פורום מין ומיניות

מין ומיניות הם חלק טבעי, בריא ומשמעותי בחיינו בכל גיל. הם משפיעים על מצב רוחנו, בריאותנו הפיזית והנפשית ומושפעים ממנה. מיניות תקינה משפיעה באופן ישיר על שביעות הרצון שלנו ועל איכות חיינו. יחסים מעורערים עם בן הזוג, מחלות פיזיות ונפשיות ותרופות שונות עלולים להשפיע על החשק ועל תפקודנו המיני. במצבים כאלו, אנו נוטים להאשים את עצמנו, להאשים את בן הזוג, לשמור זאת כסוד לעצמנו ולעיתים אנו יכולים לחיות כך שנים רבות מבלי לחשוף את הקושי או לטפל בו. יתכן שהביך אותנו לדבר על כך, לא ידענו שאפשר, לא ידענו למי לפנות, ויתכן שפשוט לא הרשינו לעצמנו לעשות זאת. אנו מציעים לכם כאן מקום בו תוכלו לשאול את השאלות המטרידות אתכם בנושא מיניות - אישית וזוגית ומבטיחים להתייחס ברצינות הראויה ובמקצועיות הנאותה.
1422 הודעות
1296 תשובות מומחה

מנהל פורום מין ומיניות

שלום, אני מעוניינת להיכנס להריון עם מישהן, אבל במקביל אני שוכבת עם מישהו אחר עם קונדום. האם יכול להיות שישאר בתוכי קוטל זרע מהקונדום שימנע ממני להיכנס בהריון? לפעמים זה יכול להיות אפילו באותו יום.. תודה

שלום לך
עקרונית לא נראה לי... זה לא מה שימנע ממך לניכנס להריון.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום אני זוגתי מקיימים ילסי מין מלאים למעלה משנה לחףלא אמצעי מניעה בזמן האחרון התחיל לשרוף לי איבר המין יום אחרי הסקס אני מסתובב עם צריבה בעטרה ולאורך איבר ישנה סיבה מיוחדת לזה? היא לא מרגישה כלום

שלום לך
מציעה לפנות לרופא משפחה או לאורולוג לבדיקה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

היי אני בן 20 ויש לי חברה ראשונה בת 18 ואנחנו ביחד כמה שבועות בינתיים אנחנו רק מתנשקים ונוגעים אחד בשני מעל בגדים. אני לא לוחץ עליה לכיוון של מין אבל כן הייתי רוצה לראות אותה ערומה או לפחות עם תחתונים וחזיה אבל היא לא כלכך מסכימה לזה ואני לא לוחץ עליה יותר מידי. בחודש האחרון היינו 2 פעמים בים ואהיא לבשה בגד ים שני חלקים שממש הבליט את השדיים שלה. בפעם השניה כשהיינו במים התחבקנו צמוד ומזמזתי לה את הישבן וגם נגעתי לה בחזה והיא ממש שיתפה פעולה אפילו באיזה שלב הרגשתי שאני כמעט גומר אז התרחקתי ממנה קצת. העניין הוא שציפיתי שעכשיו היא תסכים להשאר עם חזיה ותחתונים אבל היא עדיין לא מסכימה. אני לא כלכך מבין מה ההבדל בין ביקיני לבגדים תחתונים, הבטחתי לה שאני רוצה ללטף אותה כמו בים אבל זה לא עזר. זה בגל שהיא לא סומכת עלי ? אני קצת מבולבל ממה שהיה בים לעומת זה כשאנחנו בבית

שלום לך
זה נשעמע שיש לך ולחברתך קשר יפה ודברים מתפתחים בו בטבעיות.
אתם מאד צעירים וחברתך רק בת 18, זו התנסות ראשונה לשניכם בקשר והכל מאד חדש ולא מוכר. חברתך מקשיבה לעצמה ולמה נכון לה מבחינת מגע וקרבה ומאפשרת זאת כשמתאים לה. מציעה לך לכבד את המקום בו נמצאת ולא ללחוץ עליה להאיץ או לעשות משהו שהיא עדיין לא מוכנה אליו. מבינה את הלהיטות שלך, אך גם אם תחכה קצת , דברים יקרו בקצב הטבעי שלהם בטבעיות ואולי אפילו יותר בכיף.
לחץ יוצר התרחקות, תסכול ולעיתים כעס. אז מציעה להפסיק איתו ופשוט לזרום עם הקשר ועם ההתפתחות הטבעית של הדברים.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

08/07/2018 | מאת: מודאגת

אני וחבר שלי דתיים בני 20, אנחנו עושים סקס "יבש"- הוא מוצץ לי, אני לו, ולפעמים הוא מענג אותי על הדגדגן עם הבולבול שלו. אני מקבלת מחזור קבוע כבר המון שנים והחודש הזה המחזור עדיין לא הגיע. עברו כבר 4 ימים מהיום שאני מקבלת מחזור בדר"כ. עשיתי בדיקת הריון בלילה (היה כתוב שצריך לעשות בבוקר אבל לא יכלתי) והתוצאה הייתה שלילית. למה המחזור שלי מאחר ? תודה !!

שלום לך
מציעה להתייעץ בנושא עם רופא נשים
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

אני מאוננן כשנה- שנתיים ובכל הזנתיים האלה אוננתי לא בדרך הרגילה אלה בדרך אחרת. אני מאונן בשכיבה על הבטן שהבולבול בין היד שלי לבטן שלי קראתי באינטרנט שזה מסוכן ואני מודאג מאוד שאלתי הרבה שאלות בהרבה פורומים ולא הייתה תשובה אני מתחנן שתעזרי לי זה ממש מפחיד אותי "אמרת שאת פה בישבילנו". תודה

שלום לך
לא נשמע לי שזה מסוכן, צורת האוננות שאתה רגיל אליה. אין לך מה לחשוש.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

מעוניין במרשם ללויטרה לטיפול בחרדת ביצוע. האם ניתן לקבל דרך רופא משפחה או רק דרך רופא מומחה?

שלום לך
ניתן לקבל מירשם דרך רופא המשפחה
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

נסינו אני וחבר שלי לקיים יחסי מין בפעם הראשנה , היה לי הרבה כאבים אבל מה שהלחיץ אותי שהיה לי כאבים בפי הטבעת (זה היה ויגינאלי) זה נורמלי או שלפנות לרופא ?

שלום לך
מאד מציעה לך לפנות לרופא נשים .
כל כאב מחייב בדיקה
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

לאשתי היה קושי מההתחלה ביחסי מין, ועכשיו אחרי טיפול מיני וזוגי עם מאמנים ופיזו של האגן, אפשר לחדור לבפנים, אבל בעומק יש לה עדין כאב, והמטפל טוען שככל שתמשיך בתרגול היא לא תכאב כלל, הבעיה שלי שנודע לי שיש לה משיכה לילדים קטנים לבנים, ומצד אחד רוצה שאהיה חזק במיטה וקשה ומצד שני הםנטזיה שלה זה ילד, אני צעונין יותר בסקס והיא פחות עד עכשיו היה תירוץ של כאב אבל היא רוצה שעכשיו נרד בתדירות, השאלה שלי האם ניתן לטפל במשיכה לילדים ולגרום לה להימשך אלי יותר????

בן 37, סובל שנים לפרקים מכאבי פאנטום בפין, באזור מסויים מסביב לחלק מהבלוטה. האם יש טיפול, כיוון לשיפור שלא כולל משכחי כאבים?

