פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
4810 הודעות
4301 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

אמר שאני חייבת להיות במעקב פסיכיאטר. לעשות מה שהוא אומר ואילו מינונים שהוא נותן. הוציא תואר עם מימון דירה ולימודים מלא. לא עבר מבחן ראיית חשבון. שילם עוד 1000 שח והעבירו אותו. מאז הוא מאיים. טוען שאני הוזה ומדמיינת. קירבת משפחה אח.

ליתר ביטחון כדאי להבדק וזהו!

יש לי זרמים בראש בעקבות הכדורים שניתנו כתוצאה מהבדיקה. איומים על ידי בן הזוג להשתמש באבחנה על מנת להוציא אותי מהבית. נסיונות עם כדורים הראו איומים להוציא אותי מהבית על ידי שימוש באבחנה נסיונות בלי כדורים אותה תוצאה.

האם ציפרלקס לבעיות חרדה יכול לתת מענה איפה שרסיטל כבר הפסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי קטן מאוד. תרגיש טוב!

01/04/2019 | 00:10 | מאת: אבישי

שלום בעקבות דופק מהיר שנשלל כבעיית לב לחץ בראש ועוד הרבה דברים שהיו לי אחרי מלא בדיקות סיטי ראש אקג בדיקות דם ושתן שיצאו תקינות במספר רב של בדיקות נתן לי רופא כללי במיון קלונקס 0.5 פעמיים ביום למשך שבוע, מה תופעות הלוואי ? האם זה ממכר ? מה הטיפול הנכון להתקפי חרדה ופאניקה, אציין שלקחתי עד עכשיו כדור אחד ותאמת זה עזר והוריד תלחץ בראש ועוד תופעות....

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתגש לאיזון פסיכיאטרי שכן הטיפול בקלונקס לאורך זמן איננו מומלץ במיוחד כאשר איננו מלווה בטיפול מרפא. תרגיש טוב!

31/03/2019 | 17:37 | מאת: רם

לאחרונה עקב לחץ וחרדה עקב מצב רפואי החלו מחשבות יאוש ודכאון הייתי במרפאה פסיכאטרית [אמרו שיתלננו עלי במשרד לבטיחות בדרכים מה הקשר]? כמו כן אמרו שאני סובל ממצב פסיכוטי ומחשבות שווא.ברצוני לציין שמעולם לא הייתי מאושפז או נטלתי כדורים.נסיתי שימוש בכדור ציפרקלס ועשה לי כאבי בטן ושלשולים מה מומלץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כדאי לטפל בחשיבה הפסיכוטית שכן מדובר בחשיבה שהיא מנותקת מציאות. אם יש לך ספק תפנה לחוות דעת נוספת ותציל את עצמך!

30/03/2019 | 20:03 | מאת: איל

שלום דוקטור, אני מטופל כשנה בviepax xr 75 שניתן לי ע"י פסיכיאטר בתקופה של התקפי חרדה מרובים, התקופה עברה, ההתקפים עברו, וכבר הרבה מאוד זמן מיוצב נפשית. כבר מספר חודשים שאני שוקל הפסקה של הכדורים, ולפני כשבוע הפסקתי לקחת אותם בבת אחת (לא באופן מכוון, אבל לא הייתי רוצה להכניס שוב את הכדור הזה לגוף למרות שאני יודע שצריך להוריד אותו בצורה הדרגתית). תופעות הלוואי של הכדור בלתי נסבלות, והשאלה העיקרית שלי היא האם תופעות הלוואי של הכדור (כדוגמת דופק לא סדיר, סחרחורות או הרגשה של שוקים חשמליים בגוף) הם משהו שרק ההתמודדות איתו היא קשה או שיש ממה לחשוש בריאותית (עניין הדופק הוא הדבר שמטריד אותי הכי הרבה), אציין כי אין שום שינוי במצבי הנפשי מאז שהפסקתי ליטול את הכדורים. תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רוב המטופלים המפסיקים את התרופות על דעת עצמם חווים רילפס אחרי מספר חודשי הפסקה. האם זהו רצונך? עדיף תוך כדי מעקב מסודר ולמנע מטעות נפוצה. בהצלחה!

06/05/2019 | 21:44 | מאת: מני

מה זה רילפס ד״ר?

שלום כבר תקופה שיש לי סחרחורת לא סיבובית מרגיש תגוף מוזר נימול עיקצוץ ועוד דברים מוזרים בראש עשיתי כול מיני בדיקות כלליות שלא העלו דבר אני עדיין חש את אותם תחושות האם זה חרדות וכאלו ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשרות סבירה.

מטופלת שנים רבות ביתיים מינון נמוך באופן מוצלח. התחלתי ליטול אנג'ליק עקב תופעות לוואי של גיל המעבר. חל שינוי לטובה בגיל החום, אך יש לי בעיות שינה. האם ההורמונים מהווים בעיה במצבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כדאי לנסות לטפל בתופעות גיל המעבר עם התרופות שאת כבר נוטלת ולהמנע מהורמונים במידת האפשר בשל השפעתן על מערכות רבות.

האם סימידונה (טבעי) מתאים כטיפול יחד עם ליתיום?

30/03/2019 | 03:46 | מאת: אורית

שלום ד״ר מגיל צעיר אני משחקת בשיער באופן אובססיבי בכל רגע נתון, בנהיגה,בזמן קריאה, צפייה בטלויזיה, בשיחות פנים מול פנים עם אנשים ובכל הזדמנות. לפעמים רק נוגעת וברוב המקרים מחפשת שיערות מפוצלות וקורעת את קצה השיערה ( לא תולשת מהשורש!! ) . האם מדובר בטריכוטילומניה ?? וכיצד אפשר להיגמל מההרגל הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בטרכוטילומניה יש מרכיב תלישת שיער

שלום, האמת שאיני יודע לאן לפנות: כבר יותר מעשור שבכל פעם שעוברת לי מחשבה שלילית בראש, פחד ממשהו שעלול לקרות לדוגמא, אני חייב לומר "חס וחלילה" שלוש פעמים כדי "להבטיח" שזה לא יקרה. זה ממש משתלט לי על החיים והיום יום שלי. אני זוכר איך ההרגל הזה נוצר. אני חושב שזה ocd, אך לא יודע למי עליי לפנות והאם אני יכול גם לטפל בעצמי בזה (לעבוד על דברים מסויימים). ברור לי שמדובר באמונה טפלה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כדאי לדעתי לפנות לפסיכיאטר להערכה. תרגיש טוב!

