה לעשות כלום קם בבוקר עם אי שקט ול רוצה לקום המיטה לוקח קלונקס 2 כדו של חצי מיליגרם אני לא מסוגל לעשות כלום בבקשה עזרה ייעןץ ממך? תודה

20/09/2019 | 13:49 | מאת: נטע

שלום אני סובלת מocd . אני הייתי מטופלת בפלוטין במשך שנה וחצי 20 מ"ג. בגלל שהרגשתי טוב חשבתי שזהו אני יכולה לרדת מהתרופה . ירדתי מהתרופה לפני 3 חודשים בערך , ולאחרונה מרגישה התקפי חרדה שוב , מצב רוח ירוד , דפיקות לב לעתים קרובות . חזרתי לקחת את הכדור ובתחילת הטיפול בגלל שאין כדור של 10 מ"ג פלוטין אז התחלתי עם פריזמה 10 מ"ג למשך 12 ימים (היו לי תופעות לא קלות בכלל) , ועכשיו אני כבר 10 ימים עם פלוטין. יש ימים שאני מרגישה קצת יותר טוב מלפני אבל גם ימים שהחרדה היא בלתי נסבלת וקשה. השאלה שלי.... הכדור לא היה אמור כבר לעזור לי? אני מפחדת שהפלוטין כבר לא ישפיע עלי כמו לפני כן ... מה לעשות? סהכ 12 ימים פריזמה ועוד 10 פלוטין . מתי זה ישפיע שוב ??.

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובה אחת לזה שכן זה אינדיווידואלי

19/09/2019 | 13:40 | מאת: גלי

ד"ר חרמון שלום. ידוע לי שיש מקרים בהם לא ניתן לעשות אצל שיננית טיפול בפלאוריד עם תרופות מסויימות. האם אפשר עם התרופות הבאות? לפונקס, סרנדה, למוג'ין. בברכה גלי

18/09/2019 | 12:48 | מאת: בן

חפשו אותנו בפייסבוק: Targeted individuals- Israel

ראה

17/09/2019 | 16:18 | מאת: עומר

שלום, אני בן 20 הייתי מטופל בטיפול פסיכולוגי ללא תרופות עם אבחנה פסיכיאטרית של הפרעות דחק והסתגלות רבות. הפסקתי את הטיפול ולאט לאט חרדות חזרו אליי והביטחון שלי יורד מיום ליום. והפסקתי לעבוד בחודשיים האחרונים ואני נמצא בבית הרבה אני מרגיש שאני מתחרפן. כל פעם שאני יוצא מהבית אני מרגיש שאני סוג של רואה את העולם בצורה רחבה ושהעיניים שלי נפתחות ובוהות באוויר ומרגיש חרדה עצומה ושאני מדבר/נמצא בסביבה עם אנשים חדשים אני מרגיש שאני מנתק את עצמי. ושאני נמצא עם אנשים אפילו חברים שנוח לי איתם לפעמים אני בוהה באוויר והתגובות שלי לא מרגישות אמיתיות כאילו שאני לא באמת נמצא שם. וחולם שאני במקום אחר. מרגיש שונה מאיך שהרגשתי שהייתי קטן. אני חושד שלא אבחנו לי את זה כי בשנייה שקראתי את המאפיינים של דה פרסנולוזציה הזדהיתי בחלק מהדברים וזה כלכך הפחיד אותי המחשבה על זה שלא הצלחתי לישון יומיים. והאם ניתן לצאת מהמצב הזה , הביטחון עצמי שלי ברצפה וזה מאוד משפיע על ההרגשה הזאת. לפני כן רק הרגשתי לפעמים לא נוכח רגשית בחוץ. אבל עכשיו זה כל הזמן. אשמח לדעת אם יש דרך לחזור להרגיש כמו פעם.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט שישנה דרך!פשוט תיגש לטיפול!

17/09/2019 | 12:13 | מאת: גולש

אני נוטל כדור ציפרלס (10 מ"ג) כשבועיים וחצי בימים האחרונים אני שם לב לקושי להגיע לגמירה באוננות/יחסי מין האם ניתן לעשות משהו לגבי זה?

לקריאה נוספת והעמקה

תנסה להרחיקככל שתוכל בין המעשה המיני ללקיחת הכדור.

16/09/2019 | 19:54 | מאת: יעל

כל יום יש לי חרדות קשות ללא סיבה! מרגישה קוצר נשימה,הזעה, רעידות בגוף זה לא עובר לי שעתיים עד שאני שותה לוריואן! התחלתי טיפול ציפרלקס כבר 7 ימים לוקחת. 10 מילגרם. לא מרגישה שיפור. אני עצבנית!בלי מצב רוח בכלל!עייפה!חוסר תאבון. מה לעשות? אני לא בטיפול פסיכולוגי כי הכל יקר. סובלת מאובססיה OCD מחשבות טורדניות דיכאונות.

לקריאה נוספת והעמקה

בתחילת הדרך ישנה החמרה עם הציפראלקס! לכן נדרשת סבלנות! תרגישי טוב!