נגישות
נגישות

פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
4912 הודעות
4410 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

02/02/2019 | 21:35 | מאת: דנה

ערב טוב, רציתי לדעת האם יש התנגשות תרופתית של וואיפקס (150 ליום) עם רפאפן (2000 ליום). ואם כן, מה תופעות הלוואי של ההתנגשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מתנגש

02/02/2019 | 00:41 | מאת: אלמוני

לום בן 35 מזה 2.5 שנים משתמש לסרוגין באקסטזי במסיבות בנוסף לאלכוהול מרובה. בשנה הראשונה השתמשתי יחסית המון ( נניח 2 במסיבה). אחרי שנה שמתי לב שירד לי מאד החשק המיני והורדתי מינון ואפילו הפסקתי לתקופה. בשנה האחרונה הורדתי מינונים באופן דרסטי. לקחתי חצי כדור אולי פעם בחודשיים. בנוסף מידי פעם במסיבה משתמש ממש מעט בסם שנקרא קטמין. בנוסף נוטל אטנט. כלומר יצא מצב שבמסיבה לקחתי אטנט (כדור) קטמין( ממש מעט) ואקסטזי ( חצי כדור) מזה 3 שבועות אני מרגיש ירידה עוד יותר של החשק המיני וזה מבהיל אותי מאד. מלאונן כל יום החשק ממש פחת ללא לאונן בכלל אולי פעם בשבוע ( וכן בדקתי טסטורטון והשני שיצאו תקינים) בנוסף מלווה אותי עייפות ותשישות כרונית מזה 4 שנים שאני מרגיש שהתגברה בזמן האחרון. אני כמעט בטוח שהכל קשור לסמים, האם אתה מכיר מקרים כאלה של ירידה בחשק כתוצאה מאקסטזי? האם יחזור לי החשק כמו פעם אם אפסיק? לכמה זמן ? כי פעם שעברה הפסקתי למשהו כמו 4 חודשים והחשק לא חזר כמו פעם. יש טיפול לפגיעה בקולטוני סרוטונין אם הם אכן נפגעו? למי כדאי לי לפנות ?לא הרבה פסיכיאטרים מכירים את הסמים האלה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כדאי מאוד לפנות לפסיכיאטר ולטפל בנזק שכבר נגרם. בטוח שכדאי להגמל! בהצלחה!

31/01/2019 | 23:36 | מאת: Anat

לבת שלי יש סכיזופרניה ילדות בגיל 16 רצתה להיות בן עברה את כל התהליכים והיום היא טרנסג'נדר בעוד כמה ימים הוא צריך לעבור כריתת שדיים . אני לא שלמה עם זה אבל הוא נחוש לעבור את התהליך אנחנו לא מחליטים והוא עושה מה שהוא חושב לנכון היום הוא בן 21 זה אופייני לחולי סכיזופרניה לשנות מינם?

לקריאה נוספת והעמקה

אלו שני דברים שונים שאינם קשורים זה לזה. קבלתו וההכלה של הדיספוריה המינית שלו עשויה לסייע בטיפול בסכיזופרניה. שיגיש טוב!

31/01/2019 | 20:33 | מאת: אני

שלום אובחנתי כחולת סרטן ועקב חרדות הומלץ לי ליטול קלונקס 0.5 מג. הבנתי שהשימוש היא לתקופות קצרות. מה נחשב תקופה קצרה? אם משתמשים בתרופה באופן יומיומי מעל 3 חודשים ניתן להיגמל? האם ישנן תרופות שיכולות לסייע לי ושאינן גורמות להתמכרות?

לקריאה נוספת והעמקה

ההתמכרות מתחילה לאחר כ3 שבועות אך ניתן להגמל אחרי 3 חודשים. ככלל לא מומלץ לטפל בקלונקס לתקופה כל כך ארוכה- ישנן תרופות אחרות לצורך זה. בהצלחה!

17/02/2019 | 15:15 | מאת: אני

אילו תרופות נוגדות חרדה ניתן להשתמש לפרק זמן ארוך יותר ולכמה זמן? הבנתי שממילא ציפרלקס ודומיהן משפיעות מבחינת חרדה רק אחרי 6 שבועות ובנתיים ממשיכים עם תרופות מסוג קלונקס אז מה ההבדל?

31/01/2019 | 18:43 | מאת: אני

היי 1. מה משך ההשפעה של כדור שלם קלונקס 0.5 ומה משך ההשפעה של חצי כדור 0.5? 2. האם האפקטיביות של כדור שלם בבוקר טובה יותר מאשר לחלק את הכדור לשני חצאים בבוקר ובצהריים?

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לחלק... כ8 שעות פעולה.

17/02/2019 | 17:42 | מאת: אני

האם יכול להיות שישנם כאלה שמשך ההשפעה הוא פחות מ 8 שעות? מתי יודעים שצריך להעלות מינון?

שלום,מבקשת לדעת האם פרפנן 4 מ'ג עלול לפגוע ברמת הסוכר והכולסטרול בדם לכשעצמו וגם בהשוואה לזיפרקסה 7.5 מ'ג.?והאם כל הכדורים האנטי פסיכוטים גורמים לתופעה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן נכון. ה זיפרקסה יותר מהפרפנן.

