נגישות
נגישות

פורום פסיכיאטריה

זה המקום להתייעץ עם רופא בכיר מהתחום הנפשי. ד"ר יעקב חרמון, מומחה בפסיכיאטריה של מבוגרים, משיב לכם בכל הנושאים והמחלות בבריאות הנפש של מבוגרים, כגון: דיכאון, חרדה, פסיכוזה, תרופות לבעיות נפשיות ותופעות הלוואי שלהן, אבחון והטיפולים השונים האפשריים, וכן על טיפולים לא תרופתיים המיועדים לטיפול במצוקה נפשית. המידע הניתן בפורום הינו כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע!
4921 הודעות
4410 תשובות מומחה

מנהל פורום פסיכיאטריה

שלום רב דר חרמון, מה משמעות סימני הפרעה אפקטיבית ללא מזורית? האם אבחנה יכולה להפריע בהתקדמות במקום עבודה? תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהפרעה קלה של מצב הרוח. באם אתה מטופל בצורה נאותה אזי אין סיבה שיפגע מהלך חייך. תרגיש טוב!

23/12/2018 | 12:45 | מאת: המתלבט

אני מטופל ב 200 מג לוסטרל ו150 מג סרוקוול xr (עבור ocd, חרדה) יש לי בעיות אונות מינית מאז התחלת הטיפול לפני כמה שנים. האם יש משהו שניתן לעשות מבלי לשנות את הטיפול? האם וויאגרה היא אופציה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן.

האם תרופות פסיכיאטריות עלולות לפגוע בתפקוד קוגנטיבי וקוגנציה שזה כולל תרופות אנטיפסיכוטיות דור שני כמו אינווגה וסרוקוול ואנטיפסיכוטיות דור ראשון כמו אנטומין ותרופות אנטידיכאוניות ssri ו ssnri ומירו-רמרון ותרופות מייצבות מצב רוח כמו דפלפט וטגרטול ותרופות להרגעה שזה בנזודיאזפינים כמו וואבן ואנטיהיסטימניים שזה פנרגן וחוסמי ביתא שזה דרלין ??!! האם תרופות לטיפול בתופעות לוואי של אנטיפסיכוטיים שזה אנטיכולינרגיים כמו דקינט וארטאן-פארטאן פוגעות בתפקוד קוגנטיבי וקוגנציה ??!!! אם התשובה היא כן אז מהו הטיפול לפגיעה בתפקוד הקוגנטיבי והקוגנציה כתוצאה משימוש בתרופות פסיכיאטריות ??!! תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה רחבה מאוד ולא אוכל להשיב עליה במסגרת הפורום. מכל מקום: אכן יתכן. הכל בהתאם להיקף ולעומק הפגיעה וההפרעה הנגרמת לחולה מול ההטבה המושגת- ממש בכל שימוש בתרופה אחרת.

23/12/2018 | 01:29 | מאת: דודו

האם אפשר לקחת מירו 30 מג וסרוקסט 60 מג באותו זמן באותה שעה ביחד בערב או שצריך להפריד בין נטילתם ואם צריך להפריד בין נטילתם אז לכמה זמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

השילוב אפשרי אך נדרשת זהירות להתפתחות סינדרום סרוטונרגי

22/12/2018 | 17:08 | מאת: הסובל

לאחר כל כך הרבה ניסיונות של תרופות השילוב של סימבלטה 90 ו200 לוסטרל לחרדה כללית אבל עדיין לא מרגיש מאוזן ורגוע סובל מכאבי ראש שהיו תמידיים עם תרופות שעובדות רק על סרוטונין והסימבלטה די עזרה האם ניתן להוסיף אדרונקס לטיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליץ

21/12/2018 | 12:14 | מאת: טל

שלום אני בטיפול פסיכיאטרי שנים רבות עקב דיכאון מג'ורי. לפני כ 3 חודשים התחלתי ברינטליקס שהביא לשיפור אחרי שמלודיל הפסיק להשפיע. בבדיקת דם משלשום יצא ערך got גבוה וכן הערך הבא אחריו ברשימה, גם גבוה. בנוסף הערך של b12 עלה ל-1300 כשהקודם היה 168. רופאת משפחה זימנה אותי ליום א אבל בינתיים אני בחרדות שהכבד שלי ניפגע ויקרה משהו נורא! האם ברינטליקס אכן הורס הכבד? אצטרך להחליף תרופה? אודה לך אם תענה לי היום כי אני בחרדות עד שאראה הרופאה....

לקריאה נוספת והעמקה

אם ישנה פגיעה כבדית משמעותית כדאי להחליף תרופה

הגיע הזמן שלי להמתת חסד בdigintas לא משנה מה יקרה זה בחיים לא יפסק מריחואנה לא עזרה תרופות לא עזרו ובטח שגם פסיכולוגים לא. שום דבר לא ישנה את זה. סובל מהפרעה נפשית חמורה

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי לשמוע על איזו מחלה מדובר?

