פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
4808 הודעות
4301 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

30/04/2019 | 18:55 | מאת: רעיה

שלום אני בת 42 בי פולארית מאובחנת 12 שנה ונוטלת רידזין 40 מג ולמיקטל 200 מג. אני יציבה עם התרופות ואין תנודות מצב רוח קיצוניות. אני מרגישה שבשנים האחרונות אין לי רגשות כמו פעם, פחות מתרגשת מדברים, פחות אמפתיה, פחות נהנת, פחות פוחדת, פחות שמחה ומתלהבת ואפילו מרגישה שאהבתי לילדיי פחתה או שאני לא מרגישה אותה. כאילו הראש והלב לא מחוברים. אני כן מבינה שמצבים מסויימים הם מהנים ושמחים, אבל רוב הזמן אין להם קשר ללב. המצב הזה מעציב אותי מאוד, אבל לא מצליחה לבכות ולחוש את הכאב בלב. אציין שעברתי בגיל 3 פגיעה מינית ושוב בגיל 30. זה היה מודחק בזיכרון ואני מנסה לשייך את זה למצב הרגשי שאני נמצאת בו היום. אציין שכם בגיל 27 חוויתי שברון לב שלדעתי גם השפיע מאוד ואף הביא אותי לדיכאון הראשון שחלף מעצמו. שאלתי היא האם תרופות פסיכיאטריות שאני לוקחת גורמות לקהות של הרגשות שלי למיסוך רגשות שאני שואלת עליהם?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דרך לומר ללא בדיקה. כדאי לחשוב על שינוי תרופתי. תרגישי טוב!

30/04/2019 | 13:17 | מאת: רעות

שלום, לפני כשבועיים הפסקתי באופן הדרגתי עם הציפרלקס (בידיעת הפסיכיאטר) לאחר לקיחת הכדור באופן קבוע לאורך הרבה שנים יחסית. בשבועות האחרונים התחלתי להרגיש דפיקות לב מהירות, קושי בנשימה ואז לאחר מכן התחילה להתלוות לכל אלה תחושת עייפות נוראית, קושי להירדם בלילה, תחושת מוזרות בראש . אני התחלתי לטפל באמצעים טבעיים דוגמת רודיולה, be positive , ובנוסף בי קומפלקס 50 ומשלבת טיפולי רפלקסולוגיה וטיפול רגשי (את שני אלה גם שילבתי במהלך הטיפול התרופתי) והטיפול הרגשי אכן מצליח לשנות אצלי לאט לאט את התפיסה. אני מרגישה פחות או יותר בסדר, אך פיזית מרגישה שקשה לי לתפקד בגלל כל תופעות הגמילה הללו. האם הן יחלפו? תוך כמה זמן ? והאם האמצעים הטבעיים שפירטתי עשויים להקל על תופעות הגמילה ולהביא להטבה במצב ולשיפור אורך החיים שלי? חשוב לי לציין שעם הציפרלקס מאוד סבלתי לאור כל תופעות הלוואי של הכדור ולא יכלתי לקיים אורך חיים נורמלי, וללא הציפרלקס אני מרגישה שאני מתחילה לחיות מחדש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אינני בטוח שהתופעות הללו הינם של ה׳גמילה׳ יתכן ומדובר בחזרה של הסימפטומים המקורים שבעטיים התחלת את הטיפול. שווה לבדוק!

בתי מקבלת זריקה של. קלופיקסול 200 פעם בשבועים. ביקשנו מהפסיכיאטר שמטפל בה זריקה לחודש. (שמענו בכנסים שאנחנו הולכים אליהם על אפשרות של זריקה לטווח ארוך) הפסי' רשם לה זריקה של 300מ"ג לשלושה שבועות. כשבאתי לרופאת המשפחה התברר שאין זריקת קלופיקסול של 300מ"ג יש רק זריקה של 500מ"ג. האם יש זריקה אחרת בעלת אותה פעולה שמתאימה לחודש/חודשיים/שלושה?

כדאי לעבור לתרופות מהדור החדש שיש להם טווחים שדל חודשים

29/04/2019 | 07:17 | מאת: דני

שלום שמי דני ,אני בן 42 ומטופל כ 15 שנה פסיכיאטרית. התרופות שלי כיום הן: 600 מג סוליאן 90 מג סימבלטה 5 מג אריפליי 300 מג וולביוטרין 70 מג ויואנס או 30 מג מיקס אמפטמינים (זה משתנה מתקופה לתקופה). שאלתי היא האריפליי במינון זה של 5 מג אני יודע משמש כמחזק תרופות אנטי דיכאוני/חרדה לפחות חלק מהן, רציתי לדעת האם במיקרה שלי האריפליי מחזק את הסימבלטה ו/או את הוולביוטרין ו/או משהו נוסף או אחר בתרופותיי? תודה דני.

לקריאה נוספת והעמקה

אכל יש לו השפעה מטיבה לפעולה האנטי דכאונית

21/04/2019 | 11:38 | מאת: אלי

שלום. אני לוקח ויאפקס במינון של 150 מ"ג ביום ומעוניין להפסיק. הבנתי שקשה להפסיק עם התרופה הנ"ל ולכן אני רוצה לעשות את זה כמה שיותר בהדרגתיות בשביל שהגמילה לא תהיה קשה. מהי הדרך המומלצת לגמילה? כלומר לאיזה מינונים לרדת כל פעם ולמשך כמה זמן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

איטי ביותר בלווי הרופא שלך.