31/01/2019 | 13:02 | מאת: נאווה

שלום ד"ר בתי 35 מאובחנת סזכיזואפקטיב בעבר נטלה סוליאן מה שגרם לה לניפוח והשמנה לכן הוחלף לה ל גאודון וטגרטול מה שעזר לה מאוד להורדה במשקל ולחזרה למבנה גופה המקורי ( רזה מיום היוולדה ) אך לאחר כשנתיים פרץ לה מניה ולאחר אישפוזה הוחלף לה ל זיפרקסה וליתיום מה ששוב לאחר כשנתיים שימוש גורם לניפוח כבדות והשמנה כאשר ההשמנה פוגעת לה בדימוי ובבטחון העצמי ובתפקוד יש לציין שמדובר בבחורה צעירה ונאה שחשוב לה מאוד המראה החיצוני שאלתי אם יש לך המלצה ופתרון לעניין גם לאיזון הנפשי וגם למנוע השמנה בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

התרופות הן הכרח המציאות ועל כן הייתי פונה לכיוון הדיאטני שיסייע לה לשמור על דיאטה טובה. שתרגיש טוב!

31/01/2019 | 11:48 | מאת: יגאל

שלום רב! לפני כ-20 שנה אובחנתי בסכיזופרניה. כבר כ-10 שנים אני לא נוטל תרופות. לפי חוות דעת המומחים, אין צורך בטיפול כלשהו. לפני כ-5 שנים עברתי מבחנים במרב"ד לקבלת טופס ירוק, כולל mmpi. גם כן עברתי בדיקה אצל פסיכיאטר מטעם מרב"ד. נקבע שכשיר לרכב מנועי ללא הגבלות, ללא צורך לבדיקות נוספות. יחד עם זאת, הפסיכיאטר החליט להתייחס לאבחנה ישנה וציין - סכיזופרניה ברמיסיה יציבה. מבחינה רפואית, האם לפי אבחנה של סכיזופרניה ברמיסיה יציבה בפועל ניתן לסכם שלאדם אין כעת הגבלות תפקודיות נפשיות? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כעת אין לך כל מגבלה... השאר נותיר לעתיד.. צריך לזכור שזה עלול לחזור ועל כן הייתי ממליץ על מעקב-אין מה להפסיד אלא רק להרוויח מניעת אפשרית של אירוע חוזר חלילה.

ורציתי ככה לשתף אותך ולקבל ממך עצה והמלצות להמשך דרכי . אני מצידי הגיעו מיים עד נפש . נוטל תרופות לרוב בניהם לפונקס שמפחית לי את תחושת החרדה אך סובל מאוד מת. לוואיי חזקות ומפריעות לי מאוד כמו עצירות כרונית . נוטל כדורים בשביל שתהא לי יצ יאה . לא קל לי מה עצתך בעניין . ובנוסף יש לי פגישה עם הרופאה שלי ביום א . תלמד אותי כיצד לדבר ולהסביר לה על מצבי בכדי שתנסה להפחית מינונים כי גם נוטל המון תרופות . באישפוז יום החל לי כדור בשם ג"ילקס מאוד עושה לי טוב . כעת המחשבה שלי לבקש מהרופאה להפחית מינון לפונקס ולהעלות ג"ילקס . אשמח לתגובתך . תודה ןלילה טוב

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי ליטול את המינון המומלץ ללא הנחות- זה לטובתך!

היי. זה למעלה מחצי שנה חש סחרחורות, צרבות, בחילות וזרמים בראש. עשיתי את כל בדיקות הלב / ראש והכל תקין, כולל MRI ראש, סיטי וירטואלי, אקו מאמץ ועוד. קראתי שהתקפי חרדה מלווים בדופק מהיר מה שלא קורה אצלי. האם זה עדין ממקור חרדתי? בחרדה לחץ הדם שלי עולה, לרמות של 145/90, לרוב מאוזן. החשש הגדול שלי הינו מאירוע לב, דבר שקיים אצלנו במשפחה. מבחינת ערכי של לחד / שומנים בדם / סוכרת וכו' - אני תקין. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הערכה פסיכיאטרית נראית לי כדאית במקרה שלך. מה דעתך?

30/01/2019 | 15:47 | מאת: עידו

שלום ד"ר. אני סובל מחרדה חברתית אבל עם השנים למדתי לחיות עם זה וחייב לציין שבחיים לא טופלתי בשום כדור. כיוון שהחלפתי מקצוע נכנסתי לחרדות כשהתחלתי לעבוד במקום עבודה חדש, הסמקה קושי להסתכל על העובדים ועזבתי בגלל זה.ובמקום העבודה הקודם סולקתי ע"י אחד המנהלים שצרח עלי והובכתי מול כל העובדים לא יודע אם זה קשור לזה שנכנסתי לחרדות קשות אחרי זה. בבית פיתחתי אובססיה לפחד להסתכל על אמא שלי ואני פשוט פוחד ומתבייש כל פעם שהיא מסתכלת עלי,זה גם מכניס אותי לחרדה והייתי בוכה הרבה לא יודע איך לעצור את זה אני כבר חודשיים בתוך זה. זאת אותה הרגשה של חרדה חברתית בחוץ וזה קורה לי גם בבית.רוצה לחזור למה שהייתי לפני חייכן עם הרבה שמחת חיים שלא מתבייש מהמשפחה. אין בכי והחרדות הקשות עברו אבל עדיין האובססיה הזאת נשארה מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נראה לי שאתה סובל לשוא מהפרעת חרדה כלשהיא.. כדאי שתיגש להערכה נפשית כלשהיא וטפל בעצמך זה עשוי לשפר מאוד את איכות חייך.. תנסה. מה יש לך להפסיד?