שלום לך
המושג " כאבי פנטום" הוא מושג שמדבר על כאב באיבר שלא קיים. אני מניחה שאתה מתכוון לכאבים בפין.
בכל מקרה נכון לשלול קודם כאב ממקור פיזי ולכן הכי נכון ללכת לבדיקה רפואית.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום,רציתי לדעת תוך כמה זמן הכלמידיה פורצת,האם היא יכולה לצאת כתסמין של פצעים באיבר המין הנשי במידה ונדבקים תוך כמה זמן החיידק מגיע לגוף,ותןך כמה זמן הסיכוניים הקיצוניים שיש במחלה יכולים להתחיל לפעול

שלום לך
מציעה להתייעץ עם מרפאת לוינסקי לאבחון וטיפול במחלות מין. 03-5373738.
ניתן להתייעץ איתם אנונימית בנושא.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

אנחנו נשואים כבר 16 שנה עברנו הרבה מתח בשנה האחרונה כמעט גם גירושים יש לציין שאני מאוד משתדלת לשים דברים מגרים וגם לגרות הבעייה שכבר בחודש האחרון כבר מס פעמים שאנחנו בייחד עומד לו פתאום נכנסים אין נגמר לא עומד יש לו הרגלי שתייה יכול לשתות בערב כוסית ויסקי בירה גם בשבתות האם משפיע מה עושים זה ממש מציאות לא פשוטה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר,
ראי תשובתי הקודמת אליך .
בעקרון הייתי מציעה שבעלך יפנה לרופא משפחה, כדי לראות אם הכל כשורה אצלו פיזית.
במידה והכל כשורה, יתכן ויש סיבות נפשיות או אחרות כמו משבר מסויים שעבר, עומס בחיין או משהו אחר שמשפיעים על תפקודו.
יתכן והשתיה המרובה גם היא חלק די נכבד בעניין.
ראי תשובתי המפורטת קודם.
כאן במידה ותצטרכי עוד סיוע
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

היי יש לי חברה כבר שנתייים והסקס בינינו מהנה לשנינו אנחנו נוסעים לפעמים לצימר ומזמינים מישהי שתעשה לנו מסאז. בהתחלה היא עושה לי ואחר כך לחברה שלי ( זה מסאז אמיתי מקצועי ללא שום דבר מיני ) כשעושים לחברה שלי אני שוכב במיטה מכוסה בשמיכה ומסתכל. זה מאוד מאוד מגרה אותי ואני גם מאונן מתחת לשמיכה בלי שיראו אותי, פעם אחת בלי כוונה גם גמרתי תוך כדי אבל כמובן הסתרתי את זה - האם לגיטימי לעשות דבר כזה או שזה אסור ? עכשיו הפנטזיה שלי היא שתוך כדי זה שהבחורה עושה לחברה שלי מסאז אני מתחיל ללטף את חברה שלי בכל הגוף וזה הופך למשהו מיני עד שאני מאונן לה והיא גומרת. המסאזיסטית עצמה לא מעורבת בשום צורה, אני לא נוגע בה ואני נשאר לבוש. האם כדאי לנסות להגשים אותה ואם מישהי מגלה התנגדות תוך כדי פשוט להפסיק ? או שזה ממש לא הגיוני ואסור.

כשאני רואה פורנו אני תמיד שמה בחורות שמאוננות ,רק זה מחרמן אותי אם נגיד אשים גבר ואישה מזדיינים זה לא יחרמן אותי בכלל .. מה זה אומר? משהו דפוק אצלי?

שלום לך
את בסדר גמור. פשוט זה מה שמדליק אותך. במיניות אין בסדר ולא בסדר. כל אדם צריך לגלות מה נכון לו ומה מדליק אותו .
לקבל את מה שהוא מעדיף ולהנות מזה.
אם זה סוג הפורנו שאת מעדיפה, אז זה סוג הפורנו שאת מעדיפה, רק עכשיו מה שאת צריכה לעשות הוא פשוט להרגע ולא לדאוג ולהבין שזה לגימטימי לגמרי ובסדר לגמרי.
והכל תקין אצלך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

אנחנו נשואים כבר 16 שנה בשנים האחרונות אפשר להגיד שהסקס מאוד טוב רק בכמה חודשים האחרונים יוצא שאנחנו נכנסים למיטה מתחילים במשחקים מקדימים עומד לבעלי אחרי כמה דקות אין כלום אני רוצה לציין שבעלי שותה אלכוהול זה בערב קבוע כוסית וויסקי אחהצ בירות בשבתות גם שותה אני מקשרת את זה עם השתייה הוא נמצא בהכחשה מה עושים האם זה נכון אני כבר מתוסכלת כבר יצא לנו בחודש האחרון איזה 4 פעמים שהכול מת פתאום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
משהו השתנה בחודשים האחרונים לדברייך, יתכן וזה מצבו הבריאותי או הנפשי של בעלך, שמשפיע על תפקודו המיני ויתכן וזו השתיה המרובה שאת מתארת, אולי משהו השתנה בחייו שמשפיע עליו, איני יכולה לדעת. (משבר כלשהוא, עומס יתר, אופי היחסים ביניכם)
אך מה שכן , נכון שתדברי עם בעלך לאו דווקא על תפקודו המיני, אלא בכלל על מצבו הבריאותי, הנפשי, הציעי לו שאם יש שינוי שבתור התחלה ילך לרופא משפחה.
איני יודעת מה עוד קורה בחייו ויתכן ומשפיע, אך כן מציעה שגם את יכולה להגיע לפגישת יעוץ לבדך כדי לבדוק את הדברים ולחשוב איך לסייע לו. יש הרבה מקרים שכך מוצאים דרך גם לגייס את בן הזוג לטיפול.
אשמח לסייע בהמשך
efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסכמת
www.efratmanor.com

תכף בת 20. יש לי חבר שנה וחצי והוא מנסה כבר תקופה לנשק אותי (לשון) ואני ממש נרתעת ומורידה את הראש. זה מתסכל אותי ממש, עצם הידיעה שאף פעם לא התנשקתי ואני לא יודעת מה עושים מפחידה אותי מאוד.. אני יודעת שהחרדה ממגע באה ככל הנראה בעקבות הטרדה מינית שעברתי בעבר אבל אני מרגישה שזה ממש משתלט עליי וכל הזמן שאני איתו אני עסוקה בלחשוב מה יקרה אם הוא ינסה שוב, קל וחומר כשנשכב מה אפשר לעשות?

שלום לך
בראש ובראשונה מציעה לך לשוחח עם החבר. מנסיוני, אחד הדברים שעוזרים להתמודדות מחרדה ממגע, הוא לא לשמור זאת בסוד , אלא לשתף. חברך כפי הנראה אינו מודע לרגישותך ולקושי שלך בנשיקה , מניחה שאם תשתפי אותו יוכל לגלות יותר רגישות. גם כאן ניתן לעשות את הדברים בהדרגה ולא בבת אחת , בצורה שמעוררת בך התנגדות.
חושבת שאתם יכולים להתחיל מנשיקות ללא לשון ולאט לאט תראי איך את מרגישה, אבל הוא חייב להיות שותף, ואת צריכה להגיד לו כל פעם איך את חשה עם זה כדי שתוכלו להתאים את אופן הנשיקה למקום בו את נמצאת ולמה שנכון לך באותו רגע.
כמו כן, יתכן ונושא ההטרדה המינית עדיין לא מעובד אצלך ומנהל אותך. במקרה כזה נכון לחשוב על טיפול קצר שיסייע לך לבדוק איך זה משפיע עליך ולעבד את החויה שעברת.
אשמח לסייע בהמשך במידת הצורך
efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

22/06/2018 | מאת: בן 30+

שלום רב, כשהייתי קטן עשו לי מה שקוראים ״ברית מילה״, אני היום בשלהי שנות ה30 לחיי על אף שבעל איבר גדול מהממוצע, מדוכא, אובססיבי לגבי שלמות הגוף שהושחת וחש פגום. לא מצליח להשתחרר מתחושת האובדן ולא מרוצה מהמראה המגוחח שיש לזין נימול. האם ישנה פריצת דרך בשחזור איבר מין לגברים? הבנתי שיש תהליך חלקי של מתיחת העור במשך כמה שנים אבל זה גם לא פרקטי, גם לא טבעי וגם לא באמת משחזר את כל האנטומיה המקורית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
כפי הנראה הפתרון כאן הוא לא פיזי.אלא נפשי. התייחסות לחוסר הקבלה של גופך ושל מיניותך והשלמות עם איבר מינך וצורתו.
בעיני נכון שתלך למספר שיחות עם מטפל מיני מוסמך לשם בדיקה ועבודה על הקושי שלך לקבל את גופך והשאיפה שלך לשלמות.
שכן זו, גורמת לך לדבריך לדכאון ופוגמת באיכות חייך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום, לקחתי גלולת אלה לאחר שבזמן קיום היחסים (הקונדום נקרע די בהתחלה אבל לא רציתי לקחת סיכון) אם ברצוני להתחיל גלולות (יש לי כבר מרשם מהרופאה שלי) מתי רצוי להתחילן ותוך כמה זמן אהיה מוגנת. האם העובדה שלקחתי אלה משפיעה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
ממליצה להתייעץ על כך עם הרופאה שלך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

קניתי כדורים סינים לחיזוק ריצפת האגן שלי. החדרתי את הכדור לנרתיק וניסיתי "להרזיק" אותו בנרתיק אך ללא הצלחה. איך משתמשים הכדורים? ומה אני יכולה לעשות כדי להצליח להחזיק את הכדור בנרתיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
מניחה ששווה לך להתייעץ עם פיזיותרפיסטית רצפת אגן.
תפקידן לסייע ולהדריך בתרגילים לחיזוק רצפת אגן ויש כל מיני שיטות.
תרגילים שונים לחיזוק השרירים ועבודה עם ביופידבק.
פיזיותרפיסטיות כאלה ניתן למצוא בקופות החולים ובאופן פרטי
מאחלת לך הצלחה בהמשך
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com
.