28/03/2019 | 14:29 | מאת: ירון

שלום.אני סובל מהפרעת חרדה כרונית. הייתי מאוזן היטב עם כדורים שנים: VIEPAX XR 150 MG CLONEX 2.5 בחצי שנה האחרונה עקב מתחים במקום העבודה ושינויים בחיים, חזרה הפרעת החרדה הכללית ומפריעה מאוד לכל תחומי החיים. היה ניסיון להעלות מינון VIEPAX XR ל-225 מ"ג משך 10 שבועות ללא שינוי לטובה ואף הרגשת החמרה. הפסיכיאטר המטפל בי שנים רבות טוען ש VIEPAX XR במינון 225 מ"ג גבוה מידי עבורי ועלי לרדת חזרה ל-150 מ"ג כי במינון זה יש פחות עוררות על מערכת העצבים. לפני 8 שבועות ירדתי חזרה ל-150 מ"ג ומאז אני עדיין לא חש בשיפור או יציבות בחרדה. הוא טוען שאין מה לעשות יותר מבחינה תרופתית כי ניסינו הרבה SSRI ללא תוצאה ולכן לטענתו יקח 3 חודשים מרגע ירידת המינון של ה-VIEPAX עד שהמוח יתאזן ועד אז תתכן תנודתיות בחרדות. בקלונקס כיון שיש חרדות הוא ממליץ שלא להוריד מינון. מה דעתך?כיצד היית נוהג במקרה המתואר כדי לסלק את החרדה?

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי שוקל שילוב תרופה נוספת כמו מירו

28/03/2019 | 00:17 | מאת: אמנון

שלום רב, אני בן 50,לא מסוגל לעבוד כבר שנה וחצי מאז שקבלתי מכתב פיטורין. מאז המכתב אני בדיכאון וסובל מחרדות ובעיות שינה ומטופל בכדורים פסיכיאטריים ובשיחות אצל פסיכיאטר. הביטוח הלאומי הכיר לי זאת כפגיעה בעבודה תחת הסעיף הפרעת הסתגלות. האם אני לא סובל בעצם מפוסט טראומה היות והפרעת הסתגלות נמשכת לרוב מס' חודשים? תודה אמנון

לקריאה נוספת והעמקה

פוסט טראומה מיוחסת לאירועים המתאימים על חייך- ולא כך הדבר.

27/03/2019 | 18:54 | מאת: תוסף תזונה נוסף לתרופותפסיכיאטריות

קיבלתי מהפסיכיאטר טיפול לפני חודש וחצי של וונלה ועדיין אין לזה השפעה עלי.שאלתי האם אני יכולה להעזר בnutri care טבעי כדי לשפר מצב רוח. תודה

אפשרי

26/03/2019 | 11:26 | מאת: רעות

מתי מומלץ לקחת את הכדור, האם בבוקר או בערב והאם מומלץ על בטן מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

מתי שנוח רק להקפיד על אותה שעה

24/03/2019 | 16:21 | מאת: זורם

למי שלוקח באופן קבוע כדורים פסיכיאטרים? נוגדי דכאון וכדורים שינה. או שאין קשר ואין סיכון?

לקריאה נוספת והעמקה

לכל אחד מסוכן ליטול סמים כדוגמת אקסטזי

24/03/2019 | 10:45 | מאת: דנה

שלום, התחלתי מזה שבועיים טיפול בפרפנאן 4 מ"ג לחרדה ודה פרסונליזציה לאחר שטיפולים אחרים רבים לחרדה ודיכאון לא צלחו. לפני שהתחלתי ליטול את הכדור הייתי במגמת ירידה במשקל בעקבות דיאטה קפדנית, בשבוע האחרון הוספתי גם פעילות גופנית של הליכה שעתיים כל יום. עם זאת מאז שנטלתי את הכדור יש רק עליה קלה ולא הגיונית במשקל ולא ירידה (עליתי 2 קילו). האם פרפנן עלול להיות הסיבה לכך גם במינון כל כך נמוך? תודה רבה על ההתייחסות, בברכה, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יתכן.

24/03/2019 | 05:26 | מאת: מיכל

שלום דוקטור, התחלתי לקחת לפני שלושה שבועות סימבלטה בגלל דיכאון שאני סובלת ממנו כבר שנתיים וכאבים כרוניים בשלפוחית השתן (בעיית התרוקנות ולחץ קבוע בשלפוחית ללא ממצאים בבדיקות הרבות שעשיתי). התחלתי עם מינון של 30 מ"ג ולאחר עשרה ימים העלתי ל60. בתחילה היו לי כאבי ראש והפסיכיאטר המליץ להעביר את התרופה לערב. כאבי הראש אכן הפסיקו אבל כשהעלתי מינון התחילו לי בעיות שינה. מתעוררת כל כמה שעות במהלך הלילה ולאחר מכן ישנונית כל היום ברמה של לא מצליחה לקום מהמיטה. בנוסף נהייתי אפטית לחלוטין. אני לא מצליחה לחשוב, מרגישה משונה וזרה לעצמי. יש סיכוי שהדיכאון בכלל החמיר אבל אני לא יודעת להגיד כרגע כי אני מרגישה די מחוקה. בנוסף הקושי להשתין התגבר בהתחלה עד כדי כמעט עצירת שתן. בנוסף, רעד בידיים. יש לומר שבלוטת התריס שלי מנוונת מלידה ולאחרונה התחלתי ליטול בנוסף לסינטרואיד גם T3. זה מאד שיפר את המצב אבל קשה למצוא את האיזון. האם יש קשר בין האיזון ההורמונאלי לתרופה? יכול להיות שאלה תופעות שיחלפו פשוט או שנשמע שזו תרופה שאינה מתאימה לי? יש לומר שבנתיים אני לא מרגישה מי יודע מה הקלה בדיכאון.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות על השאלה בפורום ללא בדיקה. ממליץ שתמשיכי כי פעמים רבות תופעות הלואי הללו חולפות. תרגישי טוב!

ד"ר נכבד אני בת 35 נשואה + 2. סובלת בשנה האחרונה מדיכאון חרדה ואי שקט. פסיכיאטר המליץ לי על סרוקסאט כי יש לתרופה זו אפקט מאוד מרגיע לדבריו. אני סובלת מעודף משקל וחוסר מוטיבציה לרזות בגלל הדכאון. הבנתי שסרוקסאט גורם להשמנה. שאלתי היא האם בדיכאון כמו שלי בו אני דווקא מוצאת נחמה באוכל ואוכלת הרבה יותר מהרגיל יכול להיות שהסרוקסאט דווקא ימתן את התיאבון ולא אעלה במשקל. האם ניתן לשלב ע8 סרוקסאט כדור נוסף שיפחית את תופעת ההשמנה של הסרוקסאט?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יתכן שהתיאבון שלך נובע מהפגיעה הרגשית. טיפול עשוי לעיתים להפחית את האכילה. תרגישי טוב!