19/04/2019 | 09:07 | מאת: רותי

שלום האם אפשר לקחת כדור נוגד דיכאון בלי שיהיה רשום בתיק הרפואי? להתייעץ אצל רופא פרטי ולקחת בבית מרקחת

לקריאה נוספת והעמקה

זה אפשרי

מה אורך החיים הממוצע של מי שלוקח אנטי פסיכוטי מגיל 35 באופן קבוע? האם יש מידע ספציפי לגבי סוליאן? זה לא הורס את המח?

התרופה מחלימה אותך ואיננה הורסת את המוח.

17/04/2019 | 09:12 | מאת: נחום

האם במינון של 4 מ"ג פעמיים ביום גורם להפחתת שיזוף בעור או מגביר יצור שיזוף כלומר משחיר?

עם חשיפה לשמש?

כן

לפני ארבעה חדשיים הפסקתי לקחת פקסט 20 על דעת עצמי כדור שלקחתי מספר שנים. לאחר תקופה מסויימת סבלתי מהפרעות שינה ורגישות לבכי. לפני שבוע רופאת המשפחה נתנה לי רמוטיב 500 ובונדורמין אני לוקחת חצי כדור. בשעות הערב אני מרגישה חוסר שקט קצת חרדה וקצת דכדוך האם כדאי להמשיך עם התרופה ועם המינון?

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי חוזר לתרופה שהיטיבה איתך. לא הייתי מחפש תרופה אחרת- לש מה? תרגישי טוב!

15/04/2019 | 20:52 | מאת: רועי

שלום. אני בחור המאובחן כסובל מהפרעת חרדה מגיל נערות. רק לאחר הצבא התחלתי טיפול תרופתי בציפרלקס 10 עד 20 מ"ג - ללא שום הטבה משמעותית. הפסיכיאטר הוסיף מירו 15 עד 30 מ"ג שוב ללא שינוי. את הציפרלקס החלפנו בפאקסט עד 40 מ"ג שוב ללא שינוי מובהק. הוחלף לרסיטל עד 40 מ"ג שוב ללא שיפור מובהק. נסינו ויפאקס XR עד 225 מ"ג ללא שינוי. לאחר הניסיונות התרופתיים הרבים הרופא המליץ שהכדור המתאים עבורי דרך קבע הוא קלונקס 2 מ"ג אותו עליי לקחת בכל לילה ועם הויפאקס XR להמשיך למרות שלא ממש עוזר. בחלוף הזמן הרגשתי את ההטבה המשמעותית של הקלונקס שכבר לאחר מספר חודשים ירדה השפעתו באופן ניכר והיום אני כבר שוב סובל מחרדות בעוצמה קשה. הרופא אומר שהוא לא רואה כל טעם לעשות שינוי בטיפול התרופתי והמליץ לשנות אורח חיים - להיות תוסס יותר, לצאת יותר בערב, לעשות קצת ספורט ודברים שאני אוהב ושאין הרבה מה לעשות לדבריו כי אני טיפוס חרדתי בבסיס שלי. אני מתקשה לקבל תשובה זו ושוקל לפנות לפסיכיאטר אחר. יחד עם זאת יש לי חשש שפסיכיאטר "חדש" לא מכיר את כל ההיסטוריה הרפואית שלי והתגובה לטיפולים ולכן אני יש נטייה להישאר אצל זה המטפל בי שנים. עברתי הרבה סבל בשל "המשחקים" עם התרופות והמינונים ואיני בנוי לשינוי נוסף אך מצד שני יש לי חרדות אני לא יכול כמעט לתפקד בעבודה, נלחץ מאוד ממטלות ומרגיש צורך "לברוח". דבר שגורם לתשישות ועייפות בפרט שאני מקבל 2 מ"ג קלונקס כל יום כפי שהזכרתי...מה אתה היית ממליץ לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שהגיע הזמן ל׳עיניים חדשות׳ שיבחנו אותך. גש לחוות דעת שניה - אין מה להפסיד. תרגיש טוב!

15/04/2019 | 18:31 | מאת: עידו

היי אתחיל בזה שעברתי פסיכוזה לפני כשנה ומאז חל עליי איסור בלעשן קנאביס .. אם הזמן הורידו לי את התרופות המקהות חושים ולאט לאט אני נזכרתי למה הייתי זקוק כל כך לקנאביס. בעקבות עמוס על הראש ועומס נפשי אני ממש חייב את הצמח או פתירון אחר (אשמח לשמוע) רציתי לדעת אחת ולתמיד האם אני אוכל לעשן מתישהו בחיי , ממש כמו תרופה לכל דבר . השאלה שלי האם קיימת תרופה הדומה בהשפעותיה של הקנאביס או שאוכל לצרוך באופן רגיל ? אגב נותל זיפרקיסה 10 מ"ל וממשיך לרדת בתרופות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קנאביס ממש אסור. לא בדקתי אותך אך אני משוכנע שניתן למצוא לרופא שתיטיב איתך. תנסה!

14/04/2019 | 11:00 | מאת: אתי

שלום רב ! ברצוני לדעת האם ניתן לשלב איטומין עם תרופה בשם לשיאה ובשעת הצורך להוסיף גם לוריוון ? תודה מראש אתי

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר. לא ממליץ. זה מעיד שהאיזון טרם הושג.