שלום ד"ר . רושם לך שורות אלה אדם בריא בן 40 עם בדיקות דם תקינות . בשנת 2004 נכנסתי למצב סטרס ממושך ממחשבות על עתידי הלא ברור . באחד הימים הרגשתי נימלול חזק בראש ולאחריו הגיעו סימפטומים: של ירידה בריכוז "בלוק" בקידמת האונה המצחית עייפות קשה זרמים בחזה ובידיים הגעתי לפסיכאטרית שנתנה לי טיפול של ציפרלקס 10 ML הכדור עזר לי אך לא חזרתי 100 % היום אני מרגיש שונה ,קרי : יש לי כאבי ראש מורים ומציקים שמלווים לפעמים "בזרמים חדים בראש " כאבי צוואר כאבי גב תחתון עייפות מרגיש "מעופף " רגישות באוזניים לרעשים שמובילות אותי לרגזנות על רעשים שאנשים עושים מסביבי . לשון חמה עיניים יבשות נהפכתי לאדם חסר שאיפות בחיים שרק רוצה לחיות ולא מעבר לכך חסר ביטחון עצמי (לפני 2003 הייתי בעל שאיפות ורצונות אך זה נעלם עם פרוץ הבעיה) מה אתה מציע לעשות ? צריך עזרה דחופה בנושא הקשה הזה ,תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

להתמיד בטיפול עד להשגת רמיסיה מלאה.

18/12/2018 | 21:32 | מאת: אייל

שלום דר יקר!! לעיתים אני סובל ממחשבות שליליות כמו אובדנות >> לא שאני רוצה בכך . אני ממש רחוק מזה . אך זה מאוד מפריע לי בחיים והיןמיןם. מה ניתן או האם ישנו איזה כדור שיכול להרגיע את המצב הזה ? אשמח להמלצתך מניסיונך . תודה רבה ולילה טוב .

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בהפרעה השייכת לספקטרום של OCD כדאי לגשת לטיפול תרגיש טוב!

30/12/2018 | 01:35 | מאת: אייל

שלום דר !! אני אכן מטופל תרופתית ושיחות . אך עדיין יש לי כל מיני תופעות והפרעות במהלך החיים והיומיום שלי . באם תוכל להסביר לי מה זה ספקטרום של אוסידי . תודה רבה לך

17/12/2018 | 08:24 | מאת: דודו

האם דפלפט כרונו 1500 מג ביום עלול לגרום להשמנה ולתכיפות במתן שתן והרטבת לילה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יתכן. מהי הרמה בדם?

16/12/2018 | 22:59 | מאת: עדי

היי, האם מותר לשלב אותם ביחד? אם לא, מה כן אפשר לכאבים חזקים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שילוב אפשרי

15/12/2018 | 22:33 | מאת: שימי

אני נוטל 10 מ"ג ציפרלקס כארבע שנים.לאחרונה חש שיעילות התרופה ירדה - חוסר מוטיבציה,חוסר סבלנות ,עצבנות ,רצון שיניחו לי.רופא המשפחה המליץ להגדיל מינון. ציינתי בפניו שאני חושש מעלייה נוספת במשקל וכן ירידה בחשק המיני( מיותר לציין שמאוד מפריע לי ) ובהמשך לכך המלית לעבור לברנטליקס .ליטול 5 מ"ג ציפרלקס יחד עם 5 מ"ג ברנטליקס לתקופה של חודש ואס לעבור ל10 מ"ג ברנטליקס.שאלתי : האם ליטול את שתי התרופות יחד בו זמנית? במידה ותהיינה תופעות לוואי חריפות ,האם ניתן יהיה לחזור לציפרלקס ? האם 10 מ"ג ברנטליקס לאחר כחודש אכן עשוי לעסור מבחינת המינון ביחס לציפרלקס ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המלצתי היא לעבור באופן מלא ובמלוא המינון לתרופה אחת בלבד. תרגיש טוב!

שלום דוקטור אני אשמח לעצתך אני נשוי עם תינוק חדש וכל חיי הייתי מטופל בתרופות נגד דיכאון וחרדה עד שהגעתי לפני כמה שנים ליציבות עם 300 פבוקסיל לפני חודשיים שנולד הילד לא יודע אם זה קשור החלה הרעה קשה במצב החרדה במובן הפיסי והמנטלי ובאו משום מקום מחשבות כפייתית של הרג וכל מיני בסגנון שחלילה אשתגע ואפגע בהם או במישהו אחר שמאוד מפחידות אותי ומחשבות שהכל אבוד ואאבד הכל שגורמות לי לחרדה קשה בחילות והקאות ויש לי חוסר ריכוז ותפקיד בגלל זה ופחד משחק הרופאה המליצה על חצי כדור ריספונד לפני השינה ומודאל 50 מג במשך היום פבוקסיל 300 בערב. האם מתפתחת אצלי פסיכוזה או סכיזופרניה? האם הריספונד יעזור למחשבות והם יעלמו? האם יש לי סיכוי לחזור לאיזון? כשבאות המחשבות מה אפשר לעשות נגדם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לשלב CBT לטיפול תרגיש טוב!

14/12/2018 | 14:33 | מאת: ניר מרום

הבן שלי בן 11.5סובל מחרדות וקשיים נפשיים מטופל אצל פסיכיאטרית שרשמה לו רספרדל 1 מג ולוסטראל 50 הבעיה שלי כרגע איתו שהבנתי שהתרופות מעכבות פרוק חומרים ואז הם משמינות שואל לגבי תחליפים שלא משמינים אודה עבור תשובה במייל האישי בנוסף לתשובה באתר תודה מראש

אלה הן שתי תרופות מקובלות לטיפול וממליץ להמשיך.