23/03/2019 | 10:55 | מאת: נוני 1903

הבת שלי מאובחנת ב o.d.d ומקבלת סרווקל 100 מ"ג יש לה בעיה שהיא דברנית לא אלימה פיזית לסביבה רק מתווכחת עם הצוות בבית הספר ולעיתים לא מקבלת מרות מהמורים ללא מחשבות אובדניות לאחרונה זה עושה לה רע השמינה 30 קילו ולא קיבלה מחזור הפסקתי לה את הכדור אחרי חודשיים ללא כדור קיבלה מחזור....שאלתי היא האם ניתן להחליף את הכדור בכדור אחר ועם כן באיזה כדור.?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא ממליץ לעשות שינוייי תרופה ללא בדיקה והתאמת טיפול אחר . וישנם רבים אחרים. שתרגיש טוב!

23/03/2019 | 00:38 | מאת: רעות

שלום, אני נוטלת ציפרלקס מספר שנים ובחודשיים האחרונים הורדתי כמובו בהדרגה ממינון של 10 מג ל5 מג. את הכדור אני לוקחת סמוך לשעות השינה. כבר תקופה ארוכה שקשה לי לקום בבוקר ואני סובלת מעייפות במשך שעות היום. מה ניתן לעשות? אני מעוניינת להפסיק עם הכדור.

לקריאה נוספת והעמקה
24/03/2019 | 11:53 | מאת: אני

אפשר לשאול מדוע את מעןניינת להפסי עם הכדור? האם הוא סייע לך במחשבות טורדניות?בחרדות?

כדאי לחשוב על כדור אחר אך יתכן שהעייפות עצמה מקורה בהפרעה עצמה ולא מהכדור.

היי, רציתי לשאול מה ידוע היום על בעיות זכרון אצל סכיזופרנים, בפרט ליקויי בזכרון סמנטי, אפיזודי וורבלי? האם יש טיפול? למיטב הבנתי אין לי בעיה עם זכרון עבודה או זכרון לטווח קצר

לקריאה נוספת והעמקה

אכן צדקת הפגיעה הזו לא מופיעה אצל כולם. תרגיש טוב

22/03/2019 | 11:35 | מאת: ערן

אני כחודשיים על לוסטרל 200 מג. לאחרונה התחילו צרבות נוראיות. הורדתי ל150 מ"ג ועדיין קשה, לקחתי 50 מ"ג כעת ואני ממש מרגיש זוועות. אני לא רוצה להגמל בבת אחת בגלל תופעות הלוואי, והפסיכיאטר שלי לא ממש עונה. מה אפשר לעשות? בנתיים אני בתהליכי התחלה על אפקסור בלי קשר, 75 מ"ג ביום

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שזוהי התגובה לא-קסום תרגיש טוב!

‎שלום רב דוקטור ‎סיפור קצת ארוך ואני אנסה להסביר לתמונה מלאה ‎בגיל 18 עברתי פסיכוזה קשה והרופא קבע סכיזופרניה על בסיס שימוש בסמים כמו מריחואנה אקסטזי ואלסדי. למרות שמעולם לא השתמשתי באקסטזי וניסיתי אלאסדי 4 פעמים ועשנתי מריחואנה במשך 4 שנים. ‎באותה תקופה של הפסיכוזה הראשונה נפתח במוחי זיכרון חסום על מעשה מיני בילדות ביני לבין ילד אחר שחשבתי שמדובר במעשה מגונה ולא ידעתי שמדובר במשחק ונורא פחדתי והייתי מלא חרדה והייתי צריך לשתף את סובביי הבעיה הייתה שניסיתי לשלוט בזיכרון ולא לעשות סדר ויצרתי מחשבות לא הגיוניות כמו מלאכים שדים וערפדים שנתנו לי מקום בריחה להסביר שנועדתי לעבור את המצב שחשבתי כפגיעה מינית כחלק מהסדר האלוהי. ‎והצד החזק והאמונה באלוהי היה מהצד שקרובת משפחה נהרגה בפיגוע שהייתה צעירה והיא נהרגה במועדון ואני הייתי אמור ללכת לאותו המקום שהייתי בן 14 למזלי נשארתי בבית באותו יום למרות שהיתקשרתי לשאול אם אני יכול לבוא ויכניסו אותי למועדון או לא . ‎אז האמונה והפחד נבעו מהפחד מטרור שהידים ומהעובדה שהייתי אמור להיתגייס ופשוט פחדתי מאוד למות . ‎שמעתי מן הפרעות בתדר השמיעה הנורמלית שפירשתי כקולות וחיפשתי דרכים לברוח מהמציאות אם זה בעזרת סיפורים או סרטים הכל היה יכול להיראות לי כהמצאי בריחה במיוחד קבלה מאחר שחבר שלי היה תלמיד בישיבה של הרב לייטמן והמליץ עליו. ‎הבנתי שכל ההזיה של הקולות והסימנים לא אמיתית אבל בסוף נכנעתי ופשוט כאילו ניתקעתי בסרט קולנוע בלי אפשרות להיתפכח. ‎כל זה היה בערך לפני 10 שנים במשך כל הזמן הזה הרבה חברים שלי ושל ההורים בינהם סוכני ביון לשעבר ואחיות פסיכיאטריות ופסיכיאטרית אחת שגם היא חברת המשפחה טענו שאין לי סכיזופרניה אבל פחדתי ואני עדיין פוחד מהאמת כי אני באמת איבדתי אמונה באיזון שלי ואני סובל מחרדה נוראה ובעיות נשימה שהרבה פעמים פניתי לרופא המטפלת האיבחון הראשוני ופשוט החליפו לי תרופה במקום לבדוק את הנשימה שלי אז ככה לאחרונה גילו שהיה לי אף שבור ככל הנראה מגיל 15 אז עברתי ניתוח ואז גילו שיש לי קונכיות אף מורחבות ואני מתכוון לעבור ניתוח באפריל 17 ואם תרשי לי אני אציין שאני בקנדה מאז שנת 2008 אבל האיבחון הראשוני קרה בארץ ולדעתי הוא רשלני ולדעת רבים גם ... אז אני מקווה אחרי הניתוח הנשימה שלי תיהיה סוף סוף אפשרית ורמות החרדה שלי ירדו רק שאציין גם כל הזמן הזה ניסיתי לעבוד והיו שנים טובות והיו כאלה פחות הלכתי למכללה וקיבלתי ציונים טובים ואני מתכנן ללמוד באוניברסיטה שאחזור לישראל אפילו הצלחתי להגשים חלום ופתחתי חברה להפקת אירועים והייתי DJ על ספינה במשך חודשיים ואני הייתי נורא מוצלח וכן בעתיד גם כמובן להקים משפחה אז פשוט קרובי המשפחה וחבריהם שראו אותי אמרו שהם ראו סכיזופרנים ואני לא כזה אבל בכל זאת האיבחון הוא סכיזופרניה פרנואידית לאומת רופא אחת שאמרה שלא וזה uncategorized mood disorder ‎אבל האיבחון כשל לאחר שלא עברתי ירידה מהתרופות ואני מאמין בגלל בעיות הנשימה שגורמות כאב וחרדה והרבה אי נעימות ובכלל כמצב קשה ובלתי מאובחן במשך שנים. ‎טוב אז החלק הגדול בסיפור תואר עכשיו לפני חודש ימים יצרתי קשר עם הפסיכיאטרית מהאיבחון הראשוני בארץ וסיפרתי לה אותו דבר והיא אמרה שהיא תשמח לעזור אבל דאגתי אם אני רוצה לתבוע רשלנות רפואית האם באמת כדאי לי לפנות אליה או עדיף לרופא אחר ? ‎דוקטור יקר האם ניתקלת במקרה דומה ? מה דעתך? ‎אני בטוח שלפי הקריטריונים אני תואם מקרה של רשלנות באיבחון נכון וכמובן טיפול לקויי וברצוני להילחם בזה ואני אשמח אם תעני לי באובייקטיביות וניסיון . ‎סליחה על חוסר הניקוד קשה לי לנשום וניסיתי להיתמקד בטקסט ואני כותב על טלפון נייד אז זה קצת מסובך . ‎תודה רבה ויום נעים ‎אדוארד