14/04/2019 | 06:47 | מאת: אלון

ד"ר שלום רב בן 50 מטופל כעשר, שנים עם עשרה מ"ל ציפרלקס עקב בעיות חרדה והיפוכנדריה לפני כשלושה שבוע קיבלתי מהרופא קסנאגיס 0.25 האם ייתכן שאחת מתופעות הלואי הינה מעין רטט בקצה הפין חלש כמו טלפון סלולרי עדין.? אני לא לוקח באופן קבוע אך פעם ביומיים שלושה. או לחפש במקום אחר כמו כאבי גב וכו תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא מוכרת לי תופעת לואי כזו והייתי מתייעץ עם אורולוג.

שלום, רציתי לדעת האם הפרעה דן קוטבית אצל אדם מסוים, מגבירה את הסיכון (מבחינה גנטית / פיזיולוגית) להופעה של ההפרעה אצל אחינים שלו (ילדים של אחותו)? האם זה משמעותי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מרגע שיש דמיון גנטי בין אנשים עלולים להופיע מחלות שיש בהן מרכיב גנטי. כזו היא המחלה הביפולרית. כמובן שהיא יכולה ממש לא להופיע!

13/04/2019 | 22:32 | מאת: nir

שלום ! אני סובל מסכיזרופניה האם ידוע לך מי ,או אולי אתה מטפל גם בעזרתCBD? תודה ואשמח לקבל ממך תשובה .

לא ידוע לי ואינני ממליץ על כך תרגיש טוב!

13/04/2019 | 13:33 | מאת: מאי

שלום רב מידי פעם יש לי התקפי היסטריה וזעם שגורמים לי ממש לצאת מדעתי ולאבד עשטונות. בפעם האחרונה הגעתי למצב שאיימתי להתאבד ממנת יתר והרגשתי שאני ממש שם. במקום לקחת כדור קלונקס אחד להרגעה לקחתי איזה 4-5 ויכולתי גם לסיים את החפיסה בלי לשים לב, שלחתי לבן זוג שלי הודעה שאני הולכת למות כעסתי צעקתי והייתי בהיסטריה ממש גדולה. כל זה קרה כי הייתי מתוסכלת מבעיה פיזית שהיתה לי. אני היפוכונדרית ומאוד פרפקציוניסטית וכשדברים לא מסתדרים וסף התסכול עולה הסיכוי שזה יקרה עולה. שאלתי היא מה עושים במקרה כזה? ביום יום התפקוד שלי תקין ואני לא זקוקה לתרופות. הבעיה היא הנפילות הקיצוניות האלה שלפעמים איבוד השליטה גורם לי לקבל החלטות לא מושכלות שאני אחר כך מתחרטת עליהם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נראה שההתקפים הללו גורמים לפגיעה במהלך חייך. די שזה מופיע מידי פעם בכדי להתייחס אל זה כאל בעיה כמו שלמשל הפרעות בקצב הלב שמופיעים מידי פעם יש לטפל בהם בצורה קבועה. גשי לטיפול - תחילה פסיכיאטרי שייעץ לך מה לעשות! תרגישי טוב!

בביקורי האחרון אצל הפסיכיאטרית המטפלת בי, הציעה להחליף טיפול ללוסטרל במינון של 100 מ"ג ליום, כמובן להתחיל ב-25 מ"ג ולהעלות המינון בהדרגתיות. האם זו חלופה טובה לדעתך? האם המעבר לתרופה זו ישפר אצלי את הפרעות החשיבה (ירידה משמעותית מאוד בזיכרון לטווח הקצר, בלבול, ריכוז ירוד, ירידה בהבנה של מידע שנאמר לי מפי אנשים, חשיבה מפוזרת ולא מאורגנת) שמהן אני סובל בשלושה-ארבעה חודשים האחרונים, שלדעתי החמירו כתוצאה מנטילת ציפרלקס במינון של 20 מ"ג ליום? כמו כן חלה אצלי גם החמרה משמעותית מאוד בעוצמת החרדה החברתית. עקב הניסיון הלא מוצלח שלי שהיה לי כבר עם התרופות האחרות (אנפרניל, ציפרלקס), לאחרונה פיתחתי חרדה אף מתרופות פסיכיאטריות, כיוון שאני חושש שהן כבר עלולות לא לסייע לי ואף להחמיר את תחושת חוסר האונים כתוצאה מהפגיעה בתפקוד המוחי (לדברי הפסיכיאטרית הפרעות אלו נובעות ממצבי החרדה). לסיכום, מעוניין לקבל חוות דעתך בנושא המעבר מציפרלקס 20 מ"ג ליום ללוסטרל 100 מ"ג ליום, האם קיימת סבירות שאחל להרגיש טוב יותר, התקפי החרדה יפחתו והתפקוד הקוגניטיבי ישוב להיות תקין? כמו כן מתי ואיך מומלץ ליטול את הלוסטרל? 100 מ"ג פעם ביום בבוקר או בערב, או 50 מ"ג פעמיים ביום בבוקר ובערב. אציין שבזמן האחרון אני נוטל גם קלונקס במינון 0.5 מ"ג (לא כול יום) והשיפור בהחלט ניכר וממש מקלה על מצבי החרדה הנוראיים ומסייעת לי להיות רגוע הרבה יותר מאשר ביום שבו אינני נוטל אותה. האם ניתן ליטול מינון זה בכול יום לפרק זמן של שבועיים, עד שאגיע למינון המקסימלי של לוסטרל? אשמח לתשובתך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ההחלפה עשויה בהחלט לסייע להטבה . הקלונקס חייב להיות זמני בלבד. הנטילה יכולה להיות בבוקר, בערב או מפוצלת- אם כי בדכ הינה בערב. הכל לפי נוחות הנטילה. בהצלחה