13/12/2018 | 22:12 | מאת: ליאור

שלום רב, עקב חרדות אני נוטלת ציפרלקס 10 מ״ג ביום בחמישה חודשים האחרונים. סבלתי מלחצים בראש, סחרחורות וחולשה בגוף ואחרי שלילת כלל הבדיקות הניורולוגית הציעה לי לקחת ציפרלקס וכך עשיתי. לאחר כחודש פלוס מינוס הרגשתי שיפור במצב. בשבוע האחרון התחלתי לקחת כדור יום כן יום לא. יש לציין שאין לי רופא מטפל והורדת הטיפול היא על דעת עצמי. לכן רציתי להתייעץ האם הורדת המינון הינה טעות? ישנה עדיפות לקחת 5 מ״ג כל יום מאשר יום כן יום לא? או שמא בכלל לחזור למינון של 10 מ״ג ביום. אודה לתשובה. תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

מאוד לא ממליץ לעשות שינויים עצמיים

אני התחלתי לקחת רמוטיב , לאחר שבוע של נטילה , התחלתי עכשיו לקבל כיווצים בבטן ושינויים ביציאה , זה התחיל אחרי סחרחורת קלה ולחץ בראש ועייפות כזאת , יכול להיות כי אלו תופעות לוואי של השינוי בגוף מהתרופה , כי חוץ מזה אני בריא ולא לוקח תרופות קבועות , השאלה שלי כמה בערך זה נמשך ? האם זה תופעות שמלוות לאורך כל הטחפול במידת עוצמה כזאת או אחרת , או שהן צפויות להיעלם לחלוטין ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להיות סבלני מספר שבועות

על דעת עצמי , כדי לי?

מאוד לא מומלץ כי עלול לחזרת מחלתך

האם זה חוקי שמתאם טיפול בית חולים איתנים מדבר על מחשבות אובדניות וגורם לצורך בליעת כדורים יותר מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלהבת

לא ברורה לי השאלה.

ראה

12/12/2018 | 23:10 | מאת: אלי

שלום,לפני כחודשיים אח שלי בן ה15 לקח על דעת עצמו 3 כדורי ריכוזון (כדי להתרכז בבית הספר,על מנת לא לקחת ריטלין) באותו הרגע הוא נלחץ נורא וחשב שמשהו יקרה לו הרגיש שהוא עומד להתעלף. במיון הרגיעו אותנו שהכל בסדר בסך הכל נבהל ואין מה לדאוג מכדור טבעי כמו ריכוזון. אך מאותו יום אנחנו תחת מעקב פסיכיאטרי קבוע הילד לא הולך לבית ספר, ירדה לו לגמרי השמחת חיים כל היום רק במחשב לא חוגים לא בית ספר, פעם היה נלהב לטייל וללכת לים היום כלום מתלונן תמיד על לחצים בראש ושואל אותי כל יום אחי מתי זה יעבור לי. אני נואש כדורים לא עוזרים קלונקס הוחלף בציפרולקס 5מג(10מג עשו אותו עם עודף אנרגיה) כל היום במחשב ומחשבות על מתי זה יעבור לו, מחפש וקורא על מה שקרה לו באינטרנט. נראה שהכי קשה לו לפני השינה, הוא לא אוהב להשאר לבד תמיד מחפש לדבר איתי כשהוא לבד בבית בטלפון בשביל לא לחשוב על המצב. טיפול פסיכולוגי לא נראה שעוזר. בלילה אחד הכל השתנה, איך זה יכול להיות בבקשה אני מתחנן תעזרו לי מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הערכה פסיכיאטרית מלאה מתבקשת לדעתי. שירגיש טוב!

12/12/2018 | 03:17 | מאת: דודו

האם נטילת התרופות הבאות ביחד לתקופה ארוכה וממושכת של יותר משנה עלולה לפגוע בכבד ובכליות : סרוקוול XR 600 מג , טגרטול CR 600 מג , סרוקסט 60 מג , מירו 30 מג ??

לקריאה נוספת והעמקה

אכן עלולה אך בדרך כלל זה לא קורה. כדאי לעשות בדיקות דם תקופתיות. תרגיש טוב!

11/12/2018 | 22:25 | מאת: נעמי

היי, אני בת 22. הייתי אצל פסיכיאטר בשל התקפי חרדה מזה 5 שנים ודיכאונות ברמות שונות מזה 8 שנים. עד כה הייתי מטופלת אצל פסיכולוג, והבנתי שנכון לי להתחיל גם טיפול תרופתי. הפסיכיאטר הביא לי מרשם לסרנדה, אבל אני יודעת שציפרלקס גם יכול להתאים במקרה שלי. רציתי לשאול מה ההבדל בין השניים? מה השיקולים להמלצה על סרנדה ולא ציפרלקס? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הבחירה הינה לשקול דעתו של הרופא. התרופות שייכות לאותה משפחה אך הן שונות. תרגיש טוב!