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר למחוק את השאלה הזו כי פרסמתי פעמים בטעות , תודה

אפשר

שלום לך ניכר שהתחושה שהאיבחון שלך שגוי מציקה לך מאוד אז הייתי ממליץ שתגש לאבחנה אובייקטיבית נוספת שתשיב סופית לשאלה זו. ככלל ניתן לומר שאכן קשה להוריד אבחנה לאחר שזו ניתנה. תרגיש טוב!

ראה למטה

תודה רבה ויום טוב

20/03/2019 | 20:30 | מאת: רוני

שלום אני מרגיש שאם אני אתחיל לדבר על משאני חווה אני אשמע האדם הכי הזוי אבל אני אנסה. אני בן 29 לפני כעשור התחילו לי מחשבות הזויות כמו מחשבות טורדניות כנראה , בהתחלה זה התחיל בטקסים מסויימים זאת אומרת לפני המחשבות התחיל בשטיפה ידיים מרובה נגיד אם באמצע השטיפה הידיים נגעו קצת בכיור שוב שטיפה מחדש עם סבון וככה יכולתי להיות חצי שעה ליד הכיור עד שכל הידיים היו בחתכים מהיובש בידיים , לאחר כל הטקסים זה עבר למחשבות הזויות בדרכ לאנשים עם ocd יש מחשבות על פחד לפגוע שמישהו אהוב וכדומה. לי היו גם מחשבות כאלה אבל עליהם למדתי להתעלם מחשבה אחת ששיבשה לי את חיים זה כל הזמן חשבתי אם החיים הם חלום ולמרות שהבנתי שזה הזוי ושגויי כל הזמן המחשבה הזאת הייתה בראשי וכל פעם שזה קפץ הרגשתי כמו חוסר טעם ללחיים ודיכאון וחרדה תמידית וששום דבר לא יעזור. לא זוכר איך אבל הצלחתי סוג של,להתגבר על זה וחזרתי לשגרת חיים שמחה תוססת לא יגיד שלא היו לי טקסים מסויים (הטקס של השטיפת ידיים למדתי להפסיק ולשלוט על זה ) אבל היו כל מיני דברים זניחים והפחד הקטן לחזור למצב הקודם . הכל היה בסדר עד שבוע שעבר שבוא נחשפתי לגראס בפעם הראשונה ועשנתי כנראה הרבה לאדם שחא נגע בזה בחיים . ברגע שהשפעה של הגראס התחילה נכנסתי לחרדות ופרנוייה ולא ידעתי איך להתמודד עם זה הרגשתי למשל מה קורה לי מי אני מזה התודעה שלי כל זה בזמן ההשפעה של הגראס. למחרת התחלתי לחזור לעצמי והרגשתי קצת מבוהל אבל התחלתי להבין שאני בסדר וחוזר לעצמי. פה מתחיל הקטע שאני מתבייש לספר ותאמת אפילו לא יודע איך ל"הגיש " את זה בדיבור מרוב שזה הזוי ולא מצליח להסביר טוב אני אנסה.. התחלתי לחשוב באופן כפייתי איך החיות חושבות איזה מין תודעה יש להם איך זה שאנחנו שונים מהם למשל בית עבודה מה החיים שלהם לעומתנו תשמע דר אני מבין שזה הזוי חח אבל זה משחשבתי באופן כפייתי וזה הכניס אותי לחרדות ולזיעה קרה ולסוג של אאוט מרוב המחשבה הכפייתית. כל פעם שנסיתי להתנחם במשהו טוב חזרתי למחשבה שקופצת מה אני מזה התודעה שלי וברגע שאני מנסה לחשוב על זה אני נכנס ןפחדים וחרדטת שאני לא יכול להסביר וככה חוזר חלילה, הגעתי למצב שאני מרגיש ששום דבר לא יכול לעזור ברגע דאני מנסה לחשוב יהיה בסדר ההורים הסובבים ירגיעו פתאום קופצת מחשבה שפה אני לא מצילח להסביר פשוט מחשבה שמי יעזור מזה מי אלה מה התודעה שוב דר נראלי שמקרה כזה לא נפגשת חח ושוב אני מבין וחושב הכל רגיל אם מה שנקרא תראה אותי מהצד פשוט הגעתי בכמה ימים לחרדוצ ולמחשבות שנראלי רק לי יש תחושה של סף שיגעון מנסה להתנחם שאולי זה יחלש אם הזמן כמו לפני עשור ושאולי אני לא היחידי ויש טיפול תודה מראש על הקריאה וההקשבה אשמח להכוונה להבנה שיש תקווה .

19/03/2019 | 13:40 | מאת: אור

שלום רב. האם אוקסיטוצין יכול לעזור במקרה של חרדה חברתית ואיך אפשר להשיגו?