אני סובלת מטריכוטילומניה כבר 20 שנה ואני מותשת.... אני מאוד חרדתית אך מניסיונך, אילו כדורים יכולים לעזור? תודה

Ssri ככלל

12/04/2019 | 19:24 | מאת: רונוש

הי,,בת 36 התחלתי לסבול התקפי חרדה יומיומיים הבאים לידי ביטוי בתחושת מחנק, לחץ בחזה, מעין בועה שעולה בגרון וחונקת. ההתקפים בעיקר נובעים מלחצי היומיום, עודף משימות,לא יודעת לשחרר.... אינני בדיכאון אוהבת את החיים אבל הלחץ לא עושה לי טוב. לטיפול ראשוני התחלתי ציפרלרס בשילוב קלונקס היה מעולה אבל גרם להשמנה וחוסר חשק מיני. בגלל שגם הרגשתי טוב אחרי חודש הםסקתי וכאן התחיל הגלגל. עברתי למירו שעייף והשמין אותי ואז לברינטליקס שזה היה סיוט ממש גרם לי לכמו תחושת התקף לב. לפני כשבוע התחלתי לוסטרל 25 מג בשילוב לוריוון עד שני כדורים ביום. שאלותיי הן כאלה: 1. יש לי תופעות לוואי של מעט החמרת החרדות, האם אופייני? כך דממש מצריך אותי לשני כדורי לוריוון ביום. האם נורמלי? עוד שבוע הרופא אמר לעלות למינון של 50 מג האם זה בסדר? מתי אני אמורה לחוש שיפור מהכדור? האם תופעות הלוואי הן לאורך כל חיי נטילת הכדורים או זמנית עד שהגוף מתרגל? תודה לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התופעות חולפות ונדרשת סבלנות.

שלום רב נוטל לוסטרל 100 מ"ג ואביליפיי 5 מ"ג לחיזוק השפעת הלוסטרל - לטיפול בחרדה. התרופות עוזרות מאד. הבעייה : שמתי לב שהאביליפיי גורם לי לריור יתר - ןעודף הרוק נראה לי מגביר אצלי את התאבון. האם זה נפוץ? האם זה צפוי לחלוף?\ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף להעלות מינון לוסטרל ללא אריפליי

11/04/2019 | 19:45 | מאת: תרופה חלופית

שלום, בעקבות פסח רציתי לשאול איזה תרופה יכולה להחליף את favoxil/fluvoxamine? האם ציפרלקס יכולה להחליף אותה למשך שבוע? האם הן פועלות באותה דרך? אם לא, יש תרופה אחרת? חוץ מflutine תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאוחר מידי?

כחלק מהכנה לפריון לקחתי ליתיום ואחר כך טגרטול. עם הליתיום היו סימפטומים שהלכו והחמירו ועם הטגרטול הופיע דיכאון בצד תפקוד מלא במטלות היומיום. איזה תרופות מייצבות מצב רוח הן יחסית בטוחות לאישה בתהליך פוריות?

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה המומלצת הינה למיקטל.

11/04/2019 | 17:59 | מאת: נעמה

שלום, אני מטופלת בציפראציל 20 מ"ג כבר שנה וחצי . לפני חודש העלתי מינון ב5 מ"ג כי היה עליה ברמת החרדה ובמחשבות..ויש הטבה, אבל התופעות לוואי שאני מרגישה הן לא נעימות כמו: ניתוק, ריחוף, ירידה בזיכרון, עייפות, חוסר חשק מיני. יש מה לעשות? להחליף? ומתי יעברו התופעות לוואי? ומתי ניתן להתחיל להוריד מינון? והאם התרופה הזאת קשה? והאם התרופות עוזרות למחשבות מטרידות? אבל אני כ"כ אשמח לקבל תשובות!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך החמרה בתחילת הטיפול הינה סבירה. נדרשת סבלנות ולא ממליץ לעשות שינויים עצמיים! תרגישי טוב!

10/04/2019 | 19:47 | מאת: דודו

היי, התחלתי איקסל לפני שבוע ויש דופק מהיר היום היה 120. האם זה מסוכן? להפסיק עם הכדור?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לקבוע על פי דופק חד פעמי

10/04/2019 | 18:05 | מאת: שני

שלום, אני לוקחת מזה עשרה חודשים טופמקס ונמנעת משתיית אלכוהול כפי שנאמר לי. שאלתי היא - מה קורה אם בכל זאת שותים אלכוהול? נניח 2 כוסות יין? מה עלול לקרות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עלול להגרם נזק בריאותי

10/04/2019 | 17:01 | מאת: חיה

שלום רב! ברצוני לדעת האם שילוב של 5 מג אריפליי עם איטומין פלוס לוריון הינו טיפול מתאים ויעיל ? האם יש אינטרקציה טובה בין התרופות? והאם הטיפול יעיל כנגד שמיעת קולות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן

10/04/2019 | 02:10 | מאת: נוני

שלום הבו שלי בן 17 אמר שהוא רואה ויזוטלים כמו גלים מול העיניים ואין לו תאבון האם זה משהו נפשי. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שיבדק

09/04/2019 | 13:27 | מאת: נחום

האם הוא מעלה פרולקטין במינון של 4 מ"ג פעמיים ביום?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה קטנה

הבת שלי בת 16 סובלת מדיכאון ממושך ומחשבות אובדניות. מאושפזת כבר מעל שנה וחצי, כיום באשפוז יום. מגוון טיפולים תרופתיים לא הובילו לשיפור. מסרבת לect. מודעת למצבה ובעלת אינטיליגנציה גבוהה. הפסיכיאטרית תומכת בבדיקת חלופות טיפול. איפה אפשר לטפל ב גרייה מגנטית מתחת לגיל 18?

כדאי לשאול פסיכיאטר ילדים ונוער

איזו מין תשובה זו? פניתי לאתר לאחר שפניתי לכמה פסיכיאטרים שלא ידעו לומר לי.

שלום רב אני בת 36 לפני מס שבועיות פוטרתי ממקום עבודה בעקבות ריב עם האחראי עליי באותו יום כתבתי כמה דברים עליו בפייס תגובות לתמונות שלו וכמה הודעות לחבריו בפייס על כמה בנאדם רע הוא....ביקש שאמחק ומחקתי מה שיכולתי אתמול מתקשר אליי מגשר שאמר שיש תאריך תביעה ושאם אני רוצה נגיע להסכם....אני מאוד מאוד בלחץ מהעניין גם אם יתבע אותי כספית אין לי מה לתת לו כולה מקבלת נכות אין לי נכסים בנוסף אין לי שום תמיכה משפחתית וגם הוריי מבוגרים וחלים. בקיצור שאלתי כך בגלל שאיני יודעת איך אוכל להתמודד חשבתי ליטול כמה עשרות כדורי נוגדי דכאון שהצטברו אצלי? אם אעשה זות האם אאושפז בעל כוריחי? בהנחה שאם לא אמות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליץ שתטלי את הכדורים הללו שעלולים להחמיר את המצב. תנסי להתמודד עם המצב הנוכחי מבלי להחמיר אותו יותר. תרגישי טוב!

08/04/2019 | 22:11 | מאת: סיון

היי, החלטתי להפסיק את הטיפול התרופתי ואני מבינה שצריך לעשות זאת בהדרגה. איך צריך לעשות את זה? אני עם וולבוטרין 300 מג בשחרור מושהה סרוקוואל 50 מג בשחרור מושהה וסרוקוואל 25 מג לפני השינה (שאיתו כנראה אמשיך או שאקח בהתאם לצורך)... תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שזה יהיה מול הרופא המטפל.

שלום רב עקב בעיה בריאותית שקרתה לי שלא מרצוני בחודש דצמבר ופיטורים מהעבודה בספטמבר.התחלתי להכנס ללחץ ומתח עקב אי מציאת עבודה.מעולם לא הייתי בטיפול אצל פסיכאטר ואצל פסיכלוג טיפול לא ארוך עקב מצב בריאותי אחר בתחום העינים לפני 8 שנים.בחודש מרץ נכנסתי לסוג של חרדה מתח ובעיקר דכאון עקב אי מציאת טיפול יעיל לבעיה הרפואית שקרתה בידיים.טופלתי על כדור ציפרלקס מינון רבע כדור ואחכ כדור שלם.גרמו מיד תוך כמה שעות לכאבי ראש\בחילות,\שלשולים\ובעיקר הגבירו מחשבות טורדניות אובדניות שלא היו בעבר.עקב המצב המליצו לי להגיע לבדיקה אצל פסיכאטר באחד מבתי החוים בארץ שאשמר שלטענתו שאין לי כביכול בעיה רפואית בעור,למרות חוות דעות של רופאי עור.אמר שאני עם מחשבה פסיכוטית ומחשבות שווא למה הכוונה?אגב מעולם לא הייתי באשפוז פסיאטרי.ראיתי גם שרוצה להתלונן עליי במשרד הבריאות על הרשיון שלי.הדבר גרם לי מאז ליותר מתח ולחץ.מדובר ברשיון שעליו עמלתי שנים אמנם לא נסעתי המון,אבל פה ושם אני משתמש ברכב.בחמש השנים האחרונות ממש לא.מבחירה.בלילות האחרונים לפחות מס ימים איני ישן כמו שצריך.[אי נוטל כרגע רבע כדור].האם מומלץ לעדכן את הפסיכטאר?האם יש לי סיבה לדאגה?בברכה רובי חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתטופל על פי המלצת הפסיכיאטר

07/04/2019 | 21:21 | מאת: אב

נתנו לי זריקת אביליפי ואז זה לא עזר לי ולא עזר להם אז צורף הסוליאן. עכשיו כמה ימים זרמים במח בעיקר בתנועת ראש.

זה לוקח זמן... נדרשת סבלנות

07/04/2019 | 20:00 | מאת: בן אדם מיואש

היי,מכריחים אותי כל הזמן ההורים לבוא לביקורות למרות שאני לא רוצה ונמאס לי כבר להיות במקומות האלה שסתם עושים לי רע אז איך מביעים התנגדות כי כרגע הכל בסדר

לקריאה נוספת והעמקה

תן אולי לפסיכיאטר לבדוק אותך ולהגיד שאכן הכל אצלך בסדר?