09/12/2018 | 13:02 | מאת: פנחס

לפני כשבוע קיבלתי חרדה כתוצאה מאירוע עצוב הלכתי לרופא משפחה הוא רשם לי קסאנאגיס וציפלקס לשבועיים התחלתי לשתות את הקסאנאגיס במשך 4 או חמישה ימים במינונים שונים הוא אמר לי עד 2 כדורים יום אחד שתיתי 0.5 יום שני 1 וזה לא עזר לאחר מכן פניתי לפסיכיאטר והוא רשם לי קלונקס ל 5 ימים 3 פעמים ביום אני שתיתי יום אחד 0.5 ולאחר יום וחצי 0.25 האם יש לי סכנה להתמכרות כי כל הרופאים אמרו לי שעד 14 יום אין סכנה אשמח לעזרתך תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
09/12/2018 | 13:07 | מאת: פנחס

בן 23

אכן צדקו הרופאים

ראה למטה

ראה

08/12/2018 | 23:06 | מאת: לי

שלום ד"ר אני דואגת לאחותי בת 44 רווקה גרה עם הוריי. מסרבת לעזוב את ביתם. היא מובטלת כבר שנה. מחליפה עבודות. מצבה הרפואי לא טוב עברה ניתוח. אבל היא בסדר עכשין. היא נמצאת בחדר שנראה כמו מחסן, הכל שקיות ובגדים שזרוקים ומפוזרים שם. ללא חלון פתוח. הורי קשה להם מאד. במיוחד אמא שלי הסובלת ממנה, מצד שני מרחמת עליה. גם אבא שלי קשה לו. הם בני 70 וצריכים את השקט שלהם . אבל הם לא עושים שום צעד להוציא אותה מהבית, היא אומרת לי תמיד שלעולם לא תצא מהבית. לדעתי זה לא מצב נורמלי. איך אפשר לעזור למי שלא רוצה עזרה?

שלום לך אכן לא ניתן לעזור למי שלא רוצה ולא מבקש עזרה- זה הרי בתוך התחום שלה.

היי, לוקחת ציפרלקס כבר 10 שנים 20 מ''ג, אני בחו''ל בשבועיים הקרובים ומסתבר שהתבלבלתי והכדורים לא איתי. בנוסף אני נוטלת קסנגיס במקרה הצורך. האם עלי לנסות להשיג את התרופה ציפרלקס בכל דרך אפשרית?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן הקסנגיס הינה תרופה ממכרת ואסור להפסיקה בפתאומיות. תרגישי טוב ותהני בחול!

06/12/2018 | 21:09 | מאת: אסף

העלתי סרנדה ל150מג לפני כ עשרה ימים , סובל מדיכאון והתקפי חרדה וחרדה חברתית , אני לוקח כדור שלם של 100 וחצי כדור של 100 שובר אותו לחצי , זה גורם לי לישון למעלה מעשר שעות ביום וקושי רב להתעורר לא יודע מה לעשות כבר בבקשה תעזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הייתי ממתין עדיין לתגובה של הכדור או לחילופין מנסה תכשיר בעל תכונות מעורר יותר. כמו וולבוטרין ודומיו. תרגיש טוב!

05/12/2018 | 21:47 | מאת: דקלה

שלום רב, מטופלת מזה שנתיים ב 20 מג ציפרלקס ו 40 מג אנטומין לחרדה. האם ניתן להשתמש בתרופות אלה בהריון ובהנקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ככלל כן. עדיף תרופה אחת. עדיף לפנות למרכז הטרטולוגי הנמצא בירושלים ונותן מידע חינם ארצי לכל דורש! הריון קל ופורה!

שלום, אחרי תקופה של כחודשיים באשפוז פסיכיאטרי שכלל שימוש בזריקות וכדורים שונים - 4 שבועות של אריפליי ו-3 שבועות של סרוקוול - הפסקתי את השימוש לגמרי. כיום אני כבר יותר מחודש נקי מכדורים ועדיין סובל מתחושת אי-שקט, קהות רגשית, קושי לחשוב בצורה בהירה, חולשה ועייפות בגוף - בקיצור אני עדיין מרגיש תחת השפעת החומרים המסממים האלה. האם מישהו חווה חוויה דומה ויכול לעזור לי להבין כמה זמן זה הולך להימשך והאם בכלל זה הולך להיפסק מתישהו ואם בכלל או שזה יכול להמשיך ככה לעד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך זוהי טעות נפוצה מאוד. חלק מהתחושות שאתה חש כעת הינן תחושות שנובעות מהמחלה עצמה ולא מהתרופות. להילחם בתרופות כרגע פירושו הוא להזמין אליך את ההתקף. הבא! זה קורה לכ50 אחוזים של המטופלים! האם זהו רצונך? ככל תופעות הלואי של התרופות. חולפות רובן שכולן. תרגיש טוב!!

02/12/2018 | 01:37 | מאת: דודו

האם טגרטול יותר יעיל מדפלפט בטיפול תומך בסכיזופרניה ובהתפרציות כעס וזעם ? האם טגרטול משפיע על גאבא ועוזר בגמילה מבנזודיאזפינים ותרופות הרגעה למיניהם כמו פנרגן ? מהו בדרך כלל מינון הטגרטול כטיפול תומך בסכיזופרניה ומחלה סכיזואפקטיבית והתפרציות כעס לבנאדם ששוקל 90 ק"ג (יש פסיכיאטרית שאמרה ש 400 מג טגרטול ביום לא יעיל לשום דבר) ? האם חובה וחייבים להעלות את מינון שאר התרופות שנוטלים כאשר מתחילים ליטול גם טגרטול במינון לפחות 600 מג ביום במקרה הזה התרופות הן 600 מג סרוקוול XR ו50 מג סרוקסט ו30 מג מירו ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התאמת התרופה הינה אינדיוידואלית. יש צורך לבדוק את רמת התרופה בדם ורק כך קובעים ולא על ידי מספר הכדורים שכן זה שונה ממטופל למשנהו. בהצלחה!