שלום אני לא מאובן כחולה סכיזופרניה אומרים שעברתי התקף פסיכוטי אני לא בטוח בזה בכל מקרה השאלה שלי היא אם יכול להיות התקף פסיכוטי שיש בו רק מחשבות שווא ועצבנות נגיד בלי תסמינים נוספים כמו קטטוניה נגיד אם כן כמה זה שכיח שלא היה קטטוניה או קפיצה מנושא לנושא בדיבור וכאלה דברים .. תודה

16/03/2019 | 08:43 | מאת: אורן

אני בחור בן 28. עקב בעיות שינה ניתנו לי כדורי שינה וכדורי הרגעה שעלו המינונים עם השנים. לוקח 2 נוקטורנו ביום ו3 מג לוריואן ביום כבר 10 שנים רצוף. גם עם הכדורים הללו אני לא מצליח להירדם כבר ויש לי בעיות שינה קשות וכל נסיון של הפחתה בכדורים גורמת לחרדות קשות תופעות לוואי רעות מאוד של גמילה. הלכתי ל4 פסיכאטרים דרך קופת חולים מכבי והם לא ידעו איך לעזור לי להיגמל מהכדורים האלה לתת לי תוכנית גמילה שאפשר לעשות בבית. אני לא רוצה להתאשפז בשום בית חולים פסיכאטרי אין לי שום מחלת נפש פשוט מאוד התמכרות לכדורי שינה והרגעה. האם אפשר לקבל רופאים באזור המרכז שיכולים להדריך אותי איך לעשות את הגמילה בבית שלי? תודה רבה

15/03/2019 | 14:23 | מאת: נחום

האם פרפאנן משמין בכך שמעלה '''' פרולקטין?1

15/03/2019 | 13:52 | מאת: שייק קומפליט עם לקיחת כדורים

שלום. אני רוצה להתחיל בנוסף לתזונה הבריאה לשתות שייקים של קומפליט, השאלה האם יהיה התנגשות בין הכדורים שאני לוקחת? הכדורים הם prizma ו ariply בגלל שאמרו לי שזה 100% טבעי אני חייבת לשאול תודה ויום טוב!

14/03/2019 | 08:29 | מאת: סלים

הפסיכולוג צעק עלי מוות מוות מוות מוות תמות תמות איך אתה חי בכלל אתה לא בן אדם וצעק תוכניות אובדניות עשיתי מאות פעמים עשות סכנת חיים. איך שוכחים את זה?

13/03/2019 | 19:58 | מאת: טלי33

אני מאובחנת עם סכיזופרניה סכזיאפקטיב כתבתי פה כמה פעמים כמו שאתה בטח מזהה.אני מקבלת טיפול טוב שהוא הרע במיעוטו בשבילי.אני לא מרגישה כלום מאז שהתחלתי את דרכי עם תרופות אנטיפסיכוטיות ההנאה והעונג נעלמו אני חיה ומתפקדת בלי רגש כמו רובוט שזה הדבר הכי קשה בשבילי לצד הפגיעה הקוגניטיבית ובזיכרון.אני רק רוצה לחזור לעצמי להרגיש ולחוות הנאה ועונג כמו כל יצור חי זה לא חיים בשבילי מה יש לך להציע לי כיצד אוכל לחזור להרגיש ולהנות

13/03/2019 | 16:50 | מאת: ליאוניד

האם זריקת רספרידל מעלה רמות סוכר בדם? האם מגבירה סוכרת סוג 2?

שלום, אני בת 42 מאובחנת כבי פולארית 12 שנה. מטופלת ברידזין 40 מג ולמיקטל 200 מג. בתחילת הדרך טופלתי בליתיום במקום למיקטל, מאחר ולא ייצב אותי ועליתי במשקל הוחלף ללמיקטל. כיום אני כ 25 קג יותר עם כבד שומני, הפרעה מטבולית, טרום סוכרת, שומנים בדם וכולסטרול גבוה. האם זה קשור לתרופות? ואם כן, האם יש אופציות אחרות? מה ניתן לעשות מלבד תזונה נכונה וספורט. אני מתוסכלת ממש

היי לפני כ3 חודשים התחילו לי חרדות ודיכאון בעקבות בגידה בחברה(היא לא יודעת) נפרדנו בטוב ומאז החרדות לא מפסיקות לתקוף אותי קשה לי לצאת מהבית ומתחיל לחשוב דברים ממש רעים בראש עד כדי מחשבות אובדניות. אני בן 22 מטופל cbt ולוקח 10 מג ציפרלקס כבר כחודש היה שיפור קל במצב רוחי ובחרדות אך עכשיו אני שוב בירידה תלולה ואתמול חוויתי התקף חרדה עד כדי עילפון. קשה לי לראות את אמא שלי סובלת מהמצב ואני רוצה לתפקד באופן סביר רק בשבילה כי על עצמי וויתרתי. אפאחד בסופו של דבר לא נפגע מן הסיפור חוץ ממני(מגיע לי) ולשאלתי האם אני צריך להעלות את המינון של הציפרלקס זה יכול חעזור? האם יש תרופה אחרת שמטפלת טוב בדיכאון חרדה ורגשות אשם חזקים ביותר?

13/03/2019 | 10:48 | מאת: יוסי קקדוש

שלום אני בן 40 רווק. החתולה שלי חולה בסרטן ויש החמרה רצינית בימים האחרונים. אין לי את הכוח הנפשי להתמודד עם זה ולהביא אותה לוטרינר כדי שירדים אותה. אני חושש להישאר לבד משום שהיא הדבר היקר לי מכל . אני רוצה לשאול איזו תרופה יכולה לעזור לטווח קצר לכמה ימים . לטווח ארוך התחלתי ציפרלקס אבל עד שהאפקט יעבוד אני חייב למצוא פתרון. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קשה להפרד מהיצורים הנפלאים הללו שמלווים את חיינו לתקופה מסוימת וכמה חבל שחייהם כל כך קצרים.. אין ממש תרופה שעשויה להרים את מצב הרוח אך ניתן ליטול חומר הרגעה כל שהוא. תרגיש טוב!

שלום, אני בן 25, לפני מספר שנים הובחנתי כסובל מסכיזופרניה. במשך שנתיים וחצי קיבלתי זריקת קספליון וכדור 25 מ"ג של סירוקוול בלילה. לפני חודש בעקבות שיפור גדול במצב הפסקתי את הקספליון בהסכמת הרופא. יש לציין שבשנה האחרונה זה לא בדיוק קספליון אלא גרסה יותר מתקדמת בשם טרוויקטה שמזריקים פעם ב 3 חודשים, אבל החומר הפעיל הוא אותו הדבר. 4 חודשים עברו מאז הזריקה האחרונה ואני מרגיש מאוד לא עירני. האם זה תסמין גמילה מהתרופה? מצד אחד אני לא עירני מצד שני אני לא יכול לישון בלי הסירוקוול, ניסיתי, לא הולך ויש גרד בכל הגוף. לכן אני לוקח סירוקוול. יש לציין שמצב הנפשי טוב, אין מחשבות טורדניות, הנושא שסביבו הן סבבו נראה לי תפל ולא מעסיק אותי יותר. בנוסף הבחנתי בעוד שינויים כמו שינוי טעם במוזיקה ושינוי השקפה פוליטית. בכל מקרה, האם חוסר זה יעבור? כמה זמן זה יכול לקחת אם זה יעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אני שומע כמה אתה סובל למרות שאתה לא פסיכוטי ומאוזן . הייתי חושב על תכשירים אחרים ולא דווקא אנטי פסיכוטים שעשויים לסייע לתלונותיך. תרגיש טוב!