כיצד ניתן להגיע להערכה הכי מדוייקת שניתן (אישיות/חרדות OCD)- 1.מי מבצע וכיצד?,מה נדרש לזה? עלות? 2.מי מסוגל לדעת/לנבא=להעריך מהי הבעייה ומה משמעותה מבחינת ביטוח לאומי (נכות ומסוגלות), האם נדרש שיקום ומה הטיפול המתאים לשיקום? אבחון-אובייקטיביות,דיוק+הערכת נכות/יכולות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בדרך כלל יש לפסיכיאטרים יכולת לעשות הערכה קלינית בבדיקה פסיכיאטרית. לעיתים הם נזקקים לטסטים פסיכודיאגנוסטים. אז גש לאחד ומהם וטפל בעצמך! תרגיש טוב!

אני מרגיש חוסר שקט פנימי באיזור החזה עם מועקה בחזה עם רצון עז לעשן בשרשרת אני מקבל את הטיפול הבא : סרוקוול 600 מג , טגרטול 800 מג , סרוקסט 60 מג , מירו 30 מג ואנטומין 20-80 מג , אני גם נוטל דרלין במינון מקסימלי 240 מג שלא מרגיש שהוא עוזר לי לטיפול באי שקט התייעצתי עם פסיכיאטר בכיר והוא המליץ ליטול בנוסף לדרלין גם קלונקס 0.5 מג וגם ארטאן(פארטן) 5-10 מג לטיפול בחוסר שקט האם צעד זה יפחית\יטפל בחוסר שקט ??????? האם צריך להעלות את מינון הקלונקס לכדור של 2 מג או לא כדאי ????? האם אפשר ליטול ארטאן שני כדורים של 5מג בבת אחת(סה"כ 10 מג) בצהריים בבת אחת ???? האם אפשר ליטול ארטן בלי אוכל על קיבה ריקה ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שאלותיך מחייבות, מן הסתם, את בדיקתך ועל כן הייתי מפנה אותם לרופא שמטפל בך תרגיש טוב!

29/01/2019 | 15:59 | מאת: דוד

שלום ד''ר הבנתי שיש בעיית התמכרות לכדור לוריבן השאלה האם זה מזיק? אם לוקחים כדור 1 כל יום אז זה כמו תרופות נוגדות דיכאון כמו מירו וכו... אז האם יש בעיה להיות מטופל בלוריבן באופן קבוע, גם אם זה ממכר האם אפשר? אפשר הסבר בבקשה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עצם העובדה שאת נזקקת להרגעה מעידה שבקרבך מתקיימת רמת חרדה בסיסית שאיננה מטופלת ואין הומאוסטזיס. מצב שאיננו בריא לך. כדאי להתאזן ולייתר את הבנזודיאזפינים לחלוטין. תרגישי טוב!

שלום רב! בהמשך לשאלה על קלונקס. 1. אם אני לוקחת רק לפני שינה ומידי פעם במהלך היום חצי כדור, עדיין מתמכרים? 2. כמה זמן חולף עד שמרגישים צורך להעלות מינון? 3. הגמילה היא ודאית ולחלוטין ניתן להיגמל.

לקריאה נוספת והעמקה

הצורה שאת נוטלת הינה ממכרת ולא מומלצת. עדיף לחפש איזון אחר. תרגישי טוב!

28/01/2019 | 18:50 | מאת: אי-רוני

שלום דוקטור.... אני מתמודדת עם פוסט טראומה וכבר כמעט שנה אני מטופלת בויאפקס 225 ולמוגין 50. ביקשתי להוריד את מינון הויאפקס כי השטחת הרגשות הייתה איומה עבורי. אז הרופאה שלי הורידה לי את המינון ל150. מאז המצב התדרדר.. התקפי הזעם חזרו בעוצמות חזקות משהיו הסיוטים והזיעה לא נותנים לי מנוחה. וביום אני באי שקט תמידי ועל סף בכי מכלום. לקח לרופאה שלי מעל שבועיים לחזור אליי... הרצון למות הפך לרצון להתאבד ופחדתי מעצמי. עד שיצא לי לדבר עם אחות שאמרה שכנראה הירידה במינון הייתה חדה מדי. עד אותו רגע חשבתי שהמצב שלי התדרדר... שאני הופכת להיות פסיכוטית ולא קישרתי בכלל את האופציה של תופעות לוואי. כל יום כמעט התקשרתי למרפאה לבקש שתיצור איתי קשר... עד שממש התפרקתי למזכירה בטלפון אז היא הוציאה את הרופאה מהישיבה. למשמע קולי היא מיד הציעה להחזיר את המינון אבל ביקשתי שלא... היא רשמה לי קסנקס להתקפים אבל זה לא עוזר. כמה זמן זה צפוי להימשך? האם יש סכנה שאין דרך חזרה מההרגשה הזאת? בנוסף, הפסיכיאטרית אמרה שאם לא מעלים ויאפקס נחליף ללוסטרל. אפשר לקבל את חוות דעתך בנושא בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קשה לי להאמין שהתופעות שציינת נגרמו מהורדת המינון. הייתי חושב על שינוי מינון המייצב הלמיקטל. תרגישי טוב!

במחלקה א סגורה אתנים האח נסים הריץ אותי ערום ליפני כל המחלקה סיפרתי למטפלת אישית והיא "אני מקווה מאד שזה לא קרה" ארביץ לה מכות רצח רצח

מדוע לה?