02/12/2018 | 00:34 | מאת: דודו

האם מותר לקחת ביחד ולשלב מירו 30 מג עם סרוקסט 50 מג ? האם המירו משפר את יעילות הסרוקסט , ואם כן באיזה מנגנון האם שתי התרופות פועלות ביחד באופן סינרגטי , האם יש ניגוד באופן הפעולה של שתי התרופות או שתרופה אחת מתגברת את פעולת השניה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הן סינרגיסטיות ומתגברות אחת את השניה אך צריך להיות ערים שלא תתפתח תסמונת סרוטונרגית בהצלחה

30/11/2018 | 20:00 | מאת: אבי

שלום לד"ר ותודה על הפלטפורמה . אני בן 29 ואני סובל מהפרעות של סטרס שמתבטא בחנק בגרון וכיווצים בחזה, התופעה הזו מגיעה כמעט בכל סיטואציה של אנרגיה או עוררות כלשהיא, למשל התרגשות ממשהו ואפילו משהו חיובי כמו דיבור ממושך עם חבר , וכמובן שהיא גם מגיעה מלחץ הכי קטן שקורה בהחיים, אפילו לכתוב לך כאן אם אמשיך לכתוב עוד זמן מה החנק והכיווץ יגיע, התופעה נעלמת אם אני מעביר נושא למשהו דאין בו שום מעורבות אנרגטית של עוררות כלשהיא של הנפש, בעבר סבלתי מחרדות ודיכאון שתרופה בשם רסיטל עזרה לי, הרופא המליץ לי להחליף אותה בציפרלקס בגלל העייפות שהיא עשתה לי , ההחלפה שלחה אותי לבית חולים עם דופק גבוהה מאוד ומצאו אצלי הפרעת SVT ומאז הפסקתי את הציםרלקס, כיום שעברתי כמה אירועים לא נעימים במיוחד ששם בעצם התחיל החנק והכיווצים הרסיטל לא עזר לזה אפילו שהגעתי ל 40 מג, הפסיכיטאר הציע להוסיף סורבון 30 מג לרסיטל ולא עזר, גם סרנדה לקחתי ולא עזר וגם לא אנאפרניל וגם לא ברינטלקס, נסיתי טיפול cbt שעזר קצת אבל לא יותר מזה, בגדול אני מרגיש כמו נכה כי כל לחץ הכי קטן או עוררות הכי קטנה מציפה בי חנק וכיווץ בחזה מנ שגורם לי להמנע ממצבי אנרגיה מה שגורם לי בקודי לחיות האם אתה מכיר הפרעה כזו? מה אני יכול לעשות עם זה? כל פסיכיאטר מנסה עלי תרופות שונות ולבנתיים לא עזר, איך אוכל לבחור פסיכיאטר כדי להגדיל את סיכויי ההחלמה? או שכל הפסיכיאטרים מנסים תרופות עד שמגיע משהו מתאים? האם יש בכלל משמעות לבחירת פסיכיאטר מומחה כזה או אחר אם הכל זה ניסוי וטעיה? תודה רבה וסליחה על האורך..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בכל הרפואה ולא רק ברפואת הנפש יש את הצורך להתאמין תרופה לאדם ואין פה כל ניסוי. תגש לפסיכיאטר שאתה סומך עליו ותאפשר לו לאזן אותך בצורה אופטימלית זו התמחותו! בהצלחה!

10/12/2018 | 18:08 | מאת: אבי

תודה רבה על התגובה , התחלתי טיפול בתרופה בשם מירו, מקווה שתעזור.

30/11/2018 | 18:05 | מאת: דור

אני קצת מבולבל בנושא. באשפוז היחידי שהיה לי בזמן התקף שללו סכיזופרניה. הפסיכיאטרית הפרטית חושבת שיש לי סכיזואפקטיביות שלפי מה שאני רואה זה אמור להיות שילוב בין הדיכאון\מאניה לבין ההתקפים הפסיכוטיים. האם זו ההפרעה שיש לי ?. היום אניי בנאדם חברתי מתקשר עובד בעבודה במשרה 80%. קצת מבולבל והידיעה מה ההפרעה שיש לי תתן לי קצת שקט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בהפרעה הזו ישנה אי יציבות אפקטיבית כמו במניה דפרסיה יחד עם סימנים פסיכוטים המקדימים את הסימנים האפקטיבים. זה שאתה עובד וכו׳ זה מצוין ותדמיד וזה יכול להיות חלק מהתמונה הקלינית! תרגיש טוב!

מה הכוונה אי יציבות אפקטיבית ?.