שלום לך ירידה מהירה כל כך במינון התרופתי איננה מומלצת ובטח לא להחליף הטיפול לסרוקוויול ובטח לא כשישנן הפרעות שינה. הייתי ממליץ לגשת לענין בצורה הרבה יותר הדרגתית. תרגיש טוב!

12/03/2019 | 16:43 | מאת: דש

שלום רב. אני בת 37 נוטלת פריזמה 20 מ"ג מזה כחודש..רציתי לשאול האם התרופה גורמת להשמנה והאם תרופות נוגדות דיכאון גורמות לתנגודת לאינסולין..תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התרופה מעלה את התאבון אך לא מעלה תנגודת לאינסולין- ההיפך

12/03/2019 | 15:00 | מאת: יעל

כבר 4 ימים שיש לי בחילות וחרדות. אני לוקחת שנה כדורים של רסיטל 20 מ"ג. אני רוצה להתפטר מהעבודה שלי, ויש לי חרדה ללכת לראיון עבודה חדש ולמקום חדש, מפחדת שיהיה לי התקף חרדה בעבודה!! או בראיון וייפטרו אותי או לא יקבלו אותי בכלל. אני לחוצה נורא ממה יהיה מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כנראה שהאיזון שלך טרם הושג וכדאי להמשיך בן.

12/03/2019 | 10:51 | מאת: שלום

אחות פסיכיאטרית סילביה שברה אותי נפשית בשיחות ליפני כולם באותו יום העבירו מב לא אחרי כשבוע העבירו לב מה אעשה? איך אתייחס לסילביה? אני חסר אונים חסר ישע!!!!

לקריאה נוספת והעמקה
13/03/2019 | 11:57 | מאת: שלום

בנוסף למה שעשתה שיקרה על הרופא והוא מעלה מינון של זריקת הלידול דקנואט מה לעשות אני חסר אונים חסר ישע?

לא ברורה לי כוונתך

שלום דר חרמון אני סובל מחרדות קשות אחרי שנים של שימוש בציפרלקס שכבר לא עזר הוחלף לי לסימבלט היו לי שבויים מאוד טובים ובחמישה ימים אחרונים אני מרגיש נפילה וחזרה לחרדות ואי שקט הרופאה בשיתוף איתי הוחלט להחליף לברינטליקס אני יודע שהיא נוגד דיכאון השאלה היא האם היא יכולה לעזור לי גם לחרדות ולשר את החוסר מוטיבציה שיש לי מלוות בדיכאון? תודה על התיחסותך אסף.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן עשויה

תודה על התשובה ברצוני לשאול האם יכולה להיות הרעה במצב אחרי שבועיים של טיפול מסיבות של שינויים בחיים כי אני מרגיש שהברינטליקס אכן מונע את המועקה חרדה אך עדיין לא מכסה באופן מלא?

12/03/2019 | 05:05 | מאת: אבשלום

אחות במחלקה פסיכיאטרית איתנים ניתקה אפשרות להתארח שבתות אצל המשפחה נותנים אנטומין פלצבו מה לעשות עכשיו?

מה מתכוון אנטומין פלצבו

11/03/2019 | 17:09 | מאת: שי

שלום אימי כבת 60 מדמיינת שהשכנה לידה גונבת לה דברים מהבית. עד עכשיו היא הייתה תולה לה פתקים על הדלת כמו לא לגנוב עכשיו היא התחילה להגיד ברחוב על השכנה הזאת. מה ניתן לעשות? צודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לגשת לטיפול

10/03/2019 | 22:08 | מאת: ענת

שלום, 4 שנים אני עם ציפרלקס 20 מג כדור ליום, נמאס לי רוצה להפסיק. ניסיתי אבל העצבים והזרמים בראש ועוד תופעות שאני רוצה לחזור לקחת. עליי לציין שהפסקתי בהדרגה... מה עושים? להמשיך או להפסיק? לרדת אולי ל 10 מג? או שאפשר חצי כדור כל יום?

לקריאה נוספת והעמקה
11/03/2019 | 12:12 | מאת: מתעניינת

היי אפשר לדעת מדוע את רוצה להפסיק? האם התרופה הואילה לך בשנים אלו מבחינת מחשבות טורדניות?חרדות?

הוריד אובססיות לא סבלתי מחרדות. הוריד גם עצבנות

12/03/2019 | 15:14 | מאת: מתעניינת

היי מחשבות טורדניות גם הפסיק?

לא ממליץ להפסיק על דעת עצמך.

ראה למטה

שלום רב אני בן 31 בריא לרוב,בשנים האחרונות גם עוסק בהרבה פעילות גופנית ריצות עושה,מפסיק כמה חודשים כן כמה לא. ב3 חודש האחרונים חשתי כלל לא טוב תחושה שלא זכורה לי - דופק מהיר שבבדיקה עלה המממצא של סינוס טכיקרדיה סחרחורת לא סיבובית לחץ בראש כמה פעמים לחצי דם גבוהים ועוד תחושה של חולשה עשיתי המון בדיקות בתקופה הזאת אק"ג שתן צילום חזה בלוטת תריס הורמונים ועוד והכול אבל הכול תקין. נמצא לי קורטיזול גבוה בשתן שדוכא במבחן דקסטמזון נשלל קושינג, נמצא לי גם פרולקטין גבוה שזה בבירור עכשיו יש לי זימון לct ראש שזה בתהליך בגדול עד עכשיו לא מצאו משהו בעייתי ואני עדיין חש תתחושות האלו האם יכול ליהות שזה חרדה? מתח ? סטרס? התקף פאניקה? הגוף לבד מכניס את עצמו למצב כזה? לפעמים ליד אנשים זרים באוטובוס או במקום הומה אדם או בעוד מקומות שישנם אנשים התופעה גם בולטת, אבל זה קורה לי המון גם בבית לבד אשמח לתשובה ממך