שלום נראה לי שאיבר המין שלי גדול מהממוצע. האורך 23 סמ וההיקף 15 סמ. לדעתי זה מפריע לבת הזוג לפי הערות לאחרונה, מפריע לה שזה בולט מהמכנסיים שלי ושכואב לה בחדירה.. האם זה באמת נחשב גדול יחסית לאחרים ואיך גורמים לבת הזוג להשתחרר בנושא..

שלום לך
יתכן ובת זוגך חשה בכלל לא נח עם מיניות באופן כללי.
זה אולי מתבטא בקושי שלה עם איבר מינך ובכאב שהיא חשה ביחסי מין (שלא חייב להיות קשור כלל לגודל איבר מינך)
חושבת שנכון שבת זוגך תגיע למספר שיחות של יעוץ מיני על מנת לבדוק מה המעצורים שלה במיניות ואת נושא הכאב ביחסי מין, לא הייתי מקלה ראש בכך.
מה שבטוח אם כרגע כואב ממליצה בשלב זה להימנע מפעולות מיניות כואבות.
אשמח לסייע במידת הצורך
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

13/06/2018 | מאת: אנונימית

שלום,אני בת 22 ולא קיימתי יחסי מין אף פעם. בגלל שאין לי ניסיון עם בחורים אני לא יודעת אם נהוג להסיר את כול שיער הערווה או להשאיר אותו. כרגע אני לא מורידה אותו אבל אני חוששת שאם אהיה בסיטואציה אינטימית עם גבר אחשוש להיפתח אליו ולקיים איתו יחסי מין שלא יחזוב עליי שאני לא סטרילית או לא נשית.

שלום לך
בתור התחלה חשוב שתבדקי עם עצמך מה מתאים ונכון לך. האם את חשה נח עם שער ערווה? הרבה שער ערווה? מעט? אולי בלי? כמות שער הערווה לא מעידה על סטריליות או נשיות וזה עניין סובייקטיבי לחלוטין.
מה שחשוב שקודם כל תרגישי בנח עם גופך. וזה בשלב ראשון מה שצריך להנחות אותך. במידה ותגיעי לסיטואציה מינית עם גבר את כבר תחושי מה מתאים ונכון לך.
סימכי על עצמך ועל תחושותייך., זה מה שהכי חשוב.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

היי אפרת. אני בחור בן 28 עם זוגיות של מעל 6 שנים,אני נמשך לכפות רגליים של נשים וצופה בפורנו בעיקר של כפות רגליים.אני כל כך רוצב לשתף את בת הזוג אך לא יודע איך לעשות זאת ומתבייש מאוד. רמזתי לה לא מעט פעמים אבל אני לא חושב שהיא מבינה אותי.. א.האם זה תקין שזה הדבר שהכי מושך אותי? ב.זה עלול להפחיד את בת הזוג ?או לגרום לה לחשוב שאני מוזר או משהו כזה? תודה,רוני.

שלום לך
בתור התחלה אין לך סיבה להרגיש רע עם משיכתך לכפות רגליים. כל אחד נמשך לדברים אחרים, אוהב חלקי גוף מועדפים או מעדיף סיטואציות מיניות אחרות.
נשמע שאתה מאד מתבייש במשיכתך זו, וחש שאולי חברתך תיבהל ולא תקבל אותה, אותך וזה אולי מה שיקבע את עתיד הקשר שלכם, אתה שם על כך המון משקל. .
לדבריך היא איתך שש שנים ואני בטוחה שיש בסיס מאד חזק ויציב לקשר שלכם והרבה דברים שבגללם היא אוהבת אותך ונמצאת איתך. ודבר זה הוא לא הדבר היחיד שקובע מי אתה או צובע את כולך בעיניה.
חושבת שאולי נכון לך לשתף אותה לאט לאט ולא בבת אחת אם אתה חושש מכך.
יתכן ונכון שתתחילו לשוחח על פנטזיות ולשתף זה את זו בהם ואז לאט לאט תוכל לשתף בעדינות. חבל שתרגיש שאתה מחזיק סוד כל כך גדול מבת זוגך ושתשים עליו משקל כל כך כבד. אתה גם אולי יכול להיות מופתע מהתגובה המקבלת שלה.
בכל מקרה , שווה שתתחיל לשתפה לאט לאט באמצעות שיחה על פנטזיות ותחוש את השטח בעדינות.
זה משהו שהוא חלק ממך וחשוב לך, ולא חושבת שאתה צריך להתעלם ממנו.
מאחלת לך הצלחה
וכאן אם תצטרך בהמשך
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

בת 29. בזוגיות עם אשה מזה 10 שנים. לאחרונה התחלנו להשתמש באביזרי מין .בימים האחרונים. כל פעם מרגישה הפרשות מרובות מהנרתיק. בייחוד לאחר שאנו מקיימות יחסים עם אביזרים....עולה בי חשש לזיהומים ...אני מקפידה לנקות את האביזרי מין בכל שימוש. עם מים וסבון. לפני הסקס ואחרי. ואנו לא מעבירות אותם מאחת לשנייה. רציתי לבדוק האם באמת קיים סיכון לזיהום ? זה נורא מפחיד אותי.

שלום לך
לגבי הפרשות מרובות מהנרתיק אולי שווה שתיבדקי על ידי רופא נשים. יכול להיות שזו תגובה טבעית של הגוף לשימוש באביזרי המין שיוצרים עוררות ובעקבות כך גם הפרשות מוגברות. אם את מודאגת ממהות ההפרשות רופא יסייע לך כאן בבדיקה.
נשמע שאתן פועלות נכון בשימוש באביזרי מין ובחיטויים כל פעם עם מים וסבון.
ואם אתן נהנות מהשימוש בהן ועושות זאת בצורה נכונה, מניחה שאין כאן סיבה לדאגה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום רב אני בן 22 מעוניין להגדיל את איבר המין. שמעתי על מכשיר בשם אנדרו פינס שמגדיל את האיבר בדרך טבעית אשמח לקבל חוות דעת ממשהו עם ניסיון אם המכשיר האם זה עובד ? והאם יש סיכון ממשי לאיבר המין ?

שלום לך
לא מכירה אבל מאד מאד ממליצה לך להיזהר מהבטחות שונות להגדלת הפין.
בעיני תמיד יכול להיות נזק מזה.
וחבל שתתחרט אחר כך.
אולי נכון ללכת לטיפול מיני או מספר שיחות וללמוד לקבל את עצמך, את מי שאתה ואת איבר המין שלך כפי שהוא. יתכן גם שאתה שופט את עצמך לחומרה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

היי, אני בת 21 ועדיין לא חוויתי אורגזמה עם עצמי ועם בן זוג. אני חווה אורגזמה רק כשאני משתמשת בוויברטור. אני לא חושבת שהעניין הוא בבני הזוג שהיו לי, אלא בעצמי, הרי אם הייתי מצליחה לגמור עם עצמי המצב היה שונה. אני מרגישה שהרגלתי את עצמי לעוצמה חזקה מאשר אצבע או לשון לצורך העניין והכל נעים לי אבל אני לא מצליחה להגיע לשיא ואני משתעממת אחרי 3 דקות. אני רוצה להגיע לאורגזמה עם הבן זוג שלי נטו בעזרתו ואני לא מצליחה, זה מתסכל. מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך,
אכן כפי שאת מציינת היכולת שלך להגיע לאורגזמה היא דרך התנהגות נרכשת.
מתוך הרגל ההתנהגות שפיתחת, התרגלת להגיע לאורגזמה בעיקר באמצעות ויברטור.
ונכון, עוצמתו של הויברטור אכן חזקה יותר גם ממגע יד ואפילו ממין אוראלי.
מה שאני מציעה לך בתור התחלה הוא לנסות לעשות קצת שינוי בהרגלי האוננות שלך עם עצמך ולנסות להשתמש בידייך ולא בויברטור ולחקור איך אולי תוכלי גם בדרך זו להגיע לאורגזמה. כשתכירי עוד דרך , תוכלי גם להנחות את בן זוגך איזה מגע, היכן ובאיזה עוצמה את זקוקה ותרחיבי את הדרכים בהם את יכולה להגיע בהן לאורגזמה.
הכל כאמור, שינוי של הרגלי התנהגות.. זה יכול לקחת קצת זמן, אך זה אולי יכול לעזור לך ולשנות משהו.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