07/04/2019 | 18:34 | מאת: ליאןר

שלום רב ברצוני לשאול האם יש תרופה פסיכיאטרית אשר תפקידה לדכא תאבון ולעזור בתהליך לירידה במשקל?

לקריאה נוספת והעמקה

תרופות פסיכיאטרית נותנים לטיפול בנפש ולא במשקל.

שלום, אבי בן ה 60 מאובחן בסכיזופרניה והתאשפז מספר פעמים בחייו. כיום מטופל ב לוריוול, בונדורמין (כדור אחד מכל אחד לפני השינה להרגעה) ובנוסף ריספרדל 2 מ"ג בערב. וזריקה של ריספרדל כל 20 יום של 50 מ"ג. עוברת עליו תקופה לחוצה שהרגיש שאינו יכול לעמוד בה ומפחד מאשפוז לכן לקח כבר שלושה ימים כמות כפולה של ריספרדל על דעת עצמו. אחרי שסיפר שכנענו אותו ללכת לרופאו, הרופא אמר שתופעות הלוואי של הריספרדל בכמות כזו קשות מדי, ולכן רשם קלופיקסול 10 מ"ג בערב ו 10 מ"ג בבוקר. אבא שלי בעבר קיבל תגובה אפילפטית ממתן קלוזפין ( לפונקס) גם במינון נמוך. ולכן מפחד מאוד לקחת את התרופה החדשה לבד. ( למרות שאין בה את המרכיבים הללו) האם השילוב כרגע של ארבע תרופות שונות נשמע סביר ? אין חשש לערבוב יותר מדי תרופות? מה אפשר לעשות במצב זה? בחדרי האשפוז היומי לא רוצים לקבלו כדי לראות שמגיב לתגובה בסדר. תודה רבה TR

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתעשו כמצוות הרופא המטפל!

07/04/2019 | 11:17 | מאת: קלרה

שלום ד"ר אני סובלת מחרדה ודכאון כבר 4 שנים ניסיתי מירו לא עזר ניסיתי לשיאה לא עזר ניסיתי אלטרולט לא עזר גרם ליציאות קשה עכשיו לוקחת ציפרלקס חצי כבר יותר מחצי שנה לא עוזר מגביר חרדה פוחדת לעלות מינון לוקחת מירו חצי לשינה נותן לישון רק שעתיים ולוריבן חצי להמשך שינה בלי מירו לא נרדמת כי סובלת מדיספפסיה קשה ולחץ מוגבר לושט העליונה וגם ממעי רגיז מלווה בגזים לא נעימים הרגיל אותי ללוריבן נגד חרדה וזה גם גורם לחרדה במקום להרגיע מה לעשות סובלת מאד מבעיות בריאות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אסור לך לקפוץ מתרופה לתרופה אלא להתייצב על תרופה אחת או שניים. כדאי שתגשי לטיפול מסודר שיאזן אותך. פה כמובן לא אוכל לעשות זאת. תרגישי טוב!

מקבלת ריספרדל ,מתאים ועוזר לי,אך גורם לי לפרולקטין גבוה.עברתי סרטן שד ונודע לי שפרולקטין גבוה יכול לגרום לזה.שאלתי: איזה תרופה יש לה השפעה דומה לריספרדל, אך לא מעלה פרולקטין. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ריספרדל ידוע מאוד ביכולתו זו. כדאי לחשוב על כל האחרים שהם הרבה פחות מעלים פרולקטין. תרגישי טוב

06/04/2019 | 19:28 | מאת: מיכל

שלום. שואלת עבור אימי. בת 77. דכאון אמיד. טופלה שנים רבות בנובריל אחרי ניסיון של תרופות רבות שלא עזרו. עם הנובריל הרגישה מצויין. בשלב מסויים הוסיפו ליתיום. לפני כמה שנים ייצור הנובריל הופסק ומאז ניסו מספר תרופות ללא הצלחה ביניהן סימבלטה, אדרונקס, אנאפראניל ועכשיו מלודיל. במקום הליתיום עקב בעיית כליות קלה נתנו למוגין. עד לפני כחודש וחצי קיבלה אנפראניל ולמוגין. למשך תקופה מסויימת הרגישה יותר טוב ואז עקב הדרדרות בדכאון הוחלף הלמוגין באריפליי. לאחר מס שבועות ללא שיפור הוחלף האנפראניל במלודיל. מצבה ממשיך להדרדר מבחינת הדכאון. האם ניתן לחזור מאריפליי ללמוגין יחד עם המלודיל ואיך מפסיקים אריפליי? לדעתי האריפליי דרדר אותה. והאם יש לך רעיון לאלו שהם שילובים בהתחשב בעובדה שנובריל עבד טוב? הפסיכיאטרית לא ככ יודעת כבר מה לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האם בדקתם אפשרות של תכשירים כמו וולבוטרין?

11/04/2019 | 17:25 | מאת: מיכל

כן. קיבלה וולבוטרין תקופה ארוכה ללא שיפור

05/04/2019 | 01:05 | מאת: דניאל מ.