לקריאה נוספת והעמקה

זו אכן אחת מאפשרויות האיבחון

‎שלום רב דוקטור ‎סיפור קצת ארוך ואני אנסה להסביר לתמונה מלאה ‎בגיל 18 עברתי פסיכוזה קשה והרופא קבע סכיזופרניה על בסיס שימוש בסמים כמו מריחואנה אקסטזי ואלסדי. למרות שמעולם לא השתמשתי באקסטזי וניסיתי אלאסדי 4 פעמים ועשנתי מריחואנה במשך 4 שנים. ‎באותה תקופה של הפסיכוזה הראשונה נפתח במוחי זיכרון חסום על מעשה מיני בילדות ביני לבין ילד אחר שחשבתי שמדובר במעשה מגונה ולא ידעתי שמדובר במשחק ונורא פחדתי והייתי מלא חרדה והייתי צריך לשתף את סובביי הבעיה הייתה שניסיתי לשלוט בזיכרון ולא לעשות סדר ויצרתי מחשבות לא הגיוניות כמו מלאכים שדים וערפדים שנתנו לי מקום בריחה להסביר שנועדתי לעבור את המצב שחשבתי כפגיעה מינית כחלק מהסדר האלוהי. ‎והצד החזק והאמונה באלוהי היה מהצד שקרובת משפחה נהרגה בפיגוע שהייתה צעירה והיא נהרגה במועדון ואני הייתי אמור ללכת לאותו המקום שהייתי בן 14 למזלי נשארתי בבית באותו יום למרות שהיתקשרתי לשאול אם אני יכול לבוא ויכניסו אותי למועדון או לא . ‎אז האמונה והפחד נבעו מהפחד מטרור שהידים ומהעובדה שהייתי אמור להיתגייס ופשוט פחדתי מאוד למות . ‎שמעתי מן הפרעות בתדר השמיעה הנורמלית שפירשתי כקולות וחיפשתי דרכים לברוח מהמציאות אם זה בעזרת סיפורים או סרטים הכל היה יכול להיראות לי כהמצאי בריחה במיוחד קבלה מאחר שחבר שלי היה תלמיד בישיבה של הרב לייטמן והמליץ עליו. ‎הבנתי שכל ההזיה של הקולות והסימנים לא אמיתית אבל בסוף נכנעתי ופשוט כאילו ניתקעתי בסרט קולנוע בלי אפשרות להיתפכח. ‎כל זה היה בערך לפני 10 שנים במשך כל הזמן הזה הרבה חברים שלי ושל ההורים בינהם סוכני ביון לשעבר ואחיות פסיכיאטריות ופסיכיאטרית אחת שגם היא חברת המשפחה טענו שאין לי סכיזופרניה אבל פחדתי ואני עדיין פוחד מהאמת כי אני באמת איבדתי אמונה באיזון שלי ואני סובל מחרדה נוראה ובעיות נשימה שהרבה פעמים פניתי לרופא המטפלת האיבחון הראשוני ופשוט החליפו לי תרופה במקום לבדוק את הנשימה שלי אז ככה לאחרונה גילו שהיה לי אף שבור ככל הנראה מגיל 15 אז עברתי ניתוח ואז גילו שיש לי קונכיות אף מורחבות ואני מתכוון לעבור ניתוח באפריל 17 ואם תרשי לי אני אציין שאני בקנדה מאז שנת 2008 אבל האיבחון הראשוני קרה בארץ ולדעתי הוא רשלני ולדעת רבים גם ... אז אני מקווה אחרי הניתוח הנשימה שלי תיהיה סוף סוף אפשרית ורמות החרדה שלי ירדו רק שאציין גם כל הזמן הזה ניסיתי לעבוד והיו שנים טובות והיו כאלה פחות הלכתי למכללה וקיבלתי ציונים טובים ואני מתכנן ללמוד באוניברסיטה שאחזור לישראל אפילו הצלחתי להגשים חלום ופתחתי חברה להפקת אירועים והייתי DJ על ספינה במשך חודשיים ואני הייתי נורא מוצלח וכן בעתיד גם כמובן להקים משפחה אז פשוט קרובי המשפחה וחבריהם שראו אותי אמרו שהם ראו סכיזופרנים ואני לא כזה אבל בכל זאת האיבחון הוא סכיזופרניה פרנואידית לאומת רופא אחת שאמרה שלא וזה uncategorized mood disorder ‎אבל האיבחון כשל לאחר שלא עברתי ירידה מהתרופות ואני מאמין בגלל בעיות הנשימה שגורמות כאב וחרדה והרבה אי נעימות ובכלל כמצב קשה ובלתי מאובחן במשך שנים. ‎טוב אז החלק הגדול בסיפור תואר עכשיו לפני חודש ימים יצרתי קשר עם הפסיכיאטרית מהאיבחון הראשוני בארץ וסיפרתי לה אותו דבר והיא אמרה שהיא תשמח לעזור אבל דאגתי אם אני רוצה לתבוע רשלנות רפואית האם באמת כדאי לי לפנות אליה או עדיף לרופא אחר ? ‎דוקטור יקר האם ניתקלת במקרה דומה ? מה דעתך? ‎אני בטוח שלפי הקריטריונים אני תואם מקרה של רשלנות באיבחון נכון וכמובן טיפול לקויי וברצוני להילחם בזה ואני אשמח אם תעני לי באובייקטיביות וניסיון . ‎סליחה על חוסר הניקוד קשה לי לנשום וניסיתי להיתמקד בטקסט ואני כותב על טלפון נייד אז זה קצת מסובך . ‎תודה רבה ויום נעים ‎אדוארד

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דרך לענות על שאלה זו במסגרת המצוצמצת של הפורום.

09/03/2019 | 22:57 | מאת: חגית

שלום דר, אני בתחילת הריון יש לי רקע פסיכאטרי נוטלת סרוקוול כבר שנים רבות כעת אני לא מרגישה טוב בכלל בוכה המון לא אוכלת כלום מחשבות מודרניות מאוד התקפי חרדה קשים רוצה ממש לעשות הפלה מפחדת פחד מוות שיבעה לי עוד ילד אני עובדת בעבודה מסודרת איני יכולה לשבת ולקבל קהל כל רגע אני קמה לשירותים הולכת מקופפת בוכה למבוטחים...מספרת להם על המצב בלי שליטה יש לי אי שקט ..בורחת מהעבודה להתקלח ואז חוזרת המנהלת שלי כבר תפסה אותי כמה פעמים זה בלי שליטה ... יש לי תור לפסיכיאטר עוד שלושה שבועות מרגישה שאני לא יכולה לעבוד במצב כזה אין לי ימי מחלה האם מקבלים המלצה לשמירת הריון על מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אפשר ותתקבל המלצה כזו על רקע נפשי. תרגישי טוב והריון קל!