05/06/2018 | מאת: אנונימי

שלום רב יש לי משיכה מינית ללבוש טיטול, ושאנשים יראו או ידעו שאני לא שולט בצרכים שלי ונדרש לעזרה, טיפול, חוסר אונים שדורש רחמים. אני מעל גיל 20 יש לי גם משיכה חזקה לנשים כרגע לא בזוגיות עקב הפחד שיגלו את הסוד שלי. הייתי בטיפול פסיכולוגי, אך לא עזר....אני כבר לא כל כך מאמין שזה ניתן לשינוי...אם תוכלי להמליץ לי על כיוון לטיפול,שכבר טיפל בכאלה מצבים אשמח. תודה רבה

שלום לך
מניחה שטיפול אצל מטפל מיני מוסמך אולי יכול לסייע, לא יודעת אם לשנות את נטייתך או הפטיש שאתה מתאר.. אך כן לסייע לך להבין אותו וללמוד איך להתמודד איתו ולהתנהל איתו מול נשים ופחות להתבייש בעצמך .
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

05/06/2018 | מאת: נער בן 16

שלום, אני בזוגיות עם נערה בת מיני כבר שנה וחצי, לפני כחודשיים שלושה, החלטנו שאנחנו מוכנים למין מלא, בחדירה. אני, לא חשבתי על זה מעולם לפני כן, לא אוננתי, לא צפיתי בפורנו, בקיצור, לא הייתה לי מיניות שהיא מלבד מה שהיה לי איתה... כששכבנו בפעמים הראשונות, שפכתי מיד עם החדירה, בלי תחושת הנאה כלשהי, דיברנו על זה וחשבנו איך לפתור את זה, מאז הצלחנו לקיים יחסי מין של יותר מרגע אחד (למעשה אפילו של כחמש דקות בערך) שלוש פעמים, כאשר פעם אחת מהן כבר שפכתי לפני כן, ולכן החוויה לא הייתה מקסימלית בשביל שנינו. בשבועות האחרונים אני שוב גומר ברגע החדירה, או כחצי דקה מאוחר יותר (טכנית שיפור...) ושנינו מאד מתוסכלים מהעניין... קראנו כל מיני מאמרים ומקורות אבל אף אחד מהם לא עזר, או שלא הצלחתי ליישם... אני אשמח לדעת אם יש עוד מישהו שנתקל בבעיה דומה, ואם יש אפילו מישהו שמכיר פתרון....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
שפיכה מהירה, קורית כשאין שליטה בתזמון של השפיכה.
לפי דבריך מעולם לא אוננת, ולא היה לך כל נסיון עם הגעה לאורגזמה, אז גם אינך מכיר את גופך ואת תגובותיו ובטח גם לא שולט בהם.
השליטה בשפיכה מגיעה עם הזמן ועם תרגול ושליטה והכרות עם תגובות הגוף.
אני אופטימית כי ציינת שעם הזמן יש שיפור, חצי דקה מאוחר יותר.. כנראה שעם הזמן יותר קל לך לשלוט, אבל עדיין לא מספיק.
מניחה שככל שתתרגל, גם לבד באוננות וגם תתנסה ביחסי מין עם בת זוגך דברים ישתפרו.
במידה ולא, בטיפול מיני אצל מטפל מיני מוסמך אפשר לסייע ולהדריך ולתת תרגילים הביתה שמסייעים בהכרות ולימוד תחושות הגוף וזיהוי ושליטה בתזמון השפיכה.
וללמוד לשפר את המצב
מאחלת לך הרבה הצלחה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום אני כמעט בן 50 נשוי עם ילדים. לאורך כל שנות הנישואים אשתי ואני כמעט ולא מקיימים יחסי מין עם חדירה (חוץ מאשר בתקופות שרצינו להביא ילדים ), לאשתי זה לא חסר והיא נהנית מהמגע המיני שיש בינינו וכמעט תמיד גומרת מכך שאני מאונן לה עם היד או ממין אוראלי וגם לי לא כלכך חסרה החדירה. יכול להיות שהסיבה לכך היא שאני גומר מאוד מהר ממש כמה שניות אחרי החדירה , לפני כעשור היינו יחד בטיפול מיני אבל זה לא הביא לשינוי ממשי. מצד אחד אין לי מוטיבציה לטפל בזה ואפילו כשאני מאונן ומפנטז אני לא חושב על חדירה ומצד שני אני אומר לעצמי האם זה נורמלי שגבר לא ירצה חדירה ? ושאולי אני מפסיד הרבה. מה כדאי לעשות ? האם אני מפסיד משהו או שאם לשנינו טוב עם המצב הנוכחי אז אין בעצם בעיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
איני יודעת מה הסיבות לכך שאתם מקיימים יחסי מין ללא חדירה.
יתכן והסיבה היא כי יש לך שפיכה מהירה , אך יכולות להיות עוד הרבה סיבות לכך.
איני יודעת אם אתה מודע אליהן או לא.... אך העובדה היא שמסיבות שונות בחרת או בחרתם לחיות ככה.
חדירה זו עוד דרך של קיום מגע מיני, לא הדרך היחידה וביחסי מין אני מאמינה שאין נורמאלי או לא נורמאלי, יש מה שטוב ומוסכם על ידי שני בני הזוג.
ולפי מה שאני מבינה מדברייך, המיניות שקיימת ביניכם טובה לשניכם.
אתה רק לא מודע לאם אתה מפסיד משהו בכך שאין חדירה או לא.
יש לכם שתי אופציות והבחירה היא שלכם:
האחת להמשיך לחיות כפי שחייתם עד היום, וזאת בהנחה שלשניכם טוב עם זה ואף אחד מכם לא מרגיש מתוסכל מכך..
האופציה השניה:
להחליט שאתם ניגשים לטיפול מיני כדי לבדוק האם ואיך ניתן להעשיר את הרפרטואר המיני שלכם ולבדוק מה בדיוק קורה או עוצר את נושא החדירה.
אבל זו לחלוטין בחירה של שניכם.
מניחה שזה מצריך שיחה ומחשבה משותפת של שניכם, לכאן או לכאן.
מאחלת לכם הרבה הצלחה והנאה ממיניותכם
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

כל פעם שבת זוגתי גומרת יוצא לה איזשהו נוזל לבן מהנרתיק די דומה לזרע אך יותר סמיך ובכמויות גדולות יותר.. מעולם לא נתקלתי בשפיכה נשית כזו.. האם זה נורמלי?

שלום לך
מה שאתה מתאר נשמע מאד נורמלי.
אל דאגה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסכת
www.efratmanor.com

שלום אני עם חברה שלי שנתיים ואני גם חרדתי אז הייתי לוקח ציפרלקס.כעבור שנה איתה הפסקתי את הציפרלקס כי רציתי לנסות בלי(לא היה בעיה מינית) לאחר חודש חזרתי לציפרלקס כי הרגשתי שאני צריך ואז הגיעו תופעות הלוואי של הכדור.עם הזמן התופעה די נעלמה והצלחנו לקיים יחסים באופן תדיר ובלי בעיות.העניין שלפעמים בעיקר לאחרונה לפעמים באמצע האקט היה נופל לי וזה היה מטריד אותה ואפילו מעליב אותה.מאז נכנסתי למן חרדת ביצוע ואני כן מקבל זקפה ואפילו מצליח לגמור אך כל פעם שאני יודע שאני צריך להגיע לידי חדירה המחשבות משתלטות עלי ונעלם הזקפה ובעצם אנחנו לא מצליחים לקיים יחסי מין על ידי חדירה.השאלה שלי האם זה יכול להיות השפעה של הכדור ציפרלקס או שאם אני כן מצליח לגמור ורק שאני איתה לפני אקט מיני זה נופל זה נובע מחרדת ביצוע?(יש לי זקפת בוקר והכל)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
חרדת ביצוע היא דבר נפשי וכדאי לנסות להבין מה הסיבות אליה יותר לעומק.
אתה נכנס למעגל של מחשבות שגורמות לך לחרדה ושמשפיעות על הזיקפה.
מציעה לך ללכת למספר פגישות של יעות מיני כדי לראות איך אתה מתמודד עם זה . בעיני זה יכול לסייע לך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efartmanor.com