בגלל שהיא לא מאמינה לי איך אפשר לסמוך עליה במציאת הוסטל?

האם טיפול cbt מסוכן לסכיזופרניה מחמיר את המצב?!

לקריאה נוספת והעמקה

זהו טיפול מקובל גם לסכיזופרניה

שלום, לאחרונה עברתי מפלוטין לפריזמה (שניהם 20 מ"ג) בעקבות חוסר בפלוטין בבתי המרקחת. א. האם המעבר יכול לגרום לבעיות בזיקפה? ב. האם הבעיות האלו יכולות להיות מושפעות מהמרחק מזמן נטילת התרופה (מהבוקר ללילה או מהצהריים ללילה) ג. אם כן, מה אפשר לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המעבר אפשרי והרחקה מומלצת.

27/01/2019 | 22:04 | מאת: אמא של מתמודד

העלו לבן שלי מינון לפונקס ל1200 מג ביום בשתי מנות של 600 מג בוקר ו600 לילה . האם יש מינון מקסימלי יומי ? בנוסף נוטל 1200 מג סוליאן . אותו סיפור 600 בוקר 600 ערב .

לקריאה נוספת והעמקה

האמנם?

מה עוזר יותר לזריקות לטווח ארוך וכדורים הלידול ? ארטן או דקינט ובאיזה מינון?

לקריאה נוספת והעמקה

דקינט רך יותר מבחינת הפעולה שלו.

אם יש למירו\רמרון יתרון על נוגדי דיכאון אחרים למשל הSSRI לטיפול בדיכאון וחרדה כאשר המטופל סובל גם מסכיזופרניה ביחד עם דיכאון וחרדה (המחלה הבסיסית היא סכיזופרניה) ????? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היתרון שלו בחוסר היכולת הבסיסית שלו לעורר פסיכוזה וכן ביכולת שלו לגרום לשינה.

27/01/2019 | 00:29 | מאת: דודו

אני מרגיש חוסר שקט פנימי במיוחד באיזור החזה מרגיש מועקה בחזה עם רצון עז לעשן סיגריות בשרשרת וחוסר יכולת לשבת במיטה בנינוחות אני נוטל את הטיפול הבא : 600 מג סרוקוול , 60 מג סרוקסט , 800 מג טגרטול , 30 מג מירו ואנטומין כSOS 20-80 מג ו240 מג דרלין בשחרור מושהה , ממה יכול לנבוע החוסר שקט הפנימי האם זה אקטיזיה מהסרוקוול או\ו מ20-80מג אנטומין או שזה חוסר שקט ממירו ו\או סרוקסט או מהשילוב של מירו עם סרוקסט או שזה חוסר שקט מההפרעה שממנה אני סובל (סכיזופרניה וOCD וחרדה ודיכאון ורמה גבוהה של סטרס במיוחד סטרס סביבתי וסטרס קיומי) , אני אבוד עצות אני נואש ???????תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הכל יתכן.. ברור לך שאין לי תשובה טובה מעל גבי הפורום כאן

26/01/2019 | 23:42 | מאת: יעקב

היי היסטוריה של 10 שנים על ssri snri נטלתי כשנה וחצי פאקסט 40 מג בספטמבר ירדתי לשוק אחד של 20. ב16 לדצמבר ירדתי לחצי כדור פאקסט (10 מג). ב16 לינואר ירדתי לחצי של החצי והתופעות היו קשות ביותר כעת כשבוע שהפסקתי לגמרי ואני סובל ברמות קשות מזעזועיי מוח brain zaps...זעזועים בגפיים וזעזועים בעיניים. אני לא מצליח לישון בכלל והמוח שלי פשוט כואב. אני ממש על סף התמוטטות שבכלל לא רגשית לשם שינוי אלא פיזית ממש חולי מוחי אני לא יודע מה לעשות. רק אם אני לוקח לפחות 3 נורופן במכה זה איכשהו מרדים אותי לשעתיים. האם כדאי לפנות למיון? תודה

27/01/2019 | 03:40 | מאת: אח תורן

תחזור למינון הרגיל 40מג פאקסט והכל יסתדר

30/01/2019 | 06:51 | מאת: יעקב

למה שאני אחזור יא חתיכת מטומטם. שאלוהים יקח לך את החיים

26/01/2019 | 19:43 | מאת: אני28

דר שלום, כ4 שבועות אני נוטל פלוטין 20 מג. בהתחלה גברו החרדות והדכדוך.כיום המצב סטטי.לא מרגיש שיפור במיוחד. היו 3 ימים שהרגשתי טוב אך לאחר מכן יום שלם של חרדה וייאוש ולאט לאט עליה מחדש למצב סטטי. מתי התרופה אמורה לעזור? תמיד אחרי שמרגשים יחסית טוב יהיה ימים שמרגשים רע? איך יוצרים איזון

לקריאה נוספת והעמקה

במהלך התהליך יתכנו פלוקטואציות. נדרשת סבלנות!

26/01/2019 | 14:34 | מאת: אבו יוסוף

מטופלת ישבה עלי וחיבקה אותי ליפני כחודש.סיפרתי לצוות הרופאה תורנית אמרה ליפני חודש לא שייך אלי!! היום אמרה "יש לי מחזור" מספר פעמים ובכתה בקול הצוות באיתנים כועס עלי שהבינו כאילו חיבקה אותי היום ולהגיד יש לי מחזור זה הגיוני?!