הומלצתי להגיע להעאכה פסיכיאטרית חשד לפוסט טראומה, חרדה ודיכאון. בטיפול cbt. מאד מפחדת מתופעות לוואי ונכנסת מזה ללחץ וחרדה. שישפיע עליי בגלל שיש לי מיגרנות, שיפגע בפוריות שיגרום לי לשבץ להפרעות עוד יותר קשות של חרדה ודיכרון ועוד. תוכל לחדד לי בפירוט ולא באופן כללי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הטיפול ייטיב עימך ולא יחריף מצבך לאורך זמן. כדאי שתצאי מהלופ המונע ממך טיפול ראוי.

שלום, לאחרונה עברתי טיפולי שיניים שלא צלחו מלווים בכאביםמקשים רופא לא נחמד שהביא אותי למצב של מצוקה וחוסר אונים הכאבים מכניסים אותי לחרדה ולדיכאון ולתחושת אימה שאשאר במצב הזה התייעצתי עם פסיכאטרית שהמליצה לי לקחת לוסטרל אבל ניסיתי אמנם רק יומיים וקשה לי להמשיך בגלל תחושות של בחילה... קראתי שרמוטיב הינה תרופה טובה ללא תופעות לוואי האם זה מומלץ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ככלל,מקובל לטפל במצב זה בתרופה כזו אחרת . בהצלחה!

05/03/2019 | 21:03 | מאת: אני

שלום רב! בשל חרדות התחלתי היום ציפרלקס 10מג התחלתי עם חצי כדור בבוקר וכרגע עם עדיין עם הקלונקס 0.5 במקביל. 1. האם תופעות הלוואי מתחילות מיד עם הנטילה בפעם הראשונה? 2. כמה זמן הן אמורות להימשך? 3. אחרי כמה זמן מחליפים לכדור אחר בגלל תופעות לוואי? 4. אחרי כמה זמן מחליפים לכדור אחר אם אין השפעה? 5. בדרך כלל מתי מורגשת ההשפעה של הציפרלקס מבחינת שקט נפשי ומבחינת חרדות? 6. מה לגבי השמנה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התגובה הינה אינדיודואלית ושונה מאדם לאחר. כדאי להיות במעקב רפואי. תקבלי תשובות כלליות לשאלות ששאלת בדף המצורף. תרגישי טוב

24/03/2019 | 11:55 | מאת: אני

הדף לא צורף!!!

04/03/2019 | 20:20 | מאת: בר

שלום. אני בת 29 ותמיד הייתי בנאדם חרדתי... יחד עם זאת, לא ברמה של הפרעה לסדר היום. בגיל 20 הייתה לי תקופה בה התעוררה לי הפוביה שלי (יש לי פוביה מהקאות) ולאחר טיפול cbt חזרתי לנורמל. היום, 9 שנים לאחר מכן, החרדה פוגשץ אותי מחדש ובעצמה יותר גבוהה. אני יודעת שלחרדה ומחשבות טורדניות יש נטייה להופיע בתופות מסוימות בחיים שבהם מופעל עליך איזשהו לחץ, גם אם אינך מודע, אפילו אם זה לחץ שאינו קיים ואתה רק חושב שאתה נתון תחתיו. לפני 4 חודשים החלו לי מחשבות טורדניות על פגיעה באנשים... זה התעורר אצלי אחרי צפייה בסדרה דוקומנטרית הקשורה לרצח ולסכיזופרניה. זה הכה בי ולא ציפיתי שאגיב ככה. עברתי את התקף החרדה הכי גדול שהיה לי בחיים ופשוט לקחתי את הרכב ויצאתי לסיבוב להירגע... יש לציין שמעולם לא עברה מחשבה כזו בראשי. אני כרגע מטופלת בטיפול cbt אך כפי שאתה בטוח יודע יותר טוב מכולנו, זה לוקח זמן.... אני מאוש מתוסכלת כי תמיד מרגישה שאני צועדת צעד קדימה והולכת 2 אחורה. המטפלת שלי מדהימה, יחד עם זאת אני עדיין חרדה. המחשבות הללו ירדו בעצמתן ובהופעתן אך לעתים הן עולות לי בראש ואני מפחדת שאשתגע, שאפגע במישהו... זה אוטומטית משליך על הדימוי העצמי שלי כמובן ואני מרגישה שאני לא ראויה לאף אחד שלצידי...אין לי מחשבות אובדניות יש לציין. אני בתקופה בחיים בה אני בקרוב מסיימת תואר, יוצאת עם בן זוג מדהים ורציני, עבודה חדשה בתחום הלימודים ועוד... אני בטוחה שהלחץ של כל ההתחלות החדשות עשויה להלחיץ... אבל זה כל כך מעיק עליי. זה גם התחיל לעורר אצלי את הפחד מהקאות ואז יש לי חרדה כפולה- אני פתאום לא מרגישה טוב כשאני בקרב אנשים שקרובים אליי כי אני מפחדת לפגוע בהם אז זה 'תירוץ טוב' להימנע מהמפגש. אני בטיפול cbt כפי שאמרתי. בקיצור, אני מפחדת מלהשתגע על אף שהמודעות לשגעון זה מה שבהכרח הופך אותי ללא משוגעת... אני מפחדת לפגוע ביקרים לי, בייחוד בן הזוג המדהים שלי ששם בשבילי... על אף שבחיים לא חד שבתי על זה ואני אעדיף למות אם כן אעשה זאת אני מפחדת ממחלות נפש כאלה או אחרות (כמו שאמרתי, להשתגע), לא לדעת להבחין בין טוב לרע, בין אמיתי למדומה... אני יודעת שאני בחורה טובה אבל באותו זמן אומרת לעצמי כמה מתוסבכת אני ולא מגיע לי אף אחד... אני מרגישה שאני מאבדת את עצמי בתוך כל זה, והכי מתסכל..... אני יודעת שהכל שטויות, ואמן שום הגיון במה שאני חושבת, אז למה זה ממשיך להעסיק אותי ככה? אני לא מעוניינת בנטילת תרופות... חשבתי שזו לא הדרך במקרה שלי... שהבעיות שלי נובעות מדימוי עצמי... אבל כבר מתחילה לחשוב פעמיים.. אשמח לדעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

התרופות יקצרו את סיבלך. לא. כדאי?

04/03/2019 | 18:25 | מאת: רחל

אני לוקחת סימבאלתה נגד כאבים עזים בגלל שעברתי אירועי מוחי ושמנתי ומאד רוצה לקחת את הכדור הזה איך מפסיקים ליטול אתה הכדור הזה בבקשה תעזרו לי.אני בת 68 אנא תעזרו לי להיפטר מהתרופה הזו.תודה.

מדוע להפסיק?