שלום! נשואים מזה כחצי שנה, דתיים, ללא ניסיון מיני קודם. יש לנו קושי סביב קיום יחסי מין. בעלי טוען שאני זו אמורה להתחיל לגרות ולפתות אותו, מבקש ממנו לרקוד לפניו ולעשות כל מיני דברים שיגרו אותו, ומשם הוא זה שיגרה איתו ונמשיך לקיום האקט עצמו. הוא מבקש ממני לעשות את הדברים הללו ולצערי אין לי שום חשק לזה ופשוט מעדיפה כבר לא לעשות בכלל. אני סבורה שהוא זה שאמור להתחיל, ללטף, לנשק ולגרום לי להרגיש אהובה ונחשקת לרצות לגרות גם אותו ומשם נמשיך לאקט. הוויכוח ביננו יוצר הרבה מתחת סביב קיום היחסים, אוירה טעונה ויוצא שלפעמים פשוט מוותרים על קיום היחסים והולכים לישון באווירה עכורה.

שלום לכם,
מצבכם לא פשוט. נשמע שכל אחד מכם מבוצר בדעתו.
אבל בעיקר הקושי הוא חוסר הידע וחוסר הנסיון שלכם והקושי בתקשורת ובדיבור על כך ובהסכמה על מה בעצם נכון לשניכם. לכל אחד יש צרכים אחרים מיניים ורגשיים וכל עוד לא תגיעו לעמק השווה תחושו תסכול מתמשך.
ממליצה לכם על מספר שיחות של טיפול מיני זוגי שיתן לכם מעט ידע על הנושא ויאפשר לכם ללמוד טכניקות של תקשורת מינית וישפר את האווירה הטעונה בבית.
אשמח לסייע efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום רב. רציתי לדעת אם השתנה של אישה בסקס זה למעשה הגמירה שלה שזה למעשה השפרצה?

שלום לך,
חשוב לי להפריד בין מספר דברים.
השתנה זו השתנה והיא לא קשורה לאורגזמה נשית.
אישה יכולה להגיע לאורגזמה בעיקר בשני אופנים, אורגזמה חיצונית שקורית מגירוי חיצוני של הדגדגן ואורגזמה פנימית שנגרמת מגירוי נרתיקי. באורגזמה יש נשים שבעקבות גירוי בלוטות הברטולין שנמצאות בקידמת הנרתיק יכולות להגיע גם לשפיכה נשית. נוזל זה דומה בהרכבו לנוזל הזרע , רק ללא זרע ואין בו שתן. בניגוד לשתן שהוא צהבהב ויש לו ריח חריף לנוזל השפיכה הנשית אין צבע, הוא שקוף והוא חסר ריח. נוזל השפיכה הנשית מופרש לעיתים עם אורגזמה ולעיתים ללא אורגזמה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

החבר שלי הוא חייל ביחידה מאוד קרבית ואנו נפגשים אחת לשבועיים בערך כשהוא יוצא לחופשה. אני בת יחידה וקורה שאנו מבלים יחד המון ואנו לבד בבית. מה שמפריע לי שהוא מגיע וכל הראש שלו בקיום יחסי מין אינטנסיביים. עד שהוא לא גומר לפחות 3 פעמים בממוצע תוך שעתיים הוא לא נרגע. וגם זה לא מספק אותו ושוב לאחר הפסקה של כמה שעות שוב הוא מעוניין ביחסי מין. אני יוצאת ממנו מותשת וגם לא פעם איבר המין של שנינו מרוב חיכוך ושיפשוף אדום וכואב. אני מבינה אותו ואני מעוניינת ביחסים איתו אבל ברוגע. הוא ממש באטרף וזה מפריע לי. דברנו על זה הרבה פעמים והוא מצטער אבל אני מרגישה שאין לו שליטה. הוא ממש אובססיבי. חוץ מזה הוא אחלה בחור. מפנק אותי ברמות. אם זה הפתעות של מסיבות ויציאות לבילוי. קניית מתנות בכל מצב. בזבוז על כל מה שאני מבקשת. אין לי טענות. לפעמים אני אומרת לעצמי שזה הפינוק שלו כי הוא ממש ביחידה מאוד קרבית וככה הוא מתפרק לאחר שבועיים קשים. מה את מציעה לי??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
יכול להיות שסקס זה הפינוק שלו, אך לפי דברייך פיזית קשה לשניכם ויש אדמומיות ושפשופים מעודף סקס.
כיון שאת הפרטנרית שלו לסקס, חשוב שיתחשב גם ברצונך ובצרכייך כאן ואם זה יותר מידי עבורך מציעה שתשוחחי איתו ושתנסו להגיע לאיזו דרך אמצע שתתאים לשניכם.
שתלכו כאן מעט זה לקראת זו.
כאן במידה ותזדקקי לעצות נוספות בעניין.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

25/05/2018 | מאת: שאלה

היי רציתי לברר האם יש סכנה לגבר במין אוראלי שגבר עושה לאישה ? הכוונה למין אוראלי שאני עושה לאשתי כשברור שאין לה מחלות מין למיניהן ואם יש סכנה, האם יש הבדל אם אני רק מלקק את הדגדגן או ממש יש חדירה עם הלשון ? ( פשוט קראתי בכמה מקומות על קשר בין מין אוארלי לסרטן...) וגם, האם את יודעת איזה אחוז מהגברים עושה מין אוראלי לבנות הזוג ? וכנ"ל לגבי אחוז מהנשים שעושות את זה לבני הזוג תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
אין כל סכנה אם אתה עושה מין אוראלי לאשתך, במיוחד אם ברור לשניכם שאין לה מחלות מין למיניהם.
אין קשר בין מין אוראלי לסרטן...לפחות למיטב ידיעתי