בן 25. סובל ממספר הפרעות ביניהן: דיכאון קליני, חרדה מוכללת, חרדה חברתית, או.סי די. מזה כחודשיים נוטל ציפרלקס טבלייה אחת של 20 מ"ג, בשעות הבוקר-צהריים, לפני האוכל. בחודשיים-שלושה האחרונים (עוד מלפני תחילת הטיפול) אני מרגיש חרד, מתוח ומדוכא מאוד, מנותק מכול מה שקורה סביבי, אדם חסר חיוניות ומשמעות. כמעט כלום לא מעניין אותי ולא מצליח לעורר בי רגש חיובי. כמו כן אני סובל מתופעות של ירידה בתפקודים הקוגניטיביים כמו ריכוז לקוי, חשיבה לא מאורגנת, ירידה משמעותית מאוד בזיכרון (יותר לטווח קצר), בלבול, קושי בהבעת רצונות, צרכים, דעות (קושי להתבטא ולמצוא את המילים הנכונות למצב בו נמצא ברגע נתון), לעתים הכרה מעורפלת למספר שניות. אציין שאני עובד בתעסוקה מוגנת, כשלושה ימים בשבוע בשעות הערב. מעבר לכך כמעט ולא עוסק בפעילות משמעותית, מרגיש שכול פעולה קטנה גורמת לי חרדה, לחץ, בלבול. גם כאשר אני בבית, בקושי רב מצליח למצוא עניין בדבר מה, מתקשה לשבת ולהתמקד בעשייה, ולרוב דרוך ומצוי באי שקט, יותר בשעות הבוקר מבשעות הערב. בנוסף אני מבלה שעות רבות במיטה, ישן הרבה, 10-12 שעות. כמעט ואין לי תיאבון, נמנע מיציאה מהבית ללא ליווי. בעבר ניסיתי מספר תרופות אחרות כמו אנאפרניל במינון של 150 מ"ג (שגרמה לי יובש חריף ביותר בפה וקושי ביציאת שתן), סרוקסט ופריזמה במינונים משתנים. כעת אינני סובל מיובש בפה ומתופעות לוואי כתוצאה משימוש בתרופות האחרות, אולם בקושי מצליח לתפקד ביומיום, מרגיש ממש מושבת ומנוטרל מעשייה. אני סבור שאינני מגיב לטיפול בציפרלקס ומעוניין לדעת איזה תרופה או טיפול אחר שאינו תרופתי ואינו פסיכולוגי, יוכלו לסייע לי לחזור לתפקוד נורמטיבי מיטבי.

לקריאה נוספת והעמקה

פעילות גופנית וכן אומגה

04/04/2019 | 15:47 | מאת: דליק

שלום איזה חומרים יש בקלונקס שמשפיעים על חרדה מערכת העצבים מוח מה יש בכדור הזה לצורך העניין אני מתכוון על כדור 0.5 מה יש בו שמגיע למוח משפיע מערכת עצבים מרכזית

לקריאה נוספת והעמקה

הוא פועל על קולטנים מסוג גאבא שמרגיעים וגם ממכרים מאוד!

03/04/2019 | 21:03 | מאת: אמיטל

אני סובלת מעל עשר שנים בדיכאון וחרדות הייתי מטופלת ברסיטל , ובהמשך הוחלף לויפאקס כעת ישנה שוב נפילה של חרדות ודיכאון עם בכי רב וחוסר תאבון וחוסר תפקוד , הפסיכיאטר בהדרגה רוצה להפסיק את ויפאקס ולעבור לדולוקסטין במינון של 90 מ״ג סך הכל האם דולוקסטין היא תרופה שיותר חזקה מויפאקס יש לציין שלקחתי מינון של 375 מ״ג ?! וכששאלתי לדעתו על נזעי חשמל , אמר שזהו טיפול יעיל ואפקטיבי ומהיר יותר ולדעתו כן מומלץ לי השאלה שלי האם להמשיך טיפול תרופתי ( מה שכרגע לא עוזר) או ללכת על נזעי חשמל? מה גם שאם לא הייתי שואלת לדעתו אני לא יודעת אם היה ממליץ לי מעצמו אז כבר מבולבלת אשמח לתשובה מהירה ,תודה!

לקריאה נוספת והעמקה
03/04/2019 | 21:05 | מאת: אמיטל

מוסיפה שאני בת 33 נשואה. ואמא ל4 ילדים

לעיל

נזעי חשמל הינו טיפול מאוד מאוד אפקטיבי!

07/04/2019 | 16:52 | מאת: אמיטל

ומה לגבי התרופה דולוקסטין האם היא תעזור יותר מויפאקס ?

02/04/2019 | 21:01 | מאת: יאיר

שלום.באבחון פוסט טראומה יש סעיף שאומר בתנאי שאין שימוש בסמים אלכוהול או מחלה אחרת.מה הכוונה במחלה אחרת?אשמח לתשובה.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה למחלה אחרת כמו סכיזופרניה

02/04/2019 | 20:58 | מאת: דובי

הי האם קלונקס 0.5 עקב חרדה יכול להעלות תדופק למהיר? זה לא אמור להרגיע תגוף דופק?

לקריאה נוספת והעמקה

אמור להרגיע ולהוריד דופק אך יש טיפול אחר למצב זה!