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבין את שאלתך.

25/01/2019 | 00:35 | מאת: איתן

דר שלום אני לוקח אניפסיכוטי מייצב ואנידיכאוני ולאחרונה התחלתי נסיון ברטלין נאמר לי שאין אינטרקציה עם סוגי התרופות שאני לוקח. השיפור בקשב וריכוז היה מעולה אני סטודנט לעומת זאת קראתי כמה דעות מנוגדות וזאת שהכניסה אותי ללחץ זה בגלל שרטלין יכול להביא למאניה או פסיכוזה במינון מסויים נכנסתי ללחץ והפסקתי לקחת עד התור הבא שלי עם הפסיכיאטר שאני סומך עליו פשוט התור הוא עוד חודש והאם במינונים מסויימים של הריטלין יכולות להוביל למאניה או פסיכוזה לפי מה שקראתי האם זה קורה במהירות ע"י שימוש חש פעמי או שלוקח לזה זמן. אני לא לוקח עצות פרקטיות מהאינטרנט אלה רק כיוון ועצה לבדיקה מול הרופא

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין סימפטומטולוגיה כלשהיא כעת הייתי ממשיך על פי המלצת הפסיכיאטר שלך.

שלום ד"ר בתי בגיל 35 ומאובחנת ב סכיזואפקטיב ונוטלת כדורים מזה 15 שנה כיום היא מאוזנת ונמצאת בזוגיות כשנתיים היא מאוד רוצה להנשא ולהביא ילד לעולם האם אין סיכון כלשהוא אציין שהיא לוקחת ליתיום 4 כמוסות ביממה 2 בבוקר ו2 בערב וזיפרקסה 5מ"ג בערב

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לנסות ולאזן אותה על תרופה אחת וההעדפה הינה ללא ליתיום באם הדבר אפשרי.

מהם תופעות הלוואי של 15 מג' הלידול כדורים ליום ו הלידול דקנואט 200 מג'? למה צריך גם זריקה וגם כדורים?

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים זה נדרש בשל עוצמת הפתולוגיה

24/01/2019 | 00:31 | מאת: דינה

האם מחיר של 800 שקלים עבור מפגש טיפול פסיכותרפי על ידי פסיכיאטר הוא סביר? הטיפול ניתן אחת לשבוע. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה בתחום הסכומים המקובלים הנגבים בדרכ על ידי פסיכיאטר

22/01/2019 | 15:19 | מאת: אייל

שלום לכולם !! אני מזה כחודש התחלתי טיפול פסיכולוגי שיחתי עם מטפל חדש כאמור .. הוא עובד בצורה ממש שונה אבל כן עובדת ויש לו ניסיון של הרבה שנים .. אני חש שיפור במצבי כמובן לא מושלם אך אני שואף מה שיותר גבוהה . העניין הוא שהוא נותן לי ש.ביית לעשות יום ביומו. ואני לעיתים עושה או עושה חלקית .. העניין הוא מה ומי ואיך אני כן אצליח לבצע לפחות 80 % מהמטלות . תודה רבה תגובה שיתוף פתח בלשונית

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך לא ברורה

אני לוקח בקביעות פבוקסיל 300 מ"ג, לאחרונה הוספנו לזה חצי כדור מרוניל0.75, מאז אני מרגיש לפעמים תחושות מוזרות של טשטוש בראיה יחד עם כאב ראש חזק למשך כחצי דקה בלבד ותיכף זה חולף [אך פעם אחת זה לקח יותר מ2 דקות והייתי צריך לשבת ולנשום]. הרופא אומר שכנראה זה אכן בעקבות המרוניל, אך לא יודע להסביר מדוע [כי עבר כבר חודש ראשון, וגם מתחילה לא היו תופעות אלו, וגם לא בעבר דהיינו לפני שנים כשלקחתי מרוניל]. אשמח לקבל חוו"ד לאיזשהו הסבר [כרגע הפסקתי עם המרוניל]. אולי זה נקרא תסמונת סרוטונין? שאלה נוספת, הרופא המליץ לי לקחת מידי פעם במקום קלונקס חצי כדור זיפרקסה דהיינו 2.5 מ"ג, מה דעתך על שימוש כזה בזיפרקסה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אוגמנטציה אפשר לעשות עם 25 מג מרוניל. זיפרקסה עדיף על קלונקס במקרה שלך ועדיף יותר אריפליי. בהצלחה!

שלום רב ד"ר. אני תוהה- מדוע לא מציעים אוקסיקונטין לטיפול בדיכאון? אני בת 30+, עם דיכאון והפרעות מגיל קטן. אני לוקחת אוקסיקונטין באופן לא חוקי. זה הדבר היחידי שמצליח לגרום לי להרגיש שלמה עם עצמי. להרגיש את הריקנות נעלמת. אני מצליחה לחייך. כן, אני יודעת שהתרופה ממכרת (לצורך העניין- כבר בערך 5 שנים לוקחת אוקסיקונטין. מקפידה לעשות הפסקות. התמודדתי עם תסמיני גמילה וזה לא כמו שעושים מזה) אם הייתי יכולה לקחת כל יום כדור אחד של אוקסיקונטין, סביר להניח שהיום הייתי אדם מתפקד (מה שבפועל לא קורה. אני אדם רדום ומבודד. נתמכת ביטוח לאומי). אז למה בעצם לא מציעים את הכדור הזה לאנשים שקשה להם לחיות? האם ניתן להציע זאת? אם כן- איפה? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

זה ממש כמו להיות מכור לסמי רחוב כמו הירואין.. זהו רצונך?