29/11/2018 | 17:16 | מאת: דניאל יהודה

היי לפני שנה וחצי בעקבות חרדה גדולה ושינוי משמעותי בחיים שלי החלה לי הפרעת דה ראלזציה במשך שנה סבלתי ממנה בצורה נוראית ועם רוב התסימנים של ההפרעה לפני כמה חודשים חל שיפור אבל לא מספיק ולצערי החיים שלי כרגע הם ללא "חיים" מנתח כל חוויה במקום להרגיש מרגיש מנותק ללא הרגשה של רחוב של בוקר של נהיגה וכו כמו זומבי הלכתי לפסיאטר רשם לי קזסנקס וציפרקלס התרופות לא עזרו לי בכלל אפילו לא לחרדות קלות , השאלה שלי היא האם קיים תרופות שעזרו או טיפלו להפרעת הדה ראלזציה? ואם בכלל אני יכול להיות אופטימי שמתי שהו מקווה שבקרוב ההפרעה תעלם לחלוטין ? אשמח לתשובה מנסיון

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט כן. דבקות ועקשנות נדרשות לטיפול! בהצלחה!

29/11/2018 | 17:05 | מאת: אור

שלום ד"ר חרמון. אני מטופל ב- 150 מ"ג VIEPAX XR כמה שנים בגלל חרדות ומרגיש טוב ומאוזן. מאז שהפסקתי לשתות קולה לה הייתי רגיל יום יום 2 פחיות במשך שנים, אני כל הזמן בחרדות. הנחתי שמדובר בגמילה שתחלוף לאחר שבועיים-שלושה אך עברו כבר 3 חודשים ואין שיפור במצבי. אני סובל כל יום מגלים של סימפטומים פיזיים של חרדה כיוון שזה לא "חלף" מעצמו, בעצת הרופא המטפל הועלה המינון ל-225 מ"ג אותו אני לוקח היום 4 שבועות. יש שיפור חלקי רחוק מלהיות משביע רצון. האם זה מוקדם להסיק מסקנות לגבי תוצאת העלייה במינון ויש לפחות 8 שבועות כדי להתייצב ולקבל תמונת מצב אמינה? האם במצבי חרדה נהוג לטפל בתרופה VIEPAX XR גם במינון 300 מ"ג או שמינון זה מיועד יותר לדיכאון ולפי מחקרים המינון המוצע לחרדה הינו 75 -225 מ"ג מקסימום? אודה מאוד לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הייתי ממתין עדיין ואף הייתי שוקל בעתיד גם מינונים גבוהים יותר עד 300מג.

רציתי לשאול שני שאלות הראשונה אם אפשר לשלב בין שילוב זייבן ו L טירוזין והשנייה אם אפשר לשלב זייבן L טירוזין ופוספטידיל סרין ביחד תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון אפשרי תוך מעקב מסודר. בהצלחה!

מעקב שמה יש לבדוק בו

שלום דוקטור לפניי כחודש התחלתי לקחת פלואנקסול תוך ארבעה ימים הדיכאון חלף ובנוסף הרגשתי תחושה טובה של היי והרגשתי מאוזן מאוד כשבאתי ליקנות את הפלואנקסול אמרו שיותר לא מוכרים אותה אז הרופא נתן לי קלופיקסול שש מיליגרם אני כבר שלושה שבועות ושוב פעם מרגיש כמו הפלואנקסול רק ברמה פחותה יותר היי הוא לא אותו היי אבל אפשר להגיד שאני לא בדיכאון כמו שהייתי לפניי התרופות רציתי לשאול שתיי שאלות הראשונה מה ההבדל ביינייהם ושתיים למה הפסיקו למכור פלואנקסול הפלואנקסול לא מעייף והקלופיקסול כן את הפלואנקסול אפשר לקחת לפניי ארבע בערב שאלתי היא למה שנייהם מקבוצת הטיואקסטינים אז אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות הינן מסחריות כמדומני . הייתי מחפש במגוון התרופתי האחר הקיים היום תרופה המתאימה לך! בהצלחה

שלום לד"ר יעקב חרמון בני הובחן בכיתה ב עם בעיות קשב וריכוז , היום הוא בכיתה ו, במשך השנים עברנו את כל סוגי הכדורים המבסוסים על ריטילין והיום הוא מטופל בפרופיגיל, לאחרונה הומלץ לנו ע"י נורולוג ילדים , ללכת להיפנוזה רפואית ןלהחליף את הפרופיגיל בויונס (שכבר נטל בעבר) + Fluoxetine (Prozac) אשמח להמלצה בנושא בתודה דן

לקריאה נוספת והעמקה

ההמלצה נראית לי כמצוינת שירגיש טוב!

29/11/2018 | 01:06 | מאת: דודו

האם אפשר לקחת טגרטול cr בשחרור איטי 600 מג פעם אחת ביום או עדיף פעמיים ?!

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לפצל

29/11/2018 | 00:34 | מאת: דודו

האם ניתן לחצות את כדור הסרוקסט המקורי seroxat של 20 מג לשני חצאים שווים שכל אחד מכיל 10 מג , יש לציין שיש קו באמצע הכדור ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן!

26/11/2018 | 21:16 | מאת: Cami

מטופלת בזיפרקסה וליתיום ואלטרוקסין ופרולול לפעמים גם בלוריון וכדור שינה בונדורמין.סובלת מתסמונת הרגליים הלא שקטות אפשר להשתמש עם תרופות אלו בתרופה נירולוגית בשם סיפרול 0.25 כדור אחד ליום.

לקריאה נוספת והעמקה

שילוב אפשרי תוך נקיטת זהירות במינונים

29/11/2018 | 14:44 | מאת: Cami

האם מינון של התרופה 0.25 מותר עם שאר התרופות?