02/04/2019 | 19:51 | מאת: חיה

בת 68 מטופלת במירו 30 כבר 20 שנה בעקבות משבר נפשי ופחד מטיסות .הכדור עשה לי רק טוב מאז טסתי וטיילתי בעולם יותר מ 20 פעם לפני כ 4 חודשים נרשמתי בפסח לטיול לסרילנקה עם בעלי ומאחר שבעלי חלה לפני כ חודשיים ונאסר עליו לטוס החלטנו שכלתי תבוא איתי ושוב נכנסתי ללחץ כאילו זה סוף העולם אינני יכולה לאכזב אותה ואני מעונינת לנסוע. הכל סודר ושולם איך יוצאים מהלחץ?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לשלב כדור נוסף ולהרגיש טוב! תנסי!

02/04/2019 | 15:48 | מאת: ליב ליב

שלום, אני בחור בן כ 30 שנה אני סובל מפוסט-טראומה שמורגשת בדיכאון וחרדה. טופלתי מספר שנים בצ'יפרלקס מבלי שזה כ"כ עזר. לפני כ-8 חודשים החלפנו לסרטונלין והגדלמו מ 50 מ"ג ל 150 מ"ג בהדרגה. מהרגע הראשון היו לי בעיות של אין אונות, שפיכה מאוחרת וחוסר חשק מיני. לפני כחודשיים החלפנו את התרופה לוולבטרין. התרופה שיפרה לי פלאים את החשק המיני (הרגשה מימי התיכון), עם זאת, פרצי בכי, עצבנות וחוסר אונים. לפני כשבועיים החלפנו לדולוקסטין וכבר מהכדור הראשון הרגשתי תחושה של אין אונות. לקחתי את הכדור הנ"ל יומיים בלבד. לא הצלחתי ליצור קשר טלפוני עם הפסיכיאטר (התור רק בעוד חודש) וחזרתי היום ליטול וולבטרין 150 מ"ג בתקווה שיחזיר חזרה את החשק המיני. בקריאה באינטרנט, קראתי שיש מטופלים שלוקחים וולבטרין בנוסף לתרופה ממשפחת ה SSRI כדי לנטרל את התופעות לוואי של חוסר חשק מיני. השאלה שלי היא כזו: מכיוון שעם הוולבטרין יש לי ירידה במצב רוח, האם מותר לשלב אותה עם הכדור האחרון שקיבלתי מהפסיכיאטר, דולוקסטין 30 מ"ג, עד שאפגש איתו שוב ? אני יודע שזה לא מחליף ליידע את הרופא המטפל. רק שואל אם מותר, כי אני לא רוצה לגרום לעצמי הרעלה מערבוב כדורים שאסור.... תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ככלל זה אפשרי אך לא ממליץ שתעשה זאת על דעת עצמך כי זה מסכן אותך!

02/04/2019 | 15:20 | מאת: רועי

שלום אני לוקח Effexor XR 75 כבר 10 שנים, בשל חרדות. החרדות לא נעלמו ואף התגברו בשנה האחרונה. אני רוצה (צריך?) להעלות את המינון ל-150 בהמלצת רופא משפחה וכן פסיכיאטרית שראיתי לפני כ3 חודשים. האם תופעות הלוואי של הגברת המינון ל-150 יהיו קשות כמו בהסגלות הראשונה ל-75מ"ג? ההתחלה לפני 10 שנים היתה סיוט, מבחינת תופעות הלוואי. אני פוחד מהחרדה, פוחד מתופעות הלוואי, פוחד ופוחד... ובוכה... עייפתי דוקטור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תנסה! מה יש לך להפסיד? רק להרוויח תרגיש טוב!

02/04/2019 | 13:53 | מאת: רעות

שלום,האם ניתן לקחת את התרופה הטבעית "לשיאה", המבוססת על תמצית לבנדר בשילוב עם הפחתה במינון של הציפרלקס וגם לאחריו?לצערי הרב הפסיכיאטר שהייתי אצלו לא מכיר ולכן לא יכל להמליץ. כן הוחלט שאתחיל להוריד במינון ונראה מה המצב. כמו כן הייתי שמחה לדעת האם יש תופעות לוואי לכדורים הללו, כי אחת הסיבות העיקריות שבגינן אני מפסיקה עם הציפרלקס הן תופעות הלוואי של הכדור דוגמת עייפות,אפתיה בחילות... אשמח למענה רעות

לקריאה נוספת והעמקה

השילוב וההחלפה אפשרית.

אמר שאני חייבת להיות במעקב פסיכיאטר. לעשות מה שהוא אומר ואילו מינונים שהוא נותן. הוציא תואר עם מימון דירה ולימודים מלא. לא עבר מבחן ראיית חשבון. שילם עוד 1000 שח והעבירו אותו. מאז הוא מאיים. טוען שאני הוזה ומדמיינת. קירבת משפחה אח.

ליתר ביטחון כדאי להבדק וזהו!

יש לי זרמים בראש בעקבות הכדורים שניתנו כתוצאה מהבדיקה. איומים על ידי בן הזוג להשתמש באבחנה על מנת להוציא אותי מהבית. נסיונות עם כדורים הראו איומים להוציא אותי מהבית על ידי שימוש באבחנה נסיונות בלי כדורים אותה תוצאה.

האם ציפרלקס לבעיות חרדה יכול לתת מענה איפה שרסיטל כבר הפסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי קטן מאוד. תרגיש טוב!