לצערי אין לי נתונים סטטיסטים איזה אחוז מהגברים עושים מין אוראלי לבני הזוג שלהם וכנל לגבי נשים.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום רב. כמעט כשנה שאני יוצא עם בחורה בת 30 שנושאת עימה סיפור חיים לא פשוט.. עברה בנעורתה אונס קשה, ועקב הטראומה נמנעה מלקיים יחסי מין עם גברים. איתי לראשונה בחייה היא קיימה יחסי מין אחרי הכרות של חודש. בהתחלה היה לא פשוט, היא רעדה מכל מגע שלי, בכתה, הכל החזיר אותה אחורה. אני כמובן נורא נבהלתי ורציתי להפסיק, אך היא תמיד התעקשה שאמשיך. ככל שהמשכנו לקיים יחסים הבכי לאט לאט הפסיק, הרעידות נעלמו והיא התחילה ליהנות. מאוד שמחתי שהיא הצליחה להתגבר על המחסום הגדול שהיה לה, ובאמת חשבתי שנפתח פה פתח ליחסים נורמליים עם בחורה שעד לא מזמן ברחה מכל גבר שרצה להגיע איתה למצב אינטימי. ולמרות זאת, מרגיש פער מאוד מתסכל ביצר/חשק המיני ובליבידו מה שגם משפיע על כל הקשר. אני טיפוס מאוד מיני, שאוהב מין, פתוח מאוד, וגם תמיד היו לי בנות זוג מיניות שאהבו מאוד סקס ועשינו זאת מספר פעמים ביום, רצו שאגמור עליהן בכל מקום.. ואיתה.. היא כאילו מפחדת מאיבר המין שלי, לא מתרגשת שהיא רואה אותו, לא עושה לה כלום שאני מתקלח לידה או עירום לידה, היא לא מתחרמנת ולא יוזמת שום מגע איתי. אומנם היא נהנית מסקס, וגם מידי פעם נהנית מלצפות בפורנו, אך אין לה את אותו הצורך מין כמוני. סקס זה הדבר האחרון שהיא חושבת עליו במהלך היום (או בלילה), כל פעם שאני חרמן היא דוחה אותי וכועסת שאני רוצה מין כל יום. ומרגיש שהיא עושה לי טובה שהיא מקיימת איתי יחסי מין כאילו זה פרס ולא מתוך רצון או חרמנות שלה. גם הסקס עצמו נורא בנאלי, היא לא מוכנה לעשות מין אוראלי (בשום פנים), שלא לדבר על אנאלי.. היא לא מוכנה לנסות עוד תנוחות מלבד מיסיונרי מה שכבר לא גורם לי לגמור ואז היא נפגעת שאני לא גומר ומתפתח ריב. אנחנו כבר שנה יחד.. וזה רק הולך ומחמיר במקום להשתפר. ניסינו ללכת לייעוץ זוגי שבו נאמר לנו שהפער בינינו נורא גדול, ושנינו נמשיך להרגיש תסכול. ובעיקר עקב העבר שלה.. כדאי לשקול האם להמשיך בקשר. מאוד כואב לי לסיים את הקשר איתה, היא נהדרת ובת זוג למופת, אבל התסכול פשוט הורג אותי אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
שומעת את תסכולך הגדול.
מצד אחד יש לך חברה שאתה מאד אוהב והקשר איתה מאד חשוב לך ומצד שני אתה מרגיש פער בצורך המיני ביניכם. נכנסת איתה אפילו ל" עבודת ריפוי" מינית ודי טיפלת בה ושיחררת אותה לדבריך פיזית מההימנעות והחרדה העצומה מיחסי מין וכל הכבוד לך על כך. עם זאת ,זאת חרב פיפיות להפוך למטפלים של בני הזוג שלנו, זה עלול לשים אותם ואותנו במקום פחות שויוני ואולי אף הורי במידה מסויימת ומנסיוני גם עלול להוריד חשק. הייתי נזהרת מאד מכך ובודקת אם לא הגעת אולי למקום כזה כבר.
אני לא יכולה להתעלם מהעובדה שחברתך עברה בנעוריה אונס קשה ונמנעה עקב הטרואמה שנמשכה הרבה זמן עד להגיעה לקשר איתך ממיניות. לא ברור לי אם הטראומה הכל כך חזקה שלה טופלה אי פעם על ידי גורם מקצועי ואולי בשלב ראשון, אם זה לא נעשה עד כה, שווה להפנותה לגורם מקצועי שיתייחס הן לטרואמה והן להשלכותיה על מיניותה היום ואולי אף החשק הירוד שלה שעלול אולי לנבוע מכך.
טראומה מינית כמו אונס עלולה להשפיע על כל התפיסה של אמון בבני אדם ועל תפיסת המיניות כדבר " רע" וזה עלול להשפיע בכלל על הקשר האינטימי(כמו שכבר הבנת) ועל החשק.
מציעה להפנותה לטיפול אצל מטפל מיני מוסמך לבדיקה כיצד הטאומה אולי עדיין משפיעה, מה יחסה למיניות כיום ואיך זה משפיע על החשק ועל מה שקורה ביניכם.
הייתי מתחילה איתה בטיפול אישי ויתכן והייתי עוברת אחר כך לטיפול זוגי מיני.
אשמח לסייע במידת הצורך
efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

15/05/2018 | מאת: יאיר

איך מתמודדים כאשר מגע מציק. מגע סביר אני מתמודד אבל מגע בסקס שהוא ארוך ואינטנסיבי פשוט מציק. תודה

שלום לך
אני מניחה שאתה מדבר על מגע עם פרטנרית או פרטנר שאתה חש איתו לא נח.
מה שאני מציעה במצב בו המגע של הפרטנרים שלך לא נעים הוא פשוט תקשורת ישירה, להגיד, לדבר על זה. רצוי לא באותו הרגע ובעדינות או ברגישות לשתף בצרכים שלך ובמה שנכון לך.
בני הזוג שלנו צריכים ללמוד להכיר אותנו, מה נכון לנו ולאיזה מגע אנו זקוקים.
לשם כך נכון שקודם כל נכיר את אצמנו ואת גופנו טוב ונדע מה מדליק אותנו ואיזה מגע גורם לנו לתחושות לא נוחות.
התקשורת על כך והשיחה על כך עם בני הזוג שלנו עוזרת לנו להסתנכרן ולהגיע למקום בו המגע ההדדי שלנו יותר מותאם אישית לבן הזוג ולהעדפותיו.
ואז גם האינטימיות וגם ההנאה מהמהגע ומהמיניות גוברת.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

שלום רב. רציתי לשאול למה סקס אנאלי כואב יותר?

שלום לך
מניחה שהתשובה לכך פיזיולוגית. כי השריר של פי הטבעת הרבה ותר חזק ומכווץ וכמו כן, אין באזור זה סיכוך כמו שיש בנרתיק.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

מה היא הצנוחה העדיפה לפעם ראשונה ליחסי מין אנאליים? אני קצת חוששת מהחדירה ורוצה לדעת מהי התנוחה הכי חלקה ונעימה? כמובן שנשתמש בחומר סיכה.

שלום לך
בתור התחלה זה משהו שצריך להעשות בהדרגה. אולי מגע אצבעות עם סיכוך קודם בפי הטבעת, להיות רגועים ולהרגיש שהגוף והשרירים רפויים. ורק אחר כך לנסות אבל מאד בהדרגה. מומלץ להתחיל עם החדרת אצבע ואחר כך שתי אצבעות ורק אחר כך לנסות. עם סיכוך כמובן, מומלץ סיליקון נוזלי.
אם השריר מכווץ ומאד כואב פשוט להפסיק, לא לעשות זאת בכח וכל הזמן להקשיב לגוף.
שזה הדבר הכי חשוב , להקשיב לתחושותייך ולא לעשות זאת בכח בשלב ראשון.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

13/05/2018 | מאת: יוני

סקס אנאלי אז זה לא דוגי סטייל? יש החדרה לנרתיק או פי הטבעת?

שלום לך
כשמדברים על סקס אנאלי מדובר על סקס שיש בו חדירה לפי הטבעת. ויכולות להיות בו תנוחות שונות.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכמ
www.efratmanor.com

אם אני יעשה רק פעם אחת אנאלי זה ירחיב לי תתחת? אני לא רוצה שזה ירחיב לי ואם יעשו ליבדיקה גנטית אפשר לראות שעשיתי סקס אנאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
סקס אנאלי לא משנה לצמיתות את צורת הגוף.
פי הטבעת הוא שריר טבעתי שמתרחב ומתכווץ ובזמן סקס הוא יכול להתרחב ואחר כך להתכווץ שוב לגודלו המקורי.
בשום בדיקה גנטית לא ניתן לראות שום סוג סקס שעשית.. בדיקות גנטיות בודקות דברים אחרים.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

12/05/2018 | מאת: יוני

1)כשאישה אומרת שהיא רטובה מה הכוונה? 2)דוגי סטייל זה תנוחה שבה דוחפים לנרתיק מאחורה את הפין או לפי הטבעת? 3)מה זה שוע? 4)כשאישה גומרת זה בא לידי ביטוי בהשפרצה? בהשתנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
כשאישה אומרת שהיא " רטובה" היא באה להעיד על מצב בו יש עליה בחשק.. עם העליה בחשק אצל האישה הנרתיק מפריש נוזל שמאפשר חדירה.
" דוגי סטייל" זו תנוחה שמדמה מצב בו נשענים על שתי הידיים ושתי הרגלים (כמו מצב עמידה של כלב) מדובר על תנוחה של חדירה לנרתיק.
כשאישה מגיעה לאורגזמה זה בטח לא בא לידי ביטוי בהשתנה.
זה בא לידי ביטוי בתחושותיה ולא תמיד עם תגובה פיזית. מצב של שפיכה נשית(השפרצה) קורה לעיתים בליווי אורגזמה ולעיתים גם בלי קשר לאורגזמה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

האם כדאי להפסיק ?

שלום לך
כמו כל דבר גם אוננות. אין כל פסול באוננות כל עוד היא לא נעשית על חשבון דברים אחרים ביום יום שלך או תופסת את מירב מיקוד העניין שלך.
אם היא באה אפילו פעם ביום כעוד משהו.. אין כל פסול בכך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

08/05/2018 | מאת: מירה

שואה 4 שנים באהבה גדולה. לפני מס' חודשים לא יכולנו לקיים יחסי מין רגילים אז בשלב מסויים הצעתי לבעלי (לפצות אותו על אי נוחות) מין אורלי דבר שלא עשינו בכלל. על אף אי הנוחות שלי (יש לו איבר מאוד גדול וטיפות הזרע שיוצאים לו תוך כדי). הדבר מאוד מצא חן בעיניו ונכון להיום אפילו שכבר ניתן לקיים יחסים רגילים הוא מעוניין גם באורלי. אני כרגע מעדיפה ללא אולם הוא דורש. סה"כ אנו חיים בהרמוניה מלאה והוא מספק אותי בכל מה שאני מעוניינת, ובאמת הוא מאהב נפלא. תוך כדי מציצות הוא מרגיש שאני נגעלת ומוציאה את האיבר מהפה ועושה לו ביד אבל הוא מתחנן שאמשיך בפה. איני רוצה לסרב לו בתוקף מצד אחד אולם מצד שני הייתי מעוניינת להפסיק עם זה. מה לעשות? חשבתי אולי לעבור במקום לאנאלי דבר שעשינו מספר מפעמים בלבד ולא היה לי כייף במיוחד בגלל הגודל. מה לעשות? לא רוצה להכנס איתו לעימות כי הוא בעל מקסים וכייף לי איתו.