ותשובתך ביום 20-01-19 אני נוטל לפונקס 550 מ"ג . אריפליי 5מ"ג.. קלונקס 2 מ"ג. לוסטרל 250 גילקס . אשמח לחוות דעתך בעניין תודה רבה לך דר יקר

לקריאה נוספת והעמקה

האם מינון הלפונקס הופחת בעבר?

אענה לך.. לפני כ 3 חודשים שהיתי באישפוז יום בו ביקשתי מהרופאה להפחית מינון לפונקס והפחיתה לי כ 50 מ"ג בפעם אחת ולמען האמת לא חשתי בטוב . אבל אוליי כן ארצה לנסות להפחית . אגב יש לי תור לרופאה ביום א הקרוב ואיני יודעי כיצד להסביר לה על מצבי . נוטל גם גילקס עם הטבה טובה מאוד . תודה

20/01/2019 | 15:59 | מאת: נחום

לכמה זמן הזריקה משפיע?

שבועיים לערך

שלום ד"ר תודה על התשובה המהירה לשאלה הקודמת, אשמח לדעת לגבי- האוסידי: מלבד התקופה הראשונה (לפני כ23 שנה) שבה סבלתי מאוסידי קשה כולל טקסים לאחר משבר התבגרות וארועי חיים שיצרו חרדה- ומלבד תקופות משבר קצרות- אין לי אוסידי קשה- של התקעות בחרדה או וטקסים, אך כן (לדברי הפסיכיאטר) יש רמה גבוהה של ספק שמנקר בהחלטות חשובות בחיים. האם כרגע זה כמעט נעלם כיוון שאני כל השנים תחת טיפול תרופתי (רוב הזמן מינון נמוך), האם במציאות של הורדת מינון או הפסקת טיפול- מה הסיכוי של חזרה/החמרה? +האישיות התלותית-נמנעת ocd- מחלה/קיים אצל כולם/כרוני-ניתן למיגור=ריפוי?/

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה לשאלתך הינה בלתי אפשרית ללא בדיקתך.

20/01/2019 | 15:46 | מאת: אנה

היי צהריים טובים , רציתי להתיעץ בעלי חולה סכיזופרניה מטופל בכדורים מתפקד עובד סיים לימודים היה לו פעם אחת פסיכוזה מזמן אנחנו 10 שנים ביחד ורק עכשיו גיליתי את כל הסיפור הזה שאלה שלי האם זה יכול לעבור גנטית ל ילדים ומה ה סיכויים ואיך המחלה יכולה להשפיע בהמשך

לקריאה נוספת והעמקה

פסיכוזה פעם אחת זה עדיין לא סכיזופרניה

20/01/2019 | 01:17 | מאת: דודו

אם מופיע אי שקט פנימי שזה אי שקט באיזור החזה שזה מועקה בחזה עם רצון עז לעשן סיגריות בשרשרת תחת הטיפול התרופתי הבא : סרוקוול 600 מג טגרטול 600 מג סרוקסט 60 מג מירו 30 מג ואנטומין 20-80 מג ודרלין 160 מג והתחלתי חדש תוספת של דרלין 80 מג (סה"כ דרלין 240 מג) , אז השאלה היא האם תחת הטיפול התרופתי שהזכרתי האי שקט נובע בהכרח מתסמונת סירוטונין -סירוטונין סינדרום- כתוצאה משילוב סרוקסט עם מירו או לחילופין מהתרופות נוגדות הפסיכוזה סרוקוול ו/או אנטומין ???!!!!!! תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא נשמע כמו תסמונת סרוטונרגית שהינה תופעה נדירה

יש לי בעיה שיוצא לי הבעת פנים שאני לא רוצה להראות לאנשים שמתארת משהו שאני לא מרגישה באמת ,הפה קצת זז הצידה כשאני מדברת עם אנשים ואם נגיד אני לא אוהבת מישהו אז אני לא רוצה להראות לו את זה . מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

זו כנראה תגובה בעלת אופי חרדתי המתחוללת בקרבך. מה דעתך לטפל בזה באופן מסודר?

16/01/2019 | 22:52 | מאת: דינה

מבקשת המלצה לתרופה נגד חרדה שניתן לקחת בזמן שמניקים. תרופה לטיפול בחרדה נוראית הנובעת ממחלת סרטן מתקדמת של בן משפחה

לקריאה נוספת והעמקה

תרופה ניתן להתאים לא על גבי דפים אלה... גשי לרופא תרגישי טוב!

16/01/2019 | 18:48 | מאת: אנונומית

שלום! בהמלצת פסיכואונקולוגית עליי ליטול קלונקס 0.5 מג. פעמיים ביום או כתרופת sos. ממה שקראתי ברשת לא התלהבתי. 1. מה נחשב שימוש ממושך בקלונקס? 2. האם ניתן להיגמל מקלונקס לחלוטין לאחר שימוש ממושך? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קודם כל תרגישי טוב! מתמכרים אחרי 3 שבועות על שימוש יומיומי. אפשר להגמל בהדרגה.