26/11/2018 | 14:43 | מאת: אלי

פרוזק מרזה אותי וגם מדכא. מירו ידועה כמשמינה. עם אני משלב ביניהם אני ישמין או ירזה? בנוסף,מה המינון הכי גבוה שאני יכול לקחת בפרוזק עם אני לוקח 30 מירו.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר עד 60 מג וזו תגובה אינדיווידואלית!

25/11/2018 | 12:56 | מאת: אלי

שלום שבוע טוב רציתי לדעת האם יש דבר כזהocd רק במחשבות כי לי יש מחשבות משונות ואני מפחד שזה לא פסיכוזה מטופל בסורקסט 30 מג קשה לי לעלות ל 40 עושה לי ממש רע כבר קרוב לחודשיים אני במלחמה יום יומית הדבר היחיד שמרגיע אותי בעבודה זה אסוויל 5 מג שאותו אני נוטל בבוקר במשך יותר מחודש לצערי זה הדבר היחדי שעוזר לי ומפחד לא להתמכר כמו כן מטופל בשיחות אבל לcbt יש לי היכרות עם המפיסכולגית שלי 20 שנה לסירגוין עברתי איתה המון והיא לא מו חית לcbt ואומרת שיש לי הפרעות חרדה ובעזרת טיפול דינאמי נעבור את זה אהל אין לי סבלנות אני לא מוצא שום הנאה מכלום בחיים במשך החודשיים האלה אני בן 40 גרוש פלוס 2 גר עם ההורים עובד בעבודה מסודרת והורים מאוד תומכים בי נפשית (אמא בציעורתה עברה דיכאון אחרי לידה)והיום היא אישה הכי חזקה שאני מכיר אמא לא אשת מקצוע מהתחום אבל בתור חוויה שהיא חוותה בדיכאון היא אומרת ככל שעוצמות חזקות יותר כל יהיה לך קל בעתיד אתה מתחשל לצערי אני מתייסר מזה שאני צריך לקחת את האסוויל כי יש לי פחד לא להתמכר אני מאוד אוהב את הכדור הזה האם יש אפשרות להוסיף לסרוקסט עוד כדור שיייצב אותי ויחזיר לי את החיים שהיו לי לפני כמה חודשים כי אני ממש מותש מזה אני טיפוס שמח אופטמי וכו... ואיבדתי את זה לאחרונה מכונס מתוך עצמי ללא שום עניין מה גם שהסרוקסט גם מדכא אותי מינית ויש לי פחד גם לייצור קשרים חדשים במצב הזה אודה להתיחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

השילוב אפשרי ואף מקובל

25/11/2018 | 10:18 | מאת: נועה

שלום ד''ר. מעט לפני שאבא של בן זוגי נפטר הוא נשלח לפסיכיאטר עקב דכאון, במכתב הסיכום של הפסיכיאטר הוא רשם כי יש חשש לפיגור שכלי קל/ פיגור סביבתי. בן זוגי ואחיו לא מאובחנים בשום בעיה בסגנון. האם יש חשש שהבעיה תורשתית ועלולה לעבור לילדינו? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הציטוט מדובר באפשרוץת ולא באבחנה

24/11/2018 | 17:48 | מאת: אני

שלום התחלתי ליטול קלונקס. לא באופן קבוע אלא כתרופת sos לתחושות חרדה. נטלתי עד עכשיו פעם ביום 0.25 מג' במשך יומיים. האם ניתן לנהוג לאחר שנוטלים קלונקס?

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה עלולה להשפיע על כושר הנהיגה ועל כן אסור!

22/11/2018 | 10:40 | מאת: יעלי

שלום האם ניתן לקחת 2 כדורי רמוטיב ביום (בוקר וערב) וגלולות למניעת הריון? צריך הבדל כלשהו בין התרופות או שאין בעיה לקחת גם וגם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה אינטרקציה תרופתית וכדאי להעריך אותה!

21/11/2018 | 10:31 | מאת: מרי

אני בטבעי אדם שקט ומופנם מאוד מטבעי. אין לי כמעט קשרי חברה למעט משפחה ועבודה הלכתי לטיפול לפני כשנה כדי ללמוד לאהוב ולהיות בקשר עם ב"א. לאחרונה יש יותר ויותר שתיקות בטיפול הדבר מתסכל אותי מאוד, חשבתי לסיים את הטיפול מכיון שאני לא יכול לסבול את השקט שנשך רגעים ארוכים מדי גם כשהמטפל מנסה לפלס לי דרך לא מצליח לצאת מזה. האם יש צורך לשנות את הסוג טיפול?

22/11/2018 | 21:10 | מאת: רונית

במקומך הייתי מטפלת בבעיה ולא "בורחת" ממנה. האם חשבת לרשום מה אתה מרגיש וחושב, בזמן שאתה שותק בטיפול? במקום לשתוק, תדבר דרך כתיבה. רונית. oe0001112@gmail.com

יש משמעות לשתיקה וכדאי לעבוד על כך בטיפול.

20/11/2018 | 10:51 | מאת: אהוד

שלום רב, אני בן 40 מטופל כשנתיים בתרופות טרזודיל סטילנוקס וסבוטקס. בחודשים האחרונים אני סובל מתופעה מוזרה במיוחד. אני קם בלילה אוכל כמויות גדולות של אוכל וחוזר לישון. ברוב הפעמים אני לא זוכר שקמתי בלילה ואכלתי. שאלתי האם זו תופעה מוכרת בקרב המשתמשים בתרופות הנ"ל? האם התופעה קשורה לתרופה מסויימת מבין התרופות שציינתי? מה ניתן לעשות או לשנות בטיפול התרופתי על מנת להפסיק את בולמוסי האכילה באמצע הלילה. אציין כי במהלך היום אני מקפיד על תזונה בריאה. שמנתי מאוד בגלל בולמוסי האכילה.