שלום לך,
נשמע מדברייך שאת מאד מרצה ביחסי המין עם בעלך וזאת רק מתוך חשש לא להיכנס איתו לעימות. אז את עושה דברים שאת פחות אוהבת כמו מין אוראלי ועכשיו מין אנאלי... ואיפה ההנאה שלך? ואיפה מה שאת מעדיפה? ורצונך?
אני חושבת שאם הקשר ביניכם כל כך טוב כמו שאת מתארת, הוא מקסים לדברייך וכיף לך איתו.. חשוב שתדברי איתו על מה את באמת צריכה ומרגישה.
אני בטוחה שאם הוא ידע שמשהו קשה לך,מגעיל או כואב.. הוא יבין ויתחשב.
את לא יכולה להתעלם מעצמך.. ומתחושותייך.
את גם לא צריכה להגיד זאת בצורה שתיצור ריב. את יכולה להגיד את הדברים בצורה של שיתוף ובבקשה שיתחשב בך וברצונותייך וקשייך.
לגמרי מותר לך. וחשוב שגם את תהני...
ובכלל חשוב ששניכם תהנו יחדיו, גם את וגם הוא ולא רק אחד מכם. .
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

07/05/2018 | מאת: אנונימית

הי אפרת, אני מבקשת להתייעץ לגבי הקשר הזוגי שלי עם בעלי. אנחנו נשואים מספר שנים ויש לנו ילדים. בעקרון, אנחנו לא מקיימים יחסים דבר שחסר לשנינו מאוד. בעלי מאוד כועס עליי ומתוסכל ואני חושבת שבגללי הוא גם צופה בכל מיני סרטים לא צנועים כי מאוד חסר לו קיום יחסים. גם לי זה חסר אבל אני לא מסוגלת לעשות את זה איתו ואין לי חשק לגעת בו. ואף פעם לא אהבתי לקיים איתו יחסים. האם משיכה זה דבר נרכש? האם בטיפול אוכל ללמוד איך כן לרצות להיות איתו? כי שנינו פשוט מאוד סובלים. תודה מראש על התשובה

שלום לך
לא עד הסוף ברור לי אם את מדברת על משיכה או חוסר משיכה לבעלך או על העדר חשק. אלו שני דברים שונים, מושפעים זה מזה אולי, אך שונים. מה שברור במצב הנוכחי שניכם לא מקיימים כלל יחסי מין ושניכם מתוסכלים מכך.
יתכן ואינך נמשכת לבעלך, כי כפי שאת אמרת אין לך בכלל חשק אפילו לגעת בו.. אך איני מכירה אותך ואת יחסיכם ובטח שלא אוכל להבין זאת רק מדברייך אלו.
מה שבטוח, שניכם סובלים והסיבה לסבל ומה שמונע ביניכם קיום יחסי מין לא ברורה עד הסוף לשניכם.
בעיני טיפול יכול לעזור לכם בתור התחלה להבין, מה הבעיה, על מה היא יושבת ולנסות לעזור לכם לשפר את הדברים ביניכם. מה שניתן לשינוי כמובן.
אשמח לסייע: efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

נפגשתי עם מישהו לפני כמה שעות. ירדתי לו גרון עמוק והיה לו זין ענק בערך 23 עבה. בצלחתי להכניס הכל מספר פעמים והמשכנו למרות שהיה לי בחילה. עכשיו יש לי סחרחורת ובחילות ואני מרגיש חלש מאוד. האם יש סיכון כלשהו שאני צריך ללכת לרופא או שזה יעבור לבד? זה בחילה וסחרחורת ממש חזקה ומרגיש מאוד חלש. האם יכלתי לפצוע את עצמי בגרון? או לחטוף זיהום כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך,
נשמע שבפעילות המינית הזו פחות הקשבת לגופך ולתגובות שלו. במידה והרגשת שהיא גורמת לך למצוקה גופנית או לבחילה או סחרחורות נכון היה לשתף בכך את הפרטנר שלך או להפסיק לרגע..
במידה ואתה עדיין לא מרגיש טוב נכון ללכת לרופא להיבדק ולקבל תשובות ואם אתה מודאג לגבי מחלות מין או זיהום רצוי שתפנה לבדיקות במרפאת לוינסקי, שם ניתן לבצע בדיקות ולקבל יעץ אנונימי.
מאחלת לך שתרגיש טוב במהרה
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

04/05/2018 | מאת: בדוי

היי, בן 22, כבר לא יודע לאן לפנות אני עתיד להתחיל טיפול פסיכולוגי בימים הקרובים אבל אין לי סבלנות והגעתי למצב של ספקות מטורפים לגבי המשיכה שלי. מאז ומעולם נמשכתי רגשית לבנות, מעולם לא התנסיתי עם גבר, והחוויה המינית הכי עוצמתית שלי קרתה לאחרונה עם בת הזוג שלי כאשר דחפתי לה אצבעות ונגעתי לה בחזה ותוך כדי מאונן וגמרתי. יש לציין שכל פעם שאני איתה, עומד לי בלי הפסקה, משהו בנוכחות שלה פשוט עושה את זה. הבעיה שלי, היא שכמעט אף פעם לא נמשכתי לשדיים/ איבר מין נשי. וכמובן שאף פעם לא עניין אותי איבר מין גברי. מה שכן מושך אותי מאוד זה אתלטיקה, גוף אתלטי, שרירי(לא מדי), גם אצל נשים, וגם אצל גברים. אני כל פעם מוצא את עצמי מאונן על סרטונים כאלה, וגם על פורנו נשי רגיל אבל לא על פורנו גברי, אף פעם לא. משהו בקוביות, ידיים אתלטיות, מאוד מושך אותי מינית. הבנתי שיש פטיש כזה אבל אני רוצה להיפטר ממנו וזה מתסכל אותי למה אני לא נמשך לאיברים מין נורמלים של אישה. תחת למשל של אישה כן יכול לעשות לי את זה, לא של גבר. מבחינה רגשית, תמיד נמשכתי רק לנשים, אבל כן יצא לי לדמיין פעמים של נישואים או זוגיות עם גבר, לא במובן המיני נשיקות יחסים וכאלה אלא במובן של ניהול חיים כאלה. אציין שאני מאובחן בocd לא פשוט כבר שנים. מה שמתסכל אותי באמת זה הפטיש הנוראים הזה לכל דבר שכולל שרירי ידיים, קוביות, כושר, יותר מגרה אותי שחברה שלי תעשי כושר תוך כדי שאני אשכב איתה מאשר לחשוב נניח על לרדת לה או לשים את הראש בין החזה שלה(דברים נורמלים של גברים נורמלים) אני מתעסק בזה הרבה ונכנס לדיכאון והדבר היחיד שאיכשהו מנחם אותי זה שהמשיכה היא כבר לא שחור ולבן ובכל אחד יש גם קצת משיכה לאותו מין אבל אני כבר באמת מתחיל לחשוב שאני נהיה א-מיני כי סקס מעולם לא עניין אותי אלא רק מה שציינתי מעלה. אני אשמח לקבל מענה. תודה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
אני שומעת מדבריך המון בלבול.
גם לגבי הדברים אליהם אתה נמשך, גברים , נשים, פטישים.שזה משהו שהוא אף פעם לא חד משמעי לאף כיוון.
מצד שני אני שומעת שיש גם או סי די ברקע. אני שומעת גם הרבה חרדות מהנושא ואולי הכנסת את כל הבלבול והחרדה מהבדיקה העצמית של נטייתך המינית למקום של או סידי, למקום שהעיסוק בו גורם לך לא רק בלבול אלא גם חרדה עצומה.
בעיני נכון שתיגש לטיפול מקצועי אצל מטפל מיני מוסמך.
נשמע שנכון שתעשה קצת סדר בדברים , תבין את עצמך יותר, תדע מה לשייך למה ואז תהיה שלם יותר ורגוע יותר.
אשמח לסייע: efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