16/01/2019 | 16:05 | מאת: נעה

שלום רב, אני בשנות העשרים המוקדמות לחיי, סטודנטית, אין לי עבר של דיכאון או חרדות. עקב תקופה מאד קשה שעוברת עליי בחודשים האחרונים (לחץ לימודי,פרידה מבן הזוג,מחלה של בן משפחה קרוב..) התחילה לי חרדה שמפריעה לתפקד. פניתי לפסיכיאטר מטעם הקופה והוא רשם לי סרנדה במינון של חצי כדור ליום (25 מג). מקריאה על הכדור הבנתי שאחת מתופעות הלוואי שלו היא עלייה במשקל. כרגע אני במשקל תקין אך זאת לאחר שהשלתי בשנה האחרונה כ15 קג ממשקלי, אני חוששת מאד ליטול את הכדור עקב עניין העלייה במשקל... אשמח לשמוע את חוות דעתך המקצועית בעניין

לקריאה נוספת והעמקה

אם תקפידי על דיאטה נכונה אזי לא תעלי במשקל...

אני מאובחנת באנורקסיה אבל כרגע אני יותר מתמודדת עם חרדה ממש קשה ואוסידי עם מחשבות טורדניות. רשמו לי סימבלטה 30מג ואני ממש מפחדת שזה יעלה אותי במשקל. הפסיכיאטרית אמרה לי שלא אבל כאן כל התשובות שראיתי עד כה בעצם אומרות שהיא כן אם לא משגיחים אבל אני לא מוכנה לקחת שום תרופה שאפילו *עלולה* להעלות אותי במשקל, ואני לא רוצה לקחת את הסיכון של "לחכות ולראות" אם היא משמינה אותי, אני יודעת שאם אני אעלה במשקל ואהפוך לשמנה זה רק יותר יזיק לבריאות הנפשית שלי. האם היא בטוח תעלה אותי במשקל, אפילו אם רק בכמה קילו? ואם כן האם יש תרופה שמתאימה לחרדות ולא גורמת לעליה במשקל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התרופה עשויה להעלות תאבון אך רק אם תאכלי תעלי במשקל! השליטה אצלך נשארת!

אני בן 43, מטופל כשנתיים במערכת צבורית- אז פעם ראשונה נאמר לי מה הבעייה- הפרעת אישיות תלותית-נמנעת וOCD שמזה שנים די ברקע ולא מאוד מפריע מלבד רמת ספק גבוהה בכל החלטה. ביום-יום מבחינה טכנית בסהכ מתפקד לא רע- בעבודה אומנם מתקשה בכל דבר שדורש אסרטיביות (נממע מעימות ומעמידה על רצונותיי/צרכיי) דבר שיוצר אי נעימויות ומצבים לא נעימים. בקשרים בין אישיים אנשים שאני מכיר יכול להתבדח ולצחוק אך הקשר מאוד שטחי, נזהר מלפתח תלות ומחשש שאעמוד במצבים שיאתגרו אותי מדי, שאלתי- האם הבעייה פתירה או זה שעד היום עדיין מסתובב עם אותן תכונות משמע שאשאר איתן. וכיצד מוגדרת הבעייה- מחלה, משהו עובר, קבוע? אשמח לייעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

היי אני לא מטפלת. עונה כמטופלת שקצת מבינה- הפרעת אישיות מאוד קשה לשנות, אבל לא בלתי אפשרי. אני גם עם הפרעת אישיות (גבולית) והאקס שלי היה עם הפרעת אישיות נמנעת. אני עדיין בקשר איתו ומודעת להתקדמות שלו.. ואכן יש כזאת (מטופל אצל פסיכיאטר, פסיכולוג ובמסגרת טיפול CBT) מחלה, משהו עובר או משהו קבוע? מדובר במבנה אישיות, זה לא משהו שעובר. אבל כן משהו שאפשר לעבוד עליו ולמתן אותו.

אכן נכון כפי שכתבת-אפשר לעבוד על זה ולמתן... תלוי מאוד ברצון שלך לשנות... בהצלחה!

שלום לך היטבת לתאר את הבעיה אך בלתי אפשרי לאבחן מעל דפים אלה. אך מה חשוב השם? העיקר: אפשר לתקן ולחיות יותר טוב... תלוי ברצונך לשינוי.. אז בהצלחה!

ראה לעיל

ראה לעיל

14/01/2019 | 19:44 | מאת: שירי

אני מטופלת במינון של 5 מ״ג ציפרלקס מזה כחודש. מרגישה הטבה משמעותית. עליתי לכדור שלם של 10 מ״ג אך עקב תחושת רעב מטורפת ביקשתי לעבור לכדור אחר. ירדתי למינון של חצי כדור. קיבלתי מהרופאה את הברינטליקס. כיצד אני עוברת לברינטליקס? האם לשלב רבע כדור מכל סוג שבוע ואז לעבור לחצי ברינטליקס לבד? אן האם לקחת יום חצי ציפרלקס ויום חצי ברינטליקס תקופה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

האופציה השניה עדיפה

13/01/2019 | 17:16 | מאת: דני

לפני חצי שנה קיבלתי 2 זריקות 150 ואחרי שבוע 100 של קסםליון מאז חלפה חצי שנה ואני עדיין סובל מחוסר זקפה ואין אונות מפחידה אותי נורא רצית לדעת כמה זמן זה יכול להמשך מאוד מפחיד

לקריאה נוספת והעמקה

זה עלול להמשך מספר חודשים אך זה הפיך בדרך כלל.