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי 'מאשים' את התרופות עד שיוכח אחרת! כדאי לחשוב על שינוי! בהצלחה!

20/11/2018 | 10:44 | מאת: אלמונית

מה עושים איך מרגיעים את הלחץ והחרדה? מצד אחד אני עצבנית ובחרדות ורוצה ללכת לטיפול מצד שני יש לי התקף חרדה מפסיכיאטרים ואני לא הולכת מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מבקש מהפסיכיאטר משהו להרגעה בתחילת הטיפול בכדי לשבור את המעגל! בהצלחה!

20/11/2018 | 10:37 | מאת: אלי

שלום דקטור נוטל חודש ימים סרוקסט 30.מג ועכשיומעולה בהדרגה ל 40 אני נוטל את הכדורים בלילה במנה אחת ולא מחלק ... כי בבוקר לא עושה לי טוב יש לציין שאני בן 40 סובל מocd ללא טקסים אני לא מרגיש כרגע שינוי בנוסף אני נוטל אסוויל 5 מג יותר מחודש זה הכדור היחיד שנותן לי מענה מיידי והאמתי אני מפחד לא להתמכר אליו ברצוני לשאול אותך מספר שאלות האם כדי להחליף.תרופה או להמתין? בבוקר קשה לי לקום כלומר אני ער אבל פיסית קשה לי לכלום כטלי תפוס האם זה בגלל האסוויל אודה להתיחסותך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שווה להמתין עדיין- זה עשוי להשתפר! בהצלחה!

20/11/2018 | 00:16 | מאת: שרית

ערב טוב .אני אם למתמודדת בסכיזופרניה מזה 8 שנים הטיפול התרופתי לאורך השנים בהתחלה היה רסיפרדל עברו לסרוקאל ואחכ לזיפרקסיה.זיפרקסחה שינו מינון מהתקף להתקף .יש לציין שנתיים היה שקט רןגע .ברגע שסיימה שירות לאומי הישיבנ בבית ואי מציאת העבודה גרמה לה לטריגר להתפרצות התקף שהיה סתחילת ספטמבר נמשך שבועיים וחלף ןשוב התקף בתחילת אוקטובר.בהתקף הראשון המינון עלה ל15 מג ועכשיו 20 מג .לפני שבוע עברה לאשפוז יום במקום שנקרא בית רעים סנתניה .שלוחה של בית חולים טיפולי יום במרכז אזור התעשיה .הילדה חוזרת משם כל יום בוכה עם דכאון נוראי לדעתם היא בהסתגלות לא עושה הרבה שם .עדיין לא בשום קבוצה וחסרת מעש בטענה שהיא בהסתגלות .ההתקף האחרון מלווה בדכאון נוראי וגם תחושה של שיניים נהרסו לה היא כל היום קוראת באינטרנט מידע וטוענת שיש לה נסיגה .טוענת שיש לה ריח לא טוב .טוענת שהאנשים לא מתחברים אלייה שם היא כל היום לבד .הרופא אמר לה שאם היא רוצה להיות איתו היא חייבת להחליף טיפול ללפונקס קודם לעשות בדיקות דם.היא בחששות ופחדים מהטיפןל .לעשות שינוי תרופתי עד שתופס גם לוקח זמן אשמח לעזרה בבקשה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לפונקס הינה תרופה מעולה וכדאי מאוד להתאמץ עבורה! בהצלחה!

שלום מזה כמה שנים אני נוטלת 10 מג ציפרלקס וכמו כן סרנדה. לטיפול בדיכאון וחרדה. לפני חצי שנה איבדתי אדם קרוב. והפסיכיאטר המטפל העלה לי את המינון של הציפרלקס ל15 מג. מבחינת החרדות והדיכאון יש שיפור משמעותי. אך מאז העלאת המינון אני סובלת מצרבות שלאחרונה התגברו. אציין שמעולם לא סבלתי בעבר מצרבות גם לא בהריונות. מעיון בעלון התרופה ראיתי שרשום בתופעות לואי צרבת. האם יש קשר? והאם ירידה חזרה למינון הקודם תכחיד את תופעת הלואי הזו? אני מניחה שחלק מחווית הצרבות שלי קשורה גם בחרדות שאני חווה לעיתים לאחרןנה. אך חוששת מאוד מנןכחותן בחיי. הצרבות עצמן מעוררות בי חרדה גדולה ואני מוצאת את עצמי בכדור שלג שמתגבר. חרדה שמתבטאת בצרבת וחרדה מהצרבת.... זה רק גובר וגובר אנא עזרתכם תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מוסיפה שמבחינת התזונה אין שינוי. ולא היה שינוי. להיפך מאז תחילת הופעת הצרבת אני מקפידה על תזונה מאוזנת ובריאה יותר בהתאם להמלצות נגד צרבת.

שלום לך הייתי חושב על תרופות מהקבוצה הזו ששיש להם טרופיזם למערכת העיכול. ויש כאלה! בהצלחה!