03/05/2018 | מאת: אבגד

היי יש לי חברה שנתיים ולשנינו זה קשר ראשון - שנינו בערך בני 25 רוב הפעמים שאנחנו שוכבים אני מאונן לה עם היד או עושה לה מין אורלי בהרגשה שלי היא גומרת כמעט תמיד אבל כשאני שואל אותה אם היא גמרה אז היא לא בטוחה היא טוענת שהיא מגיעה למצב שהגירוי מאוד גדול ושהיא עוצרת אותי לפני שהיא גומרת כי אולי היא חוששת לגמור בגדול - עם גניחות קולניות ואיבוד שליטה. אבל אני חושב שהיא עוצרת אותי אחרי שהיא כבר גמרה כי היא לא רוצה גירוי יתר - כשאני מלטף לה את הדגדגן אני מרגיש איך הגוף שלה נמתח ונדרך וכשהיא לדעתי גומרת אז הגוף שלה ממש רועד ורואים על הפנים שחה שהיא גומרת. אז מה דעתך היא גומרת או לא ?

שלום לך
אני בהחלט לא יכולה לדעת אם היא הגיעה לאורגזמה או לא. זה רק משהו שהחברה שלך תוכל לענות עליו. מה שבטוח שכשאישה מגיעה לאורגזמה, היא בטוח יודעת שזה קרה.
נשמע בהחלט מדבריך שיש עליה ברמת הגירוי וחברתך מאד קרובה לאורגזמה, אבל אתה גם אומר שהיא עוצרת אותך.. יכול להיות שהיא חוששת לגמור בגדול עם גניחות קולניות ואיבוד שליטה באמת...או חוששת מאיך היא תראה בעיניך אז..
בדרך כלל בחורות ש" גומרות" יודעות שהן גמרו.. התחושה של האורגזמה לא מוטלת בספק.. שווה שתדבר איתה ותבדוק מה יעזור לה להרגיש משוחררת יותר איתך ולאפשר לעצמה לאבד שליטה ולא לחשוש ממה יהיה.. או שתשתף אותך ממה היא חוששת
לפעמים החששות לא הגיוניים ומעט שיחה וידע על האורגזמה יכולים מאד להרגיע.
יכול להיות גם שהיא חשה את הלחץ שלך להגיע לאורגזמה ולחץ זה משהו שלא עוזר.. צריך פשוט לשחרר ולהנות, גם אתה וגם היא ורק אז האורגזמה תבוא ממקום רגוע ומעצמה.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

02/05/2018 | מאת: מורן

אני נשואה באושר מזה שש שנים ויש לנו ילד בן שנתיים. לפני שהכרתי את בעלי הייתי בחורה מאוד מינית, מאוד פתוחה בראש ואוהבת הרפתקאות. מאז שאני עם בעלי כמובן התבייתתי ונרגעתי אבל לצערי אפשר לומר שפשוט דעכתי. בעלי מעולם לא היה אדם מיני במיוחד וזה הפריע לי והערתי לו על זה הרבה אבל עם הזמן פשוט התייאשתי. מה שקורה זה שמאז שהילד נולד אנחנו יכולים לא לשכב ממש חודשים! שילוב של עבודה, הטיפול בתינוק, העייפות וההרגל של החוסר בסקס ממש הרגו לנו את חיי המין! אני מאוד מתוסכלת ממנו ובעיקר מעצמי שפשוט חלק ממני מת! אני שומעת מחברות איך הבעלים שלהן כל הזמן בעניין וזה מעציב אותי שבעלי לא כזה... אין כאן עניין של בגידות בוודאות, בעלי הוא איש בית ומשפחה ומעולם לא נתן לי סיבה לחשוד בו שהוא לא נאמן. וגם אני כמובן לא מעוניינת לבגוד, ויותר עצוב מזה- גם לא מעוניינת לשכב עם אף אחד באופן כללי, פשוט אין חשק! מישהי עברה תקופה כזאת ויכולה לייעץ לי מניסיון ולתת לי תקווה שאפשר לשנות?... תודה מראש!

שלום לך
את חווה מספר דברים, החל מהפערים בינך לבי בעלך שהיו עוד לפני לידת הילד
תחושה שלך שבגלל שהוא פחות מיני ממך, דעכת ודעך לך החשק.
בנוסף לכך, התיישבה על זה אחרי הלידה, העייפות, העומס והשחיקה שהם אופייניים לכל זוג בשלב הראשוני של לידת ילד חדש למשפחה.
אך השילוב של כל זה והעובדה שזה נמשך כל כך הרבה זמן יצרו אצל תחושה גדולה של תסכול ותחושה שחלק מעצמך מת.
יתכן אולי גם שהירידה בחשק קשורה לירידה במצב רוחך וזה גם יכול להיות גורם נוסף.
מה שאני יכולה להציע לך, זה לפנות לטיפול מיני אישי וזוגי. בראש ובראשונה להבין את תסכולייך ולראות איך את יכולה להתמודד איתם ולאחר מכן טיפול שיצרף את בן זוגך ויאפשר לכם לשוחח על הדברים ולראות מה הקושי של כל אחד ואיך ניתן לשנות זאת.
אשמח לסייע . מוזמנת לפנות אלי גם למייל
efrat_manor@yahoo.com
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

28/04/2018 | מאת: מיטל

יש לי שאלה קצת לא נעים לי אך אשמח לתגובה:כאשר מקיימים יחסים הבנתי שעדיף להתקלח לפני ולעשות פיפי אחרי. אם אני מאוננת אם דבר כלשהו ועשיתי לפני צרכים(סליחה על הישירות). ונגבתי עם מגבון ולא שטפתי את המקום. זה יכול לגרום לדלקת בשתן חלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
את בעצם שואלת האם כדאי לשמור על הייגיינה לפני ואחרי קיום יחסי מין או פעילות מינית, אם אני מבינה נכון את שאלתך..
אין מתכון חד משמעי לאיך לעשות זאת.. תעשי מה שנכון לך לפני או אחרי..
ולגבי דלקות בשתן תתייעצי עם רופא המשפחה או רופא הנשים שלך.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

26/04/2018 | מאת: יעלי

שלום אנחנו זוג בני 40 פלוס. תמיד נושא המין היה אישו בינינו ולא היתה התאמה. לי היה יותר חשק התשוקה מבעלי. בשנים האחרונות, הילדים קצת גדלו וזה התחיל להפריע לי יותר ויותר. לאחרונה התחלתי לקרוא ונראה לי שהוא נמצא על הטווח של א-מיניות. פשוט לא מעניין אותו כמעט. שאלתי היא - האם יש מה לעשות עם זה? האם טיפול ו/או נטילת הורמונים מסוימים יכולים לשנות משהו? מרגיש לי שזה יכול להרוס לנו את הנישואים, כי אני מסרבת יותר לחיות חיים נטולי תשוקה. זה אומר אותי תודה, יעלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
איני יודעת מה מצבו של בעלך ומה רמת החשק שלו אך כן מאד ברור לי הפער ביניכם.
אם את מרגישה מתוסכלת מכך זה משהו שנכון שתדברי עליו איתו.
במידה וקשה לך לדבר איתו לבד אולי נכון לפנות לטיפול זוגי מיני שמטפל מקצועי יסייע לבדוק על מה יושב הקושי וינסה לעזור לכם ללמד לגשר בין הפערים ביניכם על מנת שתלמדו לחיות איתם בשלום.
בברכה
אפרת מנור
מטפלת מינית מוסמכת
www.efratmanor.com

אני יודע שפעילות פיסית ובכלל מעלים רמת אנרגיה וגם חשק מיני. אבל יש לי גלים לעיתים שקוע בעבודה ומאוד לא ממש פנוי לזה ודווקא אחרי יום פעילות לא של עבודה למחרת אני מפוצץ באנרגיה וחשק מיני לא תמיד זה מתואם ואני מרגיש שאני מעבר ליכולת לנתב את זה. איזה דרכים יש לשמר אנרגיה מינית כזו? אוננות זה פתרון טכני שאין אפשרות למגע מיני. אבל אני מדבר על שימור האנרגיה לא עליה ופריקה. העלאת רמת אנרגיה בסיסית לאורך זמן. בן 50