12/01/2019 | 03:15 | מאת: אבי

שלום ד"ר אני לוקח כל יום 40 מ"ג גאודון וזה מאוד מעייף אותי אם בלילה אז קשה לי לקום ואם בבוקר אז אני עייף מאוד לכמה שעות האם חלוקה של פעמיים ביום 20 מ"ג בבוקר ו 20 מ"ג בערב יכול לשפר את המצב לדעתך יש לי רק כדורים של 40 מ"ג כרגע תודה

לקריאה נוספת והעמקה
12/01/2019 | 03:23 | מאת: אבי

האם מינון של 40 מ"ג גאודון הוא מינון תחזוקה ואו האם המינון הוא במינון הזה גם אנטי פסיכוטי אני שוקל 125 ק"ג תודה

ממליץ להמתין לשיפור בתופעות הלואי כפי שציינת בהצלחה

אל תקשיב ל"דוקטור" האדיוט הזה הוא לא מבין כלום מכלום, נותן תשובה מעורפלת קצרה ומתחמקת שיכלה להתאים לכל שאלה פה כאילו צ'אטבוט עונה תשובה גנרית! עאלק דוקטור. מקסימום אם הוא לא יודע יש לו גם גוגל הוא יכל לחקור ולחפש ולענות לך אבל הוא עצלן ואדיוט - אוכל חינם גם גאודון 20 מרדים אבל פחות נסה לקחת רק בלילה נסה להחליף כדור !! גאודון ממכר יותר מהירואין וניקוטין חפש באנגלית בגוגל על גמילה מגאודון תראה איזה זוועות... והדוקטור פה תאמין לי לא שמע על זה בחיים אם עוד לא לקחת אותו שנים ארוכות אז זה הזמן לברוח

11/01/2019 | 02:49 | מאת: אנונימי

מצ"ב קובץ עם השאלה והבעיה-קצת ארוך

לקריאה נוספת והעמקה

תנסח השאלה בלשונך

שלום בת משפחה עברה היפונזה מלפני כ-8 שנים והשתתפה גם בקורס של מדיטציה טרנסנדנטלית ולא סיימה את הקורס עד הסוף והמשיכה באופן עצמאי בצורה לא נכונה ונעשתה לה גם היפנוזה וכתוצאה מכך לבד , ומאז היא שוגה בדמיונות שווא , של דברים שלא היו מעולם , האשימה בני משפחה קרובים במעשים נוראים שעשו לה ולמשפחתה שלא היו ולא נבראו , סוחטת כספים בלי סוף , וכל השנים האלו היא לא מצליחה לעבוד , נכנסה לחובות אדירים ,גם לשוק האפור,איבדה דירה ,ללא קופת חולים, וללא ביטוח לאומי , אין לה איפה לגור ונמצאת במצב נוראי , פניות מצד המשפחה ע"י פסיכיאטר מטעמנו לפסיכאטר המחוזי לא עזרו למרות שעמדה בכל הקריטריונים לטיפול כפויי, והמשפחה ממש אובדת עצות . בת המשפחה זקוקה לטיפול פסיכאטרי, והיא לא חושבת שהיא צריכה טיפול ואין שיתוף פעולה מצידה . כ- 8 שנים המשפחה עברה ועדיין עוברת גיהנום, ניסינו להתעלם ממנה אבל עדיין ממשיכה לסחוט כספים ולהטריד אנשים. מה עושים במצב כזה, איך אפשר לעזור לה, אם לא מאוחר מדיי ? תודה

10/01/2019 | 14:46 | מאת: לוי

דוד קרמר הציק לי במשך חודש וחצי ביום שני עבר את הגבול והרבצתי לו פעמיים אחיות מוסמכות מרים וג'וליה התסיסו אותי אתמול מה לעשות אני חסר ישע? היום ביצעתי ניסיון אובדני בגלל אחיות הנ"ל

האם שוחחת עם המטפל האישי שלך?

מה נשמע אני בן16 דוקטור אני חייב שתעזור לי לפני חצי שנה עישנתי שתי שכטות ירוק והרגשתי בומים בלב היה לי הכל בראש מהיר כזה כאילו אני בחלום הראש לי נרדם ואז אני קם חשבתי אני הולך למות הלכתי לבית חולים אחרי יום קמתי והיה לי אותו דבר זה לא עבר אחרי זה ניהיה לי יותר טוב אבל עדיין ישלי עד עכשיו עבר חצי שנה ישלי מלא התקפי חרדןת מלא מחשבות רצות לי בראש לפעמיים אני שומע תקול של אמא שלי פתאום או של אבא שלי אני נגיד נותן למישהו כיף ישר אני מחפש ברז ושותף תיד לא יודע ישלי מלא מחשבות פחדים בראש אני חייב שמישהו יעזור לי נגיד כל ראש שאני שומע אני מתחיל להכנס לחרדה חושב שיש לי סכיזרופניה או משהו אני לא רוצה ללכת לפסיכיאטר כי הוא נותן כדורים אני שותה כדורים טבעיים אבל זה עדיין לא עוזר פליז אתה חיייב לעזור לי אני מרגיש שהשתנתי כזה שכל יום שאני קם בבוקר הוא לא כמו הימים של פעם וישלי מועקות בלב פליז תראה את ותשלח לי מה שאתה חושב במייל או באתר או בטלפון עם אני לא עונה במייל תשלח לי בבקשה בטלפון

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר היחיד שאני יכול להציע היא לגשת לפסיכיאטר- אין לך מה להפסיד! בהצלחה!